FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 10:11

Danas ako Sarajevo dobije Radnika zavrsena je priča oko opstanka. Olimpik ovim potezom dodatno progurao Krupu.
Nemam nekih očekivanja od naše utakmice. Kad bi bod izvukli bio bi kao tri.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 17:47

Jel ovo opet se čuva Hadzic i Alic za nesto? :crazy:

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 23 maj 2021, 17:49

Prema tekstualnom, Mladost bolja, iako je bez pola ekipe. :D
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 18:19

L' Imperator je napisao/la:
23 maj 2021, 17:49
Prema tekstualnom, Mladost bolja, iako je bez pola ekipe. :D
Ma ide mi na q ova izmišljanje s ekipom.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 23 maj 2021, 20:42

Čestitke na opstanku! Sedma sezona zaredom u elitnom rangu, nije mala stvar!

Jedini ste ozbiljan sportski kolektiv u Kaknju, a može se reći i u cijelom kantonu. Kao takvi, trebali bi imati najveće privilegije, ali ih nemate. Morate se zato izboriti!

Mene je više stid (iako sam navijač zelenih) da se Rudaru prebace i sredstva rezervi od Općine, a nekako izmuljaju i od Cementare dodatnih sredstava za koje samo par ljudi zna.

Borite se za ono što vam pripada i daj više počnite s radovima na infrastrukturi!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 20:44

Eto sada možemo sumirati sezonu. Na kraju demo biti 8 ili 9. Sezona je počela katastrofalno, korona poharala plus "kvalitet" ekipe. Par teških poraza i odmah su dans svi označili kao bivše premijerligase.
Ali smo se trznuli remi sa prvakom i pobjeda na Grbavici. Zatim pobjede gotovo protiv svih konkurenata za ispadanje i manje vise to nas je i sačuvalo iznad linije ispadanja.

Pozitivna strana:
- najmlađa ekipa lige sa prosjekom ispod 24 godine
- par super finih utakmica
- opet smo promovisali 3-4 igrača koji će na ljeto ići u inostranstvo.
- idemo u 7 sezonu pl. Sad smo već nekako standardni premijerligas.

Lose strane:
- Zapušten stadion
- Nikakav marketing/ svaka čast Jasenku koji je pred kraj sezone ekstra stvari radio. Nesto sto nemaju ni ove ekipe iz vrha
- loše politika oko ugovora pa opet par igrača odlaze slobodnih papira
- ovo izmisljanja oko čuvanja igrača
- ponovo će otići sve sto valja
- licenca
I po meni iskreno trener.

AlemC85
Postovi: 7496
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la AlemC85 » 23 maj 2021, 22:07

Čestitke na opstanku. Mislili su vas povaliti ali bosanski inat je to. Sad vam ostaje još zadnje kolo protiv Veleža kojem treba bod da i matematički obezbijedi Evropu nakon 32 godine čekanja. Očekujem feštu abd u Kaknju. :bih:

aneks
Postovi: 211
Pridružen/a: 15 feb 2018, 15:12
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la aneks » 23 maj 2021, 22:13

Iako mnogi osporavaju trenera mislim da je dobar posao uradio. Mislim da mnogi sa onakvim igračkim kadrom i svim sto se izdesavalo nebi uspjeli. Ono sto mu ne ide u prilog jeste čuvanje igrača i guranje nekih koji nemaju mjesto u prvih 11. Ne znam da li to radi jer ga je neko natjerao ili sam razmislja tako. Ono što sigurno ne valja jeste dovođenje nepotrebnih igrača i plaćanje kompenzacija i penala od strane fife a da isti nisu igrali. Svake sezone plaćamo kompenzacije za treniranje za igrače koje uopšte nisu ni igrali ili su igrali vrlo malo. Neko nas momački opucava sa dovođenjem takvih igrača. Ono sto je dobro da smo mlada ekipa i bilo bi super kada bi većina momaka ostala ima finih potencijala. Ja bi izdvojio malog Hasana Jahica i Šarića pa i našeg Begu i Faruka Jusića steta sto je se povrijedio njih pod svaku cijenu ostaviti. Sadikua i Dedica bi jedino Poslao negdje drugo jer mislim da nisu igrači za nas. Infrastruktura je ono sto nam sigurno nedostaje. Kako sad stvari stoje nekoliko utakmica cemo igrati u Zenici pod reflektorima.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 22:44

aneks je napisao/la:
23 maj 2021, 22:13
Iako mnogi osporavaju trenera mislim da je dobar posao uradio. Mislim da mnogi sa onakvim igračkim kadrom i svim sto se izdesavalo nebi uspjeli. Ono sto mu ne ide u prilog jeste čuvanje igrača i guranje nekih koji nemaju mjesto u prvih 11. Ne znam da li to radi jer ga je neko natjerao ili sam razmislja tako. Ono što sigurno ne valja jeste dovođenje nepotrebnih igrača i plaćanje kompenzacija i penala od strane fife a da isti nisu igrali. Svake sezone plaćamo kompenzacije za treniranje za igrače koje uopšte nisu ni igrali ili su igrali vrlo malo. Neko nas momački opucava sa dovođenjem takvih igrača. Ono sto je dobro da smo mlada ekipa i bilo bi super kada bi većina momaka ostala ima finih potencijala. Ja bi izdvojio malog Hasana Jahica i Šarića pa i našeg Begu i Faruka Jusića steta sto je se povrijedio njih pod svaku cijenu ostaviti. Sadikua i Dedica bi jedino Poslao negdje drugo jer mislim da nisu igrači za nas. Infrastruktura je ono sto nam sigurno nedostaje. Kako sad stvari stoje nekoliko utakmica cemo igrati u Zenici pod reflektorima.
Pa jbg nek zaposli stručne ljude pa neće svakih mjesec dana dovoditi se u istu situaciju.
Jahić ističe ugovor na ljeto kao i Begi.
Uz par ovih koji će sigurno ići bukvlano ćemo prvih 11 izmijeniti ali zato Dedic ostaje.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 23 maj 2021, 22:54

Jahić ostaje i sljedeće sezone. I Sadiku!

Što se Bege tiče, dobra stvar je što je vašu školu prošao i gdje god da ode, tj. s kim potpiše profesionalni ugovor, taj klub će morati Mladosti isplatiti 30.000 KM.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 23:03

L' Imperator je napisao/la:
23 maj 2021, 22:54
Jahić ostaje i sljedeće sezone. I Sadiku!

Što se Bege tiče, dobra stvar je što je vašu školu prošao i gdje god da ode, tj. s kim potpiše profesionalni ugovor, taj klub će morati Mladosti isplatiti 30.000 KM.
Eto stoperski tandem za narednu sezonu. Probat kako Velu posuditi i naredne sezone. :D
Procesljati federalku. Sigurno se može naći par solidnih igrača. A vjerujem da ce opet doći u klub ovih par dijasporaca.

Avatar
brig
Postovi: 2279
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la brig » 23 maj 2021, 23:20

Svaka čast za današnju utakmicu. Puno mladih igrača. Dosta trke i želje. ŠB je bio bolji i sve al ste pokazali da imate lijepu budućnost. Utakmica korektna. Publika. Teren vrhunski. Nema šta.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 23 maj 2021, 23:28

brig je napisao/la:
23 maj 2021, 23:20
Svaka čast za današnju utakmicu. Puno mladih igrača. Dosta trke i želje. ŠB je bio bolji i sve al ste pokazali da imate lijepu budućnost. Utakmica korektna. Publika. Teren vrhunski. Nema šta.
Falilo je par standardnih najviše Hiros, Hadžić i Alic ali raduje što ima i medju ostalim koliko.
:thumbup: vidimo se i naredne sezone.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 24 maj 2021, 00:04

Wolffire je napisao/la:
23 maj 2021, 23:03
Procesljati federalku. Sigurno se može naći par solidnih igrača. A vjerujem da ce opet doći u klub ovih par dijasporaca.
Već duže vrijeme prate pojedine prvoligaške igrače i može se očekivati da će ih dovesti nekoliko.

Ma ne treba se uopšte brinuti oko ekipe, vi ste specifičan klub što se toga tiče. I pored najlošijeg statusa kod sudija i najmlađe ekipe, uspijete se uvijek nekako održati.., postali ste besmrtni! :D

Treba neke stvari (ljude) u rukovodstvu kluba promijeniti, treba malo više povesti računa o nekim "sitnicama"...

Vrijeme je i da se napokon nešto uradi i na infrastrukturi. Zašto npr. klub od sebe ne angažuje mašine da se iskopaju temelji za reflektore pa onda tražiti pomoć Tvornice cementa, Općine, privrednika.

