Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 02 jul 2019, 18:39

jasmin10 je napisao/la:Sretno. :salut:
Hvala kralju :thumbup:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Fantasista » 02 jul 2019, 21:23

Kaunas je napisao/la:Viza legla u pasoš, zdra'o rođaci. :mrgreen:
Sve najbolje ti želim, neka je sa srećom :salut:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54237
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 02 jul 2019, 21:24

Ja ti ne mogu poželiti sreću :(
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 02 jul 2019, 23:00

MortemHz je napisao/la:Ja ti ne mogu poželiti sreću :(
Nisam crnac bolan :mrgreen: valjda ne odem do utorka :pray:
Fantasista je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Viza legla u pasoš, zdra'o rođaci. :mrgreen:
Sve najbolje ti želim, neka je sa srećom :salut:
Hvala :salut:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 23:00

Ma odoše svi, za deset godina ovdje neće biti omladine više. Prolazim skoro svaki dan pored one Njemačke ambasade, to ima po 50-100 duša u svakom momentu.

Žao mi samo što nismo u EU pa da omladina lakše ide u inostranstvo, nismo sreće kao Hrvati, yebiga oni nemaju Srbe i Bošnjake u svojoj državi, zato i jesu ušli u EU :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 02 jul 2019, 23:04

Raonffa je napisao/la:Ma odoše svi, za deset godina ovdje neće biti omladine više. Prolazim skoro svaki dan pored one Njemačke ambasade, to ima po 50-100 duša u svakom momentu.

Žao mi samo što nismo u EU pa da omladina lakše ide u inostranstvo, nismo sreće kao Hrvati, yebiga oni nemaju Srbe i Bošnjake u svojoj državi, zato i jesu ušli u EU :mrgreen:
Ma haj omladina sto ide. Vec jbt danas na podizanju pasosa vise starine, bruku raje po 40 i vise. :roll:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 23:07

Kaunas je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma odoše svi, za deset godina ovdje neće biti omladine više. Prolazim skoro svaki dan pored one Njemačke ambasade, to ima po 50-100 duša u svakom momentu.

Žao mi samo što nismo u EU pa da omladina lakše ide u inostranstvo, nismo sreće kao Hrvati, yebiga oni nemaju Srbe i Bošnjake u svojoj državi, zato i jesu ušli u EU :mrgreen:
Ma haj omladina sto ide. Vec jbt danas na podizanju pasosa vise starine, bruku raje po 40 i vise. :roll:
Ma idu ljudi koji imaju kakvu takvu perspektivu i znaju jezik, šta će, ne možeš sa 40 godina raditi za šest stoja i hraniti familiju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 02 jul 2019, 23:30

Ma kad vidim da ljudi ide u Slovačku rade za 3 eura satnicu onda mozes zamisliti u kakvoj su situaciji ti ljudi bili ovdje.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 02 jul 2019, 23:34

I Kaunas bauštela. Nema još da Moggi, Sarma i Helćo crew sa Ogijeve teme odu u kabur me spustite
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4472
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MaroonBjelave » 02 jul 2019, 23:40

Raonffa je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma odoše svi, za deset godina ovdje neće biti omladine više. Prolazim skoro svaki dan pored one Njemačke ambasade, to ima po 50-100 duša u svakom momentu.

Žao mi samo što nismo u EU pa da omladina lakše ide u inostranstvo, nismo sreće kao Hrvati, yebiga oni nemaju Srbe i Bošnjake u svojoj državi, zato i jesu ušli u EU :mrgreen:
Ma haj omladina sto ide. Vec jbt danas na podizanju pasosa vise starine, bruku raje po 40 i vise. :roll:
Ma idu ljudi koji imaju kakvu takvu perspektivu i znaju jezik, šta će, ne možeš sa 40 godina raditi za šest stoja i hraniti familiju.
Izvinite, molicu, ja dok skenjam ovo jezika sto je ostalo i plus ove zavrzlame oko vize taman ceteres kuka najahalo za vrat. I vjerujte mi na rijec da mi je zivot puno drazi sad nego sto je bio u dvadesetim.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 02 jul 2019, 23:44

@kaunas sretno!!!
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 23:49

MaroonBjelave je napisao/la: Izvinite, molicu, ja dok skenjam ovo jezika sto je ostalo i plus ove zavrzlame oko vize taman ceteres kuka najahalo za vrat. I vjerujte mi na rijec da mi je zivot puno drazi sad nego sto je bio u dvadesetim.
Šta je reć', jesi to tek kad si se oženio poslije 30-te počeo aktivno zitigu pa ti draže ove godine nego dvadesete :mrgreen: A i teško da ti je život drag kad si pitar :P

Šalu na stranu, bez obzira koliko ti život u dvadesetim bio zanimljiv (u smislu tih nekakvih provoda, zayebancija, cura itd), očekujem da je život poslije tridesete nekako spokojniji i mirniji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
redbull93
Postovi: 14398
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 02 jul 2019, 23:50

Sretno @kaunas, nadam se ubrzo da cu i ja biti te srece.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4472
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MaroonBjelave » 02 jul 2019, 23:56

Raonffa je napisao/la:
MaroonBjelave je napisao/la: Izvinite, molicu, ja dok skenjam ovo jezika sto je ostalo i plus ove zavrzlame oko vize taman ceteres kuka najahalo za vrat. I vjerujte mi na rijec da mi je zivot puno drazi sad nego sto je bio u dvadesetim.
Šta je reć', jesi to tek kad si se oženio poslije 30-te počeo aktivno zitigu pa ti draže ove godine nego dvadesete :mrgreen: A i teško da ti je život drag kad si pitar :P

