Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 11 apr 2023, 18:44

numanumaye22 je napisao/la:
11 apr 2023, 17:33
Cekaj, sto bi covjek uopste radio na skeli ako je inzinjer? Pa to samo ima kod nas. Za 2 mjeseca max zavrsi sve papire i bira zemlju u EU gdje ce radit u struci. Jel tebi bolje kao inzinjer gradjevine imat 4000 eura platu ili 1200 KM max u BiH? Cuj bolje bilo sta, a covjek se skolovao 25 godina, prosla mu trecina zivota u tom, i sad treba da radi u Bingu ili negdje na skeli :rol:

To ti se prijatelju moj zove potracen zivot. I onda se pitaju ljudi sto ovi sa 30+ i dalje zive s roditeljima i sto se nisu osamostalili. Pa kako ce se osamostaliti ako tako razmisljaju. :rol:
Jesi li ozbiljan sa ovim da inžinjer građevine može imati maksimalno 1200 KM u Bosni i Hercegovini ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21808
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Unofficialpage » 11 apr 2023, 18:48

ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 16:51
alemsa je napisao/la:
11 apr 2023, 16:31
Ko hoce raditi ima posla, po Bosni skele na sve strane, i da ne znas nista raditi povest ce te vecina majstora kao fizikanera, da nosis malter, ciglu, materijal i ostalo, pa ako naucis majstoru je dnevnica 100km barem. Svugdje u svijetu je postalo da svi hoce office a da pare kapaju, da nemam posla radio bi bilo sta dok ne nadjem sto zelim, u postenoj pari nema stida. Ali dobro svako ima svoje
Ma kod nas su brojke nezaposlenosti prenapuhane.
Rade kod nas ljudi itekako.
Ne vidim tu problem u društvu veliki.

Veći problem nam je što puno neradnika radi po javnim ustanovama.
Za društvo bi bolje bilo da su nezaposleni.
Najveći jesu problem ti neradnici. Dobar dio njih neće ni da prstom mrdne da nešto uspije, da nauči nešto ali glavni je ako treba pljuvat po svemu. Znam dosta ljudi dobiju šansu da rade, da nauče prvo pa da onda imaju fin posao ali neće, ono ma nije to za mene, ne mogu ja to, ko će to i slično a onda kasnije kuka kako nema posla. Nema posla na lijepe oči, moraš se potruditi, znati nešto, ako znaš onda nema zime, ako nema posla u BiH onda ima vani ali ako imaš znanje puno lakše ćeš naći dobar posao bilo gdje.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Evolution87 » 11 apr 2023, 18:50

Pocetna plata gradjevinskim inzinjerima prvih nekoliko mjeseci je 1000-1200km, te kroz koju godinu ide to i na 2000km
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8390
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 11 apr 2023, 18:56

Konobari ne rade više za manje od 1000km, kamoli inženjeri
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 11 apr 2023, 19:12

Ma jara @numan se razocaro u BiH pa sad je i u Svabiji zrak cistiji i gov.na ne smrde, ali dobro to je njegovo iskustvo.
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 11 apr 2023, 19:55, ukupno mijenjano 2 puta.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 11 apr 2023, 19:25

Unofficialpage je napisao/la:
11 apr 2023, 18:48
ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 16:51
alemsa je napisao/la:
11 apr 2023, 16:31
Ko hoce raditi ima posla, po Bosni skele na sve strane, i da ne znas nista raditi povest ce te vecina majstora kao fizikanera, da nosis malter, ciglu, materijal i ostalo, pa ako naucis majstoru je dnevnica 100km barem. Svugdje u svijetu je postalo da svi hoce office a da pare kapaju, da nemam posla radio bi bilo sta dok ne nadjem sto zelim, u postenoj pari nema stida. Ali dobro svako ima svoje
Ma kod nas su brojke nezaposlenosti prenapuhane.
Rade kod nas ljudi itekako.
Ne vidim tu problem u društvu veliki.

