Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
ReX
Postovi: 9115
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 04 jul 2020, 15:26

@MANUTDTe
Kakva si ti budaletina, majko mila. Izbjegavam takve epitete dati strancima na forumu ali ovu si zasluzio :facepalm: :facepalm: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
@igrajlopte 🐦

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 04 jul 2020, 15:28

Osim13 je napisao/la:
04 jul 2020, 15:18
Tako je drug @MANUTDT :salut:

Evo od mene jedna lajvuša, nemojte padati na jeftinu medijsku propagandu:
slika
Sad sam htio staviti ovo :urnebes: :urnebes:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
stb
Postovi: 628
Pridružen/a: 26 avg 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la stb » 04 jul 2020, 15:40

Hantraga je napisao/la:
01 jul 2020, 01:54
U Ugljeviku je čini mi se dobro, mada nisam bio.
Ugljevik po meni ima veoma dobar prilaz i ulaz na tribinu
Bilino mi je ok, Grbavica skroz cudan ulaz, bas kao i Siroki i Lukavica. Bijeljina je solidan ulaz ali dosta cudan jer se mijesas sa domacim navijacima koji prolaze pokraj tebe u prilazu stadionu, Tusanj katastrofa. Banja Luka donekle okej. Mostar solidno s obzirom da prolazis kroz "mahale". Ovo je sve za gostujuce sektore naravno.
Po meni nekako Kosevo za goste ima najbolji prilaz za goste, jer dolazis pravo sa magistrale na stadion, ulaz za goste odmah pored ceste a i ne prolazis kroz zabacene ulicice nego striktno magistralom.
7 1 2 1 0

MANUTDTe
Postovi: 347
Pridružen/a: 24 apr 2019, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MANUTDTe » 06 jul 2020, 00:18

Borac Jelah-Tesanj, za rang u kojem igra radi dobar posao.
Prosle godine napravljene sobe za igrace, pres sala, rasvjeta i dranaza na pomocnom terenu i postavljene stolice na glavnin teren.
Treba naglasiti da sve sto su uradili to je bas kvalitetno odradjeno.
Sada upravo zavrsavaju svlavionice.
Stadion posjeduje ogroman parking, mislim da je na redu krov.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

SanaBosna
Postovi: 1361
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SanaBosna » 06 jul 2020, 03:53

MortemHz je napisao/la:
04 jul 2020, 15:28
Osim13 je napisao/la:
04 jul 2020, 15:18
Tako je drug @MANUTDT :salut:

Evo od mene jedna lajvuša, nemojte padati na jeftinu medijsku propagandu:
slika
Sad sam htio staviti ovo :urnebes: :urnebes:
Evo razlike




slika

slika

Avatar
Varg
Postovi: 3090
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Varg » 06 jul 2020, 09:16

grbavica > bilino

Avatar
Convicts1988
Postovi: 3468
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Convicts1988 » 06 jul 2020, 09:23

Iz ovog ugla, svakako.

Hantraga
Postovi: 1216
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 06 jul 2020, 14:28

Ovaj stadion u Jelahu je baš fin. Možda bi bolje bilo da počnu sa gradnjom glavne tribine, ispred onih prostorija, svlačionica i to. Ondje ima prostora za solidnu tribinu koja bi se naslonila na ovo i nekako mi je smislenije nego ova mala tribinica na toj strani sada, kod kornera. Na taj stadion se recimo mogu uraditi super prilazi, iza golova je parking/pomoćni teren, sasvim fin stadion.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1636
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 06 jul 2020, 17:21

Evo ipak idu reflektori. Teren kao i obično perverzija.

quote="L' Imperator" post_id=7695868 time=1594038596 user_id=19494]
Potpisan Sporazum o izgradnji reflektorske rasvjete za fudbalski stadion FK "Mladost" Doboj-Kakanj

slika

Radovi na pomoćnom terenu.

slika

slika

Je l' moguće da je ovako dobar glavni teren? :o

slika
[/quote]

Avatar
Signore
Postovi: 6885
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 06 jul 2020, 17:47

Sta je za krov? Bilo je govora da radi ista firma kao i na Grbavici i da pocinje s radom cim se Grbavica zavrsi.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1636
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 06 jul 2020, 18:16

Signore je napisao/la:
06 jul 2020, 17:47
Sta je za krov? Bilo je govora da radi ista firma kao i na Grbavici i da pocinje s radom cim se Grbavica zavrsi.
Evo od prije par sedmica dok jos nije bio postignut dogovor za opstinom. "Zaista sve je poremetila ova nesretna pandemija, tako da se tek sada to treba nastaviti. Ja vjerujem da će Savez prolongirati odluku o reflektorima za narednu godinu jer mi sigurno do početka sezone to nećemo završiti. Ja sam dobio uvjerenja od organa u našem Savezu da nećemo imati problema oko stadiona, te da ćemo moći igrati svoje utakmice. Firma koja je radila krov na stadionu Grbavici, će raditi krov i na našem stadionu, tako da će to biti sigurno gotovo do početka prvenstva"
Eh sad nije prvu put da nesto kaze pa ništa se ne desi. Tako uzeti u ovu izjavu s rezervom.

atomac123
Postovi: 1643
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la atomac123 » 06 jul 2020, 19:28

Hantraga je napisao/la:
06 jul 2020, 14:28
Ovaj stadion u Jelahu je baš fin. Možda bi bolje bilo da počnu sa gradnjom glavne tribine, ispred onih prostorija, svlačionica i to. Ondje ima prostora za solidnu tribinu koja bi se naslonila na ovo i nekako mi je smislenije nego ova mala tribinica na toj strani sada, kod kornera. Na taj stadion se recimo mogu uraditi super prilazi, iza golova je parking/pomoćni teren, sasvim fin stadion.
Ma mozda pokrit ovu novu tribinicu i bombona. Nikad ne bude vise od par stotina dusa na stadionu, sasvim je ovo dovoljno.
TŽV!

Hantraga
Postovi: 1216
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 06 jul 2020, 23:24

Ma brzo se može pokriti ovo kod Mladosti. Samo, ne bi bilo loše da koju hiljadu ulože u uređenje onog prostora oko stadiona i iza glavne tribine. Recimo da ako realizuju reflektore i pokrivanje centralne tribine, plus sređivanje ovo s vana i nekada postavljanje kvalitetne travnate podloge kao na Grbavici ili Bilinom (što će vjerujem postati standard kroz 2-3 godine), ono bi bio odličan stadion.
atomac123 je napisao/la:
06 jul 2020, 19:28
Hantraga je napisao/la:
06 jul 2020, 14:28
Ovaj stadion u Jelahu je baš fin. Možda bi bolje bilo da počnu sa gradnjom glavne tribine, ispred onih prostorija, svlačionica i to. Ondje ima prostora za solidnu tribinu koja bi se naslonila na ovo i nekako mi je smislenije nego ova mala tribinica na toj strani sada, kod kornera. Na taj stadion se recimo mogu uraditi super prilazi, iza golova je parking/pomoćni teren, sasvim fin stadion.
Ma mozda pokrit ovu novu tribinicu i bombona. Nikad ne bude vise od par stotina dusa na stadionu, sasvim je ovo dovoljno.
Ma sad to ima logike, ali meni za neku budućnost puno bolje djeluje da naprave makar malu tribinu na kontra strani i da nju natkriju. Tu bi mogle biti lože, novinari, recimo na fazon Novog Travnika. Kada bi ušli u 1. ligu FBiH, taj stadion bi onda bio fantastičan tako osmišljen. Mada, možda bolje da se ustabile ko prvoligaši, pa da ganjaju to.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 18857
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ronaldo99 » 07 jul 2020, 19:33

Bas dobro izgleda Velezov stadion a i teren.

Pitanje kad ce nastaviti sa tribinom iza gola,vidim pola uredjeno skoro drugi dio ni poceli nisu?

Avatar
Baader
Postovi: 2477
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Baader » 07 jul 2020, 19:58

Odmah će se nastaviti.

killafrommanilla
Postovi: 4329
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la killafrommanilla » 07 jul 2020, 20:06

ronaldo99 je napisao/la:
07 jul 2020, 19:33
Bas dobro izgleda Velezov stadion a i teren.

Pitanje kad ce nastaviti sa tribinom iza gola,vidim pola uredjeno skoro drugi dio ni poceli nisu?
stavljat ce se prvi dio u funkciju, pa odmah ide drugi tj nema prekida radova koliko sam shvatio
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3319
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 07 jul 2020, 21:46

SaMoVelez je napisao/la:
03 jul 2020, 11:39
Stvari će se promjeniti izgradnjom autoputa SA-MO i dalje prema jugu, jer će sjeverni izlaz za Mostar biti negdje u reonu Bjelog polja i otuda do grada se planira brza cesta sa po dvije trake u oba smjera. Tada čemo moći govoriti o idealnoj poziciji našeg stadiona, zasad imamo problem. Po zadnjim najavama taj problem bi trebao biti rjesen za nekih 6-7 godina. Nije daleko, ako se ostvari.
Evo gdje ce biti prikljucak pristupne ceste koja ce ici do petlje za autoput. Znaci cesta ide izmedju ovih skladista prema brdima gdje ce biti petlja.

slika

Hantraga
Postovi: 1216
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 08 jul 2020, 01:23

Ako je i realno da za 6-7 godina postoji nekakav autoput, s neke strane, do te tačke (a nije), onda je makar nerealno da postojeću magistralu šire na 4 trake do grada. Kad već rasterete tranzitni saobraćaj autoputem, daj Bože da ikakva studija pokaže smislenost izgradnje tih 5-6km ceste od Bijelog Polja do Zalika. Prostora ima, i to je trebalo davno da se postigne, ali teško.

SaMoVelez
Postovi: 288
Pridružen/a: 30 dec 2019, 18:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SaMoVelez » 08 jul 2020, 09:01

Hantraga je napisao/la:
08 jul 2020, 01:23
Ako je i realno da za 6-7 godina postoji nekakav autoput, s neke strane, do te tačke (a nije), onda je makar nerealno da postojeću magistralu šire na 4 trake do grada. Kad već rasterete tranzitni saobraćaj autoputem, daj Bože da ikakva studija pokaže smislenost izgradnje tih 5-6km ceste od Bijelog Polja do Zalika. Prostora ima, i to je trebalo davno da se postigne, ali teško.

Naravno da se kod nas sve uzima sa dozom sumnje, na žalost. U zadnje vrijeme je bilo mnogo članaka na raznim medijima jer je tunel Prenj tzv mega projekat i o njemu se ustvari dosta pisalo, te sam pročitao kako će se za vrijeme gradnje tog tunela istovremeno zavrsavati krakovi na sjeveru i jugu BIH, te da će puštanjem tunela ustvari biti gotov projekat koridora V-C
Za drugi navod također se moglo pročiati i vidjeti ranije u planovima razvoja Mostara, gdje se grad ustvari širi prema sjeveru. E sad koliko je opravdano ili ne, ali ću ti anvesti primjer recimo sarajevskog naselja Hrasnica koje se upravo ovih dana spaja sa centralnim djelom opštine Ilidza najsavremenijom putnom komunikacijom sa 4 trake :o . Sad mi objasni opravdanost spajanja Hrasnice koja je uvijek bia a i danas je slijepo crijevo Sarajeva a u isto vrijeme eventualnu neopravdanost spajanja velikog grada kakv je za naše uslove Mostar, sa autocestom modernom putnom komunikacijom ?
Fudbal je više od igre a Velež je više od kluba - Zdravko Grebo

AlemC85
Postovi: 7625
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 08 jul 2020, 15:32

Hantraga je napisao/la:
08 jul 2020, 01:23
Ako je i realno da za 6-7 godina postoji nekakav autoput, s neke strane, do te tačke (a nije), onda je makar nerealno da postojeću magistralu šire na 4 trake do grada. Kad već rasterete tranzitni saobraćaj autoputem, daj Bože da ikakva studija pokaže smislenost izgradnje tih 5-6km ceste od Bijelog Polja do Zalika. Prostora ima, i to je trebalo davno da se postigne, ali teško.
Mostar se jedino može širiti prema sjeveru tj. Salakovcu. To je još plan od prije rata, tačnije Prostorni plan SRBiH iz 1986 gdje je sve fino navedeno.

Današnji autoput se pravi upravo na osnovu tog prijeratnog plana.

Mostar se više ne može širiti i tu je priča završena. Ili sjever ili jug. Jedino tu može ali je problem kuda ce autoput proći? Jer on diktira sve.

Ono što je nekada bio Zalik ili Šehovina danas postaju Vrapčići i Bijelo polje.

Ili još bolji primjer ti je Bišće polje i Malo polje prema Blagaju. Tu će se širiti Mostar jer u centralnoj zoni više ne može.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []