Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

remistarmo
Postovi: 645
Pridružen/a: 08 avg 2009, 21:34
Kontakt:

PostPostao/la remistarmo » 12 dec 2010, 20:44

Samo nastavljaj postavljati arhivu,bas je zanimljiva i vrijedna.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 13 dec 2010, 21:12

Da vratimo moral prijatelju Samitu.

SEZONA 1962-63.
KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU
1.KRUG
Bosna Visoko – Troglav Livno 2:1 1:0
FINALE
Bosna Visoko – Jedinstvo Brčko 2:1 0:0
Bosna Visoko prošla.

SEZONA 1964/65.

PRVA SAVEZNA LIGA
TABELA
1.Partizan 28 19 5 4 62:34 43 Šampion
2.Sarajevo 28 15 5 8 52:38 35
3.Crvena Zvezda 28 13 9 6 50:38 35
4.Rijeka 28 14 6 8 47:30 34
5.Željezničar 28 13 7 8 39:30 33
6.Zagreb 28 12 5 11 47:42 29
7.Radnički Niš 28 9 10 9 39:33 28
8.Dinamo 28 11 4 13 35:34 26
9.Vojvodina 28 8 10 10 32:37 26
10.OFK Beograd 28 9 6 13 35:40 24
11.Vardar 28 6 11 11 23:33 23
12.Hajduk 28 7 9 12 28:39 23
13.Velež 28 9 3 16 37:53 21
14.Trešnjevka 28 7 7 14 27:46 21
15.Sutjeska 28 6 7 15 31:57 19 ispada

LISTA STRIJELACA:
16 golova – Gulin (Rijeka)
15 golova – Milan Galić (Partizan)
14 golova – Vladimir Kovačević (Partizan)
13 golova – Mustafa Hasanagić (Partizan), Drago Smajlović (Željezničar), J.Anđelković (Radnički)
12 golova – Zoran Prljinčević (Crvena Zvezda)
10 golova – Borivoje Kostić (Crvena Zvezda)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
PARTIZAN
Vladimir Kovačević 28/14, Josip Pirmajer 27/7, Ljubomir Mihajlović 26, Milan Galić 24/15, Ivan Ćurković 23, Radoslav Bečejac 20/2, Mustafa Hasanagić 20/13, Jovan Miladinović 19, Fahrudin Jusufi 18, Joakim Vislavski 18/5, Branko Rašović 17, Velibor Vasović 15, Velimir Sombolac 14, Milan Damjanović 11, Milan Vukelić 10, Lazar Radović 8, Velibor Milutinović 6, Mane Bajić 5/1, Miodrag J.Petrović 5/1, Milutin Šoškić 4, Branislav Mihajlović 2, Jovan Ćurčić 1, Vojislav Simeunović 1.
CRVENA ZVEZDA
Živorad Jevtić 28, Dragan Džajić 28/9, Borivoje Kostić 26/10, Milan Čop 25/1, Vladimir Durković 24, Zoran Prljinčević 22/12, Dejan Bekić 21/1, Vladimir Popović 18/1, Slobodan Škrbić 17/1, Vojislav Melić 16/3, Mirko Stojanović 14, Zvezdan Čebinac 13/2, Ratomir Dujković 12, Svetozar Andrejić 10/1, Srboljub Krivokuća 7, Sava Karapandžić 7, Dragoslav Šekularac 7/1, Trifun Mihajlović 6/2, Dušan Andrić 6/1, Selimir Milošević 5/3, Dragan Stojanović 5, Dragoljub Živković 5, Tomislav Milićević 4, Blagoje Mitić 1.
RIJEKA (samo strijelci)
Gulin 16, Vukoje 8, Lukarić 5, Radaković 4, Tomljenović 4, Perčić 4, Vranković 1, Naumović 1, Rabac 1, Radulj 1.
ŽELJEZNIČAR
Vasilije Radović 28, Miljan Štaka 27, Ivan Osim 27/9, Josip Zemko 26, Drago Smajlović 26/13, Rastislav Matić 25/1, Boris Bračulj 24/5, Mirko Gašić 23/4, Josip Bukal 21/1, Lazar Lemić 17/1, Ilija Tojagić 15, Ivica Brzić 14, Đuro Smajlović 13/2, Dušan Jovanović 10, Zvonko Duspara 10/3, Sulejman Kulović 9, Branimir Jelušić 2, Blagoje Bratić 1.
RADNIČKI
Miodrag Knežević 28, Ilija Dimoski 28/4, J.Anđelković 28/13, D.Veljković 27/3, D.Jovanovski 26, R.Cekić 25/1, Dragan Holcer 22/3, M.Jeremić 22/5, Tomislav Mitić 21/2, Z.Ristić 18, R.Maravić 18/2, Radovan Radivojević 18, Vladislav Nikolić 12, D.Jocić 9, S.Balov 7/3, Milorad Janković 6/1, M.Grbić 3, Petković 3, Slavoljub Milenković 2, A.Nikolić 1, M.Jolić 1.
DINAMO
Zlatko Škorić 28, Rudolf Belin 27/7, Adem Kasumović 27, Mladen Ramljak 27, Miljenko Puljčan 24/3, Krasnodar Rora 24/4, Željko Matuš 24/2, Slaven Zambata 21/6, Zlatko Mesić 20, Stjepan Lamza 20/1, Zdenko Kobeščak 19/3, Dražan Jerković 17/5, Denijal Pirić 9, Ivica Pavić 8/1, Nikola Benco 6, Muhamed Mujić 5/2, Ivica Lipošinović 5, Ivan Šestanj 3, Marjan Križaj 3, Marijan Novak 2, Josip Kale 1, Mladen Koščak 1, Slavko Klun 1, Zdravko Rauš 1, Željko Zobundžija 1. (1 autogol)
VOJVODINA
Ilija Pantelić 28/1, Radivoj Radosav 28/4, Silvester Takač 26/5, Stevan Sekereš 26/2, Slavko Svinjarević 25, Đorđe Pavlić 23/3, Dimitrije Radović 22/2, Stevan Nešticki 19/1, Adolf Lambi 19/5, Veljko Aleksić 17/5, Vasa Pušibrk 17/1, Žarko Nikolić 15/2, Ivica Brzić 13, Tonče Stamevski 13, Mladen Vučinić 12, Ljubomir Milić 8/1, Čedomir Sentin 5, Dragan Surdučki 5, Luka Malešev 3, Đorđe Milić 3.
HAJDUK
Ante Žaja 28/1, Ivica Hlevnjak 27/3, Vinko Cuzzi 26, Radomir Vukčević 24, Zvonko Bego 23/2, Mladen Matijanić 19/4, Ante Pletikosić 18, Pero Nadoveza 18/5, Siniša Fulgozi 15, Anđelko Aralica 15/3, Dragan Popović 15/1, Dragan Slišković 15/4, Miroslav Ferić 10, Stjepan Ilić 10, Novak Tomić 10, Andrija Anković 8/2, Branko Kraljević 7/2, Marin Županov 6, Ivo Bego 5, Veljko Zuber 4, Ferante Colnago 4, Milan Barić 4, Zdenko Vukasović 2, Aleksandar Kozlina 2, Lukša Poklepović 2, Sergije Krešić 2/1, Marin Kovačić 2, Emir Rebac 1, Ivo Jerolimov 1, Petar Bonačić 1.
VELEŽ
Miroslav Kordić 27/5, Muhamed Glavović 23/4, Zejnil Selimotić 23/3, Kemal Šestić 21/7, Vlado Slišković 21, Meho Handžić 21, Jovan Račić 20, Omer Oručević 17, Milorad Lazović 15/6, Franjo Džidić 15/4, Ivan Popović 15/3, Muhamed Mujić 14/1, Nikola Benco 14, Žarko Barbarić 13, Fadil Dugalić 12, Kruno Radiljević 11, Željko Barbarić 10/2, Slobodan Primorac 10/1, Zdravko Rodin 8, Esad Dugalić 4, Bruno Repar 4, Ahmet Glavović 1/1, Šefik Alajbegović 1, Muhamed Demirović 1, Mladen Mikulić 1, Marko Pehar 1, Salem Halilhodžić 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA – ISTOK
1.Radnički Beograd 30 16 9 5 72:38 41 Ulazi
2.Proleter Zrenjanin 30 15 9 6 69:41 39
3.Budućnost Peć 30 16 7 7 47:27 39
4.Železničar Niš 30 14 8 8 56:37 36
5.Srem Sremska Mitrovica 30 13 7 10 49:41 33
6.Novi Sad 30 12 9 9 44:40 33
7.Priština 30 14 4 12 45:46 32
8.Spartak Subotica 30 10 10 10 40:34 30
9.Bačka Bačka Palanka 30 9 12 9 43:47 30
10.Borac Čačak 30 10 8 12 40:39 28
11.Voždovački Beograd 30 10 7 13 37:50 27
12.Pobeda Prilep 30 9 9 12 33:58 27
13.Trepča Kosovska Mitrovica 30 9 8 13 48:51 26
14.Bor 30 9 6 15 47:48 24
15.Mladost Smederevska Palanka 30 6 6 18 26:57 18 Ispada
16.Bregalnica Štip 30 4 9 17 25:67 17 Ispada
Novi članovi druge lige Istok su Radnički (Sombor), Sloboda (Titovo Užice), Lovćen (Cetinje) i Sloga (Kraljevo).

