Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 feb 2011, 13:56

Sezona 1977/78 Četvrti deo

NIŽE LIGE

IV Rang takmičenja ZONSKE LIGE


Krajiška zona

1 OFK Prijedor
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Severnoistočna zona

1 Zvijezda, Gradačac
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Zenička zona

Učesnici: Jedinstvo (Busovača), Sloga (Gornji Vakuf), Bratstvo (Novi Travnik), ZSK Metalno (Zenica), Krivaja (Zavidovići), Radnik (Donji Vakuf), Orlovik (Žepče), Sebešić (Bila), Lašva (Dolac), Boreac Tetovo (Zenica), Željezničar (Zenica), Bistričak (Nemila)

1
2
3
4
5
6
7
8
9 Borac Tetovo, Zenica 22 4 6 12 25:34 -9 14
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Sarajevska zona

1 Unis, Vogošća
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:


Hercegovačka zona

1 OFK Mostar
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomena:

________________________________________

V Rang takmičenja

Ovde sam na klizavom terenu imam samo prvake zona.

Međuopštinska liga Sarajevo

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Područna liga Tuzla
Podeljena u dve grupe, sa po 14 klubova.

Grupa „A“

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Za narednu sezonu je ukinuta Područna liga Tuzla


Grupa „B“

1 Mineral, Kozluk 26 21 2 3 78:22 +56 44
2 Jedinstvo, Kalesija 26 16 6 4 85:21 +64 38
3 OFK Šekovići 26 15 8 3 66:30 +36 38
4 Sloga, Tojšići 26 14 7 5 67:28 +39 35
5 Birač, Derventa 26 16 3 7 70:33 +37 35
6 Podrinje, Tršić 26 12 6 8 43:34 +9 30
7 6. avgust, Milići 26 9 9 8 45:33 +12 27
8 Čelopek 26 10 6 10 34:38 -4 26
9 Polet, Kravica 26 8 8 10 51:57 -6 24
10 Jadar, Nova Kasaba 26 5 6 15 30:56 -26 16
11 Borac, Gornji Šepak 26 6 4 16 40:86 -46 16
12 Jedinstvo, Roćević 26 5 4 17 47:80 -33 14
13 Cinkarna, Potočari 26 3 5 18 20:93 -73 11
14 Podrinje, Voljevica 26 2 6 18 17:82 -65 10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Za narednu sezonu je ukinuta Područna liga Tuzla


Kvalifikacije za popunu MFL Tuzla
Mineral (Kozlik) - ???
________________________________________
VI rang takmičenja

Prva grupna liga Sarajevo – Istok

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Reorganizacija grupnih liga Sarajevo, ponovo se formiraju dve – Zapad i Istok


Druga grupna liga Sarajevo – Zapad

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Reorganizacija grupnih liga Sarajevo, ponovo se formiraju dve – Zapad i Istok


Treća grupna liga Sarajevo

1 Zadrugar, Visoko 22 16 2 4 62:29 +33 34
2 Viteks, Visoko 22 13 2 7 50:39 +11 28
3 Borac, Čekrčići 22 12 3 7 43:28 +15 27
4 Jedinstvo, Topuzovo Polje 22 11 4 7 45:47 -2 26
5 Stanica, Visoko 22 8 9 5 42:37 +5 25
6 Polet, Zimča 22 9 6 7 48:46 +2 24
7 Uskok, Dobrinje 22 7 8 7 41:40 +1 22
8 Omladinac, Porječani 22 9 3 10 35:38 -3 21
9 Jezero, Visoko 22 7 5 10 39:36 +3 19
10 Prijeko,Visoko 22 4 10 8 36:38 -2 18
11 Moštre 22 7 3 12 41:52 -11 17
12 Kovina, Arnautovići 22 1 1 20 23:75 -52 4

Viši rang:
Ispali:
• Jedinstvo (Topuzovo Polje), Stanica (Visoko), Polet (Zimča), Uskok (Dobrinje), Omladinac (Porječani) i Prijeko (Visoko) se vraćaju u OL Visoko.
• Jezero (Visoko) se rasformiralo, po završetku prvenstva
Novi članovi:
Napomena: Reorganizacija grupnih liga Sarajevo, ponovo se formiraju dve – Zapad i Istok


MFL Zvornik

1 Napredak, Donji Sepak 16 12 1 3 37:15 +22 25
2 Radnički, Karakaj 16 10 3 3 38:21 +17 23
3 Sloga, Donje Snagovo 16 7 4 5 32:21 +11 18
4 Javor, Zalužje 16 7 3 6 27:21 +6 17
5 OFK Trnovica 16 6 5 5 24:20 +4 17
6 OFK Drinjača 16 5 4 7 22:31 -9 14
7 Bratstvo, Grabovci 16 4 3 9 25:32 -7 11
8 Rudar, Sase 16 4 2 10 27:46 -19 10
9 Budućnost, Pilica 16 3 3 10 18:38 -20 9

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

________________________________________

VII rang takmičenja

Opštinska liga Visoko

1 7. april, Buci 26 19 4 3 81:29 +52 42
2 Proleter, Tušnjići 26 19 3 4 93:36 +57 41
3 Bezbjednost, Visoko 26 13 6 7 67:50 +17 32
4 Mladost, Mulići 26 12 6 8 62:56 +6 30
5 Trijumf, Podvinjci 26 13 3 10 69:63 +6 29
6 Iskra, Uvorići 26 11 4 11 54:61 -7 26
7 Porječani 26 9 7 10 65:67 -2 25
8 Vratnica 26 10 5 11 57:64 -7 25
9 Budućnost, Srhinje 26 10 4 12 63:66 -3 24
10 Radnik, Hlapčevići 26 9 5 12 54:62 -8 23
11 Sloga, Biskupići 26 9 4 13 49:65 -16 22
12 Zvijezda, Liješeva 26 6 6 14 38:63 -25 18
13 Dijamant, Grđevac 26 4 6 16 24:67 -43 14
14 Suhaja, Buzić Mahala 26 2 9 15 26:53 -27 13

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Od naredne sezone formiraju se dve Opštinske lige. U Prvoj, uz povratnike iz Grupne lige, ostaje četiri prvoplasirana tima. Svi ostali se spuštaju rang niže u Drugu opštinsku ligu Visoko


Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Opštinska liga Ilijaš

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Od svih foruma u okolnim državama - nekad republikama iste države ovo je najaktivniji, forum u kome je obrađeno najviše liga nižih rangova takmičenja. Zasluga je to, na žalost samo grupe aktivnih posetilaca. Ostali, posebno Sarajlije spavaju, li spavaju. Da je svaki deseti posetioc dao svoj mali doprinoss,jednu tabelui gde bi nam bio kraj.

Nadam se da se razumemo, da će ovaj deo, za ovu i naredne sezone biti pun dopuna.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 feb 2011, 22:35

Taman sam mislio da Vas dragi priajtelji podsetim na neke "rupe" u dosadašnjim sezonama, ali osećam da ste svi, po malo "zaspali". Niko ništa da doda.

Prvo polsratno klupsko prvenstvo 1946.godine, ostali smo nedorečeni za pionirske korake klubova, odnosno takmičenja po okruzima, koji su poslužili kao odskočna daska za završnicu prvenstva.

Kao budilnik neka mnogima posluži tabela Međupodsavezne lige za sezonu 1962/63 kojom (uz ranije postavljenu Hercegovačku zonu) komletiramo III rang takmičenja Bosne i Hercegovine.

Međuzonska liga

1 Jedinstvo, Brčko 26 16 3 7 53:23 +30 35
2 Bosna, Visoko 26 14 5 7 65:36 +29 33
3 Bratstvo, Travnik 26 13 6 7 49:43 +6 32
4 Partizan, Sarajevo 26 11 8 7 53:30 +23 30
5 Rudar, Bukinje 26 12 6 8 51:47 +4 30
6 Radnički, Prijedor 26 11 5 10 42:41 +1 27
7 ZSK Zenica 26 11 5 10 56:57 -1 27
8 Bosna, Sarajevo 26 8 10 8 38:43 -5 26
9 Bugojno 26 9 8 9 46:55 -9 26
10 Borac, Drvar 26 7 10 9 38:36 +2 24
11 Rudar, Ljubija 26 9 6 11 45:53 -8 24
12 Željezničar, Doboj 26 7 8 11 33:45 -12 22
13 Jedinstvo 26 6 3 17 31:55 -24 15
14 Napredak, Modriča 26 3 7 16 29:64 -35 13

Viši rang: Bosna (Visoko) se plasirala u Drugu saveznu ligu – Zapad posle kvalifikacija, savladala je najpre Troglav iz Livna, prvaka Hercegovačke zone, potom i Jedinstvo iz Brčkog, prvaka Međuzonske lige.
Ispali: ?
Novi članovi: ?
Napomene:

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 feb 2011, 22:57

Prvo podsetnik - za sezonu 1946/47 ostali smo dužni (sebi) detalje o takmičenju po grupama. Imamo samo pobednike, sa tabelema, čak i učesnicima, po grupama smo deficitarni. ablo ih je poprilično - 12.

Potom dodatak, za sezonu 1962/63 u vidu tabele Međupodsavezne lige Tuzla. Poznata je, od ranije Međupodsavezna Banjaluka. Bilo ih je još?

Međupodsavezna liga Tuzla

1 Radnik, Bijeljina 24 18 2 4 56:21 +35 38
2 Jedinstvo, Odžak 25 14 5 6 61:35 +26 33
3 Borac, Šamac 24 15 2 7 80:34 +46 32
4 Zvijezda, Gradačac 25 13 5 7 49:43 +6 31
5 Slaven, Živinice 25 12 6 7 50:35 +15 30
6 Radnik, Lipnica 25 10 5 10 55:53 +2 25
7 Budućnost, Banovići 25 9 6 10 53:46 +7 24
8 Proleter, Teslić 25 9 6 10 51:52 -1 24
9 Hajduk, Orašje 25 7 9 9 50:50 0 23
10 Tekstilac, Derventa 25 10 2 13 40:64 -24 22
11 OFK Bijeljina 25 5 8 12 37:59 -22 18
12 Lokomotiva, Brčko 25 6 5 14 28:55 -27 17
13 Zadrugar, Tarevci 25 3 1 21 25:85 -60 7

Viši rang: ?
Ispali: ?
Novi članovi:?
Napomene:

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 22 feb 2011, 09:39

Na leto 1978. godine izvršena je reorganizacija takmičenja u Bih.
3. rang Republička liga
4. rang: Regionalna liga grupe Sjever (16 ekipa) i Jug (14 ekipa).
5. Rang: Međuopštinske lige, ukupno osam (Bihać, Banja Luka, Doboj, Brčko, Tuzla, Sarajevo, Zenica, Mostar.

Tabela MFL Tuzla 1978/79.

1. Budućnost (Banovići) 26 19 4 3 66:25 42
2. Partizan (Prokosovići) 26 12 5 9 38:31 29
3. Željezničar (Dobošnica) 26 13 3 10 49:43 29
4. Svatovac (Poljice) 26 11 6 9 43:38 28
5. Bratstvo (Bratunac) 26 11 5 10 46:40 27
6. Boksit (Vlasenica) 26 11 5 10 40:35 27
7. Guber (Srebrenica) 26 10 7 9 33:41 27
8. Radnički (Lukavac) 26 10 6 10 34:35 26
9. Jedinstvo (Kalesija) 26 10 6 10 39:44 26
10. Gradina (Srebrenik) 26 9 7 10 40:40 25
11. Mineral (Kozluk) 26 9 7 10 31:34 25
12. Mladost (Divič) 26 9 6 11 42:41 24
13. Sloga (Simin Han) 26 7 5 14 31:34 19
14. OFK Šekovići (Šekovići) 26 3 4 19 21:72 10

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 feb 2011, 16:26

Da se još jednom vratimo na sezonu 1962/63, koju smo svojevremeno, u nedostatku podataka, prosto pretrčali na stranici četiri ovog foruma.Bavili smo se visokom fudbalskom politikom, koja nije glavni cilj ovog vremeplova, u nedostatku pravih materijala. Srećom stiglo je osveženje, pa na ovom mestu dodajemo četvrti rang takmičenja - podsavezne lige.

