FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo

Koju poziciju u ekipi je najvažnije pojačati?

Anketa traje do: 15 dec 2019, 17:18.

Golman
11
11%
Stoper
56
57%
Bek
10
10%
Krilo
9
9%
Vezni
3
3%
Napadač
10
10%

Ukupno glasova: 99

HongKong
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 16 okt 2019, 21:49

mohikanac12 je napisao/la:Ja sam sto posto ubijeđen da Željo ima kapacitete za 10.000 gledalaca po utakmici u prosjeku. Nervira me kako klub godinama slabo radi na tom polju, uz povremene bljeskove sa posjetom koji zavise od pozitivnih desavanja a ne od strategije.

Ja nesto i ne vjerujem u to. Evropske tekme i derbi nisu mjerilo. Ja znam bruku likova koja zove kad je derbi ili Euro tekma ima li karti, ides li, gdje ima uzeti, hocemo ici, nakon 3 sedmice Zeljo izgubi u Prijedoru sretne te liki pocne zajebavat jeste losi, **** te Zeljo, cirkus vako nako. Mislim da je nas kapacitet ova brojka gore, plafon nekih 7.500 uz dobre rezultate, finu atmosferu, pozitivu oko kluba. Po meni je to odlicno za nase uslove i sve ono sto nas fudbal nudi.
Cuva Bog Zelju svog!
Stilic Semir unosi nemir!
Moj Zeljo

mohikanac12
Kontakt:

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 21:55

Iz mog ugla razmisljanja najvise fali konekcija kluba i navijaca u jednom drugacijem tonu. Ako smo Ug i kao takvi funkcionisemo, zasto se ne radi u tom pravcu. Zavisimo od rezultata ili radova na stadionu a kada splasne euforija zavrti se onih par hiljada bolesnika koji stalno dolaze. Sve je nekako stihijski, nema pravog plana koji nece donijeti instant rezultate ali dugorocno bi itekako profitirali. Pokusalo se par puta, cak smo uspijevali dizati standarde posjete, ali nismo uspjeli zadrzati kontinuitet.

I jezim se kada cujem "ne moze". Moze samo jos niko nije nasao pravi nacin. Ako nismo uspjeli par puta, to ne znaci da trebamo prestati pokusavati i prihvatiti trenutno stanje kao cinjenicu, a ne nesto sto se moze i treba promijeniti. Ne mogu i ne zelim da se pomirim sa tim da je "to sto sada imamo, to".

Navijaci su mocan saveznik, samo ih treba povesti pravim putem. Za pocetak marketing i promocija kluba, kriza živa.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

mohikanac12
Kontakt:

Post Postao/la mohikanac12 » 16 okt 2019, 22:12

...Plavo je srce u meni...

slika

Subota, stadion Grbavica.

Biće Željo opet Šampion!

gruezi
Kontakt:

Post Postao/la gruezi » 16 okt 2019, 22:50

HongKong je napisao/la:Ja ipak vjerujem da je jedini spas za nase klubove regionalna liga. Sto kazes braco mladi odlaze tako dodjemo do podatka da ovdje vise nema ni 3 miliona ljudi, posebno jer odlaze mladi tj. oni koji bi isli na utakmice, a ostaju penzioneri. Ne mogu se sjetiti niti jedne drzave s tako malo stanovnika da ima ozbiljnu fudbalsku ligu.
Po uefinom rankingu drzava prva koja ima ispod 10 miliona stanovnika je Austrija na 12.mjestu. Oni imaju nesto manje od 9 miliona. Kad se uvede jos varijabli poput opsteg zivotnog standarda, bdp-a, broja ozbiljnih kompanija koje su potencijalni sponozori bez kojih nema napretka onda tonemo sve dublje. Znamo svi kakvo je stanje u drzavi.
Dok bi regionalna liga imala vec jedno sasvim pristojno trziste i fin broj potencijalnih gledalaca. Posebno kakav bi to boom na pocetku donjelo i koliko starih rivalstava ozivjelo. Vecina stadiona bi bila popunjena do posljednjeg mjesta, te utakmice bi bile tema svih razgovora, medijska popracenost velika, sto bi na kraju i donjelo ono najvaznije, a to su sponozori i novac. Klubovi bi lakse placali igrace, a i mnogim bi bio izazov igrati u takvoj ligi. Nije isto kad Zvezda ponudi dobre pare igracu i jednu veliku utakmicu protiv Partizana te gostovanja u Donjem Sremu, Surdulici i slicno. Kad bi vec u ponudu usla gostovanja u Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Mariboru, Ljubljani, Rijeci, Mostaru...bila bi druga prica.

