RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

SaMoVelez
Postovi: 288
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SaMoVelez » 19 feb 2020, 09:02

Ali ono što je do juče izgledalo nezamislivo danas je postalo realnost. Po svemu sudeći 11.04.1981 će ući u istoriju Jugoslovenskog fudbala kao dan kada je odlukom Višeg suda u Mostaru formiran prvi zvanično registrovani klub navijača u Jugoslaviji, Red Army :kafa:
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

Rodjeni81
Postovi: 1882
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Rodjeni81 » 19 feb 2020, 09:10

Najnoviji :thumbup:
slika

fudbalfudbal
Postovi: 2646
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 19 feb 2020, 15:01

Napokon objava vezana za ra tribinu, radovi krecu u petak :angel:
Ti si naša ljubav jedina!

fudbalfudbal
Postovi: 2646
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 19 feb 2020, 16:43

Fajić: Uprava nam je sve osigurala, dosta dobro smo se pripremili za nastavak sezone


Kratak komentar Fajica na pripreme i uslove u klubu, na sport centru
Ti si naša ljubav jedina!

kinder_jaje
Postovi: 1253
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kinder_jaje » 19 feb 2020, 17:28

Svaka cast rodjeni jedini koji idu ispravnim putem i svim srcem sam uz vas da se vratite gdje i pripadate u sami vrh nogometa u nasoj zemlji.

ra1981
Postovi: 1363
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 19 feb 2020, 18:19

SaMoVelez je napisao/la:
19 feb 2020, 09:02
Ali ono što je do juče izgledalo nezamislivo danas je postalo realnost. Po svemu sudeći 11.04.1981 će ući u istoriju Jugoslovenskog fudbala kao dan kada je odlukom Višeg suda u Mostaru formiran prvi zvanično registrovani klub navijača u Jugoslaviji, Red Army :kafa:
Izvini drug, ali radi se o 1991 godini. Tada je Red Army postao prvi klub u bivšoj Jugoslaviji koji je oformio udruženje građana tj. postao sudski legitiman. Da se razumijemo ovo je velika stvar, ali nema veze sa 1981 i osnivanjem grupe.

Avatar
emil02in
Postovi: 3719
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 19 feb 2020, 18:24

ra1981 je napisao/la:
19 feb 2020, 18:19
SaMoVelez je napisao/la:
19 feb 2020, 09:02
Ali ono što je do juče izgledalo nezamislivo danas je postalo realnost. Po svemu sudeći 11.04.1981 će ući u istoriju Jugoslovenskog fudbala kao dan kada je odlukom Višeg suda u Mostaru formiran prvi zvanično registrovani klub navijača u Jugoslaviji, Red Army :kafa:
Izvini drug, ali radi se o 1991 godini. Tada je Red Army postao prvi klub u bivšoj Jugoslaviji koji je oformio udruženje građana tj. postao sudski legitiman. Da se razumijemo ovo je velika stvar, ali nema veze sa 1981 i osnivanjem grupe.
Red Army je osnovana 1981. godine u Mostaru pod imenom Crveni Šejtani, nakon što je FK Velež Mostar osvojio svoj prvi finale nogometnog kupa Jugoslavije. U finalu je pobijedio rezultatom 3:2 protiv FK Željezničar na stadionu Rajka Mitića pred više od 40.000 ljudi. Crveni šejtani su nakon njegovog nastanka pali u razdoblje pada broja članova, ali se ponovno su se u punom broju pojavili 1986. godine, kada je FK Velež ponovno stigao do finala Kupa Jugoslavije protiv zagrebačkog Dinama.

Utakmicu je osvojio Velež s konačnim rezultatom 3:1. Nakon te igre, Crveni Šejtani su se preimenovali u Crvenu armiju. Tijekom tog razdoblja formirane su podgrupe, među kojima su Zealoti, Eagles, Chicago, Furia i Carina. Jedna grupa navijača FK Velež u Sarajevu zvala se Crveni Platon.

Tijekom razdoblja Jugoslavije, FK Velež je smatran ponosom Hercegovine i podržan od strane mnogih Hercegovaca. Imala je veliku navijačku skupinu u bivšoj državi, a najviše podrške došli su iz Konjica, Čapljine, Travnika, Doboja, Tuzle i Dubrovnika .

Tijekom sezone 1985./1986. Mostar je bio grad od 110.000 ljudi. Međutim, osam tisuća pripadnika Crvene armije otputovalo je u Split kako bi pratili utakmicu Velež -Hajduk. Ovo je samo jedan od mnogih primjera podrške koja Crvena armija ima za Velež. Velež je bio multietnički nogometni klub.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

SaMoVelez
Postovi: 288
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SaMoVelez » 19 feb 2020, 18:25

ra1981 je napisao/la:
19 feb 2020, 18:19
SaMoVelez je napisao/la:
19 feb 2020, 09:02
Ali ono što je do juče izgledalo nezamislivo danas je postalo realnost. Po svemu sudeći 11.04.1981 će ući u istoriju Jugoslovenskog fudbala kao dan kada je odlukom Višeg suda u Mostaru formiran prvi zvanično registrovani klub navijača u Jugoslaviji, Red Army :kafa:
Izvini drug, ali radi se o 1991 godini. Tada je Red Army postao prvi klub u bivšoj Jugoslaviji koji je oformio udruženje građana tj. postao sudski legitiman. Da se razumijemo ovo je velika stvar, ali nema veze sa 1981 i osnivanjem grupe.
Prihvatam kritiku, ruka valjda sama na 81 otišla :salut:
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1219
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RacioEmocionalan » 19 feb 2020, 18:50

kinder_jaje je napisao/la:
19 feb 2020, 17:28
Svaka cast rodjeni jedini koji idu ispravnim putem i svim srcem sam uz vas da se vratite gdje i pripadate u sami vrh nogometa u nasoj zemlji.
Dio stare ekipe sa gavranom i steelmanom. Pozdravi za Zenicu i oprostite balavcima s naše strane a mi ćemo vašima. Previše kuhaju u posljednje vrijeme bez ikakvog normalnog razloga.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

