Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Sveti
x 19
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 21 jan 2020, 14:50

xaviesta je napisao/la:
20 jan 2020, 01:21
Heller je napisao/la:
28 dec 2019, 13:58
Šta je dobro od trenutne BH književnosti?
Kao i u svemu, ništa.

Nego pitanje za ove iz Sarajeva gdje se moze naci sta ozbiljno za kupiti. gdje god dođes jal je islamska literatura, Koeljo, ljekovite trave, trash romani.
Interesuje me Kant, Niče i tako to.
Zbog pitzke naravno.
Kolko je ovo realno :rol:

inace ebay u njemackoj zakon. Momox, Thalia, u prosjeku sve knjige na engleskom za oko 2.5 do 3 eura, sa besplatnom dostavom. Skupio sam pozamasnu listu naslova u zadnjih par godina.
naprijed rejal

forgempp
x 13
Kontakt:

Post Postao/la forgempp » 31 jan 2020, 00:27

Koje je znacenje prve rečenice u romanu Sto godina samoće? ""Mnogo godina kasnije, ispred streljačkog stroja, pukovnik Aurelijano Buendija se prisetio onog popodneva kada ga je otac odveo da vidi led." Mislim na neki nacin da je takva da vuče naprijed u cijelu priču, u bezdan samoće jednog naroda i jednog kontinenta. Šta bi vi dodali? Zanima me jer se smatra jednom od najboljih prvih rečenica ikada, ako ne i najboljom.
Rafa Nadal!

Drape
x 303
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 19 mar 2020, 16:13

Konačno svi imaju vremena za čitanje.

bulbasor
x 133
Kontakt:

Post Postao/la bulbasor » 23 mar 2020, 08:36

Jel neko čitao Dnevnik bosanskog vojnika? Recenzije i komentari su odlicni.
Gdje se može pronaći knjiga?
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Drape
x 303
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 27 apr 2020, 16:55

Dugo već odlažem da krenem čitati ovu knjigu a sad je aktuelnija nego ikad

slika

Onodobni čitatelji Pekićevog hita možda se još uvijek sjećaju da Besnilo otpočinje u maniri tipičnog žanrovskog zapleta: zrakoplov na međunarodnoj zračnoj liniji Rim-London-New York traži od kontrolora leta u londonskoj zračnoj luci Heathrow dopuštenje za hitno, prijevremeno slijetanje jer je jednoj putnici pozlilo.

Kako se doznaje par stranica kasnije, riječ je o misionarki iz Afrike koja je, nakon audijencije kod Pape u Rimu, na spomenutom letu počela manifestirati neobično ponašanje. Dakako, nitko ne pomišlja na najgore, ali kako se stanje nesretne „kaluđerice“, kako je naziva Pekić, pogoršava, sve je teže utvrditi točnu vrstu bolesti.

Naime, svaki novi, sve neobičniji simptom opovrgava prethodno uspostavljenu dijagnozu, pa se redom odbacuju početne pretpostavke: nije mučnina, nije strah od letenja, nije napad panike, nije histerija, nije epilepsija, nije živčani slom... A tad još nije bilo dr. Housea.

Međutim, kad se u kratkom roku „kaluđeričino“ neobično ponašanje počne javljati kod jednog putnika, pa zatim kod još dva putnika, a onda kod još četiri, dežurnoj liječničkoj službi u zračnoj luci Heathrow upali se lampica.

Postupajući prema standardiziranim protokolima, liječnička služba još uvijek nije svjesna svih opasnosti virusa s kojim otpočinju bitku, pa zaraza ne ostaje izolirana u zrakoplovu, nego je ubrzo kontaminirana i zračna luka Heathrow.

rio_Ferdy88
Moderator
x 225
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 apr 2020, 20:41

slika

Odlicna knjiga o aktuelnoj temi, i pregled svih znacajnijih zoonaza, njihov nastanak, skok sa zivotinja na ljude, ulozeno dosta vremena i istrazivanja

slika

Ovdje je tema nafta i njen znacaj i uticaj na zbivanja u svijetu, zakulisne igre u tom svijetu naftasa.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Dex
x 134
Kontakt:

Post Postao/la Dex » 28 apr 2020, 10:56

rio_Ferdy88 je napisao/la:
27 apr 2020, 20:41
slika

Odlicna knjiga o aktuelnoj temi, i pregled svih znacajnijih zoonaza, njihov nastanak, skok sa zivotinja na ljude, ulozeno dosta vremena i istrazivanja

slika

Ovdje je tema nafta i njen znacaj i uticaj na zbivanja u svijetu, zakulisne igre u tom svijetu naftasa.
koliko si puta zaspo dok si ovo čito :mrgreen:
"Of course he couldn't swim, he only had one bloody arm. He would have gone around in circles, wouldn't he?"

skoroalen
x 1231
Kontakt:

Post Postao/la skoroalen » 02 maj 2020, 02:18

Je l' neko čitao "Jalijaš", od Midhata Ajanovića?
Zaklet na bordo-bijele boje...

EDIN DŽEKO

AirRamiz
x 28
Kontakt:

Post Postao/la AirRamiz » 24 maj 2020, 17:25

Smisao zivota - Terry Eagleton

Stoner - John Williams

treba raditi na duhovnom razvoju i kulturnom uzdizanju :beba:
ja sam si zadao cilj barem knjiga mjesecno :shifty:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.