Podsavez Banja Luka

1 Ljubić, Prnjavor 16 13 1 2 54:17 +37 27
2 Sloga, Srbac 16 7 4 5 30:25 +5 18
3 Jelšingrad, Banja Luka 16 7 3 6 49:37 +12 17
4 Olimp, Banja Luka 16 7 3 6 36:38 -2 17
5 Mladost, Kotor Varoš 16 8 0 8 34:32 +2 16
6 Sloga, Trn 16 6 4 6 26:37 -11 16
7 Radnik, Bosan. Gradiška 16 6 1 9 32:44 -12 13
8 Sloga, Podgradci 16 4 3 9 22:36 -14 11
9 P. Drapšin, Banja Luka 16 4 1 11 28:45 -17 9
M. Krajišnik, Banja Luka

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Brčko

Prva grupa


1 Proleter, Dvorovi 12 11 1 0 34:10 +24 23
2 Kolektiv, Međaši 12 7 1 4 26:17 +9 15
3 Gorica, Pučile 12 6 1 5 22:17 +5 13
4 Podrinje, Janja 12 6 0 6 34:20 +14 12
5 Rudar, Ugljevik 12 4 1 7 11:22 -11 9
6 Glumac, Balatun 12 3 0 9 19:33 -14 6
7 Mladost, Obarska 12 3 0 9 16:41 -25 6

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Druga grupa

1 Graničar, B. Polje 12 9 3 0 45:10 +35 21
2 Zora, Čelić 12 9 2 1 35:13 +22 20
3 Bratstvo, Koraj 12 6 2 4 25:21 +4 14
4 Proleter, Brka 12 5 3 4 26:31 -5 13
5 Bratstvo, Srnice 12 3 2 7 10:20 -10 8
6 Napredak, Beg… 12 2 2 8 23:25 -2 6
7 Sloga, Hrgovi 12 0 2 10 7:51 -44 2

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća grupa

1 Radnik, Tišina 18 13 3 2 50:13 +37 29
2 Posavac, Ugljara 18 13 3 2 60:23 +37 29
3 Mladost, Hasići 18 11 3 4 48:28 +20 25
4 Zadrugar, Skugrić 18 11 1 6 49:39 +10 23
5 Sloga, Prud 18 7 3 8 38:31 +7 17
6 Napredak, Matići 18 7 3 8 33:41 -8 14
7 Dinamo, D. Mahala 18 6 2 10 35:36 -1 14
8 Zasavica 18 4 2 12 28:51 -23 10
9 Jedinstvo, Crkvina 18 3 4 11 19:55 -36 10
10 Zvijezda, Kr. Polje 18 2 2 14 20:59 -39 6

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Doboj

Grupa „A“


1 Radnički, Maglaj 12 10 0 2 56:18 +38 20
2 Mladost, Brijes… 12 7 1 4 28:23 +5 15
3 Bratstvo, DD 12 6 2 4 42:32 +10 14
4 Sloga, Jakeš 12 6 0 6 28:29 -1 12
5 BSK Bušletić 12 6 0 6 20:30 -10 12
6 Naša Krila, K 12 3 0 9 25:44 -19 6
7 Mladost, Osječani 12 2 1 9 14:37 -23 5

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Grupa „B“

1 TOŠK Tešanj 14 13 0 1 56:10 +46 26
2 Budućnost, Joh… 14 9 1 4 29:24 +5 19
3 Pobjeda, Tešanj 14 7 2 5 25:37 -12 16
4 Bosna, Teslić 14 5 3 6 33:30 +3 13
5 Mladost, Modran 14 6 1 7 32:30 +2 13
6 Rudar, Teslić 14 3 3 8 17:30 -13 9
7 Borac, Jelah 14 3 3 8 17:32 -15 9
8 Borac, Kot… 14 4 1 9 19:35 -16 9

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

Podsavez Mostar

1 GOŠK Gabela 8 5 2 1 20:6 +14 12
2 Turbina, Jablanica 8 5 2 1 25:17 +8 12
3 Jadran, Ploče 8 3 0 5 11:17 -6 6
4 Željezničar, K 8 2 2 4 15:27 -12 6
5 Neretvanac, Opuzen 8 1 2 5 13:17 -4 4

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:

Podsavez Sarajevo

1 Igman 18 13 2 3 61:16 +45 28
2 Pretis 18 13 2 3 48:23 +25 28
3 Romanija 18 7 5 6 44:30 +14 19
4 Sloga 18 8 3 7 45:34 +11 19
5 Radnik 18 8 3 7 49:39 +10 19
6 Pofalički 18 8 1 9 33:40 -7 17
7 Vratnik 18 6 5 7 33:45 -12 17
8 Saobraćajac 18 4 5 9 19:37 -18 13
9 Kiseljak 18 3 5 10 24:54 -30 11
10 Rudar 18 3 3 12 22:60 -38 9

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Tuzla

1 Lukavac 20 14 4 2 75:17 +58 32
2 Drina, Zvornik 20 13 5 2 93:26 +67 31
3 Jedinstvo, Tuzla 20 14 2 4 71:19 +52 30
4 Mramor 20 10 4 6 41:32 +9 24
5 Bratstvo, Gr… 20 10 3 7 48:41 +7 23
6 Bratstvo, Brat… 20 7 3 10 27:36 -9 18
7 Majevica, Lopare 20 7 3 10 37:65 -28 17
8 BSK Bokavići 20 6 5 9 24:49 -25 17
9 Partizan, Modrac 20 6 1 13 28:59 -31 13
10 Napredak, Turija 20 4 0 16 30:84 -54 8
11 Mladost, Turija 20 3 1 16 18:64 -46 7

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Podsavez Zenica

1 Krivaja, Zavidovići 18 11 3 4 59:33 +26 25
2 Sloga, Gornji Vakuf 18 10 2 5 30:22 +8 22
3 Vlašić, Turbe 18 9 3 6 42:38 +4 21
4 Metalac, Novi Travnik 18 7 5 6 37:27 +10 19
5 Željezničar, Z… 18 8 3 7 35:29 +6 19
6 Lašva, Dolac 18 3 6 6 35:44 -9 18
7 Radnik, Donji Vakuf 18 5 8 5 29:32 -3 18
8 Radnik, Vitez 18 6 4 8 31:32 -1 16
9 Elektrobosna, Jajce 18 4 6 8 29:44 -15 14
10 Jedinstvo, Busovača 18 2 4 12 26:57 -29 8

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Da dodam, u pojedinim tabelama je potrebno izta kluba dopisati ili produžiti mesto iz kojeg je klub. Još važnije dešifrovati "potpis", tačnije dati odgovore na pitanja Viši rang? Ispali? Novi članovi?

Imamo sedam podsaveza i dva - tri načina za prohodnost prvaka u viši rang.
Manji broj prvake je sigao u Međuzonsku ligu, odnosno ligu Hewrcegovačke zone (dva) većina ostalih u dve međupodsvazene lige. Jedan prvak je i izvisio - i naredne sezone je igrao u podsavezu.
U dva podsaveza (Brčko i Doboj) bilo je više prvaka, napred mogao smao jedan, znači bilo je i razigravanja.

Mogao sam d adam i veći deo odgovora na ova pitanja, ali sma ih ostavio - namerno za kasnije. Po posećenosti vidim da je ovo i te kako zanimljiv i zahvalan post. Šteta je što imam samo tri -četiri prava saradnika. Kada bi se uključili i drugi posetioci, kada bi svaki pedeseti dao svoj doprinos gde bi nam bio kraj. Ubeđen sam da bi, za samo mesec dana udvostručili i onako impozantan broj tabela.

Ako udruženim snagama rešimo ovaj rebus, ako pokažete dobru volju, kao dar s neba, za dan - dva stiže novi poklon i sve tabele podsaveznih liga ta narednu sezonu 1963/64.

Na potezu ste Vi dragi prijatelji
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 22 feb 2011, 16:45, ukupno mijenjano 2 puta.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 feb 2011, 16:31

Da postavimo još jedan ram igralo se i na još nižem nivou - u nižim opštinskim, ligama. Svaka tabela je dobrodošla, kaoko za ovu tako i za ostale sezone. Kao "pelcer" jedna iz šestog ranga.

Opštinska liga Visoko

1 Borac, Čekrčići 19 14 1 4 46:18 +28 29
2 Rosulje, Visoko 19 13 2 4 48:21 +27 28
3 Mladost, Visoko 19 14 0 5 43:20 +23 28
4 Stanica, Visoko 19 10 2 7 32:29 +3 22
5 Polet, Zimča 19 9 1 9 46:34 +12 19
6 Centar, Visoko 19 9 1 9 38:40 -2 19
7 Uskok, Dobrinje 19 9 1 9 23:28 -5 19
8 Jezero, Visoko 19 9 1 9 24:36 -12 19
9 Omladinac, Visoko 19 8 1 10 19:27 -8 17
10 Student, Visoko 19 7 2 10 23:58 -35 16
11 Napredak, Radovlje 10 4 0 6 17:48 -31 8
Bosna II
7.аpril

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene: Liga je započela sa 12 klubova, Bosna II je odustala, a 7.april je rasformiran. U drugom delu prvenstva uključila se ekipa Napredak (Radovlje) koja je sa ostalim ekipama odigrala samo po jednu utakmicu. U tabeli je 24 boda viška

decko007
Postovi: 45
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:53
Kontakt:

PostPostao/la decko007 » 22 feb 2011, 17:36

dali bi ko narawno poznaje da napise kakva je struktura bila liga u ex juhi..owo gore citam i malo me zbunjuje..pa ako neko zna da napise od vrha do samoga dna kako su isle lige i kako su se nazvale (npr. zonska liga)..

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 22 feb 2011, 21:12

Evo pomoći oko mjesta iz kojih su klubovi Podsaveznih liga 1962-63.

PODSAVEZ BANJA LUKA
9.Petar Drapšin Banja Luka

PODSAVEZ BRČKO
DRUGA GRUPA
1.Graničar Brezovo Polje
6.Napredak Begovača

TREĆA GRUPA
7.Dinamo Donja Mahala
10.Zvijezda Kruškovo Polje

PODSAVEZ DOBOJ
GRUPA „A“
2.Mladost Brijesnica
3.Bratstvo Donja Dubica
6.Naša Krila Kostajnica

GRUPA „B“
2.Budućnost Johovac
3.Pobjeda Tešanjka
8.Borac Kotorsko

PODSAVEZ MOSTAR
4.Željezničar Konjic

PODSAVEZ SARAJEVO
1.Igman Ilidža
2.Pretis Vogošća
3.Romanija Pale
4.Sloga Ilijaš
5.Radnik Hadžići
6.Pofalički Sarajevo
7.Vratnik Sarajevo
8.Saobračajac Sarajevo
9.Kiseljak Kiseljak
10.Rudar Breza

PODSAVEZ TUZLA
5.Bratstvo Gračanica
6.Bratstvo Bratunac

PODSAVEZ ZENICA
5.Željezničar Zenica

spale
Postovi: 42
Pridružen/a: 19 feb 2011, 18:29
Kontakt:

PostPostao/la spale » 23 feb 2011, 22:23

1976-77 Hrvatska liga(kvalifikacije za 2 ligu) Bsk Zadar 4 0 Zadar Bsk 2 0

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 24 feb 2011, 22:57

Dobro došao Spale na topic. Vidim barataš materijom iz nogometa Hrvatske, pogledaj sezone unazad, ako imaš dodatak .ili ispravku slobodno. Za sezone pred nama (ima ih još desetak) obavezno se uključi.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 28 feb 2011, 21:00

SEZONA 1978-79.

PRVA SAVEZNA LIGA
1.Hajduk Split 34 20 10 4 62:28 50 Šampion
2.Dinamo Zagreb 34 21 8 5 67:38 50 Kup UEFA
3.Crvena Zvezda Beograd 34 16 9 9 51:33 41 Kup UEFA
4.Sarajevo 34 17 5 12 56:53 39
5.Velež Mostar 34 15 8 11 50:41 38
6.Budućnost Titograd 34 15 8 11 33:36 38
7.Radnički Niš 34 11 13 10 38:34 35
8.Sloboda Tuzla 34 11 10 13 34:34 32
9.Željezničar Sarajevo 34 14 4 16 45:52 32
10.Rijeka 34 10 11 13 35:34 31 Pobjednik Kupa
11.Borac Banja Luka 34 11 9 14 45:56 31
12.Vojvodina Novi Sad 34 11 7 16 35:38 29
13.Osijek 34 8 13 13 32:39 29
14.Napredak Kruševac 34 9 11 14 43:51 29
15.Partizan Beograd 34 9 11 14 39:47 29
16.Olimpija Ljubljana 34 11 7 16 34:53 29
17.Zagreb 34 8 12 14 32:39 28 Ispada
18.OFK Beograd 34 5 12 17 30:55 22 Ispada
Novi članovi: Čelik Zenica i Vardar Skoplje.

