Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

edinjo-bih
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 09 mar 2019, 13:53

Bilal Šuman: Preuzimamo ulogu favorita u dvomeču sa Finskom
Redakcija 21 minuta ago Reprezentacija 16 Views

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u aprilu mjesecu odigrat će dva ključna meča, koja bi mogla riješiti pitanje plasmana naše selekcije na evropsko rukometno prvenstvo koje se igra naredne godine u januaru mjesecu.

Selektor Bilal Šuman objavio je širi spisak igrača na koje računa u narednom dvomeču sa selekcijom Finske, koji su na rasporedu, 11. aprila u Finskoj i 14. aprila u tuzlanskom Mejdanu.

Tim povodom kontaktirali smo selektora Bilala Šumana, koji je u kratkom razgovoru za portal Svijet Rukometa prokomentarisao predstojeće mečeve sa selekcijom Finske.

„Dakle radi se o dvije, da ne kažemo, odlučujuće utakmice u aprilu sa Finskom. Pregledali smo materijal sa utakmica protiv Češke i Bjelorusije i mislim da imamo ogromnu šansu za direktran plasman na evropsko prvenstvo, jer nas te dvije eventualne pobjede vode na toliko željeni Euro. Tih šest bodova bi bilo dovoljno da odemo na prvenstvo. Direktan plasman obezbijedit će sve prvoplasirane i drugoplasirane ekipe a takođe i četiri trećeplasirane idu u direktan plasman. U junu ćemo imati te dvije utakmice sa Bjelorusijom i Češkom, ali naš fokus je sada na dvomeču sa Finskom, naročito ova utakmica u Finskoj je od velike važnosti za našu selekciju. U stalnom sam razgovoru sa igračima i mi smo svjesni šta nas očekuje. Budemo li na tom nivou mogu da kažem, da smo favoriti u te dvije utakmice protiv Finske. Mi smo sa Finskom igrali prije dvije godine, mislim da je bilo šest razlike u Finskoj a jedanaest u Goraždu. Ulogu favorita moramo mi preuzeti, a dobro znamo šta nam znače ti bodovi.“ istakao je u razgovoru za Svijet Rukometa selektor A reprezentacije BiH, Bilal Šuman.

Šuman je prokomentarisao i prošireni spisak, obzirom da se na spisku nalazi nekoliko mladih igrača, koji se po prvi put pojavljuju u širem rosteru reprezentacije. Takođe, selektor je najavio i mogučnost podmlađivanja reprezentacije nakon eventualnog nastupa na evropskom rukometnom prvenstvu.

„Što se tiče sastavu, mi EHF-u moramo prijaviti 28 imena. Na širem spisku se nalaze i potencijalni mladi reprezentativci koji bi trebali da budu budućnost našeg nacionalnog tima, tu prvenstveno mislim na Edina Klisa i Adina Faljića. Mislim takođe i na Ahmetašević Adija, Dinu Hamidovića i Vladu Lončara. Na ovom spisku imamo i Haseljić Ibrahima. U planu nam je u nekom periodu poslije eventualnog nastupa na EURU, tj poslije januara 2020. godine da će doći do podmlađivanja reprezentacije. Dakle poslije januara 2020. oslonac reprezentacije će biti mladi igrači, ne samo ovi što su sada na spisku, nego tu imamo u planu, barem sada kako izgleda, i kako izgleda naš igrački kadar, tu imamo i mladog Keškić Enesa, koji će biti na užem spisku reprezentacije, onda imamo u planu i sjajnog Damira Kadrića, pa tu imamo i Nedima Hadžića koji igra u Njemačkoj. Tu je i Elmir Građan koji je generacija Panića i Malinovića, a koji je već duže vrijeme na spiskovima reprezentacije, ali ipak još nije imao pravu šansu da vidimo kako to izgleda. Takođe Bosić Boris za kojeg znam da igra na dobrom nivou, mislim to je neka budućnost sljedećeg kostura reprezentacije. Sa ovim igračima koji će ostati poslije januara 2020. godine u nekoj skoroj budućnosti imamo planove za podmlađivanje. Međutim cijeli fokus sada je da sa ovom generacijom sa kojom smatramo da imamo odličan kvalitet, da se planiramo na EURO, jer imamo ogromnu šansu, jer tu imamo već nekoliko igrača koji su na zalasku karijere. Poslije se nadam da ćemo tim momcima koji su bili dio reprezentacije dugi niz godina pokušati naći mjesto u strukturama saveza, pa da ostanu u rukometu ako budu željeli naravno.Tim momcima trebamo predati ključeve jer su oni 20 godina ginuli za reprezentaciju, i dali su ogroman doprinos igrajuči svih tih godina ne samo za reprezentaciju nego i za mnoge klubove po evropi. Sve u svemu dan „D“ je ova naša utakmica 11. aprila u Finskoj jer mislim da sa tom pobjedom otvaramo vrata prvog plasmana na EURO.“ zaključio je na kraju razgovora za naš portal selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, Bilal Šuman.

Svijet Rukometa

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 09 mar 2019, 14:05

edinjo-bih je napisao/la:Bilal Šuman: Preuzimamo ulogu favorita u dvomeču sa Finskom
a

To je to, druze ... od januara ostajemo bez pola repke ... dok se uigramo taman cemo stic' na EP 2026 ... :zviz:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

edinjo-bih
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 09 mar 2019, 15:50

neznam jel bas tako, mozda ovo i kaze zato sto primjecuje da sve vise ljudi trazi pomladjenje. ili je ovo bio jedan vid dugogodisnjeg plana njegovog (moze se reci mozda i dogovor sa sadasnjim reprezentativcima). ko ce ga znaci, kao obicni navijac, nista nesaznas...

