Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Kako ste zadovoljni igrama reprezentacije pod vođstvom Bilala Šumana?

Prezadovoljan
2
6%
Dobro je
4
12%
Zadovoljan
6
18%
Nezadovoljan
17
50%
Katastrofa
5
15%

Ukupno glasova: 34

Salih1984
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 06 jan 2020, 23:23

kupus army je napisao/la:
06 jan 2020, 20:03
Ghuraba je napisao/la:
06 jan 2020, 19:41
Legendo, kakvi su Norvezani defanzivno? Hoce li nasi kreativni bekovi moci doci do otvorenih suteva s 9 metara pored njihovih bekova? Znam da ce s Francuzima to biti gotovo nemoguca misija, ali pretpostavljam da Norvezani nemaju tolike gorostase u ekipi. Vec nekoliko godina ne pratim rukomet kao ranije, tako da sam poprilicno ispao iz fazona. :mrgreen:
Norveski rukomet je totalno atipican za nas, oni igraju najbrzi rukomet od svih ekipa na prvenstvu, a mi vjerovatno najsporije od svih. Odbrana im je pokretljiva, golman mozda najslabija karika, realno sve do 5 razlike za njih je veliki uspjeh, ispod toga ravno senzaciji.
Fenomenalnog golmana imaju,on i Buric djele minutazu u Flensburgu
EP - 2018:
Zvanično najbolji golman prvenstva - proglašen:
Bergerud Torbjorn, Norveška = 73 odbrane ukupno / 34%
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

no rules
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 06 jan 2020, 23:36

Ima li naših Skandinavaca u petak na utakmici , hoće li nas biti makar ovoliko :) (prije 12 god u Švedskoj)

delinjo
Kontakt:

Post Postao/la delinjo » 06 jan 2020, 23:44

najgore sto ono realan si znas sve ,situiaciju ,omjer snaga ali opet se nadas fol ...da ce se desiti nesto :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

Hantraga
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 06 jan 2020, 23:54

Nema potrebe zamarati se rezultatom vala. 5 razlike ćemo izgubiti taman da u 50. imamo egal. Meni ni 10 uopšte nije strašno protiv Norveške/Francuske. Više mi znači utakmica s Portugalom i da vidimo koliko se tu ustvari možemo potući i možemo li eventualno izvući se bez poraza.

Ujedno, ne biti zadnji u grupi bi značilo da preskačemo polufinale baraža za SP.

no rules
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 07 jan 2020, 00:01

Danas Žika sa balkan-handball kaže Bosna ako napravi nešto protiv Norveške i Francuske onda može biti i Svjetski prvak :)

@ ja sam sebi dao prida ... da se ne srkletim i gubim živce da gubimo po 10 razlike sve 3 , ako bude na nekoj manje od 10 to je dobro , a ako slučajno uzmemo neki bod to bi bilo već za proslaviti i napit' se :mrgreen:

@hantraga
Ja se najviše bojim Portugala , oni nam sa svojim stilom baš negode , al hajd nek se pošaketaju pa ćemo vidjet :)
Zadnja izmjena: no rules, dana/u 07 jan 2020, 00:03, ukupno mijenjano 1 put.

delinjo
Kontakt:

Post Postao/la delinjo » 07 jan 2020, 00:03

mogu misliti pijanke u petak ako iznenadimo :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

ajdohordas
Kontakt:

Post Postao/la ajdohordas » 07 jan 2020, 01:17

Ma shvatam ja i optimizam i sve, ali ne vidim ni jedan jedini način da im mozemo barem parirati a kamo li da slavimo na kraju. Prebrzi su jednostavno, i najmanja greska ce biti kaznjena golom. I bas mi je glupost ovo i ne znam koja budala izmisli to da dvije ovakve repke (FRA i NOR) mogu biti u istoj grupi. Da nas je bilo ko drugi zakacio nadao bih se necemu.
Ne daj Boze samo katastrofe :pray:

legenda reala
Kontakt:

Post Postao/la legenda reala » 07 jan 2020, 02:08

Raonffa je napisao/la:
06 jan 2020, 22:59
Ghuraba je napisao/la:
Legendo, kakvi su Norvezani defanzivno? Hoce li nasi kreativni bekovi moci doci do otvorenih suteva s 9 metara pored njihovih bekova? Znam da ce s Francuzima to biti gotovo nemoguca misija, ali pretpostavljam da Norvezani nemaju tolike gorostase u ekipi. Vec nekoliko godina ne pratim rukomet kao ranije, tako da sam poprilicno ispao iz fazona. :mrgreen:
Ma nisu oni fizički sad neka pljačka, u smislu mase, visine i toga, mislim da su Prce i Panić veći od svakog njihovog beka i pivota, ali su strašno brzi i agresivni, naši ne smiju biti nimalo letargični u napadu.

Što se tiče igre u napadu protiv njih, po mom mišljenju dosta su oslabljenji neigranjem Myrhola (pivot) koji je odličan na obje strane parketa, i to treba iskoristiti sa nekim pokušajima spuštanja lopte na crtu ako oni već fokus stave na naše bekove. Također to treba iskoristiti i u odbrani, biti agresivniji na njihovim bekovima (što je lakše reći nego uraditi) jer neće ni oni nešto previše spuštati na pivota kada im nema Myrhola, mislim neće spuštati ako mi budemo igrali odbranu na našem najvećem nivou.
Ma protiv Srba su dobro branili i crtu nije nista prolazili nase glavno oruzje su lopte na crtu kad ne ide iz vana.
Nemaju sad nekog specijalistu ono samo za odbranu ko mnoge selekcije al se dobro brane Sagosen njima dode ko glavni igrac u oba pravca igraju neku vrlo pokretljivu 6:0 sa izlascima na bekove to na momente bude i 4:2.Sagosen,O'Saliven,Rod, Jondal igraju oba pravca podjednako dobro.
Ja iskreno ne mogu zamisliti Nikolu da se vraca nazad kad izgubi loptu ili kad ga golman zaustavi oni ce to sve kazniti ma oni ce kaznjavati i izmjene odbrana napad ako ne budemo brzo radili ih.
Sve u svemu nisu ekipa koja igru bazira na nekoj granitnoj odbrani oni imaju druge nacine za dobiti protivnika a mi smo njima idealan protivnik spori a nemamo nekog vrhunskog sutera
Normalno moraju i u odbrani malo stisnuti ako zele da njihova igra u tranziciji maximalno dode do izrazaja kontra je plod dobre odbrane
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2020, 08:32

DaVinci je napisao/la:
06 jan 2020, 13:31
samoposmatram je napisao/la:
06 jan 2020, 11:52
KK_Bosna je napisao/la:
06 jan 2020, 11:22

ne budi bukvalista.
pa sta si mislio sa tim?
Da se moze mjenjat' tek kad je lopta kod nas ...
upravo to... a takodjer ocekujem i da terzic bude igrao u napadu radi toga da se moze vratiti odmah u odbranu... samoubistvo bi bilo raditi promjenu karacic -> terzic nakon sto sutnemo...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2020, 08:34

kupus army je napisao/la:
06 jan 2020, 20:03
Ghuraba je napisao/la:
Norveski rukomet je totalno atipican za nas, oni igraju najbrzi rukomet od svih ekipa na prvenstvu, a mi vjerovatno najsporije od svih. Odbrana im je pokretljiva, golman mozda najslabija karika, realno sve do 5 razlike za njih je veliki uspjeh, ispod toga ravno senzaciji.
a kad im je bergerud, jedan od najboljih golmana svijeta, najslabija karika, onda ti je sve jasno kakvi su defanzivno :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2020, 08:38

legenda reala je napisao/la:
07 jan 2020, 02:08
Nemaju sad nekog specijalistu ono samo za odbranu ko mnoge selekcije
overby je njihov defanzivni specijalista, klasicni mesar kojem srecom sudije ne gledaju kroz prste pa se mozemo nadati sedmercima i iskljucenjima ako se uspije probaciti lopta do burica/vranjesa

Civa
Kontakt:

Post Postao/la Civa » 07 jan 2020, 09:01

Moje neko mišljenje da protiv Norveške se nema šta tražit. Kakva suluda iznenađanja ljudi moji dragi. Prva utakmica, pred njihovom publikom, pa bit će našpanovani samo tako. U nas jesu igrači u odbrani visoki, okej al nisu pokretljivi više. Ja mislim da Norvežani daju minimalno 35 golova nama u prvom meču. Mi njih ne možemo usporit. Protiv Hrvatske se vidjelo da polukontru branit ne znamo, a mi opet nemamo. Ljudi su u 3-4 pasa iz polukontre dolazili do 7 metara i čistog šuta. Iskreno me manje strah Francuza, nego ovih Norvežana.
Tako blizu, a tako daleko.

Drape
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 07 jan 2020, 09:19

U ekipi Norveške od naših igrača samo bi golman Burić imao mjesta i možda Terzić da igra odbranu ako mu se već ne bi zahvalili zbog godina.

DamirT
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2020, 11:05

Rukometna reprezentacija BiH u petak otvara nastup na Evropskom prvenstvu, a selektor našeg nacionalnog tima skratio je spisak reprezentativaca koji će nastupiti na velikom takmičenju za tri imena.

Sa spiska su tako otpali Adi Ahmetašević, Enes Keškić i Saša Puljizović.

Na prvenstvo tako putuju: Nebojša Grahovac (Chartres/FRA), Benjamin Burić (Flensburg/GER), Alen Ovčina (Vojvodina/SRB), Srđan Predragović, (Basel/SUI) Ibrahim Haseljić (Gorenje/SLO), Muhamed Toromanović (HC Bosna Visoko/BiH), Senjamin Burić (Nantes/FRA), Vladmir Vranješ (Tatabanya/HUN), Nikola Prce (Besa Famiglia/KOS), Mirsad Terzić (Veszpem/HUN), Dino Hamidović (Trimo Trebnje/SLO), Igor Mandić (Limoges/FRA), Marin Vegar (Eurofarm Rabotnik/MKD), Mirko Herceg (Gyongyos/HUN), Josip Perić (Goppingen/GER), Ivan Karačić (Maccabi RL/ISR), Marko Tarabochia (Csurgoi/HUN), Marko Panić (Brest Meshkov/BLR), Dejan Malinović (Dobrogea Sud/ROM
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta.Ostatak sam spiskao.
G.B.

legenda reala
Kontakt:

Post Postao/la legenda reala » 07 jan 2020, 11:29

znaci Hamidovic opet krilo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la KK_Bosna » 07 jan 2020, 11:35

legenda reala je napisao/la:
07 jan 2020, 11:29
znaci Hamidovic opet krilo
ma igrace ovcina 60 minuta :mrgreen:

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 07 jan 2020, 11:40

Ko je “Bombica iz Gracanice”?Ostao mi nadimak u glavi,bas simpa
“Messi je nedodirljiv. Mislim da se on i Ronaldo ne mogu porediti jer Argentinac ima više kvaliteta od Ronalda. Možda nije tako zgodan kao Portugalac, ali nismo ****.” Ivica Osim

“ I was racing, I was faster, I passed him, I won.” Sebastian Vettel

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 07 jan 2020, 11:49

BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2020, 11:40

:bih:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 07 jan 2020, 11:51

Salih1984 je napisao/la:
07 jan 2020, 11:49
BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2020, 11:40

:bih:
E jest to.Hvala :thumbup:
“Messi je nedodirljiv. Mislim da se on i Ronaldo ne mogu porediti jer Argentinac ima više kvaliteta od Ronalda. Možda nije tako zgodan kao Portugalac, ali nismo ****.” Ivica Osim

“ I was racing, I was faster, I passed him, I won.” Sebastian Vettel

DamirT
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2020, 13:04

Nijemci nam sude protiv Norveske.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta.Ostatak sam spiskao.
G.B.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.