Football Manager 2020

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Donnie Darko,Padovan

Avatar
Tekashi
Postovi: 16134
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Tekashi » 04 dec 2019, 19:07

irfo je napisao/la:
04 dec 2019, 14:57
Tekashi je napisao/la:
03 dec 2019, 20:00
Gdje da skinem **** grbove? FM Scout mrtav
Ovaj nije los
:thumbup: Hvala

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Jack » 10 dec 2019, 08:02

Ima dje kupit' offline verziju?
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Vedo20
Postovi: 466
Pridružen/a: 03 nov 2011, 11:12
Lokacija: Brčko
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Vedo20 » 12 dec 2019, 17:46

Jack je napisao/la:
10 dec 2019, 08:02
Ima dje kupit' offline verziju?
https://www.olx.ba/artikal/35949688/foo ... ode-steam/
ŠVRLJ

Edis992
Postovi: 5
Pridružen/a: 09 mar 2017, 20:35
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Edis992 » 14 dec 2019, 22:21

Jack je napisao/la:
10 dec 2019, 08:02
Ima dje kupit' offline verziju?
jopaa7 preporuka :kafa:

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6418
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la AshburtonG » 18 dec 2019, 16:21

Al nevjerovatno kako su upropastili ovaj gameplay. Nikad lakse dobijat meceve, dovedes kvalitetnog pomocnika, das mu da ti vodi treninge, ti slozis taktiku, i udri Meho. Prije klubovi nisu pristajali toliko, kao sad, na placanje u ratama. Odnosno prihvatali su, ali si morao dat makar 20% vise. Sad nebitno, ako ispunjava njihovu trazenu cijenu, nebitno kako kes ide u 90% slucajeva.

Druga stvar je nenormalan broj kartona, te enorman broj promasenih 1vs1 situacija. Nebitno kakav Finishing/Composure ima igrac, rijetko kad ce proci utakmica da nema makar 4-5 promasenih 1vs1 sansi.

Krenuo sa Arsenalom, u drugoj sezoni vec uzeo titulu, sa jos podmljadjenijim sastavom nego sto jest. Prosjek godina 21-22. Dam otkaz nakon te titule, potpise me Bayern, koji je u fazi raspada, svi igraci sa 30+, nikakvih zamjena kvalitetnih, trenutno bili na 6-7 mjestu sredinom novembra. Ja ih odvedem do drugog, bod mi izmakla titula, i sljedecu sezonu uzmem quadruple. Odmah nakon iste dam otkaz, Tuchel dodje u Bayern iz PSGa, a oni mene pozovu. Tamo izdominiram sve sto se moze izdominirat, Mbappe dao u ligi 51 gol. :tokralju: Uzmem quadruple i tu u prvoj sezoni. Dam otkaz, i 2024 7 dana pred Euro, dam otkaz francuskom selektoru i ja se prijavim i dobijem posao. Uzmem Euro sa 2-3 primljena gola i 30ak golova, a igraci svi na fairly poor moralu zbog otkaza selektora. :roll:

Avatar
Krofna
Postovi: 641
Pridružen/a: 03 dec 2019, 00:13
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Krofna » 18 dec 2019, 17:33

AshburtonG je napisao/la:
18 dec 2019, 16:21
Al nevjerovatno kako su upropastili ovaj gameplay. Nikad lakse dobijat meceve, dovedes kvalitetnog pomocnika, das mu da ti vodi treninge, ti slozis taktiku, i udri Meho. Prije klubovi nisu pristajali toliko, kao sad, na placanje u ratama. Odnosno prihvatali su, ali si morao dat makar 20% vise. Sad nebitno, ako ispunjava njihovu trazenu cijenu, nebitno kako kes ide u 90% slucajeva.

Druga stvar je nenormalan broj kartona, te enorman broj promasenih 1vs1 situacija. Nebitno kakav Finishing/Composure ima igrac, rijetko kad ce proci utakmica da nema makar 4-5 promasenih 1vs1 sansi.