DRUGA SAVEZNA LIGA – ZAPAD
1.Olimpija Ljubljana 30 21 7 2 84:25 49 Ulazi
2.Sloboda Tuzla 30 20 7 3 64:22 47
3.Maribor 30 16 6 8 56:33 34
4.Šibenik 30 13 8 9 37:42 34
5.Čelik Zenica 30 13 6 11 48:42 32
6.Slavonija Osijek 30 11 8 11 59:48 30
7.Rudar Kakanj 30 13 4 13 56:58 30
8.Borac Banja Luka 30 9 12 9 49:51 30
9.Famos Hrasnica 30 9 12 9 43:59 28
10.Borovo 30 8 11 11 39:45 27
11.Lokomotiva Zagreb 30 8 11 11 52:61 27
12.Split 30 9 6 15 34:54 24
13.Varteks Varaždin 30 8 7 15 35:44 23
14.Istra Pula 30 8 7 15 28:46 23
15.BSK Slavonski Brod 30 6 7 17 47:71 19 Ispada
16.Kladivar Celje 30 6 7 17 31:62 19 Ispada
Novi članovi druge lige Zapad su Leotar (Trebinje), Bosna (Visoko), Slovan (Ljubljana), Segesta (Sisak) i Zadar.

MEĐUZONSKA LIGA BIH
TABELA poslije 23.kola (osim Bosne Visoko)
1.Bosna Visoko 26 18 6 2 58:19 42 Ulazi
2.Bratstvo Travnik 30
3.Pretis Vogošća 29
4.Bosna Sarajevo 29
5.ZSK Zenica 25
6.Jedinstvo Brčko 24
7.Rudar Ljubija 23
8.Borac Bosanski Šamac 22
9.Igman Ilidža 21
10.Iskra Bugojno 21
11.Partizan Sarajevo 19
12.Sloga Doboj 19
13.Radnik Bijeljina 13
14.Rudar Kreka 9

HERCEGOVAČKA ZONA
1.Leotar Trebinje 22 18 1 3 67:14 37 Ulazi
2.GOŠK Dubrovnik 22 16 4 2 68:29 36
3.Troglav Livno 22 15 4 3 66:20 34
4.Neretva Metković 22 12 2 8 40:32 26
5.Lokomotiva Mostar 22 10 3 9 51:50 23
6.Dubrovnik 22 8 4 10 41:39 20
7.Iskra Stolac 22 10 0 12 44:49 20
8.Budućnost Duvno 22 8 3 11 38:53 19
9.Hercegovac Bileća 22 6 4 12 28:48 16
10.Borac Čapljina 22 6 3 13 26:42 15
11.Velež Nevesinje 22 5 4 13 31:59 12
12.Jadran Ploče 22 1 2 19 14:79 4

OPŠTINSKA LIGA VISOKO (6.RANG)
1.Centar Visoko 17 11 2 4 56:38 24
2.Stanica Visoko 17 10 2 5 40:30 22
3.Rosulje Visoko 17 8 5 4 38:27 21
4.Omladinac Porječani 17 8 3 6 31:26 19
5.Borac Čekrčići 17 9 1 7 35:38 19
6.Mladost Gračanica 17 7 2 8 40:34 16
7.Polet Zimča 17 6 3 8 45:42 15
8.Napredak Radovlje 17 3 6 8 28:38 12
9.Uskok Dobrinje 17 4 2 11 32:38 10
10.Moštre Moštre 11 1 3 7 19:40 5 Odustali
Nijedna ekipa nije prešla u viši rang.

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 14 dec 2010, 21:20

Da nemas slucajno sastave sa ovih kvalifikacionih utakmica:
SEZONA 1962-63.
KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU
1.KRUG
Bosna Visoko – Troglav Livno 2:1 1:0
FINALE
Bosna Visoko – Jedinstvo Brčko 2:1 0:0
Bosna Visoko prošla.

I jedno pitanje. Kako se zvao bivsi fudbaler Bosne iz Visokog i tuzlanske Slobode Fatusic ?

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 14 dec 2010, 22:27

Pozdrav za majstora Mrđu.

Nemam sastave ekipa, ali ću potražiti. Sigurno ću pronaći sastav Bosne, a za Fatušića ću se raspitati.

Uspio sam doći do monografije NK "Borac" Tetovo-Zenica, pa evo nekih podataka.

1948-49
ZONSKA LIGA ZENICA (5.rang)
Učesnici:
Kiseljak
Borac Tetovo
Bratstvo Travnik
Lašva Dolac
Krivaja Zavidovići
Vlašić Turbe

1954-55.
GRADSKA LIGA ZENICA (6.rang)
Učesnici:
Zmajevac Zenica
Budućnost Zenica
Sloga Zenica
Trgocentar Zenica
Koksara Zenica
Borac Tetovo

1957-58.
LIGA ZENIČKOG FUDBALSKOG CENTRA (4.rang)
TABELA JESEN
1.Sloga Ilijaš 7 7 0 0 29: 5 14
2.Kiseljak 7 3 2 2 20:17 8
3.ZSK Zenica 7 4 0 3 15:18 8
4.Borac Tetovo 7 2 2 3 17:12 6
5.Jedinstvo Busovača 7 2 2 3 13:11 6
6.Orlovik Žepče 7 2 1 4 17:17 5
7.Odred Visoko 6 2 1 3 12:15 5
8.Mladost Vareš 6 1 0 5 10:37 2

1958-59.
POTSAVEZNA LIGA ZENICA (4.rang)
TABELA poslije 22.kola
1.Elektrobosna Jajce 22 16 2 4 75:23 34
2.Radnik Donji Vakuf 22 14 6 2 61:26 34
3.ZSK Zenica 22 14 4 4 50:26 32
4.Sloga Gornji Vakuf 22 13 5 4 73:28 31
5.Iskra Bugojno 21 11 2 8 48:33 24
6.Radnik Vitez 22 10 3 9 38:39 23
7.Lašva Dolac 21 8 5 8 30:40 21
8.Metalac Novi Travnik 22 8 4 10 38:43 20
9.Jedinstvo Busovača 21 7 5 9 44:44 19
10.Radnički Bugojno 22 8 3 11 31:45 19
11.Orlovik Žepče 21 7 3 11 30:46 17
12.Borac Tetovo 21 6 2 13 26:54 14
13.Borac Travnik 21 5 3 13 23:32 13
14.Omladinac Guča Gora 22 0 1 21 20:105 1

1959-60.
POTSAVEZNA LIGA ZENICA (4.rang)
TABELA
1.Jedinstvo Busovača 4 4 0 0 14: 1 8
2.Lašva Dolac 4 3 1 0 17: 3 7
3.Borac Tetovo 4 3 0 1 14: 4 6
4.Metalac Novi Travnik 4 2 2 0 7: 3 6
5.Radnik Vitez 5 2 2 1 18: 8 6
6.Borac Travnik 5 3 0 2 10:10 6
7.Orlovik Žepče 3 1 2 0 10: 8 4
8.Mladost Doboj-Kakanj 5 1 1 3 9:11 3
9.Tisovac Busovača 5 1 0 4 8:25 2
10.Željezničar Jajce 5 0 1 4 2:13 1
11.Omladinac Guča Gora 5 0 1 4 5:12 1
12.Radnički II Zenica van konkurencije
13.Sloboda Mrkonjić Grad odustali poslije 2.kola

1960-61.
POTSAVEZNA LIGA ZENICA (4.rang)
TABELA 12.kolo
1.Orlovik Žepče 11 8 0 3 32:17 16
2.Radnik Donji Vakuf 11 8 0 3 32:18 16
3.Omladinac Guča Gora 11 5 2 4 20:17 12
4.Borac Travnik 11 5 2 4 23:28 12
5.Sloga Gornji Vakuf 11 5 1 5 27:22 11
6.Željezničar Jajce 11 4 2 5 24:22 10
7.Željezničar Zenica 12 3 4 5 17:20 10
8.Borac Tetovo 10 4 2 4 13:26 10
9.Mladost Doboj-Kakanj 12 3 3 6 22:22 9
10.Jedinstvo Busovača 12 2 2 8 19:37 6
11.Rudar II Kakanj van konkurencije