Ipak to je tesko ostvarivo za sada, tako da nam ostaje da guramo ovako dokle moze. Sto se tice Zelje mi imamo posjetu bolju od ocekivane kada se sve stvari uzmu u obzir i kada se pogleda susjedstvo. Osim Hajduka i Zvezde niko nema bolju posjetu.
Prije par sezona: Zvezda prosjek: 10.758, Hajduk: 9.377, Zeljo: 6.969, Partizan; 6.400 i niko vise iznad 5.000.
Kad se jos uzme u obzir da Hajduk protiv Dinama moze primiti preko 30.000 ljudi, a igra dva puta kuci s njima, dva puta s Rijekom Jadranski derbi, Zvezda 50.000 protiv Partizana, Partizan preko 30.000 protiv Zvezde, dok mi i na derbiju jedva 10.000. Da imamo te dvije utakmice s pitarima pred nekih preko 15.000 ljudi razlika bi bila i manja.

Ma to bi bilo poput seha lige u rukometu... Igralo bi secsa pola snage ...

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 16 okt 2019, 23:00

Ove subote Mladost igra na stadionu Grbavica. Da li je li to stadion koji ti se najviše sviđa u BiH ili je to neki drugi?

- Da, volim taj stadion, atmosfera je tamo uvijek dobra, a teren je zaista odličan.

#MatthiasFanimo
1921

kolezeljovac
Kontakt:

Post Postao/la kolezeljovac » 16 okt 2019, 23:12

E blizi se subota i Futboll
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Alipasino
Kontakt:

Post Postao/la Alipasino » 17 okt 2019, 07:21

Treba bit oprezen u subotu.Zaboravit onih 6 komada i ozbiljno pristupit utakmici.

desnibocni
Kontakt:

Post Postao/la desnibocni » 17 okt 2019, 07:30

HongKong je napisao/la:Ja ipak vjerujem da je jedini spas za nase klubove regionalna liga. Sto kazes braco mladi odlaze tako dodjemo do podatka da ovdje vise nema ni 3 miliona ljudi, posebno jer odlaze mladi tj. oni koji bi isli na utakmice, a ostaju penzioneri. Ne mogu se sjetiti niti jedne drzave s tako malo stanovnika da ima ozbiljnu fudbalsku ligu.
Po uefinom rankingu drzava prva koja ima ispod 10 miliona stanovnika je Austrija na 12.mjestu. Oni imaju nesto manje od 9 miliona. Kad se uvede jos varijabli poput opsteg zivotnog standarda, bdp-a, broja ozbiljnih kompanija koje su potencijalni sponozori bez kojih nema napretka onda tonemo sve dublje. Znamo svi kakvo je stanje u drzavi.
Dok bi regionalna liga imala vec jedno sasvim pristojno trziste i fin broj potencijalnih gledalaca. Posebno kakav bi to boom na pocetku donjelo i koliko starih rivalstava ozivjelo. Vecina stadiona bi bila popunjena do posljednjeg mjesta, te utakmice bi bile tema svih razgovora, medijska popracenost velika, sto bi na kraju i donjelo ono najvaznije, a to su sponozori i novac. Klubovi bi lakse placali igrace, a i mnogim bi bio izazov igrati u takvoj ligi. Nije isto kad Zvezda ponudi dobre pare igracu i jednu veliku utakmicu protiv Partizana te gostovanja u Donjem Sremu, Surdulici i slicno. Kad bi vec u ponudu usla gostovanja u Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Mariboru, Ljubljani, Rijeci, Mostaru...bila bi druga prica.

Ipak to je tesko ostvarivo za sada, tako da nam ostaje da guramo ovako dokle moze. Sto se tice Zelje mi imamo posjetu bolju od ocekivane kada se sve stvari uzmu u obzir i kada se pogleda susjedstvo. Osim Hajduka i Zvezde niko nema bolju posjetu.
Prije par sezona: Zvezda prosjek: 10.758, Hajduk: 9.377, Zeljo: 6.969, Partizan; 6.400 i niko vise iznad 5.000.
Kad se jos uzme u obzir da Hajduk protiv Dinama moze primiti preko 30.000 ljudi, a igra dva puta kuci s njima, dva puta s Rijekom Jadranski derbi, Zvezda 50.000 protiv Partizana, Partizan preko 30.000 protiv Zvezde, dok mi i na derbiju jedva 10.000. Da imamo te dvije utakmice s pitarima pred nekih preko 15.000 ljudi razlika bi bila i manja.

