NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
L-Train
Postovi: 18805
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la L-Train » 01 sep 2020, 10:39

Ne svidja mi se sto ce Lakersi dugo cekati,ohladice se Green opet :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Rokoko87 » 01 sep 2020, 10:39

Nevjerovatno je kako se titula DPOY počela ogledati u tome koliko su estetski lijepe blokade koje izvedeš. I kaže neko, igra se odbrana sad, samo ima ko pripaliti sa 9 m. :lol:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
L-Train
Postovi: 18805
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la L-Train » 01 sep 2020, 10:46

Pa sinoc rekose da je po svim naprednim statistikama bio najbolji defanzivac.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BuffonGigi » 01 sep 2020, 10:53

Nadam se da Houston prolazi, njih je moguce dobiti u 4-5 utakmica, OKC bi bila puno tvrdji orah, igraju odbranu i igraju timski, i nisu patuljci.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Epidaurus » 01 sep 2020, 10:54

Najbolji defanzivac prve odbrane lige dobio DPOY. Zamisli ti samo te kradje.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Clutch » 01 sep 2020, 11:19

Epidaurus je napisao/la:
01 sep 2020, 10:54
Najbolji defanzivac prve odbrane lige dobio DPOY. Zamisli ti samo te kradje.
Nego šta nego krađa. A nije najbolji ni u svojoj ekipi, što su saigrači iz startne petorke najbolje objasnili s obzirom da znaju uloge u timu:
“Brook should be defensive player of the year.”

“I mean, we’re on the best team in the league,” Bledsoe said. “He alters shots he doesn’t block. He does it all. He doesn’t get the credit to sum it all up. I just think he deserves it.”
“We definitely think we have the defensive player of the year on our team with Brook,” Middleton said. “He covers up so many mistakes. He makes it so hard for guys to score in the paint, in the post, on the block, wherever. When he’s on that court, he’s a problem. We need that from him. He knows it. He knows we have confidence in him and he has confidence in himself.”
:wave:

Tako je to kad hype mašina glasa.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Brokula
Postovi: 31455
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Brokula » 01 sep 2020, 11:20

We've seen four 50-point games in the 2020 playoffs, the most in a single postseason in league history.

*prvo kolo jos uvijek*
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25408
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2020, 11:44

Giannis sasvim zasluzeno DPOY.Svaka ostala prica je suvisna @Clutch, kao i ta slatkorjecivost MIL igraca.

Pa bolan, nije Brook Lopez juce dosao u ligu.Covjek je tu 12 sezona i prvih 10 je bio smatram defanzivnom rupom, koja je uz to i los skakac!Jel tako? Nemoj da mu gledamo defanzivnu statistiku.Vjerujem da je sve u minusu.

Nadalje, gdje je ta fantasticna odbrana Lopeza bila godinama u BKN, ako je takav defanzivac?Onu sezonu u LAL?? Gle cuda, proigrao u MIL (fantasticno stiti obruc nema sta) i to u momentu kad je pored njega ateltski freak koji se pojavi jednom u 30 godina.Daj ba, budi realan.Pises nebuloze.Ja ti garantujem da bi i Whiteside izgledao kao svemirac u odbrani sa Giannisom, a ni on ni Lopez ne mogu tacku cuvati na perimetru.Ne pitas se da li je mozda jedan od razloga sto je MIL obrana najlosija na odbrani suta za 3p zato sto Lopez ne moze izaci na perimetar i uvijek radi "drop" cime se stvara prostor za sutere.Ergo, to je i razlog sto imaju najbolju odbranu u reketu.

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la dscile » 01 sep 2020, 11:49

Ja sam bas mislio pitati kada je to Lopez postao dobar defanzivac. Ono, ne pratim NBA intezivno kao neki, ali dobro znam da nikada nije bio nista posebno na tom dijelu parketa.. A onda od ove ili prosle sezone krecu price kako odlicno cita odbrane, korekcije, ovo ono.

Da budem iskren, odgledao sam samo dvije utakmice protiv Orlanda i uopste nisam stekao neki utisak da se radi o igracu koji bi trebao biti kandidat za defanzivca godine. Ali opet, to je uzorak od samo dvije utakmice.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25408
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2020, 11:58

dscile je napisao/la:
01 sep 2020, 11:49
Ja sam bas mislio pitati kada je to Lopez postao dobar defanzivac. Ono, ne pratim NBA intezivno kao neki, ali dobro znam da nikada nije bio nista posebno na tom dijelu parketa.. A onda od ove ili prosle sezone krecu price kako odlicno cita odbrane, korekcije, ovo ono.

Da budem iskren, odgledao sam samo dvije utakmice protiv Orlanda i uopste nisam stekao neki utisak da se radi o igracu koji bi trebao biti kandidat za defanzivca godine. Ali opet, to je uzorak od samo dvije utakmice.
Ko iole prati NBA zadnjih 10god, zna upravo ovo sto ti i ja napisasmo.Lopez je sada jednostavno sazrio,bolje se postavlja, data mu je uloga u sistemu i pored sebe ima zvijer koja ce sve stici. To je to.

Budenholzer ga koristi tacno onako kako SA koristio Duncana u kasnoj fazi karijere zajedno sa Kawhiem.Kawhi cini cuda svuda uokolo, a ovaj u "dropu" ceka, pozicionira se dobro i fantasticno stiti obruc.2015 je Timmy, ako me sjecanje sluzi, bio najbolji zastitnik obruca u NBAu.Sa 39 godina!! I tako je SA mogao vjecno da igra, dok se nije pojavio GS koji je otkrio sve nemogucnosti kretanja Duncana s jednom nogom i u godinama koje je imao.Nije mogao izaci na perimetar, kao sto ne moze ni Lopez, pa se dobro sjecam utakmice u RSu protiv GS, kad ga je Pop ostavio na klupi.Nije startao!! E zato se nije moglo biti DPOY i zato je Kawhi bio DPOY, jer se znao UZROK fantasticne odbrane, a ne posljedica.Brook Lopez je posljedica Giannisove odbrane i njegovog prisustva na parketu.
Zadnja izmjena: NEZALAGANJE, dana/u 01 sep 2020, 12:00, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15934
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 01 sep 2020, 11:58

Brook Lopez je igrac koji je u BKN za 9 sezona imao defanzivni rating od 109 i -0.5 DBPM

Pametnom dosta. Bolji je sada naravno, odlican zastitnik obruca ali on ne bi mogao biti DPOY ni u Euroligi
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BuffonGigi » 01 sep 2020, 12:01

Malo cudno da najgori skakac medju centrima u historiji kosarke bude najbolji defanzivac bilo cije ekipe :)
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

filip13
Postovi: 38377
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la filip13 » 01 sep 2020, 12:08

rik smits je bio jos slabiji skakac od lopeza s obzirom da je i 10 cm viši,bruce bowen godinama bio medju najboljim defanzivcima lige a bio prosječan i u osv. loptama i u blokadama
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 01 sep 2020, 12:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Clutch » 01 sep 2020, 12:35

Kakva generalna priča. Koga boli neka stvar za Lopezom u BKN-u? :? Malo više utakmice gledati. Stvari se mijenjaju.

@NEZALAGANJE

Lijepa priča suigrača, jest jest.

Tebi sam već na gotovo identičan post s tim tvojim pitanjima detaljno replicirao bez da si išta odgovorio tako da se ne planiram ponavljati.

Mada mi zapara oči ta simplifikacija: "Ne može braniti perimetar, visi na obruču, lako mu je tako." Odlično secirano, u srž.
BuffonGigi je napisao/la:
01 sep 2020, 12:01
Malo cudno da najgori skakac medju centrima u historiji kosarke bude najbolji defanzivac bilo cije ekipe :)
Čudno, a istinito. Možda dobar trenutak da preispitaš kriterije kojima vrjednuješ nečiju odbranu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15934
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 01 sep 2020, 12:38

Clutch je napisao/la:
01 sep 2020, 12:35
Kakva generalna priča. Koga boli neka stvar za Lopezom u BKN-u? :? Malo više utakmice gledati. Stvari se mijenjaju.

@NEZALAGANJE

Lijepa priča suigrača, jest jest.

Tebi sam već na gotovo identičan post s tim tvojim pitanjima detaljno replicirao bez da si išta odgovorio tako da se ne planiram ponavljati.

Mada mi zapara oči ta simplifikacija: "Ne može braniti perimetar, visi na obruču, lako mu je tako." Odlično secirano, u srž.
BuffonGigi je napisao/la:
01 sep 2020, 12:01
Malo cudno da najgori skakac medju centrima u historiji kosarke bude najbolji defanzivac bilo cije ekipe :)
Čudno, a istinito. Možda dobar trenutak da preispitaš kriterije kojima vrjednuješ nečiju odbranu.
Covjek je 10 godina bio jedna od vecih rupa na centarskoj poziciji i odjednom je u 4. deceniji zivota postao DPOY nivo bas kad je poceo igrati za najbolju ekipu NBA(sto se RS tice) i za jednog od najboljih trenera danasnjice Mikeom Budenholzerom i sa 2x MVP koji je zvijer na obje strane parketa.

Meni ovo ne djeluje bas kao slucajnost
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la bombaysaphire » 01 sep 2020, 12:51

Clutch je u pravu definitivno.
Previše gledate statistiku .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Clutch » 01 sep 2020, 13:01

BosniaBoston je napisao/la:
01 sep 2020, 12:38
Covjek je 10 godina bio jedna od vecih rupa na centarskoj poziciji i odjednom je u 4. deceniji zivota postao DPOY nivo bas kad je poceo igrati za najbolju ekipu NBA(sto se RS tice) i za jednog od najboljih trenera danasnjice Mikeom Budenholzerom i sa 2x MVP koji je zvijer na obje strane parketa.

Meni ovo ne djeluje bas kao slucajnost
Naravno da su okruženje i trener faktori, kao što su faktori i najboljim od najboljih. Zašto bi to bio neki argument protiv njega?

Njegov kvalitet i inteligencija maksimalno dolaze do izražaja, te je defanzivnim utjecajem na igru sama elita lige. Pritom nije sve do ekipe i trenera, prvenstveno je njegova zasluga pa onda svačija druga, jer postao je izvanredan u postavljanju, čitanju napadačkih akcija i komandovanju odbranom, što je bio pojam tokom dana u BKN-u, kad već pominjete.

To što bi on u ekipi tipa Houston, zbog njihovog načina igranja odbrane, bio benchiran ili sveden na 15ak minuta igre, je potpuno nebitna stvar.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BuffonGigi » 01 sep 2020, 13:37

Clutch je napisao/la:
01 sep 2020, 12:35
Čudno, a istinito. Možda dobar trenutak da preispitaš kriterije kojima vrjednuješ nečiju odbranu.
Ja nisam napisao da je nemoguce, samo da je cudno. I isto tako je cudno da neko nakon 12 godina neigranja odbrane u NBA, od ove sezone bude defanzivni tata, i to mi je isto malo tesko povjerovati.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la Epidaurus » 01 sep 2020, 14:16

Brook je i u Lakersima onu jednu sezonu bio prilicno dobar u reketu i u zastiti obruca ali nema sanse da je on kljuc odbrane Bucksa. Giannis je taj koji mu omogucava puno manje zahtjevan tip odbrane u dropu i cekanju pod kosem. Slicno i AD i Bron omogucavaju centrima Lakersa.

Grk ne olaksava samo njemu nego i ostatku Bucksa jer je s onim atleticizmom i fizikalijama u stanju sam pokriti pola terena, pa odmah i bekovi mogu biti agresivniji u pomaganjima "one pass away" , pogotovo ako su s Giannisom na istoj strani terena.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Bubble Play-in/Playoffs/Finals

Post Postao/la BernardBarnjak » 01 sep 2020, 14:37

Ko je onda ''pravi'' DPOY?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.