Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Kako ste zadovoljni igrama reprezentacije pod vođstvom Bilala Šumana?

Prezadovoljan
1
6%
Dobro je
2
13%
Zadovoljan
1
6%
Nezadovoljan
9
56%
Katastrofa
3
19%

Ukupno glasova: 16

Trigger
Moderator
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 01 feb 2020, 16:36

Drape je napisao/la:
01 feb 2020, 16:31
Pitaju Šumana na FTV u kakvom sastavu ćemo igrati protiv Rumunije a on: "Mi imamo taj kostur koji imamo" :hmmmmm:
To je to! kuknjava kuknjava

Zato i nema diskusija na temi "reprezentacija", a ni onih 'trollova i botova' branilaca lika i dijela 'veličanstvenog Bilala" !!!
Tugo moja... Šta ćemo bez Boesena? :o :o
Bosno moja poharana....

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 01 feb 2020, 16:39

Fagus501 je napisao/la:
01 feb 2020, 16:35
Trigger je napisao/la:
01 feb 2020, 16:27
Primjećujem ne baš beznačajnu "zanimljivost"!
Tema je reprezentacija BiH ali se preusmjerila (namjero ili ne?) na polemiku koja je danas najmanje važna za našu reprezentaciju - klubovi, pojedini igrači i njihove karijere, ect.!
Zašto?
Nije valjda zbog toga da se, de facto, ne raspravlja o budućim utakmicama (pretkvalifikacije baraža i ev.baraž) protiv Rumunije?
Smatram da je mnogo važnija diskusija i mišljenja o predstojećim (historijskim :mrgreen: ) utakmicama, selektoru, selektiranju igrača, pripremama i ostalim pitanjima koja su striktno povezana za predstojeće utakmice.

Zar je više bitno je l' Terzić šuter ili 'specijalista odbrane' (svi danas znamo šta je - penzioner), Harmandić (šta on znači za reprezentaciju danas itd. ?
Da li se ovim diskusijama odvlači pažnja i lukavo 'ostavlja na miru' Bilal Šuman i njegova reprezentacija?

Niko ne postavlja pitanje s kojim igračima ćemo protiv Rumuna - ili smo već 'oguglali' na sve pa unaprijed znamo da Bilal neće ništa mijenjati, a ne čeka nas baš tako lagan 'posao' ako neki tako misle. Jedino što je izvjesno (ali možda se predomisli :roll: ) je oproštaj Toromanovića, ali i vjerovatno vraćanje Nuića kao 2. krilo uz očajnog Ovčinu!?

B.Burić, Grahovac (Ahmetašević ?) - Ovčina, Nuić, Haseljić, Predragović (Vražalić?), Vranješ, S.Burić, Prce, Terzić, Vegar, Mandić, Perić (Tarabokija?), Karačić, Panić i Malinović
je li ovo Šumanovih sigurnih 16, uz neke dileme (u zagradama)?

Da li to znači da neće biti mjesta za Hamidovića ?
Da ne pišem o drugim mlađim igračima umjesto ovih 'dokazanih đuturuma', ali svi će (ili većina) kasti: pa sada je bitan rezultat - gdje ćeš rizikovati sa podmlađivanjem!

Eto, ja ne mislim tako, mislim da se nekima treba definitivno zahvaliti i na vrijeme uigravati 'novu-remontovanu' ekipu, ali poznavajući logiku i "stručnost Bilal & Co - sumnjam.

Vratite se temi, pustite više te priče i 'prepucavanja' o pojedinim igračima i klubovima, uz obaveznu prateću 'dozu nacionalizma i šovinizma'.
Hvala, pozdrav
Upravu si Suman i dalje pliva sa lažnim igračima i napravio je privatnu reprezetaciju gdje Terza određuje ko valja i nevalja.Vazno je dace Mirko Herceg i dalje biti tu da nasljedi Prcea
Da, u pravu si. Zaboravih M.Hercega - umjesto koga li će? - a kako i ne bih zaboravio tako beznačajnog igrača za reprezentaciju BiH! :crazy:
Bosno moja poharana....

