Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:49

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:51

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 17:54

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:02

Na zalost, za 56/57 samo prvi deo prvenstva

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:08

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:10

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:12

slika

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 17 dec 2010, 18:16

Ovo je prijatelju sasvim "drugi par cipela". materijal koji se može pronaći samo u tvojoj riznici.

Hvala, hvala, hvala...

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:22

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 18:24

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 19:36

zmaj0712 WroteColonPozdrav za majstora Mrđu.

Uspio sam doći do monografije NK "Borac" Tetovo-Zenica, pa evo nekih podataka.




Koje godine je objavljena ova monografija. Ima li nesto za Hasanicu (igrao je i za Celik i ZSK) ?

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 17 dec 2010, 22:30

Evo odgovora na Mrđina pitanja.

Nikada nije objavljena monografija NK "BOSNA" Visoko

Monografija NK "BORAC" Tetovo-Zenica objavljena je 1996.godine

Za NK "BORAC" Tetovo igralo je više fudbalera sa prezimenom Hasanica. Vjerovatno je to Hasanica Hazan igrač sredine terena igrao u periodu 1957-1966.

Pozdrav za Mrđu.

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 17 dec 2010, 22:38

zmaj0712 WroteColonEvo odgovora na Mrđina pitanja.

Nikada nije objavljena monografija NK "BOSNA" Visoko

Monografija NK "BORAC" Tetovo-Zenica objavljena je 1996.godine

Za NK "BORAC" Tetovo igralo je više fudbalera sa prezimenom Hasanica. Vjerovatno je to Hasanica Hazan igrač sredine terena igrao u periodu 1957-1966.

Pozdrav za Mrđu.


Puno hvala jos jednom.
Jedan Hasanica je igrao za Celik i ZSK, najcesce centarfora:
64/65 Celik 2/0
66/67 Celik 1/0
68/69 ZSK 9/3

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 22 dec 2010, 21:26

1966-67.

LISTA STRIJELACA:
18 golova – Mustafa Hasanagić (Partizan)
17 golova – Josip Bukal (Željezničar)
16 golova – Vahidin Musemić (Sarajevo)
15 golova – Vojin Lazarević (Crvena Zvezda)
14 golova – Boško Antić (Sarajevo)
13 golova – Slaven Zambata (Dinamo), Dragan Džajić (Crvena Zvezda)
12 golova – Slobodan Santrač (OFK Beograd)
10 golova – Boško Prodanović (Sarajevo), Idriz Hošić (Partizan), Jovan Aćimović (Crvena Zvezda), Muhamed Glavović (Velež), Bursać (Rijeka)
9 golova – Silvester Takač (Vojvodina), Jovan Anđelković (Radnički)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
SARAJEVO
Mirsad Fazlagić 30, Milenko Bajić 30, Boško Antić 30/14, Fahrudin Prljača 29/5, Sead Jesenković 29, Boško Prodanović 28/10, Ibrahim Sirćo 25, Vahidin Musemić 25/16, Sreten Šiljkut 25/3, Fuad Muzurović 23, Stjepan Blažević 20, Ibrahim Biogradlić 15, Dragan Vujanović 9/1, Asim Ferhatović 8, Muftić Refik 5, Sreten Dilberović 4, Antun Mandić 3, Svetozar Vujović 2, Milan Makić 1, Ekrem Maglajlija 1.
DINAMO
Zlatko Škorić 30, Marijan Brnčić 29/2, Krasnodar Rora 29/3, Rudolf Cvek 23/1, Slaven Zambata 23/13, Zlatko Mesić 21/1, Mladen Ramljak 21, Josip Gucmirtl 21/5, Stjepan Lamza 20/2, Marijan Novak 20/1, Hrvoje Jukić 19/5, Filip Blašković 16, Mirko Braun 15, Branko Gračanin 13, Ivica Kiš 12/4, Rudolf Belin 12/3, Zdenko Kobeščak 9/1, Petar Lončarić 4, Ivica Pavić 3, Denijal Pirić 3.
PARTIZAN
Ivan Ćurković 30, Mane Bajić 30/5, Josip Pirmajer 29/5, Milan Damjanović 28, Ljubomir Mihajlović 28, Radoslav Bečejac 27/7, Mustafa Hasanagić 26/18, Branko Rašović 24, Borivoje Đorđević 23/1, Blagoje Paunović 23, Milan Vukelić 22/2, Idriz Hošić 16/10, Milorad Jeremić 13, Miodrag J.Petrović 9/3, Joakim Vislavski 8/1, Dimitrije Davidović 5, Miloš Radaković 2, Miloš Vidović 2.
VOJVODINA
Ivica Brzić 30, Ilija Pantelić 27/1, Zoran Dakić 27/2, Dimitrije Radović 27, Dobrivoje Trivić 27/5, Vasa Pušibrk 27/5, Stevan Sekereš 23/1, Radivoj Radosav 22/4, Vladimir Savić 21/3, Stevan Nešticki 19, Rajko Aleksić 16, Milan Stanić 16/2, Svemir Đorđić 16/2, Silvester Takač 15/9, Vladimir Rakić 14/4, Josip Zemko 12, Mladen Vučinić 7, Branislav Veljković 4, Anđelko Marinković 3/2, Janko Sanković 1, Tonče Stamevski 1.
CRVENA ZVEZDA
Branko Klenkovski 30/4, Vojislav Melić 30/2, Aleksandar Marković 28/1, Dragan Džajić 24/13, Vojin Lazarević 23/15, Trifun Mihajlović 23/2, Ratomir Dujković 22, Dejan Bekić 21, Sava Karapandžić 20, Jovan Aćimović 20/10, Stevan Ostojić 19/3, Mirko Dakić 18, Aleksandar Stojanović 14, Živorad Jevtić 12, Dragomir Racić 9, Đorđe Milić 8/1, Branimir Vratnjan 6, Milan Čop 4, Tomislav Miličević 4, Dragoljub Živković 4, Selimir Milošević 3/1, Veljko Aleksić 2.
ŽELJEZNIČAR
Josip Bukal 30/17, Branimir Jelušić 30/2, Dušan Jovanović 29, Nusret Kadrić 27, Ivan Osim 26/8, Josip Katalinski 25, Blagoje Bratić 24/1, Fikret Mujkić 22/4, Stevica Krsmanović 19, Edin Sprečo 19/7, Rastislav Matić 15, Enver Hadžiabdić 15, Ilija Tojagić 14/1, Franjo Crnec 13, Miljan Štaka 9, Duško Bajić 8, Ljubo Kalaba 7, Drago Smajlović 6/1, Avdija Deraković 4/2, Boris Bračulj 4, Salem Čenanović 2, Đuro Smajlović 2.
HAJDUK
Aleksandar Ristić 30/2, Ivica Hlevnjak 29/6, Radomir Vukčević 28, Miroslav Ferić 25/3, Vinko Cuzzi 24, Dragan Slišković 24/4, Džemaludin Mušović 22/4, Zlatomir Obradov 21/7, Milutin Folić 20, Ante Žaja 19, Ante Ivković 17/2, Pero Nadoveza 17/6, Mladen Matijanić 16/6, Marin Kovačić 13, Miroslav Bošković 13, Novak Tomić 13/1, Petar Bonačić 6, Lukša Poklepović 5, Dinko Žutelija 4, Aleksandar Kozlina 2, Zvonko Bego 2, Vinko Begović 2/1, Živko Babić 1.
RADNIČKI
Radovan Radivojević 30/1, Miodrag Knežević 30, Zoran Milenković 30, Jovan Anđelković 30/9, Milorad Janković 30/6, Dobrosav Jocić 29, M.Vardić 28/5, Dragan Holcer 26, Vladislav Nikolić 22, Tomislav Mitić 17/3, M.Ilijevski 14/1, Ilija Dimoski 10/2, D.Jovanovski 9, S.Sokolović 8/2, Dragoslav Mitrović 8/1, Vladeta Veljović 7, Nenad Cvetković 4, Zoran Bogdanović 3, Zoran Đurić 1, Dimitrov Vujošević 1, R.Cekić 1.
VELEŽ
Alfons Horvatić 29, Slobodan Primorac 29, Zejnil Selimotić 28, Muhamed Glavović 27/10, Milorad Lazović 27/7, Franjo Džidić 26/1, Omer Oručević 26/1, Meho Karamehmedović 23/2, Kemal Šestić 21/5, Faruk Džafić 19, Nikola Benco 14/2, Šefik Alajbegović 14, Miroslav Kordić 11, Salem Halilhodžić 10/3, Dušan Bajević 10/1, Ahmet Glavović 8, Nusret Čerkić 8, Željko Barbarić 6, Muhamed Mujić 5, Tomislav Novak 3/1, Borislav Sedlarik 1, Esad Dugalić 1.
RIJEKA (samo golovi)
Bursać 10, Perčić 7, Jovović 4, Tomljenović 3, Jantoljak 2, Mugoša 2, Vukoje 2, Petrović 2, Vranković 1, Gulin 1, Škrtić 1, Radulj 1.
OFK BEOGRAD
Slobodan Santrač 28/12, Miodrag Radošević 27, Ilija Petković 26/6, Bratislav Đorđević I 25, Todor Grujić 25/1, Blagomir Krivokuća 24/7, Stojan Vukašinović 23, Dragan Gugleta 22/7, Bogdan Turudija 22, Mitar Krajšić 15, Ilija Mitić 15/1, Dragoslav Stepanović 13, Miroslav Milovanović 11, Zdravko Jokić 11, Momčilo Gavrić 11, Spasoje Samardžić 9, Stanoje Miloradović 5, Sreten Banović 4/1, Branko Stevanović 4/1, B.Mihajlović 4, Slavoljub Radojčić 3, Ninoslav Zec 3, Radivoje Lazić 3, Branislav Civrić 2, Tanasije Stefanović 1, Slobodan Mešanović 1, Fišer 1, Ivan Gašpar 1, Josip Skoblar 1, Andrija Čolić 1.