Veći problem nam je što puno neradnika radi po javnim ustanovama.
Za društvo bi bolje bilo da su nezaposleni.
Najveći jesu problem ti neradnici. Dobar dio njih neće ni da prstom mrdne da nešto uspije, da nauči nešto ali glavni je ako treba pljuvat po svemu. Znam dosta ljudi dobiju šansu da rade, da nauče prvo pa da onda imaju fin posao ali neće, ono ma nije to za mene, ne mogu ja to, ko će to i slično a onda kasnije kuka kako nema posla. Nema posla na lijepe oči, moraš se potruditi, znati nešto, ako znaš onda nema zime, ako nema posla u BiH onda ima vani ali ako imaš znanje puno lakše ćeš naći dobar posao bilo gdje.
O kojim neradnicima pričaš.
Što su na birou i ne mrdaju ili ovi što su zaposleni u javne institucije?

Možda je do mene, ali ja uopšte nemam dojam da je kod nas nezaposlenost visoka. Možda kod žena srednje i starije životne dobi, ali mladi se danas po mom nekom dojmu ipak trude.

matanisunje
Postovi: 879
Pridružen/a: 06 jan 2023, 14:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la matanisunje » 11 apr 2023, 19:51

kako li je Knolldoll provela Uskrs? pitam za prijatelja

Manijakalnost99
Postovi: 2474
Pridružen/a: 19 jun 2022, 13:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Manijakalnost99 » 11 apr 2023, 19:57

Po mom nekom skromnom misljenu
Kod nas nezaposlenost nije velika toliko koliko se prica
Kod nas je problem veliki rashodi, a mali prihodi
I kad uzmes sve to zajedno i saberes i oduzmes sa brojem stanovnika
Izgleda da je velika nezaposlenost
Ali nije jedan od glavnih problema koji bi rijesio tu statistku je prevelik broj politickih uljeba koji remete balans izmedju vise, srednje i nize klase
Tacnije oni najvise kvare tu statistiku
Sebi redovno dizu plate, a ostale ostaju iste ili skroz slabo rastu

Avatar
Arvid
Postovi: 17517
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 11 apr 2023, 20:38

https://www.klix.ba/komentar/24209653

Jel moguće da je ovo top komentar na ovaj članak? :rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

enobarca
Postovi: 8149
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la enobarca » 11 apr 2023, 20:51

Arvid je napisao/la:
11 apr 2023, 20:38
https://www.klix.ba/komentar/24209653

Jel moguće da je ovo top komentar na ovaj članak? :rol:
Fadil se registrovao na klix

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 11 apr 2023, 21:27

Arvid je napisao/la:
11 apr 2023, 20:38
https://www.klix.ba/komentar/24209653

Jel moguće da je ovo top komentar na ovaj članak? :rol:
Razočarao si me žestoko jer čitaš smeće od kliksa :puke:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22793
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 11 apr 2023, 22:07

baboedindzeko09 je napisao/la:
11 apr 2023, 18:56
Konobari ne rade više za manje od 1000km, kamoli inženjeri
Rodica mi je građevinski inžinjer, radi u Bugojnu za platu od 700 maraka.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Vjeverica777
Postovi: 732
Pridružen/a: 24 maj 2020, 23:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Vjeverica777 » 11 apr 2023, 22:18

ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 19:25
Unofficialpage je napisao/la:
11 apr 2023, 18:48
ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 16:51


Ma kod nas su brojke nezaposlenosti prenapuhane.
Rade kod nas ljudi itekako.
Ne vidim tu problem u društvu veliki.

Veći problem nam je što puno neradnika radi po javnim ustanovama.
Za društvo bi bolje bilo da su nezaposleni.
Najveći jesu problem ti neradnici. Dobar dio njih neće ni da prstom mrdne da nešto uspije, da nauči nešto ali glavni je ako treba pljuvat po svemu. Znam dosta ljudi dobiju šansu da rade, da nauče prvo pa da onda imaju fin posao ali neće, ono ma nije to za mene, ne mogu ja to, ko će to i slično a onda kasnije kuka kako nema posla. Nema posla na lijepe oči, moraš se potruditi, znati nešto, ako znaš onda nema zime, ako nema posla u BiH onda ima vani ali ako imaš znanje puno lakše ćeš naći dobar posao bilo gdje.
O kojim neradnicima pričaš.
Što su na birou i ne mrdaju ili ovi što su zaposleni u javne institucije?

Možda je do mene, ali ja uopšte nemam dojam da je kod nas nezaposlenost visoka. Možda kod žena srednje i starije životne dobi, ali mladi se danas po mom nekom dojmu ipak trude.
Evo da se uključim malo. Totalno pogrešno razmišljanje, iako imam veoma nisko mišljenje o neradnicima bilo na birou, privatno ili javno zaposleno. Ali kako bi bilo bolje da nisu zaposleni ti "neradnici" u nekim javnim institucijama. Evo sad ih spremi na biro, npr 30.000 njih, pa šta je sa potrošnjom, opet ti ljudi troše u pekarnama, salonima frizerskim, marketima, tržnicama. Potrošnja opada zatvaraju se obrti i tako dalje. A sigurno ćeš sada napisati oni su namet državi, da jesu ali ko ti garantuje da ako se oni npr otpuste da će se taj novac uložiti za zdravstvo, školstvo itd, hoce malo sutra, a kad smo već kod javnih ustanova i mnoštva kantona što mi kažemo. Šta onda reći za Hrvatsku pa tamo selo od 300 ljudi se naziva Općinom i imaju načelnika i pomoćnike i na razini države imaš 5 puta veći broj tih nepotrebnih pozicija. Mi smo u ovoj državi sami sebi krivi, sve je do ljudi do pojedinaca. Svatko je jedinka za sebe bio on privatnik, javni službenik, policajac, doktor ili obični smrtnik.

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 11 apr 2023, 22:28

Marsal je napisao/la:
11 apr 2023, 22:07
baboedindzeko09 je napisao/la:
11 apr 2023, 18:56
Konobari ne rade više za manje od 1000km, kamoli inženjeri
Rodica mi je građevinski inžinjer, radi u Bugojnu za platu od 700 maraka.
Vjerovatno tek počela.

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 11 apr 2023, 22:30

Vjeverica777 je napisao/la:
11 apr 2023, 22:18

Evo da se uključim malo. Totalno pogrešno razmišljanje, iako imam veoma nisko mišljenje o neradnicima bilo na birou, privatno ili javno zaposleno. Ali kako bi bilo bolje da nisu zaposleni ti "neradnici" u nekim javnim institucijama. Evo sad ih spremi na biro, npr 30.000 njih, pa šta je sa potrošnjom, opet ti ljudi troše u pekarnama, salonima frizerskim, marketima, tržnicama. Potrošnja opada zatvaraju se obrti i tako dalje. A sigurno ćeš sada napisati oni su namet državi, da jesu ali ko ti garantuje da ako se oni npr otpuste da će se taj novac uložiti za zdravstvo, školstvo itd, hoce malo sutra, a kad smo već kod javnih ustanova i mnoštva kantona što mi kažemo. Šta onda reći za Hrvatsku pa tamo selo od 300 ljudi se naziva Općinom i imaju načelnika i pomoćnike i na razini države imaš 5 puta veći broj tih nepotrebnih pozicija. Mi smo u ovoj državi sami sebi krivi, sve je do ljudi do pojedinaca. Svatko je jedinka za sebe bio on privatnik, javni službenik, policajac, doktor ili obični smrtnik.
Kod mene na opštini zbog pretjeranog zapošljavanja u toplane, komunalna preduzeća, obdaništa i slične javne institucije trenutno ubjedljivo najveća inflacija u državi.

Bez administracije se ne može funkcionisati.
Kod nas nisu problem ukupne brojke ljudi u administraciji. Problem je neefikasnost, neraspoređenost.
Neke službe ne postoje.

Avatar
Marsal
Postovi: 22793
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 11 apr 2023, 22:42

ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 22:28
Marsal je napisao/la:
11 apr 2023, 22:07
baboedindzeko09 je napisao/la:
11 apr 2023, 18:56
Konobari ne rade više za manje od 1000km, kamoli inženjeri
Rodica mi je građevinski inžinjer, radi u Bugojnu za platu od 700 maraka.
Vjerovatno tek počela.
I napustila. Otišla u Maribor.
Radila 7 mjeseci, vidjela da nema povećavanja plate jer joj neki kolega isto inžinjer 5 godina u firmi i ima 850 i dadne otkaz.

