Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Ko po vama osvaja Svjetsko prvenstvo

Anketa je završila: 16 jan 2019, 01:13.

Francuska
19
33%
Španija
3
5%
Hrvatska
5
9%
Njemačka
12
21%
Danska
11
19%
Švedska
2
3%
Norveška
4
7%
Mađarska
0
Nema glasova.
Srbija
2
3%
Rusija
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 58

Avatar
Evolve
Postovi: 4370
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Evolve » 12 jan 2019, 21:12

Fkin Francuzi, uvijek su golmane imali......
NK Široki Brijeg

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 21:14

Joj Gerarda :urnebes:

Srbija odlična do 22-23 minute, pogotovo u odbrani, u zadnjoj trećini prvog poluvremena Francuzi su malo proigrali u napadu i na kraju tri gola razlike za njih na poluvremenu.

Nisam gledao Francuze protiv Brazila, al' za ovih pola sata sam primjetio da se dosta pate u kreaciji igre, itekako se osjeti izostanak Karabatića. Imaju Francuzi stvarno vrhunske bekove šutere al' fali im kreacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 21:40

Što nema Milosavljeva na golu Srbije u ove dvije tekme? Koliko sam vidio bio je među putnicima u Njemačku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la LAZARUS2000 » 12 jan 2019, 21:55

Raonffa je napisao/la:Što nema Milosavljeva na golu Srbije u ove dvije tekme? Koliko sam vidio bio je među putnicima u Njemačku.
To se i ja pitam.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 22:03

LAZARUS2000 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Što nema Milosavljeva na golu Srbije u ove dvije tekme? Koliko sam vidio bio je među putnicima u Njemačku.
To se i ja pitam.
Fali on jbg, 61 primljen gol u dva meča (pa koliko god su protivnici jaki) je malo previše.

Šta se gleda u slučaju istog broja bodova i remija u međusobnom duelu, ukupna gol razlika? Kontam zato što bi Srbija na kraju mogla biti izjednačena sa Rusijom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Hantraga » 12 jan 2019, 22:08

Ovdje ostaje najzanimljivija utakmica Njemaca i Francuza svakako, zbog daljeg toka prvenstva. Ovi ostali nisu konkurentni za prvih 7 pozicija, sasvim sigurno. Srbi će zajebati kontra Koreje/Brazila, haman pa sigurno. A, čak i da tu ne zeznu, danas je havarija dan za njih po pitanju gol razlike. Ako prekosutra Rusi zadrže više od +10 u odnosu na Srbe, to je već gotova priča.

Norvežani do sada djeluju fantastično. Doduše, sa slabijim protivnicima, ali baš besprijekorno to ide. Danci također.

Helem, ovo bi trebalo da se svede na borbu Francuska, Njemačka, Španija, Hrvatska za polufinale u gornjem dijelu. Island mi djeluje najozbiljnije nakon ovih ekipa. U grupama C i D je mnogo lakše i tu prosto sumnjam da Norveška i Danska mogu imati probleme. Doduše, ko će Šveđanima znati, ali ne djeluju dorasli. Mada je njima sigurno sasvim ok i to 5-6. mjesto.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 22:17

Malo je "nesrazmjeran" žrijeb na ovom prvenstvu.

Nakon prvog kola (da ne kažem žrijeba) se dalo naslutiti da će u C grupi Danska i Norveška biti na prva dva mjesta i neko od ta dva tima (onaj ko dobije u međusobnom duelu) će sigurno igrati polufinale, al' sigurno znači. Ukrštavaju se sa smiješnom grupom gdje će Švedska, po meni, 90% prenijeti maksimalan broj bodova i oni će Dancima/Norvežanima biti jedini ozbiljan protivnik u drugoj fazi. Dakle, između te tri reprezentacije će se voditi bitka za dvije ekipe koje će igrati polufinale, Danci ili Norvežani su sigurni u polufinalu, a Švedi će se boriti za polufinale sa poraženim iz tog duela Danske i Norveške.

Ovamo u grupama A i B će već biti ozbiljna gužva za polufinale, tu su tri velike reprezentacije + Njemačka kao domaćin i tu se vjerovatno do samog kraja druge faze neće znati ko će ići u polufinale, za razliku od ovog gore dijela žrijeba gdje ćeš već nakon prve faze imati sigurnog polufinalistu i još dva tima koja će se u drugoj fazi boriti za polufinale.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14584
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2019, 23:01

Zelenović zbog povrede završio sa nastupom na sp :problem:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 23:06

alan_kardec je napisao/la:Zelenović zbog povrede završio sa nastupom na sp :problem:
Milića pozvao umjesto njega, sad sam to pročitao na Areni.

Ovo je problem jbg, nekako po mom mišljenju, Zelenović je bio jedini bek u ovom rosteru Srbije za kojeg si mogao reći da može sigurno strpati 4-5 golova svakoj reprezentaciji na svijetu, ovako ne znam baš od koga bi to mogao očekivati kada njega nema.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14584
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2019, 23:08

Raonffa je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Zelenović zbog povrede završio sa nastupom na sp :problem:
Milića pozvao umjesto njega, sad sam to pročitao na Areni.

Ovo je problem jbg, nekako po mom mišljenju, Zelenović je bio jedini bek u ovom rosteru Srbije za kojeg si mogao reći da može sigurno strpati 4-5 golova svakoj reprezentaciji na svijetu, ovako ne znam baš od koga bi to mogao očekivati kada njega nema.

Milića golmana?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 23:18

alan_kardec je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Zelenović zbog povrede završio sa nastupom na sp :problem:
Milića pozvao umjesto njega, sad sam to pročitao na Areni.