Neko mora prvi korak napraviti!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 24 maj 2021, 15:17

Evo iz Celika izdali saopštenje povodom našeg koristenja BP. I u pravu su ljudi. Mi 6 godina od ulaska u Pl nismo gotovo makli s infrastrukturom. Sklepali dvije nakarende tribine i klupske prostorije koje i lice na nesto. Sada već izgleda kao da 200 godina marka nije uložena.
Pogeledas video onih treninga, lezaljke poderane, sve se raspada.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 24 maj 2021, 16:09

Dana 12. maja 2021. god., iako nije pronašao vremena da odgovori ni na jednu od brojnih opomena NK Čelik Zenica, Gradonačelnik Grada Zenice i FK Mladost Doboj-Kakanj potpisali su „Ugovor o korištenju stadiona ‘Bilino polje'“ po kojem se dom Nogometnog kluba Čelik dodjeljuje klubu iz drugog grada kao rezervni stadion za takmičarsku sezonu Premijer lige BiH 2021/22. Vrlo je vjerovatno da FK Mladost Doboj-Kakanj neće ispuniti infrastrukturne uslove na svom stadionu te će domaće utakmice igrati u Zenici na stadionu koji je Čelikov dom više od pola vijeka.

Iako rukovodstvo FK Mladost Doboj-Kakanj možda nije upoznato sa činjenicom da Gradonačelnik nije baš pouzdan partner u kontekstu poštivanja javnih ugovora, jer manjak vrijednosti svoje riječi i ovako demonstrira, dužni smo istaknuti javni prigovor na zaključeni ugovor jer je zaključivanjem istog ugrožen i status NK Čelik Zenica u kontekstu „Ugovora o uslovima i korištenju stadiona ‘Bilino polje’ u Zenici“ između NK Čelik Zenica i Grada Zenice. Shodno članu 14. tog ugovora, Grad Zenica je dužan blagovremeno pismeno obavijestiti NK Čelik Zenica o svim ustupanjima stadiona trećim licima. S obzirom da to do sada nije učinjeno, a imajući u vidu već ustanovljeno štetno postupanje Grada Zenice prema NK Čelik Zenica, takmičarski planovi NK Čelik Zenica u narednoj sezoni su u neizvjesnosti jer postoji realna opasnost da termini za treniranje i igranje utakmica zeničkog kluba budu ustupljeni klubu iz drugog grada u kratkom vremenskom roku pri čemu će NK Čelik Zenica biti prisiljen da, kao i kada tu nastupa reprezentacija naše domovine, svoje treninge i utakmice odigrava negdje drugdje zbog interesa Gradonačelnika i korisnika koji nema nikakve važnosti za naš grad.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 24 maj 2021, 17:16

Hiros i zvanično u Osijeku. Nadam se da ce ovakvi transferi otvoriti vrata i drugim igračima pogovotovu mladim.
Brkić Olimpija
Andjusic Trabzonspor
Nikolić Olimpijakos
Hiros Osijek
Vjerujem da ce Hadzic i Mahmic isto napraviti odlične transfere.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la jopaa7 » 24 maj 2021, 21:23

Wolffire je napisao/la:
24 maj 2021, 17:16
Hiros i zvanično u Osijeku. Nadam se da ce ovakvi transferi otvoriti vrata i drugim igračima pogovotovu mladim.
Ne pratim vasu ligu pa ako moze par rijeci o njemu, kakav je igrac itd.? Hvala

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Addict » 25 maj 2021, 08:51

Danas je 25. 5. dan osnivanja FK Mladost Doboj Kakanj.

Povodom dana osnivanja kluba, klub je organizirao niz događaja koji će obilježiti 62. rođendan FK Mladost.
Sve će početi u 16,00 sati svečanom akademijom na koju su pozvani brojni prijatelji kluba, sponzori, rukovodstvo Općine Kakanj, predstavnici fudbalskog saveza ZDK, FSBiH, Sportskog saveza općine Kakanj, prijateljskih klubova od kojih su najpoznatiji FK Sarajevo, FK Velež, NK Hajduk, NK Čelik, FK Rudar, te brojni bivši igrači i treneri.

Danas će biti upriličeno i proglašenje najboljeg igrača sezone 2020/2021 od strane navijača kluba, a obilježavanje dana osnivanja FK Mladost će biti završeno svečanom večerom sa velikim brojem gostiju sa bogatim programom a sve u znaku FK Mladost. Tokom cijelog dana sve događaje će pratiti brojni predstavnici medija.

Neka živi naša Mladost.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la MortemHz » 25 maj 2021, 11:25

Neka je sa srećom momci, da ostane tako vječno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.