Kaže zimi kad taj gazda i njegova žena negdje idu njima zavrnu grijanje :rol: cura se smrzla jbt.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 11 apr 2023, 22:47

Marsal je napisao/la:
11 apr 2023, 22:42
ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 22:28
Marsal je napisao/la:
11 apr 2023, 22:07


Rodica mi je građevinski inžinjer, radi u Bugojnu za platu od 700 maraka.
Vjerovatno tek počela.
I napustila. Otišla u Maribor.
Radila 7 mjeseci, vidjela da nema povećavanja plate jer joj neki kolega isto inžinjer 5 godina u firmi i ima 850 i dadne otkaz.

Kaže zimi kad taj gazda i njegova žena negdje idu njima zavrnu grijanje :rol: cura se smrzla jbt.
Kao inžinjer. Godinu, dvije ti teško možeš doprinijeti firmi. Većina takve plate na početku mora prihvatiti i onda bježati.

Ni u Evropskoj Uniji to nije najbolje riješeno. Pripravničke i entry pozicije su baš jako konkurentne.

Avatar
Marsal
Postovi: 22793
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 11 apr 2023, 22:58

ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 22:47
Marsal je napisao/la:
11 apr 2023, 22:42
ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 22:28


Vjerovatno tek počela.
I napustila. Otišla u Maribor.
Radila 7 mjeseci, vidjela da nema povećavanja plate jer joj neki kolega isto inžinjer 5 godina u firmi i ima 850 i dadne otkaz.

Kaže zimi kad taj gazda i njegova žena negdje idu njima zavrnu grijanje :rol: cura se smrzla jbt.
Kao inžinjer. Godinu, dvije ti teško možeš doprinijeti firmi. Većina takve plate na početku mora prihvatiti i onda bježati.

Ni u Evropskoj Uniji to nije najbolje riješeno. Pripravničke i entry pozicije su baš jako konkurentne.
Druže ba o čemu pričamo, kakav doprinos? Ja sam u svojoj firmi na radnom mjestu mrtvi početnik, radim tek osmi mjesec tu još sam SSS pa sam sa mart zaradio 1500, dvije njene plate inžinjera ba.

To je ŽALOSNO.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Vjeverica777
Postovi: 732
Pridružen/a: 24 maj 2020, 23:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Vjeverica777 » 11 apr 2023, 22:59

ASD je napisao/la:
11 apr 2023, 22:30
Vjeverica777 je napisao/la:
11 apr 2023, 22:18

Evo da se uključim malo. Totalno pogrešno razmišljanje, iako imam veoma nisko mišljenje o neradnicima bilo na birou, privatno ili javno zaposleno. Ali kako bi bilo bolje da nisu zaposleni ti "neradnici" u nekim javnim institucijama. Evo sad ih spremi na biro, npr 30.000 njih, pa šta je sa potrošnjom, opet ti ljudi troše u pekarnama, salonima frizerskim, marketima, tržnicama. Potrošnja opada zatvaraju se obrti i tako dalje. A sigurno ćeš sada napisati oni su namet državi, da jesu ali ko ti garantuje da ako se oni npr otpuste da će se taj novac uložiti za zdravstvo, školstvo itd, hoce malo sutra, a kad smo već kod javnih ustanova i mnoštva kantona što mi kažemo. Šta onda reći za Hrvatsku pa tamo selo od 300 ljudi se naziva Općinom i imaju načelnika i pomoćnike i na razini države imaš 5 puta veći broj tih nepotrebnih pozicija. Mi smo u ovoj državi sami sebi krivi, sve je do ljudi do pojedinaca. Svatko je jedinka za sebe bio on privatnik, javni službenik, policajac, doktor ili obični smrtnik.
Kod mene na opštini zbog pretjeranog zapošljavanja u toplane, komunalna preduzeća, obdaništa i slične javne institucije trenutno ubjedljivo najveća inflacija u državi.

Bez administracije se ne može funkcionisati.
Kod nas nisu problem ukupne brojke ljudi u administraciji. Problem je neefikasnost, neraspoređenost.
Neke službe ne postoje.
E to je druga stvar, tu bih se složio. Neka ljudi nek zarađuju ali ga natjeraj da bude koristan za društvo i okolinu, da pridonese na bilo kakav način.

matanisunje
Postovi: 879
Pridružen/a: 06 jan 2023, 14:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la matanisunje » 11 apr 2023, 23:07

vidi ti Senorite sa vulgarnim i prostim nazivom albuma, sramota je da je pala tako nisko

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: rio_Ferdy88 i 18 gostiju.