FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
paulus
Postovi: 4342
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la paulus » 18 dec 2018, 15:57

Mani da ova ekipa i stvarno mislim sa povoljnim zdrjebom ako zadrzimo sve igrace i sa mozda 1 ili dva pojacanja mozda u odbrani i neki brz napadav da se plasiramo konacno u ligu eBROPE , rvaka je za nas jos pusti san , al mislim da mozemo u le , Srajevo stvarno dobro igra , malo previse primaju golova iz prekida al to se da ispravit. samo zamislite , prbi u rvropskom takmicenju odkad je ovaj moderni model tj model za 5 drzava, kaka titula kaki bakraci za to bi svima krv pili desetljecima.Posebno me zanima da zadrzimo RAHMANA , ADUKORA , CREPUČKU I STANOJKOVICA( ne sjecam se tehnicki potkovanije sredine koji mogu trcat iimaju grintu. VELKOVSKI AHMETOVIC ce bit tu samo da zadrze ovu formu , pidro ke otkrice al drugi bek skripi , recimo zdrjebove kakve je imala , lIGA PRVAKA JOS NISAM SKONTO AKO ISPADNES U PRVOM KRUGU IDES LI U le IL KAKO?
Zadnja izmjena: paulus, dana/u 18 dec 2018, 16:06, ukupno mijenjano 1 put.
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
kengur
Postovi: 2107
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 18 dec 2018, 16:03

Denchi je napisao/la:
kengur je napisao/la:
Vjerujem ja da pravilo postoji, cuo sam za to i nije problem. Ono sto si preskocio je ovo sto Pantelija kaze :
"kod nas svako dva ili tri mjeseca isplacuju plate"

Ako je svakih bar 2 a nekad i 3 mjeseca to mi je alarmantno upravo zbog zakona koji si spomenuo. Po njemu mi cesto 'krsimo" to pravilo.
Uprava ima obavezu da ne izlaze klub riziku gubitka igraca tek tako. Znajuci za taj zakon mi nikad nebi smjeli prici 2 mjeseca bez plate za igrace. Nikad. Priznaces 3 mjeseca bi bio problem.

Denchi, bavis li se ti mozda pravom ?
ne kršimo mi to pravilo, 100% , a ni prije nismo imali kašnjenja izuzev bonusa to se nekad prenese, redovno isplaćujemo sve obaveze...
uostalom da je tako našao bi se nečiji menadžer dosad da raskine ugovor i ode, logika nalaže zar ne?

ne bavim ali imam 2 advokata na dohvat ruke svaki dan :rol: :rol: :urnebes:
Super, onda je Panteliju nesto prenijelo sa onim 2 - 3 mjeseca. Logika ti ima smisla ali buduci da su nasi ugovori tako "darezljivi" izgleda da se vecini to ni ne isplati (nazalost) :D Zato sam i ja rekao da mi nema inicijalno smisla.
Nije grijeh biti advokat ali primjecujem da cesto mjenjas i okreces teze i koristis deflekciju u razgovorima. Ipak iz tvojih odgovora stvari budu jasnije pa cak ako nekad i izbjegavas dati odgovor, sto cijenim. A za neke stvari vrijeme ce pokazati definitivne odgovore svakako.

Avatar
kengur
Postovi: 2107
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 18 dec 2018, 16:11

Pantelija je napisao/la:Nisam siguran 100% da li svaka dva ili svaka tri .... mislio sam da je svako 3 ali rekose da je svako dva... jednostavno takva politika kluba :D
ali ne krsimo bilo sta jer sve se redovno placa da ne moze redovnije
Nije frka, sve dok je ispod 2 mjeseca za igrace. Sada kada je to rascisceno - one tvrdnje o neisplacenim platama su maliciozne i treba kaznjavati.

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 16:15

kengur je napisao/la:
Super, onda je Panteliju nesto prenijelo sa onim 2 - 3 mjeseca. Logika ti ima smisla ali buduci da su nasi ugovori tako "darezljivi" izgleda da se vecini to ni ne isplati (nazalost) :D Zato sam i ja rekao da mi nema inicijalno smisla.
Nije grijeh biti advokat ali primjecujem da cesto mjenjas i okreces teze i koristis deflekciju u razgovorima. Ipak iz tvojih odgovora stvari budu jasnije pa cak ako nekad i izbjegavas dati odgovor, sto cijenim. A za neke stvari vrijeme ce pokazati definitivne odgovore svakako.
naprotiv, veoma im se isplati(takav raskid)
dobili bi sve što ih sljeduje po ugovoru i papire odmah + dali bi nas na sud ukoliko ima razloga da traže odštetu(ako "nepravedno"ne igraju npr.)...

znači maksimalno su zaštićeni igrači sada, zato sam i rekao ovde da će sad biti jasno ko ima love a ko nema :D sa ovim pravilom...

ne može se uvijek na sve odgovoriti jer forum čita i ko treba i ne treba i može se čitati i bez registrovanja...

:D
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Pantelija
Postovi: 13710
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 18 dec 2018, 16:26

Ne ne, ako pise u ugovoru sa igracem da se plata isplacuje tako i tako i on potpise tu nema nista sporno
Ako su potpjsali da klub na ovaj nacin isoplacuje onda ne mogu raskinuti ugovor
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
kengur
Postovi: 2107
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 18 dec 2018, 16:50

Denchi je napisao/la:
kengur je napisao/la:
Super, onda je Panteliju nesto prenijelo sa onim 2 - 3 mjeseca. Logika ti ima smisla ali buduci da su nasi ugovori tako "darezljivi" izgleda da se vecini to ni ne isplati (nazalost) :D Zato sam i ja rekao da mi nema inicijalno smisla.
Nije grijeh biti advokat ali primjecujem da cesto mjenjas i okreces teze i koristis deflekciju u razgovorima. Ipak iz tvojih odgovora stvari budu jasnije pa cak ako nekad i izbjegavas dati odgovor, sto cijenim. A za neke stvari vrijeme ce pokazati definitivne odgovore svakako.
naprotiv, veoma im se isplati(takav raskid)
dobili bi sve što ih sljeduje po ugovoru i papire odmah + dali bi nas na sud ukoliko ima razloga da traže odštetu(ako "nepravedno"ne igraju npr.)...

znači maksimalno su zaštićeni igrači sada, zato sam i rekao ovde da će sad biti jasno ko ima love a ko nema :D sa ovim pravilom...

ne može se uvijek na sve odgovoriti jer forum čita i ko treba i ne treba i može se čitati i bez registrovanja...

:D
Kad jednom narusis kontrakt, nek ti je Bog na pomoci. Mislio sam da nekoliko onih na koje se ne racuna nece da sporazumno dobiju dio i razgule, jer im je zagarantovani dio dovoljan. Taj dio je ocigledno prevelik i moze se to u buducnosti korigovati. Takodje potezi kao onaj Pavlovica protiv navijaca ili kluba bi trebali biti definisani ugovorom da ih se mozemo rjesiti odmah. Zato se kaze "kontrakt ima 4 coska". Kao sto Pantelija spomenu, i igrac i klub mogu staviti sta god hoce u ugovor, zato pregovori oko dolaska nisu jednostavni, pogotovo sa boljim igracima. Ako igrac zeli svako jutro "gold kavijar" ili pticijeg mlijeka i stavi to u kontrakt, ima da mu se stvori.

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 16:57

kengur je napisao/la:
Kad jednom narusis kontrakt, nek ti je Bog na pomoci. Mislio sam da nekoliko onih na koje se ne racuna nece da sporazumno dobiju dio i razgule, jer im je zagarantovani dio dovoljan. Taj dio je ocigledno prevelik i moze se to u buducnosti korigovati. Takodje potezi kao onaj Pavlovica protiv navijaca ili kluba bi trebali biti definisani ugovorom da ih se mozemo rjesiti odmah. Zato se kaze "kontrakt ima 4 coska".
mislim da će ta pravila biti regulisana bolje ubuduće, radi se na tome sad je malo metlom se prošlo kroz OP i ŠF i promjenjen je pravilnik...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
kengur
Postovi: 2107
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 18 dec 2018, 17:03

