RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: mozak,Kulesza

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 10 sep 2018, 17:42

nadam se ea sam se i ja tebi iskarikiro ispravno, kako bi bolje ti mene skonto? :kafa:

Avatar
rodjak
Postovi: 2271
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjak » 10 sep 2018, 18:05

MUSVDG81 je napisao/la:Ne sumnjam ja u tebe rodjak kao velikog Velezovca.
ali me neces ubjediti u ono sto sam kontam, znam i vidim. Ibro mi niti malo nije mrzak ali Velez i njegovo dobro su mi ispred svih i svega ostalog.
Ne trazim ja da Ibro ide, nego kazem nesto sto sam vec vidio, trenutno znam i nesto sto cemo svi mi zajedno, bojim se i opet gledati.
ti i ostali budite abd u pravu i ja budem jednako sretan kao i vi.
mada iskren da budem, ako smijem tj ako mi se dozvoli?:)
sumnjam, nazalost. :salut:
fino si sve reko care :thumbup: Vidim kroz tvoj post da imas veliku strepnju i da si skeptik sto se tice plasmana u PL,to je sve OK dok se ne pljuje i omalovazava klub radi drugih razloga(koji nisu bitni).Ibro neograniceno voli klub kao i mi svi,i on nece nista uraditi da napakosti klubu(ko sto ne bi ni mi navijaci,mada nas ima i takvih po modelu, daj da igra neko moj u prvoj postavi zaboli me qrac za uspjeh kluba :crazy: )
Trebamo malo i istrpiti po nesto za dobrobit kluba jer mi sigurno nemamo neki drugi put,a ako imas ili neko ima taj neki drugi put kojim mozemo ici volio bih da ga neko napise.Bice ovo dobro u to sam uvjeren
FORZA VELEZ
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la keno83 » 10 sep 2018, 19:48

Ja stvarno vas volim i volim Mostar makar vaki, ali kao sto gore rodjak napisa, treba imati strpljenja i to je kljuc svega.
Mene strasno boli nase izdizanje, i kod vecine nerazumjevanje fudbalske igre, ljudi ja sam govorio, i od pocetka sam na tapetu radi toga, nema ovdje odvajanja 20 i vise bodova, nema ovdje haranja nikad, ni u premier ligi ni u ovoj, to prvo kad poslozimo u svojim glavama mozemo krenuti dalje.
Velez, kao ni jedan drugi klub ovdje, nikad nece ostvarit permanentnu dominaciju, cilj treba da nam bude da uvijek budemo stabilni, i uvijek u toj nekoj borbi za titulu premier lige, ili u najmanju ruku u borbi za Evropu.

Josip Musa kaze nema nase djece, i onda proziva upravu, dragi covjece u ovom trenutku nemoguce je imati svoju djecu, jer bivse uprave nisu nista ulozile da ta djeca isplivaju, proces proizvodnje sopstvenih igraca je minimum 5 i vise godina, i to da se sutra starta sa izvrsnim trenerima i sa bar 50 posto djece u pogonu, koja bi se pokupila sirom BiH. Da ti momci isplivaju potrebno je barem 5 godina rada, i tada mozemo ocekivati 4 do 5 igraca u prvom timu, naknade za treniranje i pokoji transfer.

Dakle sve ovo je jedan dugotrajan proces u kojem je strpljenje kljucan faktor.
ja sam na svakoj utakmici i ni sa jedne nisam, kao neki drugi otisao razocaran, jer sve ovo je ocekivano za mene, i nema tu puno do Ibre, ili bilo koga, jednostavno, kod dovodjenja igraca prostres se koliko si dug i sirok, ovi igraci kod nas su talentom za 5 do 10 posto mozda bolji od drugih u ligi, i za isto toliko fizickom spremom, to sve kad se spoji dobijes da mi ne mozemo ocekivati da se prosetamo ovom ligom, nego da budemo njen glavni favorit za osvajanje, koji moze, ali i ne mora prvi proci kroz cilj, jer osim talenta i spreme, potrebno je jos dosta faktora da se dobijaju utakmice.

Rodjeni81
Postovi: 1727
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Rodjeni81 » 10 sep 2018, 20:02

Naravno noKe da treba strpljenja, od dolaska ove uprave svake godine se vidi ociti napredak na svim poljima. To prava RAja i prepoznaje. Omladinska skola je unistavana godinama, igrali na blatu, roditelji krojili postave, haos zivi bio. Kao sto kazes trebace godina da se vide rezultati u omladonskom pogonu, ali ce sigurno doci. Nema vise tatinim antitalentima u prvu postavu, otud i ova hajka dusmana na trenere.

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 10 sep 2018, 20:29

Kad sam ja pominjao našu djecu, sad još i izmišljate i stavljate mi riječi u usta. Ja sam branio Denu i branit ću uvijek svakog igrača prije nego nekog guzonju iz stolice. Jedino kod nas u cijelom svijetu se uvlače navijači upravi u prkno. Pa jbt gdje vam je nestao onaj mostarski ters i inat, pretvorili smo se u ostatak države, uvuci se onom na vrhu kako znas i umiješ. Evo ne sumnjam u dobru volju ljudi u klubu, da im se malo uližem, ali sumnjam da znaju tačno kako treba da funkcioniše jedan pravi, veliki i zdravi sportski kolektiv. Te greške se trebaju svesti na minimum i neophodno je što više sportskih radnika da se uvede u klub, ne samo biznismena, da bi stvari funkionisale. Valjda kontate šta hoću da kažem

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 10 sep 2018, 20:44

ma kakvo crno strpljenje? :wtf: :D
pa ako ga iko ima, to smo mi ljudi moji dragi?
istrpio bi ja i jos ovoliko, i Ibru na teretu da znam da ce da bude bolje?! neka Ibre i zivog i zdravog a i u klubu nam.
ali brate ajde jel ima neka druga pozicija za koju bi malo vise pasovao? mislim i vjerujem da sigurno ima :bow:

al evo ja kao ja, necu vise nadosirat, samo ako i vi ostali ohanete malo sa tim je.enim jednoumljem i slijepim vjerovanjem. imajmo pravo na diskusiju, zdravu i bez podjebavanja, ponizavanja diskusiju, toliko se makar mozemo svi zajedno protegnuti...nije ni josipmusa totalno crn kako ga vi isflekaste a niti ste vi bijeli kao sto se to vama cini. necu i ne zelim da razmisljam/o kao ovce u toru pa taman sto hasica da je u pitanju :salut:

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la keno83 » 10 sep 2018, 22:24

nema ovdje jednoumlja ni slijepila, vrlo je jednostavna situacija, ili Hasic i ova uprava ili gasenje Veleza.

jeste li svjesni da trenutno u i oko ove uprave se nalazi sve sto u Mostaru vrijedi, i ima kintu, ukoliko oni odu, u Velez niko nece imati marku da ulozi, jer sve i jedna firma koja naginje Velezu, i u gradu i sire, trenutno je, sto kao sponzor, sto na druge nacine u klubu, kad to apsolviramo onda mozemo ici dalje.

sto se Ibre tice, osim nekih deset posto gore, ili dole, nijedan trener u ovoj ligi ne bi pravio bolje rezulate, jer kvalitet igraca trenutno, je taman ovakav, kakav se i prezentuje, mi igramo dobro kad se protivnik otvori, na postavljene odbrane smo slabiji, jer nemas u ovoj ligi igraca, koji je dovoljno kvalitetan, da napravi neki visak, probije bunker, zato treba biti strpljiv i ojacavati ovaj vec stvoreni kostur ekipe, i napredovat, za neki veci instantniji uspjeh, potrebno je mnogo vise para ulozit u igracki kadar, pa mislim da samo za funkcionisanje akademije, Sarajevo godisnje izdvaja oko pola miliona eura, mi toliko, mislim da ne dajemo za cijeli prvi tim, dakle moramo malo sagledat stvari realno, nema tu inata, mostasrkog tersluka, i slicno, samo realnost, tersluk nas nigdje dovest nece.

vremenom dok se sanira stadion, dok se isplate dugovi, kad se vise ulozi u igracki kadar, mada smo svjedoci da i plate od 5 i vise hiljada eura mjesecno za igrace ne donose titule, to je jedan dugotrajan proces, od izgradjivanja pobjednickog mentaliteta, do izgradnje jednog sistema, gdje ce igraci imati svoje jasno definisane pozicije, i gdje se nece osjetit izostanaka jednog igraca, jer ces uvijek zahvaljujuci sistemu od najmanjeg uzrasta, imati rezervu koja ce lagano zakrpit to mjesto.
do tada nam je da budemo strpljivi radni, ne talasamo previse, i polako gradimo VELEZ iz pocetka, jer ono nakon rata je bilo sve drugo osim onog Veleza kakav je nekad bio, zar vam nije dovoljno da vidite ko nam sad dolazi na utakmice (vaha, dusko, mara, dzemo hadziabdic, i sve nekadasnje vedete), ako oni prepoznaju kvalitet i rad, ajmo i mi malo sputit loptu, jer realno prije ove sada uprave, svi veliki velezovci su se bili distancirali od kluba, sad su opet tu, cak i svoje pare daju, jer imaju povjerenje.
mislim da malo cijenimo ono sto imamo.

i da na kraju zakljucim, i sam smatram da bi neulazak u PL, ove godine bio neuspjeh, ali takodjer, ne vidim, da smo u nekom aman zaostatku, ili da se nesto previse kiksalo, posebno zato, jer sam i ocekivao tvrdu i jako tesku sezonu, gdje ce se i drugi dosta pitati.

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 10 sep 2018, 23:00

al smo isprepadani da ce Hasic & co otic ako ih mi ovdje malo prokritikujemo? :D

nece oni nidje, ne bojte se :mrgreen:

niko nije perfektan, svi mi imamo falinki pa tako i Ibro a boga mi i Semsudin. samo je bitno koje su za nas trenutno, najmanje bolne :kafa: :arrow:

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 10 sep 2018, 23:03

a i da udjemo nazad u premijerku, u sta i dalje vjerujem da hocemo(99,100%) i dalje mislim da cete se svi vi uvjeriti da Ibro dalje nece moci. ukoliko naravno, zelje budu malo vise od opstanka u premijerki u narednim godinama.
sreca da ce se ukljucit neki kvalitetniji ljudi pa ce se to sanirati adekvatno i abd pravovremeno :salut:

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la keno83 » 11 sep 2018, 00:07

ma daj, ko je isprepadan. a de ti reci, da evo ode, ko ce da dodje, ne mislim ja da je on nesto pametniji od drugih, ali je trenutno, hajmo reci najpotkovaniji, sa najdubljim dzepom, i u stanju je najvise biznismena okupit u svu ovu pricu, a da ipak ide posteno, ne vidim da postoji neko ko bi isao slicnim stopama.

pa sa ovim igracima ni Ferguson, ne bi mogao dalje od borbe za opstanak. ako mu dovedu bolje igrace, imat cemo se pravo nadati i ocekivati bolje rezultate.
da ne mislis da sam ja neki zaludjenik Ibre, kazem da pokusavam sagledavat realno stanje stvari, ali evo, ako smo u stanju dovesti Vinka Marinovica, ja potpisujem odmah da se covjek dovede na Ibrahimovo mjesto, i da podje da radi, ali mjenjat cisto radi mjenjanja, i kopirat Zelju, Sarajevo i slicne, sa mjenjanjem trenera svako par mjeseci, to mi je bezze.

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 11 sep 2018, 06:39

nisi ti mene skonto noke
ne bih da se ponavljam
procitaj sta napisah, evt opet
pa oprobaj jos jednom

ra1981
Postovi: 1371
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 11 sep 2018, 08:46

MUSVDG je napisao/la:Kakvi idioti sve dolaze na nasu temu
Ma ignore botovima zadati.Ja čak mislim da jedna osoba piše ,ali eto...
Nego zna li iko koje je radno vrijeme fan shopa?

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 12 sep 2018, 19:39

Barem smo pobjedili, igra opet tanano. Bolje da su se odmarali igrači za Zvijezdu

Avatar
rodjak
Postovi: 2271
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjak » 12 sep 2018, 20:13

josipmusa je napisao/la:Barem smo pobjedili, igra opet tanano. Bolje da su se odmarali igrači za Zvijezdu
pa odmarali su se igraci igrajuci sa 50 % snage,nisu se nesto vele pretrgli,rutinska pobjeda.Malo su na pocetku drugog dodali gasa i odmah 2 gola i gotovo mada su imali jos 3 100% sanse za gol.Ali dobro je,malo jaci trening,treba se spremiti sad za vrlo dobru ekipu Zvijezde
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 12 sep 2018, 22:40

ode Ibro u Bresu izgleda.
bod po bod fudbalska filozofija neodoljivo se uklapa sa filozofijom talijanskog poznatog kluba :mrgreen:

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 12 sep 2018, 23:59

MUSVDG81 je napisao/la:ode Ibro u Bresu izgleda.
bod po bod fudbalska filozofija neodoljivo se uklapa sa filozofijom talijanskog poznatog kluba :mrgreen:
Dzaba, da ibro LP osvoji za par godina, ti bi dosao i rekao kakav je trener koji polufinale na penale prodje :mrgreen: Jbg, ocito je da ti ne tjeras ibru zbog kluba nego licno ti smeta, a to je bas odlika loseg covjeka :)

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 13 sep 2018, 06:27

nisi skonto zajebanciju a to je odlika papka :mrgreen:

zajebajem se, ne dam ja Ibru naseg, iz licnih razloga :urnebes:

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 13 sep 2018, 08:35

Ma nas je Fajić razjebo men se čini pravo. Kako smo letili po terenu, akcije, pete, Lukas dirigirao savršenom mašinom i onda ove godine ovo. Stvarno mi nije jasno. Lukas klupiran, Brandao ne može zabit gol ni na pesu osim iz penala, a igra se svodi na nabacivanja i šuteve s 20 metara iako smo valjda zadnji go dali izvan 16 protiv Čelika kad je Majkiću legla ona na volej.

Sad će odgovor idi na stadion i pitaj, valjda tako i svih milijardu navijača Reala ide Perezu da vide što nije bilo pojačanja

MUSVDG81
Postovi: 93
Pridružen/a: 17 jul 2018, 10:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MUSVDG81 » 13 sep 2018, 14:36

Volim Ibru, makar i vakog. Sad cemo vidit pravu kvalitetu naseg trenera, protiv ekipe koja ce igrati otvorenije i hrabrije protiv nas. na muci se poznaju junaci :salut:

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 13 sep 2018, 14:53

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 23 dec 2018, 19:10, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.