Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 jan 2023, 16:53

Engleski jezik je internacionalni zbog Amerike koja je postala globalna sila i brend, a koja je bila najvećim dijelom kolonija Engleske, ne zbog jednostavnosti. Da su Kinezi osvojili citav Svijet pa kasnije se Amerika odvojila od njih, danas bi Kineski bio internacionalni jezik, i govorio bi kako je kineski lagan jer se na kineskom diannao kaže diannao kao u bosanskom, dok englezi koriste tešku i nepoznatu riječ computer.

Engleski nije ništa jednostavniji od njemačkog. U njemačkom imaš 6 glagolskih vremena, od kojih se 2 ne koriste, a i oni su jako jednostavno za konstrukciju, ne moraš učiti nove riječi već samo mixaš ova glagolska vremena.
Mislim, zbog rasprostranjenosti i uticaja drugih jezika na engleski, jezik je postao prebogat. Ja vam svima savjetujem, upalite seriju iz različitih dijelova Svijeta Amerike i Engleske, iz dvije različite epohe, vidjet ćete da su jezici nebo i zemlja. Zbog totalno drugog uticaja kultura. To je obogatilo jezik.

U jednom evropskom gradu sad za vrijeme prvenstva se zadesio ja u baru sa jednim Šveđaninom gdje smo gledali utakmicu zajedno. Utakmica je bila Hrvatska-Argentina. Kad su Hrvati krenuli u šansu, ja kažem "Hajde", on kaže meni nešto što me je šokiralo, da se ta riječ udomaćila u švedskom jeziku zadnjih 20 godina. Naši su je ljudi unijeli u švedski jezik tako da se može reći da je bosanski uticao i na švedski.
Engleski je rasprostranjen jezik i dolazio je u dodir sa drugim jezicima kao nijedan drugi jezik prije njega, on jeste uticao na druge, ali ljudi nisu svjesni da je taj jezik kupio od drugih jezika baš zbog tog dodira kao nijedan drugi jezik prije njega.

alemsa je napisao/la:
20 jan 2023, 16:47
Ne znam jel bas jednostavan za naucit, jer i dalje vazi za jedan od najtezih jezika za naucit. Vjerovatno da je dosta lakse danas kad vecina drzava od malih nogu ima influence tog jezika, kroz film, muziku, medicinu, sport itd.

Zavisno kako ciji mozak fukcionise, kad sam poceo uciti Spanski poceo sam mjesati 3 jezika, i zaista u glavi mi se pomjesalo, a razgovarao sam s osobama koji pricaju 3+ jezika, koji kazu nakog drugog da im je i suvise jednostavno bilo nauciti treci., Tako da sve zavisi
Poslije drugog je lakše naučiti treći, poslije trećeg je još lakše naučiti četvrti, ali ima jedan problem. Kada ih više naučiš, jako ih je teško održavati, jer se mora koristiti svakodnevno da se ne zaboravi. Lakše je koristiti svakodnevno 2 nego 10.

Avatar
Federer17
Postovi: 7160
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Federer17 » 20 jan 2023, 17:31

@ASD, ocigledno je da nikad nisi imao dodir s arapskim jezikom, ali bitno je onako iz glave bubati besmislice bez ikakvog pokrica i argumenata (ustvari, imaju neke serije :D).

Ako budes imao priliku, popricaj s nekim ko dobro poznaje oba jezika (arapski i engleski), jos bolje ako je imao priliku zivjeti u podrucjima gdje su ti jezici najdominantniji, vidjet ces reakciju.

A nije da par klikova i nekoliko sekundi guglanja na bosanskom ili engleskom ne bi 'zavrsilo' posao...
Arapski jezik je izuzetno bogat, kako u pogledu korijena tako i po svojim izražajnim mogućnostima. Među svim semitskim jezicima, arapski jezik ima najviše korijena. Stručnjaci u oblasti arapske jezikoslovne znanosti ističu da u arapskom jeziku za lava ima – 500 naziva; lisicu – 200; med – više od 80; sablju – najmanje 1.000; nesreću – više od 400; tako nalazimo i po 20-30 sinonima za pojmove: kiša, vjetar, svjetlo, tmina, kamen, voda, bunar, deva (tako je Hammer sakupio sve pojmove u vezi s devom i taj popis prešao je broj od 5.640 riječi).
Not everyone knows that Arabic is one of the six UN’s official languages. But the most outstanding fact that we found out is that Arabic boasts an incredible word count.

