Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 24 dec 2010, 21:17

SEZONA 1968-69.

PRVA SAVEZNA LIGA
1.Crvena Zvezda 34 18 12 4 75:30 48 Šampion
2.Dinamo 34 20 5 9 75:33 45 Winers Cup
3.Partizan 34 13 14 7 55:40 40
4.Vojvodina 34 15 9 10 42:44 39
5.Željezničar 34 15 8 11 51:38 38
6.Hajduk 34 11 16 7 47:38 38
7.Radnički (Niš) 34 12 10 12 35:36 34
8.Velež 34 9 16 9 41:45 34
9.Čelik 34 11 11 12 42:41 33
10.Vardar 34 12 9 13 37:36 33
11.Sarajevo 34 10 13 11 38:44 33
12.Olimpija 34 11 11 12 32:41 33
13.Bor 34 9 13 12 35:46 31
14.OFK Beograd 34 13 4 17 43:52 30
15.Zagreb 34 11 7 16 41:59 29
16.Maribor 34 7 14 13 33:57 28
17.Rijeka 34 9 5 20 31:52 23 Ispada
18.Proleter 34 7 9 18 24:45 23 Ispada

LISTA STRIJELACA:
22 gola – Vojin Lazarević (Crvena Zvezda)
18 golova – Dušan Bajević (Velež)
17 golova – Stevan Ostojić (Crvena Zvezda)
16 golova – Dragan Džajić (Crvena Zvezda), Slaven Zambata (Dinamo)
14 golova – Fikret Mujkić (Željezničar), Nenad Cvetković (Radnički)
12 golova – Edin Sprečo (Željezničar), Rudolf Belin (Dinamo)
10 golova – Pero Nadoveza (Hajduk)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Vojin Lazarević 34/22, Milovan Đorić 34/3, Dragan Džajić 33/16, Kiril Dojčinovski 33/2, Stevan Ostojić 32/17, Zoran Antonijević 32/5, Branko Klenkovski 32/3, Miroslav Pavlović 32/1, Jovan Aćimović 31/3, Ratomir Dujković 31, Živorad Jevtić 22, Petar Krivokuća 21/2, Aleksandar Marković 10, Sava Karapandžić 4, Slobodan Janković 3, Dragomir Racić 3, Trifun Mihajlović 2, Stanislav Karasi 1, Dojčin Perazić 1, Radeta Radić 1.
DINAMO
Filip Blašković 34/1, Mladen Ramljak 34, Fahrudin Dautbegović 30, Rudolf Cvek 30, Branko Gračanin 30, Rudolf Belin 29/12, Marijan Čerček 29/10, Ivica Kiš 28/9, Slaven Zambata 27/16, Denijal Pirić 26/2, Krasnodar Rora 26/8, Josip Gucmirtl 25/5, Marijan Brnčić 15, Marijan Novak 11/2, Damir Valec 9, Antun Crnić 9/6, Dragutin Vabec 7/2, Zlatko Škorić 3, Želimir Stinčić 1.
PARTIZAN
Miloš Radaković 34/1, Ivan Ćurković 33, Svemir Đorđić 33/8, Mane Bajić 31/1, Ilija Katić 31/10, Blagoje Paunović 26, Idriz Hošić 25/11, Slobodan Petrović 24/2, Branko Rašović 22, Vladimir Kovačević 21/5, Nikola Budišić 16, Momčilo Vukotić 15/8, Milorad Tošić 14/2, Ljuan Prekazi 14, Miloš Vidović 10/1, Latif Čičić 10, Borivoje Đorđević 8, Zoran Smilevski 8/2, Žarko Olarević 8/1, Ljubomir Mihajlović 6, Milan Damjanović 6, Vladimir Pejović 5, Nebojša Ličanin 4, Milan Vukelić 3, Vojislav Marković 1, Mustafa Hasanagić 1/1.
VOJVODINA
Josip Pirmajer 34/10, Radivoj Radosav 34/8, Rajko Aleksić 33/1, Josip Zemko 31, Dobrivoje Trivić 31/7, Vladimir Savić 30, Petar Nikezić 30/7, Zoran Dakić 29/1, Ilija Pantelić 25, Zvonko Ivezić 20/5, Ivica Brzić 16, Stevan Birovljev 13/1, Vasa Pušibrk 13, Tonče Stamevski 12, Fuad Bećarević 11, Petar Milovanović 9, Dragoljub Pejović 9/1, Vladimir Rakić 7, Milan Sredanović 5, Ladislav Čanji 5, Gojko Rodić 4, Pal Laslo 3, Slobodan Krivokapić 2, Mladen Vučinić 2, Branislav Vlajić 2, Žarko Nikolić 1.
ŽELJEZNIČAR
Vasilije Radović 34, Duško Bajić 33/6, Velija Bećirspahić 32, Enver Hadžiabdić 32, Blagoje Bratić 30/1, Branimir Jelušić 29/1, Fikret Mujkić 28/14, Avdija Deraković 25/4, Edin Sprečo 24/12, Josip Bukal 24/7, Hajrudin Saračević 21, Ivan Osim 18/3, Miljan Štaka 17, Midhat Mujkić 17, Fahrija Hrvat 13, Dušan Jovanović 5, Božo Janković 5/1, Boris Bračulj 4, Nusret Kadrić 1, Slaviša Todorović 1.
HAJDUK
Dragan Holcer 34, Ivica Hlevnjak 34/5, Miroslav Bošković 31/3, Aleksandar Ristić 31/3, Miroslav Vardić 31/5, Džemaludin Mušović 29/6, Ante Sirković 28, Miroslav Ferić 28, Ivan Pavlica 24/9, Pero Nadoveza 24/10, Petar Bonačić 21, Mladen Matijanić 15/1, Ivan Buljan 15/3, Marino Lemešić 14, Ante Ivković 13/2, Vinko Cuzzi 12, Jurica Jerković 9, Radomir Vukčević 6, Božo Gusić 2, Igor Vukman 1, Vilson Džoni 1.
RADNIČKI
Nenad Cvetković 34/14, Ilija Dimoski 34/2, Dragoljub Ilić 34/1, Miodrag Knežević 34, Ljuba Alimpić 33/3, Todor Grebenarević 33/2, Milorad Janković 32/8, Zoran Čolaković 31/2, Vitomir Dimitrijević 30, Ljubiša Rajković 26, Radovan Radivojević 24/1, Stevan Novković 16, Milutin Pavlović 11/1, Zoran Milenković (bek) 9, Radivoje Anđelković 5/1, Tomislav Mitić 2, Vladislav Nikolić 1, Dimitrov Vujošević 1, Slavoljub Milenković 1.
VELEŽ
Dušan Bajević 34/18, Omer Oručević 34/1, Kemal Šestić 33/4, Meho Karamehmedović 33, Ivo Prskalo 32, Salem Halilhodžić 30/7, Miroslav Kordić 28/4, Enver Marić 25, Ahmet Glavović 22, Jadranko Topić 21/2, Nikola Benco 19, Mirko Ćorluka 17/1, Šefik Alajbegović 17, Marko Čolić 17, Slobodan Mrgan 11, Slobodan Primorac 10, Franjo Vladić 8/2, Muhamed Glavović 5/1, Tomislav Novak 5, Vladimir Pecelj 4, Muhamed Demirović 2.
OFK BEOGRAD
Stojan Vukašinović 34/3, Dragoslav Stepanović 34/3, Slobodan Santrač 34/16, Slobodan Mešanović 33/1, Zdravko Jokić 24, Dragoslav Šekularac 24/4, Ilija Petković 24/2, Bogdan Turudija 23/2, Miloš Milutinović 20/5, Bratislav Đorđević I 17, Ivica Matković 17/3, Dragan Stojanović 17, Dragoslav Sredojević 15, Ninoslav Zec 15/2, Krsto Mitrović 13, Mustafa Hodžić 11, Zoran Tomašević 9, Nebojša Đorđević 8, Dušan Maravić 8/2, Blagomir Krivokuća 7, Tonče Stamevski 6, Dimić 3, Dragan Utješinović 2, Blagoje Mitić 1.
RIJEKA (samo golovi)
Bursać 10, Žepina 7, Poldrugovac 5, Vukoje 3, Čalović 2, Perčić 2, Silić 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA ISTOK
1.Radnički Kragujevac 30 15 10 5 66:27 40
2.Trepča Kosovska Mitrovica 30 17 4 9 51:36 38
3.Sloboda Titovo Užice 30 15 6 9 40:28 36
4.Priština 30 14 8 8 52:48 36
5.Rabotnički Skoplje 30 14 4 12 40:38 32
6.Borac Čačak 30 10 11 9 32:27 31
7.Dubočica Leskovac 30 9 11 10 36:30 29
8.Napredak Kruševac 30 9 11 10 26:28 29
9.Bregalnica Štip 30 11 7 12 39:42 29
10.Sloga Kraljevo 30 10 8 12 36:38 28
11.Železničar Niš 30 11 5 14 35:42 27
12.Budućnost Peć 30 12 3 15 36:55 27
13.Pobeda Prilep 30 10 6 14 44:45 26
14.Tikveš Kavadarci 30 7 12 11 34:39 26
15.EI Mladost Niš 30 10 5 15 32:47 25
16.Mladost Smederevska Palanka30 7 7 16 19:48 21 Ispada
Novi članovi druge lige Istok su Radnički (Pirot) i Teteks (Tetovo).

