FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
tm84
Postovi: 1674
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tm84 » 29 okt 2010, 15:47

u principu onaj clanak je dobar, jedino sto me malo zivicira jeste to da "iskljucivo" i samo fk sarajevo ima pravo da se poveze sa tim stadionom... jel se zaboravlja da je tu zeljo uzeo svoju titulu 1972. a ne na grbavici (jer se renovirala)... jel se zaboravlja da je tu igrana utakmica sa interom povodom 50 godina kluba (3-3)... itd...

istorija stadiona koseva je i dio istorije fk zeljeznicara kao i fk sarajeva...
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

formance
Postovi: 2066
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la formance » 29 okt 2010, 15:55

tm84 je napisao/la:u principu onaj clanak je dobar, jedino sto me malo zivicira jeste to da "iskljucivo" i samo fk sarajevo ima pravo da se poveze sa tim stadionom... jel se zaboravlja da je tu zeljo uzeo svoju titulu 1972. a ne na grbavici (jer se renovirala)... jel se zaboravlja da je tu igrana utakmica sa interom povodom 50 godina kluba (3-3)... itd...

istorija stadiona koseva je i dio istorije fk zeljeznicara kao i fk sarajeva...
Ne vidim ništa sporno u tome. Fudbalski klub Sarajevo na tom stadionu igra oduvijek i naravno da će se povezivati sa njim prije svih ostalih !
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Tarantino
Postovi: 424
Pridružen/a: 15 avg 2010, 11:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarantino » 29 okt 2010, 15:55

Hahahahahahaha kakav tekst,vidi se da je napisan od nepristrasnog novinara. :lol: I ne kontam zašto bi mi izmislili da ste nam režimom oduzeli najbolje igrače?Ali jedno je istina i činjenica,a to je da je FK Torpedo vještački pravljen klub da bi bio najjači predstavnik BiH i rame uz rame sa velikom četvorkom.Ali jbg,ne može sve ni na silu. ;)
ali nema para,sve se rastalilo....

Avatar
prigoda
Postovi: 259
Pridružen/a: 26 maj 2010, 10:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la prigoda » 29 okt 2010, 16:09

Gradu je tada trebao klub koji će stanovnici Sarajeva osjećati svojim. Kako su klubovi za koje je navijalo 99% građana Sarajeva ugašeni morao se napraviti jak klub. Željezničar tada nije smatran Sarajevskim klubom, obzirom da su ga osnovali radnici koji su došli raditi u SA a ne domicilno stanovništvo. Akcenat stavljam na riječ tada, da mi ne bi imputirali da želim da kažem da Sarajlije ne navijaju za želju što naravno nije tačno i to mi nije cilj.
A to u vezi igrača koji su prešli u Sarajevo nije baš tako kako vaš mit govori.
KO NAM ZLO MISLIO NA ..... NAM VISIO

Tarantino
Postovi: 424
Pridružen/a: 15 avg 2010, 11:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarantino » 29 okt 2010, 16:19

prigoda je napisao/la:Gradu je tada trebao klub koji će stanovnici Sarajeva osjećati svojim. Kako su klubovi za koje je navijalo 99% građana Sarajeva ugašeni morao se napraviti jak klub. Željezničar tada nije smatran Sarajevskim klubom, obzirom da su ga osnovali radnici koji su došli raditi u SA a ne domicilno stanovništvo. Akcenat stavljam na riječ tada, da mi ne bi imputirali da želim da kažem da Sarajlije ne navijaju za želju što naravno nije tačno i to mi nije cilj.
A to u vezi igrača koji su prešli u Sarajevo nije baš tako kako vaš mit govori.
Znači 1% građana Sarajeva je u to vrijeme navijao za Želju...hmmmmmmmmmm :lol: A kad ste vi osnovani onih 99% je automatski počelo navijati za vaš vještački klub?hmmmmmmm interesantno :lol: Ali ova mi je najjača
"Željezničar tada nije smatran Sarajevskim klubom, obzirom da su ga osnovali radnici koji su došli raditi u SA a ne domicilno stanovništvo" :lol: Ono vas je osnovala FGR,jel tako? :lol: Znači pošto su većinu klubova u Španiji osnovali Englezi,tamo niko te klubove ne smatra svojima. :lol: Šta sve čovjek neće pročitati ovdje. :roll:
ali nema para,sve se rastalilo....

