Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,nerminh74

COYS
Kontakt:

PostPostao/la COYS » 17 avg 2018, 20:07

:clap:

sajo10

PostPostao/la sajo10 » 17 avg 2018, 20:14

Jos malo, momci.. :bih:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Ziggs

PostPostao/la Ziggs » 17 avg 2018, 20:14

kovacic WroteColon
kobe24 WroteColon
Drape WroteColonBilo bi dobro da BHT prenosi polufinale. Sjećam se da sam Nurkićevu generaciju gledao na BHT u diviziji B u Sarajevu.

Jos bolje bi bilo da Sarajlije napune ovu dvoranicu i pruze im podrsku, koja bi ovoj djeci sigurno znacila. Ne bih se iznenadio da u polufinalu bude vise njihovih ljudi na tribinama.

Makedonija je otprilike poprilicno jaka ekipa i mene je iskreno malo strah tog meca s njima. Izgubili su samo od Rusa i to svega 5-6 razlike, tako da su vjerovatno ozbiljna ekipa. Rotiraju samo sedam igraca i to bi mogao biti adut za nas, tj. da ih izdominiramo na svjezinu i raznovrsnost. Nadam se da ce Prasovic prihicki spremiti momke za taj mec i da cemo se vec do poluvremena odlijepiti.

Rokoko, moram priznati da si i meni ovaj put zvucao sarkasticno. :think:

Mislim da će biti bar 600-700 ljudi danas što je otprilike i kapacitet, ja ne znam šta je s onom dvoranom, ali je vazda vruće u njoj. Što se Makedonaca tiče, prva petorka je izuzetno dobra, igrači u vrhu statističkih kategorija, ostatak ekipe nije toliko dobar, ali ljudi se zaista bore i slave svaki poen kao da je posljednji, nisu slučajno tu gdje jesu, u svakoj utakmici do sada su imali egal do posljednje minute, uključujući i te Ruse.
Dosta ekipa ima svoje "navijače", uglavnom ljude iz matičnih saveza i roditelje, tako da nije nimalo čudno vidjeti 30-40 ljudi koji navijaju za Irsku, Rusiju, Island itd, svakako da su makedonci u nekoj prednosti zbog blizine i svega. I danas smo favoriti, ali kao što rekoh, ne smijemo se zavarati. Po mom mišljenju nema dileme da će obje ekipe danas završiti u top 3, bolje su od Češke za klasu, samo se nadam da ćemo mi u A diviziju direktno, bez mogućnosti da neko iz B divizije organizuje A diviziju pa da se pobjednik meča za 3. mjesto "isfura". :)

Nije klimatizirana

Pip

PostPostao/la Pip » 17 avg 2018, 20:17

vidoviceva sposobnost da zabija tricu dobrim procentima svakako ga cini zanimljivim potencijalom...ovisno o visini koliko ce dobacit
gataric vec sad ima vise smisla za organizaciju i daleko bolju kosarkasku inteligenciju od gegica....samo sut da mu ne ostane ko u gegica

cestitke svima na izborenoj A diviziji :thumbup: ocekivano ili ne niko ne moze reci,jer su ih rijetki gledali
hoce jos jednu pobjedu 20 razlike pa to ti je....znaju koliko su nas razmazili :njanjanja:

Pip

PostPostao/la Pip » 17 avg 2018, 20:24

zna li ko imamo li kakavih potencijala da se isticu u u godistima 2003 i 2004...moze li se opstat dogodine :hmmmmm: :) ne racunam ove sto su vec prebjegli
uvijek je gust gazit sjeverne makedonce.....docekali su nas par puta tamo kako ne bi ni u srbiji

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 17 avg 2018, 20:28

Gataric pravi play. Inteligentan je pravi ne paniči nikako i uvijek nađe najbolju soluciju.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

sajo10

PostPostao/la sajo10 » 17 avg 2018, 20:35

Bravo djeco! Sve cestitke na plasmanu u A-diviziju :bih:

Jusko00
Kontakt:

PostPostao/la Jusko00 » 17 avg 2018, 20:36

Milina gledati kako igraju nasi djecaci..u finalu opusteno pa zasto ne jos jedna sa dvocifrenom razlikom :beba: :beba: :bih:

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 17 avg 2018, 20:38

nisam ni znao da ova Makedonija igra cak i u B diviziji
Don't believe the hype.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 17 avg 2018, 20:41

