Miroslav Ćiro Blažević

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 15 apr 2009, 14:12

Virtu4l je napisao/la:
ZELJO DO GROBA je napisao/la: neznam mozda grijesim, mozda su bolje jedne kvalifikacije nego kaparistai ekipu za buducih 15 godina i boriti se za ove kvalifikacije i moze tu svasta biti...
Ne grijesis, nisu bolje jedne kvale u odnosu na narednih 15 godina. Medjutim, treba da odradimo ove kvale na najbolji moguci nacin, bez nekih pogleda u dalju buducnost, jer sve ide u nasu korist, igraci dizu formu iz dana u dan, ove povrede nas nisu mnogo ostetile. Za par mjeseci ce svi biti spremni i ovo je napokon nasa velika sansa, nesto o cemu smo sanjali sve ove godine.
slazem se, al treba se podj3ednako orijentisati na buducnost kao i na ove i sljedece kvalifikacije....ne trebamo gledati od danas do sutra vec treba malo i praviti reprezentaciju za buducnost, s tim da se jos bolje radi u ovim i nadolazecim kvalifikacijama...
ne treba sad reci dobro je, sad mozemo svakog pobijediti a za ostalo me boli kita...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

zenicanin
Postovi: 1300
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la zenicanin » 16 apr 2009, 21:53

Navijači zviždali Ćiri i reprezentaciji


Kada se na polufinalnoj utakmici Kupa BiH između Slavije i Zrinjskog, u Istočnom Sarajevu, na tribinama pojavio Miroslav Ćiro Blažević upućene su mu salve zvižduka, kako od domaćih tako i od gostujućih navijača.

- Nemam komentara na te zvižduke, dočekao nas je trener svih trenera i upitao: ‘‘Sine a jesi li mi i ti zviždao?’’

Nisam, ali koliko su Vas pogodili zvižduci navijača nakon dobrih rezultata reprezentacije?

- Ma ne može mene to pogoditi. Bio sam heroj, zatim ****, pa opet heroj. Nisu zviždali meni, nego instituciji, reprezentaciji BiH. Pravio sam iluzije da će svi zavoljeti ovu reprezentaciju, ali... Ta nacija zviždi sama sebi, pomalo tužno je o tim zvižducima zaključio Blažević. Navijači mu zvižde. Bh. nogometni stručnjaci i ‘stručnjaci’ koji su bili protiv njega sada ga, nakon dobrih rezultata, podržavaju.

- Ma uvijek su me podržavali. Sve su to moji prijatelji, nije želio Blažević otkopavati nove ratne sjekire. Na ovoj utakmici nije primjetio igrače za državni dres.

- Opazio sam samo stalne mane bh. nogometa, simuliranje. Valjajući se po terenu igrači su ‘ukrali’ više od pola sata utakmice. Kod mene igrač može izići s terena samo ako mu je slomljena noga, uputio je izbornik kritiku i premijerligaškim trenerima.

zenicanin
Postovi: 1300
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la zenicanin » 16 apr 2009, 21:57

Slišković: Kod Ćire Blaževića igrač mora platiti da bi igrao




Blaž Slišković rijetko istupa u javnosti, ne daje rado intervjue, ali kad to učini onda u pravilu servira “vruću robu”. Legendarni Baka koji se nedavno vratio s trenerske “pečalbe” u Albaniji gostovao je u četvrtak na mostarskom radiju Studio 88 i tamo je u opširnom polusatnom intervjuu vrlo otvoreno govorio o različitim temama.

Najzanimljiviji dijelovi vezani su uz reprezentaciju BiH, a u tom kontekstu Baka se okrznuo i aktualnog izbornika Ćire Blaževića.
- Meni su znali nabijati na nos, Baka je uzimao lovu od igrača, a sada kad se zovu, ne znam kakvi sve igrači niko ne kaže, Ćiro je uzeo novac. Evo sad primjera, Marko Topić je ušao minutu protiv Belgije, zato što je određeni novinar zajedno sa igračem platio Ćiri Blaževiću. Svi to znaju ali šute, ali ja sam rekao i novinarima i ljudima u savezu šta sve znam, ako počnem pričati svi ćete se dobro zamisliti.

