Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 19 jan 2011, 18:22

zmaj0712 WroteColonHvala Mikice.

Tražili smo pouzdane podatke. U monografijama autori često miješaju sezone, tako da i mi koji preuzimamo podatke napravimo greške ili dođemo u dilemu. Ovim si dosta dilema riješio, ali još nismo do kraja doveli sezonu 1947-48. Kada je u pitanju sezonu 1948-49. meni je bilo jasno da su igrane kvalifikacije za popunu Republičke lige, drugim riječima praktično u jednoj sezoni igrane su dva puta kvalifikacije pa je vjerovatno to dovodilo do zabuna. I ovde imamo jednu dilemu Sloga Doboj je prošla u kvalifikacijama ali nije igrala Republičku ligu.


za slogu mogu ti reci, da je, njeno mjesto zauzezo zeljeznicar, koji je ispao iz druge lige, pa je jedan od pobjednika ovih kvalifikacije morao ispastati... zasto je bas sloga to bila, ne znam...
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 20 jan 2011, 09:11

Kada smo kod 1948/49 ja imam dvije verzije konacne tablice. Koja je tocna?

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 15 4 3 58:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 43:18 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Bosna (Sarajevo) 22 9 2 11 36:44 20
7. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:44 19
8. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
9. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 30:54 17
10. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
11. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:83 3

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 14 4 3 98:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 42:15 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:46 20
7. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
8. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 29:51 17
9. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
10. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
11. Bosna (Sarajevo) 22 7 2 13 30:45 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:38 3

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 20 jan 2011, 22:22

kigor WroteColonKada smo kod 1948/49 ja imam dvije verzije konacne tablice. Koja je tocna?

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 15 4 3 58:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 43:18 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Bosna (Sarajevo) 22 9 2 11 36:44 20
7. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:44 19
8. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
9. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 30:54 17
10. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
11. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:83 3

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 14 4 3 98:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 42:15 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:46 20
7. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
8. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 29:51 17
9. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
10. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
11. Bosna (Sarajevo) 22 7 2 13 30:45 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:38 3


prva tabela je tacna

samo su ti omjer datih golova i primljenih netacni kod nekih klubova.
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 20 jan 2011, 22:47

tm84 WroteColon
kigor WroteColonKada smo kod 1948/49 ja imam dvije verzije konacne tablice. Koja je tocna?

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 15 4 3 58:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 43:18 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Bosna (Sarajevo) 22 9 2 11 36:44 20
7. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:44 19
8. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
9. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 30:54 17
10. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
11. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:83 3

1. Željezničar (Sarajevo) 22 15 6 1 68:17 36 naprijed
2. Velež (Mostar) 22 14 4 3 98:19 34
3. Radnik (Bjeljina) 22 13 4 5 44:22 30
4. Borac (BanjaLuka) 22 13 3 6 42:15 29
5. Čelik (Zenica) 22 10 6 6 40:25 26
6. Proleter (Teslić) 22 8 13 11 36:46 20
7. Jedinstvo (Brčko) 22 6 6 10 41:47 18
8. Rudar (Kakanj) 22 8 1 13 29:51 17
9. "1.maj" (Bosanski Brod) 22 6 4 12 30:39 16
10. Jedinstvo (Bihać) 22 6 4 12 34:47 16
11. Bosna (Sarajevo) 22 7 2 13 30:45 16
12. Igman (Ilidža) 22 1 1 20 10:38 3


prva tabela je tacna

samo su ti omjer datih golova i primljenih netacni kod nekih klubova.



Nisu se kod Igora slučajno pojavile dve tablice republičke lige jer je koristio dva izvora. U svakom slučaju tačnija je prva, podudara se plasman klubova i broj sovojenih bodova iz tri izvora - monografija Veleža, Železničara i Borca. Kada je u pitanju gol -razlika u maloj "svađi" su podaci iz monografija Veleža (u gornjoj tablici) i Željezničara (data u prilogu) za četiri kluba:

2. Velež 58:19 (52:19)
4. Borac 43:18 (42:18)
6. Bosna 36:44 (36:46)
7. Proleter 36:44 (36:46)

U nedosstatku trećeg izvora u pomoć sam pozvao osnovne matematičke operacije sabiranje. Kod tabele ispod broj datih i primljkenih golova se slaže u dlaku.

Vreme: od 12.09.1948. do 15.06. 1949.godine

1 Željezničar, Sarajevo 22 15 6 1 68:17 +51 36
2 Velež, Mostar 22 15 4 3 52:19 +43 34
3 Radnik, Bijeljina 22 13 4 5 44:22 +22 30
4 Borac, Banjaluka 22 13 3 6 42:18 +24 29
5 Čelik, Zenica 22 10 6 6 40:25 +15 26
6 Bosna, Sarajevo 22 9 2 11 36:46 -10 20
7 Proleter, Teslić 22 8 3 11 36:46 -10 19
8 Jedinstvo, Brčko 22 6 6 10 41:47 -6 18
9 Rudar, Kakanj 22 8 1 13 30:54 -24 17
10 1.maj, Bosanski Brod 22 6 4 12 30:39 -9 16
11 Jedinstvo, Bihać 22 6 4 12 34:47 -13 16
12 Igman, Ilidža 22 1 1 20 10:83 -73 3

463:463

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 20 jan 2011, 22:59

malo su kontradiktorni podaci kojim raspolazemo...

u knjizi rsd slobode se kaze jedno a u drugoj nesto trece...

koliko sam shvatio ja, prema mikici i njegovim podacima, sloboda nije igrala kvalifikacije za rep.ligu 1948. jer je zauzela 2.mjesto u grupi iza radnika (to bi moglo dati rjesenje za utakmice radnik-sloboda 4-0,1-0)... a logicnim razmisljanjem se da zakljuciti da je onda radnik u kvalifikacijama igrao sa jedinstvom iz brckog za ulazak u rep.ligu 1948.

prilikom formiranja odnosno prosirenja rep. lige za sezonu 1948/49 dolazi do novih kvalifikacija. trebalo je 6 novih klubova. zato su igrali gubitnici iz ranijih kvalifikacija (mladost rg, čelik ze, jedinstvo br, proleter te, rudar ka i podgrmeč sm) + 6 drugoplasiranih iz grupa koje su vec dale timove za rep.ligu 1948. (sloga do, milicionar sa, sloboda tz, bratstvo tr, bosna sa i tekstilac de).

pobjednici ovih kvalifikacija su bili timovi koji su izborili mjesto za rep.ligu 1948/49, ali posto je zeljeznicar ispao iz druge lige pa je automatski dobio mjesto u rep.ligu za 1948/49, sloga nije igrala rep.ligu (zasto bas sloga, ne znam)... mala pomoc je potrebna ovdje...

a ispod rep.lige se 1948/49 su ostali timovi iz bih igrali u 10 grupa, 7 od njih je igralo rep. ligu 1950.

to je kako sam ja shvatio :lol: ovo je haos period :D

ali za 1947/1948 se ovi podaci ne podudaraju sa podacima iz slobodine monografije... :?
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

kigor
Postovi: 9
Pridružen/a: 18 jan 2011, 10:21
Kontakt:

PostPostao/la kigor » 21 jan 2011, 10:04

Hvala Samit.
Ostaje tu jos jedna dilema. Najme Velez i Borac su otisli u 3. saveznu ligu. Izmedu njih Radnik ne. Odustao ili su mozda bile neke kvalifikacije?

Isto tako za formiranje republicke lige za 1950 su bile neke kvalifikacije? Najme kada "maknemo" klubove koji su otisli u 2 i 3SL samo su 5 klubova igrali i dalje u ovoj ligi.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 jan 2011, 11:23

Igore ne zbog tebe (imaš podataka više nego i ja sam!) već drugih da ponovim. Prvi i jedini put u Jugoslaviji jedinstvena Treća savezna liga je održana 1950.godine, a brojala je "tuce" klubova iz svih tadašnijih država, danas republika.

Način formiranja lige:

a/ Direktno - povratnici uz Druge savezne lige (dva kluba)
- Dinamo (Pančevo)
- Dinamo (Skopje, bivši Milicionar)

b/ Direktno iz republika (po jedan iz svake - ukupno šest)
- Proleter (Zrenjanin), prvak Srbije posle neuspeha u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige -. "utešna
nagrada"
- Zagreb, kao drugoplasirani u Hrvatskoj, posle neuspeha u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu (prvak Milicionar uspeo)
- Velež (Mostar), kao drugoplasirani u republičkoj ligi BiH (prvak Željezničar je uspešno okončao kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu)
- Željezničar (Ljubljana), prvak Slovenije, posle neuspeha u kvalifikacijama za Drugu ligu
. Rabotnički (Skopje), drugoplasirani u Makedonskoj ligi (prvak 11.oktomvri uspeo u kvalifikacijama za Drugu ligu)
- Sutjeska (Nikšić), prvak Crne Gore, posle neuspeha u kvalifikacijama za Druug ligu

c/ posle kvalifikacija (Četiri kluba, od šest učesnika, po jedan iz svake republike)

Formirane su dve grupe. U prvoj su bili predstavnici Hrvatske (Šibenik), Bosne i Hercegovine (Borac, Banja Luka) i Crne Gore (Sutjeska, Nikšić), a u drugoj Srbije (Radnički, Beograd), Makedonije (Tikveš, Kavadarci) i Slovenije (Rudar, Trbovlje).

Prva grupa:
Šibenik – Lovćen (Cetinje) 1:0
Lovćen (Cetinje) – Borac (Banja Luka) 2:4
Borac (Banjaluka) – Šibenik 1:0
Lovćen (Cetinje) – Šibenik 0:1
Borac (Banjaluka) – Lovćen (Cetinje) 3:0 (par-forfe)
Šibenik – Borac (Banjaluka) 2:2

1 Borac, Banjaluka 4 3 1 2 10:4 +6 7
2 Šibenik 4 2 1 1 4:3 +1 5

3 Lovćen, Cetinje 4 0 0 4 2:9 -7 0

Druga grupa:
Tikveš (Kavadarci) – Rudar (Trbovlje) 0:4
Radnički (Beograd) – Rudar (Trbovlje) 3:0
Radnički (Beograd) – Tikveš (Kavadarci) 11:0
Rudar (Trbovlje) – Tikveš (Kavadarci) ?
Rudar (Trbovlje) – Radnički (Beograd) 1:4
Tikveš (Kavadarci) – Radnički (Beograd) 1:4

1 Radnički, Beograd 4 4 0 0 22:2 +20 8
2 Rudar, Trbovlje 4 2 0 2 4

3 Tikveš, Kavadarci 4 0 0 4 0

Po dve prvoplasirane ekipe iz obe grupe su se plasirale u Treću savreznu ligu

Zanimljiv je način na koji je Bosna i Hercegovina "delegirala" svoje predstavnike zta viši rang. Mali podsetnik - tabela sezoner 1948/49:

1 Željezničar, Sarajevo 22 15 6 1 68:17 +51 36
2 Velež, Mostar 22 15 4 3 52:19 +43 34
3 Radnik, Bijeljina 22 13 4 5 44:22 +22 30
4 Borac, Banjaluka 22 13 3 6 42:18 +24 29
5 Čelik, Zenica 22 10 6 6 40:25 +15 26
6 Bosna, Sarajevo 22 9 2 11 36:46 -10 20
7 Proleter, Teslić 22 8 3 11 36:46 -10 19
8 Jedinstvo, Brčko 22 6 6 10 41:47 -6 18
9 Rudar, Kakanj 22 8 1 13 30:54 -24 17
10 1.maj, Bosanski Brod 22 6 4 12 30:39 -9 16
11 Jedinstvo, Bihać 22 6 4 12 34:47 -13 16
12 Igman, Ilidža 22 1 1 20 10:83 -73 3

Epilog:
- Željezničar (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu - uspeo
- Velež Mostar se direktno plasirao u Treću saveznu ligu
- Po logici (i gornjoj tabeli) Radnik iz Bijelnine je trabao biti predstavnik Bosne i Hercegovine u kvaliufikacijama za Treću saveznu liogu, ali nije. Igrane su dodatne kvalifikacije timova plasiranih od trećeg do petog mesta. Borac iz Banjaluke je zabeležio dupli uspeh - prvi na republičkim (uslovne) i savenzim kvaliifiacijama.

1 Borac, Banjaluka 2 1 1 0 3:1 +2 3
2 Čelik, Zenica 2 1 1 0 3:2 +1 3
3 Radnik, Bijeljina 2 0 0 2 1:4 -3 0

Kvalifikacije su održane , početkom marta, na neutralnom terenu u Sarajevu.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 jan 2011, 11:45

Tačna je još jedna Igorova opaska oko načina formiranja republičke lige za 1950.godinu. Ponovo j imala 12 klubova, status je zadržalo samo pet: Radnik (Bijeljina), Čelik (Zenica), Proleter (Teslić), Bosna (Sarajevo) i Jedinstvo (Brčko), prekobrojni su postaliu Rudara (Kakanj), Priv maj (Bosanski Brod), Jedinstvo (Bihać) i Igman (Ilidža).

Liga je kopmpletirana sa sedam "novih" klubova:
- Borac (Čapljina)
- Milicionar (Sarajevo)
- Bratstvo (Travnik)
- Tekstilac (Derventa)
- Borac (Bosanski Šamac)
- Sloboda (Tuzla) i
- Borac (Bosanska Dubica)

Svi oni su bili pobednici grupa - rang takmičlenja ispod republičke lige za sezonu 1948/49. Kako je bilo ukupono deset grupa tri prvaka: Jedinstvo (Visoko), Ž
eljezničar (Banja Luka) i Popdgrmeč (Sanski Most) ostaju da "vise". Kako je Mikica "ofirao" grupe i pobednike grupa bilo bi dobro da pogleda postoji li nekakav zapis i u vezi kvalifiikacijam za ulazak u republičku ligu za godinu 1950. Poziv se ne odnosi samo na Mikicu. Kako sreće da se (po)javi još neko, recimo navijač nekog od etiketiranih klubova, bilo onih koji su dobili "zeleno svetlo" (ukupno sedam) ili spuštenu rampu (tri)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 jan 2011, 17:04

Svaki pečetak je težak, pa i retrospektiva ligaških takmičenja od pre pola veka. Neke konture, kao ram za sliku smo ipak postavili.

Godina 1946
Mini republičku ligu - i prvaka (Željezničar) imamo. Komletna je i (mini) liga grada Sarajeva. Od dve zone Severne i Južne mnogo više smo (po)radili na severnoj. Vide se konture Banjalučkog, Bihaćkog, Tuzlanskog i Dobojskog okruga. Na Jugu samo jedan podatak - prvak je bio Velež.

Sezona 1946/47
Republička liga je tu - kompletirana, grupne (Sarajevo, Tuzla, Banja Luka i Mostar) "u magli", niže ni u najavi...

Sezona 1947/48

Republička liga, ponovo pun pogodak. Kako se do nje došlo sa malim rebusom, zbog komplikacija oko sastava grupa (12) čak i pobednika istih. A igrali su, potom hvalifikacije za ligu - republičku. Podaci koje su dali Zmaj i Mikica su malo u raskoraku.

Sezona 1948/49

Liga - republička, ponovo OK. Mali problemi kako se do nje došlo, jer je uz pet starosedeoca i Željezničar, koji se vratio iz Druge savezne lige pristiglo i šest pobednika grupa, a bilo ih je deset. Date su i kvalifikacije neki od pobednika (Sloga, Doboj) su izvisili.

Godina 1950

Po prvi put smo bez "teksta" za tabelu repubčličke lige - nepotpuna je...

Dileme, a ima ih sam samo nabacao. Na rešavanju istih moramo još poraditi. Kako - udruženim snagama.

Čitam na forumu da su "viđene" monografije 80 godina fudbala u Milići,a Radnika iz Bijeljine, Hercegovca (Bileća), već odomaćene Željezničara, Sarajeva, Slobode, Čelika, Borca iz Banja Luke...

U svakoj od njih je deo odgovora. Molim sve one koji imaju opipljive papire (tabele, rezultate kvalifikacija, sastave liga) da još jednom zavire u njih, da ih rasprostru i u vremeplovu. Da vidimo šta smo ispustili, gde smo napravili nekakav previd.

Avatar
f0rz4
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 jan 2011, 11:16
Lokacija: Elid
Kontakt:

PostPostao/la f0rz4 » 22 jan 2011, 12:41

Pozdrav drugari..javljam se iz Nisa (Srbija)..ono zbog cega sam se registrovao na ovaj forum je zbog pronalska nekih informacija o FK Borac Drvar i FK Celuloza Prijedor..moj deda je igrao za ova 2 kluba 50-tih godina prosloga veka..pa bih vas najlepse zamolio ako ima neko bilo kakve informacije o ova 2 kluba da me kontaktira preko privatnih poruka ili da okaci ovde u ovoj temi..hvala najlepse

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 22 jan 2011, 16:12

Sezona 1950

Fudbalski savez BiH počekom 1949. godine donio je odluku da se formiraju fudbalski centri u Sarajevu, Tuzli, Mostaru, Banja Luci i Doboju. Ovde se spominje i Doboj al verovatno je on pripojen TuzliI. NA PODRUČJU TIH CENTARA ODRŽANA SU GRUPNA TAKMIČENJA.

Tuzlanska oblasna liga

1. Sloga (Doboj) 14 12 1 1 54:18 25
2. Drina (Zvornik) 14 7 1 6 30:19 15
3. Prvi maj (Bosanski Brod) 14 5 5 4 26:28 15
4. Jedinstvo (Odžak) 14 5 3 6 27:34 13
5. Slaven (Živinice) 14 4 3 7 19:25 11
6. Kemičar (Lukavac) 14 5 1 8 25:33 11
7. Budućnost (Banovići) 14 5 1 8 22:33 11
8. Zvijezda (Gradačac) 14 4 3 7 19:32 11

Iz lige ispale zadnje tri ekipe.

Postojao je još jedan rang ispod. Tuzlanska oblast je bila podeljena na četiri grupne lige, čiji prvaci stiču pravo ulaska u Tuzlansku oblasnu ligu. Prva grupa grupnog prvenstva imala je tri kluba, ostale tri grupe imale su po pet klubova

Treća grupa (nepotpuna tabela)
1. Građevinar (Bijeljina) 4 3 1 0 9:3 7
2. Podrinje (Janja) 4 2 0 2 6:4 4
3. Sindikalac (Bratunac) 4 1 1 1 6:5 3
4. Polet (Srebrenica) 5 1 1 3 8:11 3
5. Birač (Vlasenica) 5 1 1 3 4:10 3

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 jan 2011, 22:31

Idemo napred, na redu je sezona 1972/73

Prva savezna liga

Vreme: 20.avgust 1972 - 24.jun 1973. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 34 21 10 3 71:28 +43 52
2 Velež, Mostar 34 17 12 5 48:27 +21 46
3 OFK Beograd 34 16 13 5 52:31 +21 45
4 Partizan, Beograd 34 16 11 7 50:37 +13 43
5 Željezničar, Sarajevo 34 18 6 10 59:41 +18 42
6 Sloboda, Tuzla 34 8 18 8 34:32 +2 34
7 Sarajevo 34 12 10 12 48:50 -2 34
8 Dinamo, Zagreb 34 11 11 12 39:47 -8 33
9 Hajduk, Split 34 14 3 17 50:50 0 31
10 Vardar, Skoplje 34 10 11 13 35:50 -15 31
11 Radnički, Niš 34 10 10 14 24:40 -16 30
12 Borac, Banja Luka 34 9 11 14 30:26 +4 29
13 Vojvodina, Novi Sad 34 10 9 15 39:46 -7 29
14 Čelik, Zenica 34 9 10 15 27:44 -17 28
15 Bor 34 9 10 15 36:57 -21 28
16 Olimpija, Ljubljana 34 9 8 17 35:43 -8 26
17 Spartak, Subotica 34 8 10 16 378:48 -11 26
18 Sutjeska, Nikšić 34 9 7 18 32:49 -17 25

Epilog:
• Crvena zvezda, prvak
• Velež (Mostar), OFK Beograd i ŠPartizan (Beograd) učesnici Kupa UEFA
Ispali: Sutjeska (Nikšić) i Spartak (Subotica)
Novi članovi: Zagreb i Proleter (Zrenjanin)


Lista strelaca:
25 golova – Vojin Lazarević (Crvena Zvezda), Slobodan Santrač (OFK Beograd)
21 gol – Dušan Bajević (Velež)
19 golova – Pero Nadoveza (Hajduk)
17 golova – Stanislav Karasi (Crvena Zvezda)
15 golova – Josip Bukal (Željezničar)
14 golova – Salem Halilhodžić (Velež)
13 golova – Nenad Bjeković (Partizan)
12 golova – Zvonko Ivezić (Vojvodina)
11 golova – Momčilo Vukotić (Partizan)
10 golova – Edin Sprečo (Željezničar), Jurica Jerković (Hajduk), Petar Nikezić (Vojvodina)
9 golova – Dragan Džajić (Crvena Zvezda), Božo Janković (Željezničar)

Kvalifikacije za ligu:

Učesnici (po dve prvoplasirane ekipe iz sve četiri grupe):
Istočna grupa: Borac (Čačak) i Priština
Severna grupa: Osijek i Proleter (Zrenjanin)
Južna grupa: Budućnost (Titograd) i Famos (Hrasnica)
Zapadna grupa: Zagreb i Maribor

Polufinala:
Zagreb - Famos (Hrasnica) 0:0, 2:1
Osijek - Priština 1:0, 2:1
Proleter (Zrenjanin) - Borac (Čačak) 2:0, 0:0
Maribor - Budućnost (Titograd) 1:0, 0:1, penali 3:2

Finala:
Maribor - Proleter (Zrenjanin) 3:1, 0:3
Zagreb - Osijek 0:0, 0:0, penali 6:5