LISTA STRIJELACA:
24 gola – Dušan Savić (Crvena Zvezda)
16 golova – Vahid Halilhodžić (Velež)
15 golova – Safet Sušić (Sarajevo)
14 glova – Slobodan Santrač (Partizan)
13 golova – Snježan Cerin, Zlatko Kranjčar (Dinamo), Abid Kovačević (Borac)
12 golova – Slaviša Žungul (Hajduk), Srebrenko Repčić (Sarajevo), Vladimir Jocić (Radnički), Muhamed Ibrahimbegović (Borac), Ivan Lukačević (Osijek), Miloš Kostić (OFK Beograd)
11 golova – Vilson Džoni (Dinamo)
10 golova – Boro Primorac (Hajduk), Dragutin Vabec (Dinamo), Mersad Kovačević (Sloboda)
9 golova – Zlatko Vujović (Hajduk)
8 golova – Mišo Krstičević (Hajduk), Dušan Mitošević (Radnički), Gordan Džafić (Sloboda), Milan Ćalasan, Mehmed Buza (Olimpija)
7 golova – Dragomir Okuka, Blaž Slišković (Velež), Anto Miročević (Budućnost), Božidar Janković (Željezničar), Damir Desnica (Rijeka), Milorad Jovanović, Stevan Komljenović (Napredak)
6 golova – Ivica Šurjak (Hajduk), Petar Bručić (Dinamo), Nedeljko Milosavljević (Crvena Zvezda), Radomir Savić (Sarajevo), Mojaš Radonjić (Budućnost), Slobodan Kojović, Rade Paprica (Željezničar), Dževad Kreso, Dragan Marjanović (Borac), Petar Nikezić (Vojvodina), Dušan Pešić (Napredak), Drago Rukljač, Božo Bakota (Zagreb).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
HAJDUK
Boriša Đorđević 32/4, Šime Luketin 32/3, Vedran Rožić 32, Mišo Krstičević 31/8, Boro Primorac 30/10, Luka Peruzović 30, Dražen Mužinić 29, Ivica Šurjak 27/6, Zlatko Vujović 25/9, Nenad Ćalov 25/1, Ivan Budimčević 21, Zoran Vujović 18/4, Slaviša Žungul 17/12, Davor Čop 16/2, Mićun Jovanić 16/2, Špiro Ćosić 11, Damir Maričić 9, Ivica Matković 4, Mario Boljat 3/1, Robert Juričko 2, Milorad Nižetić 2, Marijan Zovko 1, Ivan Gudelj 1, Ivan Katalinić 1.
DINAMO
Snježan Cerin 32/13, Srećko Bogdan 32/3, Rajko Janjanin 32/1, Želimir Stinčić 32, Petar Bručić 31/6, Vilson Džoni 30/11, Velimir Zajec 29/1, Zlatko Kranjčar 26/13, Džemal Mustedanagić 25, Dragutin Vabec 24/10, Ivica Senzen 24/2, Savko Marić 17/2, Martin Novoselac 14, Čedomir Jovičević 13, Branko Devčić 13, Branko Tucak 11, Marko Mlinarić 9/2, Ivan Bedi 8, Radimir Bobinac 7/1, Rajko Vujadinović 7/1, Ivica Poljak 5, Mario Bonić 4, Tomislav Ivković 3, Veljko Tukša 2, Spaso Papić 1, Mladen Župetić 1.
CRVENA ZVEZDA
Aleksandar Stojanović 33, Cvijetin Blagojević 32/3, Dušan Savić 30/24, Slavoljub Muslin 30/2, Miloš Šestić 28/3, Nikola Jovanović 28/1, Nedeljko Milosavljević 27/6, Vladimir Petrović 27/5, Zdravko Borovnica 27/3, Zlatko Krmpotić 25/1, Milan Jovin 23, Ivan Jurišić 19, Mihalj Keri 17, Dragan Miletović 16, Dušan Lukić 15, Đorđe Milovanović 15, Zoran Jelikić 13, Zoran Simić 6/1, Petar Baralić 4/1, Zoran Filipović 3, Dušan Nikolić 3, Mihajlo Petrović 2, Živan Ljukovčan 1, Zvonko Radić 1, Dragan Nikitović 1, Boško Đurovski 1, Zdravko Čakalić 1, Milko Đurovski 1, Draško Cvetković 1.
SARAJEVO
Srebrenko Repčić 34/12, Želimir Vidović 32/3, Ante Rajković 31, Safet Sušić 30/15, Faruk Hadžibegić 29, Predrag Pašić 27/5, Branislav Bošnjak 27, Radomir Savić 26/6, Zoran Lukić 25/3, Dragoljub Simić 24/3, Mehmed Janjoš 18/3, Haris Smajić 16/2, Nihad Milak 16, Miloš Đurković 16, Nijaz Ferhatović 15/1, Irfan Handžić 12, Nenad Vidaković 11, Sead Hodžić 10, Senad Merdanović 8/1, Sead Gruda 8, Vahid Avdić 7/2, Agim Nikolić 5, Sedik Fejzić 3, Hajrudin Buljetović 1, Abdel Bešović 1, Predrag Kurteš 1, Nijaz Merdanović 1.
VELEŽ
Džemal Hadžiabdić 33, Ibrahim Jakirević 32/4, Dragomir Okuka 31/7, Blaž Slišković 29/7, Vladimir Matijević 29/4, Franjo Vladić 29/4, Vahid Halilhodžić 28/16, Dubravko Ledić 26/2, Enver Marić 25, Veselin Đurasović 25, Obren Vukićević 15, Avdo Kalajdžić 15, Momčilo Vukoje 14/4, Nenad Bijedić 14, Senadin Slato 14, Vladimir Ćutuk 12, Miomir Meter 12, Mirsad Mulahasanović 11, Slavko Njeguš 10, Adnan Međedović 8, Hasan Škrbo 5, Vladimir Skočajić 2/2, Darko Marić 2, Mile Bulajić 2, Borko Jovanović 2.
BUDUĆNOST
Momčilo Vujačić 33, Slavko Vlahović 33, Zoran Vorotović 31/2, Petar Ljumović 31, Janko Miročević 31, Zoran Mitić 30, Anto Miročević 29/7, Mojaš Radonjić 29/6, Vojislav Vukčević 29/2, Momir Bakrač 26/2, Žarko Vukčević 25/3, Mirko Radinović 23/3, Vasilije Jovanović 21/3, Vladimir Martinović 18/3, Ivan Radović 9/1, Božo Milatović 9, Derviš Hadžiosmanović 7, Jagoš Radović 5, Zoran Džankić 4, Danilo Karadžić 2, Branislav Drobnjak 2, Dragomir Kovačević 1, Momčilo Božović 1, Savo Rogošić 1, Radovan Bujić 1.
RADNIČKI
Branislav Đorđević 34/2, Milovan Obradović 33, Dušan Mitošević 30/8, Aleksandar Panajotović 30/3, Miodrag Stojiljković 28/3, Vladimir Jocić 27/12, Miroslav Vojinović 27/1, Zoran Martinović 26/1, Dragan Pantelić 26/1, Slobodan Antić 22/3, Sava Obradović 19/2, Miroslav Simonović 19, Slobodan Halilović 17/1, Ljubiša Rajković 15, Suad Kalesić 12, Slavoljub Nikolić 11, Zoran Milenković 10, Miodrag Savić 10, Bora Nikolić 9, Dragoslav Perić 8, Dragan Vasović 7, Vasil Kocev 6, Miroslav Stajić 3, Zoran Tasić 2.
SLOBODA
Mersad Kovačević 33/10, Sead Sarajlić 32/5, Nedžad Verlašević 32/1, Ismet Hadžić 32, Nevres Gogić 31, Zoran Mališević 28, Nihad Mujezinović 28, Jasmin Divanefendić 27, Kasim Alibegović 25/1, Senad Ibrić 24/1, Goran Miljanović 24/1, Gordan Džafić 23/8, Dževad Šećerbegović 19, Midhat Memišević 16, Jovan Geca 12, Mirza Hadžić 11, Haris Huseljić 10/1, Zoran Tomić 9/2, Slobodan Petrović 7, Ešref Jašarević 4/1, Slobodan Dijamant 4.
ŽELJEZNIČAR
Slobodan Kojović 33/6, Rade Paprica 32/6, Ivan Lušić 31/3, Ranko Đorđić 30/2, Hajrudin Saračević 27/5, Josip Čilić 27/1, Miše Mijić 25, Nenad Starovlah 23/1, Zoran Čuljak 23 ,Ivan Radić 22/5, Branislav Berjan 21, Džemaludin Šerbo 17/3, Vlado Komšić 17/2, Božidar Janković 15/7, Dragan Glamočak 14, Edin Bahtić 10/3, Duško Ivanović 9, Dragan Kojović 8, Stojanče Idić 8, Esad Ibrahimović 6, Ivan Cvitanušić 6, Mehmed Baždarević 5, Dragomir Vlaški 4, Siniša Aškraba 2, Selver Jahić 1/1, Emir Grcić 1, Dragan Samardžija 1, Nedim Dautović 1, Vlado Čapljić 1.
RIJEKA
Sergio Makin 34/1, Milan Ružić 32/3, Radojko Avramović 32, Miloš Hrstić 31/3, Edmond Tomić 31/3, Zvijezdan Radin 30/3, Damir Desnica 29/7, Dragoljub Bursać 29/2, Srećko Juričić 29/1, Nikica Cukrov 28/5, Adriano Fegic 26/2, Ive Jerolimov 19/2, Zoran Šestan 13/2, Sava Filipović 10, Milan Bačvarević 10, Salih Durkalić 9, Darko Peranić 9, Željko Mijač 7/1, Ivica Car 6, Milan Radović 5, Miroslav Šugar 4, Edin Jasprica 4, Mauro Ravnić 3, Željko Belić 3, Miroslav Uljan 1.
BORAC
Fuad Đulić 34, Zlatan Arnautović 32/4, Abid Kovačević 31/13, Berislav Buković 31, Muhamed Ibrahimbegović 30/12, Dževad Kreso 30/6, Hikmet Kušmić 30/1, Zoran Smilevski 28/1, Dragan Marjanović 27/6, Vlado Kotur 26, Zvonko Vidačak 25/1, Mirsad Sejdić 23/1, Nenad Lazić 22, Slobodan Kuljanin 17, Izet Redžepagić 15, Drago Bogojević 10, Mensur Bajagilović 5, Predrag Stanarević 5, Miodrag Đurđević 4, Vladimir Todorović 3.
VOJVODINA
Josif Ilić 31/5, Ratko Svilar 31, Vladimir Trifunović 30/3, Đorđe Vujkov 30/2, Čedomir Mićović 28/3, Dragan Bošnjak 28/2, Dragan Todorović 25/3, Đorđe Ćurčić 22/1, Milorad Pilipović 20/1, Miroslav Jakovljević 20, Dragan Šipka 18/1, Jožef Fabri 15/1, Petar Nikezić 14/6, Šandor Mokuš 14, Slobodan Vučeković 13/3, Šandor Nađ 13, Branislav Novaković 12, Vasa Rutonjski 12, Željko Jurčić 11/1, J.Trnić 9, Danilo Mandić 7, Vladan Dimitrić 7, Ivica Radosavljević 6/1, Milenko Dragojević 6, Zlatko Majer 5, Slavko Ličinar 3/1, Rajko Vujadinović 1/1, Zoran Marić 1.
OSIJEK
Ivica Miljković 33, Ratomir Dujković 32, Ivan Šmudla 29/3, Goran Popović 29, Mile Dumančić 28/1, Ivica Grnja 26/4, Ilija Ivković 25, Slobodan Janković 24/4, Srećko Huljić 24, Ivan Lukačević 21/12, Mustafa Hukić 21/3, Marinko Sumić 21, Željko Rodić 19/1, Branko Šarenac 18, Blagoje Ostojić 15/1, Aranđel Todorović 12/1, Ljubomir Petrović 11/1, Mirko Škrinjar 11, Josip Lukačević 11, Stjepan Čordaš 6, Kemal Čelić 2, Zdravko Čulinović 2, Čedomir Maras 1, Dušan Alempić 1.
NAPREDAK
Milorad Jovanović 34/7, Zoran Simović 33, Dušan Pešić 32/6, Nebojša Karamarković 31, Stevan Komljenović 30/7, Milan Babić 30/2, Miladin Pešterac 28/1, Novica Kostić 27/1, Milenko Rajković 24, Željko Janjanin 20, Dragoljub Kostić 19/5, Tomislav Momirović 18, Nedeljko Lukač 17/2, Milomir Jakovljević 15/2, Dragi Hristovski 14, Pavle Jevtić 12/4, Petar Tripković 11, Zoran Vuletić 8, Jovica Škoro 6/2, Enver Heto 6/1, Dragan Čarapić 5, Dragan Tomić 4/2, Dragiša Ilić 2, Novica Vulić 1, Vladan Rajić 1.
PARTIZAN
Aleksandar Trifunović 32/2, Nenad Stojković 31/3, Dževad Prekazi 30/2, Slobodan Santrač 29/14, Nikica Klinčarski 29/3, Borislav Đurović 26, Zvonko Živković 24/4, Boško Đorđević 24/4, Vladimir Lazičić 22, Zvonko Varga 20, Ilija Zavišić 16/2, Petar Borota 16, Refik Kozić 14/3, Tomislav Kovačević 14, Dragan Arsenović 13, Rade Zalad 13, Aranđel Todorović 13, Milovan Jović 11, Jusuf Hatunić 10, Rešad Kunovac 10, Slobodan Pavković 8/1, Pavle Grubješić 7/1, Sead Mašić 5, Zoran Nikitović 5, Miodrag Radović 2, Nebojša Miličić 1.
OLIMPIJA
Predrag Tomić 34, Marko Elsner 32/5, Peter Ameršek 32/4, Milan Ćalasan 31/8, Vukadin Lalović 31, Danilo Perduv 29, Zdenko Iskra 28/1, Ljubiša Dalanović 27, Janez Voljč 26, Vančo Balevski 22/2, Zlatko Klampfer 19, Mihajlo Petrović 17/2, Mehmed Buza 14/8, Zvone Terčič 14, Robert Voljč 12, Slobodan Dogandžić 11, Danilo Mandić 9, Tone Rožič 8/3, Igor Kariž 7, Slobodan Đurić 7, Veljko Tukša 7, Joško Gluić 3, Zoran Matović 2, Momir Brečko 2, Rade Vujnović 2, Darko Domadenik 2, Vatroslav Petrinović 1.
ZAGREB
Milan Šarović 34, Branimir Antolić 33/1, Marijan Čerček 32/4, Drago Rukljač 28/6, Božo Bakota 27/6, Marijan Bradvić 26/1, Josip Čop 26, Drago Tkalec 25, Damir Valec 25, Slavko Kovačić 24/4, Željko Smolek 23/1, Atif Lipovac 23, Milidrag Hodžić 20/1, Mehmedalija Šišić 18, Zvonko Čopor 14/3, Žarko Šetka 12, Stipe Perić 11/1, Neven Rudić 9/2, Branko Godinić 8, Ivica Poljak 7, Dragan Vukadinović 5/1, Zdenko Kafka 2.
OFK BEOGRAD
Zdravko Bukarica 33, Ilija Petković 30/2, Miloš Kostić 29/12, Ljubomir Marić 25/3, Božidar Milenković 24, Miodrag Paunović 23/1, Slobodan Batričević 23, Mirko Mitin 22, Đorđe Ukovski 18/1, Bratislav Đorđević 18, Mirza Kahrović 18, Vladeta Starčević 17, Vladimir Ćulafić 16/3, Dragoljub Ivković 16/2, Đorđe Serpak 15/1, Miloš Ljubenović 15, Milovan Đorđević 14, Dušan Bašić 13/1, Miodrag Đurić 10, Bogdan Turudija 8/1, Ninoslav Zec 8, Dragan Stojiljković 7, Hajrudin Rovčanin 6/1, Radoslav Stanković 5, Nikola Petrov 4/1, Ivica Radovanović 4, Branko Smiljanić 3, Zoran Dmitrić 3, Zoran Cvetanović 2, Goran Skakić 2, Goran Zelenović 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA – ZAPAD
1.Čelik Zenica 30 14 12 4 42:21 40 Ulazi
2.Maribor 30 12 10 8 46:34 34
3.Novi Sad 30 12 10 8 47:36 34
4.Dinamo Vinkovci 30 15 3 12 44:31 33
5.Proleter Zrenjanin 30 13 6 11 45:36 32
6.Bosna Visoko 30 13 6 11 45:48 32
7.Iskra Bugojno 30 14 3 13 38:29 31
8.Spartak Subotica 30 13 4 13 42:41 30
9.Famos Hrasnica 30 9 12 9 31:31 30
10.Leotar Trebinje 30 10 9 11 43:35 29
11.OFK Kikinda 30 9 10 11 26:30 29
12.Rudar Velenje 30 11 6 13 44:49 28
13.Radnik Bijeljina 30 8 11 11 20:28 27 Ispada
14.Segesta Sisak 30 9 9 12 43:53 27 Ispada
15.Rudar Ljubija 30 12 3 15 34:51 27 Ispada
16.Merkator Ljubljana 30 7 3 20 24:61 17 Ispada
Novi članovi: Vrbas Titov Vrbas, Jedinstvo Bihać , Istra Pula i Rudar Trbovlje.

