Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 01 dec 2010, 11:09

Sezona 1960/61

Prva savezna liga

Vreme: 17.septembar 1960 - 11.jun 1961. godine

1 Partizan, Beograd 22 15 2 5 53:23 +30 32
2 Crvena zvezda, Beograd 22 13 5 4 38:21 +17 31
3 Hajduk, Split 22 13 4 5 34:22 +12 30
4 Dinamo, Zagreb 22 10 7 5 36:27 +9 27
5 Vojvodina, Novi Sad 22 10 3 9 32:29 +3 23
6 OFK Beograd 22 8 7 7 30:30 0 23
7 NK Rijeka 22 10 2 10 32:36 -4 22
8 FK Sarajevo 22 6 6 10 33:39 -6 18
9 Velež, Mostar 22 5 7 10 27:39 -12 17
10 Vardar, Skoplje 22 6 5 11 21:36 -15 17
11 RNK Split 22 5 6 11 29:38 -9 16
12 Radnički, Beograd 22 4 0 18 33:58 -25 8

Ispali: Radnički (Beograd) i RNK Split
Novi članovi: RFK Novi Sad i Borac (Banja Luka)


Partizan: Šoškić Milutin (22/23) – Kaloperović Tomislav (22/7), Vasović Velibor (22/1), Jusufi Fahrudin (22/0), Miladinović Jovan (16/2), Jončić Aleksandar (11/0), Sombolac Velimir (9/0), Belin Bruno (5/0), Pajević Božidar (5/0), Mitić Ilija (5/0), Milutinović Milorad (2/0) – Galić Milan (21/14), Vukelić Milan (20/8), Vislavski Joakim (20/5), Kovčević Vladijir (18/4), Radović Lazar (17/3), Mihajlović Branislav (12/5), Milutiović Velibor (6/2), Petrović Miodrag (1/0)Slišković Dragomir (1/0). Ukupno 20 igrača. Trener: Bobek Stjepan

Lista strelaca:
Prljinčević Zorad (Radnički, Bg) 16 (19)
Veselinović Todor (Vojvodina) 16 (22)
Anković Andrija (Hajduk) 15 (22)
________________________________________

Druga savezna liga

Istok

1 RFK Novi Sad 22 15 2 5 48:21 +27 32
2 Budućnost, Titograd 22 12 5 5 39:21 +18 29
3 Radnički, Sombor 22 12 3 7 43:30 +13 27
4 Srem, Sremska Mitrovica 22 9 5 8 37:35 +2 23
5 Radnički, Niš 22 8 7 7 36:36 0 23
6 Spartak, Subotica 22 5 11 6 21:22 -1 21
7 Sutjeska, Nikšić 22 7 5 10 28:35 -7 19
8 Radnički, Kragujevac 22 8 3 11 30:39 -9 19
9 Rudar, Kosovska Mitrovica 22 7 5 10 27:43 -16 19
10 Mačva, Šabac 22 6 6 10 21:32 -11 18
11 Bačka, Bačka Palanka 22 6 5 11 33:38 -5 17
12 Pobeda, Prilep 22 7 3 12 28:39 -11 17

Viši rang: RFK Novi Sad se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Pobeda (Prilep) i Bačka (Bačka Palanka)
Novi članovi:
• Radnički (Beograd) iz Prve savezne lige
• Proleter (Zrenjanin) i FK Priština – posle kvalifikacija
Napomene:


Lista strelaca:
15 Remete Petar (Bačka)
13 Klipa (Novi Sad)
12 Krgin (Novi Sad)
11 R.Popović (Radnički SO), Damjanović (Srem), Sovrović (Radnički NI)
10 Mijatović (Budućnost)

Kvalifikacije za ulazak u ligu

Dve podgrupe (kup sistem, prvaci obe podgrupe ulaze u ligu):

A podrgupa:
Učesnici: Bratstvo Jedinstvo (Novi Bečej), Železničar (Inđija), Proleter (Zrenjanin), Jedinstvo (Zemun) i Budućnost (Smederevo)

Pretkolo:
Budućnost (Smederevo) – Bratstvo Jedinstvo (Bečej) 4:0 i 0:5 - poništeno.
Revanš utakmica je poništena zbog nepravilne registracije igrača Jedinstva Živojina Maravića. U ponovljenoj utakmici rezultat je bio1:2 pa se Budućnost plasirala u dalje kvalifikacije.
1.kolo:
Budućnost (Smederevo) – Jedinstvo (Zemun) 3:0 i 3:3
Proleter (Zrenjanin) – Železničar (Inđija) 3:1 i 0:0
Finale:
Budućnost (Smederevo) – Proleter (Zrenjanin) 2:2 i 0:3

B podrgupa:
Učesnici: Pelister (Bitolj), Titograd, Priština, Sloga (Kraljevo) i Bor

Pretkolo:
Pelister (Bitolj) - Titograd 7:2 i 0:0
1.kolo:
Pelister (Bitolj) – Priština 2:3 i 1:11
Bor – Sloga (Kraljevo) 1:0 i 5:7
Finale:
FK Priština (Priština) - Sloga (Kraljevo) 1:0 i 5:1

Napomena: u Drugu saveznu ligu –Istok su se kvalifikovali Proleter (Zrenjain) i Priština

Zapad

Vreme: od 18.septembra 1960. do 11.juna 1961.godine
1 Borac, Banja Luka 22 14 6 2 51:22 +29 34
2 Željezničar, Sarajevo 22 14 4 4 44:21 +23 32

3 Trešnjevka, Zagreb 22 10 5 7 36:30 +6 25
4 Čelik, Zenica 22 9 5 8 31:27 +4 23
5 Sloboda, Tuzla 22 8 7 7 31:30 +1 23

6 Varteks, Varaždin 22 9 3 10 32:38 -6 21
7 Lokomotiva, Zagreb 22 8 4 10 38:40 -2 20
8 NK Šibenik 22 8 4 10 38:41 -3 20
9 Proleter, Osijek 22 8 4 10 29:34 -5 20
10 NK Karlovac 22 8 4 10 41:52 -11 20
11 NK Zagreb 22 7 3 12 43:54 -11 17
12 Triglav, Ljubljana 22 1 7 14 22:47 -25 9

Viši rang: Borac (Banja Luka) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Triglav (Ljubljana) i NK Zagreb
Novi članovi:
• RNK Split iz Prve savezne lige
• NK Maribor i NK Borovo – posle kvalifikacija
Napomene: Odred (Ljubljana) od ove sezone nosi ime Triglav (Ljubljana)


Lista strelaca:
19 Pikl Ivan (Varteks)
11 Vuk (Zagreb), Rauš (Lokomotiva)
10 Spasojević (Borac), Smajlović (Željezničar), Štamfelj (Trešnjevka), Nadoveza (Šibenik)
9 Janković (Borac). Gašić (Željezničar), Špirk (Trešnjevka)
8 Jusufbegović (Željezničar), Duvančić (Sloboda), Zuban (Lokomotiva), Vučkov
(Karlovac). Kralj (Zagreb)

Kvalifikacije za popunu lige:

Dve podgrupe (kup sistem, prvaci obe podgrupe ulaze u ligu)

A podgrupa:
Učesnici: Maribor, Uljanik (Pula), RIZ Zagreb, Mladost (Zabok) i prvak zone Karlovac – Sisak (Metalac, Sisak)

Pretkolo:
Maribor – Mladost (Zabok) 3:2 i ?
1.kolo:
Maribor – Metalac (Sisak) 2:2 i 10:0
Uljanik (Pula) - RIZ Zagreb 2:0 i ?
Finale:
Maribor - Uljanik (Pula) 2:1 i 0:1

B podgrupa:
Učesnici: Borovo, GOŠK Dubrovnik, prvak Dalmatinske zone (Metalac, Zadar), prvak Prve zone BiH (Sloga, Doboj) i prvak Druge zone BiH (Rudar, Kakanj)

Pretkolo:
Sloga (Doboj) - GOŠK Dubrovnik 5:1 i ?
1.kolo:
Sloga (Doboj) – Metalac (Zadar) 2:0 i 2:1
Borovo Rudar (Kakanj) 8:0 i 1:3
Finale:
Sloga (Doboj) – Borovo 2:1 i 1:3

Napomena: u Drugu saveznu ligu –Zapad su se kvalifikovali Maribor i Borovo

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 01 dec 2010, 11:49

Sezona 1960/61

Republiča liga (III rang takmičenja)

Prva zona

1 Sloga, Doboj
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Sloga (Doboj) je učestvovala u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige - Zapad
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Druga zona

1 Rudar, Kakanj 26
2 Bratstvo, Travnik
3 Bugojno
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Rudar (Kakanj) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – Zapad i nije uspeo
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća zona

1 GOŠK, Dubrovnik 22 15 4 3 53:19 +34 34
2 Leotar, Trebinje 22 13 4 5 66:25 +41 30
3 Borac, Čapljina 21 13 2 6 52:24 +28 28
4 Metalac, Konjic 22 11 3 8 46:47 -1 28
5 Dubrovnik 21 7 7 7 42:31 +11 21
6 Lokomotiva, Mostar 21 9 3 9 41:31 +10 21
7 Hercegovac, Bileća 22 7 5 10 28:40 -12 19
8 Neretva, Metković 22 8 2 12 37:43 -6 18
9 Velež, Nevesinje 21 8 2 11 36:48 -12 18
10 Iskra, Stolac 22 5 7 10 39:56 -17 17
11 Jadran, Ploče 22 5 6 11 20:52 -32 16
12 Šator, Glamoč 22 5 3 14 36:75 -39 13

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Kvalifikacije za republičkog prvaka:
...
Rudar (Kakanj) - Bosna (Visoko) 3:1 i 4:0 (Finale BiH)

Podaci kojima raspolažem su dostza oskudni. Samo "kostur" zona (možda ne kompletan?) i tabela Treće. Na potezu su ostali ...

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 1736
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 01 dec 2010, 12:32

Pozdrav,
Drago mi je da pokrenuta i jedna ovakva tema i nadam se da će vremenom dobiti na masovnijem prisustvu forumaša i njihovih postova.

Začetniku/začetnicima ove teme, ideje, sve pohvale – trebalo je mnogo vremena da se “gugla“, da se mnogi podaci malko ispreturaju, preurede, poslože, a vjerujem da ima dosta osoba koje imaju sačuvane i vlastite izvore podataka, tekstova...

Ipak, ne mogu da ne primjetim da mi dosta do sad prezentovano mnogo, mnogo, "miriše" na podatke koje je podoavno objavila jedna osoba – živa enciklopedija i jedan od najvećih kolekcionara svih podataka i materijala iz ex-YU fudbala – g. Zoran Mrdjenović-Mrdja koji je 'more' ovih podataka objavio, dokumentovao tekstovno i slikovno na više foruma od kojih znam da se jedan zavao "Parapsihopatologija", a drugi je bio Forum-B92.

Ovo pisem iz jedngo jedinog razloga – korektnosti!

Na neki način poznajem tu osobu, g.Mrdju (vise iz prepiske, "in live"-ne) i čovjek je fanatičan zaljubljenik i kolekcionar kad je u pitanju fudbal ali i sport općenito i smatram da autorima ove teme i postova ne bi bilo zgoreg da napomenu "izvor podataka", pogotovo kad se 'od prve' prepoznaje u mogim postovima-podacima 'rukopis' g. Mrdje'.

Lijepo se kititi "tuđim perjem", ali zar je tako teško i priznati odakle to "perje"....
Net je dansa postao globalni medij i može svako koristiti šta mu je volja – al' valjda još postoji korektnih ljudi, nadam se.

