Club Atletico de Madrid

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 26 jan 2019, 23:57

Dobra igra danas, svi na visokom nivou može se reći :thumbup:. Čak 17 igrača među strijelcima ove sezone u svim takmičenjima. Dobra uvertira uglavnom za zahtijevan raspored koji slijedi...

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 28 jan 2019, 21:11

Evo Morata i zvanično potpisao. Svo vrijeme sam mislio da neće biti ništa od tog transfera, ne mogu vjerovat da su se svi složili. Velika većina navijača je protiv transfera, što je sasvim opravdano, uprava je po meni napravila pogrešan potez. Koliko će uopće i biti od pomoći, nisam siguran, ali mi se ne sviđa ovaj transfer. Gelson je sa druge strane poslan u Monaco na posudbu do kraja sezone.

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 29 jan 2019, 00:10

Stigao Morata i sluzbeno, definitivno nije obozavan od strane navijaca, a svi znamo i razlog, ali vidjet cemo, mozda bas bude kljucan napadac u nastavku sezone.
slika

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 03 feb 2019, 18:16

Poraz u najgorem trenutku. Loša igra na polovini Betisa, najviše zato jer su se napadači jako sporo rješavali lopte, a bilo je i previše odugovlačenja. Correa i Lemar pogotovo, imaju jako puno minuta kod Chola ove sezone, a najmanje pokazuju na terenu. Vitolo je prije trebao početi utakmicu. Uz sve to nije suđen onaj penal na Morati, a mogao je biti itekako.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 08 feb 2019, 14:17

https://telesport.telegram.hr/price/kak ... icio-saul/

Od one noći kada je zabio epski gol Bayernu najdraži igrač. Sigurno uz Kokea budući vođa ekipe.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 09 feb 2019, 18:16

Teško je igrati protiv protivnika i sudija zajedno. Toliko o ovom derbiju.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 09 feb 2019, 18:29

Molders je napisao/la:Teško je igrati protiv protivnika i sudija zajedno. Toliko o ovom derbiju.
Budi ozbiljan. Da je pravde ne bi ni onaj jedan gol dali.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8706
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la anonymousHD » 09 feb 2019, 18:32

Šta veli, ne možeš protiv sudija, sudija vas spasio veće blamaže, tri crvena ste trebali dobiti.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 09 feb 2019, 18:38

Momci, imate svoju temu. Zašto je to prvi gol upitan, čist je ono duel bio. Penal je nepostojeći, barem 1 metar vani, a i ofsajd je realno jako upitan. Atletico je prije svega loše odigrao ovaj derbi što se tiče odbrane, ali i ove odluke su odlučile utakmicu. Zato je i došao crveni na kraju.
Zadnja izmjena: Molders, dana/u 13 feb 2019, 13:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
L-Train
Postovi: 18784
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la L-Train » 09 feb 2019, 18:44

Ovo je bilo objektivno :mrgreen:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.


Avatar
Mokes
Postovi: 15034
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Mokes » 09 feb 2019, 18:48

Molders je napisao/la:Teško je igrati protiv protivnika i sudija zajedno. Toliko o ovom derbiju.
Za penal jeste dosta diskitabilno, ali onaj gol je opravdano poništen. Bukvalno 3 militra u ofsajdu, ali ipak u ofsajdu :crazy:

Gol Atletica je i više nego čist, ne znam šta potenciraju navijači Reala. Ne smiješ ni u duel ući izgleda.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Epidaurus » 09 feb 2019, 19:01

Cist duel, samo Correa bukvalno nije imao sanse da loptu dodirne i onako malo je potkacio Viniciusa po nozi :rol:

Kod penala je fakat cudna situacija bila, bilo je kontakta van 16 al sam faul nakon kojeg je i Vini pao je bilo unutar 16.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4759
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la LlullSergio » 09 feb 2019, 19:08

slika

Ja evo ne znam, ako ovo nije faul.Udarac po nozi, ni barn'o lopte nije. O cemu pricamo ovdje :crazy:

Avatar
freddy25
Postovi: 822
Pridružen/a: 01 jul 2012, 16:11
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la freddy25 » 09 feb 2019, 19:08

Nije ni Real odigrao bas dobru utakmicu, ali su iskoristili svoje sanse, odigrali pametnije i lagano slavili. I penal i ponisteni gol su diskutabilni, pogotovo penal. Steta samo sto Morati nisu priznali golcinu, bar zbog atrakcije gola.
Kad je rijec o igri Atletica, danas je skoro nije ni bilo, pocelo je sa dobrim presingom, ali onda pad, a pogotovo u drugom poluvremenu, gubili se dueli, ispadalo se prelagano, ostri startovi.
Mislim da je Correa za klupe odavno, previse ga se forsira, Vitolo je za prvih 11. Rodri je morao danas poceti umjesto Saula koji nije bio ni 100% spreman.
Ova 2 poraza za redom su veliki korak nazad u toj borbi za naslov.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 09 feb 2019, 19:32

freddy25 je napisao/la:Nije ni Real odigrao bas dobru utakmicu, ali su iskoristili svoje sanse, odigrali pametnije i lagano slavili. I penal i ponisteni gol su diskutabilni, pogotovo penal. Steta samo sto Morati nisu priznali golcinu, bar zbog atrakcije gola.
Kad je rijec o igri Atletica, danas je skoro nije ni bilo, pocelo je sa dobrim presingom, ali onda pad, a pogotovo u drugom poluvremenu, gubili se dueli, ispadalo se prelagano, ostri startovi.
Mislim da je Correa za klupe odavno, previse ga se forsira, Vitolo je za prvih 11. Rodri je morao danas poceti umjesto Saula koji nije bio ni 100% spreman.
Ova 2 poraza za redom su veliki korak nazad u toj borbi za naslov.
U igri Atletica se osjetilo i da nedostaje Koke na sredini terena, a Rodri je definitivno trebao početi umjesto Thomasa ili Saula. Correa je također sigurno trebao na klupu, previše komplikuje u igri, a Vitolo za manje vremena pokaže više na terenu od njega.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 13 feb 2019, 14:28

Costa ponovo trenira sa ekipom, Savić također. Sa druge strane Lucas je imao neke bolove u koljenu, mogao bi propustiti naredno kolo, a Koke se još uvijek oporavlja. Bilo bi dobro da se vrati unutar narednih mjesec dana, bez njega vezni red nije isti jednostavno.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 16 feb 2019, 18:28

Veoma sretnih 0-1 protiv Raya, realno i gol je mogao lako biti poništen. Može se reći greška sudija, ovaj put u korist Atletica. Bilo je dosta grešaka u prošlim utakmicama koje su oštetile klub, a ovaj put je drugi slučaj, suđenje je svakako nešto na čemu liga treba raditi jer Primera je najbolja liga svijeta i sigurno zaslužuje puno bolje suđenje. Naravno, ovu utakmicu protiv Raya je Atletico odigrao loše napadački i tu nema sumnje bez obzira na ova tri boda. Opet, ne bih se iznenadio puno boljoj igri u mečevima Lige prvaka koji slijede.

JoeBleck
Postovi: 5986
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la JoeBleck » 16 feb 2019, 18:48

Iskreno.Ovo sto Atletico igra je postalo odvratno.

Simeone kako vrijeme odmice gubi moje simpatije iz par razloga:
Do prije 2-3 godine je bilo simpaticno gledati kako ubija jace ekipe destrukcijom,cvrstom igrom i kontrama.
Danas , Cholo ima jedan od 5 najjacih roostera u Evropi a njegova ekipa igra na identican nacin.Kupuje igrace profilisane za napadacki fudbal da bi od njih pravio ratnike i trkace.
Siguran sam da ce ih Juve isprangijati !

Ovo protiv Raya je bila kradja i nista vise.Oduvani su sa terena , jedno 10-ti put ove godine !

Vrijeme je za rastanak , Atleticu treba profil Setijena .Neko ko igra run and gun.
Cholo postaje Mourinho,nije u stanju izvuci maximum.Ova ekipa ima ogroman zenit,ima 10-tak WC igraca , sto nemaju 3-4 ekipe u Evropi.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Club Atletico de Madrid

Post Postao/la Molders » 17 feb 2019, 11:48

JoeBleck je napisao/la:Iskreno.Ovo sto Atletico igra je postalo odvratno.

Simeone kako vrijeme odmice gubi moje simpatije iz par razloga:
Do prije 2-3 godine je bilo simpaticno gledati kako ubija jace ekipe destrukcijom,cvrstom igrom i kontrama.
Danas , Cholo ima jedan od 5 najjacih roostera u Evropi a njegova ekipa igra na identican nacin.Kupuje igrace profilisane za napadacki fudbal da bi od njih pravio ratnike i trkace.
Siguran sam da ce ih Juve isprangijati !

Ovo protiv Raya je bila kradja i nista vise.Oduvani su sa terena , jedno 10-ti put ove godine !

Vrijeme je za rastanak , Atleticu treba profil Setijena .Neko ko igra run and gun.
Cholo postaje Mourinho,nije u stanju izvuci maximum.Ova ekipa ima ogroman zenit,ima 10-tak WC igraca , sto nemaju 3-4 ekipe u Evropi.
Više je razloga zašto je Atletico napadački zakočio kroz recimo prošle dvije sezone. Već sam jednom pisao, s obzirom da smo sve ove godine gledali vjerovatno najbolji odbrambeni fudbal ikad viđen, teško je očekivati blistavu igru na polovini protivnika, nemoguće je kao dugmetom prebaciti način igranja sa sjajne odbrane u sjani napad, to je ono što neki navijači drugih klubova vide dok gledaju utkmice Atletica jer traže napadanje kakvo izvode njihovi omiljeni klubovi. Naravno da ovaj Atletico može puno bolje što se tiče efikasnosti pred golom, ali treba uzeti u obzir da je ekipi sigurno bilo potrebno neko vrijeme da se oporavi od teškog i nesretnog poraza u onom finalu Lige prvaka 2016. i to se odrazilo na utakmice, najbolji dokaz je Liga prvaka naredne sezone. U međuvremenu, povrede su stizale neke igrače, a konkurencija u Primeri je nikad jača, kao što je već poznato i treba uzeti u obzir da se Atletico bori sa takvim klubovima čitavo vrijeme. Sezona 15/16 je bila sezona po mom mišljenju najboljeg Atletica do sada iako roster nije bio toliko dobar na papiru kao ovaj sadašnji, ali su igrači bili u formi i to je najvažnije. I tada je titula Primere izmakla za tri boda. Treba reći da se za sada ekipa poprilično dobro nosi sa velikim brojem povrijeđenih igrača zbog čega se sastav stalno mijenjao. Cholo će vjerovatno otići u Inter, ali sigurno ostaje još neko vrijeme u Atleticu, on zna kada je najbolji trenutak za tu odluku. Također, mislim da je najbolje zadržati defanzivan fudbal kao glavni način igre sa fokusom na jaku zonsku odbanu kao nešto što će klubu dugoročno biti od koristi. To djeluje kao najbolji izbor.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.