FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
76
14%
2. Borbu za Evropu
166
30%
3. Sredinu tabele
91
17%
4. Borbu za opstanak
213
39%
 
Ukupno glasova: 546

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 06 nov 2022, 22:31

Imajednabrigada je napisao/la:
06 nov 2022, 22:20
Kakav bolan sudija, kako vas nije sram, jos sramotite ugled kluba s onakvim seljackim ponasanjem na kraju utakmice i povicima sa tribina. Ne znam sta ste vi gledali uopste , ohladite malo glave i priznajte realnost, Zeljo vcrs nije mogao mrdnuti niti je imao muda da parira jos nasjedali na sitne provokacije.
Jeste da sudije navlace Borcu ali vcrs nije bilo nijedne krupnije grske, crveni cist ko suza, ponisten gol opravdano...sitnih greskica jeste bilo ali nisu uticale na rezultat. Jbt najlakse je uvijek okriviti one druge i to na nacionalnoj osnovi neato slicno kao u politici sto funkcjonise uvijek drugi krivi...pa nismo toliko ovce u p.m.

Licno mrzim Vicu i sve četalje ali ipak nekad treba biti i realan i ne prkrivati vlastiti kukavicluk i nesposobnost nekim neargumentiranim opravdanjima...necemo tako nikad nekom napretku jer sami sebe zavaravamo.
Odjavi se s foruma,kad vidim ove skraćenice vcrs, znam da ima 14 godina u vrh glave

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Victor » 06 nov 2022, 22:35

CrazySouth1987 je napisao/la:
06 nov 2022, 21:56
Treba biti pošten, sudija je sudio u korist borca u sitnim faulovima konstantno, čist crveni je bio i čist faul nad golmanom je bio kod ponistenog gola cocalica.
Malo smo i bespotrebno previše skakali i reagovali. Mislim da smo ovdje sami sebe pobijedili. Imali smo sve u svojim rukama, pun stadion 1-0, kasnije i 1-1 i bolju igru gdje bi mirnoćom ubijeđen sam došli do pobjede. Nevjerovatno kako smo nasjeli, oni su izrežirali sve i dobili ono po šta su došli sve po planu. Boli ovo. Nestvarno smo nasjeli kao nikada. Od ovoga se nećemo dugo oporaviti i nadam se samo da se ovdje sad nije lomila sezona. Sve smo ispustili iz ruku naivnošću, naivnim crvenim. Čak i poslije crvenog smo imali momenat stadion na našoj strani i finu igru i kao da je neko ugasio svjetlo. Čisto nasjedanje. Neću se dugo oporaviti od ovoga. Boli. Volim te Željo.
Evo pogledo snimke i slazem se, i meni je sa skevera djelovalo kao go , al faul iskreno

Dzenis i Vego :rol: :rol: :rol: ocm s dzenisom u napadu 10na11 od prve minute
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Raonffa
Postovi: 26293
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 06 nov 2022, 22:36

Ako ćemo biti pošteni, sami smo sebe pobijedili večeras. Dopustili smo da nas dobiju na jedini način na koji su nas mogli dobiti, to jest da nam se uvuče bespotrebna nervorza, što na tribine što na teren.

Bilbija je sitno sudio sa Borac, pokoji tendenciozan faul i to je to, ali to smo valjda svi očekivali. Gledam sada snimak, crveni za Santosa čist, Cocalić je napravio faul kod poništenog gola, a gol Borca koliko znam po novim pravilima nije ofsajd.

Dakle, Bilbija nas nije nešto krupno syebao a na tribini i terenu je večeras djelovalo od početka utakmice kao da je Borac krenuo sa početnim rezultatom 3:0.

Edis je morao igrače pripremiti na ovakav scenarij, ukazati im da ne budu nervozni zato jer Borcu svira svaki drugi a nama svaki peti faul, znalo se da će oni imati kakvu takvu protekciju, a mi ko levati izgubili živce i na kraju im dali pobjedu u ruke sa svojim glupostima.

Pritisak se na sudiju mogao napraviti bez da izgubiš živce i da ti se uvuče nervoza, to je zapravo najveća umjetnost i to smo trebali uraditi večeras.

Pogotovo treba napomenuti da smo vodili 1-0 i na kraju ovo dopustimo. Horor je počeo nakon što je onaj mali isprovocirao istok nakon gola, baš baš naivno izgubljena utakmica, jedan od glupljih poraza Želje koje pamtim a nije da ih nije bilo u zadnjih nekoliko godina.

Yebat ga sad, tu smo gdje smo, u vrhu smo, spremiti se za Posušje za dvije hefte i ostati među prva četiri tokom zime.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ExBlueone
Postovi: 1541
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 06 nov 2022, 22:39

Na sve više portala vidim piše da je drugi gol pao iz ofsajda.
I meni je djelovalo baš sumnjivo s juga.
Ne znam šta da kažem.
Mada uživo se dosta bolje vidi to loše suđenje, sjeckanje, navlačenje protivniku.
Obični ne volim da komentarišem suđenje ali jbg. mi nemamo sad taj kvalitet da pobijedimo ekipu poput Borca uz sudijsko navlačenje njima i onda to pitanje samo po sebi ispliva na površinu.
Nikad nas sudija ne bi ovako pazio u BL, nikada.
Ali šta sad može. Život ide dalje. Jbg okrenuti se Posušju

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1490
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NerminFatic » 06 nov 2022, 22:40

Sami sebe haman pobijedili, pritiskom i slabom pripremom igraca za utakmicu sto je Edisova krivica. Opet me stomak bolio gledajuci Begana. :(
Izgleda da je ovo cementiranje prve trojke: Svinjski, Cherokee katolici i Bojac a cetvrti za Evropu da se potucemo mi s konama, ako bude od prvih tri pobjednik Kupa.
Ljudi, treba pogledati i statistiku: od sest tekmi s tom trojkom koja se izdvojila, od 18 bodova osvojili smo samo 4!!! Premalo. Izgleda da je to nas max., na zalost. Ali nema predaje ostaje da lakse pobjedjujemo i ostajemo u igri!

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Victor » 06 nov 2022, 22:42

ExBlueone je napisao/la:
06 nov 2022, 22:39
Na sve više portala vidim piše da je drugi gol pao iz ofsajda.
I meni je djelovalo baš sumnjivo s juga.
Ne znam šta da kažem.
Mada uživo se dosta bolje vidi to loše suđenje, sjeckanje, navlačenje protivniku.
Obični ne volim da komentarišem suđenje ali jbg. mi nemamo sad taj kvalitet da pobijedimo ekipu poput Borca uz sudijsko navlačenje njima i onda to pitanje samo po sebi ispliva na površinu.
Nikad nas sudija ne bi ovako pazio u BL, nikada.
Ali šta sad može. Život ide dalje. Jbg okrenuti se Posušju
Jes navlacio fkt al nije nesto presudno bilo po meni...mi usli ko levati u nervozu
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Lynx
Postovi: 839
Pridružen/a: 10 avg 2022, 21:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lynx » 06 nov 2022, 22:43

Ma i razumijem tribine. Tamam nakon 2 katastrofalne sezone i oduzimanje titule tebi se konačno ukaže prilika da igraš fino, stvori se odlična atmosfera i ma tribinama i u ekipi i onda dođe ovako nešto prvo u vidu kulašina pa poslije i sudije i izrevoltira te. Iskreno ko ne bi reagovao tako? Tako bi ti reagovali i u Engleskoj i u Italiji navijači.

Edis nema plan B, ali opet nemam mu šta pregovoriti.

Dosta je suđenja više, hajmo malo o igračima.

Cocalić danas po meni najbolji, iza Amoah, Santos, Galić pa i Štilić, ostalo sve slabo, Santos mora poraditi na realizaciji pod hitno.
Željezničar za život cijeli! 💙

Uprava i SD napolje!

Admir74
Postovi: 3452
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 06 nov 2022, 22:46

Bravo Klix na članku. Ostali :guz:

slika
slika

Avatar
themaniaks
Postovi: 1188
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la themaniaks » 06 nov 2022, 22:49

Victor je napisao/la:
06 nov 2022, 22:42
ExBlueone je napisao/la:
06 nov 2022, 22:39
Na sve više portala vidim piše da je drugi gol pao iz ofsajda.
I meni je djelovalo baš sumnjivo s juga.
Ne znam šta da kažem.
Mada uživo se dosta bolje vidi to loše suđenje, sjeckanje, navlačenje protivniku.
Obični ne volim da komentarišem suđenje ali jbg. mi nemamo sad taj kvalitet da pobijedimo ekipu poput Borca uz sudijsko navlačenje njima i onda to pitanje samo po sebi ispliva na površinu.
Nikad nas sudija ne bi ovako pazio u BL, nikada.
Ali šta sad može. Život ide dalje. Jbg okrenuti se Posušju
Jes navlacio fkt al nije nesto presudno bilo po meni...mi usli ko levati u nervozu
Nije presudio go iz ofsajda?
I zato ja navijam za Želju jer Željo jeste sve ono što oni nisu i Željo nije i nikad neće biti ono što su oni uvijek bili

ExBlueone
Postovi: 1541
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 06 nov 2022, 22:50

Victor je napisao/la:
06 nov 2022, 22:42
ExBlueone je napisao/la:
06 nov 2022, 22:39
Na sve više portala vidim piše da je drugi gol pao iz ofsajda.
I meni je djelovalo baš sumnjivo s juga.
Ne znam šta da kažem.
Mada uživo se dosta bolje vidi to loše suđenje, sjeckanje, navlačenje protivniku.
Obični ne volim da komentarišem suđenje ali jbg. mi nemamo sad taj kvalitet da pobijedimo ekipu poput Borca uz sudijsko navlačenje njima i onda to pitanje samo po sebi ispliva na površinu.
Nikad nas sudija ne bi ovako pazio u BL, nikada.
Ali šta sad može. Život ide dalje. Jbg okrenuti se Posušju
Jes navlacio fkt al nije nesto presudno bilo po meni...mi usli ko levati u nervozu
Vidi ja prvim ne komentarišem suđenje.Ali.
Sve je krenulo još od Leotara, pa Zrinjski ovdje pa sad Borac.
Mi nemamo taj kvalitet da poderemo te ekipe kući, bez obzira na suđenje. Jednostavno nemamo. Dakle ovisni smo o suđenju. Normalnom suđenju. Fer suđenju.
Dok god ga ne budemo imali, imat ćemo ove rezultate u ovakvim utakmicama. I to je tako jbg.
Ništa tu pretjerano ne može uraditi ni Mulalić ni igrači. To je jednostavno tako.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Victor » 06 nov 2022, 22:52

themaniaks je napisao/la:
06 nov 2022, 22:49
Victor je napisao/la:
06 nov 2022, 22:42
ExBlueone je napisao/la:
06 nov 2022, 22:39
Na sve više portala vidim piše da je drugi gol pao iz ofsajda.
I meni je djelovalo baš sumnjivo s juga.
Ne znam šta da kažem.
Mada uživo se dosta bolje vidi to loše suđenje, sjeckanje, navlačenje protivniku.
Obični ne volim da komentarišem suđenje ali jbg. mi nemamo sad taj kvalitet da pobijedimo ekipu poput Borca uz sudijsko navlačenje njima i onda to pitanje samo po sebi ispliva na površinu.
Nikad nas sudija ne bi ovako pazio u BL, nikada.
Ali šta sad može. Život ide dalje. Jbg okrenuti se Posušju
Jes navlacio fkt al nije nesto presudno bilo po meni...mi usli ko levati u nervozu
Nije presudio go iz ofsajda?
Eo trazim video toga :D
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Brkooo
Postovi: 2297
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 06 nov 2022, 22:52

Kako nije sudjenje bilo strasno kad je debil dosao bukvalno u dresu vicine prcije i od prve sekunde svaki kontakt je bio faul za Borac. Jedino sto je opravdano je crveni karton za Santosa (koji je nasjeo na provokaciju i udaranje igraca vicine prcije), uz to je kriminalac Bilbija ponistio gol Cocalica tek nakon jaukanja golmana Borca koji je vidio da lopta ulazi u mrezu i na kraju njegovi pomocnici nisu vidjeli ofsajd kod 2 gola Borca. Toliko uticanja na sami rezultat, kriminal teski i kazu neki sta ima veze, nije strasno. :facepalm:

Evo rekao je i Mulalic javno istinu, bilo koja ekipa u ligi da je ovako zasticena kao sto je vicina prcija, svima bi u ligi bjezala bar 15 bodova.

Na najvecoj fudbalskoj sceni sa ovakvim kriminalnim sudjenjem bi i najveci profesionalci izgubili zivce. Ne moze niko ostati imun na ovaj kriminal. Vici, Beusu, Bilbiji, Gigovicu i svim ostalim debilima u savezu, koji u kontinuitetu prave cirkus od naseg fudbala, zelim da jutro ne docekaju..

Avatar
godrina
Postovi: 2987
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 06 nov 2022, 22:54

I ovaj drugi gol smo ispali nas bezveze. Hajd Ofsajd al frajer par sekundi drzi loptu nasi gledaju ko levati. Ma i prvi, lopta krizi da jedne na drugu stativu niko da je smiri ili nabije.
Steta, moglo se bar do boda.
Bekricu nadji nekog da radi sa Santosom, on nije ni blizu svog punog potencijala.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
KANA
Postovi: 4613
Pridružen/a: 17 okt 2019, 11:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KANA » 06 nov 2022, 22:57

Ko je bio na utakmici mogao je odmah vidjeti kako je debil dosao sa zadatkom ( onaj fault i zuti karton za Hodzica ) :oops: Svi smo ispali toliko glupani da je to strasno , od Edisa, igraca, navijaca.....psim tri boda izgubili smo Santosa 3 tekme , izgubili smo stadion naanje jednu tekmu, ovo sto smo gradili kids Zona I to smo usrali ( ko god je dosao sa dijetetom tesko da ce drugi put) .Ukratko sve smo posrali ono sto smo gradili .Daj boze da se izvucemo iz ovoga , jedino dobro sto cemo pauzirati sad pa imamo vremena da dodje ekipa sebi i da pokusamo pobjediti Posusje.

Avatar
Merhaba
Postovi: 1521
Pridružen/a: 14 feb 2015, 16:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Merhaba » 06 nov 2022, 22:57

Enver Kulasin - Emir Kusturica. Obojica će umrijeti u čežnji da se vrate u raju i mahalu.
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

Avatar
drzgemboadislic
Postovi: 944
Pridružen/a: 16 jan 2020, 00:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la drzgemboadislic » 06 nov 2022, 22:58

Ja sam mišljenja da Edis nije taktički dobar trener i da ova ekipa može mnogo bolje. Ali ono što zadnje vrijeme mislim je da dođe neki drugi trener (kvalitetniji) da nikad ne bi mogao napraviti ovu koheziju i da ne bi imali timski duh kao sada (Siguran sam da bi bilo manje trke i zalaganja). Tako da sam sad u fazonu da je Edis premija trenutno.

Današnja utakmica je odron i poraz za bh fudbal i sve normalne ljude koji ovo prate. Ovo treba napustiti, bojkotovati. Svaka odluka je bila navučena Borcu osim crvenog kartona koji je regularan (A razlog za onakav ispad Santosa je upravo sve ono što nam je sudija radio tokom utakmice). Šprdaju se ljudi s nama. Kradu nas godinama, dodjeljuju titule, odgađaju utakmice i ništa se ne mijenja.

Admir74
Postovi: 3452
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 06 nov 2022, 23:00

Svi na Posušje!

