FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
Jest fino lijepo raspravljati i biti u mogucnosti razmijeniti misljenje bez da ti neki balavac "skace na ledja". Vala, Morteme, ne poznajem te, ali od danas sam spreman da uradim sve sto je u mojoj moci da ti pomognem, ako ti pomoc ikada zatreba 
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
Re: FK Sarajevo
Juce si mi ljepši bio
Ne kontam sta ova raja ima od pljuvanja unaprijed i tjeranja inata, valjda je bitnije da se osvoji titula ko god je na klupi nego ko ce na kraju biti u pravu.
Svakako sumnjam da ce vise od 2 il 3 igraca doci u ovom prelaznom roku, ako se vec ulaze u akademiju treba prvo tu gledati sta imamo na raspolaganju pa onda traziti pojacanja.
Zaboravilo je dosta raje koliki su doprinos akademci dali u duploj kruni prosle sezone, vjerujem da ce se kolega samozdravlje sloziti sa mnom.
You are someone else I am still right here
Ismire odlazi!!!
Ismire odlazi!!!
Re: FK Sarajevo
Pa ocigledno da nece produziti i da ga nemaju namjeru zadrzavati. A sve i da ga zadrze to bi mi kofol platili 200.000 eura ?
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić
LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić
LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!
Re: FK Sarajevo
Fakat, zna li neko, ako vec imaju tolike pare godinama, zasto nikada nismo kupili igraca? Ne racunam tu Bandovica i ove za koje smo davali par desetina hiljada KM.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
Re: FK Sarajevo
I da ga nemaju namjeru zadrzavati,postoji naknada koja bi se morala platiti Sparti
Svi u napad jedan je Hase!!
de vam je budet, yeboti obitelj
de vam je budet, yeboti obitelj
- MortemHz
- Interni moderator
- Postovi: 53068
- Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Zapamtit ću ovo.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Re: FK Sarajevo
A da li Rahman ostaje?ako ostane do ljeta i ovaj dodje na posudbu bice gusto na toj poziciji
,dobra opcija je da Zidan ostane poslije ljeta jos godinu dvije,ako Rahman ode,a losa ako oba razgule 
- SarajevoJeBordo
- Postovi: 4803
- Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Zato što pojam "ima para" ti shvataš kao "možemo platiti igrača 200-300k eura".
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!
Re: FK Sarajevo
Zato sto nije moguce imati pare toliko godina, a ne imati stavku u budzetu za kupovinu igraca. Ne mora svake godine, ali steta je sto propustamo kupiti Serbecica npr.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.
Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.
-
ajdohordas
- Postovi: 4428
- Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ma brate nismo u stanju dati tolike pare i mislim da necemo jos zadugo. Mozda cemo moci dovesti top igraca ali slobodnog i dati mu extra platu ali nemamo jos za obestecenja toliko novca, bar ja tako mislim.
I jeste steta velika i o ovakvim igracima se treba voditi briga prije nego sto odu vani, on se trebao zavrsiti dok je jos u Radniku bio, a to je ono da kupimo sve sto valja u ligi plus kapitalci.
- SarajevoJeBordo
- Postovi: 4803
- Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ako neki klub traži za igrača 300k KM, jel misliš da je imati 300k KM dovoljno da realizuješ transfer?
Isto kao:
Plata igraču 10.000 KM, misliš da uplatom tog iznosa na igračev račun sve finansijske obaveze prestaju?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!
- ThrillerHz
- Postovi: 3269
- Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ni meni to nije jasno iskreno... planiraju da zaradjuju od prodaje igraca, a ne zele da placaju za igrace. Igraca kojeg dovedes besplatno nikad neces prodati za cifru za koju mozes prodati igraca kojeg si platio, naravno pod uslovom da se dokazao.
Zato ove posudbe nisu losa stvar, pod uslovom da ugovoris cijenu otkupa i ukoliko se dokaze, otkupis igraca, u suprotnom ako se ne dokaze imas opciju da ne budes na gubitku.
1946~
Re: FK Sarajevo
Jednostavno zato što kod nas biznis te vrste još nije stigao u ligu da kupujemo igrače za veće novce. Nemamo pokrića da nam se ta investicija vrati i isplati. Drugim riječima nije sigurna investicija. Veći je rizik da ne uspije nego da će.
- SarajevoJeBordo
- Postovi: 4803
- Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Planirano je da zarađuju od prodaje igrača koje mi proizvedemo, a ne platimo pa prodamo za više. Cifre za Mujakića ili Cimirota su plafon, jer za više ti treba rezultat i velika scena. Napredak bi bio držati Mujakića više od onog što je bio pa plasman u grupnu fazu, tek onda se može uzeti više. Mi imamo para za normalno funkcionisanje, plate, pripreme, uslovi, tekući troškovi, to osim nas možda imaju još 2-3 kluba na manjem nivou samo. Para nemamo da kupujemo igrače, možemo možda i kupiti, al haj ga plaćaj 2-3 godine. Mogu i ja kupit auto od 30 milja, al ga u novembru parkirat jer za zimske gume nemam.ThrillerHz je napisao/la: ↑15 jan 2020, 23:38
Ni meni to nije jasno iskreno... planiraju da zaradjuju od prodaje igraca, a ne zele da placaju za igrace. Igraca kojeg dovedes besplatno nikad neces prodati za cifru za koju mozes prodati igraca kojeg si platio, naravno pod uslovom da se dokazao.
Zato ove posudbe nisu losa stvar, pod uslovom da ugovoris cijenu otkupa i ukoliko se dokaze, otkupis igraca, u suprotnom ako se ne dokaze imas opciju da ne budes na gubitku.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!
Re: FK Sarajevo
Nije stvar u grupnim fazama i slicno.
Problem lige i nas problem su sljedeci stvari.
1. Ni jedan igrac osim dijela cimirota se nije dokazao vani, nasi akademci odu i vrte se oko slabih liga i ekipa. Da bi akademija dosla na dobar glas neko mora uletiti u lige Pwtice i slicno
2. Fiticke predispozicije. Nasi igraci ne treniraju pravilno od mladih dana, a bez kontinuiteta nema pravilnog razvijanja. Brzina reakcije i pokretljivost nasih i evropskih igraca je ocigledno razlicita. Imamo talenat ali Smo spori. To se radi sa mladim igracima, startnost, eksplozivno, brzo donose je odluka.
3. Losi tereni za razvijanje pravilno.
4. Losi treneri koji nemaju sirok pogled na moderni fudbal
5. Losi uslovi, kada su nasi bili u Vijetnamu shvatili su sta su u stvari uslovi. Da je 50% onoga ovdje imati mi bi djecu stan ali ko na traci
Problem lige i nas problem su sljedeci stvari.
1. Ni jedan igrac osim dijela cimirota se nije dokazao vani, nasi akademci odu i vrte se oko slabih liga i ekipa. Da bi akademija dosla na dobar glas neko mora uletiti u lige Pwtice i slicno
2. Fiticke predispozicije. Nasi igraci ne treniraju pravilno od mladih dana, a bez kontinuiteta nema pravilnog razvijanja. Brzina reakcije i pokretljivost nasih i evropskih igraca je ocigledno razlicita. Imamo talenat ali Smo spori. To se radi sa mladim igracima, startnost, eksplozivno, brzo donose je odluka.
3. Losi tereni za razvijanje pravilno.
4. Losi treneri koji nemaju sirok pogled na moderni fudbal
5. Losi uslovi, kada su nasi bili u Vijetnamu shvatili su sta su u stvari uslovi. Da je 50% onoga ovdje imati mi bi djecu stan ali ko na traci
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli
Re: FK Sarajevo
Nema prodaje, nema kupovine. Tako to funkcioniše prijatelju, kako u nas tako i u 99% klubova na planeti. Nemaš 10 klubova da ima taj luksuz da kupuje bez da lovu vraća u suprotnom smjeru.
E sad dolazimo do lige i činjenice da je iz naše PL izuzetno teško prodati igrača. A i kad prodaš, obično to bude debelo ispod cijene samo iz razloga što isti dolazi iz lige koja nema nikakav kredibilitet ni cijenu.
Cijela liga mora ić naprijed, a mi za njom, jedno bez drugog teško da moze ići.
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 15 jan 2020, 23:54, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase
-
Historicar
- Postovi: 5275
- Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Mustedanagić se nigdje nije dokazao u potpunosti, pa da se kaže da je kapitalac za ovu ligu
Zadnja izmjena: Historicar, dana/u 16 jan 2020, 00:03, ukupno mijenjano 1 put.
- SarajevoJeBordo
- Postovi: 4803
- Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
To svakako, to što si napisao je korijen i uzrok svega, cijele priče. Ovo što sam ja govorio je negdje pred kraj tog čitavog toka.Pantelija je napisao/la: ↑15 jan 2020, 23:52Nije stvar u grupnim fazama i slicno.
Problem lige i nas problem su sljedeci stvari.
1. Ni jedan igrac osim dijela cimirota se nije dokazao vani, nasi akademci odu i vrte se oko slabih liga i ekipa. Da bi akademija dosla na dobar glas neko mora uletiti u lige Pwtice i slicno
2. Fiticke predispozicije. Nasi igraci ne treniraju pravilno od mladih dana, a bez kontinuiteta nema pravilnog razvijanja. Brzina reakcije i pokretljivost nasih i evropskih igraca je ocigledno razlicita. Imamo talenat ali Smo spori. To se radi sa mladim igracima, startnost, eksplozivno, brzo donose je odluka.
3. Losi tereni za razvijanje pravilno.
4. Losi treneri koji nemaju sirok pogled na moderni fudbal
5. Losi uslovi, kada su nasi bili u Vijetnamu shvatili su sta su u stvari uslovi. Da je 50% onoga ovdje imati mi bi djecu stan ali ko na traci
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!
Re: FK Sarajevo
Ma samo da si napiso da smo spori i fizički inferiorni i to je sve.Pantelija je napisao/la: ↑15 jan 2020, 23:52Nije stvar u grupnim fazama i slicno.
Problem lige i nas problem su sljedeci stvari.
1. Ni jedan igrac osim dijela cimirota se nije dokazao vani, nasi akademci odu i vrte se oko slabih liga i ekipa. Da bi akademija dosla na dobar glas neko mora uletiti u lige Pwtice i slicno
2. Fiticke predispozicije. Nasi igraci ne treniraju pravilno od mladih dana, a bez kontinuiteta nema pravilnog razvijanja. Brzina reakcije i pokretljivost nasih i evropskih igraca je ocigledno razlicita. Imamo talenat ali Smo spori. To se radi sa mladim igracima, startnost, eksplozivno, brzo donose je odluka.
3. Losi tereni za razvijanje pravilno.
4. Losi treneri koji nemaju sirok pogled na moderni fudbal
5. Losi uslovi, kada su nasi bili u Vijetnamu shvatili su sta su u stvari uslovi. Da je 50% onoga ovdje imati mi bi djecu stan ali ko na traci
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.