Izvinjavam se svima koji koriste vlastite evidencije, i na koje se ovaj post i ne odnosi.

Evo mali prilog statistici iz 'Mrdjine riznice':

DRUGA LIGA-ZAPAD, SEZONA: 1979/1980:
Tabela:
Zagreb 43, Spartak 37, Dinamo 37, Iskra 32, Maribor 31, Vrbas 31, Leotar 31, Jedinstvo (BI), 31, Proleter 31, Rudar (V) 31, Bosna (V) 30, OFK Kikinda 29, Novi Sad 25, Istra 23, Famos 22, Rudar (Trb) 16.

Zbog prostora navešću sastave i statistiku samo klubova iz BiH mada postoje sastavi i statistika (odigrane utakmice/postignuti golovi) svih klubova:

ISKRA - Bugojno
H.Đurbuzović 29/18 B.Jelušić 29 F.Orman 28/13 Bajramović 28/2 J.Novokmet 28 Karadža 25/5 E.Sprečo 23/6 A.Zečević 21 N.Omerhodžić 20/3 J.Škaro 19 A.Saračević 17 Krešo 15 M.Strukar 14 Lovrić 13/2 A.Rakela 13/1 Z.Salkić 12 M.Ostojić 8 Ibrahimović 7 Kajić 7 L.Lazić 5 Peco 5 Kolaković 4 G.Pavlić 3 Devrnja 1 Nejasmić 1.
LEOTAR - Trebinje
Grabovac 30/2 V.Klimović 30 V.Zrilić 27/11 I.Ramić 27/6 B.Ćurić 26/1 Baraković 26 Šarović 25/4 Busuladžić 25/1 Mehić 24/3 Bošković 24/1 Suljkić 23/1 B.Deretić 22 Vukašinović 15 F.Primorac 13/1 D.Kojović 11 Nosović 8 H.Škrbo 7 Dramićanin 5 Jović 4 Matković 4 Nuhić 4 Omanović 4 Čolović 2 R.Begović 1.
JEDINSTVO - Bihać
M.Sejdić 30 D.Đurić 29 M.Avdagić 28/6 Ž.Biljuš 28/2 J.Klarić 26/5 Smailagić 26 Džaferović 26 M.Radočaj 24/10 B.Brkljač 24/6 M.Piralić 22/1 J.Bašić 20/2 Imširović 20/1 Milošević 19/1 Salkić 28/2 Kurbašić 13 M.Samardžić 9/1 M.Gluhalić 5 I.Jušić 4/1 Karabegović 4 Karanović 4 Gogić 1
BOSNA - Visoko
Nargilić 30/14 Omanović 29/1 Grubešić 29 Radović 24/2 Janković 24 M.Dubovina 23/2 Zečević 21/5 Kokoruš 21/1 Mirić 17/1 H.Muratspahić 17/1 Ćurić 16/3 Avdukić 15/3 Bugarin 15/2 15 Kovač 12/1 B.Glišić 12 Lukić 12 Sirčo 11 Vukićević 9 Buljetović 5 Ćosić 5 Džafić 5 Đukić 4 Čorba 4 Alimanović 1 Birno 1.
FAMOS
Ćosić 29/6 F.Ibrahimović 29 Zubović 27/9 Škrbić 27/2 Tičić 26/4 Hondo 26/1 Šumar 25 M.Tabak 25 Galijašević 24/1 Odžaković 22/4 Vlaški 22 Redža 18 Kudus 16 Hasanović 12 Vandić 10 Idžotić 10 Sel.Ibrahimović 9 Turković 8/1 Milidrag 7 Bulajić 3 Sak.Ibrahimović 3 M.Hodžić 3 Žarković 2 Gadžo 1 Kovačević 1 M.Lokvančić 1 Memić 1 Tutun 1 Hošić 1.
Podaci: By Mrdja

Pozdrav svim forumašima i sve najbolje od moje malenkosti... ;)
Bosno moja poharana....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 1736
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 01 dec 2010, 13:21

adnan_hzsa WroteColonNajveci uspjesi nasih klubova YU ligi:

Sarajevo: 2 puta prvak 1966/1967 i 1984/1985, 2 puta viceprvak 1965. 1980.
Zeljeznicar: 1 prvak 1972., 1 viceprvak 1971., 2 puta treceplasirani 1963., 1984.
Velez: 0 puta prvak, 3 puta viceprvak 1973., 1974., 1987., 4 puta treceplasirani 1966., 1970., 1986., 1988.
Sloboda: 1 put treceplasirani 1977.


Prvaci SFRJ iz Bosne i Hercegovine:

SEZONA:1966/67
1 FK SARAJEVO (Sarajevo) = 30 /18 6 6/ 51:29 (+ 22)/ 42 boda
igrali:
Sirćo Rešad - Fazlagić Mirsad, Muzurović Fuad- Šiljkut Sreten, Vujović Svetozar, Bajić Milenko - Prodanović Boško, Ferhatović Asim (završio karijeru na polu-sezoni), Musemić Vahidin, Prljača Fahrudin, Antić Boško, Muftić Refik, Biogradlić Ibro (završio karijeru na polu-sezoni), Jesenković Sead, Blažević Stjepan, Delalić Salih, Makić Miodrag, Maglajlija Osman, Mandić Anton, Dilberović Sreten, Vujanović Dragan. Trener: Miroslav Brozović
Pred 'šampionsku sezonu'- Aleksandar Ristić i Džemaludin Mušović prešli u Hajduk ;)

SEZONA: 1984/85
1 FK SARAJEVO (Sarajevo) 34 /19 10 5 /51:30 (+ 21)/ 48 bodova
igrali:
Miloš Đurković 34 - Ferid Radeljaš 32, Mirza Kapetanović 30 - Mehmed Janjoš 32/1, Faruk Hadžibegić 34/4, Davor Jozić 29/2 - Dragan Jakovljević 30/9, Slaviša Vukićević 33/3, Husref Musemić 31/19, Senad Merdanović 23/3, Predrag Pašić 33/9 - Nihad Milak 17, Zijad Švrakić 16, Edin Hadžialagić 13/1, Goran Jurišić 10, Ivica Vujičević 8, Tomislav Bošnjak 5, Dragan Božović 5, Vladimir Petković 2, Dejan Raičković 2, Esad Hošić 1, Agim Nikolić 1. Trener Bosko Antić


SEZONA:1971/1972.
1. ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 34 / 21 9 4 / 55:20 (+ 35)/ 51 bod
igrali:
Slobodan Janjuš (34/0)- Dragan Kojović (26/0), Velija Bećirspahić (33/1)- Blagoje Bratić (33/7), Josip Katalinski (34/12), Enver Hadžiabdić (34/0)- Branimir Jelušić (32/2), Božidar Janković (33/13), Josip Bukal (32/14), Edin Sprečo (32/5), Avdija Deraković (31/1)- Fahrija Hrvat (15/0), Miloš Radović (8/0), Slobodan Kojović (6/0), Željko Rodić (4/0), Nusret Kadrić (2/0), Hajrudin Saračević (2/0), Džemal Šerbo (2/0). Trener: Milan Ribar

Izvor podataka: By Mrdja
Bosno moja poharana....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 1736
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 01 dec 2010, 14:13

KUP "MARŠALA TITA" - ex-Jugoslavije

Pobjednici Kupa iz Bosne i Hercegovine
VELEŽ, Mostar = 2 puta: 1981 (Željezničar = 3:2). i 1986 (Dinamo =3:1).
BORAC, Banja Luka = 1 put: 1988. (C.Zvezda = 1:0)

Finalisti Kupa iz Bosne i Hercegovine:

VELEŽ,Mostar = 2 puta: 1958 (C.Zvezda=0:4) i 1989. (Partizan = 1:6)
SARAJEVO, Sarajevo = 2 puta: 1967. (Hajduk Split= 1:2) i 1983. (Dinamo Zagreb = 2:3)
SLOBODA, Tuzla = 1 put: 1971. (C.Zvezda = 0:4 i 0:2)
BORAC, Banja Luka = 1 put: 1974. (Hajduk Split = 0:1)
Bosno moja poharana....

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 05 dec 2010, 12:30

Pozdrav!
Već četvrti dan ova nam tema miruje.

Da razriješimo dilemu oko Zeničke zone. Citiraću šta piše u historijskom prikazu FK "Rudar" Kakanj":

1954/55. Rudar je ispao u niži rang takmičenja, gdje su kotirali kao jedna od najboljih ekipa. 1955/1958 Ovo je period u kojem dolazi do čestih izmjena u sistemu takmičenja. Rudar je dvije sezone igrao u Sarajevskom podsavezu, a zatim u Zeničkoj drugoj grupi.Neki klubovi kao što su Čelik i Bratstvo zajedno sa Rudarom po svemu su odskakali u odnosu na ostale.Pojavljuje se nužnost za ustanovljavanje jačeg takmičarskog ranga. Posebno su porasle pretenzije Rudara i Čelika.Ova dva tima su zajedno sa Neretvom iz Metkovića stekli poravo učešća u kvalifikacijama za ulazak u Drugu saveznu ligu.Rudar je bio bolji od Neretve i Čelika i izborio status drugoligaša. U odlučujućoj utakmici pred oko sedam hiljada navijača, i jednog i drugog tima,Rudar je porazio zeničane sa 1 : 0. 1958/1960. Nakon što je za zelenim stolom, poništen uspjeh Rudara u kvalifikacijama za ulazak u Drugu ligu Rudar je kažnjen i poslije tri kola vraćen u Drugu zonsku ligu.Navodno je ustanovljeno da je igrač Neretve Pilipović u kvalifikacijama lažirao meč sa Rudarom zato što je već bilo dogovoreno da ovaj igrač pojača zeleno cene. Bio je to šok i dug put povratka među drugoligaše. U prvoj sezoni Drge zonske lige Rudar je bio četvrti. I u narednoj sezoni 1959/60 Rudar je bio četvrti. 1960/61. Zeleno-crni su ponovo hit. Sa trenerom Đorđem Detlingerom iz Beograda, bivšim državnim reprezentativcem, kraj sezone su dočekali na prvom mjestu ispred travničkog Bratstva i Bugojna.U utakmici za apsolutnog prvaka Bosne i Hercegovine Rudar je savladao komšije iz Visokog Bosnu rezultatom 3:1, a u Kaknju je bilo 4:0. Ipak u društvo drugoligaša Rudar se nije vratio. Pod neobjašnjivim okolnostima u kvalifikacijama je poražen od prvaka Hrvatske Borova rezultatom 0:8.U Kaknju je završilo 3:1 za Rudar. Glavni krivac visokog poraza u Borovu proglašen je trener Detlinger. 1961/62. Sezona u kojoj je Rudar na čelu sa novim trenerom Miroslavom Mehom Brozovićem u Međuzonskoj ligi osvojio prvo mjesto i plasirao se u Drugu saveznu ligu.Bilo je to veliko slavlje. Igrači na rukama četiri hiljade navijača su proslavljali nakon pretposljednjeg kola 20. maja 1962. godine, nakon što je dobijena utakmica sa visočkom Bosnom 2:1. 1962/63.

Iz gore navedenog jasno je da Rudar iz Sarajevske zone nije iz Kaknja već iz Breze.