Denchi je napisao/la:
kengur je napisao/la:
Kad jednom narusis kontrakt, nek ti je Bog na pomoci. Mislio sam da nekoliko onih na koje se ne racuna nece da sporazumno dobiju dio i razgule, jer im je zagarantovani dio dovoljan. Taj dio je ocigledno prevelik i moze se to u buducnosti korigovati. Takodje potezi kao onaj Pavlovica protiv navijaca ili kluba bi trebali biti definisani ugovorom da ih se mozemo rjesiti odmah. Zato se kaze "kontrakt ima 4 coska".
mislim da će ta pravila biti regulisana bolje ubuduće, radi se na tome sad je malo metlom se prošlo kroz OP i ŠF i promjenjen je pravilnik...
Ako to poboljsaju onda bi to ozbiljniji napredak. Tako se lakse i elegantnije stite interesi kluba.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 dec 2018, 17:50

Denchi je napisao/la:
Iz gradskog budžeta bit će izdvojena sredstva za FK Sarajevo i FK Željezničar
Na prijedlog vijećnika Vedada Deljkovića i Tonija Vukadina, iz budžeta Grada Sarajeva bit će izdvojena finansijska sredstva za dva najpoznatija fudbalska kluba iz bh. prijestonice, FK Sarajevo i FK Željezničar.

Bordo i plavi tim dobiti će po 40.000 KM iz gradskog budžeta za 2019. godinu, a također je ostavljena mogućnost i za izdvajanje dodatnih 20.000 maraka za omladinske pogone ovih klubova.

“Smatramo da Grad Sarajevo mora prepoznati ove klubove te na ovaj način podržati njihove uspjehe. Posebno treba uzeti u obzir da i drugi gradovi u BiH i u većim iznosima podržavaju svoje klubove. Također molimo da se odobri po 20.000 KM za omladinske pogone po zaključku gradonačelnika”, navodi se, između ostalog, u obrazloženju odluke.
oficijale
Zvanično potvrđeno: Mladi golman napustio FK Sarajevo
Golman Nedin Tucaković više nije član Fudbalskog kluba Sarajevo, saopštili su iz koševskog premijerligaša.

Sporazumnim raskidom ugovora ozvaničen je prestanak saradnje između mladog golmana i Fudbalskog kluba Sarajevo. Posjećamo, ugovor potpisan 6. marta ove godine bio je važeći do kraja tekuće sezone.

Kolektiv Fudbalskog kluba Sarajevo se zahvaljuje Nedinu uz želju za postizanjem sportskih uspjeha u budućnosti, poručili su iz Bordo kluba.
Dobro je ovo, sada Dizdarević može postati treći golman. Ovo za grad radije ne bi komentarisao, strašno malo novca.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 18:00

MortemHz je napisao/la: Dobro je ovo, sada Dizdarević može postati treći golman. Ovo za grad radije ne bi komentarisao, strašno malo novca.
jel više malo ove godine ako uplate za OP ovo? ili mi se čini?
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 dec 2018, 18:06

Denchi je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Dobro je ovo, sada Dizdarević može postati treći golman. Ovo za grad radije ne bi komentarisao, strašno malo novca.
jel više malo ove godine ako uplate za OP ovo? ili mi se čini?
Ma generalno će ovo biti najveći iznos koji će grad Sarajevo uplatiti nama ali je i ovo jako malo, realno. Po tebi, je l' ovo toliko teško?

Federacija BiH - 100.000 KM
Kanton Sarajevo - 100.000 KM
Grad Sarajevo - 100.000 KM
Općina Centar - 50.000 KM
Općina Stari Grad - 50.000 KM
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 18:13

MortemHz je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Dobro je ovo, sada Dizdarević može postati treći golman. Ovo za grad radije ne bi komentarisao, strašno malo novca.
jel više malo ove godine ako uplate za OP ovo? ili mi se čini?
Ma generalno će ovo biti najveći iznos koji će grad Sarajevo uplatiti nama ali je i ovo jako malo, realno. Po tebi, je l' ovo toliko teško?