1962-63.
GRUPNA LIGA ZENICA (5.rang)
TABELA
1.Sloboda Mrkonjić Grad 16 14 0 2 51:25 28 Ulazi u Zeničku Podsaveznu ligu
2.Orlovik Žepče 16 13 1 2 61:19 27
3.Mladost Doboj-Kakanj 16 11 2 3 50:26 24
4.Bistričak Nemila 16 9 0 7 36:30 18
5.Omladinac Guča Gora 16 7 0 9 33:42 14
6.Rudar Han Bila 16 5 1 10 27:56 11
7.Borac Travnik 16 4 2 8 25:44 10
8.Napredak Stojkovići 16 3 2 11 24:54 8
9.Borac Tetovo 16 2 2 12 16:42 6

1963-64.
GRUPNA LIGA ZENICA (5.rang)
1.Borac Tetovo Ulazak u Zeničku Podsaveznu ligu
TABELA JESEN
1.Borac Travnik 6 5 1 0 20: 5 11
2.Bistričak Nemila 6 4 0 2 20:14 8
3.Mladost Doboj-Kakanj 6 3 1 2 11: 6 7
4.Omladinac Guča Gora 6 2 1 3 11:11 5
5.Borac Tetovo 6 2 1 3 16:18 5
6.Rudar Han Bila 6 2 1 3 11:21 5
7.Napredak Stojkovići 6 0 1 5 3:17 1

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 15 dec 2010, 12:57

SASTAV BOSNA VISOKO U KVALIFIKACIJAMA 1962-63.
ČABARAVDIĆ - ČULUM - RODIĆ - KOLJENOVIĆ - NEŠKOVIĆ - MUDERIZOVIĆ - HALILOVIĆ FADIL - MIJIĆ - SIRĆO REŠAD - SKOPLJAK - BERBEROVIĆ. REZERVE. ŠEHOVIĆ - NAZIFOVIĆ - HALILOVIĆ T. - TOMIĆ - AVDAGIĆ.

UČESNICI MEĐUZONSKE LIGE BIH IZ 1962-63.
1.JEDINSTVO BRČKO
2.BOSNA VISOKO
3.BRATSTVO TRAVNIK
RUDAR BUKINJE
ISKRA BUGOJNO
RADNIČKI PRIJEDOR
RUDAR LJUBIJA
PARTUZAN SARAJEVO
BORAC DRVAR
NAPREDAK MODRIČA
BOSNA SARAJEVO
I JOŠ TRI EKIPE.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 15 dec 2010, 13:34

Evo nađoh i Fatušića.
Esad Fatušić, krilo, rođen 1936.godine u Puračiću, po zanimanju tokar. Odigrao oko 70 utakmica za "Bosnu".
Podaci iz 1964.godine.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 15 dec 2010, 17:15

1952-53. (3.rang)
PODSAVEZNA LIGA SARAJEVO – GRUPE
GRUPA I
1.Sutjeska Foča Q
2.
3.
4.

GRUPA II
1.Romanija Sarajevo Q
2.Tekstilac Sarajevo
3.
4.

GRUPA III
1.Elektra Sarajevo Q
2.Polet Sarajevo
3.
4.

GRUPA IV
1.Bosna Visoko 6 6 0 0 24: 5 12 Q
2.Sloga Ilijaš 6 3 0 3 9:11 6
3.Ozren Semizovac 6 2 0 4 8:18 4
4.Lokomotiva Podlugovi 6 1 0 5 8:16 2

GRUPA V
1.Željezničar Zenica Q
2.Borac Tetovo
3.Krivaja Zavidovići
4.

GRUPA VI
1.Iskra Bugojno Q
2.Udarnik Travnik
3.
4.

FINALNI DIO
TABELA I DIJELA
1.Bosna Visoko 5 4 1 0 5: 0 9
2.Romanija Sarajevo 5 3 1 1 9: 6 7
3.Iskra Bugojno 5 2 1 2 9: 7 5
4.Željezničar Zenica 5 2 1 2 8: 7 5
5.Elektra Sarajevo 5 1 1 3 3: 7 3
6.Sutjeska Foča 5 0 1 4 5:12 1
NAPOMENA: Četiri prvoplasirane ekipe su izborile plasman u Podsaveznu ligu Sarajevo, a iz te lige ispale su 3 zadnjeplasirane ekipe.
REZULTATI „BOSNE“:
07.juni – Bosna – Željezničar 1:0 (A.Mustagrudić 30')
14.juni – Sutjeska – Bosna 0:0
21.juni – Eletra – Bosna 0:1 (Softić)
28.juni – Bosna – Iskra 1:0 (Jančić)
03.juli – Bosna – Romanija 2:0 (Vranac i Mlinac ag.)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 15 dec 2010, 23:59

Prijatelju pravi si, jedini vadiš tabele nižih liga iz naftalina. Zahvalan sam ti ja, još zahvalniji ljudi iz tih sredina, jer su i oni igrali i osvajali bodove. Samo nastavi tako, možda se još neko seti da, ako ništa drugo pohvali i predstavi svoju sredinu.

A sada sezona 1965/66. Da ne zaboravim,kasnije (dodaj prijatelju sastave timova)

Prva savezna liga

Vreme: 14.avgust 1965 - 19.jun 1966. godine

1 Vojvodina, Novi Sad 30 17 9 4 53:28 +25 43
2 Dinamo, Zagreb 30 13 9 8 49:35 +14 35
3 Velež, Mostar 30 14 7 9 48:37 +11 35
4 NK Rijeka 30 14 5 11 46:40 +6 33
5 Crvena zvezda, Beograd 30 12 7 11 54:54 0 31
6 OFK Beograd 30 10 10 10 58:50 +8 30
7 Radnički, Niš 30 10 9 11 44:35 +9 29
8 Olimpija, Ljubljana 30 11 7 12 43:47 -4 29
9 FK Sarajevo 30 10 9 11 40:44 -4 29
10 Vardar, Skoplje 30 12 4 14 47:44 +3 28
11 Partizan, Beograd 30 10 8 12 45:47 -2 28
12 Željezničar, Sarajevo (-6) 30 12 8 10 35:36 -1 26
13 Hajduk, Split (-5) 30 11 8 11 45:37 +8 25
14 NK Zagreb 30 9 7 14 39:58 -19 25
15 Radnički, Beograd 30 7 11 12 32:53 -21 25
16 Trešnjevka, Zagreb (-5) 30 6 6 18 41:74 -33 13

Ispali: Trešnjevka (Zagreb) i Radnički (Beograd)
Novi članovi: Sutjeska (Nikšić) i Čelik (Zenica)


Vojvodina: Pantelić Ilija (30/27), Veljković Branislav (1/1) - Nikolić Žarko (29/4), Sekereš Stevan (29/0), Brzić Ivan (29/0), Vučinić Mladen (26/0), Neštoicki Stevan (17/0), Radović Dimitrije (16/1), Stamenski Tomče (3/0), Aleksić Rajko (2/0) – Takač Silvester (30/13), Pušibrik Vasa (30/2), Savić Vladimir (29/5), Trivić Dobrivoje (28/7), Pavlić Đorđe (18/8), Radosav Radivoj (12/4), Lambi Adolf (8/2), Aleksić Veljko (4/0), Milić Đorđe (3/1), Surdučki Dragan (1/0) i Marinković Anđelko (1/0). Ukupno 21 igrač. Trener: Stanković Branko

Lista strelaca:
Nadoveza Petar (Hajduk) 21 (28)
Santrač Slobodan (OFK Beograd) 20 (26)
Zambata Slaven (Dinamo) 19 (25)

Izdvojeno: sezonu je potresla „afera Planinić“. Tri kluba Železničar (Srarajevo), Hajduk (Split) i Trešnjevka (Zagreb) su optužena od strane golmana Železnčara Ranka Planiniča za nameštanje utakmica.
Prvobitnomodlukom bili su kažnjeni prebacivanjem u Drugu sdaveznu ligu, ali je kazna kansije preinačena u oduzimanje bodova.
Na udartu disciplinskog pravilnika našli su se i i igrači među kojima i Drago Smajlovič i Ivica Osim, kažnjeni su vremenskom kaznom neigranja od godinu dana (kasnije ublažena).