Tesko, ili skoro nikako neces moci klubove poput Dinama, Zvezde, Partizana, Maribora nagovoriti da igraju bilo kakvu regionalnu ligu. Bio je dobar dokumentarni film na Al dzaziri, kada pitaju Zlatka Zahovica o toj ligi. Covjek lijepo kaze, uz duzno postovanje prema svima, mi smo okrenuti ka Bajernu, Totenhemu, Milanu, Ajaxu... I pravo je covjek rekao, koliko god neko zelio da bude drugacije. To su klubovi koji su daleko ispred nas, i nekako ne vidim da bi im to mogao biti neki plus...
...moja ljubav za sva vremena... FKŽ

Admir74
Kontakt:

Post Postao/la Admir74 » 17 okt 2019, 08:18

Alipasino je napisao/la:Treba bit oprezen u subotu.Zaboravit onih 6 komada i ozbiljno pristupit utakmici.

Ovo ce biti skroz druga utakmica, skroz drugi igraci, sve drugo. Moramo biti maksimalni.. Nadam se da će brko to sve spremiti. Vala moraju oprati ljagu sa partije iz BL, ako ništa u pristupu i htjenju.

Šal oko vrata, igračka u ruci i pravac dolina naša.

Ide vlak, ide vlak.......

Goodman
Kontakt:

Post Postao/la Goodman » 17 okt 2019, 09:05

Plavo proljeće?

mohikanac12
Kontakt:

Post Postao/la mohikanac12 » 17 okt 2019, 11:07

Prvo Mladost. Ima jos dosta do kraja da bi pricali o proljecu. Sto vise bodova skupiti, drzati egal sa konkurentima do zime.

Biće Željo opet Šampion!

kerimatomic1921
Kontakt:

Post Postao/la kerimatomic1921 » 17 okt 2019, 11:30

Ne stizem otici do treninga. Hoce li Brko mozda malo promijesati karte?

Volio bi i da Ermin zabije u subotu. Malo nam je ostao duzan ove sezone, ipak sam dosta vise ocekivao. Hajde zekooooo
“Nek’ crknu dusmani, mi smo najjaci.” - A.O.

Mamlaz
Kontakt:

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 12:36

Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.

UBIPITAR
Kontakt:

Post Postao/la UBIPITAR » 17 okt 2019, 12:46

Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.

Kakve veze ima Zrinjski ?
Gdje su oni da nam kažu,kako jedva čekaju da se Amar vrati u ligu i padne mit o njegovom znanju...EVO VRATIO SE,NAPRAVIO PITU OD GOVANA,IZVADIO KITU I PIŠA SVE REDOM!

mohikanac12
Kontakt:

Post Postao/la mohikanac12 » 17 okt 2019, 12:53

UBIPITAR je napisao/la:
Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.

Bez obzira na tabelu, Zrinjski je ozbiljniji rival od Citya. Bar za mene. Sumnjam da Celik moze prirediti neko iznenadjenje.

Biće Željo opet Šampion!

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2019, 15:12

slika
1921

Mamlaz
Kontakt:

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:28

UBIPITAR je napisao/la:

Cuj kakve veze ima Zrinjski, Bgm kao da zaostaju 20 bodova. Oni i pitari su uvijek konkurenti za titulu, sto vise bodova im bjezimo to je bolje

Mamlaz
Kontakt:

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:30

mohikanac12 je napisao/la:
UBIPITAR je napisao/la:

Bez obzira na tabelu, Zrinjski je ozbiljniji rival od Citya. Bar za mene. Sumnjam da Celik moze prirediti neko iznenadjenje.

Ma samo ubleha moze otpisati Zrinjski, a vjerujem u iznenadjenje na Kosevu

kerimatomic1921
Kontakt:

Post Postao/la kerimatomic1921 » 17 okt 2019, 15:30

Malo se zivnulo izgleda. Vidim bilborde i plakate.

Plisanog medu pod ruku i pravac Grbavica, Zeljo te treba!!!
“Nek’ crknu dusmani, mi smo najjaci.” - A.O.

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2019, 15:31

slika

slika

slika
1921

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.