Avatar
E=mc2
Postovi: 60
Pridružen/a: 25 okt 2010, 03:00
Lokacija: Székesfehérvár
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la E=mc2 » 29 okt 2010, 16:49

Briga nas za tamo neko polufinale u konkurenciji 10 klubova iz jugoistočne evrope samo vas volimo prcati jer vam bude krivo za Videoton :mrgreen:

Gledaj ovo sinak gledaj ove istorije

[youtube][/youtube]

junioR
Postovi: 825
Pridružen/a: 05 jan 2010, 17:20
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la junioR » 29 okt 2010, 16:59

Tarpi do bagro je napisao/la:Imali ista za Jacksona

Avatar
Tarpi do bagro
Postovi: 516
Pridružen/a: 08 apr 2010, 12:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi do bagro » 29 okt 2010, 17:01

junioR je napisao/la:
Tarpi do bagro je napisao/la:Imali ista za Jacksona
Vidis brate da bi se samo svadjali,nebi nikome na pitanje odgovoriti
Moje ljubavi: LEGENDA:_Analiticar
FK Sarajevo
FC Chelsea
LA Lakers
Horde Zla
<3 Ahmo <3

junioR
Postovi: 825
Pridružen/a: 05 jan 2010, 17:20
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la junioR » 29 okt 2010, 17:11

Tarpi do bagro je napisao/la:
junioR je napisao/la:
Tarpi do bagro je napisao/la:Imali ista za Jacksona
Vidis brate da bi se samo svadjali,nebi nikome na pitanje odgovoriti
Ma vidim brate :( :(

Umjesto da ignorisu ove levate oni sa njima u svadzu usli :roll: :roll:

Nadam se da cemo dobiti konkretan odgovor iz pouzdani izvora ...

Avatar
Tarpi do bagro
Postovi: 516
Pridružen/a: 08 apr 2010, 12:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi do bagro » 29 okt 2010, 17:12

Ma ja mislim da je neka sumarska prica,ali eto dobro bi bilo da nije
Moje ljubavi: LEGENDA:_Analiticar
FK Sarajevo
FC Chelsea
LA Lakers
Horde Zla
<3 Ahmo <3

Avatar
E=mc2
Postovi: 60
Pridružen/a: 25 okt 2010, 03:00
Lokacija: Székesfehérvár
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la E=mc2 » 29 okt 2010, 17:15

On da valja ostao bi u Hajduku. Mislim da nam u ovom trenutku nije potreban tip igrača kao što je Jackson, njegovi fudbalski kvaliteti su upitni a vala i njegovo psihičko stanje nije na nivou. Šta treba da i nama bježi kad mu se ćefne kao što je to radio u Čeliku? Neka hvala.

Avatar
Tarpi do bagro
Postovi: 516
Pridružen/a: 08 apr 2010, 12:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi do bagro » 29 okt 2010, 17:15

E=mc2 je napisao/la:On da valja ostao bi u Hajduku. Mislim da nam u ovom trenutku nije potreban tip igrača kao što je Jackson, njegovi fudbalski kvaliteti su upitni a vala i njegovo psihičko stanje nije na nivou. Šta treba da i nama bježi kad mu se ćefne kao što je to radio u Čeliku? Neka hvala.
Ma joj dobro bi bilo da zamjeni one nase klocove
Moje ljubavi: LEGENDA:_Analiticar
FK Sarajevo
FC Chelsea
LA Lakers
Horde Zla
<3 Ahmo <3

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 607
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 29 okt 2010, 18:41

Tarpi do bagro je napisao/la:
E=mc2 je napisao/la:On da valja ostao bi u Hajduku. Mislim da nam u ovom trenutku nije potreban tip igrača kao što je Jackson, njegovi fudbalski kvaliteti su upitni a vala i njegovo psihičko stanje nije na nivou. Šta treba da i nama bježi kad mu se ćefne kao što je to radio u Čeliku? Neka hvala.
Ma joj dobro bi bilo da zamjeni one nase klocove
za njega i kloc kloceva je vrhunski igrač po meni.Ništa skoro vrijedno pomena je uradio u Čeliku
1946

Avatar
Madafaka
Postovi: 3328
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Madafaka » 29 okt 2010, 19:48

" Sarajevo sutra obilježava vrijedan jubilej, 500. prvenstveni meč u nezavisnoj BiH. "

Sutrašnji duel dva bivša prvaka Bosne i Hercegovine, Sarajeva i Leotara, ostaće upamćen kao jubilarna 500. utakmica bordo tima u Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Sarajevo je od 1994. godine odigralo 499 utakmica u okviru Premijer i Prve lige BiH, te ratnog Prvenstva u Jablanici i Zenici, kao i Play-offa iz 1998. i 2000. godine.

