Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja reprezentacija će se okititi zlatom na predstojećem SP-u ?

Anketa je završila: 11 sep 2019, 12:22.

1. SAD
71
47%
2. Srbija
44
29%
3. Grčka
7
5%
4. Španija
8
5%
5. Francuska
4
3%
6. Australija
8
5%
7. Kanada
2
1%
8. Litvanija
0
Nema glasova.
9. Turska
3
2%
10. Neko deseti
4
3%
 
Ukupno glasova: 151

Avatar
jestamaji
Postovi: 16592
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la jestamaji » 15 sep 2019, 16:28

akisarajevo92 je napisao/la:naredno SP u Japanu, Indoneziji i na Filipinima

to ce tek biti zanimljivo za gledati i sa odlicnom podrskom za sve reprezentacije :urnebes: :urnebes: :urnebes:
zadnje koje je bilo tamo je bilo vrhunsko :mrgreen:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Drape » 15 sep 2019, 16:42

Najgore je biti navijač Australije na ovim turnirima: Većina igrača im se odazove, bore se na terenu, igraju sjajnu košarku i onda se redovno raspadnu kad turnir dođe u završnu fazu i borbu za raspodjelu medalja, mada protiv Španaca su i sudije kumovale njihovom ispadanju. Ako bude Simmons na olimpijskim igrama možda konačno odu do kraja ali upitno je imaju li ovi stariji igrači još jedan dobar turnir u zglobovima.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la MaGiCa » 15 sep 2019, 17:11

NEZALAGANJE je napisao/la:Najveci luzer prvenstva je Srbija.Niko drugi.Ekipa koja je bila glavni favorit je osvojila 5.mjesto.Povrh svega,za razliku od amera,nisu izborili ni OI direktnim putem.Prema tome,niko drugi do njih,je najveci luzer sampionata.
Daj mi screenshot 1 ponude 1 svetske kladionice na kojoj je Srbija bila #1 favorit prvenstva. Mora da ima neshto tako, chim je Srbija bila glavni favorit.

Inache, slazhem se sa tobom da nisu momci izborili plasman na OI. Jedini istiniti vrednosni sud a propo SRB ovde na poslednjih 10ak stranica. :salut:


Espana zasluzheno. Pobedili sve konkurente (sem Australije) sa 10+ razlike, iako su bili u daleko slabijem sastavu nego prethodnih godina. :kafa:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2019, 17:34

Jedno od lošijih finala koje pamtim, u smislu rezultatske neizvjesnosti, ne uzimajući u obzir finala gdje su igrali Ameri naravno :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Heller » 15 sep 2019, 17:36

MaGiCa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Najveci luzer prvenstva je Srbija.Niko drugi.Ekipa koja je bila glavni favorit je osvojila 5.mjesto.Povrh svega,za razliku od amera,nisu izborili ni OI direktnim putem.Prema tome,niko drugi do njih,je najveci luzer sampionata.
Daj mi screenshot 1 ponude 1 svetske kladionice na kojoj je Srbija bila #1 favorit prvenstva. Mora da ima neshto tako, chim je Srbija bila glavni favorit.

Inache, slazhem se sa tobom da nisu momci izborili plasman na OI. Jedini istiniti vrednosni sud a propo SRB ovde na poslednjih 10ak stranica. :salut:


Espana zasluzheno. Pobedili sve konkurente (sem Australije) sa 10+ razlike, iako su bili u daleko slabijem sastavu nego prethodnih godina. :kafa:
Svako tvoj post oči me bole.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Mokes
Postovi: 15032
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Mokes » 15 sep 2019, 18:00

Raonffa je napisao/la:Jedno od lošijih finala koje pamtim, u smislu rezultatske neizvjesnosti, ne uzimajući u obzir finala gdje su igrali Ameri naravno :)
Koliko to onda finala pamtiš, Ameri su uzeli '10 i '14, Španci razbili Grke '06 :think:

Ili misliš i na finala Eurobasketa, onda ok.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2019, 18:02

Mokes je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Jedno od lošijih finala koje pamtim, u smislu rezultatske neizvjesnosti, ne uzimajući u obzir finala gdje su igrali Ameri naravno :)
Koliko to onda finala pamtiš, Ameri su uzeli '10 i '14, Španci razbili Grke '06 :think:

Ili misliš i na finala Eurobasketa, onda ok.
Da da, računam EuroBasket i OI :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la AirRamiz » 15 sep 2019, 18:35

australija je gomila drvosjeca predvodjena panjinom delavadovom.....ne vjerujem da neko njih moze zaliti
jedino ingles normalan i patty kao microwave scorer
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 15 sep 2019, 18:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25408
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 sep 2019, 18:37

MaGiCa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Najveci luzer prvenstva je Srbija.Niko drugi.Ekipa koja je bila glavni favorit je osvojila 5.mjesto.Povrh svega,za razliku od amera,nisu izborili ni OI direktnim putem.Prema tome,niko drugi do njih,je najveci luzer sampionata.
Daj mi screenshot 1 ponude 1 svetske kladionice na kojoj je Srbija bila #1 favorit prvenstva. Mora da ima neshto tako, chim je Srbija bila glavni favorit.

Inache, slazhem se sa tobom da nisu momci izborili plasman na OI. Jedini istiniti vrednosni sud a propo SRB ovde na poslednjih 10ak stranica. :salut:


Espana zasluzheno. Pobedili sve konkurente (sem Australije) sa 10+ razlike, iako su bili u daleko slabijem sastavu nego prethodnih godina. :kafa:
Bilo je ponuda nakon zavrsenih priprema u kojima je Srbija bila br.1.Sad ne mogu da nadjem,jer su izgleda skinute.

Bilo kako bilo i bez toga je sasvim logicno da svjetski i olimpijski viceprvak bude favorit kad mu protivnik,koji ih je porazio u tim finalima,dolazi sa svojom "C ekipom",a vi ste prakticno bili u najjacem sastavu.Na to sve dodas igre iz pripremnog perioda,pa onda i pocetak turnira.Hoces mi reci da se tu nije bilo favorit br.1??

lumani
Postovi: 14974
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la lumani » 15 sep 2019, 18:43

Nisu, nije igrao Gagi Milosavljevic :urnebes: :mrgreen:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25408
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 sep 2019, 18:49

lumani je napisao/la:Nisu, nije igrao Gagi Milosavljevic :urnebes: :mrgreen:
Ma smijesno.Itekako su oni bili favorit br.1.
Evo nek mi neko kaze da je vidio neku ekipu ispred njih,ali realno!?? Nema sanse.I laici su znali da od amera nema nista i iskreno bi bilo porazavajuce za svjetsku kosarku da su uzeli u ovom sastavu.Ovako su jos jednom vidjeli da su davno prosla vremena gdje se pojavis u nekom bzv sastavu i ocekujes da budes prvak.Dakle,ameri nisu bili tu,ostaje svjetki i olimpijski viceprvak u najjacem sastavu...

lumani
Postovi: 14974
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la lumani » 15 sep 2019, 18:51

let3 je napisao/la:Facundo izvisio ne samo za najbolju petorku, vec i za MVP nagradu :thumbdown: veliki minus organizatoru za tu nagradu.
Rubio nije najbolji ni kod Španaca, a kamoli MVP turnira. Da ne bi Gasola koji sam pobjedi Australiju, ne bi ni igrali finale. Lull takođe bolji od Rickya.

16,4,6 imao Ricky i te se usudis reci Llull bolji sa 10,2,3 :salut: mora da si gledao svaku tekmu :clap:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Wandelanoite » 15 sep 2019, 18:54

Gdje je Jokic u idealnoj petorci?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14974
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la lumani » 15 sep 2019, 18:55

NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:Nisu, nije igrao Gagi Milosavljevic :urnebes: :mrgreen:
Ma smijesno.Itekako su oni bili favorit br.1.
Evo nek mi neko kaze da je vidio neku ekipu ispred njih,ali realno!?? Nema sanse.I laici su znali da od amera nema nista i iskreno bi bilo porazavajuce za svjetsku kosarku da su uzeli u ovom sastavu.Ovako su jos jednom vidjeli da su davno prosla vremena gdje se pojavis u nekom bzv sastavu i ocekujes da budes prvak.Dakle,ameri nisu bili tu,ostaje svjetki i olimpijski viceprvak u najjacem sastavu...

Za mene nisu bili favoriti jer sam očekivao da će Sale da utusi Jokica. Očekivao sam više od Grka i pričao dosta sa Grcima, kod njih je da samo jedan problem :arrow: Trener koji nikoga nije vodio u karijeri. Na kraju opet dobi onaj ko podiže forumu tokom prvenstva a ne kao Sale punom parom u prijateljskim tekmama.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25408
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 sep 2019, 18:57

lumani je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:Nisu, nije igrao Gagi Milosavljevic :urnebes: :mrgreen:
Ma smijesno.Itekako su oni bili favorit br.1.
Evo nek mi neko kaze da je vidio neku ekipu ispred njih,ali realno!?? Nema sanse.I laici su znali da od amera nema nista i iskreno bi bilo porazavajuce za svjetsku kosarku da su uzeli u ovom sastavu.Ovako su jos jednom vidjeli da su davno prosla vremena gdje se pojavis u nekom bzv sastavu i ocekujes da budes prvak.Dakle,ameri nisu bili tu,ostaje svjetki i olimpijski viceprvak u najjacem sastavu...

Za mene nisu bili favoriti jer sam očekivao da će Sale da utusi Jokica. Očekivao sam više od Grka i pričao dosta sa Grcima, kod njih je da samo jedan problem :arrow: Trener koji nikoga nije vodio u karijeri. Na kraju opet dobi onaj ko podiže forumu tokom prvenstva a ne kao Sale punom parom u prijateljskim tekmama.
Ko ti je onda bio favorit br.1?Ne mozes vala reci da su ti grci realno bili favorit??

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Rokoko87 » 15 sep 2019, 18:58

Wandelanoite je napisao/la:Gdje je Jokic u idealnoj petorci?
Još uvek čeka
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Wandelanoite » 15 sep 2019, 19:00

Rokoko87 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Gdje je Jokic u idealnoj petorci?
Još uvek čeka
Šta čeka zar Epidaurus nije rekao da je Jokic MVP?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14974
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la lumani » 15 sep 2019, 19:31

@nez

Ocekivao sam mnogo više od Grka a prije prvenstva sam smatrao da su Ameri favoriti dok su svi bili zdravi.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la MaGiCa » 15 sep 2019, 19:32

NEZALAGANJE je napisao/la:Bilo je ponuda nakon zavrsenih priprema u kojima je Srbija bila br.1.Sad ne mogu da nadjem,jer su izgleda skinute.
Ma sigurno. :lol:
NEZALAGANJE je napisao/la:Bilo kako bilo i bez toga je sasvim logicno da svjetski i olimpijski viceprvak bude favorit kad mu protivnik,koji ih je porazio u tim finalima,dolazi sa svojom "C ekipom",a vi ste prakticno bili u najjacem sastavu.Na to sve dodas igre iz pripremnog perioda,pa onda i pocetak turnira.Hoces mi reci da se tu nije bilo favorit br.1??
Pa pazi, sa samo 4 igracha u spoljnoj liniji (od kojih je 1 Guduric :facepalm: ) i sa Bjelicom na SF, Jokicem na PF i nizom talismana poput Raduljice, Birchevica, Simonovica...neshto i ne znam kako smo to bili favoriti #1. Ali, ako ti kazhesh - to mora da je istina.

Verovatno, da je Srbija uzela zlato, bi bila 1 istina da je ovo najslabije prvenstvo u poslednjih XY godina, da je bilo lakshe osvojiti ovo nego Eurobasket, i sl.

Jbga, Srbija kad pobedi - to je fail, Srbija kad izgubi - opet fail...ss.ba forumu se ne mogade ugoditi. :yawn:

BTW, po rosterima jesmo bili favorit #2, ali ne bash toliko ispred FRA i ESP. Po vodjenju ekipe - ovde je nekoliko ekipa bilo bolje vodjeno od SRB.

Sve u svemu, za Srbiju je bilo loshije SP od ochekivanog - ali ne i fail epskih razmera kakvim ga neki predstavljaju. Celavi se izglupirao, ali je otishao u stilu i definitivno je ekipa pod njim igrala najbolju kosharku josh od ere Karija Peshica. :tokralju:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Drape » 15 sep 2019, 19:43

Nekad se moglo znati da će Nowitzki razvaliti za Njemačku, Parker za Francusku, Kirilenko za Rusiju...Sad iz NBA dođu MVP lige, igrač iz najbolje petorke lige i All star i odigraju turnir za rubriku "ništa posebno". Giannisu smetaju pravila, Jokiću trener a i Vučević očito ima neki problem.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.