Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
sljivo
Postovi: 14391
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 02 avg 2021, 15:44

Nije to glupost već sljepilo, sljepilo koje dolazi iz toga da se po svaku cijenu odbrani svoj stav i da se nađe bilo šta što ga dokazuje, makar i na izgled. Zato su argumenti zavjeraša uvijek neki audio, video, slika bez konteksta.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 15:48

haj dobro, ima likova koji su očigledno neintelignentni, šta ćeš od njih i očekivati.

Ali volio bih da mi Bihfan iskreno odgovori da li on iskreno misli da je ovo sa nekog snimanja za lažne vijesti ili sa nekog filma ili tako nečeg.
Eto sve nek i da su sve vijesti lažirane, interesuje me baš direktno za ovaj klip, šta misli, jel baš ovo snimanje neke lažne priče za lažnu vijest za neki dnevnik.

Da znam gdje da ga svrstam.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3301
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RollingPaper » 02 avg 2021, 15:49

Cuj vakcinisani mogu bez straha u guzvu :urnebes:

evo satra se od straha sto cu na more nevakcinisan, ne znam kako cu zaspat

Avatar
sljivo
Postovi: 14391
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 02 avg 2021, 16:09

Znači ljudi snimaju u podrumu za lažne vijesti, kreiranje histerije, straha, zavjere i šta već, a lik ih snima i to uredno postavi svima nama na vidjelo. Toliko o zavjeri, valjda treba da je ona skrivena i teško dokučiva svima a ne da kruži internetom i da je ja sa fotelje provalim.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 16:18

naravno, sad na ovo neće odgovoriti... kao ni na jedno konkretno pitanje.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 02 avg 2021, 16:41

sljivo je napisao/la:
02 avg 2021, 16:09
Znači ljudi snimaju u podrumu za lažne vijesti, kreiranje histerije, straha, zavjere i šta već, a lik ih snima i to uredno postavi svima nama na vidjelo. Toliko o zavjeri, valjda treba da je ona skrivena i teško dokučiva svima a ne da kruži internetom i da je ja sa fotelje provalim.
E tvorcima je taj detalj promakao, nije im to naumpalo. Ne može sve da se sredi, taman su sve doveli skoro pa do savršenstva, krenulo čipovanje ljudi i tako to al sve propade zbog te jedne male greškice.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
feniksptica
Postovi: 15613
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la feniksptica » 02 avg 2021, 16:51

Ne razumijem potrebu ovdje da se odbrani sve pa cak i mediji za koje se zna da sve lazu i isceniraju cisto da eto oni i dalje budu u pravu. Je l vam srce na mjestu kad napisete nesto i uvrijedite druge. Na ono sto svi vide vi govorite nije tako nego vjerujte nama, kakvi snimci, kakva priznanja novinara..nama vjerujte. Pa zar admin na drugoj temi indirektno ne napisa da se pise ono sto se klika a ne ono sto je bitno.

Ako sam ja za vakcinu da olaksa zivote svima znaci automatski moram rec i da su ovi snimci koji su iscenirani cista laz ?
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Otelo
Postovi: 33540
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 02 avg 2021, 17:16

feniksptica je napisao/la:
02 avg 2021, 16:51
Ne razumijem potrebu ovdje da se odbrani sve pa cak i mediji za koje se zna da sve lazu i isceniraju cisto da eto oni i dalje budu u pravu. Je l vam srce na mjestu kad napisete nesto i uvrijedite druge. Na ono sto svi vide vi govorite nije tako nego vjerujte nama, kakvi snimci, kakva priznanja novinara..nama vjerujte. Pa zar admin na drugoj temi indirektno ne napisa da se pise ono sto se klika a ne ono sto je bitno.

Ako sam ja za vakcinu da olaksa zivote svima znaci automatski moram rec i da su ovi snimci koji su iscenirani cista laz ?
Zaboravljaš da ljudi danas traze informacije koje već potvrđuju postojeće kreirano mišljenje. Tako će neko ko ne vjeruje u covid čitati anticovid medije, a onaj drugi će čitati procovid medije. To nije samo vezano za covid, nego i za sve ostale sfere života, informacija i medija. Takvo je doba došla da prvo odlučimo sami šta je istina, a onda kasnije tražimo dokaze za to, a ignoriramo one protiv i slično.

Da ne bude offtopic; malo su mi cirkus ovi simptomi delta soja. Naravno, kao i dalje, najveća opasnost prijeti ako virus sjebe nekog starijeg koji se ne može izboriti sa tim, dok mlađi mogu bez problema. Glavobolja, grlobolja i još nešto banalno simptom. Realno, prije dvije godine bi svi popili paracetamol i nastavili dalje. Ono o čemu se ne priča je da ćemo naletiti gripi kao zicer jer niko nema antitijela sa obzirom da su mjere utjecale i na gripu, pa je gotovo nije ni bilo prošle godine.