Raonffa
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 09 mar 2019, 16:13

Joj Bilija mudonje, preuzeo ulogu favorita protiv Finske :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 09 mar 2019, 19:59

sveznadar je napisao/la:https://sport1.****/musko-rukometno-prvenstvo/dino-hamidovic-je-kralj-strijelaca-rukometne-premijer-lige-bih/141685

Evo liste strijelaca. Da li ima igrača za reprezentacije po Vama?

Hamidovic :bih:

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 10 mar 2019, 00:07

edinjo-bih je napisao/la:neznam jel bas tako, mozda ovo i kaze zato sto primjecuje da sve vise ljudi trazi pomladjenje. ili je ovo bio jedan vid dugogodisnjeg plana njegovog (moze se reci mozda i dogovor sa sadasnjim reprezentativcima). ko ce ga znaci, kao obicni navijac, nista nesaznas...

Def je dio nekog njegovog plana samo sto mu je taj plan [email protected]@c pa sad strahuje od prve utakmice s Fincima ... tjesi se jadan da ih je pobjedio prije 2 godine a svjestan je da mu tim od tad ni sekunde nije napredovo ... ja se pridruzujem njegovoj prpi, znajuci nase rukometase Finci nas mogu ostaviti nasmijane ... :zviz:
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 12 mar 2019, 15:57

Ovaj Halilbegovic svaki malo, malo 'izroni' ... sva sreca pa nije kvalitet za jedne repke nivoa BiH ... :zviz:

ham19
Kontakt:

Post Postao/la ham19 » 12 mar 2019, 16:18

DaVinci je napisao/la:Ovaj Halilbegovic svaki malo, malo 'izroni' ... sva sreca pa nije kvalitet za jedne repke nivoa BiH ... :zviz:

Menadzeri rade cuda...

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 13:11

ham19 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Ovaj Halilbegovic svaki malo, malo 'izroni' ... sva sreca pa nije kvalitet za jedne repke nivoa BiH ... :zviz:

Menadzeri rade cuda...

I vazda na stetu svih nasih repki ...

no rules
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 14 mar 2019, 14:15

Otpade Ivan Karacic , zbog povrede ...

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 15:30

no rules je napisao/la:Otpade Ivan Karacic , zbog povrede ...

Jel' nam krivo, druze ... :?:

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 14 mar 2019, 21:02

Jazuk za Bilala, sad će Terzić na srednjeg :shock:
a pretpostavljam poziv dobija Mandić ili Vrgoč!?
Bosno moja poharana....

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 21:09

Trigger je napisao/la:Jazuk za Bilala, sad će Terzić na srednjeg :shock:

Mandić je vec in na uzem spisku ... dilema je sad izmedju Vrgoča i Rodina ... ja tipujem na Vrgoča ... vec se dokazo u holandskom prvenstvu ... :zviz:

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 14 mar 2019, 23:07

DaVinci je napisao/la:

Mandić je vec in na uzem spisku ... dilema je sad izmedju Vrgoča i Rodina ... ja tipujem na Vrgoča ... vec se dokazo u holandskom prvenstvu ... :zviz:

Izvinjavam se, ali još nisam vidio da je "Edinjo" objasvio Bilalov "uži spisak" od 18 rukometaša!

Vidio sam 'širi spisak' i pretpostavio/garantovao(!?) kojih 16 će biti Bilalov izbor (str. 1053 - 8.3.2019):
... Garantujem da ti je ovo 'kostur' ekipe (tragikomčno – standardni rekreativci, posebno čuveni 'Tore' koji ni u Gračanici nije mogao igrati!):
Benjamin Burić – Nebojša Grahovac – Tomislav Nuić – Srđan Predragović – Faruk Vražalić – Nikola Prce – Mirsad Terzić – Marin Vegar – Mirko Herceg – Marko Tarabochia – Ivan Karačić – Josip Perić - Marko Panić – Dejan Malinović – Senjamin Burić – Muhamed Toromanović

Ja sam napisao 16 igrača, jer toliko ih može biti na utakmici - ako sam fulio - bez ljutnje, to je samo moja pretpostavka / "garancija" dobro poznavajući Bilala i one oko njega...
Bosno moja poharana....

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 15 mar 2019, 00:33

Trigger je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:

Izvinjavam se, ali još nisam vidio da je "Edinjo" objasvio Bilalov "uži spisak" od 18 rukometaša!

.

I ja se izvinjavam ako nisam bio dovoljno jasan da sam se nadovezao na tvoju zezzanciju ... ;)

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 15 mar 2019, 02:58

DaVinci je napisao/la:I ja se izvinjavam ako nisam bio dovoljno jasan da sam se nadovezao na tvoju zezzanciju ... ;)

sve je Ok - Lp :cool:
Bosno moja poharana....

edinjo-bih
Kontakt:

Post Postao/la edinjo-bih » 17 mar 2019, 21:44

Loncar 4 gola protiv brest meskova..

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 17 mar 2019, 22:14

edinjo-bih je napisao/la:Loncar 4 gola protiv brest meskova..

On se mjestu moze nadat' tek od januara 2020 ...

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 19 mar 2019, 13:04

Otpade i Tarabokija ... sad nam je Mirsad glavni srednjak ... vala, zao mi i njega a i nas ... ima da se svi zajedno zivi ispatimo gledajuci njegove napadacke 'kreacije' ... :kafa:

kobe24
Kontakt:

Post Postao/la kobe24 » 19 mar 2019, 13:21

Uh, nije dobro sto fale obojica, jos nema ni Vranjesa na poziciji pivota... :(
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.