Krenuo sa Arsenalom, u drugoj sezoni vec uzeo titulu, sa jos podmljadjenijim sastavom nego sto jest. Prosjek godina 21-22. Dam otkaz nakon te titule, potpise me Bayern, koji je u fazi raspada, svi igraci sa 30+, nikakvih zamjena kvalitetnih, trenutno bili na 6-7 mjestu sredinom novembra. Ja ih odvedem do drugog, bod mi izmakla titula, i sljedecu sezonu uzmem quadruple. Odmah nakon iste dam otkaz, Tuchel dodje u Bayern iz PSGa, a oni mene pozovu. Tamo izdominiram sve sto se moze izdominirat, Mbappe dao u ligi 51 gol. :tokralju: Uzmem quadruple i tu u prvoj sezoni. Dam otkaz, i 2024 7 dana pred Euro, dam otkaz francuskom selektoru i ja se prijavim i dobijem posao. Uzmem Euro sa 2-3 primljena gola i 30ak golova, a igraci svi na fairly poor moralu zbog otkaza selektora. :roll:
Uzeo si titulu sa Bayernom u njemackoj i Psgom u francuskoj i to ti nesto cudno ili nelogicno :shock:
Show me your donuts 0 0

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6418
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la AshburtonG » 18 dec 2019, 17:43

Krofna je napisao/la:
18 dec 2019, 17:33
AshburtonG je napisao/la:
18 dec 2019, 16:21
Al nevjerovatno kako su upropastili ovaj gameplay. Nikad lakse dobijat meceve, dovedes kvalitetnog pomocnika, das mu da ti vodi treninge, ti slozis taktiku, i udri Meho. Prije klubovi nisu pristajali toliko, kao sad, na placanje u ratama. Odnosno prihvatali su, ali si morao dat makar 20% vise. Sad nebitno, ako ispunjava njihovu trazenu cijenu, nebitno kako kes ide u 90% slucajeva.

Druga stvar je nenormalan broj kartona, te enorman broj promasenih 1vs1 situacija. Nebitno kakav Finishing/Composure ima igrac, rijetko kad ce proci utakmica da nema makar 4-5 promasenih 1vs1 sansi.

Krenuo sa Arsenalom, u drugoj sezoni vec uzeo titulu, sa jos podmljadjenijim sastavom nego sto jest. Prosjek godina 21-22. Dam otkaz nakon te titule, potpise me Bayern, koji je u fazi raspada, svi igraci sa 30+, nikakvih zamjena kvalitetnih, trenutno bili na 6-7 mjestu sredinom novembra. Ja ih odvedem do drugog, bod mi izmakla titula, i sljedecu sezonu uzmem quadruple. Odmah nakon iste dam otkaz, Tuchel dodje u Bayern iz PSGa, a oni mene pozovu. Tamo izdominiram sve sto se moze izdominirat, Mbappe dao u ligi 51 gol. :tokralju: Uzmem quadruple i tu u prvoj sezoni. Dam otkaz, i 2024 7 dana pred Euro, dam otkaz francuskom selektoru i ja se prijavim i dobijem posao. Uzmem Euro sa 2-3 primljena gola i 30ak golova, a igraci svi na fairly poor moralu zbog otkaza selektora. :roll:
Uzeo si titulu sa Bayernom u njemackoj i Psgom u francuskoj i to ti nesto cudno ili nelogicno :shock:
Pokusaj shvatit poentu. Normalno da je cudno i nelogicno, kad ne izgubis u 2 sezone vise od po jednu tekmu. Bayern je bio skupina staraca. Najbolji igrac bio Thiago sa 32 godine.
Igram manager 15 godina, i nikad nije bilo lakse. Nije cudno da osvojis titule s tim klubovima, cudno je kad dovedes 11 novih igraca, i oni od prve sekunde prvog meca djeluju kao da su na okupu 2 godine minimalno. Napravili su ga prelaganim, da bi privukli vise igraca. Prije ti se Messi naljuti, i il je svaku drugu povrijedjen, ili propusti trening ili igra za qrac. Sad igraca stavis na transfer listu, pa ga vratis, i nikakve reakcije. :damn:

Avatar
DamirT
Postovi: 15047
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la DamirT » 19 dec 2019, 10:44

Imate li i vi probleme sa zavrsnicom igraca?Imam oko 30-35 suteva svaku utakmicu i ne mogu dati vise od 2 gola.Nema taktike koje nisam probao,isto tako i instrukcije.Promijenio sam 3-4 kluba i svaki put isto.Uzeo Larne iz Sjeverne Irske.Imaju sugar daddya,balance mi 10 miliona.Doveo bruku igraca koji bi mogli komotno igrati za neku slabiju ekipu u Championshipu.Nece i nece..
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15134
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la irfo » 19 dec 2019, 11:00

DamirT je napisao/la:
19 dec 2019, 10:44
Imate li i vi probleme sa zavrsnicom igraca?Imam oko 30-35 suteva svaku utakmicu i ne mogu dati vise od 2 gola.Nema taktike koje nisam probao,isto tako i instrukcije.Promijenio sam 3-4 kluba i svaki put isto.Uzeo Larne iz Sjeverne Irske.Imaju sugar daddya,balance mi 10 miliona.Doveo bruku igraca koji bi mogli komotno igrati za neku slabiju ekipu u Championshipu.Nece i nece..
sto bi se reklo, "its a feature, not a bug" takav je manager zadnje dvije-tri godine, zaboravi da napadac moze postici pogodak iz situacije jedan na jedan
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
StevieG8
Postovi: 13608
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la StevieG8 » 22 dec 2019, 11:48

Pitanje za one koji se sjećaju nekih starijih verzija managera. Igram 15ku s Liverpoolom i za drugu sezonu su mi dali transfer budžet od 19m i 3m za plate. Eh sad ja mogu otići u finansije i povući onu traku pa dodat sebi skoro 40m za transfere. Jel to uopšte sigurno, mislim hoćel mi poremetiti finansije ako se sam igram s tim?

I druga stvar zašto su igrači ovako skupi, igrač ima value od 8 miliona klub neće ni da pregovara ako ne nudim 50 miliona uz gomilu nekih dodataka. Jel ima kakav trik da zaobiđem to, ovo plaćanje na rate mi ne izgleda loše ali se sve plašim da ne napravim nekakav dug koji neću moći otplatiti jer klub već duguje novce nekakvim bankama :crazy:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Otelo
Postovi: 33542
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Otelo » 22 dec 2019, 12:27

StevieG8 je napisao/la:
22 dec 2019, 11:48
Pitanje za one koji se sjećaju nekih starijih verzija managera. Igram 15ku s Liverpoolom i za drugu sezonu su mi dali transfer budžet od 19m i 3m za plate. Eh sad ja mogu otići u finansije i povući onu traku pa dodat sebi skoro 40m za transfere. Jel to uopšte sigurno, mislim hoćel mi poremetiti finansije ako se sam igram s tim?

I druga stvar zašto su igrači ovako skupi, igrač ima value od 8 miliona klub neće ni da pregovara ako ne nudim 50 miliona uz gomilu nekih dodataka. Jel ima kakav trik da zaobiđem to, ovo plaćanje na rate mi ne izgleda loše ali se sve plašim da ne napravim nekakav dug koji neću moći otplatiti jer klub već duguje novce nekakvim bankama :crazy:
Nece ti poremetiti globalno financije, ali hoće budžet za plate. U prijevodu, možeš igraču dati manje mjesečno. Ja sam taj problem često rješavao s raznim bonusima za golove, broj odigranih mečeva i slično ili sam znao kroz rate da platim igrača 5 miliona više.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
StevieG8
Postovi: 13608
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la StevieG8 » 22 dec 2019, 12:29

Otelo je napisao/la:
22 dec 2019, 12:27
StevieG8 je napisao/la:
22 dec 2019, 11:48
Pitanje za one koji se sjećaju nekih starijih verzija managera. Igram 15ku s Liverpoolom i za drugu sezonu su mi dali transfer budžet od 19m i 3m za plate. Eh sad ja mogu otići u finansije i povući onu traku pa dodat sebi skoro 40m za transfere. Jel to uopšte sigurno, mislim hoćel mi poremetiti finansije ako se sam igram s tim?

