OKK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,ultrasstyle_tz

Avatar
Ethel
Postovi: 5214
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ethel » 16 dec 2019, 16:36

Nebi ni Sloboda igrala ABA2 i dovodili gotovo kompletan novi roster da ne ispostuje dogovore ;)
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Wandelanoite » 17 dec 2019, 18:47

Jel istina da je Robert Rikic stigao?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ethel
Postovi: 5214
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ethel » 17 dec 2019, 18:51

Wandelanoite je napisao/la:
17 dec 2019, 18:47
Jel istina da je Robert Rikic stigao?
Jeste.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Wandelanoite » 26 dec 2019, 20:58

Gegic i Cerkezovic dobili otkaz. Odlicne vijesti, propaliteti od igraca.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1644
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FoxMulder » 26 dec 2019, 22:14

Wandelanoite je napisao/la:
26 dec 2019, 20:58
Gegic i Cerkezovic dobili otkaz. Odlicne vijesti, propaliteti od igraca.
To je to.
Gegićev kraj od ozbiljnije košarkaške karijere.
A obećavao je kao omladinac ...
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Wandelanoite » 27 dec 2019, 10:51

Jervon otkaz dobio.

Novi igrac Mo Knight.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

klasik
Postovi: 4025
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 27 dec 2019, 11:06

Vjerujem da su Ammar i Preslay imali dobre ugovore i da se za njivoce plate mogu dovest igraci koji ce nam vise pomoc.

Steta za Gegica nije lose krenuo al ocito nije to to, od njega se ocekivalo da bude prva zvijezda ekipe, match winner i ne moze se rec da je ijednu utakmicu on dobio.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
Federer17
Postovi: 7167
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 27 dec 2019, 13:15

Mescini da je i ovaj novi Amer tanak. :mrgreen: Suter je prijeko potreban, a cini se da je on primarno SG.

Bio sam se zareko da vise zadugo necu otic na tekmu (nakon one blamaze protiv MZT-a), ali odlaskom ove trojice (+Rikic i Amer) bi se opet moglo otici.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Wandelanoite » 27 dec 2019, 13:34

Dzaba su unistili proslogodisnju ekipu da su dodali jos 2 igraca borili bi se za top 4 u ABA 2.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4339
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 27 dec 2019, 14:24

Nije valjda da imaju u planu playmakerske minute podijeliti izmedju Campare i Dedajica... Ne zna se ko je defanzivno ocajniji od njih dvojice. Bukvalno ce ih svaki iole spremniji protivnicki playmaker bez imalo muke proci na ulazu. Ovaj novi Amer je dvojka i meni se ne cini kao los kosarkas, ali hajlajtsi cesto znaju prevariti. U NCAA-u je statisticki bio jako dobar, ali ni to nije nikakav garant kvaliteta. Djeluje mi da nije nesto eksplozivan i da se rijetko odlucuje ici na prodore, ali vidjet cemo uskoro aBd ima li sta od njega. Ne bih se iznenadio i da ga Mulaomerovic vidi kao jedinicu, mada je po svemu sto sam ja vidio na klipovima klasicna dvojka.

Tim trenutno izgleda ovako:

1 Campara, Dedajic
1/2 McKnight
2 Janjic, Jakupovic
3 Grubor
4 Manjgafic, Tomasevic
5 Gregg, Rikic

Realno je ovo dosta tanak roster i s takvim ce se tesko izboriti s ekipama kao sto su Bratunac ili Leotar, a da ne pricamo o ABA2 ligi. Za nesto vise im treba bar jos jedan kvalitetan igrac na 1 ili 2 (u zavisnosti sta ovaj Amer bude igrao), te jedan dobar na poziciji 3/4.

emir012
Postovi: 505
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la emir012 » 27 dec 2019, 15:31

Trebalo se i Grubora rjesit...

Al su sastavili ekipu. :roll:

Ovo je za zatvora - mislim na sve koji su ucestvovali u pripremanju ove sezone...
Ocito su dovodili igrace koje nikad u zivotu nisu vidjeli. :crazy:

**** takav sport - evo vec drugu sezonu kroz prvi tim prolazi 20 kosarkasa -
zato sto ovi koji ih dovode nemaju blage veze sta rade.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37702
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 28 dec 2019, 16:56

Ispade Gegic kriv jer su treneri nesposobni. Volio bih da nam prvom prilikom uvali 30 poena jer on to vrlo lako i moze, sada nije on kriv sto su treneri nesposobni da usmjere igraca i izbruse ga.