Bordo tim je sa učinkom od 261 pobjede, 110 remija i 128 poraza, te gol-razlikom 547:455, najuspješniji bh. klub, sa najviše osvojenih prvenstvenih bodova od nezavisnosti Bosne i Hrcegovine, a ne treba zaboraviti niti to da je Sarajevo po broju bodova bilo i ubjedljivo najsupješniji bh. klub u Prvenstvu Jugoslavije.

Od tih 499 utakmica, njih 245 otpada na domaće susrete, u kojima je Sarajevo ubilježilo 198 pobjeda, uz 34 remija i samo 13 poraza, te sa gol-razlikom 580:139. S druge strane, učinak na gostujućim utakmicama je nešto slabiji, u 244 odigrane utakmice, ostvareno je 55 pobjeda, uz 74 remija i 115 poraza, a ni gol-razlika nije pozitivna, 242:313.

Preostalih 10 utakmica Sarajevo je odigralo na neutralnom terenu u Jablanici, Zenici i Mostaru, a Sarajevo u tih 10 utakmica nije doživjelo nijedna poraz, te ima skor od 8 pobjeda i 2 remija, uz gol-razliku 25:3.

Najviše nastupa u Prvenstvenim utakmicama ima i danas aktivni Faruk Ihtijarević, koji je sa svojih 256 nastupa bio akter na 51,3% utakmica Sarajeva. Iza njega na drugom mjestu je Muhidin Zukić sa 242 nastupa, dok je jedini igrač u "Klubu 200", pored njih dvojice, prošlogodišnji kapiten Sarajeva, Muhamed Alaim koji je na golu stajao 215 puta.

Kada su u pitanju strijelci, na prvom mjestu je Alen Škoro koji je protivničke mreže tresao 55 puta, a za njim slijedi Alen Avdić sa 3 gola manje. Na diobi trećeg mjesta nalaze se Emir Obuća i Džemal Smječanin, koji su postigli po 47 golova.

Od trenera, najduži staž ima Husref Musemić, koji je vodeći Sarajevo u sezonama 2002/03, 2003/04, 2004/05, 2005/06 , 2006/07 i 2007/08, uz kraće prekide, na klupi Sarajeva sjedio ukupno 146 puta i pri ubilježio učinak od 77 pobjeda, 35 remija, te 34 poraza.

http://www.fksinfo.com/np-1234-500_prve ... akmica.htm

Avatar
Tarpi do bagro
Postovi: 516
Pridružen/a: 08 apr 2010, 12:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi do bagro » 29 okt 2010, 19:59

Madafaka je napisao/la:" Sarajevo sutra obilježava vrijedan jubilej, 500. prvenstveni meč u nezavisnoj BiH. "

Sutrašnji duel dva bivša prvaka Bosne i Hercegovine, Sarajeva i Leotara, ostaće upamćen kao jubilarna 500. utakmica bordo tima u Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Sarajevo je od 1994. godine odigralo 499 utakmica u okviru Premijer i Prve lige BiH, te ratnog Prvenstva u Jablanici i Zenici, kao i Play-offa iz 1998. i 2000. godine.

Bordo tim je sa učinkom od 261 pobjede, 110 remija i 128 poraza, te gol-razlikom 547:455, najuspješniji bh. klub, sa najviše osvojenih prvenstvenih bodova od nezavisnosti Bosne i Hrcegovine, a ne treba zaboraviti niti to da je Sarajevo po broju bodova bilo i ubjedljivo najsupješniji bh. klub u Prvenstvu Jugoslavije.

Od tih 499 utakmica, njih 245 otpada na domaće susrete, u kojima je Sarajevo ubilježilo 198 pobjeda, uz 34 remija i samo 13 poraza, te sa gol-razlikom 580:139. S druge strane, učinak na gostujućim utakmicama je nešto slabiji, u 244 odigrane utakmice, ostvareno je 55 pobjeda, uz 74 remija i 115 poraza, a ni gol-razlika nije pozitivna, 242:313.