Palestine-based Arabic language centre, SEBIL centre, calculations show:

Arabic: 12.3 million words;
English: 600,000 words;
French: 150,000 words;
Russian: 130,000 words.
That means that Arabic language has 20 times the words of English! Imagine that!
Da je pola od ovoga, ogromna je razlika u pitanju.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6411
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 jan 2023, 17:32

Kao i obicno, mijesas kruske i jabuke.

Nema to veze s navikom, nego cinjenicom da bi koristio 1000 njemackih imenica, moras znat 1000 rodova istih, glagole uz koje idu, te padeze koje idu uz odredjene glagole, te na kraju krajeva sva 4 padeza.
U engleskom je dovoljno da znas 1000 imenica i glagole(eventualno prepozicije). Sve ostalo otpada. Zbog toga ce svabo mnogo prije naucit engleski jezik, nego obrnuto.

Koja se tacno 2 vremena ne koriste?

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 jan 2023, 17:40

Veoma malo znam arapskog. Za par godina planiram sa učenjem. Zvuči mi privlačno, ovaj arapski što se priča u zemljama zaliva.
Ono što pričaju marokanci i alžirci, ta me inačica ne privlači.
Arapski je itekako složen jezik. Svakako jedan od najtežih na Svijetu. Pokušavao sam ga učiti tako da znam neke stvari.

Ali to kako je koji jezik bogat, zavisi dosta od kriterija.
Naći češ izvore da u grčkom jeziku imaš 70 miliona riječi. Nekoliko jezika ćeš naći na različitim izvorima da se busaju u prsa brojem riječi višemilionskim.
Ali češ samo naći da Englezi imaju riječnik gdje su slovom popisali 500 000 riječi. Nema nikakvih projekcija ili kalkulacija.
Najbrojniji arapski riječnik ima oko 130 000 riječi.

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 jan 2023, 17:51

AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:32
Kao i obicno, mijesas kruske i jabuke.

Nema to veze s navikom, nego cinjenicom da bi koristio 1000 njemackih imenica, moras znat 1000 rodova istih, glagole uz koje idu, te padeze koje idu uz odredjene glagole, te na kraju krajeva sva 4 padeza.
U engleskom je dovoljno da znas 1000 imenica i glagole(eventualno prepozicije). Sve ostalo otpada. Zbog toga ce svabo mnogo prije naucit engleski jezik, nego obrnuto.

Koja se tacno 2 vremena ne koriste?
Švabo će naučiti prije engleski jer mu je dostupan. U Engleskoj i Americi njemački jezik jedva da i postoji. U Francuskoj jedva da postoji i to u Grand Estu.
Djeca u njemačkoj engleski tečno znaju, juče prohodali. U Engleskoj čuli za Danke i Guten Tag, osobe koje su naučile 2 strana jezika i imaju 30 godina.

Ne kažem da se ne koriste, ali Futur II i Pluskvamperfekt su glagolska vremena bez kojih se može. Rođene Švabe ih nikad u konverzaciji ne koriste. Samo u knjigama. Preteritum i Perfekt se mogu koristiti na isti način.
Teško da postoji jezik sa jednostavnijim glagolskim vremenima.

U engleskom jeziku su vremena veoma teška. Druga je stvar što ljudi ne znaju da koriste više od 3-4 i govore da ga znaju (to je gramatički A2 nivo). Isto tako možeš i njemački znati bez članova i padeža.

Nisam ni rekao da je engleski teži od njemačkog, tu su oni po težini, samo što je jedan Svijetu dostupniji. Francuski je dosta teži od oba.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6411
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 jan 2023, 17:56

ASD je napisao/la:
20 jan 2023, 17:51
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:32
Kao i obicno, mijesas kruske i jabuke.

Nema to veze s navikom, nego cinjenicom da bi koristio 1000 njemackih imenica, moras znat 1000 rodova istih, glagole uz koje idu, te padeze koje idu uz odredjene glagole, te na kraju krajeva sva 4 padeza.
U engleskom je dovoljno da znas 1000 imenica i glagole(eventualno prepozicije). Sve ostalo otpada. Zbog toga ce svabo mnogo prije naucit engleski jezik, nego obrnuto.

Koja se tacno 2 vremena ne koriste?
Švabo će naučiti prije engleski jer mu je dostupan. U Engleskoj i Americi njemački jezik jedva da i postoji. U Francuskoj jedva da postoji i to u Grand Estu.
Djeca u njemačkoj ga znaju, juče prohodali.

Ne kažem da se ne koriste, ali Futur II i Pluskvamperfekt su glagolska vremena bez kojih se može. Rođene Švabe ih nikad u konverzaciji ne koriste. Samo u knjigama. Preteritum i Perfekt se mogu koristiti na isti način.
Teško da postoji jezik sa jednostavnijim glagolskim vremenima u Svijetu.

U engleskom jeziku su vremena veoma teška. Druga je stvar što ljudi ne znaju da koriste više od 3-4 i govore da ga znaju. Isto tako možeš i njemački znati bez članova i padeža.

Nisam ni rekao da je engleski teži od njemačkog, tu su oni po težini, samo što je jedan Svijetu dostupniji. Francuski je dosta teži od oba.
Neko je tebe slagao, ili si bio okruzen nasim baustelcima.

Pluskvamperfekt se koristi u govoru domicilnog stanovnistva mnogo vise neko Präteritum, koji je vise namijenjen za pisani tekst i novinarstvo.

Kad covjek cita tvoje postove, zamisli da pricas 15 jezika i imas 3 zavrsena fakulteta.

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 jan 2023, 18:11

AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56

Neko je tebe slagao, ili si bio okruzen nasim baustelcima.

Pluskvamperfekt se koristi u govoru domicilnog stanovnistva mnogo vise neko Präteritum, koji je vise namijenjen za pisani tekst i novinarstvo.
Präteritum upotrebljavaš skoro svaki minut kad pričaš njemački, u habenu i seinu. Možeš veoma lako mijenjati sa perfektom. U engleskom i francuskom možeš isto mijenjati past simple/passe compose sa present perfektom/Imperfaitom, samo ako ne planiraš položiti A2.
Za plusquamperfekt iskreno, stekao sam utisak da ga ne koriste.
Milion puta sam čuo da se rečenice koje trebaju koristiti u pluskvamperfektu ne upotrijebe pravilno, i da nije big deal uopšte. Čuo od rođenih Nijemaca.
Imamo na forumu eksperata u njemačkom, mogu to potvrditi.
Ali opet sveukupno, moraš se složiti da su glagolska vremena u poređenju sa engleskim meuporedivo lakša.
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56
Kad covjek cita tvoje postove, zamisli da pricas 15 jezika i imas 3 zavrsena fakulteta.
Nijedno ni drugo nisu mjerilo pameti. Tako da nemam namjeru prosipati neku pamet ako si stekao taj utisak.
Da sam pametan, učio bih samo engleski od stranih jezika, a fakultet ne bih očima pogledao. Na vrijeme bih krenuo sa programiranjem ili društvenim mrežama. :lol:
Uključio sam se u raspravu jer smatram da je engleski najbogatiji jezik, nemam pojma ni kako smo otišli na gramatiku ili samu težinu učenja.

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2631
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la TzBulevar87 » 23 jan 2023, 23:02

Ima li neko da objasni proceduru zaposlenja u Austriji? Molim samo neko ko provjereno zna kako stoje stvari da objasni, moze i pp. :salut: :salut:
075

Avatar
jasmin10
Postovi: 13651
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 24 jan 2023, 10:18

TzBulevar87 je napisao/la:
23 jan 2023, 23:02
Ima li neko da objasni proceduru zaposlenja u Austriji? Molim samo neko ko provjereno zna kako stoje stvari da objasni, moze i pp. :salut: :salut:
Mogu ja.
Treba ti 55 bodova za vizu.
30 bodova ti je škola, 10 bodova engleski B1, njemački a2 je 10 bodova, ako imaš do 30 godina to ti je 15 bodova.
Treba ti prevedena diploma, dakle ne trebaš nostrifikaciju. Ugovor od firme i prijava boravka i viza ti je u rukama za nekih mjesec dana.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jan 2023, 11:22

ASD je napisao/la:
20 jan 2023, 18:11
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56

Neko je tebe slagao, ili si bio okruzen nasim baustelcima.