Gegic ce da se vrti po klubovima na ovim prostorima narednih 15 godina, mogu misliti kako ce nas maltletirati jer je on nevjerovatan talenat koji ce tokom godina da postane samo bolji. Tek 22 godine, neka se neko zapita gdje su bili igraci sa 30+ koji sada dominiraju recimo u ABA2 ligi i ligi BIH, vjerovatno nigdje sa 22 godine.

klasik
Postovi: 4025
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 28 dec 2019, 17:56

tuzlak1987 je napisao/la:
28 dec 2019, 16:56
Ispade Gegic kriv jer su treneri nesposobni. Volio bih da nam prvom prilikom uvali 30 poena jer on to vrlo lako i moze, sada nije on kriv sto su treneri nesposobni da usmjere igraca i izbruse ga.

Gegic ce da se vrti po klubovima na ovim prostorima narednih 15 godina, mogu misliti kako ce nas maltletirati jer je on nevjerovatan talenat koji ce tokom godina da postane samo bolji. Tek 22 godine, neka se neko zapita gdje su bili igraci sa 30+ koji sada dominiraju recimo u ABA2 ligi i ligi BIH, vjerovatno nigdje sa 22 godine.
Svugdje u svijetu igrac sa 22 godine je gotov, kompletan igrac samo kod nas je jos uvijek talenat.

Ako ce mu to bit satisfakcija i vrhunac karijere da Slobodi zabije 30p i da se vrti na ovim prostorima onda nije nista napravio od tolikog talenta koji je imao sa 18 19 godina
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Tracy3McGrady » 28 dec 2019, 20:28

Ghuraba je napisao/la:
27 dec 2019, 14:24
Nije valjda da imaju u planu playmakerske minute podijeliti izmedju Campare i Dedajica... Ne zna se ko je defanzivno ocajniji od njih dvojice. Bukvalno ce ih svaki iole spremniji protivnicki playmaker bez imalo muke proci na ulazu. Ovaj novi Amer je dvojka i meni se ne cini kao los kosarkas, ali hajlajtsi cesto znaju prevariti. U NCAA-u je statisticki bio jako dobar, ali ni to nije nikakav garant kvaliteta. Djeluje mi da nije nesto eksplozivan i da se rijetko odlucuje ici na prodore, ali vidjet cemo uskoro aBd ima li sta od njega. Ne bih se iznenadio i da ga Mulaomerovic vidi kao jedinicu, mada je po svemu sto sam ja vidio na klipovima klasicna dvojka.

Tim trenutno izgleda ovako:

1 Campara, Dedajic
1/2 McKnight
2 Janjic, Jakupovic
3 Grubor
4 Manjgafic, Tomasevic
5 Gregg, Rikic

Realno je ovo dosta tanak roster i s takvim ce se tesko izboriti s ekipama kao sto su Bratunac ili Leotar, a da ne pricamo o ABA2 ligi. Za nesto vise im treba bar jos jedan kvalitetan igrac na 1 ili 2 (u zavisnosti sta ovaj Amer bude igrao), te jedan dobar na poziciji 3/4.
Gdje si gledao highlightse
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4339
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 28 dec 2019, 23:26

Tracy3McGrady je napisao/la:
28 dec 2019, 20:28
Gdje si gledao highlightse
Pa na youtubeu, nije valjda da vi u Francuskoj to nemate? :mrgreen: Kucas na pretrazivacu Martaveous McKnight i izbacit ce ti par klipova.

Pogledao sam danasnju utakmicu, izgleda da sam ubo s pretpostavkom da nije nesto eksplozivan i da rijetko probija. Momak se nakon driblinga uglavnom odlucuje na sut s distance ili poludistance. Djeluje mi da je najopasnije iz mid-range dometa.

Nego, da se nadovezem na ovog gore forumasa:

Grubora su trebali skartirati prije nego Gegica, ali Ammar otprilike karakterno nije sjeo Mulaomerovicu, a njegove lose igre samo su ubrzale taj otkaz. Grubor gradjom uopste ne lici na profesionalnog kosarkasa, a te 2 trice koje zabije svaku cetvrtu utakmicu nisu dovoljne da bi mogao ostati. Mislio sam da je on duplo bolja opcija od Latifagica, ali izgleda da su u pet deka. Garantujem da Pandza i klapa koja je sklapala ekipu nikad u zivotu nije pogledala nijednog kosarkasa koji je poceo pripreme (ne racunajuci Camparu i Gegica, koje je Josip trenirao u reprezentaciji). Takodjer, nije mi jasno sta Mulamerovic radi s njima na treninzima, jer covjek na svakoj utakmici bukvalnog svakog svog igraca isproba na najmanje dvije pozicije (Gregg mu je npr. igrao od 3 do 5).

Avatar
Ethel
Postovi: 5214
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ethel » 29 dec 2019, 00:29

Ne isprobava on svakog igraca na razlicitim pozicijama nego imas kratak roster pogotovo sad sa ovim otkazima, nemas drugog centra recimo, a Gregg moze pokriti te pozicije mada najmanje poziciju centra. U nekim dijelovima utakmice jednostavno kombinuje razlicite petorke i prilagodjava ih protivniku.