Preostalih 10 utakmica Sarajevo je odigralo na neutralnom terenu u Jablanici, Zenici i Mostaru, a Sarajevo u tih 10 utakmica nije doživjelo nijedna poraz, te ima skor od 8 pobjeda i 2 remija, uz gol-razliku 25:3.

Najviše nastupa u Prvenstvenim utakmicama ima i danas aktivni Faruk Ihtijarević, koji je sa svojih 256 nastupa bio akter na 51,3% utakmica Sarajeva. Iza njega na drugom mjestu je Muhidin Zukić sa 242 nastupa, dok je jedini igrač u "Klubu 200", pored njih dvojice, prošlogodišnji kapiten Sarajeva, Muhamed Alaim koji je na golu stajao 215 puta.

Kada su u pitanju strijelci, na prvom mjestu je Alen Škoro koji je protivničke mreže tresao 55 puta, a za njim slijedi Alen Avdić sa 3 gola manje. Na diobi trećeg mjesta nalaze se Emir Obuća i Džemal Smječanin, koji su postigli po 47 golova.

Od trenera, najduži staž ima Husref Musemić, koji je vodeći Sarajevo u sezonama 2002/03, 2003/04, 2004/05, 2005/06 , 2006/07 i 2007/08, uz kraće prekide, na klupi Sarajeva sjedio ukupno 146 puta i pri ubilježio učinak od 77 pobjeda, 35 remija, te 34 poraza.

http://www.fksinfo.com/np-1234-500_prve ... akmica.htm
ABD sutra Leotaru 5 komada sloziti
Moje ljubavi: LEGENDA:_Analiticar
FK Sarajevo
FC Chelsea
LA Lakers
Horde Zla
<3 Ahmo <3

blackeye
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la blackeye » 29 okt 2010, 20:57

pozdrav za sve navijace fk sarajevo iz lukavca ,ima nas i u lukavcu mnogo a to ce se vidjet kad fk sarajevo dode na tusanj i kad dodemo mi zajedno da navijamo za fk sarajevo pozdrav svima :))

ami
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 okt 2010, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ami » 29 okt 2010, 20:59

blackeye je napisao/la:pozdrav za sve navijace fk sarajevo iz lukavca ,ima nas i u lukavcu mnogo a to ce se vidjet kad fk sarajevo dode na tusanj i kad dodemo mi zajedno da navijamo za fk sarajevo pozdrav svima :))




Svaka cast vama u Lukavcu i svim Hordasima u TZ kantonu!! :o :o
Zadnja izmjena: ami, dana/u 29 okt 2010, 21:01, ukupno mijenjano 4 puta.

Avatar
Tarpi do bagro
Postovi: 516
Pridružen/a: 08 apr 2010, 12:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi do bagro » 29 okt 2010, 20:59

blackeye je napisao/la:pozdrav za sve navijace fk sarajevo iz lukavca ,ima nas i u lukavcu mnogo a to ce se vidjet kad fk sarajevo dode na tusanj i kad dodemo mi zajedno da navijamo za fk sarajevo pozdrav svima :))
Koliko vas ima :?: :D

Pozdrav i tebi i dobro dosao na forum ;)
Moje ljubavi: LEGENDA:_Analiticar
FK Sarajevo
FC Chelsea
LA Lakers
Horde Zla
<3 Ahmo <3

Avatar
Megamon
Postovi: 4721
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Megamon » 29 okt 2010, 21:26

Sutra ovako igrati

--------------------------Ibro---------------------------

Bane----------Torlak-------Kadic---------Trebinjac(Todorovic)


------------------------Hame-----------------------

Vucina------------Dado----------------------Pixi

----------Jahovic-----------Avdic--------

Kasnije umjesto Pixija ubaciti Handzica,umjesto Hameta Kenu H. a umjesto Avdica(Vucine) ubaciti Suljica

Rutinom do pobjede 8-)
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

UPS
Postovi: 1582
Pridružen/a: 15 maj 2010, 00:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la UPS » 29 okt 2010, 21:57

Pobjeda ako Bog da i jos kad bi se malo popravila gol-razlika bilo bi super.

Nego megamon - dje ba zijo 'u tebe'?? :D nesto si mi ofalio brate ;)

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []