FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

VenamaHrabrih
Postovi: 2454
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 20 avg 2022, 11:43

Generalno ne volim kritikovati igrače, a ni psovati istim, ali moram reći za Suljića da je saboter. Ruku na srce, ofanzivno je bio relativno dobar, ali defanzivno ne postoji. Takav je i Varešanović. Ostavljati onako svog beka, odnosno veznjaka, jest bezobrazluk i sabotaža, a ne igra. Odavno oni trebaju na hlađenje i nadam se da neće započeti slijedeću utakmicu.
Nisam gledao onog Rašida, ali ako se registrije, odmah bi ga ubacio protiv željezničara. Vjerovatno bi se želio dokazati na prvoj tekmi. Budući da su nam stoperi roviti, jamačno će opet Peci tamo sa Vlatkom. Mada bih ja pokušao iznenaditi formacijom narednu utakmicu.
Đokanović je u zadnje 3 godine jedina konstanta u ekipi i jedino on igra baš kod svakog trenera. Vrlo zahvalan, koristan i može igrati dvije utakmice zaredom. Ja bih se pokušao okoristiti tom činjenicom, pa bih ga, za ovu utakmicu, prebacio na desnog beka. Sad će neko pomisliti i s pravom će to učiniti; grebo te experiment da te grebo... Međutim, ako uzmemo u obzir da će željezničar igrati mahom preko utrčavanja Amoaha i da če njihova sredina slati takve okomite lopte prema naprijed, a znajući da mi izlazimo visoko, bez dupliranja bokova, baš bi mogli nayebat. Na ovaj način, sa Musom i Pecijem po desnom boku, mogli bi mi njih nakaratat dobro. Amoah sam to ne bi mogao ispratiti, pa bi i njihov bek morao mu ići u pomoć, jer neće da ostane sam na vjetrometini. A s druge strane bih upario Tomaševića i Ikića. Time bi osigurali dobar pogon. Na stoperima bili bi Trako i Drobarov,a u vezi Rašid i Čirjak. Mada bih više volio vidjeti Hamzu u špicu, dao bih priliku Nardinu zbog jučerašnjeg gola, morebit da ga je pročepilo. Polušpic - Džafić. Ovdje je Rašid stožerni igrač. Ako ne mogne, onda stara dobra 4231, pa molit boga da taj dan bordo šal ogrne.

Zeko87
Postovi: 2298
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zeko87 » 20 avg 2022, 11:46

I ja bih isto volio da sa Željom odigramo zatvoreno, na kontre i čekati njih da se istroše. I oni su sad namirisali krv, htjeće nam uraditi isto što i Tuzla.

Real Almeriu rješava u drugom poluvremenu, mi hoćemo sve ekipe za 20 minuta i kad ispušemo onda belaj...
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

NajvecaRadosti
Postovi: 6543
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 20 avg 2022, 11:51

Zeko87 je napisao/la:
20 avg 2022, 11:12
Ne bi volio zvučati kao general poslije bitke, ali samo mi nije jasno što Ahmo nije izveo penal. Igrač s najviše iskustva i kredita kod navijača. Da je u reflektor zapucao ne bi niko obraza imao riječ prigovoriti.
Isto sam pomislio Bgm
Covjek nikad kod nas penala nije fulio a pucao ih je 3-4
Ne znam sto mu se ne vjeruje,ja da se pitam on bi meni godinama bio prvi pik za penale
Sto kazes i da je fulio jucer niko mu nista ne bi rekao,ovako onaj konj izazvao bijes i bacio mrlju na utakmicu koju nismo nimalo lose odigrali

Penale treba pucati ili neko ko ima bas precizan sut ili neko ko dobro igra,u formi,samouvjeren itd.Kapic nije nista od navedenog ni blizu.Da je Djokanovic pucao i fulio bilo bi mi manje krivo
Kapic je svoje suterske sposobnosti pokazao protiv Tuzle City i Igmana i on je trebao biti zadnja opcija za penal.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
IstocnjakSaKoseva
Postovi: 489
Pridružen/a: 08 maj 2022, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la IstocnjakSaKoseva » 20 avg 2022, 11:56

Konama mi prvi moramo dat gol, pa onda igrati polahko i smireno. Ako se mi zatvorimo i ako nam ga slucajno dadnu kad ih napadnemo dat ce nam jos 2. Ne kazem da treba jurisat ko muha bez glave, al da mi njih moramo napast i dat prvi gol ako hocemo pozitivan rezultat moramo.

Avatar
Dave
Postovi: 949
Pridružen/a: 09 jun 2021, 23:20
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Dave » 20 avg 2022, 12:05

https://www.buildlineup.com/shared/6300 ... 5097101d36

Mora se sredina napuniti protiv željezničara
This time next year, we'll be millionaires!

Krvarim od dosade

bordobijeli
Postovi: 14305
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 20 avg 2022, 12:10

Zeljeznicar ima par situacija u kojim je opasan prva je Amooah po krilu, Štilić koji zna podvaliti loptu i opasan u šutu s ruba 16 metara i treba se paziti prekida Cocalić, Hodzić, Kosorić to su 3 stvari koje treba zaustaviti.
Nemaju neku igru ni previse širine, više me brine kako cemo mi izgledati nego sto se njih pribojavam. Ako budemo kompaktani i popraviti realizaciju dobijamo derby. Vamos Rajvosa

Avatar
napoleon72
Postovi: 5380
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 20 avg 2022, 12:10

Amoah jos nije debitovao, valjda mislite na Santosa...
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

bordobijeli
Postovi: 14305
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 20 avg 2022, 12:13

napoleon72 je napisao/la:
20 avg 2022, 12:10
Amoah jos nije debitovao, valjda mislite na Santosa...
Da Santos, neko napisa pa i ja ponovi :rol:

Avatar
haris004
Postovi: 1698
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 20 avg 2022, 12:17

Sloboda jučer kukavički odigrala, nisu pogledali prema našem golu i protiv takvih ekipa je teško igrat.
Jučer Jusić i Bukvić odigrali fenomenalne utakmice, teško je reći ko je bio bolji; došli su po bod i uzeli su ga.
Naša igra je daleko od dobre i tečne, ali da svaku odigramo ovako borbeno, srčano i smisleno, ne bi bilo problema. Sa druge strane ovo je treća utakmica bez pobjede pa je revolt sa tribina opravdan.
Kod nas Kapić i bez ovog profulanog penala ne pokazuje puno već dugo unazad. Bude ponekad tu neki dobar pas, ali da je neka prevaga, i nije.
Nardin do gola je bio najveća prevara, poslije smo žalili što ga Feđa izvede.
Za Suljića mi je nejasno zašto ljudima toliko smeta, realno u onakvim utakmicama igrač koji mora igrati ! U svakom kontaktu sa loptom bio je opasnost po gol protivnika i samo je pitanje vremena kada će početi puniti statistiku golova i asistencija.
Ubjedljivo najgori dio kluba su kvazi navijači. Nadam se da će Mirvić stati iza Dudića čak i pod cijenu igranja pred praznim tribinama.

Avatar
Hztesanj
Postovi: 1236
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hztesanj » 20 avg 2022, 12:21

Varešanović i Šuljić definitivno moraju na klupu, sto se tiče jučerašnje utakmice sve u svemu dobro je, dobra igra sve uredu jedino sto meni para oci i ne mogu da shvatim naročito sto je dudic to najavljivao je nonšalancija u odbrani, to jest kod gola na sredini čovjek vuče loptu niko ga ne napada, i još kod par situacija trci se nonšalantno i lagano iza čovjeka s loptom ja to ne mogu shvatit, pa pojedi ga poderi ga po nogama napadajte dvojica šta tu nije jasno? Pustio bi im utakmicu Zrinjskog u Europi da vide kako se igra odabrana i zatvara prostor i udavajaju igrači.
12. igrač kluba iz Titove 38b

VenamaHrabrih
Postovi: 2454
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 20 avg 2022, 12:23

napoleon72 je napisao/la:
20 avg 2022, 12:10
Amoah jos nije debitovao, valjda mislite na Santosa...
Tako je. Hvala na ispravci. :salut:

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 20 avg 2022, 12:29

Najveci problem ekipe su realizacija i stoper.
Sinoc smo na početku imali 2 ekstra prilike, da povedemo i utakmica bi otisla u drugom smjeru. Poslije tog prvi napad Slobode i zbog odbrane zvana rupa primas gol i protivnik ti se jos vise zatvori.

Nadam se, da ce rjesiti stopera u ovoj sedmici. Ako misle sa 2 stopera izgurati polusezonu onda su to teske budale.
Sto se tiče igre prema napred doci ce valjda i ta realizacija, ne možemo vjecno promasivati sve i svasta. Ako Bog da da nam se to vrati vec protiv kona, a i vrijeme je za pobjedu nakon ove 3 utakmice.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
emir79
Postovi: 8774
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la emir79 » 20 avg 2022, 12:34

Ma nema govora o nekom tjeranju Dudica. Ljudi uopste ne razmisljaju o nekim stvarima kad potenciraju ovakve stvari. Pola ekipe je napustilo klub, a pola novih doslo. Ne mozes preko noci sa toliko novih igraca stvoriti uigranu ekipu.
Mi juce nismo imali zavrsnicu, a Slobodu smo igrom stjerali u njihovih 16 metara da ne mogu disati.

Ono što bi se dalo kritikovati je neprofesionalno ponasanje prema penalu, a ovo nije prvi put, nego hiljaditi. I ovo je na razini teskog amaterizma.
NE DAJE SE PENAL NEKOME DA SE VRATI U FORMU!
Penal mora da izvodi onaj najstabilniji i najspremniji.
Penal je dio igre kao sve ostalo, a ne neka sprdacina.
Nisi imao prednost od 5-0 pa da na ovu stvar progledas kroz prste.
Kako god, igrom sam zadovoljan s obzirom koliko nam je promijenjena ekipa. Siguran sam da ce ovo uskoro biti mnogo bolje i jace.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5669
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 20 avg 2022, 12:35

Napredak u igri je primjetan. Nije to uopste toliko lose djelovalo.
Recimo da smo poveli prvi, ovi bi se barem sekundu morali otvoriti, i zabili bi im jos dva.

Skripi jako sama realizacija. I nastali problemi sa stoperima.

Moze ovo jos bolje, vidi se to. Podrska Fedji i igracima. Idema jako.
- FKS -

ajdohordas
Postovi: 3902
Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ajdohordas » 20 avg 2022, 12:40

Ne može niko reći da sinoć nije bilo dobro i da nije bilo želje.
Ono Sarajevo od sinoć je ono Sarajevo iz prve tri utakmice i takvog ga svi želimo. Da imamo loptu, kontrolu i konstantne napade. Vidjelo se odmah u prvih 10 minuta koliko ima više želje i htijenja za razliku od zadnje dvije utakmice. Samo što se ovako trebalo izdignut poslije Tuzle, pa dobit Igmana, onda ovaj remi bi opet bio laksi.

Malo se pretjeruje za Dala. Nisam ni ja zadovoljan sa njim ali daleko od toga da je katastrofalan. Lijepo osjeća prostor, često zna povući loptu i višak napraviti, njegov problem je njegova konstitucija gdje teško, gotovo pa nikako ne podnosi duele. Imam osjećaj da bih ga i ja otpuhao u duelu. Ondje gdje napravi višak on u sljedećem duelu gubi loptu, teško je može sačuvati.

O Kapiću zaista ne bih, ne treba mu psovati ali nije to to. Momak se izgubio kod nas definitivno, nema ga. Pogotovo sad i na psihološkom aspektu bit će katastrofalan. Ne znam do kad ugovor ima, na zimu ga pokušati prodati i uzeti bilo kakve pare za njega ako je ikako moguće. Previše košta a ne doprinosi apsolutno ništa.

