Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Avatar
SF6
Postovi: 2021
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la SF6 » 27 avg 2022, 23:50

Nirton je napisao/la:
27 avg 2022, 23:45
Evo i večerašnji HL ss. ba prijenosa :bih:
Himna Bosne i Hercegovine. "Jedna si Jedina" odjekuje Skenderijom.
Košarkaši u ovim momentima neodoljivo podsjećaju na fudbalere. Protiv manje kvalitetnih protivnika katastrofa, a onda dođe neko tipa Francuske i mi blistamo.
Nevjerovatna odluka sudaca, običan faul, ne namjerna lična. Ipak, M'Baye, sram i stid može da te bude.
E, al' Gegić navlači Albicyja da pravi faule, sjajno se postavlja naš košarkaš.
Vrabac u skladu s prezimenom, odlično se vinuo u zrak i napravio vrijedan ofanzivni skok.
Nemoj im to raditi Jusufe, imaju i oni majku. Kakvo zakucavanje Nurkića!
Novi bezobrazluk Francuza! Gobert je odgurnuo Nurkića i bacio ga na pod. Razumite ga, Nurkić ga ubija cijelu utakmicu, ali igrom, ne ovim bezobraznim potezima.
Iskreno sam ljubomoran na kolege koje su u ovom momentu u Skenderiji, dok ja prijenos radim pored TV-a. Fantastična atmosfera je u dvorani pred ovu veliku pobjedu.
:urnebes:

Avatar
Interista
Postovi: 2760
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Interista » 27 avg 2022, 23:54

Zalosno bilo gledati jadnog Poiriera i Goberta kako ih lakocom ko djecu unosi u reket nestvarna fizicka dominacija

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la farenhajt » 27 avg 2022, 23:56

kolezeljovac je napisao/la:
27 avg 2022, 23:21
Znači nama treba 3/4 i možemo se nadati prolazu?
slika
treba napomenuti da su tekme bez Nurkica i Muse, a mozda i pitanje da li ostaje ove kvalifikaciej do kraja Robertson, za nadati se da ostaje, zbog uigranosti.

Jesu li Madari u istom sastavu kompletne kvalifikacije, tj. da li prozori uticu na njihov sastav
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

jasta
Postovi: 1780
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la jasta » 27 avg 2022, 23:57

Kako loše vrijeme odigravanja mečeva na EB za naš tim.

P.S.

Za one koji rade prvu smjenu.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7495
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2022, 23:57

Bilo je govora da će pasti dogovor EL i FIBA, Bertomeu je smijenjen,zasad ništa službeno. No dotad ohohoho,vidite da se lome igrači

NKSvatovacPoljice
Postovi: 285
Pridružen/a: 22 sep 2017, 11:55
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la NKSvatovacPoljice » 27 avg 2022, 23:58

jasta je napisao/la:
27 avg 2022, 23:57
Kako loše vrijeme odigravanja mečeva na EB za naš tim.

P.S.

Za one koji rade prvu smjenu.
Hahah, sreca pa ce direktor zajedno sa mnom gledati. Nije EP svaki dan :bih:

Gledate li snimak na SK1? :bih:

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la kolezeljovac » 28 avg 2022, 00:03

Sreća pa live nije bio od Keme Ahmetovića včrs
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 28 avg 2022, 00:08

Ghuraba je napisao/la:
27 avg 2022, 23:47
Mogli smo ih razbiti 20 razlike da ne znaju gdje su došli, tako bi bilo da nismo previše griješili
Hoce Bekir da nas ljudi uniste na prvenstvu. :mrgreen:

Ima li brata @faraona, je li ziv? :D
Živ brate al' valjalo je ovo večeras preživjeti u Skenderiji :mrgreen:

Šta reći nakon ovakvog meča, skoro pa all star partija Nurkića iako to statistički možda i ne izgleda tako vrhunski, ali meni je večeras to izgledalo monstruozno.

Vrhunski smo ušli u meč, energija u odbrani na strašnom nivou iz čega je došla i dobra partija u napadu. Svi koji pratimo aktivno repku ovdje složili smo se da našoj reprezentaciji sve treba i mora počinjati iz jake odbrane, to je večeras fakat bilo tako. Možda sam i pogodio kada sam neku noć govorio da su našim još uvijek poteške noge nakon preloše organizovanih priprema :mrgreen:

Bekira sam do sada grdio ali je večeras baš dobro vodio meč, ne mogu mu naći neku zamjerku osim što nije sjekao tajm autom (možda nije imao, nisam upratio) onu njihovu seriju u drugoj četvrtini gdje su nekako baš baš lako prešli u vodstvo.

Nurkića sam več iskomentarisao, čovjek je večeras izvadio qitu i po čelu udarao Goberta, osim dva glupa faula koja je napravio (i zbog čega je u konačnici izbačen ranije) odigrao je maestralno. Možda nekada za moj ukus nerezonski baca NBA pasove koje ovi naši jedva iskontrolišu ali okej, to je trenutak inspiracije i večeras mu je prošlo nekoliko puta.

Musa solidan, bilo je tu standardno rudarenja u napadu, nekih air ballova ali dobro mislim da je odigrao odlično u odbrani i to je nešto što je dobra vijest.

Od ovih ostalih najviše ću pohvaliti Kamenog i Lazića, Kenan nekoliko vrlo bitnih poena postigao večeras, Lazo isto tako uz odličnu odbranu. Miki solidan, Gegara isto tako na većem nivou u odnosu na prošle utakmice. Jedino Atić brat ne posustaje u svojim idiotlucima, nevjerovatan je :mrgreen:

I da, zaboravih Robersona, opet je pokazao da je naš najbolji šuter i drago mi je da je odigrao ove dvije tekme na odličnom nivou.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 28 avg 2022, 00:18

Da izvinete, još ću malo prosrati u ovom postu, stid me bilo u prošlom zauzet ću stranicu kompletnu :mrgreen:

Što se tiče Francuza, od 50 minuta koliko se igralo mislim da smo ih 40 minuta branili baš baš dobro, moguće da bi tekmu riješili i u regularnom dijelu samo da nismo razigrali Fourniera sa pokojom otvorenom tricom i bespotrebnim zavlačenjem ispod bloka kada on ima loptu.

On im je realno bio večeras jedino "ekstreman" raspoložen igrač, od ovih ostalih u sjećanju mi je ostao jedino Yabusele, svi drugi prosjek baš.

Mislio sam da ćemo izgubiti u produžetku, a onda kada je Nurkić isključen definitivno sam mislio da je to to, al' čini mi se da je i Collet povukao Goberta sa parketa i da je zadnji produžetak (osim možda zadnje minute, minute ipo) igrao Poirier kojeg je ipak lakše braniti.

Ona Lazićeva trica, fantazija od akcije, mora se ondje Džanko pohvaliti, ja mislim da mu je i Sarmica bacio aplauz :mrgreen:

O kalkulacijama za SP sada neću, stavljam fokus na Eurobasket :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Federer17
Postovi: 7192
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Federer17 » 28 avg 2022, 00:22

Raonffa je napisao/la:
28 avg 2022, 00:18
al' čini mi se da je i Collet povukao Goberta sa parketa i da je zadnji produžetak (osim možda zadnje minute, minute ipo) igrao Poirier kojeg je ipak lakše braniti.
Iskljucen zbog 5 licnih :D

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Zabit » 28 avg 2022, 00:25


Miralem pravi kapiten :bih:

Kosarka123
Postovi: 215
Pridružen/a: 16 feb 2022, 13:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Kosarka123 » 28 avg 2022, 00:29

Srbijanci računaju možemo li stici cilj nakon ove pobjede


slika

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1342
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la InatSilniBosanski » 28 avg 2022, 00:33

Iskljucen je Gobert ne kvari mi radost Faraone :ljepota:

Nurkic je bio lider na terenu i ispunio je ulogu, kao sto je protiv Crnogoraca bio ocajan ovako igra pravi NBA centar treba nam na ovom nivou i na Euru.

Musa los objektivno gledano, mora to puno bolje pogotovo u fazi napada kad mu se predaje lopta i cisti strana.

Za Lazica sam vec pisao svakoj ekipi treba jedan ratnik, rudar nocas je to bi Lazic kakva odbrana kakva energija bas mi je drago sto je on zavrsio utakmicu trojkom, pored toga Kameni na visokom nivou pored misica pokazao je i veliko srce i muda aBd smjesi mu se Euroliga za par godina, Gega mi je isto bio top bez njegovog srljanja jedna isto bitna trojka, energija i jaka odbrana Albicy ce ga sanjati, Miki kapitenski nema sta par jako bitni poluhoroka, cak je i pticurina nasa odigrala pristojno.


Atic je kritican momak je dibidus totalni, nadam se da ce proraditi, Roberson je odigrao super cak i defanzivno, ali ipak ja ostajem pri stavu da nam tu treba bolji igrac
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 28 avg 2022, 00:34

Federer17 je napisao/la:
28 avg 2022, 00:22
Raonffa je napisao/la:
28 avg 2022, 00:18
al' čini mi se da je i Collet povukao Goberta sa parketa i da je zadnji produžetak (osim možda zadnje minute, minute ipo) igrao Poirier kojeg je ipak lakše braniti.
Iskljucen zbog 5 licnih :D
Ne skontah ja to u onoj ludnici, znam samo da mi je bilo čudno što ga izbacuje ako ne mora :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
bhsport
Postovi: 11343
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bhsport » 28 avg 2022, 00:35

Ne znam sta je Aziz rekao ili uradio ali ovo je sasvim druga ekipa nego u onoj sramoti sa CG.
Bas iz krajnosti u krajnost.
Uz tekmu sa Hrvatskom 1997 najbolja atmosfera i najveća pobjeda u dvorani Mirza Delibašić. Ostao sam bez grla.
Publika je nosila igrace cijelu tekmu, posebno u produžetcima.
Nurkic definitivno uništio Goberta, pa šta je ono.
@lumani, preslusah Azizov intervju nakon tekme, jako sam prijatno iznenađen sa onim što sam cuo.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

linethreader
Postovi: 451
Pridružen/a: 11 jan 2022, 07:29
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la linethreader » 28 avg 2022, 00:43

Zabit je napisao/la:
28 avg 2022, 00:25

Miralem pravi kapiten :bih:
Koja inteligencija, koji "crowd control", nije cudo sto je on nas kapiten. Kako odmjereno, tacno u milimetar, u svakoj recenici, na svako pitanje, u svakom momentu, tacno zna dokle da ide, kulturno, a ne da na ekipu i saigrace. Svaka cast jos jednom Miki !!!

Avatar
StevieG8
Postovi: 13621
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la StevieG8 » 28 avg 2022, 00:45

InatSilniBosanski je napisao/la:
28 avg 2022, 00:33
Iskljucen je Gobert ne kvari mi radost Faraone :ljepota:

Nurkic je bio lider na terenu i ispunio je ulogu, kao sto je protiv Crnogoraca bio ocajan ovako igra pravi NBA centar treba nam na ovom nivou i na Euru.

Musa los objektivno gledano, mora to puno bolje pogotovo u fazi napada kad mu se predaje lopta i cisti strana.

Za Lazica sam vec pisao svakoj ekipi treba jedan ratnik, rudar nocas je to bi Lazic kakva odbrana kakva energija bas mi je drago sto je on zavrsio utakmicu trojkom, pored toga Kameni na visokom nivou pored misica pokazao je i veliko srce i muda aBd smjesi mu se Euroliga za par godina, Gega mi je isto bio top bez njegovog srljanja jedna isto bitna trojka, energija i jaka odbrana Albicy ce ga sanjati, Miki kapitenski nema sta par jako bitni poluhoroka, cak je i pticurina nasa odigrala pristojno.


Atic je kritican momak je dibidus totalni, nadam se da ce proraditi, Roberson je odigrao super cak i defanzivno, ali ipak ja ostajem pri stavu da nam tu treba bolji igrac
Pticurina :urnebes:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Raonffa » 28 avg 2022, 00:46

Ima li negdje izjava Francuza? Evo ovdje kod Mikija govori novinar da su nam poručili "vidimo se na Eurobasketu", znači mogli bi mi fasovati tamo :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 28 avg 2022, 00:48

Raonffa je napisao/la:
28 avg 2022, 00:46
Ima li negdje izjava Francuza? Evo ovdje kod Mikija govori novinar da su nam poručili "vidimo se na Eurobasketu", znači mogli bi mi fasovati tamo :mrgreen:
Bosna i Hercegovina je večeras u Skenderiji sa 96:90 savladala Francusku u nevjerovatnoj utakmici.

Slavili su Zmajevi naon dva produžetka i nestvarne drame, a na konferenciji za medije govorio je selektor Francuza Vincent Collet.

“Veoma, veoma, veoma dobra utakmica. Bosna i Hercegovina je počela utakmicu nevjerovatnim intenzitetom i djelovalo je u nekim trenucima da ih je na terenu više od pet. Pritiskali su nas i napravili nam mnogo problema da nametnemo svoju igru. Uspjeli smo da se vratimo u igru dobrom drugom četvrtinom, imali smo nekih ukradenih lopti i brzih poena. Preuzeli smo vodstvo i mislili smo da je najteže prošlo”, rekao je Collet i dodao:

“Počeli smo s istom energijom drugo poluvrijeme, ali morali smo da se borimo opet. Uložili smo mnogo napora, ali ovo je bio dan Bosne i Hercegovine. U posljednjoj akciji je Poirier donio pogrešnu odluku, ali čestitam Bosni.”

NKSvatovacPoljice
Postovi: 285
Pridružen/a: 22 sep 2017, 11:55
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la NKSvatovacPoljice » 28 avg 2022, 00:57

Zasto Emir Sulejmanovic nema vecu minutazu? Bila je u pitanju neka povreda, a koliko ima istine u tome?

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.