DRUGA SAVEZNA LIGA SJEVER
1.Sloboda Tuzla 30 22 6 2 68:21 50
2.Crvenka 30 21 3 6 68:37 45
3.Osijek 30 19 5 6 67:31 43
4.Borovo 30 14 8 8 41:34 36
5.Radnički Beograd 30 12 9 9 44:32 33
6.Jedinstvo Brčko 30 11 10 9 34:36 32
7.Bačka Bačka Palanka 30 13 5 12 39:39 31
8.Dinamo Pančevo 30 10 9 11 46:45 29
9.Spartak Subotica 30 13 3 14 48:50 29
10.BSK Slavonski Brod 30 10 9 11 41:43 29
11.Novi Sad 30 9 5 16 41:57 23
12.Belišće 30 6 10 14 39:58 22
13.Dinamo Vinkovci 30 7 7 16 40:58 21
14.Voždovački Beograd 30 7 7 16 31:50 21
15.Srem Sremska Mitrovica 30 6 7 17 34:58 19 Ispada
16.Radnički Sombor 30 5 6 19 39:71 16 Ispada
Novi članovi druge lige Sever su Metalac (Valjevo) i Metalac (Osijek).

KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU SJEVER
06.juni 1969. Borac Bosanski Šamac – Metalac Osijek 2:2 (0:1)
13.juni 1969. Metalac Osijek – Borac Bosanski Šamac 1:1 (1:1) – penali: 6:5

DRUGA SAVEZNA LIGA JUG
1.Budućnost Titograd 30 18 9 3 48:15 45
2.Sutjeska Nikšić 30 19 6 5 67:23 44
3.Bosna Sarajevo 30 17 8 5 49:25 42
4.Lovćen Cetinje 30 12 11 7 35:21 35
5.Pofalićki Sarajevo 30 12 10 8 41:26 34
6.Famos Hrasnica 30 15 3 12 52:39 33
7.OFK Titograd 30 12 8 10 35:43 32
8.Borac Čapljina 30 11 9 10 38:43 31
9.Jedinstvo Bijelo Polje 30 14 2 14 41:36 30
10.Leotar Trebinje 30 11 8 11 32:30 30
11.GOŠK Dubrovnik 30 12 6 12 34:36 30
12.Rudar Kakanj 30 10 7 13 35:32 27
13.Borac Travnik 30 8 11 11 35:44 27
14.ZSK Zenica 30 7 8 15 37:50 22 Ispada
15.Čelik Nikšić 30 4 6 20 34:71 14 Ispada
16.Zmaj Makarska 30 1 2 27 17:96 4 Ispada
Novi članovi druge lige Jug su Bosna (Visoko), Lokomotiva (Mostar) i Tara (Titograd).

DRUGA SAVEZNA LIGA – ZAPAD
1.Orijent Rijeka 30 23 3 4 79:27 49
2.Borac Banja Luka 30 18 8 4 93:24 44
3.Varteks Varaždin 30 14 9 7 57:33 37
4.Rudar Ljubija 30 16 5 9 54:34 37
5.Trešnjevka Zagreb 30 14 8 8 44:31 36
6.Šibenik 30 11 12 7 52.42 34
7.Split 30 12 7 11 50:47 31
8.Metalac Zagreb 30 13 5 12 48:54 31
9.Lokomotiva Zagreb 30 11 6 13 40:44 28
10.Zadar 30 9 10 11 40:49 26
11.Ljubljana 30 11 4 15 46:49 26
12.BSK Banja Luka 30 11 4 15 51:61 26
13.Mura Murska Sobota 30 8 9 13 54:53 25 Ispada
14.Istra Pula 30 7 7 16 30:51 21 Ispada
15.Jedinstvo Bihać 30 8 3 19 28:59 19 Ispada
16.Aluminij Kidričevo 30 3 2 25 23:122 8 Ispada
Novi članovi druge lige Zapad su Karlovac, Železničar (Maribor) i Jedinstvo (Zagreb).

KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU ZAPAD
06.juni 1969. Jedinstvo Zagreb – OFK Prijedor 4:3 (0:3)
13.juni 1969. OFK Prijedor – Jedinstvo Zagreb 1:1 (0:0)

KVALIFIKACIJE ZA PRVU SAVEZNU LIGU
Učesnici prve dvije ekipe iz 4 grupe:
Istočna grupa: Radnički (Kragujevac) i Trepča (Kosovska Mitrovica)
Sjeverna grupa: Sloboda (Tuzla) i Crvenka
Južna grupa: Budućnost (Titograd) i Sutjeska (Nikšić)
Zapadna grupa: Orijent (Rijeka) i Borac (Banja Luka)

POLUFINALE 1.mečevi
Orijent Rijeka – Crvenka 2:1
Sutjeska Nikšić – Radnički Kragujevac 2:2
Borac Banja Luka – Sloboda Tuzla 0:2
0:1 Jusić, 0:2 Hukić
Trepča K.Mitrovica – Budućnost Titograd 1:0
POLUFINALE revanš-mečevi
Crvenka – Orijent Rijeka 4:1
Radnički Kragujevac – Sutjeska Nikšić 2:1
Sloboda Tuzla – Borac Banja Luka 3:1
1:0 Jusić, 1:1 Bašić, 2:1 Avdičević, 3:1 Jusić
Budućnost Titograd – Trepča K.Mitrovica 3:0

FINALE 1.mečevi
Sloboda Tuzla – Budućnost Titograd 1:1
0:1 Mitrović, 1:1 Jusić
Radnički Kragujevac – Crvenka 3:1
FINALE revanš-mečevi
Budućnost Titograd – Sloboda Tuzla 0:3 (prekid u 83.minutu)
0:1 Nalić 37', 0:2 Nalić 47', 0:3 Avdičević 83'.
BUDUĆNOST: Vujačić – D.Šaković – R.Folić – M.Folić – Ivanović – Božović – Pavlović – Mitrović – Mugoša – Jovetić – R.Šaković (Čerić). Trener: Gojko Zec.
SLOBODA: Rizah Mešković – Miralem Fazlić – Albert Altarac – Đorđe Gerum – Fahrudin Avdičević – Faruk Pašić – Mesud Nalić – Omer Jusić – Časlav Jevremović – Tihomir Trifunović – Mustafa Hukić. Trener: Đorđe Bjelogrlić.
Crvenka – Radnički Kragujevac 1:0

Promoted: Sloboda Tuzla i Radnički Kragujevac

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 24 dec 2010, 21:22

TREĆI RANG
SLOVENSKA LIGA
1.Železničar Maribor 22 13 5 4 62:31 31 Ulazi
2.Gorica 22 12 4 6 51:29 28
3.Svoboda Ljubljana 22 12 4 6 47:29 28
4.Rudar Trbovlje 22 12 4 6 40:24 28
5.Slavija Vevče 22 12 3 7 37:34 27
6.Nafta Lendava 22 8 9 5 33:35 25
7.Ilirija Ljubljana 22 7 5 10 30:35 21
8.Kladivar Celje 22 8 3 11 34:39 19
9.Kovinar Maribor 22 6 7 9 28:37 19
10.Triglav Kranj 22 6 4 12 30:42 16 Ispada
11.Koper 22 5 3 14 22:43 13 Ispada
12.Hrastnik 22 2 5 15 18:54 9 Ispada

ZAGREBAČKA ZONA
1.Jedinstvo Zagreb 26 17 3 6 53:32 37 Q
2.Karlovac 26 13 8 5 73:26 34 Q
3.Tehničar Karlovac 26 12 6 8 51:37 30
4.Segesta Sisak 26 13 3 10 54:39 29
5.Elektrostroj Zagreb 26 12 5 9 42:45 29
6.Radnik Velika Gorica 26 10 6 10 43:46 26
7.MTČ Čakovec 26 9 7 10 49:46 25
8.Oroteks Oroslavlje 26 8 9 9 40:46 25
9.Slaven Koprivnica 26 8 8 10 28:38 24
10.Sloga Čakovec 26 6 10 10 50:66 22
11.Samobor 26 8 6 12 38:56 22
12.Rudeš Zagreb 26 6 10 10 27:48 22
13.Gavrilović Petrinja 26 7 7 12 36:43 21
14.Sljeme Sesvete 26 6 6 14 39:57 18

DALMATINSKA ZONA
1.Slaven Trogir 30 18 6 8 71:36 42 Q
2.Junak Sinj 30 17 7 6 69:36 41
3.Omiš 30 19 2 9 63:37 40
4.Troglav Livno 30 18 3 9 52:43 34
5.Val Kaštel Stari 30 14 4 12 77:62 32
6.Neretva Metković 30 12 6 12 49:46 30
7.Solin 30 11 7 12 50:46 29
8.Bagat Zadar 30 11 7 12 49:51 29
9.Metalac Šibenik 30 12 3 15 51:72 27
10.Omladinac Vranjic 30 11 4 15 56:64 26
11.DOŠK Drniš 30 11 4 15 53:52 26
12.Jadran Kaštel Sućurac 30 11 4 15 38:51 26
13.Dinara Knin 30 12 2 16 40:61 26
14.Orkan Dugi Rat 30 10 5 15 41:52 25
15.Sloga Mravince 30 8 8 14 38:36 24
16.Jugovinil Kaštel Gomilica 30 7 9 14 41:69 23

BANJALUČKA ZONA
1.OFK Prijedor 22 14 4 4 51:20 32 Q
2.Sloboda Bosanski Novi 22 12 5 5 47:24 29
3.Borac Drvar 22 10 5 7 52:30 25
4.Podgrmeč Sanski Most 22 10 4 8 55:35 24
5.Borac Bosanska Dubica 22 9 5 8 48:47 23
6.Kozara Bosanska Gradiška 22 8 6 8 37:33 22
7.Elektrobosna Jajce 22 6 9 7 33:36 21
8.Željezničar Banja Luka 22 8 4 10 46:44 20
9.Bratstvo Bosanska Krupa 22 8 4 10 33:44 20
10.Šator Glamoč 22 7 4 11 29:56 18
11.Sloga Gornji Podgradci 22 6 4 12 33:71 16
12.Sloboda Mrkonjić Grad 22 4 6 12 28:52 14

TUZLANSKA ZONA
1.Borac Bosanski Šamac Q
2.Modriča
3.Jedinstvo Odžak

SARAJEVSKO-ZENIČKA ZONA
1.Bosna Visoko 30 20 4 6 55:24 44 Q - ulazi
2.Radnik Hadžići
Ostali učesnici:
Sloga Ilijaš
Mladost Rogatica
Sutjeska Foča
Partizan Sarajevo
Pretis Vogošća
Vareš
Metalac Novi Travnik
Rudar Kakanj
i još 6 ekipa

HERCEGOVAČKA ZONA
1.Lokomotiva Mostar Ulazi

VOJVOĐANSKA LIGA
1.Hajduk (Kula) 49 Q
2.ŽAK (Kikinda) 43
3.Bečej 41
4.Odred (Kikinda) 40
5.Tekstilac (Odžaci) 38
6.Bačka (Subotica) 38
7.Topola (Bačka Topola) 38
8.Sloven (Ruma) 37
9.BAK (Bela Crkva) 35
10.Senta 35
11.Vršac 33
12.Slavija (Novi Sad) 32
13.Radnički (Zrenjanin) 30
14.Rusanda (Melenci) 29 Ispada
15.Kombinat (Vrbas) 29 Ispada
16.HIP (Pančevo) 29 Ispada
17.Krajina (Krajišnik) 18 Ispada
18.Radnički (Sremska Mitrovica) 18 Ispada
Hajduk je igrao Kvalifikacije za Sjevernu grupu Druge lige, ali nije otišao u viši rang.