Wandelanoite

Post Postao/la Wandelanoite » 19 feb 2020, 19:30

Buric izluđuje Pick Szeged, vazan mec za Flensburg u LP.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Adnan Kovačević, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.
Lula je donosio ploču na kojoj je objašnjavao kako treba igrati - izjavio je Medunjanin.

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 20 feb 2020, 22:06

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će svoju utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije igrati u Sarajevu, u dvorani Ramiz Salčin, saopćeno je iz Rukometnog saveza naše zemlje.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Raonffa
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 21 feb 2020, 13:36

MortemHz je napisao/la:
20 feb 2020, 22:06
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će svoju utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije igrati u Sarajevu, u dvorani Ramiz Salčin, saopćeno je iz Rukometnog saveza naše zemlje.
Ipak u Bugojnu, što je svakako bolja opcija nego Mojmilo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 21 feb 2020, 13:39

Raonffa je napisao/la:
21 feb 2020, 13:36
MortemHz je napisao/la:
20 feb 2020, 22:06
Ipak u Bugojnu, što je svakako bolja opcija nego Mojmilo.
:thumbup:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

no rules
Kontakt:

Post Postao/la no rules » 25 feb 2020, 13:35

i tako Šuman ostaje selektor...
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...

zlatnidjecaci
Kontakt:

Post Postao/la zlatnidjecaci » 26 feb 2020, 10:27

Ženska juniorska rukometna repka se okupila u Hađičima.Igrale tekmu sa RK Iliđa. U medijima ništa kao da nepostoje.,, PATRIOTSKE,, Grude obaraju okupljanje povlače svoje igračice dan ranije kao trebaju im za pripremu prvenstvene utakmice. Kolika je njihova minutaža u prvenstvenim utakmicama ocijenite sami. Kontra efekat- Krivaja PATRIOTSKI takođe povlači svoje igračice sa istim obrazloženjem kao Grude. Neko se potrudi da ih okupi. Isprosi sredsta i ispadne glup. Naravno reakcija saveza i struke ne postoje. Sve je O.K. i normalno.

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2020, 12:26

no rules je napisao/la:
25 feb 2020, 13:35
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...
Ako nas Rumunija preslusa u aprilu mislim da cak ni Suman vise sam sebi nece moc' opravdat' 'postarivanje' ... vjerujem da u sljedece kvale ulazimo bez penzionera ...
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Fagus501
Kontakt:

Post Postao/la Fagus501 » 26 feb 2020, 13:06

DaVinci je napisao/la:
26 feb 2020, 12:26
no rules je napisao/la:
Ako nas Rumunija preslusa u aprilu mislim da cak ni Suman vise sam sebi nece moc' opravdat' 'postarivanje' ... vjerujem da u sljedece kvale ulazimo bez penzionera ...
Ništa od toga privatna reprezetacija Sumana ostaje ista ove veterane će nasjedati Mirko Herceg i Vegar.Tako da ništa se neće promjeniti ne brinite

DaVinci
Kontakt:

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2020, 13:38

Fagus501 je napisao/la:
26 feb 2020, 13:06
DaVinci je napisao/la:
26 feb 2020, 12:26
no rules je napisao/la:
Ništa od toga privatna reprezetacija Sumana ostaje ista ove veterane će nasjedati Mirko Herceg i Vegar.Tako da ništa se neće promjeniti ne brinite
To je i logicno, nece vadit igrace iz naftalina pored igraca koje vec 4 godine trenira i slijepo im vjeruje ... nek se Prce, Karacic i co. oproste a na njihova mjesta nek ulete Herceg, Peric i co. a na njihova mjesta nek ulete neki skroz novi i eto ti hijerarhija shift oliti 'podmladjivanje' ... od Sumija skroz dosta do nekog novog selektora ...
"Nismo zrela ekipa. Mi smo osrednja reprezentacija, ako ćemo realno. Druge ekipe su puno zrelije i spremnije od nas i to je razlog. Svaka pametna osoba na forumu koja se razumije u fudbal, vidi i prepoznat će da nismo zreli.'' - M.P

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 26 feb 2020, 15:26

Došlo do promjene na mjestu predsjednika Rukometnog saveza BiH, a po rotaciji Marinka Umičevića naslijedio je Slobodan Zadro.

Zna li neko,ko je ovaj :shifty:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

terra
Kontakt:

Post Postao/la terra » 26 feb 2020, 17:42

Salih1984 je napisao/la:
26 feb 2020, 15:26
Došlo do promjene na mjestu predsjednika Rukometnog saveza BiH, a po rotaciji Marinka Umičevića naslijedio je Slobodan Zadro.

Slobodan Zadro- bio reprezentativac Jugoslavije

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 27 feb 2020, 03:29

terra je napisao/la:
26 feb 2020, 17:42
Salih1984 je napisao/la:
26 feb 2020, 15:26

Slobodan Zadro- bio reprezentativac Jugoslavije
Slobodan Zadro, igrao za Velež, leskovčku Dubočicu ( jednu prvoligašku sezonu 1977/78) i Mehaniku-Metković s kojom je odigrao jednu prvoligašku sezonu: 1979/80.

Nema vjerodostojnih podataka da je igrao za reprezentaciju.
Jedino se na portalu "Metković" (juni 2019.g) spominje taj podatak (reprezentativac!) prilikom proslave 40-ogodišnjice ulaska "Mehanike" u Prvu ligu Jugoslavije

U Arhivi jugoslavenske rukometne reprezentacije nema tog podatka!?

PS:
Slobodan Zadro je već bio u Upravnom odboru RS BiH i augusta 2019. se 'povukao' /napustio (bojkot) iz UP RS BiH, zajedno sa ostalim hrvatskim predstavnicima N.Hercegom, D.Grbavcem i Z.Trlinom!? :roll:
Bosno moja poharana....

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 27 feb 2020, 22:45

Ukoliko izabranici Bilala Šumana opravdaju ulogu favorita i u dvomeču u aprilu nadigraju Rumuniju, u baražu će im potencijalni protivnici biti Slovenija, Njemačka, Portugal, Švedska, Austrija, Mađarska, Bjelorusija, Island, Češka i Francuska.

Žrijeb će biti obavljen 9. marta u Beču. Prve utakmice baraža se igraju od 5. do 7. juna, a uzvrati od 9. do 11. juna.

Svjetsko prvenstvo se igra od 15. do 31. januara 2021. u Egiptu.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

ovisnik
Kontakt:

Post Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53

Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građen, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 29 feb 2020, 00:22

ovisnik je napisao/la:
28 feb 2020, 18:53
Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građan, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.
Bravo! Ipak bih dodao i Malinovića, Ahmetaševića i Klisa... :clap:

Ali!
"Billy von Schumann" je i dalje selektor, tako da nema šanse za objektivne želje i pametnu reprezentativnu strategiju, nažalost... kuknjava
Bosno moja poharana....

baltazar7
Kontakt:

Post Postao/la baltazar7 » 06 mar 2020, 11:38

Bez Haseljića. Znači, koga sposobnog na desno krilo? U kakvom je stanju Predragović? On bi trebao biti taj valjda.

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 06 mar 2020, 15:18

baltazar7 je napisao/la:
06 mar 2020, 11:38
Bez Haseljića. Znači, koga sposobnog na desno krilo? U kakvom je stanju Predragović? On bi trebao biti taj valjda.
Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53
Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građen, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.
:?:
Bosno moja poharana....

Raonffa
Kontakt:

Post Postao/la Raonffa » 06 mar 2020, 19:33

Trigger je napisao/la:
06 mar 2020, 15:18
baltazar7 je napisao/la:
06 mar 2020, 11:38
Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53
:?:
Misli na ovaj baraž, zbog povrede Haseljića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.