Evo i sastava prvoligaša do kojih sam došao iz sezone 1960-61:
LISTA STRIJELACA:
16 golova – Todor Veselinović (Vojvodina)
15 golova – Andrija Anković (Hajduk)
14 golova – Milan Galić (Partizan)
13 golova – Tonči Gulin (Split)
11 golova – Željko Miljuš (Dinamo)
10 golova – Anton Rudinski (Crvena Zvezda), Veselica (Rijeka)
9 golova – Borivoje Kostić (Crvena vezda)
8 golova – Milan Vukelić (Partizan)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
PARTIZAN
Milutin Šoškić 22, Tomislav Kaloperović 22/7, Velibor Vasović 22/1, Fahrudin Jusufi 22, Milan Galić 21/14, Milan Vukelić 20/8, Joakim Vislavski 20/5, Vladimir Kovačević 18/4, Lazar Radović 17/3, Jovan Miladinović 16/2, Branislav Mihajlović 12/5, Aleksandar Jončić 11, Velimir Sombolac 9, Velibor Milutinović 6/2, Bruno Belin 5, Božidar Pajević 5, Ilija Mitić 5, Milorad Milutinović 2, Miodrag B.Petrović 1, Dragomir Slišković 1.
CRVENA ZVEZDA
Dragomir Vukićević 22, Novak Tomić 21/2, Branko Zebec 20/2, Vladimir Durković 20, Vojislav Melić 20/2, Lazar Tasić 18/1, Borivoje Kostić 18/9, Tomislav Milićević 16/2, Anton Rudinski 15/10, Dušan Maravić 13/2, Dimitrije Stojanović 11, Dragoslav Šekularac 11/2, Vladimir Popović 10, Nikola Mijušković 10/3, Selimir Milošević 10, Nikola Stipić 9/2, Blagoje Mitić 5, Svetozar Andrejić 4, Ivan Toplak 3/1, Petar Ćosić 1, Slobodan Milosavljević 1, Lenko Savić 1, Petar Rašić 1.
HAJDUK
Vinko Cuzzi 22, Andrija Anković 22/15, Bernard Vukas 22/2, Zvonko Bego 22/5, Zlatko Papec 21/7, Pave Garov 20/1, Ante Žanetić 19, Vladimir Šenauer 17/1, Stjepan Ilić 16, Aleksandar Kozlina 16/1, Ante Vulić 12, Ante Jurić 11, Miroslav Brkljača 10, Ivo Bego 8, Joško Vidošević 5/1, Davor Grčić 3, Bogdan Kragić 2, Stanoje Jocić 2, Marin Kovačić 2/1, Damir Delić 1.
DINAMO
Josip Šikić 22/1, Vlatko Marković 22/1, Željko Perušić 22, Željko Matuš 22/11, Ivan Šantek 19/1, Vladimir Čonč 19/5, Stjepan Lamza 16/3, Gordan Irović 15, Dragoljub Blažić 15/1, Ivica Cvitković 13/1, Tomislav Crnković 11, Vladimir Bolfek 10, Dražan Jerković 8/5, Ilijas Pašić 8/2, Zlatko Haraminčić 8/1, Slaven Zambata 7/2, Mirko Stojanović 6, Franjo Gašpert 6, Nedeljko Dugandžija 4/1, Luka Lipošinović 2/1, Zlatko Škorić 1, Rudolf Belin 1, Damir Petrunić 1.
VOJVODINA
Andraš Vereš 22, Novak Roganović 22, Todor Veselinović 22/16, Žarko Nikolić 21, Silvester Takač 20/3, Aleksandar Ivoš 19/1, Čedomir Sentin 17, Stevan Sekereš 17/2, Slavko Svinjarević 16, Dobroslav Krstić 13/2, Veljko Aleksić 12/2, Stevan Bena 11, Mladen Vučinić 9, Đorđe Pavlić 8/3, Zdravko Rajkov 8/1, Ljubiša Stefanović 6/1, Radoslav Zlopaša 4/1, Vujadin Boškov 3, Nedeljko Bulatović 3, Laslo Borbelj 2, Dimitrije Radović 2, Đorđe Milić 2
OFK BEOGRAD
Srboljub Krivokuća 22, Miloš Grujić 22, Vladan Mladenović 22/6, Josp Skoblar 22/5, Vasilije Šijaković 21/3, Momčilo Gavrić 21/1, Milorad Popov 21/1, Sava Antić 20/4, Tomislav Stanković 19/4, Dragoljub Marić 15, Radovan Gojkov 14, Živko Josić 13/2, Spasoje Samardžić 13/2, Veljko Zuber 3/1, Miloš Adamović 2, Sreten Banović 2, Miroslav Milovanović 1.
RIJEKA
Veselica 10, Medle 7, Lukarić 6, Radaković 3, Blažević 2, Brnčić 2, Naumović 1, Mišić 1.
VELEŽ
Meho Handžić 22/1, Nikola Benco 22, Kruno Radiljević 20/4, Zdravko Rodin 20/1, Muhamed Mujić 19/4, Zejnil Selimotić 19/1, Bruno Repar 19/1, Milorad Lazović 16/5, Dane Prajo 14/2, Ivan Ćurković 13, Vlado Slišković 12, Franjo Džidić 12, Vlado Zelenika 11/4, Nusret Čerkić 11/2, Žarko Barbarić 10, Šefik Alajbegović 7, Omer Oručević 5/1, Sulejman Rebac 4, Neđo Ćubela 1.
SPLIT
Marin Županov 22/1, Tonči Gulin 21/13, Tomislav Ivić 21/2, Zdenko Vukasović GK 21, Branko Kraljević 20/3, Leo Dadić 19/6, Mario Duplančić 19/1, Joško Sizgoreo 19, Ante Pletikosić 19, Stanko Poklepović 14/2, Stane Krstulović 13/1, Marcel Boban 13, Stipe Čelan 8, Joško Pleško 6, Ante Bubić 5, Boris Krstulović 4, Domingo Franulović GK 2, Miroslav Ferić 1.

TREĆI RANG
REPUBLIČKA LIGA BIH - PRVACI ZONA
PRVA ZONA - TUZLA prvak Sloga Doboj
PRVA ZONA - BANJA LUKA prvak ?
DRUGA ZONA - ZENICA prvak Rudar Kakanj
DRUGA ZONA - SARAJEVO prvak Bosna Visoko
POBJEDNIK PRVE ZONE Sloga iz Doboja
FINALE DRUGE ZONE Rudar Kakanj - Bosna Visoko 3:1 i 4:0

PETI RANG
OPŠTINSKA LIGA VISOKO
GRADSKA LIGA
1.Mladost
2.Rosulje osvojilo 1.mjesto
3.Centar
4.Jezero
5.Omladinac Pertac
6.Student
SEOSKA LIGA
1.Polet Zimča
2.Uskok Dobrinje
3.Borac Čekrčići
4.Napredak Radovlje
5.Moštre
6.Stanica osvojila 1.mjesto
MAJSTORICA ZA PRVAKA:
Rosulje – Stanica 4:3

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 05 dec 2010, 12:39

SEZONA 1961-62.

PRVA SAVEZNA LIGA
TABELA
1.Partizan Beograd 22 13 5 4 42:22 31
2.Vojvodina Novi Sad 22 9 8 5 30:25 26
3.Dinamo Zagreb 22 10 5 7 36:23 25
4.Crvena Zvezda Beograd 22 9 6 7 35:25 25
5.Hajduk Split 22 8 8 6 30:30 24
6.OFK Beograd 22 7 8 7 37:28 22
7.Sarajevo 22 6 10 6 37:40 22
8.Rijeka 22 5 12 5 17:21 22
9.Velež Mostar 22 7 6 9 29:35 20
10.Novi Sad 22 7 5 10 27:40 19
11.Vardar Skopje 22 7 4 11 30:37 18
12.Borac Banja Luka 22 3 5 14 26:50 11
Iz lige ispadaju Vardar Skoplje i Borac Banja Luka.

LISTA STRIJELACA:
16 golova – Dražan Jerković (Dinamo)
15 golova – Vladimir Kovačević (Partizan)
11 golova – Đorđe Pavlić (Vojvodina)
10 golova – Zvonko Bego (Hajduk)
9 golova – Dušan Maravić (Crvena Zvezda), Spasoje Samardžić (OFK Beograd)
8 golova – Anton Rudinski (Crvena Zvezda), Josip Skoblar, Srđan Čebinac (OFK Beograd)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
PARTIZAN
Milutin Šoškić 22, Velibor Vasović 22/2, Fahrudin Jusufi 21, Milan Galić 21/7, Vladimir Kovačević 19/15, Velimir Sombolac 17, Milan Vukelić 17/6, Joakim Vislavski 17/3, Lazar Radović 16/2, Branislav Mihajlović 16, Zvezdan Čebinac 14/3, Milorad Milutinović 12, Radivoj Ognjanović 9/1, Dragoslav Jovanović 8, Ljubomir Mihajlović 6, Dragomir Slišković 4/1, Vladimir Petrović 3, Ivan Rajić 3/1, Miodrag B.Petrović 3, Bruno Belin 2, Mustafa Hasanagić 1.
VOJVODINA
Čedomir Sentin 21/1, Žarko Nikolić 20, Silvester Takač 20/5, Đorđe Pavlić 19/11, Slavko Svinjarević 17, Stevan Sekereš 17/2, Nedeljko Dugandžija 17/1, Andraš Vereš 14, Stevan Bena 13/1, Laslo Borbelj 12/1, Veljko Aleksić 10/3, Zdravko Rajkov 9/2, Dobrivoj Jergić 8/1, Ilija Pantelić 7, Petar Mijatović 7/1, Novak Roganović 6, Mladen Vučinić 6, Dimitrije Radović 5, Đorđe Milić 5/1, Dobroslav Krstić 3, Obren Ekmedžić 3, Nedeljko Bulatović 2, Radivoj Radosav 1, Ljubiša Stefanović 1.
DINAMO
Josip Šikić 22/1, Željko Matuš 21/4, Željko Perušić 21, Vlatko Marković 21, Mirko Braun 20, Dražan Jerković 19/16, Ivan Šantek 17, Petar Remete 17/4, Luka Lipošinović 16, Stjepan Lamza 14/3, Ivica Cvitković 13/1, Mirko Stojanović 12, Slaven Zambata 12/3, Gordan Irović 8, Damir Petrunić 5/1, Tomislav Knez 4, Rudolf Belin 3, Zlatko Škorić 2, Ivan Šangulin 1, Berislav Ribić 1/1.
CRVENA ZVEZDA
Dušan Maravić 22/9, Vladimir Popović 21, Vojislav Melić 21/1, Vladimir Durković 19, Nikola Stipić 19/4, Dragoslav Šekularac 19/3, Tomislav Milićević 16, Anton Rudinski 16/8, Novak Tomić 14/1, Dragomir Vukićević 13, Dimitrije Stojanović 10, Lazar Tasić 10, Svetozar Andrejić 10/2, Selimir Milošević 9/5, Luka Malešev 8/1, Mirko Stojanović 7, Slobodan Škrba 7, Petar Ćosić 4, Blagoje Mitić 3, Mirko Šekularac 2, Milanko Ćuk 1.
HAJDUK
Miroslav Brkljača 22, Vinko Cuzzi 21, Andrija Anković 21/5, Vladimir Šenauer 21/5, Zvonko Bego 20/10, Pave Garov 20/1, Ante Jurić 18, Bernard Vukas 18/1, Zlatko Papec 17/5, Stjepan Ilić 16/2, Aleksandar Kozlina 14, Ivo Bego 12, Marin Kovačić 9, Vjeko Vranković 6, Ferante Colnago 5, Damir Delić 5, Joško Vidošević 4, Ante Vulić 3/1, Stipe Perasović 2, Bogdan Kragić 1, Slavko Marinić 1, Mile Tomljenović 1.
OFK BEORAD
Momčilo Gavrić 22, Sava Antić 21/2, Spasoje Samardžić 21/9, Josip Skoblar 21/8, Srboljub Krivokuća 20, Milorad Popov 20, Vasilije Šijaković 18, Miroslav Milovanović 16/1, Srđan Čebinac 16/8, Stojan Milošev 13/2, Radovan Gojkov 10, Vladan Mladenović 10/5, Zoran Dakić 9/1, Tomislav Stanković 9, Miloš Grujić 6, Dragoljub Marić 5, Veroslav Mladenović 3, Petković 2, Miloš Adamović 2, Milorad Petrović 1, Miodrag Ščekić 1, Vojislav Đukić 1, M.Čejović 1, Veljko Zuber 1, Petar Nikolić 1.
RIJEKA (samo strijelci)
Zadel 4, Naumović 3, Veselica 3, Lukarić 2, Stojanović 1, Jantoljak 1, Radaković 1, Berek 1, Medle 1, Runjajić 1.
VELEŽ
Ivan Čurković 22, Zdravko Rodin 22, Meho Handžić 22, Nikola Benco 21, Muhamed Mujić 20/5, Kruno Radiljević 20/4, Zejnil Selimotić 20, Nusret Čerkić 19/6, Ivan Popović 18/6, Vlado Slišković 16, Bruno Repar 14, Milorad Lazović 12/5, Franjo Džidić 12/2, Kemal Šestić 10, Faruk Džafić 3, Omer Oručević 1.
BORAC
Kolak 21, Branko Krivokuća 21, Adem Kasumović 21, Aleksandar Buđa 21/3, Mladen Klobučar 21/5, Mile Tomljenović 19/1, Nikica Vezmar 19/3, Momčilo Spasojević 14/2, Mile Janković 12/4, Osman Jusufbegović 11/2, Andrija Jurić 11/1, Pero Alfirević 11, Vlado Aumiler 10, Veljko Đugum 9, Vladimir Zelenika 8/2, Omer Jusić 6/1, Jovo Radević 3, Miljenko Rusmir 3/1, Suad Švraka 3, Zvonimir Rašić 2, Bitunjac 2, Muhamed Kulenović 1.