ČETVRTI RANG
JEDINSTVENA LIGA SARAJEVSKOG PODRUČJA
Učesnici: 14 ekipa
OFK Visoko 24 boda u 24 utakmice
Iskra Sarajevo
Radnički Goražde
Vratnik Sarajevo
Saobraćajac Sarajevo
Mladost Župča
Jug Sarajevo
Drina Višegrad

ŠESTI RANG
OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Borac Čekrčići 14 8 6 0 37:17 22
2.Polet Zimča 14 8 3 3 34:19 19
3.Napredak Radovlje 14 5 6 3 27:23 16
4.Omladinac Porječani 14 6 3 5 30:33 14
5.Jedinstvo Topuzovo Polje 14 6 1 7 19:22 13
6.Vratnica 14 5 1 8 22:27 11
7.Uskok Dobrinje 14 4 2 8 18:29 10
8.Kraljevac Visoko 14 2 4 8 16:33 8

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 02:55

59/60

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:02

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:05

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:07

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:11

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:15

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:23

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:29

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:31

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:35

slika

mrdja
Postovi: 86
Pridružen/a: 10 dec 2010, 21:01
Kontakt:

PostPostao/la mrdja » 25 dec 2010, 03:37

slika

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 25 dec 2010, 22:15

[quote="zmaj0712"]SASTAV BOSNA VISOKO U KVALIFIKACIJAMA 1962-63.
ČABARAVDIĆ - ČULUM - RODIĆ - KOLJENOVIĆ - NEŠKOVIĆ - MUDERIZOVIĆ - HALILOVIĆ FADIL - MIJIĆ - SIRĆO REŠAD - SKOPLJAK - BERBEROVIĆ. REZERVE. ŠEHOVIĆ - NAZIFOVIĆ - HALILOVIĆ T. - TOMIĆ - AVDAGIĆ.

UČESNICI MEĐUZONSKE LIGE BIH IZ 1962-63.
1.JEDINSTVO BRČKO
2.BOSNA VISOKO
3.BRATSTVO TRAVNIK
RUDAR BUKINJE
ISKRA BUGOJNO
RADNIČKI PRIJEDOR
RUDAR LJUBIJA
PARTUZAN SARAJEVO
BORAC DRVAR
NAPREDAK MODRIČA
BOSNA SARAJEVO
I JOŠ TRI EKIPE.

Jedinstvo Brcko
Bosna Visoko
Bratstvo Travnik
Rudar Ljubija
Partizan Sarajevo
Radnicki Prijedor
ZSK Zenica
Bugojno
Rudar Bukinje
Borac Samac
Borac Drvar
Zeljeznicar Doboj
Jedinstvo Bihac
Napredak Modrica

Moze li mi neko mozda objasniti kako su ubacuju slike?

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24123
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 25 dec 2010, 22:29

Ako ti je slika sa neta onda samo kopiras link slike i ubacis ga izmedju ovo IMG kada pises post.

A ako ti je slika sa kompa,uploadujes je na neki sajt pogodan za to i kopiras kod koji dobijes i ubacis ga izmedju IMG.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 30 dec 2010, 17:44

Da kalendarsku godinu završimo jeo jednim pogledom unazad, na sezonu 1969/70 u kojoj je Bosna i Hercegovina imala pet klubova u biranom društvu (Velež, Železničar, Sloboda, Sarajevo i Čelik, jedan više Ulšao i Borac), dakle, ni manje ni više nego trećina.

Prva savezna liga


Vreme: 24.avgust 1969 - 28.jun 1970. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 34 20 6 8 67:37 +30 46
2 Partizan, Beograd 34 16 12 6 47:27 +20 44
3 Velež, Mostar 34 17 9 8 64:44 +20 43
4 Željezničar, Sarajevo 34 17 9 8 52:33 +19 43

5 OFK Beograd 34 13 12 9 53:32 +21 38
6 Dinamo, Zagreb 34 13 12 9 47:42 +5 38
7 Hajduk, Split 34 16 5 13 51:37 +14 37
8 Radnički, Niš 34 14 9 11 36:33 +3 37
9 Sloboda, Tuzla 34 11 13 10 35:34 +1 35
10 NK Maribor 34 13 7 14 40:51 -11 33
11 Vojvodina, Novi Sad 34 11 10 13 38:42 -4 32
12 FK Sarajevo 34 9 12 13 32:42 -10 30
13 Čelik, Zenica 34 10 10 14 35:48 -13 30
14 FK Bor 34 6 16 12 32:47 -15 28
15 Radnički, Kragujevac 34 11 5 18 34:42 -8 27
16 Olimpija, Ljubljana (-3) 34 13 4 17 43:52 -9 27
17 Vardar, Skoplje 34 9 8 17 25:46 -21 26
18 Zagreb 34 4 7 23 22:64 -42 15

Ispali: Zagreb i Vardar (Skoplje)
Novi članovi: Crvenka i Borac (Banja Luka)


Crvena zvezda: Dujković Ratomir (33/36), Petrović Ognjen (1/1) – Klenkovski Branko (30/2), Đorić Milovan (30/1), Dojčinovski Kiril (30/0), Pavlović Miroslav (29/0), Kirvokuća Petar (21/2), Jevtić Živorad (14/2), Karapandžić Sava (14/0), Keri Mihalj (13/0), Škrbić Slobodan (4/0), Radović Branko (1/0), Mitić Milovan (1/0) – Antonijević Zoran (34/3), Karasi Stanislav (31/10), Džajić Dragan (30/13), Lazarević Vojin (26/12), Mihajlović Trifun (18/8), Aćimović Jovan (16/4), Ostojić Stevan (15/6), Arnejčič Milan (12/3) i Novković Mile (1/0). Ukupno 22 igrača. Trener Miljanić Miljan.