1967-68.

PRVA SAVEZNA LIGA
1.Crvena Zvezda 30 16 11 3 64:30 43 Šampions
2.Partizan 30 15 8 7 45:31 38
3.Dinamo 30 12 11 7 45:33 35
4.Hajduk 30 12 10 8 44:37 34
5.Željezničar 30 12 9 9 44:34 33
6.Vardar 30 10 10 10 31:37 30
7.Sarajevo 30 13 3 14 46:39 29
8.Proleter 30 10 9 11 35:44 29
9.Radnički (Niš) 30 13 2 15 36:48 28
10.Zagreb 30 10 7 13 53:54 27
11.Olimpija 30 9 9 12 33:46 27
12.Maribor 30 8 11 11 38:53 27
13.Vojvodina 30 7 12 11 28:30 26
14.Velež 30 9 8 13 33:40 26
15.OFK Beograd 30 9 7 14 38:46 25
16.Rijeka 30 8 7 15 37:48 23

LISTA STRIJELACA:
21 gol – Vojin Lazarević (Crvena Zvezda)
15 golova – Stevan Ostojić (Crvena Zvezda)
14 golova – Pero Nadoveza (Hajduk)
13 golova – Edin Sprečo (Željezničar)
12 golova – Dragan Džajić (Crvena Zvezda), Dušan Bajević (Velež), Josip Gucmirtl (Dinamo)
10 golova – Milorad Janković (Radnički)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Stevan Ostojić 30/15, Miroslav Pavlović 30/1, Kiril Dojčinovski 30/1, Vojin Lazarević 29/21, Zoran Antonijević 29/5, Ratomir Dujković 28, Dragan Džajić 27/12, Milovan Đorić 26/2, Jovan Aćimović 24/3, Branko Klenkovski 18/2, Živorad Jevtić 13, Tomislav Milićević 13, Trifun Mihajlović 11/2, Slobodan Škrbić 10, Živan Rakić 10, Aleksandar Marković 8, Sava Karapandžić 7, Dragomir Racić 3.
PARTIZAN
Mane Bajić 30/5, Ivan Ćurković 29, Blagoje Paunović 29, Milan Damjanović 28/1, Ljubomir Mihajlović 28/1, Miloš Radaković 28/1, Josip Pirmajer 26/10, Borivoje Đorđević 24/3, Ljuan Prekazi 24/3, Milan Vukelić 20/4, Idriz Hošić 15/8, Mustafa Hasanagić 12/6, Miodrag J.Petrović 12, Slobodan Petrović 9/1, Miloš Vidović 7, Branko Rašović 6, Tomislav Filipović 4, Žarko Olarević 4, Ivica Pogarčić 3/1, Milorad Tošić 3, Momčilo Vukotić 2, Zoran Smilevski 2, Vojislav Marković 1, Vladimir Pejović 1, Nikola Budišić 1, Vladimir Kovačević 1, Predrag Burčul 1.
DINAMO
Rudolf Belin 30/4, Mladen Ramljak 30, Josip Gucmirtl 28/12, Filip Blašković 27/1, Branko Gračanin 26, Krasnodar Rora 25/4, Marijan Čerček 24/4, Denijal Pirić 24, Marijan Novak 23/8, Fahrudin Dautbegović 21, Rudolf Cvek 20, Ivica Kiš 13/4, Damir Valec 7, Antun Crnić 7/3, Zlatko Škorić 6, Zlatko Mesić 6/1, Slaven Zambata 6/3, Marijan Brnčić 5, Želimir Stinčić 2, Nikola Dobranić 2, Dražen Matić 2, Zdenko Kafka 2, Vladimir Kovačić 1, Mirko Braun 1, Hrvoje Jukić 1, Ivica Pavić 1, Josip Ražić 1.
HAJDUK
Džemaludin Mušović 29/3, Miroslav Vardić 29/8, Dragan Holcer 28, Ivica Hlevnjak 28/8, Radomir Vukčević 26, Miroslav Bošković 26/2, Pero Nadoveza 26/14, Aleksandar Ristić 24, Miroslav Ferić 22/2, Ante Žaja 15, Ante Ivković 15/1, Marino Lemešić 14, Petar Bonačić 14, Mladen Matijanić 12/1, Vinko Begović 9, Dragan Slišković 9/1, Zlatomir Obradov 8/3, Dinko Žutelija 6, Ante Sirković 5, Milutin Folić 4, Vinko Cuzzi 1, Igor Vukman 1, Ivan Buljan 1.
ŽELJEZNIČAR
Vasilije Radović 30, Enver Hadžiabdić 29, Blagoje Bratić 28/2, Duško Bajić 27/7, Edin Sprečo 26/13, Branimir Jelušić 26/1, Ivan Osim 23/9, Avdija Deraković 23/4, Josip Katalinski 20, Fahrija Hrvat 18, Nusret Kadrić 17, Midhat Mujkić 15/1, Fikret ujkić 15/4, Miljan Štaka 12, Hajrudin Saračević 12, Josip Bukal 6/4, Boris Bračulj 6, Velija Bećirspahić 3/1, Dragan Nikolić 3/1, Mehmed Šljivo 2, Adem Borić 1.
RADNIČKI
Milorad Janković 30/10, Zoran Čolaković 29/4, Miodrag Knežević 28, Nenad Cvetković 28/5, Ilija Dimovski 27/3, Zoran Milenković 27, Radovan Radivojević 25/1, Dragoljub Ilić 24, Vladislav Nikolić 22/1, Dragoslav Mitrović 16/3, Ljuba Alimpić 15, Slavoljub Milenković 14/2, Tomislav Mitić 13/2, Todor Grebenarević 11/6, Jovan Anđelković 9, Zoran Đurić 6, Dimitrov Vujošević 6, Vladeta Veljović 4, Ljubiša Rajković 4, Vitomir Dimitrijević 4, Radivoje Anđelković 3, Miroslav Kuljak 1, Dobrosav Jocić 1, Zoran Bogdanović 1, Dragan Veljković 1.
VOJVODINA
Ivica Brzić 30, Josip Zemko 28, Ilija Pantelić 27, Rajko Aleksić 26, Dobrivoje Trivić 26/4, Svemir Đorđić 26/4, Radivoj Radosav 25/5, Vladimir Savić 24/1, Zoran Dakić 20/3, Stevan Nešticki 20, Milan Stanić 20/1, Petar Nikezić 14/5, Vladimir Rakić 14/3, Tonče Stamevski 13, Dimitrije Radović 10, Mladen Vučinić 10, Anđelko Marinković 8/1, Vasa Pušibrk 4, Zvonko Ivezić 3, Ladislav Čanji 2, Branislav Veljković 1, Milorad Samardžija 1.
VELEŽ
Miroslav Kordić 30/3, Meho Karamehmedović 30, Dušan Bajević 29/12, Slobodan Primorac 28, Alfonz Horvatić 27/2, Šefik Alajbegović 27, Kemal Šestić 24/4, Zejnil Selimotić 24, Muhamed Glavović 23/3, Salem Halilhodžić 22/2, Omer Oručević 22/2, Franjo Džidić 11/1, Ivo Prskalo 10, Muhamed Mujić 8, Enver Marić 8, Nusret Čerkić 6/1, Ahmet Glavović 6, Jadranko Topić 4/1, Nikola Benco 4, Omer Kapić 2/1, Borislav Sedlarik 2, Muhamed Demirović 2, Željko Barbarić 1, Faruk Džafić 1.
OFK BEOGRAD
Blagomir Krivokuća 28/3, Slobodan Santrač 28/22, Bogdan Turudija 28, Ilija Petković 27/3, Stojan Vukašinović 26, Slobodan Mešanović 23, Dragoslav Stepanović 22, Todor Grujić 15/1, Zoran Tomašević 15, Bratislav V. Đorđević I 14, Dragoslav Šekularac 14/1, Miloš Milutinović 13/2, Miodrag Radošević 12, Zdravko Jokić 12, Mustafa Hodžić 10, Mitar Krajšić 8, Bratislav P. Đorđević II 7, Dragan Utješinović 7, Slobodan Zoraja 7, Milenko Grčić 6/1, Ivan Gašpar 5, Blagoje Mitić 4, Vasilić 4, Andrija Čolić 3, Srboljub Lazić 3, Ninoslav Zec 3, Dragoslav Vasiljević 2, Dušan Petrović 2, Slavoljub Radojčić 1, Radivoje Lazić 1, Branko Buljević 1.
RIJEKA (samo golovi)
Bursać 11, Perčić 8, Lukarić 4, Žepina 4, Gulin 2, Jantoljak 1, Čalović 1, Vukoje 1, Poldrugovac 1, Rabac 1, Pantelić 1.


DRUGA SAVEZNA LIGA ISTOK
TABELA
1.Bor 34 19 6 9 52:29 44 Promoted
2.Trepča Kosovska Mitrovica 34 17 6 11 59:33 40
3.Sloga Kraljevo 34 18 4 12 56:43 40
4.Budućnost Titograd 34 16 6 12 49:36 38
5.Bačka Bačka Palanka 34 15 4 15 53:41 34
6.Radnički Sombor 34 13 8 13 48:51 34
7.Priština 34 14 6 14 44:47 34
8.Lovćen Cetinje 34 14 6 14 41:47 34
9.Crvenka 34 15 3 16 67:61 33
10.Pobeda Prilep 34 13 7 14 46:46 33
11.Radnički Kragujevac 34 14 5 15 43:45 33
12.Spartak Subotica 34 12 9 13 45:48 33
13.Srem Sremska Mitrovica 34 14 5 15 48:55 33
14.Sloboda Titovo Užice 34 12 8 14 38:43 32
15.Borac Čačak 34 12 8 14 36:41 32
16.Sutjeska Nikšić 34 12 6 16 67:77 30
17.Bregalnica Štip 34 12 6 16 50:78 30
18.Voždovački Beograd 34 7 11 16 48:65 25

DRUGA SAVEZNA LIGA ZAPAD
TABELA
1.Čelik Zenica 34 24 5 5 82:15 53 Promoted
2.Sloboda Tuzla 34 21 9 4 54:21 51
3.Osijek 34 15 9 10 46:27 39
4.Rudar Ljubija 34 17 3 14 54:47 37
5.Famos Hrasnica 34 14 7 13 45:35 35
6.Borovo 34 13 9 12 48:43 35
7.Borac Banja Luka 34 13 8 13 54:48 34
8.Split 34 14 6 14 46:57 34
9.Belišće 34 14 5 15 44:50 33
10.Bratstvo Travnik 34 14 5 15 38:53 33*
11.Leotar Trebinje 34 9 14 11 35:44 32
12.Rudar Kakanj 34 14 4 16 55:70 32
13.Varteks Varaždin 34 12 7 15 43:45 31
14.Lokomotiva Zagreb 34 11 9 14 39:45 31
15.Šibenik 34 14 3 17 45:53 31
16.BSK Slavonski Brod 34 12 5 17 51:56 29
17.Trešnjevka Zagreb 34 9 10 15 43:61 28
18.Aluminij Kidričevo 34 4 6 24 32:84 14
*Na kraju sezone Bratstvo Travnik promijenilo ime u Borac Travnik.

Iz trećih liga u druge su ušli: Radnički (Beograd), Jedinstvo (Brčko), Dinamo (Pančevo), Novi Sad, Dinamo (Vinkovci), Bosna (Sarajevo), Pofalićki (Sarajevo), OFK Titograd, Borac (Čapljina), Jedinstvo (Bijelo Polje), GOŠK (Dubrovnik), ZSK (Zenica), Čelik (Nikšić), Zmaj (Makarska), Rabotnički (Skopje), Dubočica (Leskovac), Napredak (Kruševac), Železničar (Niš), Budućnost (Peć), Tikveš (Kavadarci), EI Mladost (Niš), Mladost (Smederevska Palanka), Orijent (Rijeka), Metalac (Zagreb), Zadar, Ljubljana, BSK (Banja Luka), Mura (Murska Sobota), Istra (Pula) i Jedinstvo (Bihać).

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU PRVE LIGE
Sloboda Tuzla – Rijeka 3:0 0:4
Trepča K. Mitrovica – OFK Beograd

TREĆI RANG
REPUBLIČKA LIGA SLOVENIJE
1.Ljubljana 22 14 5 3 65:29 33 Promoted
2.Mura Murska Sobota 22 13 5 4 65:34 31
3.Kladivar Celje 22 8 10 4 35:23 26
4.Slavija Vevče 22 9 6 7 37:30 24
5.Triglav Kranj 22 8 8 6 31:37 24
6.Koper 22 7 8 7 32:33 22
7.Gorica 22 7 7 8 33:33 21
8.Železničar Maribor 22 7 5 10 41:56 19
9.Rudar Trbovlje 22 7 4 11 42:53 18
10.Kovinar Maribor 22 4 9 9 27:42 17
11.Svoboda Ljubljana 22 6 5 11 35:52 17
12.Hrastnik 22 4 4 14 26:59 12

DALMATINSKA ZONA
1.Zadar 26 14 8 4 66:23 36
2.Slaven Trogir 26 16 3 7 66:35 35
3.Jadran Kaštel Sućurac 26 13 3 10 39:47 29
4.Zmaj Makarska 26 12 4 10 56:55 28
5.Neretva Metković 26 10 7 9 41:31 27
6.DOŠK Drniš 26 11 5 10 43:45 27
7.Dinara Knin 26 11 5 10 41:48 27
8.Sloga Mravince 26 8 8 10 36:34 25
9.Omladinac Vranjic 26 10 5 11 36:45 25
10.Jugovinil Kaštel Gomilica 26 7 11 8 28:30 25
11.Junak Sinj 26 10 4 12 48:54 24
12.Orkan Dugi Rat 26 7 9 10 36:50 23
13.Dubrovnik 26 6 7 13 36:56 19
14.Troglav Livno 26 6 4 14 28:51 16

ZAGREBAČKA ZONA
1.Metalac Zagreb 26 18 4 4 64:23 44
2.Jedinstvo Zagreb 26 14 5 7 69:38 33
3.Sloga Čakovec 26 12 7 7 51:47 31
4.Karlovac 26 12 5 9 51:41 29
5.MTČ Čakovec 26 9 9 8 41:43 27
6.Sljeme Sesvete 26 10 5 11 54:45 25
7.Samobor 26 11 3 12 47:60 25
8.Segesta Sisak 26 11 2 13 59:46 24
9.Rudeš Zagreb 26 9 6 11 37:41 24
10.Oroteks Oroslavlje 26 8 8 10 45:53 24
11.Slaven Koprivnica 26 8 7 11 34:50 23
12.Gavrilović Petrinja 26 8 7 11 34:60 23
13.Elektrostroj Zagreb 26 9 4 13 38:41 22
14.Metalac Sisak 26 5 4 17 33:54 14

KRAJIŠKA (BANJALUČKA) ZONA
TABELA
1.BSK Banja Luka Promoted
2.Jedinstvo Bihać Promoted

TUZLANSKA ZONA
TABELA
1.Jedinstvo Brčko Promoted
Borac Bosanski Šamac
Sloga Doboj
Radnik Bijeljina

SARAJEVSKO-ZENIČKA ZONA
TABELA
1.Bosna Sarajevo Promoted
2.Pofalički Sarajevo Promoted
3.ZSK Zenica Promoted
...
Bosna Visoko 26 9 9 8 40:28 27

HERCEGOVAČKA ZONA
TABELA
1.GOŠK Dubrovnik 20 15 5 0 57:21 35 Promoted
2.Borac Čapljina 20 14 1 5 54:22 29 Promoted
3.Iskra Stolac 20 12 0 8 44:38 24
4.Hercegovac Bileća 20 10 3 7 31:26 23
5.Lokomotiva Mostar 20 9 3 8 51:34 21
6.Budućnost Duvno 20 8 3 9 35:34 19
7.Neretvanac Opuzen 20 7 3 10 32:43 17
8.Igman Konjic 20 6 3 11 36:37 15
9.Sloga Ljubuški 20 7 0 13 29:71 14
10.Mladost Lištica 20 6 1 13 20:47 13
11.Poštar Mostar 20 4 1 15 42:49 9

ČETVRTI RANG
DRUGA LIGA SLOVENIJE – ZAPAD
1.Ilirija Ljubljana 34 Promoted
2.Zagorje 31
3.Tabor Sežana 29
4.Izola 26
5.Slovan Ljubljana 23
6.Piran 23
7.Litija 22
8.Kamnik 21
9.Tolmin 21
10.Bela Krajina Črnomelj 16 Relegated
11.Nanos 9 Relegated
12.Novo Mesto 9 Relegated
Ušli su: Kranj, Sava T., LTH, Primorje Ajdovščina

DRUGA LIGA SLOVENIJE – ISTOK
1.Nafta Lendava 36 Promoted
2.Velenje 32
3.Steklar Rogaška Slatina 31
4.Drava Ptuj 28
5.Šmartno 27
6.Žalec 23
7.Branik Maribor 19
8.Fužinar Ravne 17
9.Grafičar 15
10.Olimp Celje 15 Relegated
11.Šoštanj 13 Relegated
12.Peca Črna nad Koroškem 8 Relegated
Ušli su: Bakovci, Osankarnica, Sever, Celulozar

PRVENSTVO SPLITSKOG NOGOMETNOG PODSAVEZA
1.Omiš 20 16 4 0 55:16 36
2.Val Kaštel Stari 20 14 4 2 71:26 32
3.Solin 20 11 5 4 66:19 27
4.Kolektivac Postira 20 10 1 9 44:55 21
5.Primorac Stobreč 20 7 5 8 40:53 19
6.Uskok Klis 20 6 5 9 31:35 17
7.Mračaj Runovići 20 6 4 10 32:47 16
8.Tekstilac Sinj 20 5 5 10 29:46 15
9.Proleter Dugopolje 20 5 4 11 39:67 14
10.Urania Baška Voda 20 5 3 12 29:46 13
11.Nada Split 20 4 2 14 20:45 10

VOJVOĐANSKA LIGA
1.Senta 48
2.Vršac 45
3.Bečej 41
4.HIP (Pančevo) 41
5.Radnički (Zrenjanin) 39
6.Rusanda (Melenci) 39
7.Topola (Bačka Topola) 37
8.Krajina (Krajišnik) 37
9.Radnički (Nova Pazova) 34
10.Mladost (Bački Jarak) 33
11.Bilećaninin (Sečanj) 33
12.Jedinstvo (Stanišić) 31
13.Železnilar (Inđija) 30
14.Bratstvo (Subotica) 30
15.Partizan (Subotica) 30
16.Radnički (Sutjeska) 28
17.Radnički (Ratkovo) 21
18.Radnički (Šid) 8
NAPOMENA: Ljeta 1968. godine ukinuta je Sjeverna grupa Srpske lige. Vojvođanska liga postala je takmičenje trećeg ranga i sa njom su osam prvih klubova napredovali.

PETI RANG
GRUPNO PRVENSTVO SPLITSKOG NOGOMETNOG PODSAVEZA
TABELA
1.Jedinstvo Srinjine 19
2.Borac Glavice 16
3.Podgora 16
4.Mosor Žrnovnica 14
5.Jadran Tučepi 13
6.Seljak Labin 5
7.Zagora Primorski Dolac 5

POTSAVEZNA LIGA ZENICA
1.Krivaja Zavidovići 28
2.Metalac Novi Travnik 24
3.Radnik Donji Vakuf 22
4.Borac Tetovo 19
5.Borac Travnik 18
6.Jedinstvo Busovača 16
7.Sloga Gornji Vakuf 16
8.Bistričak Nemila 15
9.Željezničar Zenica 10
10.Lašva Dolac 10

POTSAVEZNA LIGA SARAJEVO
1.OFK Visoko 18 12 4 2 55:22 28 Promoted
2.Mladost Župča
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Učesnici Stupčanica Olovo, Fojnica....

SJEVERNO-BANATSKA LIGA
1.Polet (Nakovo) 51
2.Kozara (Banatsko Veliko Selo) 46
3.Jedinstvo (Novi Bečej) 37
4.Bratstvo (Elemir) 33
5.Sloboda (Novi Kozarci) 31
6.Vojvodina (Novo Miloševo) 31
7.Mladost (Banatski Despotovac) 31
8.Napredak (Četereg) 30
9.Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 29
10.Crvena Zvezda (Rusko Selo) 28
11.ASK (Aradac) 27
12.Borac (Velike Livade) 25
13.ŽFK Banat (Zrenjanin) 22
14.Crvena zvezda (Mokrin) 21
15.Lehel (Mužlja) 19
16.Radnički (Jaša Tomić) 19
Polet (Nakovo) je u Kvalifikacijama za Vojvođansku ligu eliminisan od AFK-a iz Ade. U Adi je domaćin pobedio 6:1, a u Nakovu je bilo 0:0. Polet, Kozara, Jedinstvo, Bratstvo i Sloboda plasirali su se u novoformiranu Banatsku ligu.

ŠESTI RANG
1.A RAZRED PODSAVEZA ZAGREB
NEPOTPUNA TABELA
1.ZET Zagreb 16 14 0 2 84:19 28
2.Cesta Zagreb 19 13 2 4 54:32 28
3.Sava Strmec Samoborski 20 12 3 5 58:39 27
4.Radnik Sesvete 18 7 3 8 50:38 17
5.Špansko Zagreb 19 10 1 8 55:44 21
6.Maksimir Zagreb 19 9 1 9 48:42 19
7.Sava Drenje Brdovečko 19 6 4 9 39:54 16
8.Mladost Luka 19 6 4 9 35:56 16
9.Bistra Donja Bistra 16 3 3 10 36:61 9
10.Zelina 17 4 4 9 28:51 12
11.TOP Kerestinec 20 3 3 14 37:88 9

CENTAR ČAKOVEC
TABELA JESEN
1.Pobjeda Gornji Hrašćan 17
2.Omladinac Mačkovec 14
3.Sloboda Mihovljan 14
4.Jedinstvo Novo Selo na Dravi 11
5.Budućnost Črečan 10
6.Mladost Palinovec 10
7.Željezničar Čakovec 8
8.Sloboda Slakovec 7
9.Drava Kuršanec 5
10.Hajduk Brezje 5
11.Pušćine Pušćine 3
* Sloga II Čakovec 14

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Napredak Radovlje 14 10 3 1 41:17 23
2.Polet Zimča 14 8 1 5 39:28 17
3.Centar Visoko 14 7 3 4 36:34 17
4.Kraljevac Visoko 14 6 2 6 30:32 14
5.OFK Dobrinje 14 5 4 5 21:30 14
6.Stanica Visoko 14 3 5 6 40:38 11
7.Omladinac Porječani 14 5 1 8 40:39 11
8.Borac Čekrčići 14 2 3 9 19:40 7

ZRENJANINSKA LIGA
1.Vojvodina (Perlez) 43 (114:19)
2.Mladost (Lukićevo) 43 (114:25)
3.Drugi oktobar (Kumane) 35
4.OFK Gradnulica (Zrenjanin) 31
5.Zlatica 30
6.Vulkan (Zrenjanin) 29
7.Sloga (Perlez) 25
8.Zadrugar (Lazarevo) 24
9.Omladinac (Botoš) 20
10.Jedinstvo (Ečka) 20
11.Železničar (Orlovat) 18
12.MSK (Mihajlovo) 18
13.Napredak (Stajićevo) 16
14.Unirea (Jankov Most) 12
Kvalifikacije za Područnu ligu Zrenjanin
Izviđač (Kikinda) – Begej (Žitište) 2:5 0:2
Sloga (Jarkovac) – Vojvodina (Perlez) 1:2 2:3

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 dec 2010, 22:23

Mala ispravka i mala dopuna sezone 1967/68

Lista strelaca:

Santrać Slobodan (OFK Beograd) 22 (28)
Lazarević Vojin (Crvena zvezda) 21 (29)
Antić Boško (Sarajevo) 18 (30)

Kvalifikacije za Prvu saveznu ligu (kompletni rezultati i "replika")

Dutumi: 7. i 14.juli
OFK Beograd – Trepča 7:1 i 3:2
NK Rijeka – Sloboda (Tuzla) 0:3 i 4:0

Na kraju prvog dela prventva OFK Beograd je držao „fenjer“. U zimskoj pauzi na Karaburnu su došli Dragoslav Šekularac i Miloš Milutinović. Prvi pred sam kraj karijere i drugi pošto je već bio okačio kopačke o klin. Ni godine (imao ih je 35) ni bolest nisu mogle da oduzmu „Plavoj čigri“ osobinu vrsnog tobdžije i neuhvatljivog napadač, niti Šekiju magičnu moć ljubimca i magneta navijača. Na utakmicama OFK Beogarda se čitavo proleće tražila karta više.
Ipak ni dvojica čarobnjaka nisu mogla da pomognu „romantičarima“ da se spasu, Na kraju su zauzeli gubitničku 15. poziciju.
Neko se ipak dosetio . spas je pronašen, na žalost ni prvi ni poslednji put u čarobnoj formuli zvanoj – proširenje lige. I to namensko, Sa 16 na 18 klubova. Da bi svi ipak bili zadovoljni doneta je odluka da otpisani prvoligaši igraju kvalifikacione utakmice sa drugoplasiranim timovima Istočne i Zapadne grupe Druge savezne lige Trepčom (Kosovska Mitrovica), odnosno Slobodom (Tuzla). Pronađen je i celofan jedni protiv drugih - OFK Beograd i Trepča te Rijeka i Sloboda.

Kako to recimo rade Englezi, kod kojih su propozicije i rezultat svetinja.
Negde u isto vreme u poslednjem kolu Engleskog šampionata, na Old Trafordu su igrali mesni rivali, slavni Mančester Junajted i klub daleko skromnijeg renomea Mančester Siti. Za nekadašnjeg prvaka Evrope pobeda je značila opstatnak u ligi, za Mančester Siti – ništa.
U finišu slom velikana, mređu Mančestera, prvi i jedini put na utakici zatresao je Škotlanđanin Denis Lou, jedan „iz trolista“ bezbijevih „beba“ (zajedno sa Bobijem Čarltonom i Džoržom Bestom). Kad je pogodio Lou je zaplakao jer je Mančester Junajted oterao u Drugu ligu.
Englezi se stavrno napravili Englezi, Nisu ni pomoišljali da „muljaju“, da zbog nekakdašnjeg prvaka Evrope proširuju lige.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 dec 2010, 22:28

Sezona 1967/68 Liste strelaca (Druga savezna liga)

Istočna grupa:

29 Tibljaš Josip (Sutjeska)
28 Božičić (Crvenka)
20 Šorban (Bor)
19 Lazarević, S.Janković (Sloga)
18 Devčić (Radnički Sombor)

Zapadna grupa:

41 Renić Alojz (Čelik)
24 Fazlić (Borac)
21 Jusić (Sloboda)
15 Lalić (Čelik), Milošević (Leotar), Gavran (Rudar Kakanj)
14 Momirski (Borovo)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 dec 2010, 22:40

Sezona 1967/68 Treći rang takmičenja (kompletne lige)

Srpska liga – Sever

1 Novi Sad 30 19 8 3 61:23 +38 46
2 Radnički, Beograd 30 17 9 4 73:27 +46 43
3 Dinamo, Pančevo 30 17 5 8 58:24 +34 39
4 Zvezda, Subotica 30 13 9 8 51:35 +16 35
5 Prva iskra, Barić 30 12 8 10 41:38 +3 34
6 Jedinstvo, Zemun 30 12 8 10 57:51 +6 32
7 ŽAK Kikinda 30 10 11 9 36:34 +2 31
8 Sloven, Ruma 30 11 8 11 31:36 -5 30
9 Slavija, Novi Sad 30 10 10 10 45:56 -11 30
10 Hajduk, Kula 30 11 7 12 45:46 -1 29
11 BAK Bela Crkva 30 9 11 10 49:54 -5 29
12 Odred, Kikinda 30 9 9 12 44:47 -3 27
13 Rakovica, Beograd 30 9 6 15 41:44 -3 24
14 Tekstilac, Odžaci 30 7 9 14 49:82 -33 23
15 Kombinat, Vrbas 30 6 5 19 34:79 -45 17
16 Radnički, Srem. Mitrovica 30 4 5 21 36:72 -36 13

Viši rang:
• Novi Sad se plasirao u novoformiranu Drugu ligu – Sever, direktno
• Radnički (Beogard) i Dinamo (Pančevo) su se plasirali u novoformiranu Drugu ligu – Sever, posle kvalifikacija
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Srpska liga – Jug

1 Mladost, Smed. Palanka 30 16 9 5 57:36 +21 41
2 EI Mladost, Niš 30 16 5 9 42:25 +17 37
3 Napredak, Kruševac 30 13 9 8 57:29 +28 35
4 Železničar, Ni 30 14 7 9 58:42 +16 35
5 Dubočica, Leskovac 30 13 6 11 57:48 +9 32
6 Metalac, Valjevo 30 11 8 11 46:38 +8 30
7 Radnički, Pirot 30 11 8 11 48:43 +5 30
8 Mačva, Šabac 30 10 9 11 41:50 -9 29
9 Jedinstvo, Paraćin 30 13 3 14 46:41 +5 29
10 Budućnost, Peć 30 12 5 13 38:56 -18 29
11 Obilić 30 12 4 14 52:55 -3 28
12 OFK Mladenovac 30 9 10 11 36:39 -3 28
13 Dinamo, Vranje 30 10 8 12 37:51 -14 28
14 Timok, Zaječar 30 7 11 12 44:46 -2 25
15 Novi Pazar 30 8 8 14 35:51 -16 24
16 Jedinstvo, Ub 30 7 6 17 38:67 -29 20

Viši rang:
• Pet klubova Mladost (Smederevska Palanka), EI Mldost (Niš), Napredak (Kruševac), Železničar (Niš) i Dubočica (Leskovac) se, posle reorganizacuje plasiralo u Drugu ligu – grupa Istok
• Četiri kluba Metalac (Valjevo), Mačva (Šabac), OFK Mladenovac i Jedinstvo (Ub) se, prebačeni su u novoformiranu Srpsku ligu - grupa Sever
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hrvatska


U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona: Dinamo (Vinkovci), Orijent (Rijeka), Zadar i Metalac (Zagreb).
Pobjedio: Dinamo (Vinkovci).

Dalmatinska zona

1 Zadar 26 14 8 4 66:23 +43 36
2 Slaven, Trogir 26 16 3 7 66:35 +31 35
3 Jadran, Kaštel Sućurac 26 13 3 10 39:47 -8 29
4 Zmaj, Makarska 26 12 4 10 56:55 +1 28
5 Neretva, Metković 26 10 7 9 41:31 +10 27
6 DOŠK, Drniš 26 11 5 10 43:45 -2 27
7 Dinara, Knin 26 11 5 10 41:48 -7 27
8 Sloga, Mravince 26 8 8 10 36:34 +2 25
9 Omladinac, Vranjic 26 10 5 11 36:45 -9 25
10 Jugovinil, Kaštel Gomilica 26 7 11 8 28:30 -2 25
11 Junak, Sinj 26 10 4 12 48:54 -6 24
12 Orkan, Dugi Rat 26 7 9 10 36:50 -14 23
13 Dubrovnik 26 6 7 13 36:56 -20 19
14 Troglav, Livno 26 6 4 14 28:51 -23 16

Viši rang: Zadar je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa prvacima ostalih zona
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Riječko-istarska zona

1 Orijent, Rijeka 30 22 6 2 95:26 +69 50
2 Istra, Pula 30 17 5 8 70:40 +30 39
3 Rudar, Labin 30 15 6 9 74:57 +17 36
4 Nehaj, Senj 30 13 9 8 92:66 +26 35
5 Goranin, Delnice 30 14 4 12 59:70 -11 32
6 Buje 30 13 5 12 58:52 +6 31
7 Crikvenica 30 15 1 13 44:55 -11 31
8 Grobničan, Čavle 30 13 4 13 53:49 +4 30
9 Lokomotiva, Rijeka 30 12 5 13 64:61 +3 29
10 Vinodol, Novi Vinodolski 30 11 6 13 62:85 28
11 Jadran, Poreč 30 10 6 13 63:53 26
12 Rovinj 30 11 4 15 61:55 26
13 Opatija 30 10 6 14 51:57 26
14 Naprijed, Hreljin 30 10 6 14 48:60 26
15 Vodnjan 30 5 10 15 31:70 20
16 Rikard Benčić, Rijeka 30 5 3 22 43:106 13

Viši rang: Orinet (Rijeka) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa prvacima ostalih zona
Ispali: Rikard Benčić (Rijeka) i Vodnjan
Novi članovi:
Napomene:


Slavonska zona

1 Dinamo, Vinkovci 28 19 7 2 94:29 +65 45
2 Jovalija, Valpovo 28 22 1 5 82:43 +39 44
3 Lokomotiva, Vinkovci 28 16 4 8 50:40 +10 36
4 Premium, Bosanski Brod 28 11 9 8 56:44 +12 31
5 Jedinstvo, Đakovo 28 12 6 10 60:44 +16 30
6 Metalac, Osijek 28 11 7 10 69:43 +26 29
7 Slavonija, Slavon. Požega 28 13 3 12 63:60 +3 29
8 Sloga 28 13 3 12 52:56 -4 29
9 Graničar, Županja 28 12 4 12 43:42 +1 28
10 Spačva, Vinkovci 28 10 8 10 46:47 -1 28
11 Šparta, Beli Manastir 28 10 3 15 45:52 -7 23
12 Željezničar, Slavonski Brod 28 8 6 14 53:64 -11 22
13 Olimpija,Osijek 28 8 6 14 40:53 -13 22
14 Jedinstvo, Č… 28 7 3 18 56:93 -37 17
15 Radnički 28 3 1 24 58:138 -80 7

Viši rang: Dinamo (Vinkovci) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa prvacima ostalih zona
Ispali: Radnički i Jedinstvo (Č…)
Novi članovi:
Napomene:


Zagrebačka zona

1 Metalac, Zagreb 26 18 4 4 64:23 +41 44
2 Jedinstvo, Zagreb 26 14 5 7 69:38 +31 33
3 Sloga, Čakovec 26 12 7 7 51:47 +4 31
4 Karlovac 26 12 5 9 51:41 +10 29
5 MTČ, Čakovec 26 9 9 8 41:43 -2 27
6 Sljeme, Sesvete 26 10 5 11 54:45 +9 25
7 Samobor 26 11 3 12 47:60 -13 25
8 Segesta, Sisak 26 11 2 13 59:46 +13 24
9 Rudeš, Zagreb 26 9 6 11 37:41 -4 24
10 Oroteks, Oroslavlje 26 8 8 10 45:53 -8 24
11 Slaven, Koprivnica 26 8 7 11 34:50 -16 23
12 Gavrilović, Petrinja 26 8 7 12 34:60 -26 23
13 Elektrostroj, Zagreb 26 9 4 13 38:41 -3 22
14 Metalac, Sisak 26 5 4 17 33:54 -21 14

Viši rang: Metalac (Zagreb) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa prvacima ostalih zona
Ispali: Metalac (Sisak)
Novi članovi:
Napomene:


Kvalifikacije:

Polufinale:
Dinamo (Vinkovci) – Zadar 1:1 i 3:2
Metalac (Zagreb) – Orijent (Rijeka) 1:2, 2:1 i 2:5-11m

Finale:
Dinamo (Vinkovci) – Orijent (Rijeka) 5:2 i 2:1

Dodatno:
Orijent (Rijeka) – Metalac (Zagreb)
Pobjednik protiv prvaka Slovenije.

Naknadno je došlo do rekostrukcije Druge lige sa dvije na četiri skupine pa su ušli i: GOŠK (Dubrovnik), Zmaj (Makarska), Metalac (Zagreb), Zadar i Istra (Pula).

Slovenska liga

1 Ljubljana 22 14 5 3 65:29 +36 33
2 Mura, Murska Sobota 22 13 5 4 65:34 +31 31
3 Kladivar, Celje 22 8 10 4 35:23 +12 26
4 Slavija, Vevče 22 9 6 7 37:30 +7 24
5 Triglav, Kranj 22 8 8 6 31:37 -6 24
6 Koper 22 7 8 7 32:33 -1 22
7 Gorica, Nova Gorica 22 7 7 8 33:33 0 21
8 Železničar, Maribor 22 7 5 10 41:56 -15 19
9 Rudar, Trbovlje 22 7 4 11 42:53 -11 18
10 Kovinar, Maribor 22 4 9 9 27:42 -15 17
11 Svoboda, Ljubljana 22 6 5 11 35:52 -17 17
12 Hrastnik 22 4 4 14 26:29 -33 12

Viši rang: Ljubljana i Mura (Murska Sobota) su se plasirali u novoformiranu Drugu savezni ligu – Zapad (od dotadašnje dve napravljene četiri Druge lige)
Ispali: niko
Novi članovi: Nafta (Lendava) i Ilirija (Ljubljana)
Napomene: Ima dve varijante gol – razlike proveriti koja je prava !
Najbolji strelac: Papec (Ljubljana) 24 gola


Makedonska liga

1 Rabotnički, Skopje 26 16 6 4 73:28 +45 38
2 Tikveš,Kavadarci 26 14 3 9 49:36 +13 31
3 BSK 26 11 5 10 37:33 +4 27
4 Teteks, Tetovo 26 10 7 9 34:41 -7 27
5 Belasica, Strumica 26 11 4 11 55:43 +12 26
6 Balkan 26 11 4 11 51:41 +10 26
7 MIK Skopje 26 10 6 10 50:42 +8 26
8 Ljuboten, Tetovo 26 10 5 11 39:41 -2 25
9 Mavrovo,Gostivar 26 11 3 12 36:47 -11 25
10 Vardar, Negotino 26 10 4 12 54:44 +10 24
11 Borec, Titov Veles 26 11 2 13 40:51 -11 24
12 Ohrid 26 10 4 12 36:54 -18 24
13 KSK Kumanovo 26 8 5 13 39:78 -39 21
14 Karaorman, Struga 26 9 2 15 40:54 -14 20

Viši rang: Rabotnički (Skoplje) i Tikveš (Kavadarci) su se plasirali u novoformiranu Drugu saveznu ligu - Jug
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Crnogorska liga

1 OFK Titograd 22 18 1 3 67:17 +50 37
2 Čelik, Nikšić 22 16 2 4 59:24 +35 34
3 Jedinstvo, Bijelo Polje 22 11 2 9 60:35 +25 24
4 Mornar, Bar 22 9 5 8 53:37 +16 23
5 OFK Ivangrad 22 9 5 8 38:35 +3 23
6 Iskra, Danilovgrad 22 8 6 8 40:39 +1 22
7 Bokelj, Kotor 22 9 3 10 40:36 +4 21
8 Rudar, Pljevlja 22 8 5 9 34:42 -8 21
9 Tara, Zabjelo 22 6 7 9 33:44 -11 19
10 Dečić, Tuzi 22 8 1 13 44:53 -9 17
11 Ibar, Rožaje 22 6 1 15 39:88 -49 13
12 Spuž 22 4 2 16 24:81 -57 10

Viši rang: OFK Titograd, Čelik i Jedinstvo su se plasirali u novoformiranu Drugu saveznu ligu – Jug, pošto su od dve formirane četiri druge lige
Ispali: niko
Novi članovi: Arsenal (Tivat), Crvena Stijena i Brskovo (Mojkovac)
Napomene:


Bosna i Hercegovina

Sarajevsko – Zenička zona

1 Bosna, Sarajevo
2 Pofalički, Sarajevo
3 ZSK Zenica
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Bosna (Sarajevo) i Pofalički (Sarajevo) su se plasirali u Drugu saveznu ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Krajiška (Banjalučka zona)

1 BSK Banja Luka
2 Jedinstvo, Bihać
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: BSK Banja Luka i Jedinstvo (Bihać) su se plasirali u Drugu saveznu ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Tuzlanska zona

1 Jedinstvo, Brčko
2 Borac, Bosanski Šamac
3 Sloga, Doboj
4 Radnik, Bijeljina
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: Jedinstvo (Brčko) se plasiralo u Drugu saveznu ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hercegovačka zona

1 GOŠK, Dubrovnik 20 15 5 0 57:21 +36 35
2 Borac, Čapljina 20 14 1 5 54:22 +32 29
3 Iskra, Stolac 20 12 0 8 44:38 +6 24
4 Hercegovac, Bileća 20 10 3 7 31:26 +5 23
5 Lokomotiva, Mostar 20 9 3 8 51:34 +17 21
6 Budućnost, Duvno 20 8 3 9 35:34 +1 19
7 Neretvanac, Opuzen 20 7 3 10 32:43 -11 17
8 Igman, Konjic 20 6 3 11 36:37 -1 15
9 Sloga, Ljubuški 20 7 0 13 29:71 -42 14
10 Mladost, Lištica 20 6 1 13 20:47 -27 13
11 Poštar, Mostar 20 4 1 15 42:49 -7 9

Viši rang: GOŠK Dubrovnik i Borac (Čapljina) su se plasirali u Drugu saveznu ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


NAPOMENA: Moglo bi se reći da je ovo provokativan prilog - od svih liga trećeg ranga nepotpune su, u mojoj arhivi, samo one iz Bosne i Hercegovine. Prepišite (prekopirajet), ali i dopunite lige. Da dodam da je na kraju sezone bila prava invazija novih drugoligaša. Samo iz Bosne i Hercegovine: BSK (Banja Luka), Jedinstvo (Bihać), Bosna (Sarajevo), Pofalički (Sarajevo), Borac (Čapljina), ZSK (Zenica) i Jedinstvo (Brčko)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 23 dec 2010, 17:40

Kopajući po požuteklim papirima pronašao sam i kompletnu tabelu republičke lige za 1951. godinu.

Prov mesto osovjio je Borac iz Banjaluke ubedljvi, vodeći od početka do kraja. Iz lige su trebali da ispadnu Borac iz Bosanskog Šamca i Sloga iz Doboja, ali je, zbog ukidanja liga naredne godine - 1952. ista sudbina zadesila i sve ostale klubove.

1 Borac, Banja Luka 26 18 4 4 50:21 +29 40
2 Čelik, Zenica 26 16 3 7 47:30 +17 35
3 Tekstilac, Derventa 26 11 8 7 50:39 +11 30
4 Sloboda, Tuzla 26 11 7 8 41:31 +10 29
5 Jedinstvo, Brčko 26 12 4 10 43:30 +13 28
6 Proleter, Teslić 26 12 4 10 48:42 +6 28
7 Radnik, Bijeljina 26 10 8 8 33:31 +2 28
8 Bosna ,Sarajevo 26 10 5 11 37:37 0 25
9 Milicionar, Sarajevo 26 10 3 13 35:39 -4 23
10 Lokomotiva, Mostar 26 8 7 11 45:53 -8 23
11 Rudar, Kakanj 26 10 3 13 50:65 -15 23
12 Železničar, Banja Luka 26 8 4 14 34:53 -19 20
13 Borac, Bosanski Šamac 26 5 7 14 21:36 -15 17
14 Sloga, Doboj 26 7 2 17 31:56 -25 16

Viši rang: Borac (Banjaluka) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – nisu završena, jer je liga ukinuta
Ispali: trebalo - Borac (Bosanski Šamac) i Sloga (Doboj), praktički niko jer je liga ukinuta
Novi članovi:
Napomene:

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 24 dec 2010, 09:49

Banjalucka zonska liga 1967/68

1.BSK (Banja Luka) 44
2.Jedinstvo (Bihac) 39
3.OFK.Prijedor 36
4.Borac (Bos.Dubica) 36
5.Sloboda (Bos.Novi) 35
6.Zeljeznicar (Banja Luka) 33
7.Iskra (Bugojno) 30
8.Podgrmec (Sanski Most) 29
9.Sloboda (Mrkonjic Grad) 27
10.Elektrobosna (Jajce) 25
11.Bratstvo (Bos.Krupa) 23
12.Sloga (G.Podgradci) 21
13.Sator (Glamoc) 15
14.Tekstilac (Bihac) 13
15.Bratstvo (Kljuc) 10

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 24 dec 2010, 16:49

Banjalucka zonska liga 1968/1969

1. OFK Prijedor 22 14 4 4 51-20 32
2. Sloboda Bosanski Novi 22 12 5 5 47-24 29
3. Borac Drvar 22 10 5 7 52-30 25
4. Podgrmeč Sanski Most 22 10 4 8 55-35 24
5. Borac Bosanska Dubica 22 9 5 8 48-47 23
6. Kozara Bosanska Gradiška 22 8 6 8 37-33 22
7. Elektrobosna Jajce 22 6 9 7 33-36 21
8. Željezničar Banja Luka 22 8 4 10 46-44 20
9. Bratstvo Bosanska Krupa 8 4 10 33-44 20
10. Šator Glamoč 22 7 4 11 29-56 18
11. Sloga Gornji Podgradci 22 6 4 12 33-71 16
12. Sloboda Mrkonjič Grad 22 4 6 12 28-52 14
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.