Eto, u Britaniji danas jedva 21 hiljada slučajeva, što je fantastična vijest sa obzirom da su prije deset dana imali 60K dnevno. Škola im je završila, pubovi su prazniji nakon završetka Evropskog prvenstva i slično. Naravno, ogromna vecina stanovnistva ima neku vrstu antitijela, kao i visoka doza vakcinacije. Treba i dodati da je broj testova u UK opao zadnjih dana, sa 810K 26.07 na 670K jučer (za danas još nisam vidio podatak), a procenat pozitivnih je negdje između 3% i 3.5%.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 02 avg 2021, 17:18

Stvarno je istina da je strah najbolji pokretac. Koliko je samo clanaka Bihfan procitao trazeci razloge protiv vakcinacije. Bice mi cak i malo zao ako Angela uvede da bude obavezno jer bi mogao totalno skrenuti.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 17:34

feniksptica je napisao/la:
02 avg 2021, 16:51
Ne razumijem potrebu ovdje da se odbrani sve pa cak i mediji za koje se zna da sve lazu i isceniraju cisto da eto oni i dalje budu u pravu. Je l vam srce na mjestu kad napisete nesto i uvrijedite druge. Na ono sto svi vide vi govorite nije tako nego vjerujte nama, kakvi snimci, kakva priznanja novinara..nama vjerujte. Pa zar admin na drugoj temi indirektno ne napisa da se pise ono sto se klika a ne ono sto je bitno.

Ako sam ja za vakcinu da olaksa zivote svima znaci automatski moram rec i da su ovi snimci koji su iscenirani cista laz ?
Da je neko objavio snimak i napisao ‘bio sam na snimanju vijesti...’ ili jos bolje da je prilozio video vijesti na kojim se vidi ovaj studio, to sto pises bi imalo smisla.

Ali staviti bilo kakav video i to kao sad treba svi da protumacimo kao ‘snimanje vijesti’... moras biti potpuno lud da u to vjerujes, tako sam od sebe.

Stvarno me interesuje, Jel ti mislis da je ovo da snimanja nekih laznih vijesti ili nekog films, serije, Reklame, spota?

Jesam rekao da ce mediji uraditi svasta za klik i to je istina. Medjutim, lazne vijesti ne smijes objavljivati ukoliko imas domenu koja vrijedi. Jer imas factcheckere koji rade za facebook i google i ukoliko objavljujes lazne vijesti bices penaliziran i umjesto da dobijes, izgubices. Zato lazne vijesti pucaju samo no name portali, jedan dan se zovu ‘objektivno’, pa kad im to blokiraju onda su ‘subjektivno’, pa ce biti ‘realno’ i tako u krug.

Ukoliko bi te factchecker blokirao bez osnove, za tacnu vijest, mogao bi objaviti to sa dokazima, tuziti ih, isl..

Avatar
sljivo
Postovi: 14391
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 02 avg 2021, 18:30

Sve i da video jest istinit, mislim istinite price koja se hoce reci to opet nista ne govori o zavjeri pandemije, o globalnoj zavjeri i slicno.
S druge strane svako u podrumu moze nasnimati svasta i da to bude poprilicno realno. Hocu reci, dokaz o globalnoj zavjeri mora biti puno jaci, sa puno vise izvora i sa kontekstom, sa izjavama, svjedocima, svjedocanstvima, snimljenim djelom i sve na kraju da sve to skupa se slaze. Ovako nekonzistentni, selektivni, van konteksta dokazi su dokaz za nista, osim malo satisfakcije zavjerasima da imaju nesto konkretno da se igraju i da njihova prica stoji.
Citavu ovu godinu i pol, kako ovo sve pratim, u obicnom druzenju ili ovako ljudi koji su povodljivi zavjerama skoro svi rezonuju na isti nacin, gdje nadju jedan slucaj i prave logiku ili zakon kako to sad sve funkcionise kako oni misle, i da je to potvrda njihovih stavova. Bez obzira sto se taj slucsj kasnije ispostavi laznim ili netacnim ono uvjerenje je ostalo nabildano i.onda kasnijr sa novim slicnim dokazima to uvjerenje sve bude jace, a kad bi se sabralo na kraju, doslo bi se do zakljucka da to uvjerenje pociva na jedan ili dva sumnjiva slucaja i hiljadu laznih i opovrgnutih.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 18:44

Ma nidze veze. Pa cudno bi bilo jedino da u posljednjih godinu i po niko nije snimio film sa scenama iz covid odjeljenja. To bi onda i bio neki dokaz da se desava nesto sumnjivo.

To sto imas scenu sa snimanja je najlogicnija moguca stvar. Moras biti umobolan pa tu scenu zamislis kao snimanje nepostojece covid sobe. Pa licno sam bio na ovakvom mjestu i zaista su okolo bile bolesne osobe. Nikakve potrebe za sceniranjem nema

Avatar
VGS
Postovi: 8873
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 02 avg 2021, 18:50

Sta i da je scenirano fakat sve u tom snimku. I jos dosta drugih snimaka. Ovakvih je na tone snimljeno, ne moze vecina biti fejk sve i da je par bilo fakat propagandnih.

qaa18
Postovi: 3137
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la qaa18 » 02 avg 2021, 19:32

A sta hoce onaj misevic s rtla,nisam ga gledao alnesto laje protiv vakcina!?
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 02 avg 2021, 20:43

U jednom od 2 videa se cuju osobe kako komentarisu prazne bolnice...
Eh sad...
Mene licno kada je ova tema u pitanju iritira to sto skoro niko ne boravi u "sredini".
Sta je sredina kada su videa konkterno u pitanju? Pa to sto u njima ima istine pobogu!
Da,mediji su vristali kako cemo svi pomrijeti i kako umiremo i na ivici smo kolapsa dok su bolnice bile pazne. Cinjenica.
Iz prve ruke pricam.
Zasto je nasa bila "prazna"? Cekali smo,pripremali se. Docekati covid spremno je bio prioritet. I doslo je,i bilo je gusto,kolege na rukama ti umirale i borile se za zivot.
Ali cinjenica da su mainstream mediji LAGALI ostaje.
Otuda ona videa,i ideje ljudi da covid ne postoji.
Metar raje koju znam iz Njemacke npr su mi pisali kao postoji ta neka napetost,ali da se realno nista ne desava,tj u datom vremenskom periodu se nije nista desavalo. Neki su cak i poceli vjerovati teoreticarima zavjera jer se ime bolnice u kojoj rade na nekom od vodecih medija javilo i bukvalno su se neistine kazale. Naravno kasnije su im se misljenja promijenila,ali...!
Manipulise se pandemijom. Da li je to isplanirano od strane masterminda da nas "cipuje" ili se virus jednostavno javio i oportunisti se kao lesinari sjatili ne znam,ali mi je stvarno nejasno da neko moze potpuno vjerovati svemu sto cuje na bilo kojem mediju.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 20:52

treba izvući tačne informacije, a ne gluposti.

evo ti si iz prve ruke svjedok svega što se dešavalo. Hajde daj nam konkretno, šta je slagano tačno za tvoju bolnicu i ono što iz prve ruke znaš i u to ćemo povjerovati ako je argumentirano. Naravno da često laže politika, da mediji često apsolutno nisu stručni i ne znaju ni prepisati, da ima onih koji će namjerno praviti paniku da dignu svoje rejtinge, pa i mi svi pišemo o Lani Pudar i Amelu Tuki ko da su u najmanju ruku Phelps i Bolt...

Ali staviti video kako se snima film i reći "evo ih snimaju lažne vijesti"... pa to je naivno potpuno. Ko je dovoljno lud da u to povjeruje?
Meni je to uvreda za inteligenciju.

Mediji su vrištali da smo na ivici i da ćemo pomrjeti dok su bolnice bile prazne, onda smo prešli ivicu, bolnice su se napunile i pomrli smo... Ti sam kazes da si bio svjedok toga. Šta je tu laž?

Neutral
Postovi: 37955
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 02 avg 2021, 21:07

Otac konacno dobio termin i to na insistiranje kod doktorice jer ima kontakt zbog posla sa velikim brojem ljudi.

AstraZeneca, prekosutra. Komsinica 23 godine vec obje doze AZ primila. Zavisi od ambulante. Nasa firma pisala ko ce se vakcinisati, za Srbiju, nismo nikad dobili poziv da zvanicno idemo. Smecari.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 02 avg 2021, 21:17

admin je napisao/la:
02 avg 2021, 20:52


Mediji su vrištali da smo na ivici i da ćemo pomrjeti dok su bolnice bile prazne, onda smo prešli ivicu, bolnice su se napunile i pomrli smo... Ti sam kazes da si bio svjedok toga. Šta je tu laž?
Sve. Bolnice se nisu napunile i nismo pomrli. Virus je stigao,zarazio ogroman broj ljudi,za ogromnu vecinu bio simptomatski slabiji od prehlade,dosta ih nije ni znalo da je zarazeno,za jako mali broj ljudi je bio smrtonosan,nazalost.
Sta u toj istini/sredini ne pase tvom novinarskom umu?

Avatar
sljivo
Postovi: 14391
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 02 avg 2021, 21:33

U kakvom ti paralelnom univerzumu zivis? Ja znam 4 osobe licno a koje su umrle od tog ****, a nikog ne znam da je od gripe, u toliko godina, i bio sam na mjestima gdje su dolazili bolesni i ti kazes nije niko bio.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 02 avg 2021, 21:34

Definisi taj jako mali broj, na tvom odjeljenju, dnevno. Za mene je 10.000 ljudi za jednu BiH jako puno, tebi jako malo. Mozda nam samo nisu isti standardi?

Sad gore kazes da su ti kolege umirale na rukama. To je za tebe sredina? Koliko ti je kolega umrlo od boravka na radnom mjestu prije korone?

Sto se danima niste javljali na telefone ako se bolnice nisu napunile? Sto ja budala donirah stolice za cekaonicu ako nije bilo guzve i sve vam bilo pod kontrolom?

Mozda smo trebali svi redom umrijeti pa da kazes ‘pomrli smo’

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.