Lista strelaca:
Bajević Dušna (Velež) 20 (31)
Santrać Slobodan (OFK Beograd) 20 (31)
Bukal Josip (Železničar) 18 (33)

Kvalifikacije za popunu lige

Prvi krug:
NK Rijeka (Rijeka) - FK Crvenka (Crvenka) 0:0 i 2:2, 5:6 penali
Sloga (Kraljevo) - Budućnost (Titograd) 2:0 i 0:2, 4:3 penali
NK Osijek (Osijek) - Borac (Banja Luka) 1:1 i 1:2
Sutjeska (Nikšić) - Borac (Čačak) 1:0, i 0:2

Drugi krug
Borac (Banja Luka) - Borac (Čačak) 1:0 i 1:0
FK Crvenka (Crvenka) - Sloga (Kraljevo) 3:0 i 1:3

Napomena: Borac (Banja Luka) i FK Crvenka su se plasirali u Prvu saveznu ligu



Drugi rang takmičenja – Druga savezna liga

Sever
1 NK Osijek 30 17 8 5 60:21 +39 42
2 FK Crvenka 30 16 10 4 52:24 +28 42
3 Proleter, Zrenjanin 30 17 7 6 65:38 +27 41
4 NK Belišće 30 12 8 10 42:43 -1 32
5 Dinamo, Pančevo 30 11 9 10 39:34 +5 31
6 Bačka, Bačka Palanka 30 12 7 11 38:40 -2 31
7 Jedinstvo, Brčko 30 11 8 11 30:28 +2 30
8 Dinamo, Vinkovci 30 10 9 11 38:41 -3 29
9 Metalac, Valjevo 30 10 9 11 34:42 -8 29
10 NK Borovo 30 9 10 11 29:40 -11 28
11 Spartak, Subotica 30 7 13 10 31:31 0 27
12 RFK Novi Sad 30 11 5 14 40:58 -18 27
13 Metalac, Osijek 30 10 6 14 34:47 -13 26
14 BSK, Slavonski Brod 30 7 10 13 32:41 -9 24
15 Voždovački, Beograd 30 7 10 13 33:44 -11 24
16 Radnički, Beograd 30 5 7 18 28:53 -25 17

Viši rang: NK Osijek i FK Crvenka su igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu. Crvenka je uspela
Ispali: Radnički (Beograd)
Novi članovi: Galenika (Zemun) i Hajduk (Kula)
Napomene:


Najbolji strelac: Olarević Žarko (Proleter, Zrenjanin) 21 gol

Kvalfikacije za popunu lige

Učesnici:
• Hajduk (Kula), prvaj Vojvođanske lige
• Galenika (Zemun), prvak Beogradske zone
• Valpovka (Valpovo), prvak Slavonske zone
• Jedinstvo (Odžak), prvak Tuzlanske zona

Hajduk (Kula) – Valpovka (Valpovo) 7:1 i 4:0
Galenika (Zemun) – Jedinstvo (Odžak) 5:1 i 3:1

Istok

1 Sloga, Kraljevo 30 17 4 9 46:28 +18 38
2 Borac, Čačak 30 14 10 6 40:22 +18 38
3 FK Priština 30 15 7 8 57:35 +22 37
4 Sloboda, Titovo Užice 30 14 9 7 40:20 +20 37
5 Napredak, Kruševac 30 15 7 8 35:27 +8 37
6 Bregalnica, Štip (-1) 30 15 4 11 43:34 +9 33
7 Dubočica, Leskovac 30 14 5 11 46:41 +5 33
8 Radnički, Pirot 30 10 11 9 42:37 +5 31
9 Rabotnički, Skoolje 30 11 8 11 44:39 +5 30
10 Pobeda, Prilep 30 9 10 11 38:37 +1 28
11 Trepča, K. Mitrovica 30 11 5 14 43:42 +1 27
12 Železničar, Niš 30 10 7 13 36:44 -8 27
13 Teteks, Tetovo 30 10 5 15 34:57 -23 25
14 Budućnost, Peć 30 8 5 17 27:46 -19 21
15 EI Mladost, Niš 30 5 10 15 22:48 -26 20
16 Tikveš, Kavadarci 30 6 4 20 27:63 -36 16

Viši rang: Sloga (Kraljevo) i Borac (Čačak) igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu – nisu uspeli
Ispali: Tikveš (Kavadarci), EI Mladost (Niš) i Budućnost (Peć)
Novi članovi:
• Vardar (Skoplje) iz Prve savezne lige
• MIK Skoplje i FAP Priboj
Napomene:

Najbolji strelac: Šujica Dušan (Priština) 24 gola

Zapad

1 NK Rijeka 30 24 5 1 74:11 +63 53
2 Borac, Banja Luka 30 20 7 3 82:29 +53 47
3 Rudar, Ljubija 30 14 10 6 38:22 +16 38

4 Orijent, Rijeka 30 16 3 11 48:30 +18 35
5 NK Karlovac 30 14 4 12 40:42 -2 32
6 Jedinstvo, Zagreb 30 12 6 12 36:40 -4 30
7 Železničar, Maribor 30 10 9 11 42:39 +3 29
8 Trešnjevka, Zagreb 30 14 1 15 38:66 -6 29
9 Metalac, Zagreb 30 11 7 12 43:60 -17 29
10 NK Ljubljana 30 13 2 15 47:54 -7 28
11 NK Šibenik 30 12 3 15 40:41 -1 27
12 RNK Split 30 9 8 13 33:40 -7 26
13 Varteks, Varaždin 30 9 8 13 43:54 -11 26
14 NK Zadar 30 8 8 14 33:51 -18 24
15 BSK, Banja Luka 30 6 8 16 22:56 -34 20
16 Lokomotiva, Zagreb 30 2 7 21 26:72 -46 11

Viši rang: NK Rijeka i Borac (Banja Luka) su igrali kvalifikacije za popunu Prve savezne lige. Borac uspeo.
Ispali: Lokomotiva (Zagreb), BSK Banja Luka i NK Zadar
Novi članovi:
• NK Zagreb iz Prve savezne lige
• Mura (Murska Sobota) i Jedinstvo (Bihać) i NK Rovinj
Napomene:


Najbolji strelac: Fazlić Husnija (Borac, Banja Luka) 20 golova

Jug

1 Sutjeska, Nikšić 30 22 4 4 67:13 +54 48
2 Budućnost, Titograd 30 19 8 3 61:15 +46 46
3 Pofalički, Sarajevo 30 14 7 9 40:23 +17 35
4 GOŠK, Dubrovnik 30 15 3 12 51:51 0 33
5 Rudar, Kakanj 30 13 6 11 40:35 +5 32
6 Lovćen, Cetinje 30 10 9 11 33:33 0 29
7 OFK Titograd 30 11 7 12 40:42 -2 29
8 Leotar, Trebinje 30 13 2 15 35:41 -6 28
9 Borac, Čapljina 30 11 6 13 39:43 -4 28
10 Borac, Travnik 30 7 13 10 33:35 -2 27
11 Bosna, Visoko 30 10 7 13 29:39 -10 27
12 Famos, Hrasnica 30 9 8 13 37:42 -5 26
13 Bosna, Sarajevo 30 7 11 12 28:38 -10 25
14 Jedinstvo, Bijelo Polje 30 8 7 15 34:51 -17 23
15 Lokomotiva, Mostar 30 7 9 14 26:49 -23 23
16 Tara, Titograd 30 8 5 17 32:85 -53 21

Viši rang: Sutjeska (Nikšić) i Budućnost (Titograd) su igrale kvalifikacije za popunu Prve savezne lige – nisu uspele
Ispali: Tara (Titograd), Lokomotiva (Mostar) i Jedinstvo (Bijelo Polje)
Novi članovi: Igman (Konjic), UNIS Vogošća i Iskra (Danilovgrad)
Napomene:


Najbolji strelac: Samatović Branko i Tibljaš Josip (oba Sutjeska, Nikšić) po 18 golova

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 30 dec 2010, 17:57

Sezona 1969/70 - drugi deo

Republičke (i zonske) lige

Vojvođanska liga

Vreme: od 24.avgusta 1969. do 28.juna 1970.godine

1 Hajduk, Kula 34 24 5 5 92:40 +52 53
2 Srem, Sremska Mitrovica 34 20 5 9 65:32 +33 45
3 Sloven, Ruma 34 8 7 9 48:34 +14 43
4 Bačka, Subotica 34 18 5 11 48:32 +16 41
5 Mladost, Apatin 34 14 7 13 49:45 +4 35
6 Slavija,Novi Sad 34 12 9 13 42:43 -1 33
7 Radnički, Zrenjanin 34 12 9 13 45:49 -4 33
8 Polet,Nakovo 34 12 9 13 45:52 -7 33
9 Senta 34 12 9 13 43:53 -10 33
10 Topola, Bačka Topola 34 11 10 13 47:57 -10 32
11 BAK, Bela Crkva 34 14 4 16 47:59 -12 32
12 Tekstilac, Odžaci 34 10 11 13 44:55 -11 31
13 Radnički, Sombor 34 11 8 13 44:50 -6 30
14 ŽAK,Kikinda 34 11 8 13 37:43 -6 30
15 ČSK, Čelarevo 34 10 10 14 42:51 -9 30
16 Vršac 34 11 8 15 44:52 -8 29
17 Odred, Kikinda 34 11 6 17 45:54 -9 26
18 Bečej 34 5 11 18 22:78 -56 21

Viši rang: Hajduk (Kula) je igrao kvalifikacije za Drugu ligu - Sever i uspeo
Ispali: Bečej i Odred (Kikinda)
Novi članovi: HIP Pančevo, Vrbas i Potisje (Kanjiža)
Napomene:


Lista strelaca:
27 Bašić (Hajduk, Kula) i Kustudić (Srem)
19 Janić (Senta)
17 Lakčević (Hajduk, Kula) i Cetina (Mladost, Apatin)

Srpska liga

Sever


Vreme: od 24.avgusta 1969. do 28.juna 1970. godine

1 Galenika, Zemun 30 24 2 4 81:21 +60 50
2 Mava, Šabac 30 16 8 6 51:23 +28 40
3 Prva iskra, Barič 30 13 12 5 39:25 +14 38
4 Čuakrički, Beograd 30 14 6 10 50:49 +1 34
5 Rakovica 30 12 9 9 44:33 +11 33
6 Mladi radnik, Požarevac 30 14 5 11 26:39 -13 33
7 Sloga, Petrovac na Mlavi 30 12 7 11 38:30 +8 31
8 OFK Mladenovac 30 12 7 11 38:31 +7 31
9 Loznica 30 9 11 10 39:38 +1 29
10 Sloboda, Beograd 30 11 6 13 39:31 +8 28
11 Metalurg, Smederevo 30 8 11 11 33:43 -10 27
12 Trgovački, Požarevac 30 8 11 11 34:45 -11 27
13 Sloga, Veliki Crljani 30 9 6 15 29:56 -27 24
14 Radnički, Obrenovac 30 7 8 15 27:44 -17 22
15 PKB Padinska Skela 30 5 8 17 17:55 -38 20
16 Jedinstvo, Ub 30 3 7 20 16:61 -45 13

Viši rang: Galenika (Zemun) je igrala kvalifikacije za popunu Druge lige – Sever i uspela
Ispali: Jedinstvo (Ub) i PKB Padinska Skela
Novi članovi: Rad (Beograd), Morava (Velika Plana), Kruik (Valjevo),Kolubara (Lazarevac) i Radnički (Beograd)
Napomene:


Jug

1 FAP Priboj na Limu 30 19 10 1 50:9 +41 48
2 Šumadija, Aranđelovac 30 18 5 7 66:29 +37 41
3 Timok, Zaječar 30 17 6 7 46:24 +22 40
4 Dinamo, Vranje 30 15 6 9 45:28 +17 36
5 Zlatar, Nova Varoš 30 14 7 9 62:36 +26 35
6 Jedinstvo, Paraćin 30 14 5 11 52:30 +22 33
7 Mladost, Smed. Palanka 30 12 6 12 46:41 +5 30
8 Morava, Ćuprija 30 14 2 14 48:42 +6 30
9 Topličanin, Prokuplje 30 11 6 13 33:38 -5 28
10 Novi Pazar 30 10 7 13 32:35 -3 27
11 Takovo, Gornji Milanovac 30 10 7 13 39:46 -7 27
12 Hajduk Veljko, Negotin 30 9 9 12 47:58 -11 27
13 Sevojno, Užice 30 9 6 15 35:52 -17 24
14 BSK Bujanovac 30 8 7 15 40:53 -13 23
15 Jastrebac, Niš 30 4 11 15 27:52 -25 19
16 Sloga, Sjenica 30 3 2 25 17:119 -102 8

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Hrvatska

U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali su prvaci Hrvatskih zona: Rovinj, Istra (Pula), Tehničar (Karlovac), Valpovka (Valpovo) i Junak (Sinj).
Pobedio: Rovinj

Dalmatinska zona

1 Junak, Sinj 30 21 4 5 94:27 +67 46
2 Neretva, Metković 30 19 7 4 62:28 +34 45
3 Solin 30 14 9 7 67:47 +20 37
4 Bagat, Zadar 30 11 14 5 47:35 +12 36
5 Slven, Trogir 30 14 4 12 68:47 +21 32
6 Val, Kaštel Stari 30 13 6 11 53:47 +6 32
7 Troglav, Livno 30 11 9 10 46:53 -7 32
8 Omiš 30 11 8 11 46:43 +3 30
9 Metalac, Šibenik 30 10 7 13 44:56 -12 27
10 DOŠK, Drniš 30 11 5 14 47:60 -13 27
11 Jadran, Kaštel Sućurac 30 11 5 14 45:55 -10 27
12 Dinara, Knin 30 10 6 14 29:47 -18 26
13 Omladinac, Zadar 30 9 7 14 40:54 -14 25
14 Zmaj, Makarska 30 8 6 16 36:51 -16 22
15 Urania, Baška Voda 30 6 9 15 31:60 -29 21
16 Omladinac, Vranjic 30 5 5 20 29:81 -52 15

Viši rang:
• Junak (Sinj) je igrao kvalifikacije za prvaka Hrvatske i plasman u Drugu saveznu ligu
• Neretva (Metković) je igrala kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Riječko-istarska zona

1 Rovinj 26 17 7 2 58:15 +43 41
2 Istra, Pula 26 17 3 6 68:27 +41 37
3 Naprijed, Hreljin 26 14 5 7 47:32 +15 33
4 Nehaj, Senj 26 13 5 8 50:31 +19 31
5 Rudar, Labin 26 8 10 8 39:49 -10 26
6 Grobničan, Čavle 26 10 5 11 33:43 -10 25
7 Konstruktor, Rijeka 26 10 4 12 49:62 -13 24
8 Staklar, Pula 26 8 6 12 39:43 -4 22
9 Lokomotiva, Rijeka 26 8 6 12 32:37 -5 22
10 Jadran, Poreč 26 7 8 11 36:44 -8 22
11 Uljanik, Pula 26 8 6 12 32:58 -26 22
12 Crikvenica 26 7 7 12 29:41 -12 21
13 Mladost, Kraljevica 26 7 5 14 40:55 -15 19
14 Opatija 26 6 7 13 21:36 -15 19

Viši rang:
• Rovinj i Istra (Pula) su igrali kvalifikacije za prvaka Hrvatske i plasman u Drugu saveznu ligu
• Naprijed (Hreljin) je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Slavonska zona

1 Valpovka, Valpovo 26 18 5 3 68:25 +43 41
2 Mladost, Čeminac 26 15 4 7 37:35 +2 34
3 Radnički 26 11 7 8 40:30 +10 29
4 Premium, Bosanski Brod 26 10 7 9 40:28 +12 27
5 Željezničar, Slavonski Brod 26 9 7 10 30:35 -5 25
6 Lokomotiva, Vinkovci 26 9 6 11 41:41 0 24
7 Slavonija, Slav. Požega 26 10 4 12 58:63 -5 24
8 Graničar, Županja 26 9 5 12 54:51 +3 23
9 Borinci, Jarmina 26 8 7 11 36:37 -1 23
10 Sloga, Borovo 26 9 5 12 33:42 -9 23
11 Olimpija, Osijek 26 8 7 11 31:41 -10 23
12 Jedinstvo, Đakovo 26 10 3 13 38:49 -11 23
13 Šparta, Beli Manastir 26 9 5 12 37:57 -20 23
14 Sloga, Vukovar 26 8 6 12 29:47 -18 22

Viši rang:
• Valpovka (Valpovo) se igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i plasman u Drugu saveznu ligu – Sever protiv Hajudka iz Kule i nije uspela
• Mladost (Čeminac) je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Zagrebačka zona

1 Tehničar, Karlovac 26 15 4 6 48:22 +26 34
2 Rudeš, Zagreb 26 14 5 7 44:43 +1 33
3 Segesta, Sisak 26 13 6 7 62:32 +30 32
4 MTČ Čakovec 26 13 6 6 54:42 +12 32
5 Sloga, Čakovec 26 12 5 9 46:36 +10 29
6 Radnik, Velika Gorica 26 11 6 9 46:34 +12 28
7 Gavrilović, Petrinja 26 10 7 9 42:41 +1 27
8 Slaven, Koprivnica 26 9 7 10 39:35 +4 25
9 Končar, Zagreb 26 9 7 10 38:43 -5 25
10 Čelik, Križevci 26 9 6 11 44:48 -4 24
11 Dubrava, Zagreb 26 6 10 10 29:34 -5 22
12 Oroteks, Oroslavlje 26 9 2 13 39:55 -16 22
13 Sljeme, Sesvete 26 7 5 14 37:58 -21 19
14 Samobor 26 3 4 18 19:62 -43 10

Viši rang:
• Tehničar (Karlovac) se igrala kvalifikacije za prvaka Hrvatske i plasman u Drugu saveznu ligu
• MTČ Čakovec je igrao kvalifikacije za amaterskog prvaka Hrvatske
Ispali: Samobor, Sljeme (Sesvete) i Oroteks (Orosavlje)
Novi članovi: ?
Napomene:



Kvalifikacije:
Polufinale (14. i 17.6):
Istra (Pula) – Junak (Sinj) 2:0 i 5:3
Istra (Pula) u dodatne kvalifikacije (5.7.) s Jedinstvo (Bihać)

Rovinj – Tehničar (Karlovac) 5:1 i 0:0

Napomena: Rovinj se plasirao u Drugu saveznu ligu

U amaterskoj ligi igrali: MTČ Čakovec, Naprijed (Hreljin), Neretva (Metković) i Mladost (Čeminac).
Pobjedio: MTČ Čakovec

Čakovec, lipnja 1970.:
Polufinale:
MTČ (Čakovec) - Mladost (Čeminac) ?
Naprijed (Hreljin) - Neretva (Metković) 1:1, 6:5 (11m)

Za 3. mjesto:
Neretva (Metković) - Mladost (Čeminac) ?

Finale:
MTČ (Čakovec) - Naprijed (Hreljin) 6:1

Slovenska liga

1 Mura, Murska Sobota 22 15 3 4 55:18 +37 33
2 Nafta, Lendava 22 10 8 4 45:28 +17 28
3 Aluminij, Kidričevo 22 10 6 6 46:27 +19 26
4 Svoboda, Ljubljana 22 10 6 6 44:28 +16 26
5 Rudar, Trbovlje 22 6 11 5 30:27 +3 23
6 Izola 22 9 5 8 23:27 -4 23
7 Kovinar, Maribor 22 7 8 7 35:41 -6 22
8 Ilirija, Ljubljana 22 5 9 8 25:36 -11 19
9 Slavija, Vevče 22 7 4 11 28:37 -9 18
10 Kladivar, Celje 22 6 6 10 24:35 -11 18
11 Drava, Ptuj 22 3 9 10 33:47 -14 15
12 Gorica, Nova Gorica 22 5 2 15 21:57 -36 12

Viši rang: Mura (Murska Sobota) se plasirala u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Gorica (Nova Gorica)
Novi članovi: Branik (Maribor) i Triglav (Kranj)
Napomene: Ima dve varijante gol – razlike (za pojedine klubove) a ne slaže se ni redosled od osme do desete pozicije na tabeli) - proveriti koja je prava !
Najbolji strelac: Krnič (Aluminij, Kidričevo) 19 golova



Bosna i Hercegovina

Banjalučka zona

1 Jedinstvo 26 18 6 2 80:26 +54 42
2 Sloboda, BN (-1) 26 18 3 5 59:32 +27 38
3 Bratstvo 26 14 5 7 55:41 +14 33
4 Željezničar 25 12 3 10 58:41 +17 27
5 Prijedor (-1) 26 11 6 9 42:36 +6 27
6 Kozara 26 11 3 12 44:51 -7 25
7 Borac, BD 26 11 3 12 49:52 -3 25
8 Sloboda, MG (-2) 26 11 3 12 44:67 -23 23
9 Sloga 26 10 3 13 37:47 -10 22
10 Šator (-2) 25 9 4 12 40:53 -13 20
11 Borac, D (-1) 26 7 8 11 28:42 -14 20
12 Elektrobosna 26 6 4 16 38:48 -10 16
13 Ljubić (-1) 26 4 2 18 31:75 -44 9
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:

Tabela je nekompletna nedostaje jedan klub

Tuzlanska zona

1 Jedinstvo, Odžak
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: Jedinstvo (Odžak) je igralo kvalifikacije za popunu Druge savezne lige – Sever protiv Galenike i nije uspelo
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Sarajevsko - zenička zona

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene: ?


