Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

ASD
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 14:28

Sviuodbranu je napisao/la:
07 nov 2019, 13:13
Kristijan je napisao/la:
07 nov 2019, 13:03
Ramsey04 je napisao/la:
07 nov 2019, 12:32
400k vise ljudi nego sto ih zivi :facepalm:

a i nasao si da poredis isto sranje s drugim pakovanjem

Potvrđuješ tezu da se slabo razumiješ. :wave:
Sanski Most. 15K-18K više popisanih od stalno prisutnih... Takvih primjera je još dosta.
Jbg kampanje važno je biti odradile svoje... šteta što ne ostadoše svi ti silni popisani u BiH. Već radnike dovodimo iz Bengladeša i ostalih plemenskih zajednica.
Bilo je i toga, ali i ti moras svatiti da recimo u Sloveniji imas 36 000 nasih ljudi, sa sezonskom radnom dozvolom i ti ljudi nisu otisli iz BiH, nego rade privremeno vecinom gradjevina. Moj Dajdza tako 6 godina radio.
Nego sta ces nego popisati ih pobogu.
I onda tako dobivas tu razliku.
Hiljade rade sezonski u hr, hiljade odu na berbu voca povrca u Sloveniju Italiju i dalje.
Znam ljude iz Gracanice, Tuzle koji svake godine tako odu...I onda dobijes tu razliku manje prisutnih od popisanih ali ima i onih koji su trajno vani naravno, ali imaju BiH pasos i pipisani su uredno.
Jedno je sezonac koji ide 3 mjeseca, a drugo sezonac koji je 10 godina u inostranstvu.

Od pogrešnih informacija nemaš ništa, džaba vršiš popis onda. Bacaš dobre pare.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 07 nov 2019, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.

Asteriks

Post Postao/la Asteriks » 07 nov 2019, 14:43

Bileća, Ljubinje, Nevesinje su relativno mala mjesta i ti tu i ne možeš očekivati nekakav porast stanovništva, logično je da mladi odlaze u veće centre, ali je za svako poštovanje porast broja beba, što govori da se ne radi o kataklizmičnim razmjerama odlazaka.

Na kraju krajeva, u RS-u je u posljednje 2 godine rođeno više beba nego recimo 2016-te
Takvi podaci su cisto statisticka kozmetika. Velika vjerovatnoca da ce preko 50 % te djece narednih godina postati stanovnici neke od zemalja Zapadne Evrope/Amerike.

U tvom postu vidim jedino arhaicni stav vjerskih zajednica na foru - zenite se i pravite djecu, da bi toboze spasili odredjena mjesta te vratili nekakav balans.

Hrvatska nakon sto je vec nekoliko godina clanica EU, gubi ogroman broj mladih, radnu snagu isl. a mozes zamisliti sto ce se tek desiti sa BiH nakon ukidanja barijera.
U Hrvatskom udruženju poslodavaca se za 2020. godinu predlaže privremena kvota od 81.600 radnika. U HUP upozoravaju na to da će uz potpuno otvaranje austrijskog tržišta poslodavcima od iduće godine biti još teže zadržati domaće radnike, ali i strane sezonce, zbog čega ukidanje kvota smatraju razumnom mjerom.
Radio sam sezonu na Pagu. Znas koga mozes sresti - Makedonca, Srbina, Bosnjaka pa cak i Indijca.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:05

Kristijan je napisao/la:
07 nov 2019, 13:45
07 nov 2019, 13:13

Bilo je i toga, ali i ti moras svatiti da recimo u Sloveniji imas 36 000 nasih ljudi, sa sezonskom radnom dozvolom i ti ljudi nisu otisli iz BiH, nego rade privremeno vecinom gradjevina. Moj Dajdza tako 6 godina radio.
Nego sta ces nego popisati ih pobogu.
I onda tako dobivas tu razliku.
Hiljade rade sezonski u hr, hiljade odu na berbu voca povrca u Sloveniju Italiju i dalje.
Znam ljude iz Gracanice, Tuzle koji svake godine tako odu...I onda dobijes tu razliku manje prisutnih od popisanih ali ima i onih koji su trajno vani naravno, ali imaju BiH pasos i pipisani su uredno.

Naravno. Ima nas svugdje. (Srba, Hrvata, Bošnjaka). Po cijelom svijetu. Međutim, jedino zdravorazumno i racionalno riješenje je bilo da popisani budu isključivo oni čije je stalno prebivalište BiH. Rođaci, tetke, ujne... ljubavnice iz Kanade, Švedske, Austrije... su državljani svojih država i nema potrebe da "opterećuju" domaću statistiku, samo zato što su rođeni ili dođu na godišnji odmor u BiH. Sezonce ne računam.
A upravo to se desilo kako bi se zadovoljile određene političke ideje. I imaš to što imaš... Popisni inženjering. Prvobitno 3,8 miliona. Na kraju svedeno na oko 3,5, a u stvarnosti ne više od 2,9 miliona ljudi koji žive tu. Pri tome taj broj svakog mjeseca padne za 10k...

Naveo sam primjer Sanskog Mosta, takvih primjera je još mnogo. Najveći dio njih upravo u FBIH gdje se vodio takozvani psihološki rat Bošnjaci/Hrvati...

Bilo je toga naravno i u RS. Naročito u Podrinju. Neko navede Srebrenicu... Slično je i u Bijeljini, Zvorniku, Milićima, Bratuncu, pa onda gore Doboju, Prijedoru... Prosto priču o broju stanovnika razbija faktor zvani broj prvačića i broj beba. Jer kakva god bila BiH još nije Japan ili Koreja kada je fertilitet u pitanju....
Svi popisani gradjani u dijaspori imaju BiH pasos. Moraju imati. sada to je za srbe bio problem zbog velike natpolovicne vecine u drzavi. Trazili su da se prizna samo ono sto trenutno zivi u BiH.
To im je proslo i zbog toga se skinuo taj broj na 3 5 mil.
Zanimljivo da je od ukupnog broja ponistenih popisnica 96.7 posto Bosnjaka....
Medjutim javni skandal je bio kada su uhvatili "sverc "popisnica na granici sa Srbijom. To je uredno zavedeno naravno a broj onih koji zive u srb i hr a popisani su, prelazi 200 000.
Znaci realna slika u drzavi je skoro 60 posto Bosnjaka a politickim manipulacijama vjesto je svedeno na "zamalo"51 posto.
Naravno da one nasih korjena(ko god da su)ako nemaju PASOS BiH ne treba popisati ali velike manipulacije su radjene na stetu Bosnjaka. U politicke svrhe naravno.
Kada uporedis broj stanovnika i gustocu naseljenosti izmedju Federacije i rs to je ko Kina i Makedonija.
Rs je apokalipticno pust, i u federaciji alarmi zvone ali je drasticna razlika. Svako ko putuje po drzavi moze sam da vidi stanje.

Slatinash_7
Kontakt:

Post Postao/la Slatinash_7 » 07 nov 2019, 15:11

kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 07 nov 2019, 15:12

Du bist eine Bitch, Baby, nix mit Bella.

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:18

Slatinash_7 je napisao/la:
07 nov 2019, 15:11
kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slazem se donekle, ali popis ima vise tacaka i ciljeva.
Znaci tvoja mater ako ima BiH pasos mora se popisati, jbg.
Ja kazem, pipisnice iz dijaspore Bosnjacima su izuzete i nisu usle u konacan zbir (po bilo kom osnovu)dok hrvatima i srbima jesu.
Kod nas je sve politika jbg

GracanicaAA
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la GracanicaAA » 07 nov 2019, 15:22

www.facebook.com/BratstvoGracanicaOfficial

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 15:23

Neka se popisuju kao dijaspora, a ne kao stanovnici Živinica, Lukavca ako ne žive tu.

Srebrenica je najbolji primjer izborbog inžinjeringa, gdje je SDA vrbovala ljude da se popisuju tamo, a ti isti ljudi ne dolaze na dan izbira jer je njihova stranka procijenika da su potrebniji u federaciji.
Zbog čeg su radili izborni inžinjering, niko živ ne zna.

Slatinash_7
Kontakt:

Post Postao/la Slatinash_7 » 07 nov 2019, 15:26

07 nov 2019, 15:18
Ja kazem, pipisnice iz dijaspore Bosnjacima su izuzete i nisu usle u konacan zbir (po bilo kom osnovu)dok hrvatima i srbima jesu.
A zašto se mora popisati? mislim nije mi jasno to,koji će đavo na popisu stanovništva BiH žena koja tu ne živi 20 godina? sta to mijenja,broj zaposlenih mozda,mati gore zaposlena i hiljade drugih i mijenja ti % zaposlenog stanovništva,nije mi to jasno nikako.. Druga stvar,ja pričam o ljudima koji su u BiH popisivali svoje roditelje ili djecu a takvih je sigurno puno više nego tih koji su se sami prijavili na popis u inostranstvu..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:31

07 nov 2019, 15:26
07 nov 2019, 15:18
A zašto se mora popisati? mislim nije mi jasno to,koji će đavo na popisu stanovništva BiH žena koja tu ne živi 20 godina? sta to mijenja,broj zaposlenih mozda,mati gore zaposlena i hiljade drugih i mijenja ti % zaposlenog stanovništva,nije mi to jasno nikako.. Druga stvar,ja pričam o ljudima koji su u BiH popisivali svoje roditelje ili djecu a takvih je sigurno puno više nego tih koji su se sami prijavili na popis u inostranstvu..
Puno dijaspore uopste se nije uopste popisalo, ni u ambasadi niti ih je dole ko prijavio u popisu.
Siroka tema sada u normalnim zemljama sve ide drugacije, nazalost kod nas sve mi vi oni...jbg

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 15:44

Jesu tebe popisali? :D

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:46

ASD je napisao/la:
07 nov 2019, 15:44
Jesu tebe popisali? :D
Koje blesavo pitanje...da jesu.

Osim13
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 16:14

Čović i Izetbegović opet bez dogovora: Nema ničega novog, ali postoji dobra atmosfera
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK 19. TRADICIONALNOG BAJRAMSKOG MALONOGOMETNOG TURNIRA SKENDERIJA 2010.

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 16:16

Osim13 je napisao/la:
07 nov 2019, 16:14
Čović i Izetbegović opet bez dogovora: Nema ničega novog, ali postoji dobra atmosfera
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Naravno da je dobra atmosfera, pojelo se popilo ubilo vrijeme, hajmo dalje...jos malo pa izbori opet :rol:

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 16:19

Smeta HDZ-u što SDA ima 2 člana predsjedništva, a oni nijednog.

Barbarossa
Kontakt:

Post Postao/la Barbarossa » 07 nov 2019, 16:26

Ma nema teoretske šanse da je samo 36000 nasih u Sloveniji
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Sviuodbranu
Kontakt:

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 16:29

Barbarossa je napisao/la:
07 nov 2019, 16:26
Ma nema teoretske šanse da je samo 36000 nasih u Sloveniji
Ima vise dva i pol puta, ali ne govorim o onima sa trajnom dozvolom boravka nego samo sezonci...

Osim13
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 16:32

Sweet Bunny <3333
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK 19. TRADICIONALNOG BAJRAMSKOG MALONOGOMETNOG TURNIRA SKENDERIJA 2010.

Justin
Kontakt:

Post Postao/la Justin » 07 nov 2019, 16:52

Osim13 je napisao/la:
07 nov 2019, 14:25

Tekbir
Ove ce srcani strefiti dok nastupaju. Vrijeme da se povuku.

Osim13
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 17:27

Juicy Muff For A Jailbird

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: ASD, fontes, Kaunas, Kulesza i 22 gosta.