Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
Federer17
- Postovi: 6559
- Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42
Post
Postao/la Federer17 » 14 feb 2021, 00:56
TheChief je napisao/la: ↑14 feb 2021, 00:36
Nije ni Morata.
Mislio sam na to da Dzeko nije klasa Suareza, Aguera, Cavanija, Zlatana, Lewe, Kanea, Benzeme i ostalih napadaca prve klase.
On je drugi rang.
Ne znam sta si mislio, totalno drugo si napisao.
S tim se donekle i slazem, definitivno nije klasa nekih nabrojanih. Medjutim, misljenja sam da je neke od navedenih dobra ekipa itekako (u)cinila boljim igracima. To ne znaci da su losi - daleko od toga, ali ko zna sta bi bilo da je Edin umjesto Cityja otisao u klub koji ne trenira jedan Mancini, koji je u to vrijeme obavezno forsirao neozbiljnog Balotellija (pa cak ako i uvalis 4 gola na utakmici).
I pored toga, nije da Edin nije pokazao da je gotovo sam sposoban nositi ekipu na svojim ledjima (primjeri Rome i Wolfsburga), sto za neke od tih 'tvojih' ne mozemo bas reci.
Izjava da igrac koji je postigao tolike golove u najjacim ligama/takmicenjima nije kvalitetan da bude prvi napadac ekipa u kojima su tu ulogu imali igraci poput Mandzukica, Morate, Girouda, pa i Coste, Icardija (ne pada mi trenutno vise niko na pamet, ali ih sigurno ima), moze biti jedino besmislena (blago receno).
-
Edviin
- Postovi: 1203
- Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
-
Kontakt:
Post
Postao/la Edviin » 14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
-
Pitagora
- Postovi: 954
- Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
-
Kontakt:
Post
Postao/la Pitagora » 14 feb 2021, 06:51
Edviin je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
Pa zasto nije bio? Mrze ga jer je Bosanac?
Dzeko je tip napadaca kojem se mora podrediti cijela momcad. Za igraca njegovog ranga to su spremni uciniti Wolfsburg i Roma, ovi jaci ne. Spominjati Mandzukica (i jos neke druge) je bespredmetno. Mandzukic je individualno gledano slabiji igrac, ali ne zahtjeva da se momcad u igri podredjuje njemu. On je bio savrseni dodatak igri Bayerna koja nije trebala staticnog spica koji bi zabio 25 golova sto bi vjerojatno dobili u Dzeki ili Gomezu. Gomez je bio tri puta veci golgeter, pa ga je Mandzukic izbacio iz prve postave i uskoro je i napustio Bayern. Nogomet nisu samo golovi i statistika nego nesto puno vise. Higuain je svojevremeno zabijao duplo vise od Benzeme u Realu, pa su ga se vrlo brzo rijesili, a Benzema je tamo i dan danas.
Sto se mene tice, Dzeko je sigurno mogao imati vecu karijeru. Ne, nije mogao provesti karijeru kao prvi spic Bayerna jer je Lewandowski klasa vise, ali da je mogao vise od prosjecne Rome - sigurno. Ja bih na njegovom mjestu bio razocaran sto nisam postigao vise u karijeri.
-
DuljevinhoHaraldo
- Postovi: 13643
- Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
- Lokacija: Daštansko
-
Kontakt:
Post
Postao/la DuljevinhoHaraldo » 14 feb 2021, 09:03
Pitagora je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:51
Edviin je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
Pa zasto nije bio? Mrze ga jer je Bosanac?
Dzeko je tip napadaca kojem se mora podrediti cijela momcad. Za igraca njegovog ranga to su spremni uciniti Wolfsburg i Roma, ovi jaci ne. Spominjati Mandzukica (i jos neke druge) je bespredmetno. Mandzukic je individualno gledano slabiji igrac, ali ne zahtjeva da se momcad u igri podredjuje njemu. On je bio savrseni dodatak igri Bayerna koja nije trebala staticnog spica koji bi zabio 25 golova sto bi vjerojatno dobili u Dzeki ili Gomezu. Gomez je bio tri puta veci golgeter, pa ga je Mandzukic izbacio iz prve postave i uskoro je i napustio Bayern. Nogomet nisu samo golovi i statistika nego nesto puno vise. Higuain je svojevremeno zabijao duplo vise od Benzeme u Realu, pa su ga se vrlo brzo rijesili, a Benzema je tamo i dan danas.
Sto se mene tice, Dzeko je sigurno mogao imati vecu karijeru. Ne, nije mogao provesti karijeru kao prvi spic Bayerna jer je Lewandowski klasa vise, ali da je mogao vise od prosjecne Rome - sigurno. Ja bih na njegovom mjestu bio razocaran sto nisam postigao vise u karijeri.
Dzaba, morat ces im nacrtati to sto si objasnio, kako bi shvatili. Bosnjo se konstantno cudi, pa zasto Amer, pa zasto Pjanic, pa zasto Edin, dovoljna je cinjenica da su nas Finci osramotili kako bi se objasnili ovi igraci.
⚜️~⚜️~⚜️
"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić
Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala
kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino
-
hurem
- Postovi: 10143
- Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
-
Kontakt:
Post
Postao/la hurem » 14 feb 2021, 13:08
Dzeko je bio fakticki sve dogovorio s Bayernom ali je njegov menadzer zeznuo stvar...dobro poznata stvar. Umjesto njega su doveli vise od duplo jeftinijeg Mandzukica.
I naravno da bi Edin bio prvi spic jer Lewandovski tada nije ni postojao, bio nepoznat lik fakticki...tj. da su Edina tada doveli vjerovatno bi i dan danas bio prvi špic Bayerna kao sto je to Lewa a ovaj nikad ne bi ni zaigrao za Bavarce!
To mu je najveca greška u karijeri bila!!!
-
DrFilgud
- Postovi: 7821
- Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
-
Kontakt:
Post
Postao/la DrFilgud » 14 feb 2021, 13:38
Dva velika tima u kojima je Džeko mogo bit prvi špic, su Bayern (kad je potpiso za MC) i Juventus prošlog ljeta. Tu se mora uzet u obzir i njegova forma u datom trenutku.
U Juventusu bi i sada mogo bit prvi napadač, međutim mislim da će već na ljeto bit kasno.
-
TheChief
- Postovi: 5534
- Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
-
Kontakt:
Post
Postao/la TheChief » 14 feb 2021, 13:57
DuljevinhoHaraldo je napisao/la: ↑14 feb 2021, 09:03
Dzaba, morat ces im nacrtati to sto si objasnio, kako bi shvatili. Bosnjo se konstantno cudi, pa zasto Amer, pa zasto Pjanic, pa zasto Edin, dovoljna je cinjenica da su nas Finci osramotili kako bi se objasnili ovi igraci.
Zato sto je lakse reci da je trener kriv nego priznati da je odredjeni igrac nedovoljno kvalitetan za odredjeni nivo.
Jedino u ovom slucaju nije tako
Kako ga Vladavic smulja i baci suplju.
https://sportsport.ba/fudbal/vladavic-o ... icu/356688
-
Tekashi
- Postovi: 17041
- Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
-
Kontakt:
Post
Postao/la Tekashi » 14 feb 2021, 14:01
Evo ga
Asistencija.
-
Swanfilter
- Postovi: 841
- Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
-
Kontakt:
Post
Postao/la Swanfilter » 14 feb 2021, 16:21
Pitagora je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:51
Edviin je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
Pa zasto nije bio? Mrze ga jer je Bosanac?
Dzeko je tip napadaca kojem se mora podrediti cijela momcad. Za igraca njegovog ranga to su spremni uciniti Wolfsburg i Roma, ovi jaci ne. Spominjati Mandzukica (i jos neke druge) je bespredmetno. Mandzukic je individualno gledano slabiji igrac, ali ne zahtjeva da se momcad u igri podredjuje njemu. On je bio savrseni dodatak igri Bayerna koja nije trebala staticnog spica koji bi zabio 25 golova sto bi vjerojatno dobili u Dzeki ili Gomezu. Gomez je bio tri puta veci golgeter, pa ga je Mandzukic izbacio iz prve postave i uskoro je i napustio Bayern. Nogomet nisu samo golovi i statistika nego nesto puno vise. Higuain je svojevremeno zabijao duplo vise od Benzeme u Realu, pa su ga se vrlo brzo rijesili, a Benzema je tamo i dan danas.
Sto se mene tice, Dzeko je sigurno mogao imati vecu karijeru. Ne, nije mogao provesti karijeru kao prvi spic Bayerna jer je Lewandowski klasa vise, ali da je mogao vise od prosjecne Rome - sigurno. Ja bih na njegovom mjestu bio razocaran sto nisam postigao vise u karijeri.
Golgeteru kao sto je Dzeko i podređuju se ekipe. Ne baljezgajte ...
-
Urbinato
- Postovi: 446
- Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:44
-
Kontakt:
Post
Postao/la Urbinato » 14 feb 2021, 18:39
Federer17 je napisao/la: ↑14 feb 2021, 00:36
babino je napisao/la: ↑14 feb 2021, 00:26
pa dzeko bi bio sa 35 prvi napadac juventusa, da je sada presao:)
Ma dobro, bolji je jedan Mandzukic - naprimjer. Ipak je on u karijeri vazda bio prva violina najjacih timova, dok bi se Dzeko mogao zadovoljiti zvanjem Mariove zamjene.
Samo za podsjecanje njih dvojica su igrala skupa i Mario je bio Edinova zamjena.
-
NerminFatic
- Postovi: 1940
- Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
-
Kontakt:
Post
Postao/la NerminFatic » 14 feb 2021, 18:45
Nece ga Fonseca moci dugo drzati na klupi. Pa taj Spanac je poput onog Ceha sto je igrao s njim u Romi pa otisao negdje u Njemacku. Dobar, ali nikad od njega klase tipa Edina. Samo sabura pa da i Fonseci jednom zarafala ko onda Misimovic.

-
Nerminovic
- Postovi: 10987
- Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
- Lokacija: Bangkok, Tajland
-
Kontakt:
Post
Postao/la Nerminovic » 14 feb 2021, 19:04
Edviin je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
cuj 'mrtvi Gomez''...pa taj isti Gomez je sa Stuttgartom osvojio Njemacku ligu, razvaljivo godinama ligu i bio najbolji strijelac Bayerna. Daj malo respekta

Champions of SportSport League 2017
BackSpace United
-
Tekashi
- Postovi: 17041
- Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
-
Kontakt:
Post
Postao/la Tekashi » 14 feb 2021, 19:06
Dzeko TOP
Mayor FLOP
-
babino
- Postovi: 8024
- Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
-
Kontakt:
Post
Postao/la babino » 14 feb 2021, 19:09
Tekashi je napisao/la: ↑14 feb 2021, 19:06
Dzeko TOP
Mayor FLOP
Tili HOP!
-
Maestro
- Postovi: 5705
- Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
-
Kontakt:
Post
Postao/la Maestro » 14 feb 2021, 19:13
Hvala lp

Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.
Tuta Petrov
-
Pitagora
- Postovi: 954
- Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
-
Kontakt:
Post
Postao/la Pitagora » 14 feb 2021, 19:17
Swanfilter je napisao/la: ↑14 feb 2021, 16:21
Pitagora je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:51
Edviin je napisao/la: ↑14 feb 2021, 06:31
Jedan mrtvi Gomez bio prvi napadac Bayerna par sezona, pa svi znamo sta je Gomez bio, 4 promasi da jednu ubaci i sad se ovde prica da Edin nebi mogao biti prvi napadac top kluba

bukvalno se vidi da su ljudi 90% utakmica gledali na forumu ili na livescoru.
Pa zasto nije bio? Mrze ga jer je Bosanac?
Dzeko je tip napadaca kojem se mora podrediti cijela momcad. Za igraca njegovog ranga to su spremni uciniti Wolfsburg i Roma, ovi jaci ne. Spominjati Mandzukica (i jos neke druge) je bespredmetno. Mandzukic je individualno gledano slabiji igrac, ali ne zahtjeva da se momcad u igri podredjuje njemu. On je bio savrseni dodatak igri Bayerna koja nije trebala staticnog spica koji bi zabio 25 golova sto bi vjerojatno dobili u Dzeki ili Gomezu. Gomez je bio tri puta veci golgeter, pa ga je Mandzukic izbacio iz prve postave i uskoro je i napustio Bayern. Nogomet nisu samo golovi i statistika nego nesto puno vise. Higuain je svojevremeno zabijao duplo vise od Benzeme u Realu, pa su ga se vrlo brzo rijesili, a Benzema je tamo i dan danas.