DRUGA LIGA – GRUPA ISTOK
TABELA
1.Budućnost Titograd 22 12 4 6 36:29 28 Ulazi u Prvu ligu
2.Radnički Niš 22 11 5 6 48:39 27
3.Radnički Beograd 22 11 3 8 36:22 25
4.Srem Sremska Mitrovica 22 9 5 8 42:33 23
5.Rudar Kosovska Mitrovica 22 9 5 8 41:37 23
6.Proleter Zrenjanin 22 9 4 9 37:43 22
7.Sutjeska Nikšić 22 10 1 11 36:33 21
8.Mačva Šabac 22 8 4 10 18:29 20
9.Spartak Subotica 22 7 5 10 33:30 19
10.Priština 22 7 5 10 29:31 19
11.Radnički Sombor 22 7 5 10 23:46 19 Ispao
12.Radnički Kragujevac 22 5 8 9 27:34 18
Iz prve lige u drugu ligu Istok je nakon kvalifikacija ispao Vardar (Skopje).
Novi članovi druge lige Istok su Bačka (Bačka Palanka), Borac (Čačak), Jedinstvo (Zemun), Železničar (Niš) i Budućnost (Peć), a nakon kvalifikacija i OFK Subotica.

DRUGA SAVEZNA LIGA – GRUPA ZAPAD
TABELA
1.Željezničar Sarajevo 22 14 3 5 53:21 31 Ulazi u Prvu ligu
2.Sloboda Tuzla 22 13 5 4 48:20 31
3.Trešnjevka Zagreb 22 10 9 3 46:24 29
4.Čelik Zenica 22 13 2 7 40:21 28
5.Maribor 22 10 4 8 33:33 24
6.Karlovac 22 7 7 8 35:41 21
7.Proleter Osijek 22 5 9 8 34:39 19
8.Split 22 5 9 8 21:31 19
9.Šibenik 22 8 3 11 21:42 19
10.Borovo 22 4 7 11 29:46 15
11.Lokomotiva Zagreb 22 4 6 12 30:48 14
12.Varteks Varaždin 22 3 8 11 21:45 14
Iz prve lige u drugu ligu Zapad je nakon kvalifikacija ispao Borac (Banja Luka).
Iz druge lige Zapad nije ispao niko zbog proširenja lige.
Novi članovi druge lige Zapad su Olimpija (Ljubljana), Famos (Hrasnica), Istra (Pula), BSK (Slavonski Brod) i Rudar (Kakanj).

KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU
Učestvovali su drugoplasirane ekipe drugih liga (Radnički Niš – ISTOK i Sloboda Tuzla – ZAPAD) te 11. i 12. iz prve lige (Vardar Skopje i Borac Banja Luka).

13.maj 1962. – Borac Banja Luka – Sloboda Tuzla 1:1
20.maj 1962. – Sloboda Tuzla – Borac Banja Luka 3:2
Sloboda Tuzla ulazi, Borac Banja Luka ispada

27.maj 1962. – Radnički Niš – Vardar Skopje 1:1
03.juni 1962. – Vardar Skopje – Radnički Niš 0:0 – penali: 4:5
Radnički Niš ulazi, Vardar Skopje ispada

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU DRUGE LIGE
PRVI KRUG
Varteks Varaždin – Zagreb 0:1 2:0
Radnički Sombor – Odred Kikinda 2:1 2:1
Radnički Kragujevac – OFK Titograd*
OFK Titograd odustao
DRUGI KRUG
Varteks Varaždin – Slovan Ljubljana 3:0 2:0
Radnički Kragujevac – Radnički Sombor 2:1 7:0

PETI RANG
OPŠTINSKA LIGA VISOKO
Učesnici:
Mladost Visoko – prvak
Rosulje Visoko
Centar Visoko
Jezero Visoko
Omladinac Visoko
Student Visoko
Polet Zimča
Uskok Dobrinje
Borac Čekrčići
Stanica Visoko
7.april Visoko
Bosna juniori

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 06 dec 2010, 22:51

Sezona 1961/62

Piše, u prethodnom postu:

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU DRUGE LIGE
PRVI KRUG
Varteks Varaždin – Zagreb 0:1 2:0
Radnički Sombor – Odred Kikinda 2:1 2:1
Radnički Kragujevac – OFK Titograd*
OFK Titograd odustao
DRUGI KRUG
Varteks Varaždin – Slovan Ljubljana 3:0 2:0
Radnički Kragujevac – Radnički Sombor 2:1 7:0

Sistem kvalifikacija za popunu Druge savezne lige (obe grupe) bio je mnogo komplikovaniji i daleko duži.

Za Grupu Istok imam kompletnu šemu i gotovo sve rezultate:

U dve grupe po pet ekipa, Dvostruki kup – sistem. Početak kvalifikacija 17.juna

Severna grupa:

Učesnici: Odred (Kikinda), Bačka (Bačka Palanka), Subotica, Metalac (Valjevo) i Jedinstvo (Zemun)

Pretkolo (17.06 i 14.06.)
Subotica – Metalac (Valjevo) 2:2 i 1:1, penali 3:2

Prvo kolo 1.07. i 8.07.
Subotica – Jedinstvo (Zemun) 3:1 i 2:2
Bačka (Bačka Palanka) – Odred (Kikinda) 5:3 i 0:1

Napomena: Pobednici (Subotica i Bačka iz Bačke Palanke) su se plasirali u Drugu ligu, poraženi igrali baraž, za još jedno mesto u Drugoj ligi – pobedilo je Jedinstvo iz Zemuna.

Baraž (11.07. i 15.07.)
Jedinstvo (Zemun) – Odred (Kikinda) 5:1 i 2:3

Južna grupa:

Učesnici: ..., OFK Titograd, Budućnost (Peć), Borac (Čačak) i Železničar (Niš)

Pretkolo (17.06 i 14.06.)
...

Prvo kolo 1.07. i 8.07.
OFK Titograd – Budućnost (Peć) 0:2 i ?
Borac (Čačak) - Železničar (Niš) 2:2 i ?

Napomena: Pobednici (Budućnost iz Peći i Železničar iz Niša) su se plasirali u Drugu ligu, poraženi igrali baraž, za još jedno mesto u Drugoj ligi – pobednik Borac (Čačak)

Baraž (11.07. i 15.07.)
OFK Titogard – Borac (Čačak) 3:1 i 0:6

Na kraju su klubovi koji su ispali u baražu imali još jednu priliku – igrali su protiv dve najslabije plasirane ekipe iz Druge lige Radničkog iz Sombora i Radničkog iz Kragujevca. Posle polufinala i finala samo pobednik je ušao,kao sedmi novajlija u Drugu saveznu ligu – Istok.

Polufinale:
Radnički (Sombor) - Odred (Kikinda) 2:1 2:1
Radnički (Kragujevac) - OFK Titograd odustao
Finale:
Radnički (Kragujevac) - Radnički (Sombor) 2:1 7:0

Zaključak:
• Posle komplikovanih i dugih kvalifikacija novi članovi Druge savezne lige – Istok postali su: Subotica, Bačka (Bačka Palanka), Jedinstvo (Zemun), Budućnost (Peć), Železničar (Niš), Borac (Čačak) i Radnički (Kragujevac)
• OFK Titograd je, svestan svojih šansi (nikakve) napustio kvalifikaciono takmičenje , zbog čega je od Takmičarske komisije FSJ, neposredno pred početak nove sezone 1962/63 (u Crnogorskoj ligi) kažnjen sa četiri utakmice neigranja.


Grupa ZAPAD

Sistem kvalifikacija bio je, po mojim predpostavkama isti ili bar sličan. Dokaz- samo iz Hrvatske je učestvovalo šest ekipa - šest prvaka zona: BSK (Slavonski Brod), Zagreb, Istra (Pula), Bjelovar, Tekstilac (Zadar) i Segesta (Sisak).

Ovo je jedna od podgrupa i to nedovršena, jer Varteks nije posao drugoligaš:

Polufinale:
Varteks (Varaždin) - Zagreb 0:1 i 2:0
Slovan (Ljubljana) - Leotar (Trebinje) 4:2 i ?
Finale:
Varteks (Varaždin) - Slovan (Ljubljana) 3:0 i 2:0

Spominje se još jedan susret kvalifikacija:

Famos (Hrasnica) – Leotar (Trebinje) 1:1 i 3:0

Molim sve one koji mogu popuniti praznine i pomoći da se slože kockice ovih kvalifikacija da se oglase.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 06 dec 2010, 22:55

Sezona 1961/62 Treći rang takmjičenja

Republička liga Bosne i Hercegovine (po grupama)

Međupodsavezna liga ...

1 Rudar, Kakanj 26 16 4 6 61:31 +30 36
2 Famos, Hrasnica 26 16 2 8 54:35 +19 34
3 Bosna 26 13 7 6 59:38 +21 33
4 Jedinstvo, B 26 10 9 6 33:24 +9 29
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: Rudar (Kakanj) i Famos (Hrasnica) su se plasirali u Drugu saveznu ligu – Grupa Zapad, posle kvalifikacija
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća zona (Mostarska)

1 Leotar, Trebinje 22 17 2 3 60:18 +42 35
2 Borac, Čapljina 22 15 4 3 50:14 +36 34
3 Dubrovnik 22 12 6 4 41:19 +22 30
4 Lokomotiva, Mostar 22 11 4 7 43:30 +13 26
5 Troglav, Livno 22 10 2 10 44:45 -1 22
6 GOŠK, Dubrovnik 22 8 4 10 42:29 +13 20
7 Neretva, Metković 22 9 2 11 44:44 0 20
8 Iskra, Stolac 22 7 3 12 38:54 -16 17
9 Metalac, Konjic 22 7 3 12 37:65 -28 17
10 Velež, Nevesinje 22 7 2 13 35:47 -12 16
11 GOŠK, Gabela 22 6 4 12 33:52 -19 16
12 Hercegovac, Bileća 22 4 2 16 26:59 -33 10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Potrebna dorada i grupa i tabela.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 10 dec 2010, 17:35

Sezona 1962/63

Prva savezna liga

Vreme: 19.avgust 1962 - 9.jun 1963. godine

1 Partizan, Beograd 26 16 8 2 58 22 +36 40
2 Dinamo, Zagreb 26 14 7 5 525 35 +17 35
3 Željezničar, Sarajevo 26 11 7 8 49 31 +18 29
4 Velež, Mostar 26 10 8 8 331 31 +2 28

5 OFK Beograd 26 10 8 8 42 40 +2 28
6 Radnički, Beograd 26 10 6 10 43 33 +10 26
7 Crvena zvezda, Beograd 26 7 11 8 21 26 -5 25
8 RFK Novi Sad 26 7 10 9 29 37 -8 24
9 FK Sarajevo 26 9 5 12 28 40 -12 23
10 NK Rijeka 26 10 3 13 28 41 -13 23
11 Hajduk, Split 26 9 5 12 26 43 -17 23
12 Vojvodina, Novi Sad 26 9 4 13 43 40 +3 22
13 Sloboda, Tuzla 26 8 4 14 29 43 -14 20
14 Budućnost, Titograd 26 5 8 13 19 38 -19 18

Ispali: Budućnost (Titograd) i Sloboda (Tuzla)
Novi članovi: Vardar (Skopje) i Trešnjevka (Zagreb)

Partizan: Šoškić Milutin (26/22) – Jusufi Hajrudin (25/0), Vasović Velibor (24/2), Mihajlović Ljubomir (23/0), Vukelić Milan (18/2), Sombolac Velimir (14/0), Jončić Aleksandar (80/), Radović Lazar (5/2), Milutinović Milorad (5/0), Slišković Dragomir (5/0), Mitić Ilija (5/0), Petrović Vladimir (3/0), Jovanović Dragoslav (2/0), Damjanović Milan (1/0) – Kovačević Vladimir (26/14), Galić Milan (25/16), Vislavski Joakim (17/7), Ćebinac Zvezdan (16/0), Milutinović Velibor (15/1), Hasanagić Mustafa (12/4), Rudinski Anton (8/6), Rajić Ivan (6/1), Mihajlović Branislav (4/1), Bajić Mane (4/0), Petrović Miodrag (3/1). Ukupno 25 igrača. Trener: Bobek Stjepan i Kiril Simonovski.

Lista strelaca:
Smajlović Drago (Železničar) 18 (26)
Zambata Slaven (Dinamo) 16 (23)
Pavlić Đorđe (Vojvodina) 16 (23)
Galić Milan (Partizan) 16 (25)
________________________________________

Druge savezne lige

Istok

1 Vardar, Skoplje 30 18 8 4 50:24 +26 44
2 Radnički, Beograd 30 15 8 7 44:25 +19 38
3 Trepča, Kosovska Mitrovica 30 14 8 8 53:38 +15 36
4 Sutjeska, Nikšić 30 13 8 9 63:45 +18 34
5 Priština 30 11 9 10 45:43 +2 31
6 Bačka, Bačka Palanka 30 12 7 11 51:49 +2 31
7 Subotica 30 10 9 11 43:47 -4 29
8 Spartak, Subotica 30 11 7 12 32:44 -12 29
9 Proleter, Zrenjanin 30 10 8 12 39:38 +1 28
10 Borac, Čačak 30 9 10 11 36:38 -2 28
11 Jedinstvo, Zemun 30 9 10 11 38:44 -6 28
12 Železničar, Niš 30 12 4 14 39:48 -9 28
13 Srem, Sremska Mitrovica 30 11 6 13 39:49 -10 28
14 Radnički, Kragujevac 30 10 6 14 47:48 -1 26
15 Mačva, Šabac 30 11 4 15 36:39 -3 26
16 Budućnost, Peć 30 4 8 18 26:62 -36 16

Viši rang: Vardar (Skoplje) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Budućnost (Peć), Mačva (Šabac) i Radnički (Kragujevac)
Novi članovi:
• Budućnost (Titograd) iz Prve savezne lige
• Radnički (Sombor), FK Bor i Pobeda (Prilep)
Napomene: Rudar (Kosovska Mitrovica) je promenio ime u Trepča, od ove sezone

Lista strelaca:
20 Gođevac Svetozar (Radnički, Kragujevac) i Lazarević Vojin (Sutjeska)
18 S.Mojsov (Vardar)
16 Stojanović (Železničar Niš)
15 Vukmirović (Trepča)
14 Vučinić (Bačka)

Kvalifikacije za popunu lige:
Lovćen (Cetinje) – Pobeda (Prilep) 1:1 i 0:1
Bor – Sloboda (Titovo Užice) 2:0 i 0:2, treća u Beogradu 4:1

Zapad

1 Trešnjevka, Zagreb 30 18 4 8 66:39 +27 40
2 Čelik, Zenica 30 14 8 8 42:34 +8 36
3 NK Maribor 30 12 11 7 52:33 +19 35
4 Slavonija, Osijek 30 13 8 9 47:37 +10 34
5 Varteks, Varaždin 30 11 9 10 38:30 +8 31
6 Olimpija, Ljubljana 30 11 9 10 43:38 +5 31
7 NK Šibenik 30 13 3 14 56:51 +5 29
8 Lokomotiva, Zagreb 30 11 7 12 50:45 +5 29
9 NK Borovo 30 11 7 12 34:36 -2 29
10 Famos, Hrasnica 30 10 9 11 42:47 -5 29
11 Istra, Pula 30 11 7 12 43:59 -16 29
12 Borac, Banja Luka 30 10 8 12 42:44 -2 28
13 BSK, Slavonski Brod 30 10 8 12 41:50 -9 28
14 RNK Split 30 11 6 13 35:43 -8 28
15 Rudar, Kakanj 30 9 7 14 27:47 -20 25
16 NK Karlovac 30 5 9 16 24:49 -25 19

Viši rang: Trešnjevka (Zagreb) se plasirala u Prvu saveznu ligu
Ispali: NK Karlovac, Rudar (Kakanj) i RNK Split
Novi članovi:
Sloboda (Tuzla) iz Prve savezne lige
• NK Zagreb, Šparta (Beli Manastir) i Bosna (Visoko)
Napomene: Proleter (Osijek) od ove sezone nosi ime Slavonija

Lista strelaca:
19 Rauš Zdravko (Lokomotiva)
17 Pirc (Maribor)
16 Nadoveza (Šibenik)
14 J.Gucmirtl (Slavonija), Orošnjak (Šibenik)
13 Remete (Trešnjevka), Mladenović (Olimpija), Popović (Borovo), Barišić (Famos)

Kvalifikacije za popunu lige:
Vreme: 26.maj do 17.juni 1963.godine

Jadran (Kaštel Sućurac) – Orijent (Rijeka) 2:2
Orijent (Rijeka) - Jadran (Kaštel Sućurac) 4:1
Jadran (Kaštel Sućurac) – Šparta (Beli Manastir) 0:1
Šparta (Beli Manastir) – Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0

1 Šparta, Beli Manastir
2
3

U nedostatku drugih upisani su samo svi rezultati Jadrana (Kaštel Sućurac. Ima li neko rezulate gruie u kojoj je bila Bosna (Viskoko) ?

Republička liga (III rang takmičenja

Hercegovačka zona

Igralo se po zonama. Na žalsot imam samo rezultate Hercegovačke zone.

1 Troglav, Livno 22 16 2 4 55:20 +35 34
2 Lokomotiva, Mostar 22 14 5 3 36:24 +12 33
3 Dubrovnik 22 11 6 5 41:24 +17 28
4 Borac, Čapljina 22 12 3 7 42:35 +7 27
5 GOŠK, Dubrovnik 22 12 2 8 53:21 +32 26
6 Iskra, Stolac 22 10 3 9 45:31 -14 23
7 Neretva, Metković 22 10 1 11 40:44 -4 21
8 Mladost, Lištica 22 9 0 13 40:70 -30 18
9 Leotar, Trebinje 22 8 1 13 32:33 -1 17
10 Velež, Nevesinje 22 7 1 14 43:48 -5 15
11 Budućnost, Duvno 22 6 2 14 23:48 -25 14
12 Metalac, Konjic 22 4 0 18 26:69 -43 8

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:04

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:07

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:09

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:12

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:14

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:17

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:20

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 10 dec 2010, 21:22

slika

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 10 dec 2010, 21:54

Svaka čast majstori.

SEZONA 1963-64
PRVA SAVEZNA LIGA
1.Crvena Zvezda 26 14 8 4 45:22 36 Šampion
2.OFK Beograd 26 11 11 4 49:32 33
3.Dinamo 26 12 9 5 40:29 33
4.Sarajevo 26 11 7 8 47:37 29
5.Partizan 26 9 8 9 34:26 26
6.Željezničar 26 8 10 8 37:43 26
7.Vojvodina 26 9 6 11 34:31 24
8.Radnički (Niš) 26 10 4 12 33:34 24
9.Rijeka 26 7 10 9 37:42 24
10.Hajduk 26 9 5 12 44:44 23
11.Trešnjevka 26 9 5 12 34:54 23
12.Velež 26 5 12 9 30:41 22
13.Novi Sad 26 7 7 12 30:52 21 Ispao
14.Vardar 26 6 8 12 28:35 20
Napomena: Zbog katastrofalnog zemljotresa koji je pogodio Skopje, odlučeno da Vardar ostane u prvoj ligi. Zato Prva liga ima 15 timova za sezonu 1964/65.

LISTA STRIJELACA:
16 golova – Josip Skoblar (OFK Beograd), Vladimir Kovačević (Partizan)
15 golova – Zoran Prljinčević (Crvena Zvezda)
14 golova – Borivoje Kostić (Crvena Zvezda), Slaven Zambata (Dinamo), Drago Smajlović (Željezničar), S.Ostojić (Radnički), Ivica Hlevnjak, Andrija Anković (Hajduk)
12 golova – Spasoje Samardžić (OFK Beograd), Veselica (Rijeka).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Borivoje Kostić 25/14, Milan Čop 24, Vladimir Popović 24, Zoran Prljinčević 23/15, Dragan Džajić 23/4, Vojislav Melić 23, Mirko Stojanović 22, Vladimir Durković 20, Slobodan Škrbić 19, Dušan Maravić 15/2, Novak Tomić 13, Velibor Vasović 13, Tomislav Milićević 11, Nikola Stipić 10/2, Dragoslav Šekularac 6/1, Petar Ćosić 4, Dragan Popović 4/1, Blagoje Mitić 4, Živorad Jevtić 4, Sreten Đurica 4, Dragan Stojanović 3/1, Selimir Milošević 2/1, Luka Malešev 1, Ljubomir Milić 1, Slobodan Mitić 1.
OFK BEOGRAD
Dragoljub Marić 25/3, Momčilo Gavrić 25, Blagomir Krivokuća 25, Josip Skoblar 25/16, Stojan Milošev 25/2, Sreten Banović 25/2, Miroslav Milovanović 24, Dragan Gagula 22/1, Spasoje Samardžić 22/12, Blagoje Vidinić 18, Srđan Čebinac 18/8, Andreja Čolić 14/1, Stanoje Miloradović 7, Milosavljević 2, Slobodan Perišić 1, Vojislav Đukić 1, Sava Antić 1, Đurić 1, Zoran Dukić 1.
DINAMO
Zdenko Kobeščak 25/6, Zlatko Škorić 24, Rudolf Belin 24/1, Slaven Zambata 24/14, Stjepan Lamza 23/3, Vlatko Marković 22, Željko Perušić 20/2, Tomislav Knez 20/1, Nikola Benco 19, Adem Kasumović 19, Mirko Braun 15/1, Zdravko Rauš 14/8, Mladen Ramljak 10/1, Muhamed Mujić 8/1, Ivica Cvitković 7, Drago Vrhovec 6, Branko Crnković 5, Luka Lipošinović 5, Dražan Jerković 4, Zlatko Haraminčić 2/1, Berislav Ribić 2, Zlatko Bišćan 1, Zlatko Mesić 1, Drago Hoić 1.
PARTIZAN
Zvezdan Čebinac 26/2, Milutin Šoškić 21, Lazar Radović 21/3, Ljubomir Mihajlović 21, Vladimir Kovačević 20/16, Milan Galić 20/4, Jovan Miladinović 19, Joakim Vislavski 18/4, Dragoslav Jovanović 16, Velimir Sombolac 16, Velibor Milutinović 15/1, Radoslav Bečejac 14/2, Milan Damjanović 12, Josip Pirmajer 12/2, Mustafa Hasanagić 9, Milan Vukelić 8, Mane Bajić 8, Fahrudin Jusufi 6, Jovan Ćurčić 5, Dragomir Slišković 5, Aleksandar Jončić 2, Branislav Mihajlović 2, Dimitrije Davidović 1, Anton Rudinski 1, Miodrag Petrović 1, Zenun Brovina 1.
ŽELJEZNIČAR
Rastislav Matić 26, Drago Smajlović 26/14, Ivan Osim 26/8, Miljan Štaka 24, Vjekoslav Krajnc 23, Mirko Gašić 23/3, Boris Bračulj 21/4, Vasilije Radović 19/1, Sulejman Kulović 18, Josip Zemko 17, Ahmet Dizdarević 17/1, Zvonko Duspara 13/2, Đuro Smajlović 12/1, Šefik Azabagić 12, Ranko Planinić 10, Enver Kapidžić 9, Dušan Jovanović 5/1, Vladimir Petković 3/1, Nikola Mijušković 2, Josip Bukal 1.
VOJVODINA
Stevan Nešticki 25/1, Slavko Svinjarević 25, Mladen Vučinić 25, Ilija Pantelić 24/4, Čedomir Sentin 20, Dobrivoj Jergić 19, Đorđe Milić 19/8, Đorđe Pavlić 18/7, Silvester Takač 18/5, Radivoj Radosav 16/1, Stevan Sekereš 15/2, Adolf Lambi 15/4, Josip Verner 9/2, Luka Malešev 7, Žarko Nikolić 6, Vasa Pušibrk 6, Nedeljko Dugandžija 6, Lajoš Viček 5, Veljko Aleksić 4/1, Petar Hevizi 2, Janko Sanković 1, Dragan Surdučki 1.
RADNIČKI
Miodrag Knežević 26, D.Jocić 26, S.Ostojić 25/14, Radovan Radivojević 25/2, Ilija Dimoski 24/2, M.Jeremić 23/3, M.Grbić 22, Dragan Holcer 20/2, A.Nikolić 19/2, D.Jovanovski 19, R.Cekić 13/5, V.Sovorović 9/2, Z.Ristić 6/1, S.Balov 4, M.Jolić 3, Tomislav Mitić 3, Z.Bogdanović 2, D.Drašković 1.
RIJEKA (samo strijelci)
Veselica 12, Vukoje 7, Lukarić 6, Gulin 4, Jantoljak 3, Naumović 1, Vranković 1, Radaković 1, Zadel 1, Berek 1, Blažević 1.
HAJDUK
Andrija Anković 26/14, Ivica Hlevnjak 24/14, Zlatko Papec 23, Vinko Cuzzi 21, Zvonko Bego 21/3, Pero Nadoveza 19/1, Miroslav Ferić 18/5, Ante Pletikosić 16, Branko Kraljević 15/1, Ferante Colnago 14, Siniša Fulgozi 12, Aleksandar Kozlina 12, Lukša Poklepović 11, Miroslav Brkljača 10, Marin Kovačić 10, Ivo Jerolimov 9, Ante Jurić 9, Ante Žaja 9/4, Veljko Zuber 8, Pave Garov 8/1, Zdenko Vukasović 5, Ante Bjegović 2/1, Damir Delić 2, Radomir Vukčević 1, Marin Županov 1, Emir Rebac 1.
VELEŽ
Zejnil Selimotić 26/7, Ivan Ćurković 26, Kruno Radiljević 26/3, Nusret Čerkić 24/7, Milorad Lazović 24/7, Kemal Šestić 22, Meho Handžić 22, Muhamed Glavović 16/1, Zdravko Rodin 16, Šefik Alajbegović 15, Omer Oručević 14/3, Vlado Slišković 14, Željko Barbarić 12/2, Jovan Račić 8, Slobodan Primorac 7, Miroslav Kordić 5, Enver Šarić 5, Franjo Džidić 5, Faruk Džafić 4, Mladen Mikulić 3, Zoran Brajković 1.

DRUGA LIGA – ISTOK
1.Sutjeska Nikšić 30 19 4 7 62:38 43 Ulazi
2.Bor 30 14 9 7 46:34 37
3.Radnički Beograd 30 13 9 8 60:44 35
4.Pobeda Prilep 30 13 7 10 46:40 33
5.Trepča Kosovska Mitrovica 30 13 6 11 52:45 32
6.Železničar Niš 30 13 6 11 44:40 32
7.Budućnost Titograd 30 12 7 11 46:35 31
8.Borac Čačak 30 11 9 10 41:32 31
9.Bačka Bačka Palanka 30 12 7 11 39:49 31
10.Srem Sremska Mitrovica 30 11 8 11 38:40 30
11.Proleter Zrenjanin 30 10 9 11 53:42 29
12.Spartak Subotica 30 13 3 14 40:43 29
13.Priština 30 12 4 14 37:40 28
14.Jedinstvo Zemun 30 10 7 13 51:56 27 Ispada
15.OFK Subotica 30 7 3 20 32:70 17 Ispada
16.Radnički Sombor 30 4 8 18 41:80 16 Ispada
Novi članovi druge lige Istok su Voždovački Beograd, Mladost Smederevska Palanka i Bregalnica Štip.

DRUGA LIGA – ZAPAD
1.Zagreb 30 16 10 4 52:23 42 Ulazi
2.Maribor 30 17 6 7 57:21 40
3.Borac Banja Luka 30 18 4 8 61:48 40
4.Olimpija Ljubljana 30 14 8 8 55:31 36
5.Slavonija Osijek 30 13 7 10 53:40 33
6.Sloboda Tuzla 30 12 8 10 50:45 32
7.Varteks Varaždin 30 11 10 9 43:42 32
8.Čelik Zenica 30 11 9 10 46:47 31
9.Šibenik 30 9 12 9 38:41 30
10.Lokomotiva Zagreb 30 10 10 10 43:50 30
11.BSK Slavonski Brod 30 8 9 13 35:41 25
12.Istra Pula 30 9 7 14 35:47 25
13.Borovo 30 8 8 14 40:48 24
14.Famos Hrasnica 30 7 9 14 35:52 23
15.Bosna Visoko 30 6 9 15 31:59 21 Ispada
16.Šparta Beli Manastir 30 5 6 19 31:70 16 Ispada
Novi članovi druge lige Zapad su Rudar Kakanj, Split i Kladivar Celje.

KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU:
Rudar Kakanj (Zenička zona) - Igman Ilidža (Sarajevska zona)
Rudar Kakanj prošao.

HERCEGOVAČKA ZONA
1.Leotar Trebinje 22 15 4 3 58:18 34
2.Dubrovnik 22 16 2 4 43:23 34
3.GOŠK Dubrovnik 22 15 1 6 61:27 31
4.Velež Nevesinje 22 11 4 7 52:44 26
5.Borac Čapljina 22 10 2 10 49:44 22
6.Neretva Metković 22 7 6 9 41:43 20
7.Lokomotiva Mostar 22 8 4 10 34:36 20
8.Iskra Stolac 22 8 4 10 36:46 20
9.Troglav Livno 22 7 4 11 34:35 18
10.Budućnost Duvno 22 7 2 13 37:45 16
11.Mladost Lištica 22 7 1 14 31:59 15
12.GOŠK Gabela 22 3 2 17 21:77 7

V RANG
OPŠTINSKA LIGA VISOKO
TABELA
1.Borac Čekrčići 19 14 1 4 46:18 29
2.Rosulje Visoko 19 13 2 4 48:21 28
3.Mladost Visoko 19 14 0 5 43:20 28
4.Stanica Visoko 19 10 2 7 32:29 22
5.Polet Zimča 19 9 1 9 46:34 19
6.Centar Visoko 19 9 1 9 38:40 19
7.Uskok Dobrinje 19 9 1 9 23:28 19
8.Jezero Visoko 19 9 1 9 24:36 19
9.Omladinac Visoko 19 8 1 10 19:27 17
10.Student Visoko 19 7 2 10 23:58 16
11.Napredak Radovlje 10 4 0 6 17:48 8
Niko nije ulazio niti ispadao iz Lige.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 12 dec 2010, 19:27

Sezona 1963/64 - dodatak

III Rang takmičenja

Srpska liga – Sever

1 Voždovački, Beograd 30 19 4 7 76:31 +45 42
2 Odred, Kikinda 30 17 6 7 59:35 +24 40
3 Hajduk, Kula 30 17 4 9 69:43 +26 38
4 Tekstilac, Odžaci 30 13 8 9 57:46 +11 34
5 Železnik, 30 11 9 10 38:41 -3 31
6 Žarkovo, Beograd 30 11 8 11 69:54 +15 30
7 Crvenka 30 11 8 11 53:57 -4 30
8 Sloven, Ruma 30 11 8 11 46:59 -13 30
9 Zvezda, Subotica 30 9 11 10 49:44 +5 29
10 Jedinstvo, Stara Pazova 30 12 6 12 49:42 +7 30
11 Radnički, Novi Sad 30 11 7 12 53:55 -2 29
12 Dinamo, Pančevo 30 10 8 12 54:48 +6 28
13 Bečej 30 8 12 10 44:52 -8 28
14 Banat, Zrenjanin 30 10 7 13 40:51 -11 27
15 Radnički, Zrenjanin 30 8 6 16 38:68 -30 22
16 Radnički, Nova Pazova 30 4 5 21 36:104 -68 13

Viši rang: Voždovački (Beograd) se plasirao u Drugu saveznu ligu – grupa Istok
Ispali: Radnički (Nova Pazova), Radnički (Zrenjanin), Banat (Zrenjanin), Dinamo (Pančevo) i Bečej
Novi članovi: ?
Napomene:


Srpska liga – Zapadna grupa, podgrupa „A“

1 Radnički, Kragujevac 18 14 2 2 62:26 +36 30
2 Metalac, Valjevo 18 13 3 2 45:16 +29 29
3 Sloboda, Titovo Užice 18 9 5 4 37:19 +18 23
4 Sloga, Kraljevo 18 11 0 7 48:24 +24 22
5 Mačva, Šabac 18 8 4 6 35:21 +14 20
6 Napredak, Kruševac 18 9 1 8 31:24 +7 19
7 Sloga, Užička Požega 18 5 3 10 23:38 -15 11
8 Trstenik 18 4 3 11 25:38 -13 11
9 FAP Priboj 18 3 2 13 24:65 -41 8
10 Gučevo, Banja Koviljača 18 2 1 15 17:76 -59 6

Viši rang: Radnički (Kragujevac) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – Istok, protiv Mladosti (Smederevska Palanka), prvaka Južne grupe Srpske lige, podgrupa „B“ i nije uspeo.
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Srpska liga – Zaapdna grupa. Podgrupa „B“

1 Mladost, Smed. Palanka 18 11 6 1 45:9 +36 28
2 Timok, Zaječar 18 10 5 3 48:20 +28 25
3 Dubočica, Leskovac 18 9 5 4 40:28 +12 23
4 Radnički, Pirot 18 9 3 6 43:30 +13 21
5 Smederevo 18 6 8 4 27:27 0 20
6 Mladi radnik, Požarevac 18 7 1 10 32:55 -23 15
7 Mladenovac 18 5 4 9 26:33 -7 14
8 Dinamo, Vranje 18 4 5 9 29:43 -14 13
9 Udarnik, Loznica 18 3 5 10 19:43 -24 11
10 Jastrebac, Niš 18 3 4 11 28:49 -21 10

Viši rang: Mladost (Smederevska Palanka) igrala kvalifikacije za Drugu saveznu ligu protiv Radničkog (Kragujevac), prvaka Južne grupe Srpske lige, podgrupa „A“ i uspela
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Srpska liga – Zapadna grupa, podgrupa „C“ (ili liga KiM ???)

1 Budućnost, Peć
2 Vlaznimi, Đakovica
3 Obilić, Priština
4 Metohija, Prizren
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
• Budućnost (Peć) je igrala kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – Istok i nije uspela
• Budućnost (Peć), Vlaznimi (Đakovica), Obilić (Priština) i Metohija (Prizren) su se plasirali u novoformiranu jedinstvenu Srpsku ligu – Jug.
Ispali:
Novi članovi:
Napomene: Umesto tri grupe Srpske lige – Zapad formirana je jedinstvena Srpska liga – Jug.


Hrvatska

U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona: Split, Karlovac, Orijent (Rijeka) i Belišće.
Pobjedio: Split.

Dalmatinska zona

U Dalmatinskoj zoni učestvovali su i klubovi iz Like: Lika (Gospić) i Jedinstvo (Donji Lapc)

1 Split 28 19 6 3 82:22 +60 44
2 Jadran, Kaštel Sućurac 28 17 5 6 62:20 +42 39
3 Zmaj, Makarska 28 16 7 5 67:32 +35 39
4 Solin 28 14 6 8 66:38 +28 34
5 Junak, Sinj 28 12 7 9 62:53 +9 31
6 DOŠK, Drniš 28 13 5 10 51:49 +2 31
7 Jugovinil, Kaštel Gomilica 28 9 12 7 50:37 +13 30
8 Metalac, Zadar 28 12 6 10 48:47 +1 30
9 Zadar 28 11 8 9 39:41 -2 30
10 Dinara, Knin 28 11 7 10 53:34 +19 29
11 Tekstilac, Zadar 28 11 7 10 69:56 +13 29
12 Lika,Gospić 28 7 8 13 43:64 -21 22
13 Velebit, Benkovac 28 6 3 19 38:77 -39 15
14 Polet, Zablaće 28 3 7 18 36:95 -59 13
15 Jedinstvo, Donji Lapac 28 0 2 26 13:110 -97 2

Viši rang: Split je, sa prvacima ostalih zona igrao kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu – uspeo.
Ispali: Jedinstvo (Donji Lapac), Polet (Zablaće), Velebit (Benkovac), Lika (Gospić) i Tekstilac (Zadar)
Novi članovi: ?
Napomene:


Riječko istarska zona

Istarska grupa

1 Rudar, Labin 10 7 2 1 26:9 +17 16
2 Rovinj 10 4 2 4 26:22 +4 10
3 Jadran, Poreč 9 4 2 3 22:24 -2 10
4 Pazin 9 3 2 4 19:22 -3 8
5 Vodnjan 9 2 4 3 14:16 -2 8
6 Sloga, Fažana 9 1 2 6 12:26 -14 4

Viši rang: Rudar (Labiun) je igrao kvalifikacije za prvaka Riječko – istarske zone protiv Orijenta iz Rijeke - nije uspeo.
Ispali: niko
Novi članovi: ?
Napomene:


Riječka grupa

1 Orijent, Rijeka 18 14 1 3 68:25 +43 29
2 Goranin, Delnice 18 13 0 5 51:25 +26 26
3 Lokomotiva, Rijeka 18 11 1 6 56:25 +31 23
4 Vinodol, Novi Vinodolski 18 9 2 7 53:33 +20 20
5 Nehaj, Senj 18 9 2 7 48:38 +10 20
6 Naprijed. Hreljin 18 10 0 8 34:29 +5 20
7 Grobničan, Čavle 18 7 2 9 39:46 -7 16
8 Mladost, Kraljevica 18 6 1 11 38:53 -15 13
9 Opatija 18 4 1 13 26:58 -32 9
10 Klana 18 1 2 15 22:103 -81 4

Viši rang: Orijent je igrao duple kvalifikacije, za prvaka Istarsko –riječke zone protiv Rudara (Labin) i uspeo i za prvaka Hrvatske – nije uspeo.
Ispali: Klana
Novi članovi: ?
Napomene:


Finale (24. i 31.5.)
Rudar (Labin) – Orijent (Rijeka) 3:3 i 0:1

Zagrebačka zona

1 Karlovac 30 19 6 5 79:37 +42 44
2 Elektrostroj, Karlovac 30 18 6 6 79:36 +43 42
3 MTČ, Čakovec 30 19 2 9 71:50 +21 40
4 Šparta, Zagreb 30 15 5 10 55:44 +11 35
5 Segesta, Sisak 30 15 3 12 55:52 +3 33
6 Borac, Zagreb 30 14 5 11 59:56 +3 33
7 Metalac, Zagreb 30 12 6 12 47:42 +5 30
8 Rudeš, Zagreb 30 13 4 13 49:51 -2 30
9 Metalac, Sisak 30 11 7 12 58:54 +4 29
10 Jedinstvo, Ogulin 30 13 3 14 52:60 -8 29
11 Jedinstvo, Zagreb 30 11 7 12 39:49 -10 29
12 Sloboda, Varaždin 30 11 6 13 55:56 -1 28
13 Kustošija, Zagreb 30 10 3 17 43:71 -28 23
14 Slaven, Koprivnica 30 9 3 18 38:54 -16 21
15 Mladost, Zabok 30 8 4 18 54:69 -15 20
16 Daruvar 30 6 2 22 38:81 -43 14

Viši rang: Karlovac je igrao kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu sa prvacima ostalih zona – nije uspeo.
Ispali: Daruvar, Mladost (Zabok), Slaven (Koprivnica) i Kustošija (Zagreb)
Novi članovi: ?
Napomene:


Slavonska zona

1 Belišće 25 16 3 6 54:24 +30 35
2 Lokomotiva, Vinkovci 25 14 6 5 58:28 +30 34
3 Jovalija, Valpovo 25 13 7 5 71:36 +35 33
4 Dinamo, Vinkovci 25 11 7 7 64:35 +29 29
5 Metalac, Osijek 25 8 10 7 46:42 +4 26
6 Željenzičar, Slav. Brod 25 11 4 10 37:37 0 26
7 Graničar, Županja 25 8 9 8 44:51 -7 25
8 Nafta, Bosan. Brod 25 9 5 11 44:50 -6 23
9 Slavonija, Slavon. Požega 25 9 5 11 45:62 -17 23
10 Jedinstvo,Đakovo 25 7 6 12 57:61 -4 20
11 Sloga,Vukovar 25 8 4 13 42:58 -16 20
12 Sloga, Nova Gradiška 25 7 6 12 40:67 -27 17
13 Sloga, Đurđevo 25 6 5 14 30:61 -31 17
14 Radnički, Slavon. Požega 13 3 1 9 13:33 -20 7

Viši rang:
Ispali: Radnički (Slavonska Požega) i Sloga (Nova Gradiška)
Novi članovi: Hajduk (Sijekovac) …
Napomene:
Kvalifikacije za popunu lige:
1. kolo:
Budućnost (Rešetare) – Seljak (Koška) 3:2


2.kolo:
Budućnost (Rešetare) –Hajduk (Sijekovac) 2:3

Slovenska liga
1 Kladivar, Celje 24 18 3 3 59:23 +36 39
2 Svoboda, Ljubljana 24 13 5 6 50:35 +15 31
3 Rudar, Trbovlje 24 11 8 5 53:30 +23 30
4 Triglav, Kranj 24 13 4 7 46:31 +15 30
5 Slovan, Ljubljana 24 12 5 7 50:37 +13 29
6 Ljubljana 24 11 3 10 49:39 +10 25
7 Sobota, Murska Sobota 24 10 4 10 44:44 0 24
8 Gorica, Nova Gorica 24 8 7 9 32:42 -10 23
9 Aluminij, Kidričevo 24 7 8 9 42:43 -1 22
10 ŽŠD Celje 24 8 4 12 55:60 -5 20
11 Železničar, Maribor 24 7 5 12 33:52 -19 19
12 Delamaris, Izola 24 4 5 15 32:59 -27 13
13 Olimp, Celje 24 2 3 19 25:75 -50 7

Viši rang: Kladivar (Celje) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Olimp (Celje)
Novi članovi: Branik (Maribor), Ilirija (Ljubljana) i Hrastnik
Napomene:
Najbolji strelac: Devčič (Celje/Kladivar) 28 golova

Kvalifikacije za popunu lige:
Ilirija (Ljubljana) – Rudar (Velenje) 2:1 i 3:2

BOSNA I HERCEGOVINA

Međuzonska liga

1 Rudar, Kakanj 26 16 4 6 61:31 +30 36
2 Igran, Ilidža 26 14 6 6 57:30 +27 34
3 Partizan, Sarajevo 26 11 7 8 49:36 +13 29
4 ZSK Zenica 26 11 6 9 44:33 +11 28
5 Bratstvo, Travnik 26 9 10 7 42:39 +3 28
6 Bosna, Sarajevo 26 12 3 11 52:49 +3 27
7 Rudar, Kreka 26 10 6 10 42:38 +4 26
8 Jedinstvo, Brčko 26 11 4 11 42:41 +1 26
9 Rudar, Ljubija 26 12 1 13 47:53 -6 25
10 Radnik, Bijeljina 26 8 9 9 43:47 -4 25
11 Iskra, Bugojno 26 10 3 13 36:49 -13 23
12 Željezničar, Doboj 26 8 5 13 35:57 -22 21
13 Radnički, Prijedor 26 6 6 14 37:57 -20 18
14 Borac, Drvar 26 8 2 16 31:59 -18 18

Viši rang:
• Rudar (Kakanj) se plasirao u Drugu saveznu ligu – Zapad posle kvalifikacija, savladalao je Igman (Ilidža)
• Igman (Ilidža) nije uspeo u kvalifikacijama za ulazak u Drugu ligu – Zapad, pobedio je Leotar (Trebinje), a izgubio u finalu od Rudara (Kakanj)
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hercegovačka zona

1 Leotar, Trebinje 22 15 4 3 58:18 +40 34
2 Dubrovnik 22 16 2 4 43:23 +20 34
3 GOŠK, Dubrovnik 22 15 1 6 61:27 +34 31
4 Velež, Nevesinje 22 11 4 7 52:44 +8 26
5 Borac, Čapljina 22 10 2 10 49:44 +5 22
6 Neretva, Metković 22 7 6 9 41:43 -2 20
7 Lokomotiva, Mostar 22 8 4 10 34:36 -2 20
8 Iskra, Stolac 22 8 4 10 36:46 -10 20
9 Troglav, Livno 22 7 4 11 34:35 -1 18
10 Budućnost, Duvno 22 7 2 13 37:45 -8 16
11 Mladost, Lištica 22 7 1 14 31:59 -28 15
12 GOŠK, Gabela 22 3 2 17 21:77 -56 7

Viši rang: Leotar (Trebinje) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Drugu saveznu ligu – Zapad i ispao (poražen od Igmana, Ilidža)
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Makedonska liga

1 Bregalnica, Štip 26 16 4 6 62:38 +24 36
2 Belasica, Strumica 26 12 6 8 52:38 +14 30
3 Teteks, Tetovo 26 11 7 8 37:38 -1 29
4 Metalec, Skopje 26 12 5 9 54:44 +10 29
5 Vardar, Negotino 26 11 7 8 43:47 -4 29
6 Karaorman, Struga 26 12 4 10 60:46 +14 28
7 KSK Kumanovo 26 12 3 11 57:51 +6 27
8 Tikveš, Kavadarci 26 11 5 10 56:55 +1 27
9 Pelagonija, Bitola 26 11 4 11 39:45 -6 26
10 Ohrid 26 11 3 12 52:46 +6 25
11 Rabotnički, Skopje 26 8 8 10 46:38 +8 24
12 Jugohrom, Jegunovce 26 9 5 12 54:64 -10 23
13 Napredok, Kičevo 26 8 7 11 52:70 -18 23
14 Kofuf Đevđelija 26 4 2 20 30:92 -62 10
? 148 70 146 694:712

Viši rang: Bregalnica (Štip) je igrala kvalifikacije za Drugu ligu – Istok. Uspela.
Ispali: Kožuf (Đevđelija), Napredok (Kičevo) i Jugohrom (Jegunovce)
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 OFK Titograd 18 12 5 1 42:11 +31 29
2 Lovćen, Cetinje 18 12 4 2 43:12 +31 28
3 Rudar, Pljevlja 17 10 2 5 35:26 +9 22
4 Bokelj, Kotor 18 9 3 6 42:23 +19 21
5 Jedinstvo, Bijelo Polje 17 7 4 6 36:28 +8 18
6 Iskra, Danilovgrad 18 4 5 9 26:41 -15 13
7 Gorštak, Kolašin 18 5 2 11 26:35 -9 12
8 OFK Ivangrad 18 4 4 10 20:45 -25 12
9 Brskovo, Mojkovac 18 4 4 10 22:53 -33 12
10 Zeta, Golubovci 18 4 3 11 24:42 -18 11

Viši rang: OFK Titograd je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige –Istok protiv Bregalnice (Štip) i nije uspeo
Ispali: Zeta (Golubovci)
Novi članovi: Arsenal
Napomene:


________________________________________

IV rang takmičenja

Međupodsavezna liga Tuzla - Doboj - Brčko

1 Borac, Bosan. Šamac 28 20 3 5 117:34 +83 43
2 Jedinstvo, Odžak 28 16 5 7 59:34 +25 37
3 Slaven, Živinica 28 16 4 8 59:51 +8 36
4 Hajduk, Orašje 28 12 8 8 57:49 +8 32
5 Lukavac 28 13 3 12 73:59 +14 29
6 Proleter, Teslić 28 13 3 12 59:50 +9 29
7 Drina, Zvornik 28 11 7 10 50:47 +3 29
8 Zvijezda, Gradačac 28 12 4 12 63:53 +10 28
9 TOŠK Tešanj 28 12 4 12 44:42 +2 28
10 Radnik, Lipnica 28 11 5 12 57:65 -8 27
11 Natron, Maglaj 28 11 4 13 46:61 -15 26
12 Budućnost, Banovići 28 10 5 13 46:50 -4 25
13 Tekstilac, Derventa 28 12 1 15 56:66 -10 25
14 Napredak, Modriča 28 7 6 15 43:85 -42 20
15 Radnik, H. Tišina 28 1 4 23 26:122 -96 6

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Međupodsavezna liga Banja Luka – Bihać

1 Sloboda, Bosan. Novi 26 16 4 6 68:35 +33 36
2 Podgrmeč, Sanski Most 26 16 3 7 85:51 +34 35
3 Borac, Bosan. Duboca 26 15 2 9 61:47 +14 32
4 Željezničar, Prijedor 26 13 5 8 54:45 +9 31
5 BSK Banja Luka 26 14 2 10 73:37 +36 30
6 Kozara, Bosan. Krupa 26 9 9 8 72:39 +33 27
7 Željezničar, Banja Luka 26 12 2 12 55:64 -9 26
8 Jedinstvo, Bihać 26 10 5 11 42:46 -4 25
9 Krajina, Cazin 26 11 3 12 54:64 -10 25
10 Bratstov, Bosan. Kr… 26 9 6 11 67:60 +7 24
11 Naprijed, Banja Luka 26 9 5 12 47:53 -6 23
12 Ljubić, Prnjavor 26 8 5 13 35:65 -30 21
13 Bratstvo, Ključ 26 8 3 15 51:83 -32 19
14 Una, Bosan. Krupa 26 2 6 18 32:107 -75 10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Podsavez Sarajevo

1 Pretis, Vogošća 26 17 6 3 68:31 +37 40
2 Radnik, Hadžići 26 16 4 6 57:30 +27 36
3 Sutjeska, Foča 26 14 5 7 49:38 +11 33
4 Vratnik, Sarajevo 26 13 5 8 67:52 +15 31
5 Sloga, Ilijaš 26 13 4 9 60:45 +15 30
6 Drina, Višegrad 26 12 5 9 52:38 +14 29
7 Pofalički, Sarajevo 26 14 1 11 53:41 +12 29
8 Romanija, Pale 26 11 7 8 55:46 +9 29
9 Rudar, Breza 26 12 5 9 49:44 +5 29
10 Vareš 26 10 4 12 62:60 +2 24
11 Sedrenik, Sarajevo 26 5 6 15 40:72 -32 16
12 Kiseljak 26 5 5 16 31:66 -35 15
13 Sloga, Sarajevo 26 5 3 18 40:73 -33 13
14 Saobraćajac, Sarajevo 26 3 4 19 26:73 -47 10

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Podsavez Mostar

1 Hercegovac, Bileća 8 5 3 0 26:10 +16 13
2 Jadran, Ploče 8 3 2 2 21:18 +3 9
3 Neretvanac, Opuzen 8 3 2 3 16:21 -5 8
4 Željezničar, Konj… 8 1 5 2 19:19 0 7
5 Zadrugar, Jasenica 8 1 1 6 16:30 -14 3

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:

________________________________________
V rang takmičenja

Podsavez Doboj

Grupa „A“


1 Zadrugar 12 11 0 1 49:14 +35 22
2 Sloga 12 7 1 4 35:17 +18 15
3 BSK 12 6 1 5 26:23 +3 13
4 Naša krila 12 5 0 7 23:30 -7 10
5 Bratstvo 12 4 1 7 25:32 -7 9
6 Mladost, O 12 4 1 7 23:34 -11 9
7 Mladost, B 12 2 2 8 9:40 -31 6

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Grupa „B“

1 Pobeda 12 9 2 1 37:20 +17 20
2 Rudar 12 6 2 4 27:23 +4 14
3 Borac, K 12 5 2 5 25:23 +2 12
4 Budućnost 12 4 2 6 24:24 0 10
5 Bosna 12 4 2 6 18:23 -5 10
6 Mladost, M 12 4 2 6 19:26 -7 10
7 Borac, L 12 2 3 7 15:26 -11 7

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Brčko

Grupa „A“


1 Lokomotiva, Brčko 14 11 2 1 53:12 +41 24
2 Proleter, Dvorovi 14 8 4 2 57:33 +14 20
3 Podrinje, Janja 14 7 1 6 34:29 +5 15
4 Rudar, Ugljevik 14 6 2 6 31:25 +6 14
5 Bratstvo, Koraj 14 6 1 7 19:36 -17 13
6 Graničar, Brez. P… 14 5 2 7 23:28 -5 12
7 Zora, Čelić 14 4 2 8 20:34 -14 10
8 Zadrugar, Rahić 14 1 2 11 9:51 -42 4

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Grupa „B“

1 Zadrugar, Skugrić 22 15 1 6 60:36 +24 31
2 Sloga, Prud 22 14 2 6 83:43 +40 30
3 Posavac, Ugljara 22 15 0 7 66:38 +28 30
4 Jedinstvo, Crkvina 22 13 3 6 60:28 +32 29
5 Mladost, Hasić 22 10 5 7 43:34 +9 25
6 Napredak, Mionica 22 10 5 7 54:56 -2 25
7 Dinamo, D. Mahala 22 8 6 8 42:52 -10 22
8 Napredak, Matići 22 8 3 11 47:59 -12 19
9 Proleter, O. Luka 22 6 6 10 35:47 -12 18
10 Korpar, Grebnica 22 5 6 11 37:69 +32 16
11 Budućnost, G. Sl… 22 2 7 13 33:66 +33 11
12 Zasavica 22 2 4 16 20:54 +34 8

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Tuzla

1 Bratstvo, Gračanica 18 13 2 3 74:23 +51 28
2 Sloga, Simin Han 18 11 4 3 63:33 +30 26
3 Mramor 18 10 3 5 52:25 +27 23
4 Bratstvo, Bratunac 18 6 6 6 41:40 +1 18
5 Napredak, Turija 18 7 2 9 29:47 -18 16
6 Partizan, Kiseljak 18 6 2 10 38:49 -11 14
7 BSK Bakovići 18 4 5 9 36:53 -17 13
8 DSK Devetak 18 5 2 11 25:56 -31 12
9 Partizan, Modrac 18 1 2 15 15:75 -60 5
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:
PRIMEDBA: Tabela je nekompeltna nedsotaje jedan klub, jer ako je igrano 18 kola mora biti 10 klubova učesnika. Tabela je objavljena u godišnjaku FSJ.


Podsavez Banja Luka

Grupa „A“


1 Mladost, Kotor V… 12 9 0 3 38:14 +24 18
2 Vrba, Banja Luka 12 8 2 2 34:15 +19 18
3 Jedinstvo, Vrbanja 12 7 3 2 29:20 +9 17
4 Partizan, Bosan. K… 12 6 2 4 19:21 -2 14
5 Omladinac, GS 12 4 1 7 14:24 -10 9
6 Bratstvo, Kozar… 12 4 0 8 22:25 -3 8
7 Sloga, Ivanjska 12 0 0 12 7:34 -27 0

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Grupa „B“


1 Radnik, Bosan. Gradiška 10 7 2 1 41:13 +28 16
2 Sloga, Podgradci 10 7 1 2 35:20 +15 15
3 Sloga, Srbac 10 5 2 3 29:12 +17 12
4 Jelšingrad, Banja Luka 10 3 2 5 23:32 -9 8
5 Sloga, Trn 10 3 1 6 11:32 -21 7
6 Mladost, Zalužani 10 1 0 9 10:40 -30 2

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Lepa slika, sve podsavezne lige na dlanu ipak nedorečena. Nedsoatju stinice poput onih ko je išao u viši rang, ko ispšao, ko postao novi član podsaveznih liga. Bilo bi lepo da to dovršimo, da , ako ništa drugo neko dopiše neodstajuća mesta iz kojih su klubovi. Kvalifikacije za viši rang - gde bi nam bio kraj.
________________________________________
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 02 mar 2011, 13:10, ukupno mijenjano 1 put.


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.