Ovo je problem jbg, nekako po mom mišljenju, Zelenović je bio jedini bek u ovom rosteru Srbije za kojeg si mogao reći da može sigurno strpati 4-5 golova svakoj reprezentaciji na svijetu, ovako ne znam baš od koga bi to mogao očekivati kada njega nema.

Milića golmana?
Milan Milić, desni bek, nisam čuo za njega prije pravo da ti kažem :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14584
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2019, 23:24

Raonffa je napisao/la:Milan Milić, desni bek, nisam čuo za njega prije pravo da ti kažem :D
pa ni ja, al evo vidim u pitanju je mlad igrač.
Meni pao Strahinja Milić na pamet, mada mi uopšte nije bilo logično da umjesto beka poziva četvrtog golmana. Uglavnom, nakon jučerašnjeg remija, šanse za treće mjesto su bile male, sad nakon povrede Zelenovića i dvocifrenog poraza od Francuske, one su teoretske.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la shaman7 » 12 jan 2019, 23:49

meni su svabe skroz legle igrom, iako su imali dvije lagane utakmice, ali ono kad imas osjecaj da je to to. Malo se muce na poziciji lijevog beka, ali mislim da imaju rotaciju koja ce solidno to popuniti. A francuzi ko francuzi, beton bili i ostali, iako su protiv Brazila imali srece i Gerarda

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 12 jan 2019, 23:59

shaman7 je napisao/la:meni su svabe skroz legle igrom, iako su imali dvije lagane utakmice, ali ono kad imas osjecaj da je to to. Malo se muce na poziciji lijevog beka, ali mislim da imaju rotaciju koja ce solidno to popuniti. A francuzi ko francuzi, beton bili i ostali, iako su protiv Brazila imali srece i Gerarda
Njemci su mi čudna ekipa skroz, nema tu puno vrhunskih igrača, Genshajmer i golman Wolf možda, al' su zato puni igrača koji mogu zatrpati protivnika a mogu i da ne pogode ništa.

Gledam danas protiv Brazila, baš lijevi bek onaj Fath, frajer promaši prva dva šuta, onda u pet minuta strpa Brazilcima četiri gola i to četiri baš dobra gola u maniru vrhunskih bekova, onda opet "nestade" sa terena :D

Mene oduševljavaju Norvežani i Šveđani, oni su mi najsimpatičnije reprezentacije unazad par godina, igraju atraktivan rukomet i prava su uživancija za gledanje. Naravno, uvijek bih volio i da ex-yu repke odu što je dalje moguće.

Francuzi su sila stvarno, al' kako oni imaju preslikanu igru u fudbalu, rukometu, pa i u košarci. Ništa specijalno atraktivno, ništa što bi te moglo oduševiti (osim fizikalija i individualne kvalitete), al' lome protivnike i skoro uvijek idu do samog kraja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la legenda reala » 13 jan 2019, 00:26

Sad si se počo ložiti i na moje i Curtmove Norvežane joj joj
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 00:32

Nisam ja nikada u rukometu imao neku reprezentaciju (i klub isto tako), izuzev naše reprezentacije normalno, koju sam gotivio ono uvijek da kažem, volim gledati rukomet kao sport općenito bez nekih velikih emocija.

Ako sam gotivio neki kolektiv, to je onda bilo zbog nekog pojedinca, npr. Njemačku u vakat dok je igrao Hens, pa malo Dance zbog Hansena, te ove naše ex yu reprezentacije. A Norvežane i Šveđane volim gledati zbog rukometa koji igraju :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la legenda reala » 13 jan 2019, 00:42

I ja sam onu Njemačku od prije desetak godina gotivio, kasnije mi se sviđalo kako Španci igraju dok ih je Rivera vodio, a trenutno mi se najviše sviđa Norveška na Sagosenov pogon :P

A drko si prije na Hrvate bio si gori nego ovi iz Širokog
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 01:03

Pa dobro sad, baš da sam toliki fan susjeda i nije tačno :P

Al' oni su ono daleko najkvalitetnija rukometna reprezentacija sa ovih prostora od raspada bivše države, i evo 20 godina su u samom vrhu reprezentativnog rukometa, pa zato sam ih i simpatisao. Normalno da ću prije navijati za njih nego za Francuze, isto tako važi i za Srbiju u košarci, logično da ću navijati za njih više nego za Francusku, Litvaniju, Španiju, Ameriku itd.

Mislim, logično je sa moje strane, možda nekom drugom nije, al' to mi je skroz ok sve dok mi neko ne prigovara zbog nekih stvari koji se ne tiču sporta, kao ti sa tom drkicom :P
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la legenda reala » 13 jan 2019, 01:17

logika ti baš i nije jača strana :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Riziko
Postovi: 5944
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Danska i Njemačka 2019.

Post Postao/la Riziko » 13 jan 2019, 09:53

Jesu nam golmani tuga, Cuparu i Verkića ne može ništa ni slučajno pogoditi.
Daj Milosavljeva na gol, il dovuci Stanića iz nekog striptiz bara urokanog od kokaina. Imaćemo bar 10 odbrana sigurno.

Napokon mučena SRbija i odigra nešto u napadu, ne dobacuje se 3 beka do besvjesti, ali odbrana je porozna + golmani.
Ali ajd, nema ljutnje, ovo je najmlađa reprezetenacija od rata.
Ne očekujem da grupu prođemo.
Jači je Brazil.
Još ko za inat nas francuzi nabiše više nego što su trebali po prikazanom na terenu.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.