Sto se mene tice, Dzeko je sigurno mogao imati vecu karijeru. Ne, nije mogao provesti karijeru kao prvi spic Bayerna jer je Lewandowski klasa vise, ali da je mogao vise od prosjecne Rome - sigurno. Ja bih na njegovom mjestu bio razocaran sto nisam postigao vise u karijeri.
Golgeteru kao sto je Dzeko i podređuju se ekipe. Ne baljezgajte ...
Pa jesu, Roma i Wolfsburg, to sam i napisao.
-
TheChief
- Postovi: 5534
- Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
-
Kontakt:
Post
Postao/la TheChief » 14 feb 2021, 22:06
Roma ove sezone kada Edin nije igrao ili je usao sa klupe:
- Verona 0:0 (za zelenim stolom izgubili 3:0)
- dobili Genou 3:1
- dobili Parmu 3:0
- dobili Crotone 3:1
- dobili Speziu 4:3
- dobili Veronu 3:1
- dobili Udinese 3:0
- izgubili od Juventusa 2:0
18/21 osvojenih bodova
U svakoj pobjedi dali barem 3 gola.
Nije neka steta za Romu kada ne igra. Cak suprotno.
-
TopRemove
- Postovi: 1354
- Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
-
Kontakt:
Post
Postao/la TopRemove » 14 feb 2021, 22:22
TheChief je napisao/la: ↑14 feb 2021, 22:06
Roma ove sezone kada Edin nije igrao ili je usao sa klupe:
- Verona 0:0 (za zelenim stolom izgubili 3:0)
- dobili Genou 3:1
- dobili Parmu 3:0
- dobili Crotone 3:1
- dobili Speziu 4:3
- dobili Veronu 3:1
- dobili Udinese 3:0
- izgubili od Juventusa 2:0
18/21 osvojenih bodova
U svakoj pobjedi dali barem 3 gola.
Nije neka steta za Romu kada ne igra. Cak suprotno.
Pa nije da su imali ispred sebe elitu nego su imali 11, 13, 15, 16. i 20. ekipu na tabeli. Jedino Verona u tom momentu bila Top 10.

-
hurem
- Postovi: 10143
- Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
-
Kontakt:
Post
Postao/la hurem » 14 feb 2021, 22:56
Glupa statistika.
Da je Edin igrao protiv tih timova imao bi brat bratu jos makar 5 golova na kontu.
Isto tako da je Mayoral igrao protiv Intera, Milana, lazija, Atalante, Napolija, Juventusa u prvoj utakmici - imao bi statistiku kao sto je imao i u posljednjem derbiju protiv Juventusa. Isti slucaj s Romom. U derbijima s Dzekom ili bez njega su rupa...s Dzekom bar ozbiljnije izgledaju.
Roma u 7 derbija do sada osvojila 3 boda od mogucih 21.
U mnogome ih izvlace dobri fergusonski rezultati protiv slabijih timova.
-
KrajisnikBosnjak
- Postovi: 3487
- Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
-
Kontakt:
Post
Postao/la KrajisnikBosnjak » 14 feb 2021, 23:04
Ma Roma sa Džekom i bez njega je svakako jako tanka ekipa. Prodali su sve što je valjalo, osim Edina Džeke. Nek se zahvale Bogu što 13-14 ekipa u Italiji igraju fudbal ranga Belgije, Holandije, Austrije.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪
Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Alucard, Anegdota89, AzRimiRzA, CAGarfia, DzaniMehmet, edin139, GG3, Iceplayer, J1897, KockarVicin007, kontra, lisander, Marokanci58, Maverick, MiranGlasnic, Nakata, NazorUso, nebeskasila, NebeskaSila96, rare, rossonero85, sagitarius, Scholl, sekac, Shevko, Sheyi, soccerfan, Venom, visarionovich, xinxee i 225 gostiju.
DEBUG SSO: [] | STATUS: []