Federacija BiH - 100.000 KM
Kanton Sarajevo - 100.000 KM
Grad Sarajevo - 100.000 KM
Općina Centar - 50.000 KM
Općina Stari Grad - 50.000 KM
da su normalni ljudi na vlasti jbg, bilo bi minimum, i to je ništa jbt...
handre se sa GRASom svake godine, daj 5-8-10 miliona a isti klinac, sve isto...

al pošto nisu, ajnađić bi ti reko da je uložio na stadion bruku ove godine i to ti je isto ko da je nama dao :D

ono 30milja lani bilo?
Zadnja izmjena: Denchi, dana/u 18 dec 2018, 18:17, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9482
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FrancescoTotti » 18 dec 2018, 18:15

Budimo realni, zeljseznicar je dobio bruku para sto od kantona, opcine, grada, saveza.... :mrgreen:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 dec 2018, 18:17

Pa i to je ništa ali njima je i to previše, pa sjećaš se kako su vijećnici Općine Centar odbili da daju podršku FK Sarajevo u iznosu od 20.000 KM ove godine pa se stvorio pritisak kroz medije pa su popustili. Pa mi njima mjesečno damo 70.000 KM na ime poreza a tebi je 20.000 KM za godinu dana puno. Budžet kantona je 930 miliona a oni daju po 100 hiljada maraka gurbetima i nama a i to je bilo radi europskih takmičenja.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 18:19

MortemHz je napisao/la:Pa i to je ništa ali njima je i to previše, pa sjećaš se kako su vijećnici Općine Centar odbili da daju podršku FK Sarajevo u iznosu od 20.000 KM ove godine pa se stvorio pritisak kroz medije pa su popustili. Pa mi njima mjesečno damo 70.000 KM na ime poreza a tebi je 20.000 KM za godinu dana puno. Budžet kantona je 930 miliona a oni daju po 100 hiljada maraka gurbetima i nama a i to je bilo radi europskih takmičenja.
pa bar da nas tog poreza oslobode eto ne moraju ni davat ništa i to bi bio napredak :D :rol:

ozbiljno vala 500milja-milion bi bio mjera
ovo jbt baš šega na toliki budžet pa nismo KUD :facepalm: :damn:
nek neko izračuna tačno ovo je 0,005% budžeta, pa blam života mi eto :facepalm:
Zadnja izmjena: Denchi, dana/u 18 dec 2018, 18:25, ukupno mijenjano 2 puta.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
alenpitar
Postovi: 1539
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 18 dec 2018, 18:21

Sa ovim parama treba pozlatiti onu pavlovicevu rukavicu sa uzdignutim prstenjakom i dati mu je kao poklon od kluba za veliki doprinos u razvijanju i promociji akademca kovacevica :kafa:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
alenpitar
Postovi: 1539
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 18 dec 2018, 18:38

Pregovaramo sa jednim domacim igracem. Zasad vam jedino mogu otkriti da je bjelac. Ne smijem vise da ne propadne transfer. Uskoro ce se znati sve
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
Denchi
Postovi: 16273
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 dec 2018, 18:40

alenpitar je napisao/la:Pregovaramo sa jednim domacim igracem. Zasad vam jedino mogu otkriti da je bjelac. Ne smijem vise da ne propadne transfer. Uskoro ce se znati sve
:nene:
slika
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Beton
Postovi: 2689
Pridružen/a: 22 avg 2018, 00:09
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Beton » 18 dec 2018, 18:58

FrancescoTotti je napisao/la:Budimo realni, zeljseznicar je dobio bruku para sto od kantona, opcine, grada, saveza.... :mrgreen:
Mogu dok su bliski SDA i dok je SDA na vlasti.

zagor1987
Postovi: 7363
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagor1987 » 18 dec 2018, 20:52

Ja grada i cemera,ja bi im se zahvalio i rekao da sa ovim profi klub ne moze platiti ni termin,i da poklone kome su potrebne il da se rastale izmedju sebe,ja jadova,pa Zagreb da vise Dinamu za jednu godinu nego nas grad nama za 200 godina haha koja smijurija i onda se neko pita sto se klase neke ne dovedu,200 ljudi na stadionu, grad ti daje 100 maraka i kako da se dovede neko od cega?

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, BungaBum, stokastoka23 i 27 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []