Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 15 jan 2020, 20:05

Karacic prce tore predragovic mandic grahovac raus!!! Dosta je vise....kasumovic zildzic zulfic i keskic nazad u ekipu...

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 15 jan 2020, 20:06

Jusko00 je napisao/la:
15 jan 2020, 20:03
Treba bi suman pokusati nagovoriti jotica iz rabotnika da igra za nas :D odlican srednji bek a hrvatska je na tom mjestu prejaka i tesko ce se izborit za pozov cervara..Na karacica i tarabokiu vise ne treba racunat i ostaje samo peric a onaj vuksic iz izviđaca je identican pericu i jotic bi nam dobro dosao s obzirom da je dosta visociji od perica i moze zabit sa 9,10m
Rodjen u Zagrebu,kako ce onda igrati za nas?
Jel mu otac iz BIH ili sta
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 15 jan 2020, 20:21

Salih1984 je napisao/la:
15 jan 2020, 20:06
Jusko00 je napisao/la:
15 jan 2020, 20:03
Treba bi suman pokusati nagovoriti jotica iz rabotnika da igra za nas :D odlican srednji bek a hrvatska je na tom mjestu prejaka i tesko ce se izborit za pozov cervara..Na karacica i tarabokiu vise ne treba racunat i ostaje samo peric a onaj vuksic iz izviđaca je identican pericu i jotic bi nam dobro dosao s obzirom da je dosta visociji od perica i moze zabit sa 9,10m
Rodjen u Zagrebu,kako ce onda igrati za nas?
Jel mu otac iz BIH ili sta
Vecina zagrepcana je porijeklom iz hercegovinei nadat se da je i on :D znas kako se kaze "da hercegovci sijaju zagreb bi bio kao las vegas" :kafa:

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 15 jan 2020, 20:55

U rukometu nije bitno gdje si rođen , živi primjer Qatar , samo pauza od 3 god i eto ga , a ako imaš novaca kao Qatar onda nemoraš ni pauzu praviti :mrgreen:

Mogli bi provjeriti i za Tima Sutona kada je zadnji puta nastupio za Njemačku (sin Gorana Sutona bivšeg BH Reprezentativca)

@ Tim Suton (8. svibnja 1996.), njemački rukometni reprezentativac . Bio u užem krugu kandidata za sudjelovanje na svjetskom prvenstvu 2019. godine. Sin rukometnog trenera Gorana i brat bh. mladog rukometnog reprezentativca Svena.
Tim je bio najbolji mladi igrač Njemačke.
Igra na poziciji srednjeg vanjskog, iznimne je snage, siline i razorna udarca, stilom igre podsjeća na Nikolu Karabatića. Igrajući za Njemačku bio je svjetski juniorski prvak te je proglašen za najboljeg igrača prvenstva.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 15 jan 2020, 21:12

ako internet ne laze prosle godine je zadnji put zaigrao za svabe :mrgreen:
Ali momci na te potencijalne mozete zaboraviti,dokle god je Umicevic predsjednik saveza od toga nema nista :kafa:
ja bih bio prezadovoljan kad bi nasi Bosnjaci Kasumovic i ostali dobili priliku,ali mislim da od toga nema nista
baraz je za 3 mjeseca i najvjerovatnije ce igrati isti igraci ko na EURU :roll:
Iskreno veci bi uspjeh bio da sredimo savez u 2020 godini ,nego prolazak na SP
umicevic je munib usanovic rukometna verzija
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 15 jan 2020, 21:53

Salih1984 je napisao/la:
15 jan 2020, 21:12
ako internet ne laze prosle godine je zadnji put zaigrao za svabe :mrgreen:
Ali momci na te potencijalne mozete zaboraviti,dokle god je Umicevic predsjednik saveza od toga nema nista :kafa:
ja bih bio prezadovoljan kad bi nasi Bosnjaci Kasumovic i ostali dobili priliku,ali mislim da od toga nema nista
baraz je za 3 mjeseca i najvjerovatnije ce igrati isti igraci ko na EURU :roll:
Iskreno veci bi uspjeh bio da sredimo savez u 2020 godini ,nego prolazak na SP
umicevic je munib usanovic rukometna verzija
Na Tima Sutona zaboravite iz više razloga - prvi: Njemci računaju vrlo ozbiljno na njega i dalje.

Marinko Umičević
je prijeratni šuster > poslijeratni vlasnik manufaktura obuće 'Bema' i 'senator PC' i sa rukometom nikada nije, prije, imao veze, ali politika i rat su nekom 'brat' a nekom... :sick:
Lik je pravio 'zlatne cipele' za Melaniju Trump i njen gipsani kip (amaterski rad) u prirodnoj veličini koji je bio stavio pred svoju manufakturu, ali je ubrzo uklonjen (cirkus - a glava mnogo sličila gospoji Ž.Cvijanović).
Takav nam sada mudruje o rukometu i određuje sudbinu bh.rukometa, navija za Srbiju i stvara omladinsku bazu igrača za sve selekcije Srbije - javno izjavio!
Krivi smo MI. :crazy:
Bosno moja poharana....

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 15 jan 2020, 21:58

Danska-Rusija VELIKI GORBOK sjedi na klupi a igra Kosorotov 20 godina. Pravi tehničke greške 4 je zapucao preko gola ali i dalje igra. U nas bi Prce prije crkao nego izašao. Rusija tri poraza mi tri poraza. Ko je glup a ko pametan. VELIKI DIBIROV nije ni ulazio.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 15 jan 2020, 22:05

Trigger je napisao/la:
15 jan 2020, 21:53
Salih1984 je napisao/la:
15 jan 2020, 21:12
ako internet ne laze prosle godine je zadnji put zaigrao za svabe :mrgreen:
Ali momci na te potencijalne mozete zaboraviti,dokle god je Umicevic predsjednik saveza od toga nema nista :kafa:
ja bih bio prezadovoljan kad bi nasi Bosnjaci Kasumovic i ostali dobili priliku,ali mislim da od toga nema nista
baraz je za 3 mjeseca i najvjerovatnije ce igrati isti igraci ko na EURU :roll:
Iskreno veci bi uspjeh bio da sredimo savez u 2020 godini ,nego prolazak na SP
umicevic je munib usanovic rukometna verzija
Na Tima Sutona zaboravite iz više razloga - prvi: Njemci računaju vrlo ozbiljno na njega i dalje.

Marinko Umičević
je prijeratni šuster > poslijeratni vlasnik manufaktura obuće 'Bema' i 'senator PC' i sa rukometom nikada nije, prije, imao veze, ali politika i rat su nekom 'brat' a nekom... :sick:
Lik je pravio 'zlatne cipele' za Melaniju Trump i njen gipsani kip (amaterski rad) u prirodnoj veličini koji je bio stavio pred svoju manufakturu, ali je ubrzo uklonjen (cirkus - a glava mnogo sličila gospoji Ž.Cvijanović).
Takav nam sada mudruje o rukometu i određuje sudbinu bh.rukometa, navija za Srbiju i stvara omladinsku bazu igrača za sve selekcije Srbije - javno izjavio!
Krivi smo MI. :crazy:
Debil koji radi na unistenju BIH rukometa,sramota je sto Suman nesto ne napravi u vezi njegove smjene
Umicevic je i razlog sto nemamo poreskog broja:

Rukometni savez BiH bori se sa milionskim dugovima, računi su još uvijek blokirani a nova uprava, prema riječima Tahirovića ne želi da preuzme poreski broj.

"Problem je bio taj da Savez nije bio registrovan prema Zakonu o sportu BiH. U junu 2017. godine je konačno riješen ali evo od juna do sada ne funkcioniše sve kako treba. Ljudi koji vode Savez trenutno ne žele da preuzmu poreski broj. Oni su pokušali da predstave taj Savez kao novi Savez i samim tim su željeli novi broj. Poreska im je ponudila stari broj jer je to isti Savez međutim nova uprava ne želi to da preuzme", objasnio je.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 15 jan 2020, 22:07

zlatnidjecaci je napisao/la:
15 jan 2020, 21:58
Danska-Rusija VELIKI GORBOK sjedi na klupi a igra Kosorotov 20 godina. Pravi tehničke greške 4 je zapucao preko gola ali i dalje igra. U nas bi Prce prije crkao nego izašao. Rusija tri poraza mi tri poraza. Ko je glup a ko pametan. VELIKI DIBIROV nije ni ulazio.
mi smo najpametniji :urnebes:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la jozinho » 15 jan 2020, 22:09

no rules je napisao/la:
15 jan 2020, 20:55
U rukometu nije bitno gdje si rođen , živi primjer Qatar , samo pauza od 3 god i eto ga , a ako imaš novaca kao Qatar onda nemoraš ni pauzu praviti :mrgreen:

Mogli bi provjeriti i za Tima Sutona kada je zadnji puta nastupio za Njemačku (sin Gorana Sutona bivšeg BH Reprezentativca)

@ Tim Suton (8. svibnja 1996.), njemački rukometni reprezentativac . Bio u užem krugu kandidata za sudjelovanje na svjetskom prvenstvu 2019. godine. Sin rukometnog trenera Gorana i brat bh. mladog rukometnog reprezentativca Svena.
Tim je bio najbolji mladi igrač Njemačke.
Igra na poziciji srednjeg vanjskog, iznimne je snage, siline i razorna udarca, stilom igre podsjeća na Nikolu Karabatića. Igrajući za Njemačku bio je svjetski juniorski prvak te je proglašen za najboljeg igrača prvenstva.
Taj nije htio ni igrat za Hrvatsku,a kud će onda za BiH.
Sigurno bi on igrao i na ovom prvenstvu, ali su mu otišli prednji križni ligamenti ako se ne varam.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 15 jan 2020, 23:14

Salih1984 to što prizivaš Kasumovica je OK. ali ta terminologija NAŠI BOŠNJACI ti nije OK. Jeli kvalitet ili nije to je jedino mjerodavno. Umičevič je promašeni slučaj ali Šahman je 25 godina vodio NAŠU djecu u Katar i na njima zarađivao da igraju za Katar a ne za BIH.Veči je smrad od Umičeviča.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 15 jan 2020, 23:21

zlatnidjecaci je napisao/la:
15 jan 2020, 23:14
Salih1984 to što prizivaš Kasumovica je OK. ali ta terminologija NAŠI BOŠNJACI ti nije OK. Jeli kvalitet ili nije to je jedino mjerodavno. Umičevič je promašeni slučaj ali Šahman je 25 godina vodio NAŠU djecu u Katar i na njima zarađivao da igraju za Katar a ne za BIH.Veči je smrad od Umičeviča.
Samo sam htio reci da su malo sanse da iko od talentovanih hrvata zaigra za nas dok je umicevic predsjednik,sa nasi Bosnjaci mislio sam na Hadziomerovica,Gradjana,Zulfica,Kasumovica,Mehmedovica koji realno zasluzuju sansu
Od potencijalnih hrvata ne vidim ni jednog zato sto svi koji su valjali su vec otisli u hrvatsku.
Jedino da se pokrene procedura mjenjanja sportskog drzavljanstva za kojeg
Pa Sahman i Umicevic su ko braca,nedavno je Umicevic hvalio sahmana :puke:
Grobari bih rukometa,treba ih otjerati iz saveza sto prije
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 15 jan 2020, 23:32

Da oni pasu u tandemu. Neka ide gdje ko hoče ali jednom kad odu nema više povratka. Ko je vratio Vegara i Hercega koji su igrali za Hrvatsku juniorsku repku? Nije Umičevič nego Šuman. Vidim na forumu prizivaju razna pojačanja Suton, Jaganjac itd. Seru se po našim momcima. Oni su otišli i čao. Igramo sa onim što imamo. Nemamo ponos kenjamo se sami po sebi ne samo u sportu nego u svemu.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Captain4 » 16 jan 2020, 04:16

Ajmo malo realni biti.

Ovi momci već godinama ginu za reprezentativni dres, moja omiljena naša reprezentacija, uvijek se svi odazovu i baš se može uočiti zajedništvo i drugarstvo. Ne osjetiš da je rukometni Vranješ
bosanski srbin kao što se to primjeti za fudbalskog Vranješa. Uživanje je gledati ovo zajedništvo u borbu za nacionalni dres, jedna od rijetkih stvari u državi gdje se sva tri naroda udruženi u jednu cjelinu koja radi za dobrobit države. Mene apsolutno boli qurac za kontre, sporu tranziciju, loše pozicioniranje kod brzog centra i slične stvari. Ja ovu reprezentaciju gledam sa ponosom jer je prikaz kako bi BiH trebala funkcionisati kao zemlja. Kada bude ulaganja u rukomet očekivat ću više i bolju igru i rezultate, ali pljuvanje po igračima je primitivno i očajan gest. Tako bi se lahko zatvorila vrata ovim iskusnim veteranima koji su tu 10tak godina, kao da su slučajni prolaznici kroz 2-3 okupljanja. Ovi momci su puno više dali BiH rukometu od svakog imaginarnog kreatora sastava sa foruma ssba koji je pljuvao birvaktile npr. Ibiševića i htio da se oprosti. Mi smo šampioni u zaboravljanju stvari, ne kažem da bi repka trebala biti privatna prćija veterana, nego ne smiju im se zatvoriti vrata dok ih oni sami ne zatvore. To važi za Nikolu, Mirsada, Ivu, Nebojšu, ali i za sve internacionalce u BiH koji su zapečatili sirotinjsku historiju našeg sporta.

Tek kada se ozbiljan rukometni sistem napravi, može se početi sa ozbiljnijim ambicijama. A i sa ovim veteranima ili sa njihovim zamjenama, naš domet je isti = baraž za SP i kvalifikacija (ako se posreći i dobije lagan protivnikl i učešće na EURU. Dalje od toga se ne može i neće moći sve dok savez ne stane na noge i dok se napravim shema razvoja BiH rukometa.

Hvala momci što ste ostavili srce na terenu, do sljedeće prilike. :bih: :bih: :bih:
"We need to suffer. And we need to fight."

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 16 jan 2020, 05:54

Da nam je savez u kur.. bezbeli da jest ali isto tako da je nas savez naj organizovaniji i naj bolji na svijetu i dalje bi alilovici mandici hrstici sarci sege eresi i dalje igrali za hrvatsku a neki za srbiju..prvo se treba kod nekih promijeniti svijest da je BiH jedina njihova domovina i tek tad bi reprezentativni rukomet imao bolje rezultate i sigurno bi bili bitan faktor u svijetu rukometa..

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 16 jan 2020, 09:02

Captain4 divno piseš. Sve si u pravu ali:
Šta če mo sa momcima koji isto tako razmišljaju, isto tako ponašaju a, bolji su igrači od pozivanih,Osakačeni su nepozivanjem u repku koje utiče na kompletnu karijeru. Ukucaj na internet Hercega i vidječeš da je izjavio da mu je životni san dres kauboja. Otkud sad ljubav prema BiH i patriotizam. Na kraju krajeva repka je največi nivo profesionalizma. Ne moraju se svi voliti ali moraju ispunjavati svoje zadatke. Terzič i Sulič u Vešpremu nisu govorili 10 godina a igrali su na vrhunskom nivou.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 16 jan 2020, 15:33

Evo jos jedan cisti primjer Sumanovog idiotizma,ova utakmice na linku ispod se odigrala prije 3 godine.
Igra je naravno kompletno ista ko na EURU ,ali pazite sastava:

BiH: Grahovac (11 odbrana), Efendić (1 odbrana), Nuić 3, Ovčina 4, Čelica, Terzić 6, Prce 2, Vegar, Tarabochia, Karačić, Panić 7, Malinović, Predragović 5, Vranješ 1, S. Burić 3 i Toromanović 1. Selektor: Bilal Šuman.(buric bio povrijedjen)

Znaci sastav je 99 posto ISTI (samo sto je dodao Haseljica i umjesto celice mandic),ko onaj sto smo ga imali na EURU.
Evo zasto je vecina na forumu protiv Sumana,odkad je on selektor bukvalno se 20 istih igraca vrti oko reprezentacije.
Stvarno je dno dna ,da je u 4 godine Sumanovog mandata, 3 4 novih igraca dobilo priliku.
Na Euru je mlade igrace drzao na tribinama(keskic,hamidovic) dok su matorce igrali po citave utakmice.
Da svi matorci igraju na visokom nivou ko Terzic nebi niko nista reko,ali Prce,Karacic itd nisu odavno na nivou i zasluzuju nogu :kafa:

Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 16 jan 2020, 15:40

pa svi znamo probleme saveza i znamo ko je kancer i sta je u pitanju ali pobogu nije savez kriv sto nasim igracima ispadaju lopte,sto Ovcina ne moze zicer pogoditi...sta vam je ?
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

worchester
Postovi: 1191
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la worchester » 16 jan 2020, 18:02

Joj pojedinaca i suplje price. Iako mi je ovaj obucar skroz iritantan lik ne moze nikako biti kriv za svo zlo u rukometu sto mu se prisiva.On je tu mozda godinu dana a problemi vezani za rukomet su tu vise od 10 godina. Sta cemo sa tim periodom?
I da budemo nacisto,likovima poput obucara treba zakonom zabraniti da pridju sportu dozivotno. Takvi kao on na fizickom nisu mogli kozlic preskociti i da se takvi sada pitaju za sport!?

Avatar
Gumistucna
Postovi: 600
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Gumistucna » 16 jan 2020, 18:07

Kako se zove ova "pjesma" što svira prije samog početka svake utakmice dosad? :)
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.