LISTA STRIJELACA:
22 gola – Zrilić (Leotar)
19 golova – Nargilić (Bosna)
14 golova – Kustudić (Rudar V)
13 golova – Dudaš (Novi Sad)
12 golova – Radulović (Čelik)
11 golova – Orman (Iskra)
9 golova – Buza (Čelik), Vještica (Novi Sad), Tunjić (Dinamo), Vit. Samardžija (Rudar Ljubija), Poljanšek (Merkator).

DRUGA SAVEZNA LIGA – ISTOK
1.Vardar Skopje 30 19 5 6 63:30 43 Ulazi
2.Trepča K.Mitrovica 30 17 8 5 27:18 42
3.Radnički Kragujevac 30 15 8 7 46:30 38
4.Galenika Zemun 30 12 12 6 55:36 36
5.Sutjeska Nikšić 30 10 12 8 36:26 32
6.Radnički Pirot 30 15 7 8 43:24 31 (-6)
7.Borac Čačak 30 11 8 11 30:31 30
8.Šumadija Aranđelovac 30 9 11 10 35:38 29
9.Dubočica Leskovac 30 10 9 11 22:32 29
10.Rad Beograd 30 7 14 9 26:29 28
11.Majdanpek 30 9 10 11 28:32 28
12.Teteks Tetovo 30 11 6 13 30:36 28
13.Lirija Prizren 30 10 8 12 35:44 28 Ispada
14.Jedinstvo Bijelo Polje 30 7 12 11 29:32 26 Ispada
15.Budućnost Peć 30 3 8 19 14:44 14 Ispada
16.Tikveš Kavadarci 30 4 4 22 27:64 12 Ispada
Novi članovi: Bor, Priština, OFK Titograd i Pobeda Prilep.

LISTA STRIJELACA:
14 golova – Ringov, Gligorovski (Vardar), M.Radivojević (Radnički K), D.Pavlović (Radnički P)
12 golova – Janićijević (Borac)
11 golova – S.Nikolić (Galenika), M.Panić (Šumadija)
10 golova – Micevski (Vardar), Ljalja (Galenika), M.Đorđević (Radnički P), Stefanović (Dubočica)
9 golova – Pavićević (Galenika).

TREĆI RANG
SLOVENAČKA LIGA
GRUPA ZAPAD
1.Obala Izola 16 10 3 3 31:14 23 Q
2.Vozila Gorica 16 8 6 2 29:15 22 Q
3.Slovan Ljubljana 16 7 6 3 32:14 20 Q
4.Primorje Ajdovščina 16 7 5 4 23:20 19
5.Ilirija Ljubljana 16 6 4 6 20:18 16
6.Kamnik 16 5 6 5 16:23 16
7.Tabor Sežana 16 4 3 9 14:26 12
8.Dolenjska 16 1 7 8 17:34 9
9.Kranj 16 2 4 10 10:28 8

GRUPA ISTOK
1.Mura Murska Sobota 16 9 3 4 38:13 21 Q
2.Rudar Trbovlje 16 8 4 4 27:14 20 Q
3.Lendava 16 7 3 6 26:26 17 Q
4.Drava Ptuj 16 6 5 5 19:19 17
5.Železničar Maribor 16 5 6 5 18:14 16
6.Unior Konjice 16 6 4 6 20:24 16
7.Šmartno 16 5 4 7 16:28 14
8.Kladivar Celje 16 4 4 8 22:29 12
9.Litija 16 3 5 8 13:30 11

SUPERLIGA
1.Rudar Trbovlje 10 6 3 1 24: 6 15 Ulazi
2.Obala Izola 10 6 2 2 21:11 14
3.Mura Murska Sobota 10 5 1 4 19:17 11
4.Lendava 10 4 2 4 10:20 10
5.Vozila Gorica 10 1 4 5 6:11 6
6.Slovan Ljubljana 10 1 2 7 13:38 4

LIGA ZA OPSTANAK – ISTOK
1.Šmartno 10 6 3 1 17: 9 15
2.Drava Ptuj 10 6 2 2 24:15 14
3.Unior Konjice 10 4 2 4 12:19 10
4.Železničar Maribor 10 4 1 5 19:15 9
5.Kladivar Celje 10 2 2 6 13:19 6 Ispada
6.Litija 10 2 2 6 13:21 6 Ispada

LIGA ZA OPSTANAK – ZAPAD
1.Dolenjska 10 7 1 2 16: 7 15
2.Kranj 10 5 4 1 11: 6 14
3.Ilirija Ljubljana 10 6 1 3 22: 8 13
4.Kamnik 10 2 3 5 6:19 7 Ispada
5.Tabor Sežana 10 1 4 5 7:12 6 Ispada
6.Primorje Ajdovščina 10 1 3 6 8:18 5 Ispada

HRVATSKA LIGA – SJEVER
1.BSK Slavonski Brod 26 16 5 5 43:29 37 Q
2.Karlovac 26 14 4 4 37:23 32
3.Metalac Sisak 26 10 11 5 42:26 31
4.Lokomotiva Zagreb 26 10 10 6 37:31 30
5.Valpovka Valpovo 26 12 7 7 48:41 30
6.Belišće 26 11 7 8 38:29 29
7.Zagrebački Plavi Zagreb 26 10 9 7 26:25 29
8.Varteks Varaždin 26 8 12 6 36:23 28
9.MTČ Čakovec 26 11 6 9 31:28 28
10.Borovo Vukovar 26 9 6 11 23:25 24
11.Fruškogorac Ilok 26 8 4 14 30:51 20
12.Graničar Županja 26 5 6 15 30:49 16
13.Slaven Koprivnica 26 5 6 15 38:59 16
14.Slavonija Požega 26 4 5 17 15:44 13

HRVATSKA LIGA – JUG
1.Istra Pula 26 16 8 2 55:32 40 Q
2.Orijent Rijeka 26 14 6 6 33:18 34
3.Solin 26 12 9 5 61:28 33
4.GOŠK Dubrovnik 26 13 7 6 34:19 33
5.Split 26 11 10 5 39:23 32
6.Šibenik 26 12 5 9 48:31 29
7.Jug Dubrovnik 26 10 9 7 36:23 29
8.Neretva Metković 26 10 7 9 31:20 27
9.Jadran Kaštel Sućurac 26 10 7 9 36:32 27
10.Zadar 26 8 10 8 36:31 26
11.Dinara Knin 26 7 9 10 31:30 23
12.Nehaj Senj 26 4 3 19 19:63 11
13.Metalac Šibenik 26 3 4 19 29:79 10
14.Jadran Ploče 26 3 4 19 20:72 10

Finale za prvaka:
BSK Slavonski Brod – Istra Pula
Istra Pula ulazi.

REPUBLIČKA LIGA BOSNE I HERCEGOVINE
1.Jedinstvo Bihać 30 20 8 2 61:27 48 Ulazi
2.Borac Čapljina 30 17 6 7 54:30 40
3.Kozara Bosanska Gradiška 30 15 8 7 42:26 38
4.Rudar Kakanj 30 15 7 8 40:28 37
5.Sloga Doboj 30 10 14 6 40:30 34
6.Lokomotiva Brčko 30 10 10 10 35:32 30
7.Radnički Goražde 30 12 6 12 28:34 30
8.Jedinstvo Brčko 30 9 11 10 31:22 29
9.Borac Travnik 30 9 10 11 31:37 28
10.Zvijezda Gradačac 30 10 7 13 46:36 27
11.UNIS Vogošća 30 10 7 13 39:28 27
12.Drina Zvornik 30 8 11 11 37:42 27
13.Elektrobosna Jajce 30 10 7 13 36:46 27
14.Tekstilac Derventa 30 8 10 12 31:46 26 Ispada
15.OFK Mostar 30 5 8 17 41:64 18 Ispada
16.OFK Prijedor 30 5 4 21 23:67 14 Ispada
Novi članovi: Krajina Cazin, Radnik Hadžići

VOJVOĐANSKA LIGA
1.Vrbas 34 19 11 4 53:21 49 Ulazi
2.Crvenka 34 17 12 5 55:36 46
3.AIK Bačka Topola 34 17 9 8 62:36 43
4.Radnički Bajmok 34 16 11 7 51:31 43
5.Bačka Bačka Palanka 34 16 6 12 58:38 38
6.Dinamo Pančevo 34 14 10 10 52:42 38
7.Hajduk Kula 34 13 9 12 37:43 35
8.Kabel Novi Sad 34 13 8 13 49:48 34
9.Srem Sremska Mitrovica 34 12 9 13 46:38 33
10.Radnički Zrenjanin 34 10 13 11 41:35 33
11.Sever Subotica 34 13 7 14 39:45 33
12.Palić 34 11 11 12 49:57 33
13.Kozara Banatsko Veliko Selo 34 12 8 14 41:39 32
14.Hajduk Beška 34 13 6 15 39:39 32
15.Radnički Kovin 34 13 5 16 44:51 31 Ispada
16.Tekstilac Odžaci 34 7 9 18 37:64 23 Ispada
17.Bačka Subotica 34 6 9 19 35:69 21 Ispada
18.Polet Nakovo 34 3 9 22 29:87 15 Ispada
Napomena: Liga je skraćena na 16 članova
Novi članovi: Slavija Novi Sad, Jedinstvo Novi Bečej …

Kvalifikacije za popunu lige
Slavija Novi Sad - ??? ???
Senta – Jedinstvo Novi Bečej 3:2 1:4

PRVA SRPSKA LIGA
1.Bor Ulazi
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.

PRVA KOSOVSKA LIGA
1.Priština 30 23 5 2 84:27 51 Ulazi
2.REMH Kosovo 30 11 10 9 46:31 32
3.Vlaznimi Đakovica 30 14 4 12 43:28 32
4.GIK Priština 30 12 8 10 48:35 32
5.Đakova Đakovica 30 12 8 10 49:38 32
6.Rudar Kosovska Mitrovica 30 11 9 10 38:35 31
7.Kosovo Polje 30 11 8 11 49:47 30
8.Progres Eksport Prizren 30 11 7 12 48:49 29
9.Fljamurtari Priština 30 9 11 10 45:47 29
10.Balkan Suva Reka 30 10 9 11 36:38 29
11.Kristal Peć 30 10 9 11 38:45 29
12.Crvena Zvezda Gnjilane 30 11 6 13 40:43 28
13.Kosovo Vučitrn 30 11 6 13 45:50 28
14.Borac Uroševac 30 11 6 13 40:51 28
15.Rudnik Kišnica 30 9 6 15 30:42 24
16.Maližgan Klina 30 6 5 19 37:76 17

REPUBLIČKA LIGA CRNE GORE
1.OFK Titograd 26 18 7 1 59:10 43 Ulazi
2.Iskra Danilovgrad 26 16 5 5 54:24 37
3.Lovćen Cetinje 26 12 5 9 42:24 29
4.Tekstilac Bijelo Polje 26 11 7 8 38:28 29
5.Zeta Golubovci 26 11 4 11 37:33 26
6.Čelik Nikšić 26 12 2 12 38:42 26
7.Rudar Pljevlja 26 7 11 8 36:40 24
8.Ulcinj 26 8 8 10 36:45 24
9.Bokelj Kotor 26 7 10 9 37:50 24
10.Mogren Budva 26 10 3 13 38:39 23
11.Petrovac na Moru 26 8 7 11 36:42 23
12.Arsenal Tivat 26 7 9 10 23:42 23 Ispada
13.Dečić Tuzi 26 7 4 15 43:54 18 Ispada
14.Igalo 26 4 6 16 20:44 14 Ispada
Novi članovi: Metalac Titograd, Jedinstvo Bijelo Polje i Mornar Bar
Napomene: Godine 1979 . bio je katastrofalan zemljotres u Crnoj Gori, takmičenje je prekinuto i uz dosta neregularnosti završeno tek 13.jula, znatno kasnije nego prethodnih godina. Bilo je predloga da se liga proširi na 16 klubova, ali takav zahtjev nije dobio podršku Konferencije FS Crne Gore.

MAKEDONSKA LIGA
1.Pobeda Prilep 34 21 6 7 66:33 48 Ulazi
2.Pelister Bitolj 34 18 11 5 56:17 47
3.Belasica Strumica 34 20 5 9 60:36 45
4.Rabotnički Skoplje 34 14 10 10 58:36 38
5.Pobeda Valandovo 34 13 9 12 50:47 35
6.Vardar Negotino 34 14 6 14 50:44 34
7.Borec Titov Veles 34 13 8 13 36:34 34
8.Kožuf Đevđelija 34 12 10 12 45:48 34
9.Bregalnica Štip 34 9 15 10 39:39 33
10.Sloga Skoplje 34 9 14 11 32:41 32
11.Vardar Bogdanci 34 13 6 15 32:43 32
12.11.oktomvri Prilep 34 11 9 14 35:46 31
13.Karaorman Struga 34 10 11 13 33:50 31
14.Osogovo Kočani 34 11 7 16 34:44 29 Ispada
15.Sloga Vinica 34 11 7 16 43:62 29 Ispada
16.Metalurg Skoplje 34 9 10 15 30:37 28 Ispada
17.Jugokokta Skoplje 34 9 9 16 39:50 27 Ispada
18.Transkop Bitola 34 9 7 18 40:64 25 Ispada

ČETRVRTI RANG
REGIONALNA LIGA BIH – SJEVER
1.Krajina Cazin Ulazi
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
Učesnici:
Bratstvo Bosanska Krupa, Krajišnik Velika Kladuša, Bratstvo Gračanica, BSK Banja Luka, Ljubić Prnjavor, Podgrmeč Sanski Most, Mladost Puračić, Borac Bosanski Šamac, Slaven Živinice
Hajduk Orašje Ispada
Rudar Bukinje Ispada
Brčko 72 Ispada
Jedinstvo Odžak Ispada
Naprijed Banja Luka Ispada
OFK Modriča Ispada
Novi članovi: Budućnost Banovići, Sloboda Bosanski Novi, Natron Maglaj, Podrinje Janja, Tekstilac Bihać.

REGIONALNA LIGA BIH – JUG
1.Radnik Hadžići Ulazi
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

PETI RANG
MEĐUOPŠTINSKA LIGA BIHAĆ
1.Tekstilac Bihać Ulazi

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA
1.Sloboda Bosanski Novi Ulazi

MEĐUOPŠTINSKA LIGA DOBOJ
1.Natron Maglaj Ulazi

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BRČKO
1.Podrinje Janja Ulazi

MEĐUOPŠTINSKA LIGA TUZLA
1.Budućnost Banovići 26 19 4 3 66:25 42 Ulazi
2.Partizan Prokosovići 26 12 5 9 38:31 29
3.Željezničar Dobošnica 26 13 3 10 49:43 29
4.Svatovac Poljice 26 11 6 9 43:38 28
5.Bratstvo Bratunac 26 11 5 10 46:40 27
6.Boksit Vlasenica 26 11 5 10 40:35 27
7.Guber Srebrenica 26 10 7 9 33:41 27
8.Radnički Lukavac 26 10 6 10 34:35 26
9.Jedinstvo Kalesija 26 10 6 10 39:44 26
10.Gradina Srebrenik 26 9 7 10 40:40 25
11.Mineral Kozluk 26 9 7 10 31:34 25
12.Mladost Divič 26 9 6 11 42:41 24
13.Sloga Simin Han 26 7 5 14 31:34 19
14.OFK Šekovići 26 3 4 19 21:72 10

MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZENICA

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO

MEĐUOPŠTINSKA LIGA MOSTAR

ŠESTI RANG
GRUPNA LIGA TUZLA – ISTOK
1.6.avgust Milići 22 19 2 1 74:13 40
2.Birač Derventa 22 14 2 6 48:25 30
3.Jedinstvo Roćević 22 11 4 7 52:40 26
4.Polet Kravica 22 12 1 9 38:36 25
5.Borac Gornji Šepak 22 11 2 9 47:39 24
6.Jadar Nova Kasaba 22 9 3 10 37:38 21
7.Radnički Karakaj 22 8 4 10 39:44 20
8.Podrinje Tršić 22 8 4 10 28:35 20
9.Podrinje Voljevica 22 9 1 12 44:49 19
10.Čelopek 22 9 1 12 38:51 19
11.Napredak Donji Šepak 22 8 1 13 33:48 17
12.Cinkarna Potočari 22 0 3 19 13:72 3

SEDMI RANG
OPŠTINSKA LIGA ZVORNIK
1.Bratstvo Grbavci 12 8 3 1 31:12 19
2.Rudar Sase 12 5 4 3 23:18 14
3.OFK Drinjača 12 3 7 2 25:22 13
4.Javor Zalužje 12 4 3 5 17:17 11
5.OFK Trnovica 12 3 4 5 21:26 10
6.Budućnost Pilica 12 4 1 7 21:28 9
7.Sloga Donje Snagovo 12 2 4 6 21:37 8

PRVA OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Prijeko Visoko 18 12 4 2 39:21 28 Ulazi
2.Uskok Dobrinje 18 11 1 6 48:43 23
3.Omladinac Poriječani 18 10 2 6 47:25 22
4.Proleter Tušnjići 18 9 4 5 57:43 22
5.7.april Buci 18 8 5 5 41:31 21
6.Jedinstvo Topuzovo Polje 18 6 4 8 38:30 16
7.Polet Zimča 18 6 4 8 41:36 16
8.Bezbjednost Visoko 18 6 3 9 25:42 15
9.Stanica Visoko 18 4 3 11 28:41 11
10.Mladost Mulići 18 2 2 14 31:83 6

OSMI RANG
DRUGA OPŠTINSKA LIGA VISOKO
1.Poriječani 22 17 1 4 69:23 35
2.Suhaja Buzić Mahala 22 13 5 4 63:42 31
3.Kovina Arnautovići 22 14 3 5 57:38 31
4.Iskra Uvorići 22 12 3 7 57:36 27
5.Radnik Hlapčevići 22 11 3 8 48:59 25
6.Moštre 22 8 6 8 45:52 22
7.Trijumf Podvinjci 22 8 3 11 70:53 19
8.Vratnica 22 6 7 9 46:52 19
9.Budućnost Srhinje 22 6 5 11 48:53 17
10.Zvijezda Liješeva 22 7 2 13 30:63 16
11.Sloga Bskupići 22 6 2 14 31:56 14
12.Dijamant Grđevac 22 3 2 17 26:63 8
Napomena: Moštre isključeno iz takmičenja poslije 20.kola zbog nediscipline.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 02 mar 2011, 13:19

Poštovani prijatelji jedno obaveštenje - na stranici četiri, u dnu, sezona 1962/63 dopunio sam lige Bosne i Hrecegovine, na jednom mestu je sve,zaključno sa podsaverznim ligama. Ima još "sitnica" za doradu - pogledaj post, poput manjih dopuna, ali i apel da sezonu (ne samo tu) obogatimo i opštinskim ligama. Pogledajte, nećete se pokajati.
Ako ste "ZA" možemo i ostale sezone malo uobličiti objediniti sve do čega smo u međuvremenu došli, da ne bude razbacano. To ZA bi ipak moralo biti potkrepljeno novim materijalima (da ne gubimo vreme) - nedostaje nam na "tone" završnih tabela, posebno međupodsavezne i podsavezne lige, da o opštinskimi ne govorim. Potrudimo se zajedno, da nam arhiva bude što sadržajnija, što potpunija.

Kako - uključivanjem još većeg broja saradnika, a ima ih među navijačima klubova.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 02 mar 2011, 14:16

Malao sam "studirao" vremerplov, tažeći rupe, one "ozonske", pa ih, po sezonama iznosim, da malo pomognete, da priču bolje uvežemo.

Idemo redom:

Godina 1946

Malo je podatzaka o okružnim ligama

Sezona 1946/47

Ispod republičke lige su grupne,. ima ih 12 - negde nemamo čak ni učesnike

Sezona 1948/49
Ispod republičke lige igrano u 10 grupa. Tri prvaka Jedinstvo (Visoko), Železničar (Banja Luka) i Podgrmeč (Sanski Most) nisu išli napred. Zašto? Da li je bilo kvalifikacija? Za pomenute grupe, osim sedme u kojoj je pobedila Sloboda iz Tuzle gotovo da i nema podataka.

Republičkoj ligi prethodila su izborni turniri, koji su igrani od 19.marta do 1.aprila. Bosna (Sarajevo), na primer bila u grupi sa Igmanom, Romanijom i Milicionarem.

Pobednici grupa igrali kvalifikacije za republičku ligu

Ponovo primer: Bosna u grupi sa Igmanom, Tesktilcem iz Drewvente i Slopgom iz Doboja.
prvi krug 28.avgusta i 4.septembra

Tekstilac - Sloga
a prvenstva.
Godina 1950

Tabela republičke lige je sa "defektom" imamo podatke potpune samo za četiri prvoplasirana tima. Rang niže su oblasne lige, popunjena samo Tuzla, a Sarjevo, Banja Luka i Mostar još uvek "misaona" imenica.

Godina 1951

Oblesne lige - slika još gora, ni o jednoj od četiri odigrane (Banja Luka, Sarajevo, Mostar, Tuzla) ni reč

Godina 1952

republičko prvenstvo je odigrano po podsavezima (Sarajevo, Tuzla, Mostar i Banja Luka), potom prvaci podsaveza za prvaka republike. Imamo samo ligu Mostarskog podsaveza.

Sezona 1952/53

Nedostaju rezulatti Mostarskog podsaveza

Sezona 1953/54

za ovu sezonu o republičkoj ligi, u jedinstvenom obliku ili kroz podsaveza nema ni jednog podatka.

Sezona 1954/55

U novoformiranu II A zonu plasiralo se, pored Zenice (povratnika iz rasformirane druge liuge) i pet prvoplasiranih timova jedisnrtvene republičke lige i šest timova iz četiri podsavezne lige. Uz prvake (Romaniju, Mladost iz Prijedora, Borac iz Čapljine i Jedinstvo iz Brčkog) i dva drugoplasirana tima (Sloga iz Doboja i Iskra iz Bugojna). Šta je bilo sa dva preostala drugoplasirana tima (Borac iz Bosanske Dubice i Metalac iz Konicva). Da li su bile kvalifikacije ?

Sezona 1955/56

Prvaci podsaveza:
Sarajevo: Železničar, Zenica
Mostar: Velež, Nevesinje
Tuzla: Proleter, Tuzla
Banja Luka: Jedinstvo, Brčko

U viši rang otišli SAMO Jedinstvo (Brčko) i Velež (Nevesinje). Da li su bile kvalifikacije (rezulatti dobrodošli)

Sezona 1956/57

Od četiri podsaveza imam rezulatte samo Tuzlanskog podsaveza
Traži se Sarajevo, Mostar i Banja Luka (deve grupe Istok i Zapad)‚, kao i rezučtati kvalifikacija kroz koje su uspešni bili Neretva (Metković) i Železničar (Zenica)

Sezona 1957/58

Traže se tabele ~IIIrana(podsavezne lige).
Posle kvalifiakcija u Drugu saveznu ligu se plasirao Rudar iz (Kaknaj), a učestvovao i Tekstilac iz Dervente. Ima li neko rezulatte kvalifikacija?

Sezona 1959/60

U kvalifikacijama za ulazak u Drugu saveznu ligu učestvovali su: Železničar (Brčko) i Jedinstvo (Bihać). Pobedilo Jedinstvo.Ima li neko rezultate?

Sezona 1960/61

Republičko prvenstvo je igrano po zonama. Nemam tabelu II A zone u kojoj je pobedila Bosna iz Vikokog. Može li mi neko pomoći?

U provj zoni kvalifikacije za prvaka igrali su Sloga (Doboj) i Boarc (Drvar). pobedila Sloga. Ima li neko rezultate?

Sezona 1961/62

Tabela Međuzonske lige je "sirotoinjska" imam samo kompletne podatke za četiri prvoplasirane ekipe

Sezona 1964/65

Potrebna tabela Međuzonske lige

Sezona 1965/66

Od tabela mešupodsaveznih liga "na lageru" samo Banja Luka

Sezona 1966/67

Traži se tabela Sarajevsko - Tuzlanske zone, kao i rezultati kvalfikacija za ulazak u Drugu saveznu ligu

Sezona 1967/68

Nedostaju mi tabele Banjalučke i Tuzlanske zone

U kvalifikacija za reogranizovane Druge lige (od dve napravljenje četiri) igrali su:

Jedinstvo (Bihać) – Sloven (Trogir) ? - ima li neko rezultate?
Dinamo (Pančevo) – Sloga (Doboj) 1:1 i 2:1

Sezona 1968/69

Traže se tabele Sarajevsko-zeničke i Hercegovačke zone

Sa kimje igarla kvalifikacije Bosna iz Visokog?

Sezona 1969/70

Ponovo nedostaju tabele Sarajevsko-zeničke i Hercegovačke zone

Da li su Igman (konjic) i Unis (Voogšća) igrali u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu?

Sezona 1970/71

Repriza - traže se tabele Sarajevsko - zeničke i Hercegovačke zone

Sezona 1971/72

Ovoga puta jedna više, uz Sarejevsko . zenički i Hercegovačku zonu u "dseficitu" i Tuzlanska zona

Sezona 1972/73

Nedostaje tabela Sarajevsko - zeničke zone

dane
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 mar 2011, 20:10
Kontakt:

PostPostao/la dane » 04 mar 2011, 20:25

neka neko nesto napise o supersampionu jugoslavije ili superkupu jugoslavije koje klubovi su igrali to finale kada gde i protiv koga naravno i rezultati ja znam da su igrali 1969 c.zvezda-dinamo zagreb pa 1972 c.zvezda-hajduk i 1989 vojvodina-partizan kao sampion drzave i pobednik kupa ako neko zna rezultate i finaliste i godine neka ih objavi, isto me zanima i koje godine su igrane utakmice i rezultate u kup prvoligasa ili kup ligasa jugoslavije, i isto tako koje godine i koji klubovi irezultate u letnjoj ligi yu sampiona.
objavite mi bilans rezultata izmedju c.zvezde-dinamo zagreb,c.zvezda-hajduk,partizan-dinamo zagreb,partizan-hajduk tu ukljucujuci i prijateljske meceve meceve igrane u prvenstvu,kupu,kupu prvoligasa,superkupu,i ljetnoj ligi sampiona

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 06 mar 2011, 09:28

1979/80

Regionalna liga grupa Sjever


1. Krajišnik (Velika Kladuša) 30 21 7 2 57:17 49
2. Budućnost (Banovići) 30 19 10 1 74:29 48
3. Bratstvo (Bosanska Krupa) 30 14 9 7 51:23 37
4. Sloboda (Bosanski Novi) 30 15 7 8 47:35 37
5. Mladost (Puračić) 30 14 7 9 59:57 35
6. Tekstilac (Derventa) 30 12 9 9 35:35 33
7. Borac (Bosanski Šamac) 30 12 7 11 46:43 31
8. Bratstvo (Gračanica) 30 10 10 10 41:39 30
9. Ljubić (Prnjavor) 30 11 8 11 32:38 30
10. Natron (Maglaj) 30 11 7 12 36:33 29
11. Podrinje (Janja) 30 9 9 12 48:43 27
12. Slaven (Živinice) 30 11 5 14 44:40 27
13. BSK (Banja Luka) 30 7 12 11 29:41 26
14. Podgrmeč (Sanski Most) 30 7 8 15 30:52 22
15. Tekstilac (Bihać) 30 3 7 20 17:60 13
16. OFK Prijedor 30 1 6 23 13:74 8

MFL Tuzla

1. Rudar (Bukinje) 26 19 4 3 72:29 42
2. Radnički (Lukavac) 26 15 8 3 50:32 38
3. Guber (Srebrenica) 26 14 5 7 62:41 33
4. Radnik (Lipnica) 26 10 7 9 45:36 27
5. Boksit (Vlasenica) 26 10 7 9 44:41 27
6. Omladinac (Đurđevik) 26 9 6 11 48:46 24
7. Partizan (Prokosovići) 26 10 4 12 34:38 24
8. Željezničar (Dobošnica) 26 9 5 12 37:39 23
9. Svatovac (Poljice) 26 10 3 13 48:55 23
10. Jedinstvo (Kalesija) 26 9 5 12 35:42 23
11. Bratstvo (Bratunac) 26 9 5 12 38:46 23
12. Mineral (Kozluk) 26 9 5 12 30:48 23
13. 6. avgust (Milići) 26 10 0 16 35:64 20
14. Gradina (Srebrenik) 26 4 6 16 24:56 14

OFL Zvornik

1. OFK Trnovica 14 13 1 0 38:13 27
2. Cinkrana (Potočari) 13 8 1 4 25:18 17
3. OFK Drinjača 14 8 0 6 30:18 16
4. Sloga (Donje Snagovo) 14 6 0 8 31:22 12
5. Javor (Zalužje) 14 4 3 7 24:26 11
6. Podrinje (Voljevica) 13 5 1 7 23:27 11
7. Budućnost (Pilica) 14 4 1 9 15:40 9
8. Bratstvo (Grbavci) 14 3 1 10 13:33 7

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 09 mar 2011, 09:11

Bosansko-sjeveroistočna zona 1971/72

1. Jedinstvo (Odžak) 34 22 6 6 66:28 50
2. Sloga (Doboj) 34 14 13 7 52:32 41
3. Hajduk (Orašje) 34 15 8 11 49:42 38
4. TOŠK (Tešanj) 34 13 12 9 54:48 38
5. Zvijezda (Gradačac) 34 14 9 11 47:47 37
6. Budućnost (Banovići) 34 14 8 12 45:47 36
7. Radnički (Lukavac) 34 13 8 13 45:47 34
8. Tekstilac (Derventa) 34 11 11 12 45:42 33
9. Drina (Zvornik) 34 12 8 14 39:40 32
10. Natron (Maglaj) 34 13 6 15 34:39 32
11. Modriča (Modriča) 34 14 3 17 46:48 31
12. Borac (Bosanski Šamac) 34 11 9 14 50:53 31
13. Radnik (Lipnica) 34 12 7 15 47:51 31
14. Slaven (Živinice) 34 10 11 13 46:50 31
15. Lokomotiva (Brčko) 34 13 5 16 40:51 31
16. Mramor (Mramor) 34 12 7 15 48:62 31
17. Proleter (Teslić) 34 11 6 17 50:58 28
18. Željezničar (Doboj) 34 10 7 17 40:69 27

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 11 mar 2011, 16:34

Obaveštenje (čast izuzecima - Mikica, Zmaj...) zima (i zimski san) je na izmaku.

Šala (i zbilja) na stranu, potrebna nam je pomoć, sa svim strana kako bi ovaj vremeplov postao celina. Ima dosta praznina, nedorečenog, možda čak i pogrešnog. Deo "rebusa" je i na ovoj stranici vremeplova (malo "severnije" - čitaj gore).

Prosto je neshvatljivo da iz fudbalskog "atara" Sarajeva imamo ovako malo tabela, podsaveznih i nižih liga. Igrane su lige, a tabele se nalaze još uvek sakrivene u monografijama klubova, još tačnije požutelim stranicama starih novina. Kako bi bilo lepo da se, čak i na ovom mestu - u samom forumu jave dobrovoljci za "dežurstvo" u gradskim bibliotekama. gde bi pročešljali stare ukoričene novine. Ja jednu, ti drugu, on treću...

Dok čekamo ne ostaje nim ništa druog do korak napred- novi monolog

Sezona 1979/80 - prvi deo

Prva savezna liga
Vreme: 16. jul 1979 - 29.jun 1980. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 34 19 10 5 54:26 +28 48
2 Sarajevo 34 17 7 10 55:41 +14 41
3 Radnički, Niš 34 14 11 9 49:32 +17 39
4 Napredak, Kruševac 34 13 13 8 41:27 +14 39
5 Hajduk, Split 34 15 8 11 53:44 +9 38
6 Sloboda, Tuzla 34 13 9 12 44:37 +7 35
7 Vardar, Skoplje 34 10 15 9 43:41 +2 35
8 Velež, Mostar 34 13 8 13 44:39 +5 34
9 Željezničar, Sarajevo 34 9 15 10 41:47 -6 33
10 Rijeka 34 12 9 13 34:47 -13 33
11 Budućnost, Titograd 34 10 12 12 34:34 0 32
12 Dinamo, Zagreb 34 9 14 11 43:44 -1 32
13 Partizan, Beograd 34 10 12 12 31:37 -6 32
14 Borac, Banja Luka 34 11 8 15 34:42 -8 30
15 Olimpija, Ljubljana 34 11 8 15 30:45 -15 30
16 Vojvodina, Novi Sad 34 12 6 16 33:53 -20 30
17 Osijek 34 10 9 15 28:34 -6 29
18 Čelik, Zenica 34 5 12 17 22:43 -21 22


Epilog:
• Crvena zvezda (Beograd), prvak
• Sarajevo, Radnički (Niš) i Napredak (Kruševac), učesnici Kupa UEFA
• Dinamo (Zagreb) učesnik Kupa pobednika kupova
Ispali: Čelik (Zenica) i Osijek
Novi članovi: OFK Beograd i Zagreb

Crvena zvezda: Ljukovčan Živan (23/16), Stojanović Aleksandar (11/10) – Jovin Mile (31/1), Krmpotić Zlatko (25/0), Borovnica Zdravko (24/0), Jurišić Ivan (190/), Miletović Dragan (18/0), Nikolić Dušan (16/1), Muslin Slavoljub (15/0), Đurovski Boško (14/1), Jovanović Nikola (14/0) – Repčić Srebrenko (33/7), Blagojević Cvijetin (31/2), avić Dušan (28/11), Petrović Vladijir (28/5), Šestić Miloš (28/4), Filipović Zoran (24/6), Milosavljević Nedeljko (23/3), Milovanović Đorđe (14/3), Savić Radomir (9/3), Stamenković Srboljub (1/0), Mitić Zoran (1/0) i Mitrović Borko (1/0), Ukupno 23 igrača. Trener: Stanković Branko.

Lista strelaca:
17 golova – Safet Sušić (Sarajevo), Dragoljub Kostić (Napredak)
14 golova – Zlatko Kranjčar (Dinamo)
13 golova – Dušan Savić (Crvena Zvezda)
12 golova – Mersed Kovačević (Sloboda), Dragan Okuka (Velež), Ranko Đorđić (Čelik)
11 golova – Zlatko Vujović (Hajduk)
10 golova – Vasil Ringov (Vardar), Milan Radović (Rijeka), Dragan Vujović (Budućnost)
itd.
________________________________________
Druga savezna liga

Istok

1 OFK Beograd 30 14 9 7 50:26 +24 37
2 Radnički, Kragujevac 30 14 9 7 54:31 +23 37
3 Bor 30 16 5 9 42:32 +10 36
4 Galenika, Zemun 30 14 8 8 49:37 +12 34
5 Trepča, Kosovska Mitrovica 30 12 10 8 34:28 +6 33
6 Priština 30 11 11 8 27:25 +2 33
7 Borac, Čačak 30 12 8 10 38:29 +9 32
8 Teteks, Tetovo 30 11 9 10 30:28 +2 31
9 Rad, Beograd 30 12 7 11 41:40 +1 31
10 Sutjeska, Nikšić 30 12 3 15 41:44 -3 27
11 Dubočica, Leskovac 30 7 13 10 24:31 -7 27
12 Radnički, Pirot 30 8 10 12 30:38 -8 26
13 OFK Titograd 30 7 11 12 38:50 -12 25
14 Pobeda, Prilep 30 8 9 13 36:49 -13 25
15 Majdanpek 30 7 10 13 19:38 -19 24
16 Sumadija, Aranđelovac 30 6 6 18 29:56 -27 18

Viši rang: OFK Beograd se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Šumadija (Aranđelovac), Majdanpek i Pobeda (Prilep)
Novi članovi: Sloboda (Titovo Užice), Rabotnički (Skoplje), Lovćen (Cetinje) i Vlaznimi (Đakovica)
Napomena:

Lista strelaca:
19 golova – S.Nikolić (Galenika)
15 golova – **** (Radnički K)
12 golova – Kostić (OFK Beograd), Martać (Trepča)
11 golova – M.Đorđević (Radnički P)
10 golova – Đorđević (Borac) itd.


Zapad

1 Zagreb 30 17 9 4 68:28 +40 43
2 Spartak, Subotica 30 15 7 8 48:27 +21 37
3 Dinamo, Vinkovci 30 15 7 8 50:35 +15 37
4 Iskra, Bugojno 30 15 2 13 51:48 +3 32
5 Maribor 30 13 5 12 47:38 +9 31
6 Vrbas 30 12 7 11 39:36 +3 31
7 Leotar, Trebinje 30 13 5 12 34:32 +2 31
8 Jedinstvo, Bihać 30 12 7 11 38:38 0 31
9 Proleter, Zrenjanin 30 12 7 11 37:37 0 31
10 Rudar, Velenje 30 11 9 10 38:43 -5 31
11 Bosna, Visoko 30 12 6 12 37:38 -1 30
12 Kikinda 30 11 7 12 32:31 +1 29
13 Novi Sad 30 9 7 14 38:53 -15 25
14 Istra, Pula 30 9 5 16 35:61 -26 23
15 Famos, Hrasnica 30 8 6 16 29:36 -7 22
16 Rudar, Trbovlje 30 5 6 18 17:57 -40 16

Viši rang: Zagreb se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Rudar (Trbovlje), Famos (Hrasnica), Istra (Pula), Novi Sad i Kikinda
Novi članovi: Jedinstvo (Brčko), AIK Bačka Topola, Svoboda (Ljubljana) i GOŠ Jug (Dubrovnik)
Napomena:

Lista strelaca:
19 golova – Turčik (Maribor)
18 golova – Kovačić (Zagreb), Đurbuzović (Iskra)
16 golova – Halilović (Dinamo)
14 golova – Nargilić (Bosna)
13 golova – Orman (Iskra)
12 golova – Šišić (Zagreb)
11 golova – Zrilić (Leotar)
10 golova – Đinđić (Vrbas), Radočaj (Jedinstvo) itd.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 11 mar 2011, 16:36

Sezona 1979/850 - drugi deo

REPUBLIČKE LIGE

Treći rang takmičenja - Republičke lige
Prva Srpska liga
1 Sloboda, Titovo Užice 30 17 10 3 54:15 +39 44
2 FAP, Priboj 30 16 10 4 47:22 +25 42
3 Timok, Zaječar 30 12 12 5 49:29 +20 38
4 Kolubara, Lazarevac 30 13 8 8 39:36 +3 34
5 Čukarički, Beograd 30 12 8 10 38:31 +7 32
6 Budućnost, Valjevo 30 12 8 10 40:40 0 32
7 Loznica 30 12 7 11 41:36 +5 31
8 Rudar, Kostolac 30 12 7 11 35:38 -3 31
9 Jastrebac, Niš 30 8 13 9 39:36 +3 29
10 IM Rakovica 30 10 9 10 34:33 +1 29
11 Mačva, Šabac 30 12 4 14 34:33 +1 28
12 Sinđelić, Beograd 30 8 10 12 30:24 +6 26
13 Jedinstvo, Paraćin 30 8 7 15 35:51 -16 23
14 Hajduk Veljko, Negotin 30 7 8 15 21:45 -24 22
15 Topličanin, Prokuplje 30 8 5 17 20:54 -34 21
16 Autoprevoz, Čačak 30 5 7 18 18:50 -32 19

Viši rang: Sloboda (Titovo Užice) se plasirala u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Makedonska liga

1 Rabotnički, Skopje 30 17 12 1 83:32 +51 46
2 Bregalnica, Štip 30 14 9 7 44:23 +21 37
3 Belasica, Strumica 30 15 7 8 43:23 +20 37
4 Pelister, Bitola 30 14 8 8 46:29 +17 36
5 Borec, Titov Veles 30 10 12 8 31:24 +7 32
6 Tikveš, Kavadarci 30 10 11 9 36:32 +4 31
7 Sasa, Makedonska Kamenica 30 9 12 9 30:32 -2 30
8 Kožuf, Đevđelija 30 12 6 12 36:47 -11 30
9 Napredok, Kičevo 30 12 5 13 37:41 -4 29
10 Ljuboten, Tetovo 30 10 8 12 37:48 -11 28
11 Vardar, Negotino 30 9 9 12 37:46 -9 27
12 Vardarski, Bogdanci 30 10 7 13 42:58 -16 27
13 Pobeda, Valandovo 30 10 6 14 38:41 -3 26
14 11.oktomvri, Prilep 30 8 10 12 29:37 -8 26
15 Sloga, Skopje 30 6 10 14 30:50 -20 22
16 Karaorman, Struga 30 6 4 20 27:64 -37 16


Viši rang: Rabotnički (Skopje) se plasirao u Drugu saveznu ligu – Istok
Ispali: Karaorman (Struga) i Sloga (Skopje)
Novi članovi:
• Pobeda (Prilep), povratnik iz Druge savezne lige
• Metalurg (Skopje) i Sloga (Vinica)
Napomena:

Crnogorska liga

1 Lovćen, Cetinje 26 16 7 3 59:22 +37 39
2 Tekstilac 26 12 8 6 42:26 +16 32
3 Rudar, Pljevlja 26 11 5 10 38:28 +10 27
4 Zeta, Golubovci 26 8 10 8 36:36 0 26
5 Mogren, Budva 26 9 8 9 27:27 0 26
6 Iskra, danilovgrad 26 9 7 10 39:40 -1 25
7 Bokelj 26 7 11 8 34:35 -1 25
8 Petrovac, Petrovac na Moru 26 9 7 10 41:48 -7 25
9 Čelik, Nikšić 26 8 8 10 41:48 -7 24
10 Jedinstvo 26 9 6 11 28:32 -4 24
11 Mornar 26 8 8 10 35:50 -15 24
12 Metalac, Titograd 26 7 9 10 25:37 -12 23
13 Ulcinj 26 9 5 12 30:44 -14 23
14 Ibar, Rožaje 26 7 7 12 27:41 -14 21

Viši rang: Lovćen (Cetinje) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali: Ibar (Rožaje) i Ulcinj
Novi članovi: Titeks (Titograd), Jedinstvo i Arsenal (Tivat)
Napomena: Ne slaže se gol razlika u plusu 63, a u minusu 75 golova
Liga Kosova i Metohije
1 Vlaznimi, Đakovica 30 19 8 3 70:21 +49 46
2 Lirija, Prizren 30 19 8 3 62:18 +44 46
3 Đakova, Đakovica 30 15 7 8 39:22 +19 37
4 Budućnost, Peć 30 12 9 9 38:29 +9 33
5 REMH Kosovo 30 14 5 11 45:56 -11 33
6 GIK Priština 30 12 7 11 34:29 +5 31
7 Kosovo, Vučitrn 30 10 9 11 34:47 -13 29
8 Kristal 30 10 7 13 34:48 -14 27
9 Lab, Podujevo 30 9 8 13 38:55 -17 27
10 Balkan, Suva Reka 30 9 8 13 29:46 -17 24
11 Kosovo Polje 30 7 10 13 37:39 -2 24
12 Progres eksport, Prizren 30 10 4 16 42:48 -6 24
13 Crvena zvezda, Gnjilane 30 11 2 17 40:53 -13 24
14 Rudar, Kosov. Mitrovica 30 9 6 15 36:49 -13 24
15 Fljamurtar, Priština 30 6 12 12 23:40 -17 24
16 Besa, Peć (-3) 30 9 8 13 33:43 -10 23
? 634:643
Viši rang: Vlazmnimi (Đakovica) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Istok
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Najbolji strelac:
Hrvatska liga
1 GOŠK-Jug, Dubrovnik 30 15 7 8 43:20 +23 37
2 Varteks, Varaždin 30 15 7 8 47:25 +22 37
3 Solin 30 11 12 7 37:30 +7 34
4 Metalac, Sisak 30 13 7 10 44:40 +4 33
5 Šibenik 30 14 5 11 45:43 +2 33
6 Orijent, Rijeka 30 13 6 11 42:30 +12 32
7 Split 30 14 4 12 40:31 +9 32
8 Belišće 30 11 9 10 32:32 0 31
9 Velebit, Benkovac 30 10 11 9 25:26 -1 31
10 Neretva, Metković 30 11 9 10 32:34 -2 31
11 Valpovka, Valpovo 30 14 3 13 41:50 -9 31
12 Segesta, Sisak 30 11 6 13 30:27 +3 28
13 BSK Slavonski Brod 30 11 6 13 37:36 +1 28
14 Karlovac 30 8 8 14 32:44 -12 24
15 Lokomotiva, Zagreb 30 7 8 15 25:49 -24 22
16 Zagrebački plavi, Zagreb 30 4 8 18 23:56 -33 16

Viši rang: GOŠK Jug (Dubrovnik) se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Zagrebački plavi, Lokomotiva (Zagreb), Karlovac i BSK Slavonski Brod
Novi članovi: Mladost (Petrinja), Zadar, Šparta (Beli Manastir) i Rudar (Labin)
Napomena:

Slovenska liga

1 NK Merkator, Ljubljana 22 16 2 4 72:22 +50 34
2 NK Slovan, Ljubljana 22 12 7 3 47:23 +24 31
3 NK Izola 22 10 6 6 35:27 +8 26
4 NK Železničar, Maribor 22 10 6 6 31:25 +6 26
5 NK Mura, Murska Sobota 22 10 5 7 47:38 +9 25
6 NK Šmartno 22 9 4 9 46:35 +11 22
7 NK Vozila, Nova Gorica 22 7 6 9 20:30 -10 20
8 NK Ilirija, Ljubljana 22 6 6 10 26:38 -12 18
9 NK Lendava 22 7 4 11 21:33 -12 18
10 NK Triglav, Kranj 22 7 4 11 29:46 -17 18
11 NK Drava, Ptuj 22 6 5 11 19:30 -11 17
12 NK Unior, Slovenske Konjice 22 3 3 16 20:67 -47 9

Viši rang: Merkator (Ljubljana), promenio ime u Svoboda se plasirao u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Unior (Slovenske Konjice) i Drava (Ptuj) u Slovenačku zonu - Istok
Novi članovi: Koper i Kladivar (Celje)
Napomena:
Najbolji strelac: Poljanšek (Mercator, Ljubljana) 20 golova

Bosna i Hercegovina

Vreme: 19. avgust 1979. do …


1 Jedinstvo, Brčko 30 19 8 3 55:28 +27 46
2 Kozara, Bosan. Gradiška 30 18 5 7 55:38 +17 41
3 Rudar, Kakanj 30 15 8 7 46:31 +15 38
4 Krajina, Cazin 30 12 10 8 42:32 +10 34
5 Sloga, Doboj 30 12 6 12 26:30 -4 30
6 Borac, Čapljina 30 10 9 11 43:39 +4 29
7 Lokomotiva, Brčko 30 10 9 11 33:35 -2 29
8 Rudar, Ljubija 30 11 6 13 39:36 +3 28
9 Drina, Zvornik 30 8 12 10 36:39 -3 28
10 Elektrobosna, Jajce 30 11 6 13 26:33 -7 28
11 Radnik, Bijeljina 30 9 9 12 32:30 +2 27
12 Borac, Travnik 30 7 13 10 25:35 -10 27
13 Radnik, Hadžići 30 10 7 13 36:48 -12 27
14 Radnički, Goražde 30 9 7 14 38:40 -2 25
15 Unis, Vogošća 30 8 6 16 26:47 -21 22
16 Zvijezda, Gradačac 30 10 1 19 34:50 -16 21

Viši rang: Jedinstvo (Brčko) se plasiralo u Drugu saveznu ligu - Zapad
Ispali: Zvijezda (Gradačac) i Unis (Vogošća)
Novi članovi:
• Famos (Hrasnica) povratnik iz Druge savezne lige
• Krajišnik (Velika Kladuša) i Sutjeska (Foča), prvaci regionalnih liga Sever i Jug
Napomena:
Najbolji strelac:

Vojvođanska liga

Vreme: od 19.avgusta 1979. do 15.juna 1980. godine

1 AIK Bačka Topola 30 18 7 5 51:27 +24 43
2 Bačka, Bačka Palanka 30 14 12 4 59:30 +29 40
3 Radnički, Bajmok 30 15 8 7 43:32 +11 38
4 Sever, Subotica 30 12 7 11 52:44 +8 31
5 Radnički, Zrenjanin 30 10 11 9 29:25 +4 31
6 Agrounija, Inđija 30 10 11 9 34:38 -4 31
7 Dinamo, Pančevo 30 10 10 10 41:41 0 30
8 Srem, Sremska Mitrovica 30 10 10 10 39:40 -1 30
9 Palić 30 12 6 12 39:41 -2 30
10 Kozara, Banat. Veliko Selo 30 12 5 13 35:43 -8 29
11 Crvenka 30 10 8 12 44:42 +2 28
12 Hajduk, Kula 30 10 8 12 35:36 -1 28
13 Slavija, Novi Sad 30 12 2 16 35:36 -1 26
14 Kabel, Novi Sad 30 8 9 13 30:45 -15 25
15 Jedinstvo, Novi Bečej 30 10 3 17 40:54 -14 23
16 Hajduk, Beška 30 5 7 17 24:57 -33 17


Viši rang: AIK Bačka Topola se plasirao u Drugu ligu – grupa Zapad
Ispali: Hajduk (Beška), Jedinstvo (Novi Bečej), Kabel (Novi Sad) i Slavija (Novi Sad)
Novi članovi: Rusanda (Melenci) …
Napomena:

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 11 mar 2011, 16:46

Sezona 1979/80 - treći deo

IV RANG TAKMIČENJA

Regionalna liga

Grupa - Sever

1 Krajišnik, Velika Kladuša 30 21 7 2 57:17 +60 49
2 Budućnost, Banovići 30 19 10 1 74:29 +45 48
3 Bratstvo, Bosanska Krupa 30 14 9 7 51:23 +28 37
4 Sloboda, Bosanski Novi 30 15 7 8 47:35 +12 37
5 Mladost, Puračić 30 14 7 9 59:57 +2 35
6 Tekstilac, Derventa 30 12 9 9 35:35 0 33
7 Borac, Bosanski Šamac 30 12 7 11 46:43 +3 31
8 Bratstvo, Gračanica 30 10 10 10 41:39 +2 30
9 Ljubić, Prnjavor 30 11 8 11 32:38 -6 30
10 Natron, Maglaj 30 11 7 12 36:33 +3 29
11 Podrinje, Janja 30 9 9 12 48:43 +5 27
12 Slaven, Živinice 30 11 5 14 44:40 +4 27
13 BSK Banja Luka 30 7 12 11 29:41 -12 26
14 Podrmeč, Sanski Most 30 7 8 15 30:52 -22 22
15 Tekstilac, Bihać 30 3 7 20 17:60 -43 13
16 OFK Prijedor 30 1 6 23 13:74 -61 8

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Regionalna liga - Jug

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

V RANG TAKMIČENJA

Sever
Međuopštinska liga Tuzla
1 Rudar, Bukinje 26 19 4 3 72:29 +43 42
2 Radnički, Lukavac 26 15 8 3 50:32 +18 38
3 Guber, Srebrenica 26 14 5 7 62:41 +21 33
4 Radnik, Lipnica 26 10 7 9 45:36 +9 27
5 Boksit, Vlasenica 26 10 7 9 44:41 +3 27
6 Omladinac, Đurđevik 26 9 6 11 48:46 +2 24
7 Partizan, Prpkosovići 26 10 4 12 34:38 -4 24
8 Željezničar, Dobošnica 26 9 5 12 37:39 -2 23
9 Svatovac, Poljice 26 10 3 13 48:55 -7 23
10 Jedinstvo, Kalesija 26 9 5 12 35:42 -7 23
11 Bratstvo, Bratunac 26 9 5 12 38:46 -8 23
12 Mineral, Kozluk 26 9 5 12 30:48 -18 23
13 6. avgust, Milići 26 10 0 16 35:64 -29 20
14 Gradina, Srebrenik 26 4 6 16 24:56 -32 14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Bihać
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Banja Luka
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Doboj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Brčko
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Jug
Međuopštinska liga Sarajevo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Zenica
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
Međuopštinska liga Mostar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

"Plače " za dopunama

VI RANG TAKMIČENJA

Međuopštinska liga Sarajevo – Zapad

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Međuopštinska liga Sarajevo – Istok (Goražde, Višegrad, Foča, Rogatica itd)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Međuopštinska liga Sarajevo – Centar


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Grupna liga Tuzla grupa „Istok“:

1 Mladost, Divić
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Pogledaj rang više !

VII RANG TAKMIČENJA

Opštinska liga Visoko

Konferencija Saveza donosi odluku da se stvore jednaki uslovi za sve klubove i da se liga podijeli na “Istočnu” i “Zapadnu” grupu. Ova odluka je donesena radi manjih troškova (relacije)

Zapadna grupa

1 Porječani 18 14 2 2 53:18 +35 30
2 Omladinac, Porječani 18 11 3 4 65:28 +37 25
3 Jedinstvo, Topuzovo Polje 18 10 3 5 48:39 +9 23
4 Polet, Zimča 18 9 2 7 49:35 +14 20
5 Budućnost, Srhinje 18 9 2 7 43:40 +3 20
6 Radnik, Hlapčevići 18 7 5 6 32:31 +1 19
7 Uskok, Dobrinje 18 7 3 8 39:38 +1 17
8 Zvijezda, Lieševa 18 4 5 9 38:48 -10 13
9 Suhaja, Buzić Mahala 18 3 3 12 29:57 -28 9
10 Dijamant, Grđevac 18 1 2 15 16:78 -62 4

Viši rang: Porječani su igrali kvalifikacije za prvaka opštinske lige – izgubili od Proletera iz Tušnjića.
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Dijamant (Grđevac) je isključen iz takmičenja za narednu sezonu u jedinstvenoj opštinskoj ligi zbog slabe organizacije i najlošijih rezultata

Istočna grupa

1 Proleter, Tušnjići 15 9 4 2 47:23 +24 22
2 7. april, Buci 15 10 1 4 36:19 +17 21
3 Gračanica 15 5 8 2 35:28 +7 18
4 Iskra, Uvorići 15 7 3 5 34:32 +2 17
5 Vratnica 15 6 3 6 37:45 -8 15
6 Kovina, Arnautovići 15 4 3 8 37:41 -4 11
7 Stanica, Visoko 15 3 4 8 28:40 -12 10
8 Trijumf, Podvinjci 15 3 4 8 32:54 -22 10
9 Bezbjednost, Visoko 8 1 2 5 19:23 -4 4

Viši rang: Proleter (Tušnjići) je igrao kvalifikacije za prvaka opštinske lige i pobedio Porječane
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Bezbjednost je istupila iz takmičenja poslije jesenjeg dijela

Kvalifikacije za prvaka opštinske lige:
Porječani – Proleter (Tušnjići) 2:2 i 1:2

Opštinska liga Kiseljak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Opštinska liga Ilijaš

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

OFL Zvornik

1 OFK Trnovica 14 13 1 0 38:13 +25 27
2 Cinkarna, Potočari 13 8 1 4 25:18 +7 17
3 OFK Drinjača 14 8 0 6 30:18 +12 16
4 Sloga, Donje Snagovo 14 6 0 8 31:22 +9 12
5 Javor, Zalužje 14 4 3 7 24:26 -2 11
6 Podrinje, Voljevica 13 5 1 7 23:27 -4 11
7 Budućnost, T… 14 4 1 9 15:40 -25 9
8 Bratstvo, Grbavci 14 3 1 10 13:33 -20 7

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Opštinskih liga, poput ovih (nekompletnih) je bilo dvadesetak. Dodajte neku.

Mikica
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 jul 2010, 21:29
Kontakt:

PostPostao/la Mikica » 13 mar 2011, 10:05

Tuzlanska zona 1967/68
1. Jedinstvo (Brčko) 26 17 4 5 59:28 38
2. Sloga (Doboj) 26 15 5 6 52:26 35
3. Natron (Maglaj) 26 13 5 8 63:37 31
4. Jedinstvo (Odžak) 26 13 5 8 50:34 31
5. Tekstilac (Derventa) 26 11 6 9 35:47 28
6. Zvijezda (Gradačac) 26 11 5 10 34:51 27
7. Mramor (Mramor) 26 8 10 8 56:49 26
8. TOŠK (Tešanj) 26 9 6 11 49:44 24
9. Slaven (Živinice) 26 10 4 12 32:42 24
10. Modriča (Modriča) 26 11 1 14 48:49 23
11. Budućnost (Banovići) 26 8 7 11 33:44 23
12. Rudar (Bukinje) 26 7 7 12 34:52 21
13. Borac (Bosanski Šamac) 26 6 7 13 39.46 19
14. Lokomotiva (Brčko) 26 6 2 18 30.72 14

Medjuzonska liga 1964/65
1. Bosna (Visoko) 26 18 6 2 58:19 42
2. Bratstvo (Travnik) 26 14 7 5 48:18 35
3. Bosna (Sarajevo) 26 15 5 6 58:45 35
4. Pretis (Vogošća) 26 13 5 8 60:53 31
5. Jedinstvo (Brčko) 26 11 5 10 48:37 27
6. Borac (Bosanski Šamac) 26 12 3 11 42:37 27
7. Rudar (Ljubija) 26 11 4 11 52:39 26
8. Zsk (Zenica) 26 12 1 13 45:42 25
9. Iskra (Bugojno) 26 9 6 11 38:59 24
10. Igman (Ilidža) 26 9 5 12 46:52 23
11. Partizan (Sarajevo) 26 8 6 12 30:35 22
12. Sloga (Doboj) 26 10 2 14 42:54 22
13. Radnik (Bijeljina) 26 5 5 16 34:70 15
14. Rudar (Kreka) 26 4 2 20 29:69 10


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.