I druga stvar zašto su igrači ovako skupi, igrač ima value od 8 miliona klub neće ni da pregovara ako ne nudim 50 miliona uz gomilu nekih dodataka. Jel ima kakav trik da zaobiđem to, ovo plaćanje na rate mi ne izgleda loše ali se sve plašim da ne napravim nekakav dug koji neću moći otplatiti jer klub već duguje novce nekakvim bankama :crazy:
Nece ti poremetiti globalno financije, ali hoće budžet za plate. U prijevodu, možeš igraču dati manje mjesečno. Ja sam taj problem često rješavao s raznim bonusima za golove, broj odigranih mečeva i slično ili sam znao kroz rate da platim igrača 5 miliona više.
Ajde probat cu ali generalno bas je glupo ispalo, prvu sezonu sam nadmasio ocekivane zahtjeve a dali su mi manji budzet, skoro 10 miliona manji. Uz to sad svi znacajniji igraci hoce vecu platu, pojedini skoro duplo :puke: a ja ovamo De Bruynea pikirao, đavola :rol:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
huthut
Postovi: 246
Pridružen/a: 23 jul 2013, 19:26
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la huthut » 22 dec 2019, 15:38

Ima li neko neki noviji update za fm12 s odrađenim transferima, godinama igraca itd. da mi posalje
If you'd given me the choice of going out and beating four men and smashing a goal in from thirty yards against Liverpool or going to bed with Miss World, it would have been a difficult choice. Luckily, I had both.

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la FMBosnia » 28 dec 2019, 12:19

Sljedeća verzija updatea B&H izlazi na dan 30.12. i on neće sadržati aktiviran treći rang, ali zato hoće update koji ide nakon njega, a on se može očekivati u prvoj polovini januara.

Avatar
Vedo20
Postovi: 466
Pridružen/a: 03 nov 2011, 11:12
Lokacija: Brčko
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Vedo20 » 29 dec 2019, 16:29

Može li mi neko od iskusnijih igrača objasniti neke cake kako se igra ovaj manager?
Uzmem top ekipu, imam extra igrače, dobijem dvije tekme i onda neobjašnjiv poraz od treceligasa u kupu. 30:1 u šutevima i izgubim meč.
Protiv jačih timova imam velikih problema sa realizaciom. Šta i kako uraditi da bih konstantno bio dobar. Razumijem kad imam slabiju ekipu da gubim utakmice od jačih ali osjećam da ima neka caka koja mi fali ili u formaciji ili u taktici. Ima li kakve veze sa treninzima i sa stuffom?
ŠVRLJ

Avatar
DamirT
Postovi: 15047
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la DamirT » 29 dec 2019, 18:55

Vedo20 je napisao/la:
29 dec 2019, 16:29
Može li mi neko od iskusnijih igrača objasniti neke cake kako se igra ovaj manager?
Uzmem top ekipu, imam extra igrače, dobijem dvije tekme i onda neobjašnjiv poraz od treceligasa u kupu. 30:1 u šutevima i izgubim meč.
Protiv jačih timova imam velikih problema sa realizaciom. Šta i kako uraditi da bih konstantno bio dobar. Razumijem kad imam slabiju ekipu da gubim utakmice od jačih ali osjećam da ima neka caka koja mi fali ili u formaciji ili u taktici. Ima li kakve veze sa treninzima i sa stuffom?
To ti je do managera.Vecini se desavaju takvi problemi.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Vedo20
Postovi: 466
Pridružen/a: 03 nov 2011, 11:12
Lokacija: Brčko
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Vedo20 » 29 dec 2019, 19:46

A daaaj, nemoguće da je to sve što igra može ponuditi. Ide uninstal lagano...
ŠVRLJ

Avatar
DamirT
Postovi: 15047
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la DamirT » 29 dec 2019, 22:29

I ja sam promijenio 4 kluba,reko nije do igrice...I svaki put krenem u sezonu,odigram par utakmica i u svakoj imam preko 25 suteva,protivnik jedva 6 i prvi sut u okvir gola za njih,naravno primim gol i izgubim.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Krofna
Postovi: 641
Pridružen/a: 03 dec 2019, 00:13
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Krofna » 29 dec 2019, 22:32

DamirT je napisao/la:
29 dec 2019, 22:29
I ja sam promijenio 4 kluba,reko nije do igrice...I svaki put krenem u sezonu,odigram par utakmica i u svakoj imam preko 25 suteva,protivnik jedva 6 i prvi sut u okvir gola za njih,naravno primim gol i izgubim.
Pa da li se to u pravom fudbalu ne desavaju utakmice takvog tipa?
Show me your donuts 0 0

Avatar
Vedo20
Postovi: 466
Pridružen/a: 03 nov 2011, 11:12
Lokacija: Brčko
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Vedo20 » 29 dec 2019, 22:48

Problem je što sa jakim timom ne možeš povezati 5 dobrih utakmica. Nema šanse.
ŠVRLJ

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.