A Baka će progovoriti onog trenutka kada više ne budem financijski ovisan o bilo kome jer nažalost nikad ne znaš gdje će se ukazati prilika za posao, ja ću sve ispričati pa neka se ljudi crvene – kazao je Baka za mostarski radio.

Slišković je u dva kvalifikacijska ciklusa bio izbornik BiH, ali iako se bio blizu uspjeha nije uspio ostvariti plasman na veliko natjecanje. Evo što je Slišković kazao na tu temu.
- Danas odgovorno tvrdim da reprezentacija nikada ne bi izgubila na svom terenu od Mađarske i Grčke da način na koji je izgubila da nije utakmica bila prodana od pojedinih igrača. To odgovorno tvrdim bez obzira kako će sada netko reagirati.

Ni u snu nisam mogao sanjati da će se to dogoditi u srcu BiH, u Zenici. OK, moralno je bilo da ja i stručni štab odstupimo nakon svega, jer smo bili najodgovorniji, platili smo za neuspjehe, ali me boli zašto javnost nije prepoznala ili nije željela da prepozna šta se događalo u reprezentaciji.

Baka Slišković je na koncu priznao da je bio razočaran i medijskim tretmanom.
- Od prve utakmice su mi novinari, pogotovo oni iz Sarajeva pokušali podvaliti, tek kada smo zaredali sa pobjedama pokušali su se prikloniti. Danas ti isti novinari pričaju o Ćiri bajke, pišu o nekom jedinstvu, a ljudi zaboravljaju da sam ja prvi išao po Hercegovini, Hrvatskoj, po Banja Luci...

Ja sam nagovarao igrače hrvatske nacionalnosti iz BiH i Hrvatske da igraju za reprezentaciju i igrače srpske nacionalnosti da igraju za BiH i u tome smo uspjeli. Sada traje idila do prvog poraza odnosno kiksa ali tako je to kod nas…

fera
Postovi: 12871
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la fera » 17 apr 2009, 10:48

Blaževiću priznanje za razvoj sporta u BiH hahah kako mi je ovo smijesno... paradoks. daje se neko priznanje za razvoj sporta covjeku koji je rusio temelje razvoja boasnskog fudbala...
You are someone else I am still right here

Avatar
zehro
Postovi: 267
Pridružen/a: 18 sep 2008, 20:43
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la zehro » 17 apr 2009, 11:00

amir je napisao/la:Kaze Fuad Muzurovic u avazovom sportu od petka u vezi Cire:
Nikad necu zaboraviti ratnu 1993 godinu, kada je Ciro bio domacin Fk Sarajevo u Zagrebu ..., Prvo je svih nas 35, od glave do pete, obukao u "Kamenskom", jer mi smo i bosi i goli izasli iz pakla. Jednostavno, on nikada nije zaboravio Sarajevo, da ne kazem i BiH.
Prema tome, ono sve sto mu se prisiva je stvar pojedinca. Ne znam kako je sve to neko dozivljavao, ali znam da je mnogima pomogao kada je bilo najteze.
Ovo je rekao Muzurovic za Ciru, naseg selektora
svaka cast muzure.....ti jedini i imas pravo nes rec vezano za ciru....jer si tu uvijek bio uz repku ....kada je trebalo...a et nes nam ima rec dusko bajevic....ili vahid halilohodzic.....koji nikada nisu ni pomislili da pomognu....
NAPRIJED CIRO....NEK CRKNU DUSMANI........
<><><>Play the game...but don't let the game play you!?<><><>

izet fazlinovic
Postovi: 221
Pridružen/a: 02 okt 2008, 12:35
Kontakt:

Sada Ciro..... A sta ce biti onda?

Post Postao/la izet fazlinovic » 21 apr 2009, 22:39

Sta vi mislite , koliko Ciro moze biti trener nase Reprezentacije BiH. Jeli ce izdrzati do 80. godine ^^ ili ce napustiti poslje Svjetskoj Prvenstva 2010 u Juznoj Africkoj Republici, gdje ce mo i mi "Ako Bogda Insallah" ucestovati.
Ko bi mogo biti njegov nasljednik?

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8220
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la geronimo » 21 apr 2009, 23:08

....Spiro Guberina nece moci, Risto Kubura isto tako, ma bjaziiii :roll: :roll: :roll:
Ne znam odakle vam padaju ideje, da u ovom trenutku postavljate (otvarate teme) takva pitanja?!
Stvarno bez smisla...
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
mone
Postovi: 615
Pridružen/a: 01 nov 2008, 19:54
Kontakt:

Re: Sada Ciro..... A sta ce biti onda?

Post Postao/la mone » 21 apr 2009, 23:12

izet fazlinovic je napisao/la:Sta vi mislite , koliko Ciro moze biti trener nase Reprezentacije BiH. Jeli ce izdrzati do 80. godine ^^ ili ce napustiti poslje Svjetskoj Prvenstva 2010 u Juznoj Africkoj Republici, gdje ce mo i mi "Ako Bogda Insallah" ucestovati.
Ko bi mogo biti njegov nasljednik?
ma Meša ga mora naslijediti :)

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la el-fighter » 22 apr 2009, 00:07

Ćiro je jedinstven i neponovljiv. Čovjek sve zna o fudbalu, voli humor, nema toga što ga može naljutiti. Koliko ja znam ima 72 godine, a ima živce ko beton. NAPRIJED ĆIRO.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
RiNo
Postovi: 5731
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la RiNo » 22 apr 2009, 00:24

100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la VanBasten » 22 apr 2009, 00:25

Kontali njega u zdrav mozak.
Njih je Ćiro, u zdrav mozak.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la Virtu4l » 22 apr 2009, 00:40

Ciro je nenadje*iv...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la Virtu4l » 22 apr 2009, 00:46



Evo ga i na skrivenoj kameri.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la majestic » 22 apr 2009, 10:57

Ciro se samo zna pojaviti u pravo vrijeme. 1998 Hrvatska je imala nekoliko extra igraca,Sukera,Prosineckog,Bilica....,i ciro je s njima osvojio 3 mjesto. Evo sada Bosna,imamo Misimovica,Dzeku,Salihovica,Ibisevica,borca Spahica,Pjanica. Pa s ovakvim ekipom i najveci levati bi postavljali dobre taktike i donosili nam pobijede.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la VanBasten » 22 apr 2009, 13:18

Koja je to ubleha. To su priče za malu djecu.
De reci mi kako onda Fereira s Brazilo ništa ne napravi? Haman isto je rečenicu izgovorio dok je Scolari bio selektor, kako bi i on osvojio SP sa Brazilom.
Ili evo sad Scolari sa Chelsea-om?
Maradona sa Argentinom primi 6 komada, protiv bezvezne Bolivije.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la Virtu4l » 22 apr 2009, 13:25

I vise od ublehe! Nista losiju ekipu nisu imali Sliskovic i Muzurovic. Npr. Sliskovic je Rahimica imao pred nosom cijeli mandat, ali nije ga zvao. Ko mu je kriv.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 22 apr 2009, 14:51

Virtu4l je napisao/la:I vise od ublehe! Nista losiju ekipu nisu imali Sliskovic i Muzurovic. Npr. Sliskovic je Rahimica imao pred nosom cijeli mandat, ali nije ga zvao. Ko mu je kriv.
nije ba jos kraj kvalifikacija i nezna se sta moze biti, al sto se tice Muzurovica on je imo Rahimica, Misimovica i tada mladog Dzeku...i nikoga vise ostali su potpisali ono pismo protiv saveza...i covjek pobjedi jednu tursku, norvesu...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
defender
Član IO SS.ba lige
Postovi: 2000
Pridružen/a: 24 dec 2008, 15:48
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la defender » 22 apr 2009, 15:09



HAHAHAHA pao sam sa stolice od smijeha ahahah

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 22 apr 2009, 15:25

defender je napisao/la:

HAHAHAHA pao sam sa stolice od smijeha ahahah
hahhahahahahhahahhahahahhahahha


pa ovaj novinar se sjebo, hoce vise da place...hahah
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

CelticFan
Postovi: 27
Pridružen/a: 01 jan 2009, 14:24
Kontakt:

Re: Miroslav Ćiro Blažević

Post Postao/la CelticFan » 22 apr 2009, 18:20

hahah kako nije skužio da ga isti lik opet zajebava
Muku muče da nas spriječe, spriječiti nas nitko neće! Dinamo-BBB-Zagreb

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.