97./98. je izborila A diviziju na prvenstvu B divizije u Sarajevu

98./99. je igrala četvrtfinale u A diviziji u Latviji

99./2000. je osvojila zlato u Litvaniji

2000./2001. je ispala iz A divizije u Poljskoj

2001./2002. je negdje odigrala prvenstvo B divizije, rezultat za zaborav

2002./2003. je upravo izborila A diviziju na prvenstvu B divizije u Sarajevu

2003./2004. će igrati A diviziju, hajmo biti pozitivni, ne spominjimo opstanak sada već da će to biti kvalifikacioni turnir za U17 SP :D

frenki
Kontakt:

PostPostao/la frenki » 17 avg 2018, 20:48

ko će od ovih dječaka i naredne godine igrati za U-16?

sajo10

PostPostao/la sajo10 » 17 avg 2018, 20:56

frenki WroteColonko će od ovih dječaka i naredne godine igrati za U-16?

Nijedan :D

frenki
Kontakt:

PostPostao/la frenki » 17 avg 2018, 21:06

sajo10 WroteColon
frenki WroteColonko će od ovih dječaka i naredne godine igrati za U-16?

Nijedan :D

šteta, ovako im se opet valja jednu godinu valjati po b diviziji u U-18, pa valjda izbore A nivo, taman da u punoj snazi 2020. izbore plasman na svjetsko U-19. ovog trenera treba s njima ostaviti, i ovdje se pokazalo koliko je značajno imati barem prosječnog trenera, a ne one levate tipa bodiroge, džidića...

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 17 avg 2018, 21:28

Drape WroteColon97./98. je izborila A diviziju na prvenstvu B divizije u Sarajevu

98./99. je igrala četvrtfinale u A diviziji u Latviji

99./2000. je osvojila zlato u Litvaniji

2000./2001. je ispala iz A divizije u Poljskoj

2001./2002. je negdje odigrala prvenstvo B divizije, rezultat za zaborav

2002./2003. je upravo izborila A diviziju na prvenstvu B divizije u Sarajevu

2003./2004. će igrati A diviziju, hajmo biti pozitivni, ne spominjimo opstanak sada već da će to biti kvalifikacioni turnir za U17 SP :D

U kom vijeku ti buraz živiš? :think:

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 17 avg 2018, 21:33

Sad je savez na potezu, pametan rad, okupit najbolje iz 03' i uzet medalju i otic na SP.

Poznavajući rad naših od toga vjerovatno nema ništa.
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 17 avg 2018, 21:38

Dogodine ce Micic biti tu, mozda kroz.ligu mladih bljesne jos neko da se ojaca roster, a kostur ostaviti i naravno trenera

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 avg 2018, 21:52

Drape WroteColon5 igrača iste visine, svi šutiraju, agresivna odbrana, borba, uigrani, bez puno talenta za seniorsku košarku. Takvih ekipa uvijek bude po prvenstvima, obično ostvare solidan rezultat a pronicljiviji navijači se žale da bi radije da imaju 1 vrhunskog talenta i 11 loših i da je bitniji iskazani potencijal za seniore nego rezultat, najviše me na takve ekipe podsjeća ova naša U16.

Tesko je na ovakvom nivou donositi konacne sudove i govoriti da u ovoj ekipi nema potencijala. Samo jedna godina ozbiljnog rada u njihovom uzrastu znaci mnogo, a koliko bi tek znacilo da se od danas pa pet narednih godina svaki od njih maksimalno posveti treningu i kosarci. Pravi primjer je Kamenjas, koji je prosle godine vjerovatno opravdano dobijao minute na kapaljku u juniorskoj reprezentaciji. Nije znao osnovne centarske kretnje i bio je u sjeni smotanog Omerovica, a vec danas je najbolji junior drzave i realno je porediti ga sa Andrijom Stipanovicem. Drugi skroz suprotan primjer je Sikiras, koji je za godinu dana izgubio sve sto je imao.

Nego, sve cestitke momcima na izborenoj A diviziji, koju vjerujem ni oni najoptimisticniji nisu ocekivali. Kao sto sam i rekao, nije bilo realno da Makedonci sa samo sedam igraca u rotaciji odrze onaj nivo i procenat suta iz prvog poluvremena. Najvece zasluge definitivno idu treneru Admiru Prasovicu, koji je odlicno poslozio ovu ekipu. Svaki od njih je imao odredjenu ulogu i sve je to odlicno funkcionisalo na parketu.

Gataric je momak koji ima najvece sanse da napravi ozbiljnu seniorsku karijeru, u slucaju da bude maksimalno radio u godinama koje dolaze. Ima odlican pregled igre, odlicnu kontrolu lopte, nije panicar i jako dobro organizuje napade. Nedostaci su mu sto se cesto pogubi u prodorima, bez obzira sto lahko probije prvu liniju odbrane. Ima pravilan izbacaj, ali ne pogadja u visokim procentima i na sutu mora mnogo raditi. Dobro bi bilo i da naraste jos nekoliko centimetara.

Huseinovic je svaku utakmicu odigrao na najvecem nivou. Najinteligentniji je momak u ekipi, jer savrseno koristi svoje vrline i jos bolje prikriva svoje mane. Strasan je suter. Odlicno napada kos na nepostavljenu odbranu, tako sto brzo pretrci svog cuvara vec na prvom koraku. Ima odlicne kretnje bez lopte. Nedostaci su mu prodori na postavljenu odbranu. Bezidejan je kad krene u prodor i takve situacije obicno ne zavrsava kako treba. Vodjenje lopte mu je dobro u mjestu, ali pod pritiskom je vec druga prica. Na tome se itekako moze raditi i ja ne sumnjam da ce on to unaprijediti vremenom. Lateralne kretnje su lose i na tome takodjer mora raditi. Atletski je dosta inferioran, ali ako bude ovako sutirao i pametno razmisljao, to mu nece ni trebati.

Halilcevic je jako koristan na obje strane parketa. Odlican je na ofanzivnom skoku i dobar u mid-range situacijama. Pod kosem je jako snalazljiv, a moze pogoditi i s distance. Raznovrstan je kosarkas, ali se ipak stice dojam da mu nesto fali. Nekako je statican, ima dosta spore kretnje i skroz neprirodno izgleda u prodorima. Mislim da bi uz ozbiljan rad mogao napraviti nesto u karijeri na pozicijama 3 i 4 (u small ball petorci). Problem bi mogla biti visina, jer mislim da mu trenutno fali koji centimetar do 2 metra.

Vidovic je odlican suter s distance za svoju visinu i za svoje godine. Ima solidnu igru na low postu, snalazljiv je pod kosem i kompaktan je bio sa svim saigracima koji su sa njim cinili centarski tandem. Dobro gradi defanzivni skok. Podsjeca me na Sulejmanovica, jer nekako ima i iste nedostatke kao on. Trom je i spor i na tome mora najvise raditi. On kao i Suljo ima igru klasicnog centra, ali mislim da potrebnu visinu nece dostici. Trenutno je visok 203-204cm, tako da ce jako tesko narasti jos 5+cm, ali nikad se ne zna.

Kusmuk ima najbolje prodore od svih u ekipi. Dobro se snalazi oko obruca i dobar je na skoku. Jako je koristan igrac u ovim omladinskim selekcijama, ali mislim da je seniorska karijera upitna (da se ne izrazim grublje).

Spago je bio dobar back up na jedinici i dobro je mijenjao Gatarica. Ima solidan sut i solidne organizacijske sposobnosti, ali sto se tice seniorske karijere - za njega mislim isto kao i za Kusmuka. Jednostavno je prenizak i tesko ce nesto ozbiljno napraviti.

Od svih ostalih, dobre role s klupe su uvijek imali Malesevic i Pilav. Curovic i Gobovic su me najvise razocarali. Od njih sam ocekivao puno vise, ali mozda momci kasnije sazrijevaju. :mrgreen: Gobovic recimo ima dobru igru na niskom postu, ali uzasno izvodi slobodna bacanja i generalno je los u skoro svim ostalim segmentima. Jovanovic i Dragojevic su ionako 11. i 12. na spisku i za njih je ovo odlicno iskustvo, pogotovo sto im je Prasovic davao priliku u gotovo svim utakmicama.

Ja u finalu sad prizeljkujem Rusiju, bez obzira sto su jaci od Ceha. Volio bih da i njih porazimo, pa da tako u najvecem stilu zavrsimo ovo prvenstvo. Btw, halalite na predugom postu, nece ih vise biti. :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Jusko00
Kontakt:

PostPostao/la Jusko00 » 17 avg 2018, 22:08

Ja se preznoji dok ovo sve procita :kafa: :crazy:

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 17 avg 2018, 22:17

Ja sam sve pročitao i lijepo je vidjeti kako nam se kolega kobe24 ispravio nakon što je predviđao 6-9 mjesto hehe

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 17 avg 2018, 22:35

I ja sam pročitao, puno je bolje ovo nego šturi izvještaji naših portala.

Meni se nije dalo otvarati FIBA statistiku pa i ne znam koji je tačno koji igrač, broj 28 ili 29 koji je izgledao kao najbolji igrač u timu je sigurno Gatarić, a žgoljo koji je sipao trice Alem.

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.