FSB
Postovi: 1601
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 19 feb 2020, 20:30

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 22 mar 2020, 18:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 7371
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 19 feb 2020, 22:06

Rodjeni81 je napisao/la:
19 feb 2020, 09:10
Najnoviji :thumbup:
slika
Strasan :thumbup:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 7371
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 19 feb 2020, 22:14

kinder_jaje je napisao/la:
19 feb 2020, 17:28
Svaka cast rodjeni jedini koji idu ispravnim putem i svim srcem sam uz vas da se vratite gdje i pripadate u sami vrh nogometa u nasoj zemlji.
Hvala brato. Malo spermamo onu nejac sa vase teme ali sve je to bilo u iscekivanju prvenstva. Sretno i Celiku :salut: Gledaj sad kad se onaj mladi majmun konvikts zakaci

Najmasovnije gostovanje od osamostaljenja drzave
slika

Ima nas najvise :cool:

:urnebes: :urnebes:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Baader
Postovi: 2477
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Baader » 19 feb 2020, 23:32

ra1981 je napisao/la:
19 feb 2020, 18:19
SaMoVelez je napisao/la:
19 feb 2020, 09:02
Ali ono što je do juče izgledalo nezamislivo danas je postalo realnost. Po svemu sudeći 11.04.1981 će ući u istoriju Jugoslovenskog fudbala kao dan kada je odlukom Višeg suda u Mostaru formiran prvi zvanično registrovani klub navijača u Jugoslaviji, Red Army :kafa:
Izvini drug, ali radi se o 1991 godini. Tada je Red Army postao prvi klub u bivšoj Jugoslaviji koji je oformio udruženje građana tj. postao sudski legitiman. Da se razumijemo ovo je velika stvar, ali nema veze sa 1981 i osnivanjem grupe.
Tako je.

SaMoVelez
Postovi: 288
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SaMoVelez » 20 feb 2020, 17:42

Za mene polusezona počinje sutra u 17h, kad Feja u emisiji poluvrijeme kaže" kec ko kuća u Mostaru", a onda počne pojašnjavati šta i kako. Pa kad počne nabrajati naše igrače i njihove mogućnosti :angel:
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

fudbalfudbal
Postovi: 2646
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 21 feb 2020, 00:23

Eto ga Rođeni moji još malo, sitno brojimo :twisted:
Ti si naša ljubav jedina!

FSB
Postovi: 1601
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 21 feb 2020, 00:28

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 22 mar 2020, 19:34, ukupno mijenjano 1 put.

nekoIzMostara
Postovi: 4014
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nekoIzMostara » 21 feb 2020, 09:46

Mogli smo napraviti na ovom footbalfantasy neku ligu za nas rodene pa da se malo takmicimo, bilo bi sigurno interesantno za igrati :D :bih:
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

Avatar
Kulesza
Postovi: 1261
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Kulesza » 21 feb 2020, 10:21

nekoIzMostara je napisao/la:
21 feb 2020, 09:46
Mogli smo napraviti na ovom footbalfantasy neku ligu za nas rodene pa da se malo takmicimo, bilo bi sigurno interesantno za igrati :D :bih:
Ko je odabrao da navija za Velež automatski se pridružuje u ligu "FK Velež" :bih:
slika
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

fudbalfudbal
Postovi: 2646
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 21 feb 2020, 11:53

Posto nam se bliži kraju i još jedna pauza, u kojoj je puno toga urađeno red je da probamo pogoditi ekipu.
Bobić (Golman)
Civic Zvonic Manev Dario (odbrana)
Prses Hasanovic Vehabovic (sredina)
Fajic Brandao Ovcina (napad)


S tim da imamo dobru i klupu tipa Radovac (za kojeg mislim da bi bio u prvih 11 da se nije povrijedio) Cosic (jednostavno on krpi rupe u ekipi, on je zrtveno janje za sve pozicije) Behram, Bihorac (njega nema sutra na klupi) Osmić (za njega mislim da ce se uskoro dokazivati sve vise i vise)..
Ti si naša ljubav jedina!

DembaBa21
Postovi: 948
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DembaBa21 » 21 feb 2020, 11:58

fudbalfudbal je napisao/la:
21 feb 2020, 11:53
Posto nam se bliži kraju i još jedna pauza, u kojoj je puno toga urađeno red je da probamo pogoditi ekipu.
Bobić (Golman)
Civic Zvonic Manev Dario (odbrana)
Prses Hasanovic Vehabovic (sredina)
Fajic Brandao Ovcina (napad)


S tim da imamo dobru i klupu tipa Radovac (za kojeg mislim da bi bio u prvih 11 da se nije povrijedio) Cosic (jednostavno on krpi rupe u ekipi, on je zrtveno janje za sve pozicije) Behram, Bihorac (njega nema sutra na klupi) Osmić (za njega mislim da ce se uskoro dokazivati sve vise i vise)..
Ja sam ujjeđen da ce Cosic sutra biti u prvih 11

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []