Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16201
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 10 nov 2022, 16:34

Fudbaleri HŠK Zrinjski nižu sjajne rezultate. Sedmostruki prvak Bosne i Hercegovine ipak, ima dosta neuslovan stadion za današnje uslove. Sam travnjak u dosta je dobrom stanju, ali tribine nisu onakve kakve dolikuju višestrukom prvaku BiH. Stadion je imao kapacitet oko 25.000, a danas može primiti oko 20.000 gledatelja.

Sastoji se od tri tribine. Jedne manje, istočne sa kapacitetom oko 5.000 gledatelja bez sjedećih mjesta, te zapadne tribine, odnosno dvije tribine, donje koja može primiti nešto više od 6.000 gledatelja i gornje tribine koja je dosta veća od prethodne dvije. Srednji dio tribine nije funkcionalan, jer gledatelji zbog krova ne mogu pratiti utakmicu.

Svlačionice, te popratni objekti su u više navrata doživljavali promjene i modernizirali su. Donji dio zapadne tribine danas je dosta funkcionalniji nego prije, dok ostale dvije dvije imaju puno manje konfora, i ne zadovoljavaju kriterije UEFA-a.


U navijačkim krugovima ovih dana se najavljuje rekonstrukcija, kako travnjaka, tako i zapadne tribune. Prena dostupnim informacijama koje su nezslužbene uz zamjenu travnjaka spominje se pomjeranje terena prema tribini Zapad, kao i njeno natkrivanje.

Ono što je izvjesno jeste da će radovi na stadionu započeti odmah nakon domaće utakmice protiv Borca, a što će oni obuhvatiti saznat ćemo u danima koji slijede.

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Demi » 10 nov 2022, 17:58

svrakino1921 je napisao/la:
10 nov 2022, 13:37
Nije mi nikad jasno bilo sto ljudi Kantridu smatraju lijepom. Sa tribina ako se ne varam ne mozes vidjeti more (bar sa 97% mjesta) a ova planina u koju je stadion "usjecen" (i obrnuto)... Mislim da ljudi mijesaju pojam zanimljivo sa lijepo
" "!
1926

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 13 nov 2022, 09:17

svrakino1921 je napisao/la:
10 nov 2022, 16:34
U navijačkim krugovima ovih dana se najavljuje rekonstrukcija, kako travnjaka, tako i zapadne tribune. Prena dostupnim informacijama koje su nezslužbene uz zamjenu travnjaka spominje se pomjeranje terena prema tribini Zapad, kao i njeno natkrivanje.

Ono što je izvjesno jeste da će radovi na stadionu započeti odmah nakon domaće utakmice protiv Borca, a što će oni obuhvatiti saznat ćemo u danima koji slijede.
Upravo ono sto vec deceniju govorim za taj stadion. Drago mi je da eventualni radovi na tribina ce ici na ovaj nacin. Gornji dio zapada treba rusiti, bolje odnosno ljepse da bude trava kao privremeno rjesenje nego betonska grdosija.

Avatar
mahic
Postovi: 828
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mahic » 13 nov 2022, 23:23

slika

slika

Avatar
rishovski
Postovi: 2731
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 14 nov 2022, 22:26

AnelZ je napisao/la:
13 nov 2022, 09:17
svrakino1921 je napisao/la:
10 nov 2022, 16:34
U navijačkim krugovima ovih dana se najavljuje rekonstrukcija, kako travnjaka, tako i zapadne tribune. Prena dostupnim informacijama koje su nezslužbene uz zamjenu travnjaka spominje se pomjeranje terena prema tribini Zapad, kao i njeno natkrivanje.

Ono što je izvjesno jeste da će radovi na stadionu započeti odmah nakon domaće utakmice protiv Borca, a što će oni obuhvatiti saznat ćemo u danima koji slijede.
Upravo ono sto vec deceniju govorim za taj stadion. Drago mi je da eventualni radovi na tribina ce ici na ovaj nacin. Gornji dio zapada treba rusiti, bolje odnosno ljepse da bude trava kao privremeno rjesenje nego betonska grdosija.
Čudilo bi me da nešto izgrade.. doduše oni su i navikli da ruše...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1402
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AvantiBL » 15 nov 2022, 11:26

U Tuzli počelo postavljanje trave... Šta je sa Koševom, Mostarom?
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

klasik
Postovi: 4025
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la klasik » 15 nov 2022, 12:26

ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
Robust
Postovi: 7093
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Robust » 15 nov 2022, 12:34

klasik je napisao/la:
15 nov 2022, 12:26
al da mi je znati kako ovi grcki bilmezi misle da ce se trava primiti sredinom novembra kad su za vikend i snijeg najavili :lolno: :lolno: :urnebes:

klasik
Postovi: 4025
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la klasik » 15 nov 2022, 12:41

Robust je napisao/la:
15 nov 2022, 12:34
klasik je napisao/la:
15 nov 2022, 12:26
al da mi je znati kako ovi grcki bilmezi misle da ce se trava primiti sredinom novembra kad su za vikend i snijeg najavili :lolno: :lolno: :urnebes:
Samo viču TRUST THE PROCESS
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
belosevic23
Postovi: 963
Pridružen/a: 11 jun 2017, 01:35
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la belosevic23 » 15 nov 2022, 12:49

Robust je napisao/la:
15 nov 2022, 12:34
klasik je napisao/la:
15 nov 2022, 12:26
al da mi je znati kako ovi grcki bilmezi misle da ce se trava primiti sredinom novembra kad su za vikend i snijeg najavili :lolno: :lolno: :urnebes:
Gdje se nece primit vidis covjek je u kožnjaku postavlja, jako strucan kadar

1922VFC1981
Postovi: 1671
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 1922VFC1981 » 15 nov 2022, 14:57

4 terena su trebala biti zavrsena, 4 terena sa rokom od 45-60 dana. I sad je kao dobra vijest to sto ce bit spremni do proljeca? Koliko su klubovi izgubili novca prilikom iznajmljivanja drugih stadiona za treniranje/igranje utakmica? Koliko su novca izgubili zbog fan shopa/prodaje karata/pića na stadionu?
I hajde da se sad radujemo sto je jedan zavrsen nakon 5mjeseci, i to onaj u BL.
#musvdg

zaostrog
Postovi: 846
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 15 nov 2022, 16:03

Ma jasno je da je ovaj projekat užas odrađen, ali nije da nismo znali i očekivali. Na kraju, ako se ovi tereni zaista budu održavali, a lokalne zajednice i klubovi moraju insistirati na tome, makar ćemo gledati bolje utakmice od proljeća. Recimo, ovo u Tuzli će biti radikalna promjena. NSBiH sad samo ne treba dozvoliti nikad da se utakmice igraju na očajnim terenima. Ok je da to bude nivo Posušja, Kaknja ili Gabele recimo ako je ekipa tek ušla u ligu (u većini slučajeva). Ali, ne dopustiti Bosanski Novi, ne dopustiti Kamberovića polje, ne dopustiti travničku kaljugu ili Banoviće i sl.

Ako bi Zrinjski realizovao rekonstrukciju stadiona kako najavljuju, a i Velež još malo upakovao svoje, imali bismo gledljive terene i stadione, makar ove udarne koji se vrte u ligi :D


Avatar
Machak
Postovi: 3485
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 17 nov 2022, 22:13

slika

Ko je pocino ovaj zlocin gradu Tuzli i klubu Sloboda sa ovim stadionom, na sta ovo lici prostor oko stadiona i ova polu tribina, ove stolice.
Mjau !

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Demi » 18 nov 2022, 10:45

Stolice su ok, samo izblijedile, sto je normalno. Jedino je trebalo izgraditi tribinu na istoku a opet ne znam koliko im treba jer redovno ne pune stadion. Kad bi isli u Evropu onda mislim da bi zatrebala, inace u ovim okolnostima tu i tamo
" "!
1926

Avatar
Lynx
Postovi: 839
Pridružen/a: 10 avg 2022, 21:47
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lynx » 18 nov 2022, 13:22

Demi je napisao/la:
18 nov 2022, 10:45
Stolice su ok, samo izblijedile, sto je normalno. Jedino je trebalo izgraditi tribinu na istoku a opet ne znam koliko im treba jer redovno ne pune stadion. Kad bi isli u Evropu onda mislim da bi zatrebala, inace u ovim okolnostima tu i tamo
Trebali su napraviti samo istočnu tribinu bez sjevera
Željezničar za život cijeli! 💙

Uprava i SD napolje!

klasik
Postovi: 4025
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la klasik » 18 nov 2022, 14:09

Lynx je napisao/la:
18 nov 2022, 13:22
Demi je napisao/la:
18 nov 2022, 10:45
Stolice su ok, samo izblijedile, sto je normalno. Jedino je trebalo izgraditi tribinu na istoku a opet ne znam koliko im treba jer redovno ne pune stadion. Kad bi isli u Evropu onda mislim da bi zatrebala, inace u ovim okolnostima tu i tamo
Trebali su napraviti samo istočnu tribinu bez sjevera
Trenutno bi najbezbolnije bilo poravnat krajeve zapada, citavom duzinom tribine pruzit loze i preko toga puknut krov, kao tribina u Banovicima da bude i to je to, za istok se nema tih 4-5 miliona, mozda i vise a ovako bi se za relativno male pare dobila centralna natkrivena tribina, i dobile pristojne loze.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la VeteranSA » 18 nov 2022, 14:31

Šta je sa Koševom, ima li ikakvih radova, slika, dešavanja. U Sarajevu se za vikend očekuje sinijeg, kada misle postavljati travu, u januaru?

zaostrog
Postovi: 846
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 18 nov 2022, 14:52

Pisao sam već ranije o tome da se nijedan grad ne odnosi maćehinski prema sportu kao Tuzla. Ok, možda ima Mostar, ali kod njih je baš specifično stanje. Međutim, Tuzla, grad koji je dao Mirzu, grad u kojem su počeli i Damir Mršić, i Mirza Begić, i Jasmin Hukić, i Mirza Teletović, i Kikanović, i Mulaomerović, i Razu Mujanović, i klupskog prvaka Evrope u košarci, i olimpijske šampione, nije dogurao dalje od oronulog Mejdana, a da ne pričam o razvoju manjih terena, dvorana ili drugih sportova. Ista stvar i sa fudbalom. Kakva god da je Sloboda, to su decenije i decenije prvoligaškog fudbala i da im nikad nije palo na pamet da ne bi bilo loše da imaju uslovan stadion ili da recimo reprezentacija dođe (makar mlada) tu odigrati nešto. Sve je samo i isključivo krivica Tuzle kao grada i naroda koji to ne kažnjava nikako.

Stadion će riješiti najveći problem s ovom novom travom. Ali, najmanje što trebaju je uređenje nekih stvari, recimo te zapadne tribine. U načelu, idealno bi bilo da istok spoje na ovaj sjever, pa da tu imaju novu cjelinu, a da se zapad onda može rekonstruisati, praviti lože, novinarska mjesta, platforme za kamere i sl. Jasno je da Tuzla, kao uostalom nijedan naš grad, nema potrebu za prevelikim stadionom i da je već ovo kapacitetom previše, ali moraš ga sad uobličiti da liči na nešto. Idealno bi bilo da se zatvori krug sa sjeverom, da se kapacitet nekako sanira da ne prelazi 10-ak hiljada mjesta (a može itekako, ako napraviš malo veći komfor, pogotovo tamo gdje će biti lože i novinari). To bi bilo idealno i za masu utakmica reprezentacije, a kamoli Slobodu.

Plus, može se naći način da se stadion eksploatiše dodatno. Ni koncerti nisu problem ako će se trava čuvati, a može.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 19 nov 2022, 15:39

Problem sa Tuzlom jeste puno sredina u TK koje vuku na svoju stranu pa shodno tome neke kapitalne invesiticije u gradu Tuzli nemogu da dobiju podrsku jer odmah druge sredine traze isto za sebe kao protouslugu za dizanje ruke. A toliko vec novca TK nema.

Jednom Gradaccu apsolutno nije bitno sta se desava u Tuzli, a sto je zalosno, cak slicni sentiment ima puno ljudi iz Zivinica, Lukavca, Tojsica (mozda mogu i Kalesiju dodati) koji su u sustini skoro pa jedna cjelina sa Tuzlom. Sam Grad Tuzla tesko moze finansirati neki veliki projekat upotpunosti iz svojih sredstava.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sheyi i 3 gosta.