ExBlueone
Postovi: 1541
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 06 nov 2022, 23:03

KANA je napisao/la:
06 nov 2022, 22:57
Ko je bio na utakmici mogao je odmah vidjeti kako je debil dosao sa zadatkom ( onaj fault i zuti karton za Hodzica ) :oops: Svi smo ispali toliko glupani da je to strasno , od Edisa, igraca, navijaca.....psim tri boda izgubili smo Santosa 3 tekme , izgubili smo stadion naanje jednu tekmu, ovo sto smo gradili kids Zona I to smo usrali ( ko god je dosao sa dijetetom tesko da ce drugi put) .Ukratko sve smo posrali ono sto smo gradili .Daj boze da se izvucemo iz ovoga , jedino dobro sto cemo pauzirati sad pa imamo vremena da dodje ekipa sebi i da pokusamo pobjediti Posusje.
Nema nikakve osnove da smo izgubili stadion
Eventualno može jedna tribina zatvorena.
Nije bilo ulijetanja u teren i slično.

Avatar
godrina
Postovi: 2987
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 06 nov 2022, 23:04

Ma i taj Santos je u prvom poluvremenu pretrpio 3 jaka starta u nekoliko sekundi, jest beze to odradio al ko ce ga znat sta mu je rekao, copkao ga jbg svi su bili nervozni.
Spremit se za Hercegovce trazit pobjedu pa kako god.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Raonffa
Postovi: 26293
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 06 nov 2022, 23:05

Brkooo je napisao/la:
06 nov 2022, 22:52
Kako nije sudjenje bilo strasno kad je debil dosao bukvalno u dresu vicine prcije i od prve sekunde svaki kontakt je bio faul za Borac. Jedino sto je opravdano je crveni karton za Santosa (koji je nasjeo na provokaciju i udaranje igraca vicine prcije), uz to je kriminalac Bilbija ponistio gol Cocalica tek nakon jaukanja golmana Borca koji je vidio da lopta ulazi u mrezu i na kraju njegovi pomocnici nisu vidjeli ofsajd kod 2 gola Borca. Toliko uticanja na sami rezultat, kriminal teski i kazu neki sta ima veze, nije strasno. :facepalm:

Evo rekao je i Mulalic javno istinu, bilo koja ekipa u ligi da je ovako zasticena kao sto je vicina prcija, svima bi u ligi bjezala bar 15 bodova.

Na najvecoj fudbalskoj sceni sa ovakvim kriminalnim sudjenjem bi i najveci profesionalci izgubili zivce. Ne moze niko ostati imun na ovaj kriminal. Vici, Beusu, Bilbiji, Gigovicu i svim ostalim debilima u savezu, koji u kontinuitetu prave cirkus od naseg fudbala, zelim da jutro ne docekaju..
Al' bio je faul realno, eto pogledaj na snimku, Cocalićeva ruka na glavu njihovog golmana, golman je zaštićen u svom petercu i svaki kontakt se svira kao faul.

U onakvim situacijama se gol priznaje jedino ako golman zapliva ili fula loptu sam od sebe (što se dešava, ali rijetko, makar rijetko bez faula).

Mislim da je jedino pravo pitanje za Bilbijino suđenje večeras da li bi identične odluke donosio da je obrnuta situacija, ali to je šbb kbb situacija i mi tu ne možemo ništa.

Navukli nas, nasjeli smo i gotovo.

PS: Ne kažem da Bilbija nije sitno svirao za Borac (neki manji faulovi i slično), što opet itekako iritira protivničke igrače i navijače i to mi je razumljivo, ali hajmo biti realni ja ne znam da je bilo pet utakmica Borca u zadnje 2,5 sezone da nisu imali tendenciozno suđenje, tako da nam to ne bi trebalo biti opravdanje.

Normalno, poražavajuće je sad da mi pišemo kako je normalna stvar da Borac ima sudijsku protekciju, ali to je problem našeg fudbala i saveza i ne traje od jučer i neće se završiti večeras, nažalost.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.