Roster koji je Pandza sastavio je horor, ne znam sta i kakvu je on igru planirao sa niskom postavom koja ima jednog sutera.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4339
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 29 dec 2019, 00:38

Ko je gledao utakmicu protiv MZT-a zna o cemu govorim, mada je i u svim drugim otkako je dosao isprobao sve moguce i nemoguce opcije. Skracen roster je bio tek danas, ali i tu je imao 8-9 iskusnih kosarkasa. Kad pogledas utakmicu u kojoj od strane jedne ekipe ne vidis dvije smislene akcije, a trener je uvodio svih 12 kosarkasa i svakog isprobao bar na 2 pozicije, onda je jedini logican zakljucak da on nema nikakvu viziju u glavi i da nema pojma sta treba radi.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 dec 2019, 08:14

Ghuraba je napisao/la:
28 dec 2019, 23:26
Tracy3McGrady je napisao/la:
28 dec 2019, 20:28
Gdje si gledao highlightse
Pa na youtubeu, nije valjda da vi u Francuskoj to nemate? :mrgreen: Kucas na pretrazivacu Martaveous McKnight i izbacit ce ti par klipova.

Pogledao sam danasnju utakmicu, izgleda da sam ubo s pretpostavkom da nije nesto eksplozivan i da rijetko probija. Momak se nakon driblinga uglavnom odlucuje na sut s distance ili poludistance. Djeluje mi da je najopasnije iz mid-range dometa.

Nego, da se nadovezem na ovog gore forumasa:

Grubora su trebali skartirati prije nego Gegica, ali Ammar otprilike karakterno nije sjeo Mulaomerovicu, a njegove lose igre samo su ubrzale taj otkaz. Grubor gradjom uopste ne lici na profesionalnog kosarkasa, a te 2 trice koje zabije svaku cetvrtu utakmicu nisu dovoljne da bi mogao ostati. Mislio sam da je on duplo bolja opcija od Latifagica, ali izgleda da su u pet deka. Garantujem da Pandza i klapa koja je sklapala ekipu nikad u zivotu nije pogledala nijednog kosarkasa koji je poceo pripreme (ne racunajuci Camparu i Gegica, koje je Josip trenirao u reprezentaciji). Takodjer, nije mi jasno sta Mulamerovic radi s njima na treninzima, jer covjek na svakoj utakmici bukvalnog svakog svog igraca isproba na najmanje dvije pozicije (Gregg mu je npr. igrao od 3 do 5).
Ma znam da si gledao na YT, nego mu nisam znao ime, ukucavao samo mcknight, izbaci mi nekog pjevača tamo :D
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Ethel
Postovi: 5214
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ethel » 29 dec 2019, 11:25

Ghuraba je napisao/la:
29 dec 2019, 00:38
Ko je gledao utakmicu protiv MZT-a zna o cemu govorim, mada je i u svim drugim otkako je dosao isprobao sve moguce i nemoguce opcije. Skracen roster je bio tek danas, ali i tu je imao 8-9 iskusnih kosarkasa. Kad pogledas utakmicu u kojoj od strane jedne ekipe ne vidis dvije smislene akcije, a trener je uvodio svih 12 kosarkasa i svakog isprobao bar na 2 pozicije, onda je jedini logican zakljucak da on nema nikakvu viziju u glavi i da nema pojma sta treba radi.
To je moderna kosarka gdje je sve manje fiksnih pozicija, svaka ti ekipa danas rotira igrace na razlicite pozicije, kad si vec spomenuo utakmicu protiv MZT-a, jedino je Krstevski kod njih igrao centra od pocetka do kraja a svi ostali su rotirali pozicije.

Nije to znak da isprobava nesto i da nema pojma vec da se prilagodjava petorka protivniku, sta treba na nisku petorku protivnika drzati visoku petorku jer je Manjgaficu 4 pozicija, a Gegicu dok je bio tu 1 itd.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4339
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Ghuraba » 29 dec 2019, 12:59

Ethel je napisao/la:
29 dec 2019, 11:25
To je moderna kosarka gdje je sve manje fiksnih pozicija, svaka ti ekipa danas rotira igrace na razlicite pozicije, kad si vec spomenuo utakmicu protiv MZT-a, jedino je Krstevski kod njih igrao centra od pocetka do kraja a svi ostali su rotirali pozicije.

Nije to znak da isprobava nesto i da nema pojma vec da se prilagodjava petorka protivniku, sta treba na nisku petorku protivnika drzati visoku petorku jer je Manjgaficu 4 pozicija, a Gegicu dok je bio tu 1 itd.
Izmisljas toplu vodu i pokusavas da ispadnes pametan. Jos mi samo reci da li se ovaj sport igra 5 na 5 i mislim da bi mogao zavrsiti s lekcijama za danas.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.