Šalu na stranu, bez obzira koliko ti život u dvadesetim bio zanimljiv (u smislu tih nekakvih provoda, zayebancija, cura itd), očekujem da je život poslije tridesete nekako spokojniji i mirniji.
Ma drug, vjeruj mi, ono sto ti je u dvadesetim bilo must have ili must be kasnije postane smijesno. Onda (u mom slucaju bar) propustene prilike za nesto sto si mogao obezbijediti a nisi jer su ti bile vaznije qurave i kafane. I jos recenica koju svi mrzimo a koja tako dodje na svoje je ona "da mi je ova pamet a one godine".
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 23:57

MaroonBjelave je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
MaroonBjelave je napisao/la: Izvinite, molicu, ja dok skenjam ovo jezika sto je ostalo i plus ove zavrzlame oko vize taman ceteres kuka najahalo za vrat. I vjerujte mi na rijec da mi je zivot puno drazi sad nego sto je bio u dvadesetim.
Šta je reć', jesi to tek kad si se oženio poslije 30-te počeo aktivno zitigu pa ti draže ove godine nego dvadesete :mrgreen: A i teško da ti je život drag kad si pitar :P

Šalu na stranu, bez obzira koliko ti život u dvadesetim bio zanimljiv (u smislu tih nekakvih provoda, zayebancija, cura itd), očekujem da je život poslije tridesete nekako spokojniji i mirniji.
Ma drug, vjeruj mi, ono sto ti je u dvadesetim bilo must have ili must be kasnije postane smijesno. Onda (u mom slucaju bar) propustene prilike za nesto sto si mogao obezbijediti a nisi jer su ti bile vaznije qurave i kafane. I jos recenica koju svi mrzimo a koja tako dodje na svoje je ona "da mi je ova pamet a one godine".
Ovo govoriš u smislu poslovne karijere?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4472
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MaroonBjelave » 03 jul 2019, 00:03

Tako nekako, i generalno bacanje para na neke gluposti, glumiti da si hadzija a ustvari si qurac od ovce. Dakle, kad se stavi na papir brat bratu dva dobra stana na dobrim lokacijama sam popusio zbog tih nekih gluposti.
Znaci, đe sam bio-niđe, sta sam radio-nista.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 03 jul 2019, 00:05

Osim13 je napisao/la:I Kaunas bauštela. Nema još da Moggi, Sarma i Helćo crew sa Ogijeve teme odu u kabur me spustite
Sad cemo se Gefufna i ja udruziti da savladamo baustelce iznutra. Jak im je zeludac ne mozes im nista pokvarenim pastetama. :kafa:


Hvala momci @Sabinho i @redbull93 :thumbup:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4472
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MaroonBjelave » 03 jul 2019, 00:07

Kaunas je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:I Kaunas bauštela. Nema još da Moggi, Sarma i Helćo crew sa Ogijeve teme odu u kabur me spustite
Sad cemo se Gefufna i ja udruziti da savladamo baustelce iznutra. Jak im je zeludac ne mozes im nista pokvarenim pastetama. :kafa:


Hvala momci @Sabinho i @redbull93 :thumbup:
Sretno tebi brate i u pamet sto bi se reklo.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 03 jul 2019, 02:04

MaroonBjelave je napisao/la: Sretno tebi brate i u pamet sto bi se reklo.
Hvala brate i sretno i tebi da to sto prije pozavrsavas.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Klare » 03 jul 2019, 14:44

MaroonBjelave je napisao/la: Izvinite, molicu, ja dok skenjam ovo jezika sto je ostalo i plus ove zavrzlame oko vize taman ceteres kuka najahalo za vrat. I vjerujte mi na rijec da mi je zivot puno drazi sad nego sto je bio u dvadesetim.
Ovo ćeš samo kod nas naći ovakvo razmišljanje da je čovjek sa 40 ili 50 star.
kako neko ne zna sabrati 2 i 2. Sa 40 godina čovjeku je ostalo još 25 godina zakonskog radnog staža. To je čitav život.

Imali 40 ili 50 uvijek je pravo vrijeme, ako se ima snage i sa 60 i tada je pravo vrijeme. Ljudi su ograničeni, imaju blokade, za njih je mlad i ima život samo onaj koji ima 20, ovaj ko ima 40 njegovo prošlo.

U životu je sve relativno, ljudi se tako lahko opterećuju raznoraznim stvarima pa i godinama koje ništa ne znače.
ono što vidite i ono što mislite, i ono što hoćete uopšte ne mora da bude tako. Neko je zaradio milion sa 25 neko ga neće zaraditi ni za život, zar to nešto znači i zar to mora biti sreća?
Neko novu stranu knjige otvara u 20, neko u 40, zar opet to mora nešto da znači, zar da žali onaj sa 40 koji to nije uradio sa 20?
A zašto je sve relativno, pa eto onaj sa 20 može nešto nepredviđeno loše(samo napominjem, život je nepredvidljiv) u životu imati, a ovaj sa 40 može imati pozitivan impuls i živjeti najbolju stvar.

Neću milion drugih primjera nabrajati koji govore o zakonu relativnosti, dokazi su svuda oko nas, a pogrešno shvatanje života stavlja ljude u okove, pa tako imamo shvatanje da je čovjek star, a ustvari nikad nije star sve dok pozitivno i ispravno razmišlja.

Ova tema je, to sam primjetio, i motivacija i životna lekcija, vjerovatno i najbolja tema na forumu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter, izdzezveubrazil, muhamedhulk i 16 gostiju.