________________________________________

Druge savezne lige

Istok

1 Sutjeska, Nikšić 34 16 10 8 70:45 +25 42
2 Proleter, Zrenjanin 34 16 10 8 61:39 +22 42
3 Pobeda, Prilep 34 17 7 10 59:49 +10 41
4 FK Bor 34 16 6 12 48:39 +9 38
5 Radnički, Sombor 34 15 7 12 57:54 +3 37
6 Voždovački, Beograd 34 15 7 12 49:54 -5 37
7 Trepča, Kos. Mitrovica 34 13 10 11 57:53 +4 36
8 Spartak, Subotica 34 15 6 13 50:46 +4 36
9 Budućnost, Titograd 34 13 8 13 45:37 +8 34
10 FK Priština 34 12 10 12 49:48 +1 34
11 Železničar, Niš 34 12 9 13 50:51 -1 33
12 Sloboda, Titovo Užice (-3) 34 11 13 10 42:33 +9 32
13 Bačka, Bačka Palanka 34 10 10 14 43:49 -6 30
14 Lovćen, Cetinje 34 11 8 15 42:66 -24 30
15 Borac, Čačak 34 8 13 13 33:42 -9 29
16 Sloga, Kraljevo (-4) 34 10 12 12 48:48 0 28
17 Srem, Srem. Mitrovica 34 10 7 17 43:56 -13 27
18 RFK Novi Sad 34 7 5 22 45:82 -37 19

Viši rang: Sutjeska (Nikšić) se plasirala u Prvu saveznu ligu
Ispali: RFK Novi Sad, Srem (Sremska Mitrovica) i Sloga (Kraljevo)
Novi članovi:
• Radnički (Beograd) iz Prve savezne lige
• FK Crvenka, Radnički (Kragujevac) i Rabotnički (Skoplje)
Napomena:
• Sloboda (Titovo Užice) je kažnjena oduzimanjem tri boda zbog navodnog lažiranja utakmice Srpske lige u prethodnoj sezoni.
• Sloga (Kraljevo) je kažnjena oduzimanjem četiri boda zbog navodnog lažiranja utakmice Srpske lige u prethodnoj sezoni.


Lista strelaca:
21 Lazarević Vojin (Sutjeska), Bogdanović Petar (Voždovački)
19 Pantelić (Proleter)
17 Adžić (Sutjeska)
16 Lukić (Priština), Vardić (Železničar)
15 Paulinc (Bor), Stefanović (Trepča)

Kvalifikacije za popunu lige

Rabotnički (Skoplje) – Rudar (Pljevlja) 6:0 i 2:0

Zapad

1 Čelik, Zenica 33 22 7 4 60:27 +33 51
2 Sloboda, Tuzla 33 20 9 4 67:31 +36 49
3 NK Borovo 33 17 8 8 54:31 +23 42
4 NK Maribor 33 16 9 8 53:30 +23 41
5 Lokomotiva, Zagreb 33 17 6 10 64:46 +18 40
6 NK Šibenik 33 16 4 13 48:51 -3 36
7 Istra, Pula 33 14 6 13 49:46 +3 34
8 Slavonija, Osijek 33 11 11 11 43:40 +3 33
9 Leotar, Trebinje 33 11 9 13 37:42 -5 31
10 Famos, Hrasnica 33 11 8 14 51:47 +4 30
11 Bosna, Visoko 33 11 8 14 45:49 -4 30
12 Borac, Banja Luka 33 12 5 16 53:53 0 29
13 Segesta, Sisak 33 13 3 17 43:66 -23 29
14 Varteks, Varaždin 33 12 3 18 45:49 -4 27
15 Rudar, Kakanj 33 8 9 16 33:51 -18 25
16 NK Zadar 33 8 5 20 35:87 -52 21
17 RNK Split 33 5 10 18 28:62 -34 20
Slovan, Ljubljana

Viši rang: Čelik (Zenica) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Slovan (Ljubljana), RNK Split i NK Zadar
Novi članovi:
• Trešnjevka (Zagreb) iz Prve savezne lige
• Aluminij (Kidričevo), BSK Slavonski Brod i Bratstvo (Travnik)
Napomena: NK Slovan (Ljubljana) je odustao od takmičenja nakon jesenjeg dela prvenstva zbog nedostatka sredstava.


Lista stralaca
22 Petrunić Damir (Lokomotiva)
19 Renić (Čelik), Zadel (Sloboda)
18 Jusić (Borac)
17 Lazović (Čelik)
16 Hošić (Famos)

Kvalifikacije za popunu lige


________________________________________

III Rang takmičenja

Srpska liga – Sever

1 Crvenka 30 17 9 4 78:39 +39 43
2 Sloven, Ruma 30 20 3 7 70:37 +33 43
3 Dinamo, Pančevo 30 16 8 6 76:36 +40 40
4 Tekstilac, Odžaci 30 14 6 10 63:58 +5 34
5 Železnik, Beogard 30 15 2 13 76:61 +15 32
6 Hajduk, Kula 30 14 4 12 69:57 +12 32
7 Radnički, Sutjeska 30 13 6 11 45:55 -10 32
8 ŽAK, Kikinda 30 11 10 9 37:36 +1 32
9 Odred, Kikinda 30 11 10 9 37:36 +1 32
10 Jedinstvo, Zemun 30 12 7 11 57:42 +15 31
11 Zvezda, Subotica 30 12 5 13 47:49 -2 29
12 BSK, Batajnica 30 11 7 12 43:62 -19 29
13 Radnički, Novi Sad 30 11 5 15 34:43 -9 27
14 Radnički, Obrenovac 30 7 7 16 33:56 -23 21
15 Banat, Zrenjanin 30 4 5 21 28:82 -54 13
16 Žarkovo 30 3 4 23 20:72 -52 10

Viši rang: Crvenka se plasirala u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: Žarkovo, Banat (Zrenjanin), Radnički (Obrenovac), Radnički (Novi Sad) i BSK Batajnica
Novi članovi: ?
Napomene:


Srpska liga – Jug

1 Radnički, Kragujevac 30 23 3 4 83:26 +57 49
2 Mačva, Šabac 30 19 6 5 60:25 +35 44
3 EI Mladost, Niš 30 15 6 9 61:39 +22 36
4 Radnički, Pirot 30 15 5 10 53:42 +11 35
5 Sloga, Užička Pobeda 30 13 6 11 33:30 +3 32
6 Napredak, Kruševac 30 12 6 12 69:47 +22 31
7 Metalac, Valjevo 30 9 11 10 43:37 +6 29
8 Timok, Zaječar 30 11 7 12 50:53 -3 29
9 Novi Pazar 30 12 3 15 40:50 -10 27
10 Mladost, Smed. Palanka 30 8 10 12 30:29 +1 26
11 Metohija, Prizren 30 12 2 16 36:50 -14 26
12 Dinamo, Vranje 30 10 5 15 44:53 -9 25
13 Sloga, Lipljan 30 10 5 15 32:56 -24 25
14 Dubočica, Leskovac 30 8 7 15 53:52 +1 23
15 Smederevo 30 9 4 17 44:82 -38 22
16 Obilić, Priština 30 8 5 17 47:70 -23 21

Viši rang: Radnički (Kragujevac) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: ?
Novi članovi: OFK Mladenovac...
Napomene:


Kvalifikacije za popunu lige
OFK Mladenovac – Mačva (Bogatić) 2:0 i 1:0

Hrvatska

U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona: BSK (Slavonski Brod), Metalac (Zagreb), Dubrovnik i Goranin (Delnice).
Pobedio: BSK (Slavonski Brod)

Dalmatinska zona

1 Dubrovnik 25 15 4 6 55:26 +29 30
2 Omladinac, Vranjic 25 12 6 7 53:51 +2 30
3 Slaven, Trogir 25 12 4 9 60:31 +29 28
4 Solin 25 11 6 8 45:33 +12 28
5 Jadran, Kaštel Sućurac 25 12 4 9 51:55 -4 28
6 Jugovinil, Kaštel Gomilica 25 12 3 10 48:29 +19 27
7 Zmaj, Makarska 25 9 8 8 59:43 +16 26
8 Neretva, Metković 25 11 4 10 43:35 +8 26
9 Metalac, Zadar 25 10 6 9 48:46 +2 26
10 Junak, Sinj 25 10 6 9 38:50 -12 26
11 DOŠK, Drniš 25 10 5 10 53:47 +6 25
12 Dinara, Knin 25 8 7 12 37:54 -17 21
13 Omladinac, Zadar 25 2 7 16 19:60 -41 11
14 Jadran, Ploče 25 0 0 25 9:55 -46 0

Viši rang: Dubrovnik je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa pobednicima ostalih zona
Ispali: Jadrna (Ploče) i Omladinac (Zadar)
Novi članovi: ?
Napomene:


Riječko-istarska zona

1 Goranin, Delnice 22 13 4 5 37:24 +13 30
2 Rudar, Labin 22 12 4 6 47:30 +17 28
3 Naprijed, Hreljin 22 8 10 4 38:36 +2 26
4 Lokomotiva, Rijeka 22 10 4 8 56:36 +20 24
5 Buje 22 11 2 9 39:32 +7 24
6 Nehaj, Senj 22 9 4 9 35:26 +9 22
7 Opatija 22 10 2 10 43:41 +2 22
8 Crikvenica 22 8 5 9 53:43 +10 21
9 Orijent, Rijeka 22 8 5 9 45:39 +6 21
10 Jadran, Poreč 22 9 2 11 39:49 -10 20
11 Vodnjan 22 7 3 12 31:51 -20 17
12 Mladost, Kraljevica 22 3 3 16 25:81 -56 9

Viši rang: Goranin (Delnice) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa pobednicima ostalih zona
Ispali: Mladost (Kraljevica)
Novi članovi: ?
Napomene:


Slavonska zona

1 BSK Slavonski Brod 30 24 5 1 105:26 +79 53
2 NK Belišće 30 22 2 6 75:35 +40 46
3 Jovalija, Valopovo 30 40
4 Lokomotiva, Vinkovci 30 16 7 7 67:40 +27 39
5 Dinamo, Vinkovci 30 17 4 9 76:63 +13 38
6 Slavonija, Slav. Požega 30 15 4 11 61:56 +5 34
7 Jedinstvo, Đakovo 30 15 1 14 75:63 +12 31
8 Metalac, Osijek 30 12 4 14 55:58 -3 28
9 Šparta, Beli Manastir 30 9 9 12 50:47 +3 27
10 Hajduk, Sijekovac 30 10 5 15 50:97 -47 25
11 Graničar, Županja 30 9 6 15 53:68 -15 24
12 Nafta, Bosanski Brod 30 7 9 14 43:39 +4 23
13 Sloga, Borovo 30 9 4 17 38:81 -43 22
14 Železničar, Slavonski Brod 30 6 6 17 32:56 -24 18
15 Grafičar, Osijek 30 8 2 20 38:68 -30 18
16 Bedem, Ivankovo 30 4 6 20 42:111 -69 14

Viši rang: BSK Slavonski Brod je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa pobednicima ostalih zona
Ispali: Bedem (Ivankovo), Grafičar (Osijek)
Novi članovi:
Napomene:


Podaci za Jovaliju (Valpovo) su nepotpuni

Zagrebačka zona

1 Metalac, Zagreb 26 17 5 4 66:20 +46 39
2 Sljeme, Sesvete 26 14 6 6 57:35 +22 34
3 MTČ Čakovec 26 14 6 6 56:34 +22 34
4 Karlovac 26 13 5 8 62:23 +39 31
5 Jedinstvo, Zagreb 26 12 5 9 52:46 +6 29
6 Borac, Zagreb 26 12 4 10 50:46 +4 28
7 Radnik, Velika Gorica 26 12 4 10 40:42 -2 28
8 Jedinstvo, Ogulin 26 10 4 12 38:60 -22 24
9 Rudeš, Zagreb 26 8 7 11 37:39 -2 23
10 Metalac, Sisak 26 7 8 11 31:46 -15 22
11 Slaven, Koprivnica 26 9 3 14 41:46 -5 21
12 Elektrostroj, Zagreb 26 8 5 13 43:49 -6 21
13 Šparta, Zagreb 26 6 4 16 36:59 -23 16
14 Sloboda, Varaždin 26 5 4 17 32:73 -41 14

Viši rang: ?
Ispali: Sloboda (Varaždin) i Šparta (Zagreb)
Novi članovi: ?
Napomene:


Kvalifikacije:
Polufinale:
Metalac (Zagreb) – Goranin (Delnice) 2:0 i 3:2
BSK (Slavonski Brod) – Dubrovnik 4:0 i ?:?

Finale:
Metalac (Zagreb) – BSK (Slavonski Brod) 2:1 i ?:?

Slovenska liga

1 Aluminij, Kidričevo 22 15 4 3 64:23 +41 34
2 Triglav, Kranj 22 13 4 5 49:30 +19 30
3 ŽŠD Celje 22 13 1 8 42:29 +13 27
4 Ljubljana 22 10 6 6 36:31 +5 26
5 Rudar, Trbovlje 22 10 3 9 42:41 +1 23
6 Železničar, Maribor 22 11 1 10 35:47 -12 23
7 Gorica, Nova Gorica 22 8 4 10 32:40 -8 20
8 Mura, Murska Sobota 22 6 6 10 34:46 -12 18
9 Branik, Maribor 22 7 4 11 39:56 -17 18
10 Rudar, Velenje 22 7 3 12 36:53 -17 17
11 Kladivar, Celje 22 6 3 13 35:51 -16 15
12 Koper 22 3 6 13 34:61 -27 12

Viši rang: Aluminij (Kidričevo) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Koper, Kladivar (Celje) i Rudar (Velenje)
Novi članovi: Slavija (Vevce), Svoboda (Ljubljana) i Kovinar (Maribor)
Napomene:


Najbolji strelac: Borbas (Branik Maribor) i Krnič (Aluminij,) Kidričevo) po 23 gola


Makedonska liga

1 Rabotnički, Skopje 26 16 4 6 56:29 +27 36
2 Tikveš, Kavadarci 26 14 4 7 40:24 +16 32
3 MIK Skopje 26 14 4 8 51:39 +12 32
4 Bregalnica, Štip 26 13 3 10 50:34 +16 29
5 Karaorman, Struga 26 10 7 9 44:31 +13 27
6 Vardar, Negotino 26 13 3 10 47:35 +12 29
7 Teteks, Tetovo 26 11 3 12 44:47 -3 25
8 Borec, Titov Veles 26 10 5 11 33:43 -10 25
9 Rabotnik, Bitola 26 9 6 11 35:29 +6 24
10 Pelagonija, Bitola 26 9 5 11 35:31 +4 23
11 Mavrovo, Gostivar 26 9 5 12 30:50 -20 23
12 Belasica, Strumica 26 10 2 14 32:36 -4 22
13 Ljuboten, Tetovo 26 9 4 13 46:59 -13 22
14 Napredok, Kičevo 26 6 2 18 26:67 -41 14

Viši rang: Rabotnički (Skoplje) je igrao kvalifiakcije za Drugu saveznu ligu – Istok. Uspeo.
Ispali: Napredok (Kičevo) i Ljuboten (Tetovo)
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 Rudar, Pljevlja 17 13 2 2 65:13 +62 28
2 OFK Titograd 17 10 4 3 41:17 +24 24
3 Jedinstvo, Bijelo Polje 17 7 4 6 31:26 +5 18
4 Dečić, Tuzi 17 8 2 7 35:37 -2 18
5 Bokelj, Kotor 17 7 4 6 37:39 -2 18
6 OFK Ivangrad 17 5 6 6 21:28 -7 16
7 Iskra, Danilovgrad 17 7 1 9 32:37 -5 15
8 Arsenal, Tivat 17 5 4 8 23:34 -11 14
9 Brskovo, Mojkovac 17 3 5 9 14:42 -28 11
10 Tekstilac 9 0 0 9 5:31 -26 0

Viši rang: Rudar je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige –Istok protiv Rabotničkog (Skolje) i nije uspeo.
Ispali: Tekstilac
Novi članovi: Čelik (Nikšić), Mornar i Spuž
Napomene:
• Liga je od sezone 1966/67 proširena na 12 klubova
• Tekstilac je na kraju jesenjeg dela prvenstva istupio iz takmičenja


Bosna i Hercegovina

Međuzonska liga

???

Hercegovačka zona

1 Borac, Čapljina 20 15 1 4 60:17 +43 31
2 GOŠK, Dubrovnik 20 13 2 5 52:21 +31 28
3 Lokomotiva, Mostar 20 12 3 5 46:24 +22 26
4 Hercegovac, Bileća 20 8 5 7 35:28 +7 21
5 Željezničar, Konjic 20 7 6 7 30:41 -11 20
6 Troglav, Livno 20 7 6 7 38:31 +7 18
7 Mladost, Lištica 20 8 2 10 35:49 -14 18
8 Iskra, Stolac 20 4 7 9 25:39 -14 15
9 Neretvanac, Opuzen 20 4 5 11 30:42 -12 13
10 Budućnost, Duvno 20 3 5 12 20:60 -40 11
11 Velež, Nevesinje 20

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:

Bilo bi lepo da neko napiše priču i aferui Planinić koja je pošteno zaljuljala temelje fudbalske - nogometne organizacije. Može priča, mogu i skenirane slike iz novina. Tri kluba su i bodovno kažnjena. Da u ovom trenutku ne otkrivamo baš sve.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 dec 2010, 00:03

Sezona 1965/66 . drugi deo

Srećom imam i nešto iz nižih liga

Banjalučka međupodsavezna liga (IV tang takmičenja)

1 Železničar, Banjaluka 24 16 4 4 51:28 +23 36
2 OFK Prijedor 24 14 5 5 45:24 +21 33
3 Borac, D 24 13 5 6 57:35 +22 31
4 BSK 24 12 4 8 49:34 +15 28
5 Elektrobosna 24 11 4 9 52:30 +22 26
6 Podgrmeč 24 11 4 9 62:60 +2 26
7 Sloboda, BN 24 9 7 8 50:38 +12 25
8 Borac, BD 24 8 9 7 49:42 +7 25
9 Naprijed 24 9 5 10 54:49 +5 23
10 Kozara (-1) 24 9 6 9 30:40 -10 23
11 Železničar, Bihać 24 4 5 15 25:50 -25 13
12 Sloga, GP 24 5 1 18 30:77 -47 11
13 Krajina 24 5 1 18 28:75 -47 11

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Opštinska liga Visoko (VI rang takmičenja)
1.TABHANA Visoko 14 12 2 0 50: 7 26
2.POLET Zimča 14 8 3 3 48:29 19
3.BORAC Čekrčići 14 8 1 5 39:38 17
4.NAPREDAK Radovlje 14 6 4 4 37:41 16
5.MLADOST Gračanica 14 4 7 3 38:44 15
6.STANICA Visoko 14 5 3 6 43:49 13
7.CENTAR Visoko 14 5 3 6 45:65 13
8.ROSULJE Visoko 14 3 5 6 36:49 11

Pokušajte da malo ulepšate sliku,dodajte još neku podsaveznu ili opštinsku ligu.

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 16 dec 2010, 01:03

Podsavezna liga Mostar 1956/1957

Podsavezna liga Mostar

Tablica je nepotpuna
1. Neretva Metković 17 15 1 1 48-19 31
2. Lokomotiva Mostar 15 12 0 3 51-20 24
3. Iskra Stolac 16 8 1 7 39-26 17
4. Metalac Konjic 17 7 1 9 33-42 15
5. Budućnost Duvno 16 6 2 8 30-38 14
6. Soko Mostar 15 5 2 8 41-39 12
7. Turbina Jablanica 15 6 0 9 24-39 12
8. Sloga Ljubuški 17 4 3 10 31-45 11
9. Tekstilac Mostar 17 2 2 13 27-61 6
10. Mladost Lištica
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 16 dec 2010, 17:04

Dopuna 1965-66.

LISTA STRIJELACA:
21 gol – Pero Nadoveza (Hajduk)
20 golova – Slobodan Santrač (OFK Beograd)
19 golova – Slaven Zambata (Dinamo)
14 golova – Borivoje Kostić (Crvena vezda), Mustafa Hasanagić (Partizan)
13 golova – Silvester Takač (Vojvodina), Milorad Janković (Radnički)
12 golova – Josip Bukal (Željezničar)
11 golova – Vukoje (Rijeka), Selmir Milošević (Crvena Zvezda)
10 golova – Bursać (Rijeka), Spasoje Samardžić (OFK Beograd)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
VOJVODINA
Ilija Pantelić 30, Silvester Takač 30/13, Vasa Pušibrk 30/2, Ivica Brzić 29, Žarko Nikolić 29/4, Vladimir Savić 29/5, Stevan Sekereš 29, Dobrivoje Trivić 28/7, Mladen Vučinić 26, Đorđe Pavlić 18/8, Stevan Nešticki 17, Dimitrije Radović 16/1, Radivoj Radosav 12/4, Adolf Lambi 8/2, Veljko Aleksić 4, Tonče Stamevski 3, Đorđe Milić 3/1, Rajko Aleksić 2, Branislav Veljković 1, Dragan Surdučki 1, Anđelko Marinković 1. (6 autogolova)
DINAMO
Zlatko Škorić 30, Petar Lončarić 29, Mladen Ramljak 27, Krasnodar Rora 26/3, Slaven Zambata 25/19, Ivica Kiš 24/6, Stjepan Lamza 24/4, Branko Gračanin 22, Rudolf Cvek 21, Miljenko Puljčan 20/1, Josip Gucmirtl 14/6, Ivica Pavić 13/4, Zdenko Kobeščak 12/1, Zlatko Mesić 11, Rudolf Belin 8, Denijal Pirić 7, Marijan Novak 6/2, Vlatko Marković 5, Salih Šehović 4, Filip Blašković 3, Ivica Lipošinović 2/1, Zdravko Brkljačić 1. (2 autogola)
RIJEKA (samo strijelci)
Vukoje 11, Bursać 10, Gulin 7, Petrović 3, Lukarić 3, Jantoljak 2, Vranković 2, Radulj 2, Brnjac 1, Tomljenović 1, Jovović 1, Filipović 1.
CRVENA ZVEZDA
Dragan Džajić 27/9, Srboljub Krivokuća 25, Dejan Bekić 25/2, Borivoje Kostić 25/14, Živorad Jevtić 24, Slobodan Škrbić 21/2, Selimir Milošević 18/11, Dragoslav Šekularac 18/5, Milan Čop 17/1, Vladimir Durković 15, Branko Klenkovski 13/1, Aleksandar Marković 12, Aleksandar Stojanović 12, Stevan Ostojić 11/3, Tomislav Milićević 10, Veljko Aleksić 10/2, Dragoljub Živković 10, Vojislav Melić 9, Branimir Vratnjan 8, Dušan Andrić 7/1, Ratomir Dujković 6, Jovan Aćimović 6/1, Trifun Mihajlović 4, Ištvan Šorban 4, Slobodan Mitić 3, Svetozar Andrejić 3, Mirko Stojanović 2, Dragan Stojanović 1.
OFK BEOGRAD
Zoran Dakić 29/2, Blagomir Krivokuća 28, Spasoje Samardžić 27/10, Josip Skoblar 27/8, Dragan Gugleta 27/6, Slobodan Santrač 26/20, Stojan Vukašinović 24, Sreten Banović 22/5, Miroslav Milovanović 20, Dragoljub Marić 18, Stanoje Miloradović 17, Ilija Mitić 16/2, Velibor Milutinović 13/3, Todor Grujić 13, Bratislav V.Đorđević 11, Bratislav N. Đorđević 7, Andrija Čolić 6, Momčilo Gavrić 5, Ilija Petković 4/1, Miodrag Radošević 3, Branko Stevanović 3, Radivoje Lazić 2, Stevanović II 1, Petar Ćosić 1, Branislav Civrić 1.
RADNIČKI
Miodrag Knežević 30, Milorad Janković 30/13, M.Jeremić 30/7, J.Anđelković 29/6, Dragan Holcer 28/3, D.Jovanovski 27/1, D.Jocić 26, M.Ilijevski 26/4, Vladislav Nikolić 25/1, Zoran Milenković 19, B.Mitić 14/2, Radovan Radivojević 11/2, Z.Ristić 7, S.Balov 6/1, Ilija Dimoski 5, R.Cekić 5, D.Mitrović 5/1, R.Stojanović 3, Tomislav Mitić 2, B.Mitrović 1.
PARTIZAN
Radoslav Bečejac 27/6, Josip Pirmajer 27/4, Mane Bajić 26/3, Velibor Vasović 25/4, Mustafa Hasanagić 23/14, Fahrudin Jusufi 22, Branko Rašović 21, Milutin Šoškić 20, Ivan Ćurković 18, Vladimir Kovačević 18/3, Ljubomir Mihajlović 16, Dimitrije Davidović 14, Jovan Miladinović 12, Miodrag J.Petrović 12/3, Milan Vukelić 11/3, Joakim Vislavski 9/3, Miloš Radaković 7, Borivoje Đorđević 6, Milan Galić 5/1, Miloš Vidović 5, Velibor Milutinović 4/1, Blagoje Paunović 3, Petar Mrđa 2, Dragoslav Profilović 1, Todor Grebenarević 1.
ŽELJEZNIČAR
Vasilije Radović 29, Rastislav Matić 29/2, Dušan Jovanović 29, Josip Bukal 29/12, Blagoje Bratić 27/6, Boris Bračulj 25/6, Midhat Mujkić 24, Josip Zemko 23, Đuro Smajlović 22/1, Josip Katalinski 19, Branimir Jelušić 15/2, Lazar Lemić 14/2, Ilija Tojagić 13, Nusret Kadrić 10, Enver Hadžiabdić 6, Ljubo Kalaba 6, Miljan Štaka 4, Edin Sprečo 4, Ivan Osim 3/2, Salem Čenanović 2, Drago Smajlović 2/1, Stevica Krsmanović 1, Fikret Mujkić 1.
HAJDUK
Novak Tomić 30, Dragan Slišković 30/4, Vinko Cuzzi 29, Pero Nadoveza 29/21, Ivica Hlevnjak 28/6, Aleksandar Kozlina 23, Andrija Anković 23/4, Radomir Vukčević 22, Marin Kovačić 22/4, Miroslav Bošković 21/1, Mladen Matijanić 18/2, Petar Bonačić 15, Ante Žaja 15, Ante Ivković 15/1, Zdenko Vukasović 7, Miroslav Ferić 7/1, Anđelko Aralica 6, Lukša Poklepović 4, Ekrem Hozo 2, Sergije Krešić 1, Ferante Colnago 1, Goran Leskur 1

MEĐUZONSKA LIGA BIH
1.Bratstvo Travnik
Borac Bosanski Šamac
Jedinstvo Brčko
Jedinstvo Bihać
Rudar Ljubija
Bosna Sarajevo
Radnik Bijeljina
Iskra Bugojno
Pretis Vogošća
Pofalički Sarajevo
....

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 02:59

zmaj0712 WroteColonSASTAV BOSNA VISOKO U KVALIFIKACIJAMA 1962-63.
ČABARAVDIĆ - ČULUM - RODIĆ - KOLJENOVIĆ - NEŠKOVIĆ - MUDERIZOVIĆ - HALILOVIĆ FADIL - MIJIĆ - SIRĆO REŠAD - SKOPLJAK - BERBEROVIĆ.