Avatar
Aduka87
Postovi: 9298
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 20 avg 2022, 12:44

ajdohordas je napisao/la:
20 avg 2022, 12:40
Ne može niko reći da sinoć nije bilo dobro i da nije bilo želje.
Ono Sarajevo od sinoć je ono Sarajevo iz prve tri utakmice i takvog ga svi želimo. Da imamo loptu, kontrolu i konstantne napade. Vidjelo se odmah u prvih 10 minuta koliko ima više želje i htijenja za razliku od zadnje dvije utakmice. Samo što se ovako trebalo izdignut poslije Tuzle, pa dobit Igmana, onda ovaj remi bi opet bio laksi.

Malo se pretjeruje za Dala. Nisam ni ja zadovoljan sa njim ali daleko od toga da je katastrofalan. Lijepo osjeća prostor, često zna povući loptu i višak napraviti, njegov problem je njegova konstitucija gdje teško, gotovo pa nikako ne podnosi duele. Imam osjećaj da bih ga i ja otpuhao u duelu. Ondje gdje napravi višak on u sljedećem duelu gubi loptu, teško je može sačuvati.

O Kapiću zaista ne bih, ne treba mu psovati ali nije to to. Momak se izgubio kod nas definitivno, nema ga. Pogotovo sad i na psihološkom aspektu bit će katastrofalan. Ne znam do kad ugovor ima, na zimu ga pokušati prodati i uzeti bilo kakve pare za njega ako je ikako moguće. Previše košta a ne doprinosi apsolutno ništa.
+1
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Lecler
Postovi: 2473
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 20 avg 2022, 12:47

Ovaj siromah taman dade gol,dođe malo sebi Dudić ga izbaci. E to nikad nisam nigdje vidio.
ISTINA ZA VEDRANA!

Avatar
Pantelija
Postovi: 13022
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 20 avg 2022, 12:48

ajdohordas je napisao/la:
20 avg 2022, 12:40

Malo se pretjeruje za Dala. Nisam ni ja zadovoljan sa njim ali daleko od toga da je katastrofalan. Lijepo osjeća prostor, često zna povući loptu i višak napraviti, njegov problem je njegova konstitucija gdje teško, gotovo pa nikako ne podnosi duele. Imam osjećaj da bih ga i ja otpuhao u duelu. Ondje gdje napravi višak on u sljedećem duelu gubi loptu, teško je može sačuvati.
defanzivno ne postoji a treci je vezni igrac. SInoc kod gola NJEGOV igrac uzima loptu, prolazi pored njega, on ni ne pomislja da pravi faul, ili da NE DAJ BOZE trci za njjim, bukvalno ga gleda, tokom tekme ne pomislja igrati defanzivu, centar mu je granica...
Loptu koju treba da primi prsima i izadje 1 na 1 ne zna proimiti i pobjegne mu, gubi lopte pri pokusajima driblinga iz prve itd... sem gola borcu, koji svaki trener bi ga odveo u svlacionicu i odrzao lekciju kako se zavrsava kontra 5 na 2, da to nije sut sa 20 metara, ja ne znam na osnovu cega je on u prvih 11
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
FCUM
Postovi: 7188
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 20 avg 2022, 13:00

Bar se stvaraju prilike sa dudicem. Sa ublehama iz Splita i Makedonije smo kružili loptu bez udaraca. Podrška Dudicu pa makar 10-ti na tabeli završio
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

kinder_jaje
Postovi: 1745
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kinder_jaje » 20 avg 2022, 13:00

Ne znam jel gledamo iste utakmice ali najveci problem Sarajeva je pas igra,lopta u prostor,okomita lopta...
Lako se dodavati na svojoj polovini ali cim se predje na protivnicku polovicu malo je igraca koji tu loptu znaju podvaliti.
Mnogo peglaju loptu,malo pasova na prvu da tom loptom izbacis igraca u neku priliku,Suljic je igrac manje na krilu i to je cinjenica kao i Dal na desetki.
Pozdrav iz Zenice i sretno.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Dave i 15 gostiju.