Pluskvamperfekt se koristi u govoru domicilnog stanovnistva mnogo vise neko Präteritum, koji je vise namijenjen za pisani tekst i novinarstvo.
Präteritum upotrebljavaš skoro svaki minut kad pričaš njemački, u habenu i seinu. Možeš veoma lako mijenjati sa perfektom. U engleskom i francuskom možeš isto mijenjati past simple/passe compose sa present perfektom/Imperfaitom, samo ako ne planiraš položiti A2.
Za plusquamperfekt iskreno, stekao sam utisak da ga ne koriste.
Milion puta sam čuo da se rečenice koje trebaju koristiti u pluskvamperfektu ne upotrijebe pravilno, i da nije big deal uopšte. Čuo od rođenih Nijemaca.
Imamo na forumu eksperata u njemačkom, mogu to potvrditi.
Ali opet sveukupno, moraš se složiti da su glagolska vremena u poređenju sa engleskim meuporedivo lakša.
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56
Kad covjek cita tvoje postove, zamisli da pricas 15 jezika i imas 3 zavrsena fakulteta.
Nijedno ni drugo nisu mjerilo pameti. Tako da nemam namjeru prosipati neku pamet ako si stekao taj utisak.
Da sam pametan, učio bih samo engleski od stranih jezika, a fakultet ne bih očima pogledao. Na vrijeme bih krenuo sa programiranjem ili društvenim mrežama. :lol:
Uključio sam se u raspravu jer smatram da je engleski najbogatiji jezik, nemam pojma ni kako smo otišli na gramatiku ili samu težinu učenja.
Njemački jezik je najodvratniji za slušati ubjedljivo , kad čujem Švabe na aerodromu krene mi nagon za povraćanje ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 30 jan 2023, 11:27

bombaysaphire je napisao/la:
30 jan 2023, 11:22
ASD je napisao/la:
20 jan 2023, 18:11
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56

Neko je tebe slagao, ili si bio okruzen nasim baustelcima.

Pluskvamperfekt se koristi u govoru domicilnog stanovnistva mnogo vise neko Präteritum, koji je vise namijenjen za pisani tekst i novinarstvo.
Präteritum upotrebljavaš skoro svaki minut kad pričaš njemački, u habenu i seinu. Možeš veoma lako mijenjati sa perfektom. U engleskom i francuskom možeš isto mijenjati past simple/passe compose sa present perfektom/Imperfaitom, samo ako ne planiraš položiti A2.
Za plusquamperfekt iskreno, stekao sam utisak da ga ne koriste.
Milion puta sam čuo da se rečenice koje trebaju koristiti u pluskvamperfektu ne upotrijebe pravilno, i da nije big deal uopšte. Čuo od rođenih Nijemaca.
Imamo na forumu eksperata u njemačkom, mogu to potvrditi.
Ali opet sveukupno, moraš se složiti da su glagolska vremena u poređenju sa engleskim meuporedivo lakša.
AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2023, 17:56
Kad covjek cita tvoje postove, zamisli da pricas 15 jezika i imas 3 zavrsena fakulteta.
Nijedno ni drugo nisu mjerilo pameti. Tako da nemam namjeru prosipati neku pamet ako si stekao taj utisak.
Da sam pametan, učio bih samo engleski od stranih jezika, a fakultet ne bih očima pogledao. Na vrijeme bih krenuo sa programiranjem ili društvenim mrežama. :lol:
Uključio sam se u raspravu jer smatram da je engleski najbogatiji jezik, nemam pojma ni kako smo otišli na gramatiku ili samu težinu učenja.
Njemački jezik je najodvratniji za slušati ubjedljivo , kad čujem Švabe na aerodromu krene mi nagon za povraćanje ...
Često se to čuje kod nas.
Ne znam, meni je lijep, slušam muziku i gledam filmove skoro svaki dan na njemu.

Naš je jezik izuzetno lijep. Možeš ga razvlačiti kroz razne vrste umjetnosti, uklapa se svugdje.
Zamisli rock muzika kako ne ide sa španskim jezikom, ili francuskim.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1497
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RacioEmocionalan » 30 jan 2023, 14:29

bombaysaphire je napisao/la:
30 jan 2023, 11:22
Njemački jezik je najodvratniji za slušati ubjedljivo , kad čujem Švabe na aerodromu krene mi nagon za povraćanje ...
Ne razumijem kako bilo koji jezik moze biti odvratan. Svaki jezik je prica za sebe uz koju ide citav niz informacija koji se ne doticu samo jezika.

Razmjenjujemo misljenja, je li.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Klare » 10 feb 2023, 20:35

Evo vidite šta sam govorio. Prešao Duolingo,
bogat vokabular, serije mogu solidno pratiti, ali mobitel preveo na njemački i katastrofa kakve su riječi, pa ovo veze nema. Pojma nemam, eto zbog toga je njemački težak, vokabular je extra složen, riječi milion, složenica. I onda neko dodje i kaže eng. bogatiji, pa to je nebuloza izjavljena na kvadrat.

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 20:39

Koliko xp si dobio?

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Klare » 10 feb 2023, 20:42

ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 20:39
Koliko xp si dobio?
50k

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2263
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 10 feb 2023, 23:47

Klare je napisao/la:
10 feb 2023, 20:35
Evo vidite šta sam govorio. Prešao Duolingo,
bogat vokabular, serije mogu solidno pratiti, ali mobitel preveo na njemački i katastrofa kakve su riječi, pa ovo veze nema. Pojma nemam, eto zbog toga je njemački težak, vokabular je extra složen, riječi milion, složenica. I onda neko dodje i kaže eng. bogatiji, pa to je nebuloza izjavljena na kvadrat.
:rol:

Avatar
feniksptica
Postovi: 15633
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la feniksptica » 10 feb 2023, 23:52

Klare je napisao/la:
10 feb 2023, 20:35
Evo vidite šta sam govorio. Prešao Duolingo,
bogat vokabular, serije mogu solidno pratiti, ali mobitel preveo na njemački i katastrofa kakve su riječi, pa ovo veze nema. Pojma nemam, eto zbog toga je njemački težak, vokabular je extra složen, riječi milion, složenica. I onda neko dodje i kaže eng. bogatiji, pa to je nebuloza izjavljena na kvadrat.
Da ti je eng dostupan kao i njemacki i da ga moras na isti nacin ucit prije bi njemacki naucio.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
alemsa
Postovi: 24354
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alemsa » 12 feb 2023, 15:44

ASD je napisao/la:
30 jan 2023, 11:27
bombaysaphire je napisao/la:
30 jan 2023, 11:22
ASD je napisao/la:
20 jan 2023, 18:11


Präteritum upotrebljavaš skoro svaki minut kad pričaš njemački, u habenu i seinu. Možeš veoma lako mijenjati sa perfektom. U engleskom i francuskom možeš isto mijenjati past simple/passe compose sa present perfektom/Imperfaitom, samo ako ne planiraš položiti A2.
Za plusquamperfekt iskreno, stekao sam utisak da ga ne koriste.
Milion puta sam čuo da se rečenice koje trebaju koristiti u pluskvamperfektu ne upotrijebe pravilno, i da nije big deal uopšte. Čuo od rođenih Nijemaca.
Imamo na forumu eksperata u njemačkom, mogu to potvrditi.
Ali opet sveukupno, moraš se složiti da su glagolska vremena u poređenju sa engleskim meuporedivo lakša.



Nijedno ni drugo nisu mjerilo pameti. Tako da nemam namjeru prosipati neku pamet ako si stekao taj utisak.
Da sam pametan, učio bih samo engleski od stranih jezika, a fakultet ne bih očima pogledao. Na vrijeme bih krenuo sa programiranjem ili društvenim mrežama. :lol:
Uključio sam se u raspravu jer smatram da je engleski najbogatiji jezik, nemam pojma ni kako smo otišli na gramatiku ili samu težinu učenja.
Njemački jezik je najodvratniji za slušati ubjedljivo , kad čujem Švabe na aerodromu krene mi nagon za povraćanje ...
Često se to čuje kod nas.
Ne znam, meni je lijep, slušam muziku i gledam filmove skoro svaki dan na njemu.

Naš je jezik izuzetno lijep. Možeš ga razvlačiti kroz razne vrste umjetnosti, uklapa se svugdje.
Zamisli rock muzika kako ne ide sa španskim jezikom, ili francuskim.
Nas jezik zvuci agresivno random slusaocu koji ga ne prica.

Boga mi zavisno od izvodjaca (to za muziku), Mana je beton:

Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 12 feb 2023, 15:51

To mi je više pop nego rock. Ali naravno da ima dobrih izvođača ali sveukupno nisu za rocka nikako ni oni ni Francuzi, kada uzmeš u obzir koliko govornika imaju.

Naš jezik puno bolje ide uz to, mada doduše, to mi je maternji pa ne mogu biti objektivan. :D

Avatar
alemsa
Postovi: 24354
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alemsa » 12 feb 2023, 15:58

ASD je napisao/la:
12 feb 2023, 15:51
To mi je više pop nego rock. Ali naravno da ima dobrih izvođača ali sveukupno nisu za rocka nikako ni oni ni Francuzi, kada uzmeš u obzir koliko govornika imaju.

Naš jezik puno bolje ide uz to, mada doduše, to mi je maternji pa ne mogu biti objektivan. :D
Za Francuze se slazem cuo sam par rap stvari i rocka, cringe mi je bio. Dok za Spanski ne, meni zvuci rega, naravno ima glupih stvari ali to je na svakom jeziku, Spanjolci imaju tu neku emociju u jeziku koja ga pravi drugacijim.

Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.