Hercegovačka zona

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Makedonska liga

1 MIK Skopje 30 20 8 2 66:26 +40 48
2 Balkan 30 14 10 6 57:34 +23 38
3 Mavrovo, Gostivar 30 16 5 9 50:32 +18 37
4 Ovče Pole 30 14 6 10 42:38 +4 34
5 Sloga 30 13 6 11 58:52 +6 32
6 Kumanovo 30 11 7 12 43:44 -1 29
7 Karaorman, Struga 30 9 10 11 39:38 +1 28
8 FCU 30 10 8 12 50:52 -2 28
9 Osogovo 30 11 7 12 36:43 -7 28
10 Vardar, Negotino 30 12 3 15 51:49 +2 27
11 Kožuv 30 12 3 15 54:64 -10 27
12 Belasica, Struga 30 11 4 15 47:51 -4 26
13 Pelister, Bitola 30 10 6 14 33:41 -8 26
14 11. oktomvri 30 10 6 14 52:69 -17 26
15 Ohrid 30 11 3 16 33:54 -21 25
16 Ljubeton, Tetovo 30 9 2 19 41:65 -24 20

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:


Crnogorska liga

1 Iskra, Danilovgrad 22 16 2 4 57:26 +31 34
2 Bokelj, Kotor 22 16 1 5 69:28 +41 33
3 Mornar, Bar 22 12 4 6 40:24 +16 28
4 Rudar, Pljevlja 22 10 5 7 48:30 +18 25
5 Arsenal, Tivat 22 9 4 9 38:31 +7 22
6 Dečić, Tuzi 22 9 4 9 46:44 +2 22
7 OFK Ivangrad 22 10 2 10 33:47 -14 22
8 Čelik, Nikšić 22 9 3 10 42:32 +10 21
9 Spuž 22 7 7 8 39:41 -2 21
10 Jezero, Plav 22 7 4 11 36:50 -14 18
11 Crvena Stijena 22 4 3 15 27:57 -30 11
12 Muo, Kotor 22 3 1 18 18:69 -51 7

Viši rang: Iskra (Danilovgrad) je postala novi član Druge savezne lige -Jug
Ispali: Muo (Kotor), Crvena Stijena i Jezero (Plav)
Novi članovi: Kom (Doljani kod Titograda) i Gorštak (Kolašin)
Napomene:


Ove sezone republičkih liga "na parče" ko pleve. retko ko imao jedinstvenu. U mojoj arhivi velika - i jedina "rupa" zonske lige Bosne i Hercegovine. Potrebna POMOĆ PRIJATELJA.

Za neke od liga imam i "sitnice" poput najbolji strelac. Verujem da niko od posetilaca foruma, tačnije ovog vremeplova neće biti "gadljiv" ako nam neko, ko to zna saopšti i najbolje strelce liga u Bosni i Hercegovini, bez obzira na sezonu, bez obzira na rang takmičenja.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 30 dec 2010, 18:02

Sezona 1969/70 - treći deo

Igrao se fudbal za bodove i golove i u nižim ligama. Zahvaljujući prijateljima imam i ja jednu

Opštinska liga Visoko /VI rang takmičenja/

1 Borac, Čekrčići 18 15 1 2 62:21 +41 31
2 Moštre 18 12 4 2 50:28 +22 28
3 Polet, Zimča 18 10 2 6 53:43 +10 22
4 Gračanica 18 8 4 6 42:32 +10 20
5 Jeinstvo, Topuzovo Polje 18 8 2 8 54:55 -1 18
6 Uskok, Dobrinje 18 7 2 9 44:44 0 16
7 Napredak, Radovlje 18 5 3 10 44:46 -2 13
8 Stanica, Visoko 18 6 1 11 32:51 -19 13
9 Vratnica 18 4 3 11 40:78 -38 11
10 Omladinac, Porječani 18 3 3 12 30:53 -23 9

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:


Dodajte (i vi) jednu...

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 30 dec 2010, 18:08

Poštovani prijatelji verujem da je svako od nas po nešto uspeo da pronađe u ovom vremeplovu, koji je tek na pola puta. Veliko hvala saradnicima koji ne smao znaju da čitaju već i da pišu. Da nije bilo njih sezone bi bile siromašnije, mnoge tabele sa greškama.

Ubeđen sam da će nas u narednoj godini biti još više, da će, poput opštinskih liga Visoko i druge opštonske i mnoge, u ovom trenbutku "okrnejne" zonske lige biti obeloanjene. Umalo da zaboravim područne i grupne. A bilo ih je, u tih pedesetak sezona koliko i nas - znači mnogo.

Na kraju godine, uz sve naj ... (u prvom licu jednine) jednima hvala, drugima poziv da u godini 2011 budemo stvaralački raspoloženi, dobri "lovci" na zaboravljene, negde skrivene tabele.

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 30 dec 2010, 20:47

Da se malo i ja javim...izašla je knjiga FK Radnik iz Bijeljine i u njoj imaju sve tabele u kojima je Radnik igrao...takođe početkom januara izlazi knjiga FK Hercegovac iz Bileće, gdje takođe su napisane sve tabele.


Tuzlanska zonska liga 1966-67

1. Slaven (Živinice) 26 16 5 5 53:26 37
2. Jedinstvo (Odžak) 26 16 4 6 45:32 36
3. Sloga 26 14 5 7 39:24 33
4. Borac 26 14 1 11 52:64 29
5. Tekstilac 26 11 6 9 53:37 28
6. Rudar (B 26 13 3 10 48:35 27
7. Jedinstvo 26 10 6 10 46:38 26
8. Zvijezda (Gradačac) 26 11 4 11 53:59 26
9. Budućnost 26 9 8 9 33:34 26
10. TOŠK 26 10 4 12 46:46 24
11. Napredak (Modriča) 26 10 2 14 44:50 22
12. Radnik (Bijeljina) 26 9 3 14 27:35 21
13. Hajduk 26 9 3 14 50:63 21
14. Željezničar 26 3 3 20 27:72 9


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.