Napomena: Zagreb i Proleter (Zrenjanin) su se plasirali u Prvu saveznu ligu

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA: Vojin Lazarević 34/25, Miroslav Pavlović 33, Stanislav Karasi 32/17, Vladislav Bogićević 32/1, Mihalj Keri 29, Jovan Aćimović 28/3, Ognjen Petrović 28, Kiril Dojčinovski 28, Vladimir Petrović 27/2, Petar Krivokuća 26/3, Dragan Džajić 20/9, Zoran Filipović 17/5, Slobodan Janković 17/3, Mile Novković 14, Milovan Đorić 11, Nikola Jovanović 11, Aleksandar Panajotović 8/1, Ratomir Dujković 8, Dušan Nikolić 5, Zoran Antonijević 4, Branko Klenkovski 3, Živorad Jevtić 2, Sead Sušić 2, Zoran Bingulac 1.
VELEŽ: Enver Marić 34, Salem Halilhodžić 33/14, Ahmet Glavović 33, Marko Čolić 32/2, Aleksandar Ristić 32, Dušan Bajević 31/21, Ivo Prskalo 31, Momčilo Vukoje 30/4, Jadranko Topić 29/1, Vladimir Pecelj 29, Dubravko Ledić 20, Franjo Vladić 19/2, Mirko Ćorluka 15, Džemal Hadžiabdić 13, Boro Primorac 11, Marijan Kvesić 10/1, Vahid Halilhodžić 9/1, Slobodan Mrgan 2.
PARTIZAN :Refik Kozić 33/6, Nenad Bjeković 33/13, Svemir Đorđić 32/6, Ilija Katić 32/3, Radomir Antić 30/1, Miloš Radaković 30, Momčilo Vukotić 29/11, Nenad Cvetković 26/7, Miodrag Živaljević 25/1, Blagoje Paunović 23, Zlatko Milić 22, Nikola Budišić 17, Mladen Furtula 13, Borivoje Đorđević 13/1, Ivan Golac 12/1, Vladimir Pejović 12, Zoran Cvetanović 8, Slobodan Todorović 7, Boško Đorđević 7, Novica Vulić 1.
ŽELJEZNIČAR : Blagoje Bratić 34/4, Branimir Jelušić 32/3, Avdija Deraković 32,. Edin Sprečo 31/10, Josip Bukal 28/15, Velija Bećirspahić 27/4, Hajrudin Saračević 26, Slobodan Janjuš 25, Josip Katalinski 25/4, Enver Hadžiabdić 25, Božo Janković 24/9, Slobodan Kojović 22/4, Džemaludin Đerbo 19/5, Dragan Kojović 16/1, Miloš Radović 15, Esad Ibrahimović 11, Branislav Spasojević 6, Željko Rodić 4, Fahrija Hrvat 1, Nenad Starovlah 1, Nijaz Bašić 1.
DINAMO : Josip Kuže 34/4, Damir Valec 32/1, Dragutin Vabec 31/4, Fahrija Dautbegović 27, Josip Lalić 26/2, Čedomir Jovičević 26, Ivica Miljković 24/1, Zdenko Kafka 23/1, Slavko Kovačić 20/4, Marijan Čerček 20/2, Fikret Mujkić 18/8, Filip Blašković 16, Marijan Novak 16/5, Ivica Senzen 16/3, Krasnodar Rora 15/2, Josip Gucmirtl 13/1, Mladen Kranjc 12, Ivica Car 11/1, Marijan Brnčić 11, Mladen Ramljak 10, Želimir Stinčić 5, Celestin Gašparini 5, Vladimir Kovačić 3, Slaven Zambata 3, Damir Dilberović 3, Branko Pelko 1.
HAJDUK : Jurica Jerković 33/10, Vilson Džoni 31/1, Dragan Holcer 31, Dražen Mužinić 31, Ivica Hlevnjak 30/6, Ivica Šurjak 30/6, Miroslav Bošković 28/2, Luka Peruzović 26/1, Pero Nadoveza 25/19, Mario Boljat 24, Mićun Jovanić 24/3, Ivan Buljan 22/2, Ante Sirković 17, Joško Gluić 11, Radomir Vukčević 11, Berislav Poldrugovac 11, Ivan Katalinić 8, Slaviša Žungul 6, Vedran Rožić 5, Ante Ivković 5, Frane Obilinović 2, Dinko Žutelija 1, Luka Bonačić 1.
RADNIČKI, NIŠ : Dragoljub Ilić 34/5, Slobodan Antić 33/2, Ljubiša Rajković 33, Stevan Andrejević 33, Trajče Kovačev 32, Ilija Dimovski 31, Pavle Grubješić 30/6, Milorad Janković 29/3, Tomislav Pešić 29/3, Dragan Pantelić 29, Miodrag Stefanović 28/4, Zoran Čolaković 20, Vitomir Dimitrijević 16, Ivan Mladenović 13/1, Miroslav Kuljak 6, Mirčeta Kotlajić 3, Stracimir Martinović 3, Velimir Živić 1.
VOJVODINA : Rajko Kovačević 34, Vasa Rutonjski 34, Slavko Ličinar 32/4, Miroslav Vukašinović 31, Slobodan Jovanović 30, Miodrag Kustudić 30/7, Zvonko Ivezić 29/12, Petar Nikezić 29/10, Laslo Lerinc 29/2, Vladimir Savić 26, Momčilo Bošković 24, Rajko Aleksić 23, Martin Novoselac 20/2, Željko Jurčić 16, Draško Cvetković 16, Dojčin Perazić 12/2, Radeta Radić 7, Slobodan Jovanić 1, Milorad Basta 1.
BORAC : Husnija Fazlić 34/7, Zoran Smilevski 33/6, Mario Brnjac 32/1, Abid Kovačević 32/7, Dragoslav Sredojević 30, Marijan Jantoljak 29, Nenad Gavrilović 29, Pašo Bećirbašić 28/1, Emir Jusić 27/3, Dževad Kreso 26/1, Dragan Gugleta 19/1, Zlatko Dupovac 16/1, Zvonko Vidačak 15, Mehmed Pintol 12, Hikmet Kušmić 11/1, Radić 9, Fuad Đulić 6, Josip Pelc 6, Dževad Agić 6, Miroslav Ferić 4, Muhamed Ibrahimbegović 4, Alija Smailagić 3, Ante Ivković 3, Nenad Lazić 2, Mensur Bajagilović 2, Drago Bogojević 2, Todorović 1.

Drugi rang takmičenja – Druga savezna liga

Sever

1 NK Osijek 34 18 9 7 61:28 +33 45
2 Proleter, Zrenjanin 34 15 15 4 44:25 +19 45
3 RFK Novi Sad 34 18 6 10 51:32 +19 42
4 FK Crvenka 34 16 10 8 47:30 +17 42
5 Čukarički, Beograd 34 13 12 9 44:41 +3 38
6 Bačka, Bačka Palanka 34 12 14 8 33:34 -1 38
7 Dinamo, Vinkovci 34 14 9 11 49:42 +7 37
8 Galenika, Zemun 34 15 7 12 44:40 +4 37
9 Dinamo, Pančevo 34 14 8 12 47:32 +15 36
10 Voždovački, Beograd 34 13 8 13 45:43 +2 34
11 Hajduk, Kula 34 13 7 14 48:48 0 33
12 Jedinstvo, Brčko 34 11 9 14 30:32 -2 31
13 Mačva, Šabac 34 10 11 13 32:39 -7 31
14 Radnik, Bijeljina 34 8 13 13 28:42 -14 29
15 Radnički, Sombor 34 8 11 15 30:60 -30 27
16 Belišće 34 9 6 19 29:53 -24 24
17 Borovo 34 8 7 19 31:50 -19 23
18 Budućnost, Valjevo 34 5 10 19 22:44 -22 20

Viši rang: Osijek i Proleter (Zrenjanin) su igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu. Proleter uspeo.
Ispali: Od sezone 1973/74. umesto četiri formirane su dve grupe druge lige, tako da je ispalo devet klubova:Budućnost (Valjevo), Borovo, Belišće, Radnički (Sombor), Radnik (Bijeljina), Mačva (Šabac), Jedinstvo (Brčko), Hajduk (Kula) i Voždovački (Beograd)
Novi članovi: liga je ukinuta
Napomene:
• Čukarički (Beograd) i Galenika (Zemun) prešli u Drugu ligu – Istok
• Osijek, Novi Sad, Crvenka, Bačka (Bačka Palanka), Dinamo (Vinkovci) i Dinamo (Pančevo) prešli u Drugu ligu – Zapad

Najbolji strelac: Adžić Miodrag (Novi Sad) 18 golova


Istok

1 Borac, Čačak 34 21 7 6 63:22 +41 49
2 FK Priština, 34 21 5 8 75:29 +46 47
3 Šumadija, Arandjelovac 34 17 11 6 51:28 +23 45
4 Napredak, Kruševac 34 17 9 8 57:20 +37 43
5 Trepča, Kosovska Mitrovica 34 17 7 10 47:36 +11 41
6 Radnički, Pirot 34 12 14 8 53:41 +12 38
7 FK Kumanovo 34 14 10 10 41:35 +6 38
8 Radnički, Kragujevac 34 15 7 12 40:33 +7 37
9 Pobeda, Prilep 34 15 4 15 46:41 +5 34
10 Teteks, Tetovo 34 10 13 11 47:55 -8 33
11 FAP, Priboj 34 12 7 15 38:41 -3 31
12 Sloga, Kraljevo 34 10 11 13 33:43 -10 31
13 Sloboda, Titovo Užice 34 12 6 16 34:44 -10 30
14 Tikveš, Kavadarci 34 6 15 13 31:55 -24 27
15 Topličanin, Prokuplje 34 10 7 17 31:55 -24 27
16 Obilić 34 9 6 19 38:63 -25 24
17 Vlaznimi, Đakovica 34 8 7 19 28:61 -33 23
18 Bregalnica, Strumica 34 3 8 23 19:70 -51 14

Viši rang: Borac (Čačak) i Priština igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu – nisu uspeli
Ispali: Od sezone 1973/74. umesto četiri formirane su dve grupe druge lige, tako da je ispalo devet klubova: Bregalnica (Strumica), Vlaznimi (Đakovica), Obilić, Tikveš (Kavadarci), Topličanin (Prokuplje), Sloboda (titovo Užice), Sloga (Kraljevo), FAP (Priboj) i Teteks (Tetovo)
Novi članovi:
• Sutjeska iz Prve savezne lige
• Budućnost (Titograd), Bokelj (Kotor) i OFK Titograd iz Druge lige Jug
• Čukarički (Beograd) i Galenika (Zemun) iz Druge lige Sever
• Rabotnički (Skopje), Rad (Beograd) i Budućnost (Peć)
Napomene:

Najbolji strelac: Šujica Dušan (Priština) 33 gola


Zapad

1 NK Zagreb 34 22 9 3 75:19 +56 53
2 NK Maribor 34 20 10 4 69:23 +46 50
3 NK Karlovac 34 18 10 6 51:25 +26 46
4 NK Rijeka 34 21 4 9 54:31 +23 46
5 NK Šibenik 34 13 10 11 44:40 +4 36
6 Mura, Murska Sobota 34 14 7 13 48:49 -1 35
7 Kozara, Bosanska Gradiška 34 14 6 14 36:37 -1 34
8 NK Merkator, Ljubljana 34 12 9 13 40:46 -6 33
9 Istra, Pula 34 11 10 13 46:44 +2 32
10 Varteks, Varaždin 34 12 9 15 44:45 -1 31
11 Segesta, Sisak 34 9 13 12 47:52 -5 31
12 Orijent, Rijeka (-1) 34 10 12 12 45:57 -12 31
13 RNK Split 34 11 8 15 40:47 -7 30
14 Jadran, Bihać 34 10 10 14 40:53 -13 30
15 Rudar, Ljubija (-1) 34 9 10 15 31:39 -8 27
16 Sloboda, Bosanski Novi 34 8 10 16 31:52 -20 26
17 Trešnjevka, Zagreb 34 8 6 20 33:66 -33 22
18 Rudar, Trbovlje 34 6 5 23 31:81 -50 17

Viši rang: Zagreb i Maribor su igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu. Zagreb uspeo.
Ispali: Od sezone 1973/74. umesto četiri formirane su dve grupe druge lige, tako da je ispalo deset klubova: Rudar (Trbovlje), Trešnjevka (Zagreb), Sloboda (Bosanski Novi), Rudar (Ljubija), Jadran (Bihać), Split, Orijent (Rijeka), Segesta (Sisak), Varteks (Varaždin) i Istra (Pula)
Novi članovi:
• Spartak (Subotica) iz Prve savezne lige
• Osijek, Novi Sad, Crvenka, Bačka (Bačka Palanka), Dinamo (Vinkovci) i Dinamo (Pančevo), prešli iz ukinute Druge lige – Sever
• Famos (Hrasnica), Igman (Konjic), Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno), prešli iz ukinute Druge lige – Jug
Napomene: Dinamo (Vinkovci) je prethodno bio bolji u kvalifikacijama od Rovinja, a Mercator od Željezničara (Maribor)

Najbolji strelac: Horjak Branko (Maribor) 22 gola


Jug

1 Budućnost, Titograd 34 16 16 2 56:20 +36 48
2 Famos, Hrasnica 34 19 7 8 58:31 +27 45
3 Igman, Konjic 34 15 11 8 51:43 +8 41
4 Leotar, Trebinje 34 16 8 10 55:33 +22 40
5 Iskra, Bugojno 34 13 13 8 41:35 +6 39
6 Bokelj, Kotor 34 15 7 12 40:35 +5 37
7 UNIS, Vogošća 34 13 11 10 43:41 +2 37
8 OFK Titograd 34 13 8 13 47:41 +6 34
9 Lovćen, Cetinje 34 12 9 13 48:42 +6 33
10 GOŠK, Dubrovnik 34 12 8 14 47:32 +15 32
11 Borac, Trvanik 34 12 7 15 38:44 -6 31
12 Rudar, Pljevlja 34 13 5 16 37:61 -24 31
13 Rudar, Kakanj 34 12 6 16 45:46 -1 30
14 Bosna, Visoko 34 9 12 13 37:42 -5 30
15 Borac, Čapljina 34 11 8 15 46:52 -6 30
16 Troglav, Livno 34 8 11 15 30:52 -22 27
17 Radnik, Hadžići 34 9 9 16 39:67 -28 27
18 Jedinstvo,Bijelo Polje 34 7 6 21 41:78 -37 20

Viši rang: Budućnost (Titograd) i Famos (Hrasnica) igrali kvalifikacije za Prvu savezu ligu - nisu uspeli
Ispali: Od sezone 1973/74. umesto četiri formirane su dve grupe druge lige, tako da je ispalo 11 klubova:Jedinstvo (Bijelo Polje), Radnik (Hadžići), Troglav (Livno), Borac (Čapljina), Bosna (Visoko), Rudar (Kakanj), Rudar (Pljevlja), Borac (Travnik), GOŠK Dubrovnik, Lovćen (Cetinje) i UNIS Vogošća
Novi članovi: liga ukinuta
Napomene:
• Budućnost (Titograd), Bokelj (Kotor) i OFK Titograd prešli u Drugu ligu Istok
• Famos (Hrasnica), Igman (Konjic), Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno) prešli u Drugu ligu Zapad
Najbolji strelac: Radonjić Mojaš (Budućnost, Titograd) 25 golova


Kvalifikacije za popunu Druge lige istok

Učenici:
• Rad (Beograd), prvak Srpske lige – Sever
• Dubočica (Leskovac), prvak Srspke lige – Jug
• Vođdovački (Beograd), desetoplasirani Druge lige - Sever

Pobednik kvalifikacija: Rad

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 jan 2011, 22:38

Sezona 1972/73 - drugi deo

REPUBLIČKE LIGE

Vojvođanska liga


1 Vrbas 34 23 8 3 80:20 +60 54
2 Polet, Kikinda 34 18 9 7 55:35 +20 45
3 Bačka, Subotica 34 18 8 8 55:34 +21 44
4 Srem, Sremska Mitrovica 34 15 9 10 58:33 +25 39
5 Sloven, Ruma 34 15 9 10 48:34 +14 39
6 Cement, Beočin 34 14 11 9 36:31 +5 39
7 Slavija, Novi Sad 34 13 11 10 49:29 +20 37
8 Senta 34 11 13 10 59:60 -1 35
9 Inđija 34 13 8 13 45:46 - 34
10 Kozara, Banat. Veliko Selo 34 8 16 10 28:35 -7 32
11 Tekstilac, Odžaci 34 9 12 13 50:51 -1 30
12 Radnički, Zrenjanin 34 10 10 14 36:44 -8 30
13 HIP Pančevo 34 11 7 16 48:63 -15 29
14 BAK, Bela Crkva 34 10 9 15 39:56 -17 29
15 Topola, Bačka Topola 34 8 12 14 31:50 -19 28
16 Panonija 34 9 9 16 39:54 -15 27
17 Sever, Subotica 34 11 5 18 43:67 -24 27
18 Potisje, Kanjiža 34 3 8 23 24:85 -61 14

Viši rang: Vrbas nije uspeo u kvalifikacijama za novoformiranu Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Potisje (Kanjiža), Sever (Subotica) i Topola (Bačka Topola)
Novi članovi:
Napomene: Uoči početka sezone Polet promenio sediše, iz Nakova u Kikindu.


Srpska liga

Sever


Vreme: od 19.avgusta 1972. do 24.juna 1973.godne

1 Rad, Beogrаd 34 22 5 7 72:26 +46 49
2 Loznica 34 20 8 6 68:30 +38 48
3 Radnički, Novi Beograd 34 21 6 7 64:31 +33 48
4 Prva iskra, Barič 34 18 9 7 62:34 +28 45
5 Kolubara, Lazarevac 34 15 2 7 45:29 +16 42
6 IM Rakovica 34 14 1 9 43:33 +10 39
7 Železnik 34 15 7 12 51:50 +1 37
8 Mladi radnik, Požarevac 34 12 12 10 43:37 +6 36
9 Metalurg, Smederevo 34 15 5 14 57:48 +9 35
10 Radnički, Obrenovac 34 13 5 16 49:43 +6 31
11 Rudar, Kostolac 34 11 9 14 41:35 +6 31
12 Mačva, Bogatić 34 11 9 14 33:38 -5 31
13 Angroprpmet, PožArevaC 34 8 13 13 50:64 -14 29
14 BASK Beograd 34 8 12 14 37:57 -20 28
15 OFK Mladenovac 34 10 7 17 42:54 -12 27
16 Sloga, Petrovac na Mlavi 34 7 10 17 27:60 -33 24
17 Krušik, Valjevo 34 7 5 22 23:61 -38 19
18 VGSK Veliko Gradište 34 4 5 25 38:86 -48 13

Viši rang:
• Rad (Beograd) je igaro kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu sa Dubočicom (Leskovac) i Voždovcem (Beogard) – uspeo
• Loznica, Radnički (Novi Beograd), Prva iskra (Barić), Kolubara (Lazarevac) i IM Rakovica postali su članovi novoformirane Prve srpske lige.
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Jug

Vreme: 20.avgust 1972. do 7.jul 1973. godine

1 Dubočica, Leskovac 38 25 6 7 72:23 +49 56
2 Majdanpek 38 23 6 8 74:32 +42 52
3 Takovo, Gornji Milanovac 38 22 8 8 58:28 +30 52
4 Timok, Zaječar 38 21 7 10 88:44 +44 49
5 Dinamo, Vranje 38 20 6 11 52:37 +15 46
6 Mladost, Lučani 38 16 8 13 52:44 +8 40
7 Jagodina 38 15 9 13 51:51 0 39
8 Mladost, Smed. Palanka 38 17 4 16 54:52 +2 38
9 Morava, Ćuprija 38 12 3 13 53:58 -5 37
10 Hajduk Veljko, Negotin 38 15 7 15 41:46 -5 37
11 Radnički, Svilajnac 38 14 8 16 68:77 -9 36
12 Jedinstvo, Paraćin 38 13 10 15 45:65 -20 36
13 Timočanin, Knjaževac 38 12 10 16 54:49 +5 34
14 Metalac, Gornji Milanovac 38 12 10 16 38:53 -15 34
15 EI Mladost, Niš 38 14 5 19 52:64 -12 33
16 Zlatar, Nova Varoš 38 13 5 19 53:61 -8 31
17 Železničar, Niš 38 10 11 17 43:65 -22 31
18 Radnik, Surdulica 38 10 6 22 47:75 -28 26
19 Ozren, Soko Banja 38 9 8 21 24:56 -32 26
20 Sevojno, Titovo Užice 38 7 6 23 26:64 -38 20

Viši rang: Dubočica (Leskovac), Majdanpek, Takovo (Gornji Milanovac), Timok (Zaječar) i Dinamo (Vranje) su se plasirali u jedinstvenu Srpsku ligu
Ispali: niko
Novi članovi:
Napomene:
Najbolji strelac lige: Radojković Zarije (Radnički, Svilajnac) 31 gol


HRVATSKA

U kvalifikacijama za Drugu ligu igrali amaterski prvak, Rovinj te Dinamo (Vinkovci, II liga). Poslje dvije utakmice Dinamo ostao u Drugoj ligi.

Dalmatinska zona, severna grupa

1 Zadar 26 18 4 4 61:29 +32 40
2 Junak, Sinj 26 13 7 6 54:23 +31 33
3 Solin 26 12 7 7 52:32 +20 31
4 Bagat, Zadar 26 11 9 6 46:37 +9 31
5 Dinara, Knin 26 12 6 8 43:39 +4 30
6 Velebit, Benkovac 26 10 9 7 30:31 -1 29
7 Omladinac, Zadar 26 8 10 8 31:28 +3 26
8 Slaven, Trogir 26 10 3 13 43:53 -10 23
9 Sloga, Mravince 26 8 6 12 33:41 -8 22
10 Jugovinl, Kaštel Gomilica 26 7 8 11 31:42 -11 22
11 Jadran, Kaštel Sućurac 26 8 5 13 29:41 -12 21
12 Val, Kaštel Stari 26 6 7 13 32:47 -15 19
13 Mosor, Žrnovnica 26 7 5 14 32:54 -22 19
14 DOŠK Drniš 26 8 2 16 25:51 -26 18

Viši rang: Zadar se plasirao u novoforniranu jedinstvenu Hrvatsku ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Dalmatinska zona, južna grupa

1 Neretva, Metković 26 16 7 3 77:17 +60 39
2 Omiš 26 15 6 5 55:24 +31 36
3 Zmaj, Makarska 26 15 6 6 47:34 +13 35
4 Dubrovnik 26 13 5 8 35:36 -1 31
5 Jadran, Ploče 26 8 12 6 43:32 +11 28
6 Slaven, Gruda 26 9 8 9 38:36 +2 26
7 Primorac, Stobreč 26 8 10 8 37:35 +2 26
8 Mračaj, Runovići 26 8 9 9 45:46 -1 25
9 Urania, Baška Voda 26 7 10 9 37:34 +3 24
10 Orkan, Dugi Rat 26 6 9 11 39:54 -15 21
11 Cavtat 26 6 7 13 48:63 -15 19
12 Zmaj, Blato 26 8 3 5 46:69 -23 19
13 Neretvanac, Opuzen 26 5 9 12 27:70 -43 19
14 Jadran, Tučepi 26 4 8 14 25:49 -24 16

Viši rang: Neretva (Metković) se plasirala u novoformiranu jedinstvenu Hrvatsku ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Riječko-istarska zona


1 Rovinj 30 22 7 1 77:17 +60 51
2 Crikvenica 30 18 6 6 60:22 +38 42
3 Jadran, Poreč 30 19 3 8 68:27 +41 41
4 Nehaj, Senj 30 17 6 7 52:32 +20 40
5 Grobničan, Čavle 30 13 8 9 55:43 +12 34
6 Rudar, Labin 30 11 9 10 49:45 +4 31
7 Lučki radnik, Rijeka 30 13 5 12 54:52 +2 31
8 Digitron, Buje 30 12 3 15 55:63 -8 27
9 Naprijed, Hreljin 30 11 5 14 35:55 -20 27
10 Pomorac, Kostrena 30 10 6 14 39:43 -4 26
11 Mladost, Kraljevica 30 9 6 15 41:44 -3 24
12 Opatija 30 7 9 14 28:48 -20 23
13 Omladinac, Vrata 30 6 10 14 40:74 -34 22
14 Lokomotiva, Rijeka (-1) 30 8 6 16 40:62 +22 21
15 Marčana 30 10 1 19 36:84 -48 21
16 Klana 30 6 6 18 30:53 +23 18

Viši rang: Rovinj i Crikvenica se se plasirali u novoformiranu jedinstvenu Hrvatsku ligu
Ispali: Klana i Marčana
Novi članovi:
Napomene:


Slavonska zona/istok

1 Metalac,Osijek 26 18 3 5 60:25 +35 39
2 Valpovka, Valpovo 26 17 4 5 66:34 +32 38
3 Vuteks,Vukovar 26 15 7 4 69:28 +41 37
4 Olimpija,Osijek 26 14 4 8 48:38 +10 32
5 Jedinstvo,Donji Miholjac 26 12 6 8 39:26 +13 30
6 FEŠK Feričanci 26 9 7 10 45:39 +6 25
7 Elektra, Osijek 26 6 11 9 29:34 -5 23
8 Dalj 26 8 7 11 37:45 -8 23
9 Sremac, ??? 26 8 6 12 34:46 -12 22
10 Omladinac, ??? 26 9 3 14 27:57 -30 21
11 Jedinstvo, Đakovo 26 7 6 13 29:53 -24 20
12 Sloga, Vukovar 26 8 3 15 35:48 -13 19
13 Šparta, Beli Manastir 26 6 7 13 43:66 -23 19
14 Sloga, Ernestinovo 26 6 4 16 25:48 -23 16

Viši rang: Metalac (Osijek) se plasirao u novoformiranu jedinstvenu Hrvatsku ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Zagrebačka zona

1 Zagrebački Plavi 30 19 5 6 76:34 +42 43
2 Lokomotiva, Zagreb 30 17 6 7 59:29 +30 40
3 Metalac, Sisak 30 18 3 9 65:32 +33 39
4 Mladost, Zabok 30 13 9 8 44:31 +13 35
5 Metalac, Zagreb 30 15 5 10 49:37 +12 35
6 Sloga, Čakovec 30 14 5 11 52:52 0 33
7 Rudeš, Zagreb 30 14 4 12 49:40 +9 32
8 MTČ Čakovec 30 13 5 12 54:62 -8 31
9 Radnik, Velika Gorica 30 11 8 11 41:30 +11 30
10 Končar, Zagreb 30 10 9 11 41:34 +7 29
11 Oroteks, Oroslavlje 30 12 3 15 39:52 -13 27
12 Slaven, Koprivnica 30 10 4 16 37:52 -15 24
13 Čelik, Križevci (-3) 30 10 4 16 39:56 -17 22
14 Dubrava, Zagreb 30 7 7 16 37:46 -9 21
15 Ilovac, Karlovac 30 6 7 17 43:68 -25 19
16 Sljeme, Sesvete 30 5 8 17 34:72 -38 18

Viši rang: Zagrebački plavi i Lokomotiva (Zagreb) su se plasirali u novoformiranu jedinstvenu Hrvatsku ligu
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:
U novoorganiziranu Hrvatsku ligu iz zonskih liga ušli: BSK (Slavonski Brod), Crikvenica, Lokomotiva (Zagreb), Metalac (Osijek), Neretva (Metković), Rovinj, Zadar, Zagrebački plavi


U amaterskoj ligi igrali: Rovinj, Zagrebački Plavi (Zagreb), Metalac (Osijek) i Zadar.
Pobjedio: Rovinj

Polufinale (24. i 28.6.):
Zadar – Rovinj 3:0 i 0:4
Metalac (Osijek) - Zagrebački Plavi (Zagreb) ?:? i 1:5

Finale (1. i 4.7.):
Zagrebački Plavi (Zagreb) – Rovinj ???

Slovenska liga

1 NK Železničar, Maribor 22 14 4 4 64:15 +49 32
2 NK Ljubljana 22 11 7 4 38:24 +14 29
3 NK Ilirija, Ljubljana 22 11 5 6 45:33 +12 27
4 NK Izola 22 8 10 4 27:25 +2 26
5 NK Slavija, Vevče 22 7 9 6 33:33 0 23
6 NK Drava, Ptuj 22 9 5 8 28:28 0 23
7 NK Nafta, Lendava 22 7 8 7 37:35 +2 22
8 NK Kladivar, Celje 22 7 6 9 33:39 -6 20
9 NK Aluminij, Kidričevo 22 6 7 9 31:51 -20 19
10 NK Koper 22 5 7 10 26:32 -6 17
11 NK Kovinar, Maribor 22 5 7 10 31:50 -19 17
12 NK Triglav, Kranj 22 2 5 15 27:55 -28 9


Viši rang: Železničar (Maribor) nije uspeo u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu – Zapad
Ispali: Triglav (Kranj) u Slovenačku zonsku ligu - Zapad
Novi članovi: Slovan (Ljubljana) i Šmartno
Napomene:
Najbolji strelac: F.Krojs (Železničar, Maribor) 18 golova


Bosna i Hercegovina

Krajiška zona


1 OFK Prijedor
2 Eektrobosna, Jajce
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Bosansko Sjeveroistočna (Tuzlanska) zona

1 Sloga, Doboj 34 21 9 4 45:20 +25 51
2 Jedinstvo, Odžak 34 21 5 8 51:23 +28 47
3 Borac, Bosanski Šamac 34 16 7 11 56:33 +23 39
4 Drina, Zvornik 34 15 8 11 35:32 +3 38
5 Modriča 34 15 7 12 43:35 +8 37
6 Radnički, Lukavac 34 14 8 12 44:39 +5 36
7 Zvijezda, Gradačac 34 16 3 15 53:56 -3 35
8 Lokomotiva, Brčko 34 12 8 14 34:36 -2 32
9 Natron, Maglaj 34 10 12 12 34:37 -3 32
10 Slaven, Živinice 34 12 8 14 31:40 -9 32
11 Bratstvo, Gračanica 34 11 9 14 40:53 -13 31
12 TOŠK Tešanj 34 10 10 14 34:36 -2 30
13 Rudar, Bukinje 34 11 8 15 37:50 -13 30
14 Radik, Lipnica 34 12 6 16 44:59 -15 30
15 Hajduk, Orašje 34 10 9 15 37:43 -6 29
16 Budućnost, Banovići 34 12 4 18 42:33 +9 28
17 Tekstilac, Dreventa 34 8 12 14 51:66 -15 28
18 Proleter, Dvorovi 34 8 11 15 27:33 -6 27

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Sarajevsko – Zenička zona

1 Pofalički, Sarajevo
2 Bosna, Sarajevo
3
4
5
6
7
8
9 Borac – Tetovo, Zenica 34 12 7 15 31
10
11
12
13
14
5
16
17
18

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Hercegovačka zona

1 Iskra, Stolac
2 Mladost, Lištica
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Мakedonska liga

1 Rabotnički, Skoplje 34 18 12 4 67:33 +34 48
2 Balkan, Skoplje 34 15 10 9 49:38 +11 40
3 11.oktomvri, Prilep 34 15 9 10 45:53 -8 39
4 Ljuboten, Tetovo 34 12 11 11 48:49 -1 35
5 Sloga, Skoplje 34 12 10 12 49:37 +12 34
6 Vardar, Negotino 34 13 8 13 48:42 +6 34
7 Jugokokta, Đorđe Petrov 34 13 8 13 51:47 +4 34
8 Belasica, Strumica 34 14 6 14 48:52 -4 34
9 FCU 55, Skoplje 34 13 8 13 41:51 -10 34
10 Borec, Veles 34 12 10 12 43:54 -11 34
11 FK Skoplje 34 13 7 14 61:46 +15 33
12 Rudar, Probištip 34 13 7 14 54:47 +7 33
13 Mavrovo, Gostivar 34 11 10 13 35:34 +1 33
14 FAS 11. oktomvri, Skoplje 34 13 7 13 51:52 -1 33
15 Osogovo, Kočani 34 11 10 12 39:49 -10 32
16 Karaorman, Struga 34 11 9 14 49:54 -5 31
17 Pelister, Bitola 34 11 7 16 49:46 +3 29
18 Ovče Pole, Sveti Nikola 34 6 8 20 29:77 -48 20

Viši rang: Rabotnički (Skoplje) se plasirao u u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: Ovče Pole (Sveti Nikola), Pelister (Bitola), Karaorman (Struga) i FAS 11,oktomvri (Skoplje)
Novi članovi:
Napomene:


Crnogorska liga

1 Iskra, Danilovgrad 26 15 4 7 41:25 +16 34
2 Petrovac, Petrovac na Moru 26 15 3 8 39:25 +14 33
3 Grafičar, Titograd 26 12 7 7 38:25 +13 31
4 Ibar, Rožaje 26 12 6 8 33:20 +13 30
5 Jezero, Plav 25 12 5 8 42:33 +9 29
6 Mornar, Bar 25 13 3 9 34:32 +2 29
7 Zeta, Golubovci 26 10 7 9 48:40 +8 27
8 Čelik, Nikšić 25 10 5 10 40:39 +1 25
9 Zabjelo 25 8 6 11 42:33 +9 22
10 OFK Ivangrad 26 8 5 13 39:44 -5 21
11 Gorštak, Kolašin 25 9 2 14 31:37 +6 20
12 Mogren, Budva 26 6 8 12 28:41 -13 20
13 Arsenal, Tivat 26 6 7 13 21:42 +21 19
14 Dečić, Tuzi 25 8 2 15 22:45 -23 18

Viši rang:
Ispali: Dečić (Tuzi), Arsenal (Tivat) i Mogren (Budva)
Novi članovi:
• Lovćen (Cetinje) i Jedinstvo (Bijelo Polje), povratnici iz Druge savezne lige – Jug
• Tekstilac (Bijelo Polje), Mladost (Lješkopolje) i Orjen (Zelenika)
Napomene: Ponovo dolazi do reorganizacije Drugih liga (od četiri se prave dve Istok i Zapad) pa je republička liga za seoznu 1973/74 proširea na 15 klubova
• Tabela je nekompletna


Ponovo sam "kratak" (samo) sa zonskim ligama Bosne i Hertcegovine. Potrebna POMOĆ PRIJATELJA

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 jan 2011, 22:46

Sezona 1972/73 treći deo

Niže nige. Na žalost ovo je pravi "rudnik", jedva sam uspeo da postavim delo "kostura" i, zahvaljujući prijateljima (kamo sreće da ih je više), "napabirčim" par tabela. Ljudi javljajte se, čitajte (i kopirajte), ali i dopisujte...

IV rang takmičenja

Područna Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Kvalifikacije za Područnu ligu
Viteks (Visoko) – Sedrenik (Sarjevo) 2:1 i 4:2

V Rang takmičenja

Prva grupna liga Sarajevo

1
2 Sedrenik, Sarajevo
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
• … se plasirao u Područnu ligu Sarajevo – direktno
• Sedrenik (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Područnu ligu Sarajevo i nije uspeo (slabiji od Viteksa, Visoko)
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Druga grupna liga Sarajevo

1 Gračanica 18 12 5 1 35:11 +24 29
2 Viteks, Visoko 18 10 5 3 42:19 +23 25
3 Napredak, Radovlje 18 9 5 4 46:25 +21 23
4 Borac, Čekrčići 18 8 4 6 23:22 +1 20
5 Polet, Zimča 18 6 7 5 29:31 -2 19
6 Stanica, Visoko 18 5 5 8 36:41 -5 15
7 Uskok, Dobrinje 18 5 4 9 31:36 -5 14
8 Jedinstvo, Topuzovo Polje 18 6 1 11 27:39 -12 13
9 Omladinac, Porječani 18 5 2 11 34:46 -12 12
10 Bratstvo, Gornje Moštre Visko 18 4 2 12 22:55 -33 10

Viši rang:
• Gračanica se plasirala u Područnu ligu Sarajevo – direktno
• Viteks (Visoko) se plasirao u Područnu ligu Sarajevo, posle kvalifikacija (uspešiji od Sedrenika iz Sarajeva)
Ispali: Bratstvo (Gornje Moštre Visoko)
Novi članovi: Vispak (Ozrakovići), Kovina (Arnautovići), Mladost (Mulići)…
Napomena:


VI Rang takmičenja

Opštinska liga Visoko

1 Vispak, Ozrakovići 18 13 3 2 48:13 +36 29
2 Kovina, Arnautovići 18 13 3 2 52:20 +32 29
3 Mladost, Mulići 18 11 1 6 58:48 +10 23
4 Proleter, Tušnjići 18 9 3 6 51:31 +20 21
5 Vratnica 18 7 5 6 38:34 +4 19
6 Porječani 18 6 2 10 37:49 -12 14
7 Iskra, Uvorići 18 5 4 9 21:43 -22 14
8 Budućnost, Srhinje 18 4 4 10 24:36 -12 12
9 Partizan, Lješevo 18 3 4 11 22:50 -28 10
10 Sloga, Biskupići 18 3 3 12 22:49 -27 9

Viši rang: Vispak (Ozrakovići), Kovina (Arnautovići) i Mladost (Mulići) su se plasirali u Drug grupnu ligu Sarajevo
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

LIvada2
Postovi: 47
Pridružen/a: 09 nov 2010, 19:17

PostPostao/la LIvada2 » 23 jan 2011, 00:39

Samit WroteColonDruga grupna liga Sarajevo

1 Gračanica 18 12 5 1 35:11 +24 29
2 Viteks, Visoko 18 10 5 3 42:19 +23 25
3 Napredak, Radovlje 18 9 5 4 46:25 +21 23
4 Borac, Čekrčići 18 8 4 6 23:22 +1 20
5 Polet, Zimča 18 6 7 5 29:31 -2 19
6 Stanica, Visoko 18 5 5 8 36:41 -5 15
7 Uskok, Dobrinje 18 5 4 9 31:36 -5 14
8 Jedinstvo, Topuzovo Polje 18 6 1 11 27:39 -12 13
9 Omladinac, Porječani 18 5 2 11 34:46 -12 12
10 Bratstvo, Gornje Moštre Visko 18 4 2 12 22:55 -33 10


sve ekipe su sa OPstine Visoko...tako da vjerovatno je naziv lige bio prva liga opstine visoko...a ove lige ispod druga liga visoko....

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 23 jan 2011, 10:31

Hercegovačka zona 1972/73 tabele nije kompletna

1. Mladost (Lističani) 28 22 5 1 82:10 49
2. Iskra (Sarajevo) 28 22 3 2 84:19 49
3. Lokomotiva (Mostar) 28 22 3 3 89:23 47
4. Budućnost (Duvno) 26 14 6 6 79:23 34
5. Bekija (Grude) 27 13 6 8 57:41 32
6. Makijen 27 10 7 10 45:50 27
7. Šator (Glamoč) 25 9 3 13 39:64 21
8. Turbina 28 9 3 16 43:69 21
9. Velež (Nevesinje) 25 8 4 13 38:72 20
10. Mladost (G 28 7 4 17 40:76 18
11. Višići (Višići) 26 8 2 16 47:83 18
12. Sloga (Ljubuški) 27 5 5 17 42:77 15
13. GOŠK (Gabela) -2 27 8 1 18 40:95 15
14. Brotnjo (Čitluk) -5 28 8 3 17 38:68 14
15. Boksit (Posušje) -6 27 6 5 17 39:68 10

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 23 jan 2011, 11:01

Krajiska zona 1972/73

1.Elektrobosna (Jajce) 28 19 5 4 96:30 43
2.OFK.Prijedor 28 14 9 5 61:40 37
3.Podgrmec (Sanski Most) 18 14 8 6 65:40 36
4.Bratstvo (Kljuc) 28 12 7 9 44 :38 3112 7 9 44:38 31
5.Naprijed (Banja Luka) 28 12 6 10 44:36 30
6.Sloga (G.Podgradci) 28 13 4 11 41:46 30
7.Zeljeznicar (Banja Luka) 28 10 9 9 35:34 29
8.Borac (Bos.Dubica) 11 6 11 42:46 28
9.Mladost (Kotor-Varos) 28 10 7 11 40:38 27
10.BSK (Banja Luka) 28 12 2 14 42:46 24
11.Bratstvo´(Bos.Krupa) 28 7 9 12 32:47 23
12.Sloboda (Mrkonjic Grad) 28 11 1 16 46:62 23
13.Krajina (Cazin) 28 8 4 16 41:61 20
14.Grahovo 28 7 6 15 40:66 20
15.Vrbas (Banja Luka) 28 6 5 17 41:90 17

Elektrobosna (Jajce) i OFK.Prijedor ulaze u novoosnovanu Republicku ligu BiH.
Novi zonski ligasi su: Baksais (Bihac), Jedinstvo (Vrbanja) i Jelsingrad (Banja Luka)

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 23 jan 2011, 12:03

Bez obzira što su svi klubovi sa općine Visoko, naziv lige je onakav kako je dao Samit.
MOlba za Samita da postavi Republičke lige za sezonu 1971-72.

zoki21
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jul 2010, 13:56
Kontakt:

PostPostao/la zoki21 » 23 jan 2011, 12:33

zmaj0712 WroteColonBez obzira što su svi klubovi sa općine Visoko, naziv lige je onakav kako je dao Samit.
MOlba za Samita da postavi Republičke lige za sezonu 1971-72.


Republičke lige u sezoni 1971-72 nisu postojale.Zonske lige su bile 3 stupanj natjecanja.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 23 jan 2011, 14:10

Mikica WroteColonHercegovačka zona 1972/73 tabele nije kompletna

1. Mladost (Lističani) 28 22 5 1 82:10 49
2. Iskra (Sarajevo) 28 22 3 2 84:19 49
3. Lokomotiva (Mostar) 28 22 3 3 89:23 47
4. Budućnost (Duvno) 26 14 6 6 79:23 34
5. Bekija (Grude) 27 13 6 8 57:41 32
6. Makijen 27 10 7 10 45:50 27
7. Šator (Glamoč) 25 9 3 13 39:64 21
8. Turbina 28 9 3 16 43:69 21
9. Velež (Nevesinje) 25 8 4 13 38:72 20
10. Mladost (G 28 7 4 17 40:76 18
11. Višići (Višići) 26 8 2 16 47:83 18
12. Sloga (Ljubuški) 27 5 5 17 42:77 15
13. GOŠK (Gabela) -2 27 8 1 18 40:95 15
14. Brotnjo (Čitluk) -5 28 8 3 17 38:68 14
15. Boksit (Posušje) -6 27 6 5 17 39:68 10


Mikice, mali "rebusi":
- Iskra Sarajevo (piše) ili Stolac (trebalo bi) ?
- Iskra 28 (piše) ili 27 odigranih utakmica (matematika 22 3 2)
- Boksit (-6), uz šest oduzethih bodova i 27 odigranih utakmica, bilans pobede-nerešeno, porazi ne daje traženi broj bodova (10)


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.