Puno pozdrava i veliko hvala.
Sjajan tim: Nurija Čabaravdić, Novica Ćulum, Franjo Rodić, Sakib Koljenović, Branko Nešković, Zakir Muderizović, Fadil Halilović, Petar Mijić, Rešad Sirčo, Osman Skopljak, Fuad Berberović

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 03:03

zmaj0712 WroteColonEvo nađoh i Fatušića.
Esad Fatušić, krilo, rođen 1936.godine u Puračiću, po zanimanju tokar. Odigrao oko 70 utakmica za "Bosnu".
Podaci iz 1964.godine.


Jos jednom veliko hvala.
Jos samo jedno pitanje, da li je Bosna ikad objavila monografiju ?

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 17 dec 2010, 12:44

Najzad malo više živosti. Krenulo je, delujemo timski. Uz lige sa "pedigreom" (čitaj na saveznom nivou) sve više ih je i u nižim rangovima takmičenja. Što je bitno i retroaktivno, za sezone koje su postavljene, ali ostale nedorečene.

Biće nešto od nas. Umalo da zaboravim, da oživimo i ostale teme vremeplova, jer ima znakova i za to.

Na redu je sezona 1966/67. Sezona potvrde da je i "velika četvorka" ranjiva. Posle Vojvodine (sezona 1965/66) i Sarajevu (po prvi put šampion) svi su, na kraju gledali u leđa. Ovo je prva titula Kluiba iz Bosne i Hercegovine (srećomne i poslednja) od 1923.godine kada je održano prvo državno prvenstvo.

Zgodna je ovo prilika za "podsetnik" za priču ili priče o "prvencu" Sarajeva. Prošlo je od tada više od trideset godina, mnogi današnji posetioci foruma nisu bili ni rođeni. Ostali su zapisi na stranicama štampe, u monografijama. Iznesite ih na videlo.

Prva savezna liga

Vreme: 20.avgust 1966 - 2.jul 1967. godine

1 Sarajevo 30 18 6 6 51:29 +22 42
2 Dinamo, Zagreb 30 15 10 5 42:21 +21 40
3 Partizan, Beograd 30 14 10 6 52:28 +24 38
4 Vojvodina, Novi Sad 30 12 9 9 40:39 +1 33
5 Crvena zvezda, Beograd 30 12 8 10 53:46 +7 32
6 Željezničar, Sarajevo 30 14 4 12 43:42 +1 32
7 Hajduk, Split 30 12 7 11 43:28 +15 31
8 Vardar, Skoplje 30 13 5 12 41:44 -3 31
9 Radnički, Niš 30 13 4 13 32:35 -3 30
10 Velež, Mostar 30 9 10 11 35:41 -6 28
11 NK Rijeka 30 9 9 12 37:39 -2 27
12 NK Zagreb 30 10 7 13 34:48 -14 27
13 OFK Beograd 30 8 7 15 36:37 -1 23
14 Olimpija, Ljubljana 30 9 5 16 33:47 -14 23
15 Sutjeska, Nikšić 30 8 6 16 30:58 -28 22
16 Čelik, Zenica (-4) 30 7 7 16 20:40 -20 17

Ispali: Čelik (Zenica) i Sutjeska (Nikšić)
Novi članovi: Proleter (Zrenjanin) i NK Maribor


Sarajevo: Sirćo Ibrahim (25/27), Muftić Refik (5/2) – Fazlagić Mirsad (30/0), Bajić Milenko (30/0), Prljača Fahrudin (29/5), Jesenković Sead (29/0), Muzurović Fuad (23/0), Biogradlić Ibrahim (15/0, završio karijeru na polusezoni), Vujanović Dragan (9/1), Dilberović Sreten (4/0), Mandić Antun (3/0), Vujović Svetozar (2/0) – Antić Boško (30/14), Prodanović Boško (28/10), Musemić Vahidin (25/16), Šiljkut Sreten (25/3), Blažević Stjepan (20/0), Ferhatović Asim (8/0, završio karijeru na polusezoni), Maglajlija Ekrem (1/0), Makić Milan (1/0). Ukupno 20 igrača. Trener: Brozović Miroslav - Meho.

Lista strelaca:
Hasanagić Mustafa (Partizan) 18 (26)
Bukal Josip (Železničar) 17 (30)
Musemić Vahidin (Sarajevo) 16 (25)

Čeliku je ligaško odelo bilo pretesno. Morao je u niži rang takmičenja. Potpomogli i drugi - disciplinski organi jer mu je oduzeto četiri boda. Na potezu su Zeničani - zbog čega?
________________________________________

DRUGA SAVEZNA LIGA

Istok

1 Proleter, Zrenjanin 34 21 6 7 79:40 +39 48
2 FK Priština 34 17 5 12 56:43 +13 39
3 Radnički, Sombor 34 15 7 12 49:53 -4 37
4 Trepča, Kos. Mitrovica 34 15 6 13 67:62 +5 36
5 Spartak, Subotica 34 14 8 12 39:39 0 36
6 Voždovački, Beograd 34 12 11 11 54:54 0 35
7 Sloboda, Titovo Užice 34 11 13 10 41:48 -7 35
8 FK Bor 34 13 9 12 32:42 -10 35
9 Pobeda, Prilep 34 14 7 13 46:60 -14 35
10 Budućnost, Titograd 34 13 8 13 43:30 +13 34
11 Radnički, Kragujevac 34 14 6 14 65:57 +8 34
12 Borac, Čačak 34 11 11 12 42:41 +1 33
13 Lovćen, Cetinje 34 11 11 12 29:38 -9 33
14 Crvenka 34 11 10 13 57:57 0 32
15 Bačka, Bačka Palanka 34 12 7 15 53:49 +4 31
16 Rabotnički, Skoplje 34 13 5 16 66:69 -3 31
17 Železničar, Niš 34 10 8 16 52:58 -6 28
18 Radnički, Beograd 34 7 6 21 37:67 -30 20

Viši rang: Proleter (Zrenjanin) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Radnički (Beograd), Železničar (Niš) i Rabotnički (Skoplje)
Novi članovi:
• Sutjeska (Nikšić) iz Prve savezne lige
• Srem (Sremska Mitrovica), Sloga (Kraljevo) i Bregalnica (Štip) – posle kvalifikacija
Napomena:


Lista strelaca:
24 Nakov Pande (Rabotnički)
21 Prosenica (Radnički Sombor)
20 Lambi (Proleter)
19 Micić (Proleter)
18 N.Jovanović (Voždovački)

Kvalifikacije za popunu lige
OFK Titograd – Bregalnica (Štip) 1:0 i 1:3


Zapad

1 NK Maribor 34 23 10 1 67:17 +50 56
2 NK Osijek 34 18 8 8 60:35 +25 44
3 Sloboda, Tuzla 34 19 6 9 53:28 +25 44
4 Lokomotiva, Zagreb 34 16 8 10 56:47 +9 40
5 NK Šibenik 34 13 10 11 43:42 +1 36
6 Bratstvo, Travnik 34 13 9 12 45:53 -8 35
7 Leotar, Trebinje 34 12 10 12 43:44 -1 34
8 NK Borovo 34 9 15 10 52:38 +14 33
9 Trešnjevka, Zagreb 34 12 9 13 45:39 +6 33
10 Rudar, Kakanj 34 11 11 12 34:40 -6 33
11 Aluminij, Kidričevo 34 12 8 14 39:44 -5 32
12 Famos, Hrasnica 34 11 9 14 48:57 -9 31
13 BSK, Slavonski Brod 34 12 7 15 45:57 -12 31
14 Varteks, Varaždin 34 9 12 13 35:34 +1 30
15 Borac, Banja Luka 34 12 6 16 44:59 -15 30
16 Segesta, Sisak 34 12 6 16 54:74 -20 30
17 Bosna, Visoko 34 5 12 17 34:52 -18 22
18 Istra, Pula 34 5 8 21 37:74 -37 18

Viši rang: Maribor se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Istra (Pula), Bosna (Visko) i Segesta (Sisak)
Novi članovi:
• Čelik (Zenica) iz Prve savezne lige
• RNK Split, NK Belišće i Rudar (Ljubija) – posle kvalifikacija
Napomena: Slavonija od ove sezone nosi ime Osijek


Lista strelaca:
29 Crnić Antun (Lokomotiva)
23 Katić (Osijek)
18 Jusić (Sloboda)
17 Pavetić (Segesta)
15 Milošević (Leotar), Svilković (Trešnjevka), Maras (Istra)

Kvalifikacije za popunu lige

Prvi krug:
Rudar (Ljubija) – Slaven (Živinica) 4:0 i ???


Drugi krug:
Rudar (Ljubija) – GOŠK Dubrovnik 2:0 i 1:1
Belišće – Lokomotiva (Zagreb) 2:0 i 2:1
Split – Jedinstvo (Zagreb) 2:0 i 3:4

U šemi kvalifikacija, posebno prvi krug, ima dosta praznog hoda. Potrebna dorada.

________________________________________

REPUBLIČKA LIGA (III rang takmičenja)

Igralo se po zonama.

Banjalučka zonska liga

1 Rudar, Ljubija 26 18 4 4 67:18 +49 40
2 BSK 26 18 3 5 84:43 641 39
3 Jedinstvo 26 14 4 8 43:34 +9 32
4 OFK Prijedor 26 14 4 8 37:29 +8 32
5 Sloboda 26 13 3 10 53:40 +13 29
6 Iskra 26 13 3 10 49:41 +8 29
7 Borac, BD 26 13 2 11 56:42 +14 26
8 Podgrmeč 26 10 5 11 41:43 -2 25
9 Elektrobosna 26 12 1 13 43:46 -3 25
10 Bratstvo, BK 26 9 5 12 39:54 -15 23
11 Željezničar 26 10 1 15 40:56 -16 21
12 Borac, D 26 8 4 14 42:60 -18 20
13 Bratstvom, KI 26 6 1 19 54:86 -32 13
14 Kozara 26 2 4 20 25:81 -56 8

Viši rang: Rudar (Ljubija) se, posle dvostrukih kvalifikacija (…) plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Tuzlanska zona

1 Slaven, Živinice
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: Slaven (Živinice) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige – Zapad i nije uspeo (izgubio od Rudara iz Ljubije, prvaka Banjalučke zone)
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Hercegovačka zona

1 GOŠK, Dubrovnik 18 15 2 1 56:10 +46 32
2 Lokomotiva, Mostar 18 12 5 1 68:12 +56 29
3 Borac, Čapljina 18 12 3 3 55:19 +36 27
4 Hercegovac, Bileća 18 7 3 8 29:24 +5 17
5 Neretvanac, Opuzen 18 8 1 9 48:52 -4 17
6 Poštar, Mostar 18 6 3 9 27:37 -10 15
7 Iskra, Stolac 18 6 2 10 33:41 -8 14
8 Mladost, Lištica 18 5 3 10 31:61 -30 13
9 Budućnost, Duvno 18 5 2 11 20:43 -23 12
10 Turbina, Jablanica 18 1 2 13 13:84 -71 4

Viši rang: GOŠK Dubrovnik je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige Zapad i nije uspeo (izgubio u drugom krugu od Rudara iz Ljubije).
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Tuzlanska zona je "na izvolte". imam samo prvaka.
Usput - mala kontrola, da li je, možda, ove sezone, postojala još neka zonska liga ?

________________________________________
Područna liga Sarajevo (IV rang takmičenja)


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

U ovom trenutku za mene "klizav teren". Znam da su postojale podavezne lige, ne znam ni koliko ih je bilo, još manje ko je u kojkoj ligi učstvovao, da o plasmanima i ne govorim. Na potezu je... svako onaj ko kože da pomogne.
________________________________________

Podsavezna liga Sarajevo (V rabg takmičenja)

Prva grupa

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene


Druga grupa

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene


Podsavezna liga Zenica

1.Vlašić Turbe 17 11 1 5 46:18 23
2.Metalac Novi Travnik 17 9 5 3 47:25 23
3.Borac Tetovo 17 9 4 4 48:34 22
4.Krivaja Zavidovići 16 7 4 5 25:28 18
5.Borac Travnik 17 7 3 7 36:31 17
6.Jedinstvo Busovača 17 7 3 7 29:30 17
7.Lašva Dolac 17 7 2 8 30:28 14 (-2)
8.Sloga Gornji Vakuf 17 6 2 9 27:31 14
9.Mladost Doboj-Kakanj 17 5 2 10 27:37 12
10.Radnik Donji Vakuf 16 3 0 13 18:74 6

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene: Tabela je nekompletna - nedostaju dva poslednja kola


VAŽNO: Isto što je rečeno i za prethodni stepen takmičenja. Potrebna gradnja, od temelja.
________________________________________

Opštinska liga Visoko VI rang takmičenja

1 Tobhana, Visoko 14 10 4 0 57:26 +31 24
2 Rosulje, Visoko 14 11 0 3 57:26 +31 22
3 Polet, Zimča 14 6 5 3 40:33 +7 17
4 Napredak, Radovlje 14 6 3 5 38:41 -3 15
5 Centar, Visoko 14 5 4 5 38:40 -2 14
6 Stanice, Visoko 14 4 0 10 20:34 -14 8
7 Mladost, Gračanica 14 3 2 9 29:53 -24 8
8 Borac, Čekrčići 14 2 2 10 18:46 -28 6

Viši rang: Tabhana (Visoko) se plasirala u Prvu grupu Podsavezne lige Sarajevo pod novim imenom OFK Visoko
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 16:06

Samit WroteColonČeliku je ligaško odelo bilo pretesno. Morao je u niži rang takmičenja. Potpomogli i drugi - disciplinski organi jer mu je oduzeto četiri boda. Na potezu su Zeničani - zbog čega?
[/i]


U prethodnoj sezoni Zenicani su se borili sa tuzlanskom Slobodu za ulazak u prvu ligu. Optuzeni su da su preko svog bivseg fudbalera Relica (tada je igrao za Sibencane) pokusali namestiti utakmicu u Sibeniku. Kazna je kasno doneta pa su ipak igrali prvu ligu, ali nisu mogli nadoknaditi ta cetiri boda zaostatka.

Inace, plasman u prvu ligu su izborili:
g: Milomir Stijović 26 Nenad Vranješ 9
o: Branko Anović 31/5 Atif Teljigović 29 Srećko Bilić 28 Branislav Vuković 26 Mirko Štaka 22 Miladin Radičević 8 Esad Dervić 1
n: Dušan Nikolić 32/9 Alojz Renić 31/19 Milorad Lazović 30/17 Josip Lalić 29/3 Milorad Popov 27/6 Slobodan Milosavljević 22/7 Zvonko Duspara 15/2 Božidar Malešević 7/1 Petar Hevizi 3 Refik Bajrić 1


Za Slobodu 65/66 (II liga Zapad) su igrali:
g: Rizah Mešković 20 Fulvio Superina 12
o: Fahrudin Avdičević 33/10 Nikola Demić 33 Veljko Zuber 30 Aleksandar Ivoš 25/1 Miralem Fazlić 22/2 Popović 12/1 Momir Radović 5 Nazif Šehić 2 Kuvelja 1
n: Vincenzo Zadel 32/19 Sava Ganić 30/12 Miodrag Stamatović 29/6 Dragoljub Šijački 25/7 Đorđe Gerum 21/3 Josip Duvančić 14/6 Alberto Altarac 12/2 Časlav Jevremović 6/1 Šefik Azabagić 6

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 17 dec 2010, 17:25

Prijatelju pozdrav

Kada sam video potpis znao sam da će odgovor biti ne pogodak - već strogi centar. Drugim rečima detaljan, opširanb i precizan.

Kada smo već kod toga, iskren da budem, više bih voleo da je odgovor pokušao da potraži neko drugi, neko ko se do sada nije oglašavao. Razlog prost - uz više aktivnih saradnika i put do pronalaženja "zaboravljenih" liga je sigurniji.

Da je tako vidi se i po drugoj "peckalici". Niko da se oglasi oko "afere Planinić".

Ima još jedna ponuda - priča o tituli koju je osvojilo Sarajevo.

Prijatelju molim te, za dobro rubrike, po ova dva pitanja ostani na "stend-baju" dan-dva, potom raspleti nadugačko i naširoko. Znam mnogi će reči bilo je to davno. Tačno jeste, ali podataka ima i u knjigama i na internetu.

Najmanje što je neko od onih koji hoće aktivno da se uključe u temu je bilo da ostale uputi na neke od već gotovih priča na netu, poput:

http://dovla.net/2010/09/a-resulovic-afera-planinic/

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:30

slika

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 17 dec 2010, 17:36

Afera Planinic (iz monografije Zeljeznicara)

"Na putu u Skoplje, priliko odigravanja 3. kola prve savezne lige protiv Vardara, stiglo se samo do Beograda, gdje je saopštena senzacionalna vijest da su Željezničar, Hajduk i Trešnjevka kažnjeni prebacivanjem u drugu ligu, zbog navodnog lažiranja utakmice Hajduk-Željezničar 4-0, koja je odigrana u Splitu 31.03.1964. Razlog zbog čega je donesena ova odluka jeste pismena izjava golmana Željezničara Ranka Planinića o lažiranju prvenstva. Željezničar je uporno dokazivao netačnost Planinićevih tvrdnji, podvlačeći da je to rezultat njegovog ličnog nezadovoljstva u klubu. Jedino što je Željezničar postigao jeste oduzimanje 6 bodova, što ga je administrativno preselilo u borbu za opstanak."
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:37

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:44

slika


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: JaskoBiH i 1 gost.