KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1315
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 15 jun 2023, 22:24

2sb1996 je napisao/la:
15 jun 2023, 22:19
Koja je to Smajiceva agencija?
Zubac potpisao, placate i ABA2 pozivnicu definitivno. Zubac je dobio lovu vecu nego je ijedan nas igrac imao u ovoj sezoni placu.

@melloo Promo je dovodio amerikance jer je trener Ninic provjeren po tom pitanju i zna pogoditi amerikanca jer ima dobre veze i agente a i skautira dobro. Nama je npr Littlea doveo ove sezone. A pomaze i klubovima na Eurocup razini
mislim Rising Stars da se zove, bezveze skroz ne znam da zastupa i jednog iole ozbiljnijeg igraca
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

lumani
Postovi: 14925
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la lumani » 15 jun 2023, 22:40

InatSilniBosanski je napisao/la:
15 jun 2023, 22:24
2sb1996 je napisao/la:
15 jun 2023, 22:19
Koja je to Smajiceva agencija?
Zubac potpisao, placate i ABA2 pozivnicu definitivno. Zubac je dobio lovu vecu nego je ijedan nas igrac imao u ovoj sezoni placu.

@melloo Promo je dovodio amerikance jer je trener Ninic provjeren po tom pitanju i zna pogoditi amerikanca jer ima dobre veze i agente a i skautira dobro. Nama je npr Littlea doveo ove sezone. A pomaze i klubovima na Eurocup razini
mislim Rising Stars da se zove, bezveze skroz ne znam da zastupa i jednog iole ozbiljnijeg igraca
Kako bezveze a glavni Play Repke ;)

Avatar
MElloo
Postovi: 13043
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MElloo » 16 jun 2023, 12:58

Vidim bh basket pise da bi mogli Bozovic Zahiragic i Ilic zajedno s Pandzom.Rotacija na C Bozovic Sejfic bi bila daleko najbolja u nasoj ligi i sigurno top 3 u aba 2

lumani
Postovi: 14925
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la lumani » 16 jun 2023, 14:06

MElloo je napisao/la:
16 jun 2023, 12:58
Vidim bh basket pise da bi mogli Bozovic Zahiragic i Ilic zajedno s Pandzom.Rotacija na C Bozovic Sejfic bi bila daleko najbolja u nasoj ligi i sigurno top 3 u aba 2
Pandža je magnet za mnoge mlade igrače ,ako su pametni doći će u KK Bosnu :thumbup: dobar je projekat u najavi,samo da ne bude opet za 6 mjeseci,nema se love ,folovi,golovi.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54707
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 16 jun 2023, 14:08

lumani je napisao/la:
16 jun 2023, 14:06
MElloo je napisao/la:
16 jun 2023, 12:58
Vidim bh basket pise da bi mogli Bozovic Zahiragic i Ilic zajedno s Pandzom.Rotacija na C Bozovic Sejfic bi bila daleko najbolja u nasoj ligi i sigurno top 3 u aba 2
Pandža je magnet za mnoge mlade igrače ,ako su pametni doći će u KK Bosnu :thumbup: dobar je projekat u najavi,samo da ne bude opet za 6 mjeseci,nema se love ,folovi,golovi.
Kanton Sarajevo uz neke sponzore konačno izdvajaju sredstva.. trebalo bi biti ok u okviru ovog budžeta. Nije ništa specijalno ali možemo biti konkurentni u ABA 2 ligi, samo se ne smije fuliti sa igračima.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1315
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 17 jun 2023, 00:15

MortemHz je napisao/la:
16 jun 2023, 14:08
lumani je napisao/la:
16 jun 2023, 14:06
MElloo je napisao/la:
16 jun 2023, 12:58
Vidim bh basket pise da bi mogli Bozovic Zahiragic i Ilic zajedno s Pandzom.Rotacija na C Bozovic Sejfic bi bila daleko najbolja u nasoj ligi i sigurno top 3 u aba 2
Pandža je magnet za mnoge mlade igrače ,ako su pametni doći će u KK Bosnu :thumbup: dobar je projekat u najavi,samo da ne bude opet za 6 mjeseci,nema se love ,folovi,golovi.
Kanton Sarajevo uz neke sponzore konačno izdvajaju sredstva.. trebalo bi biti ok u okviru ovog budžeta. Nije ništa specijalno ali možemo biti konkurentni u ABA 2 ligi, samo se ne smije fuliti sa igračima.
pa kad uzmes u obzir ove zadnje godine znacajan je to iznos, ja bi volio da neko ispred kluba izadje u javnost u neki intervju ili da se sazove sluzbena press konferencija kad Barbaric zvanicno ude u klub te da se navijacima pojasne neke stvari, mene najvise zanima uloga Meridiana kao naslovnog sponzora, Barbaric je jak lik on tu pricu uz pomoc sponzora i kantona moze sigurno sam izgurati, ali ako si vec naslovni sponzor onda bi trebalo da se "isprsis".



kako god ja sam gotovo siguran da ce ovo napokon biti prava prica i da cemo vec u ovome periodu uzivati u dovodenju igraca i pripremnim utakmicama, a nadam se i vjerujem u ovu ekipu ljudi da ce pametno birati i kvalitetno se pripremiti, nisam nesto puno pratio ABA 2 tu nam sigurno @2sb moze vise reci, ali meni djeluje da je liga mrvicu opala od one godine kad su Sparsi igrali finale, ova Ekipa Krke koja je osvojila mi je nista specijalno ne znam kako ce dovoditi, ali apsolutno sa ovim rosterom nemaju sta traziti u ABA 1.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

FoSte95
Postovi: 12813
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FoSte95 » 17 jun 2023, 06:08

InatSilniBosanski je napisao/la:
17 jun 2023, 00:15
MortemHz je napisao/la:
16 jun 2023, 14:08
lumani je napisao/la:
16 jun 2023, 14:06


Pandža je magnet za mnoge mlade igrače ,ako su pametni doći će u KK Bosnu :thumbup: dobar je projekat u najavi,samo da ne bude opet za 6 mjeseci,nema se love ,folovi,golovi.
Kanton Sarajevo uz neke sponzore konačno izdvajaju sredstva.. trebalo bi biti ok u okviru ovog budžeta. Nije ništa specijalno ali možemo biti konkurentni u ABA 2 ligi, samo se ne smije fuliti sa igračima.
pa kad uzmes u obzir ove zadnje godine znacajan je to iznos, ja bi volio da neko ispred kluba izadje u javnost u neki intervju ili da se sazove sluzbena press konferencija kad Barbaric zvanicno ude u klub te da se navijacima pojasne neke stvari, mene najvise zanima uloga Meridiana kao naslovnog sponzora, Barbaric je jak lik on tu pricu uz pomoc sponzora i kantona moze sigurno sam izgurati, ali ako si vec naslovni sponzor onda bi trebalo da se "isprsis".



kako god ja sam gotovo siguran da ce ovo napokon biti prava prica i da cemo vec u ovome periodu uzivati u dovodenju igraca i pripremnim utakmicama, a nadam se i vjerujem u ovu ekipu ljudi da ce pametno birati i kvalitetno se pripremiti, nisam nesto puno pratio ABA 2 tu nam sigurno @2sb moze vise reci, ali meni djeluje da je liga mrvicu opala od one godine kad su Sparsi igrali finale, ova Ekipa Krke koja je osvojila mi je nista specijalno ne znam kako ce dovoditi, ali apsolutno sa ovim rosterom nemaju sta traziti u ABA 1.
Pa ako već kontaju igrati ( i platiti ) ABA2 ligu onda naravno da će dovoditi jače igrače da se ekipa bori za ABA ligu. Nije to sada neki vau kvalitet ABA2 lige da kažeš da ti neke ogromne pare trebaju.
I nadam se da će ukinuti ove prozore vwćeć da se igra normalno kao i svaka liga, pogotovo ako zaista Bosna bude igrala ABA2 ligu
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18010
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la akisarajevo92 » 17 jun 2023, 06:20

FoSte95 je napisao/la:
17 jun 2023, 06:08
Pa ako već kontaju igrati ( i platiti ) ABA2 ligu onda naravno da će dovoditi jače igrače da se ekipa bori za ABA ligu. Nije to sada neki vau kvalitet ABA2 lige da kažeš da ti neke ogromne pare trebaju.
I nadam se da će ukinuti ove prozore vwćeć da se igra normalno kao i svaka liga, pogotovo ako zaista Bosna bude igrala ABA2 ligu
sumnjam da ce ukidati taj format takmicenja jer se pokazalo kao pun pogodak, od tv prenosa pa do toga da ekipe trose znatno manje na putovanja i organizacije utakmica
Don't believe the hype.

neroazzurni
Postovi: 909
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la neroazzurni » 17 jun 2023, 08:51

plus nesmetano igras domace prvenstvo...dosta je prednosti ovog balona tako da to ostaje sigurno
tu je najvaznije biti domacin zavrsnice turnira a Bosna ima sve preduslove za to

samo sto se tice rostera bojim se da Sejfo, Bozo, Zahiragic i ta klapa su skroz pogresna prica, nikakav faktor za nesto vise
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la DaVinci » 17 jun 2023, 10:19

josip-pandza-za-raport-zelimo-najbolje-domace-igrace-ali-bosna-nece-biti-niciji-bankomat
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1394
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AvantiBL » 17 jun 2023, 18:31

neroazzurni je napisao/la:
17 jun 2023, 08:51
plus nesmetano igras domace prvenstvo...dosta je prednosti ovog balona tako da to ostaje sigurno
tu je najvaznije biti domacin zavrsnice turnira a Bosna ima sve preduslove za to

samo sto se tice rostera bojim se da Sejfo, Bozo, Zahiragic i ta klapa su skroz pogresna prica, nikakav faktor za nesto vise
Uh, polako, da bi se bio domaćin turnira, treba debelo dobar dzep imati, to je baš preveliki zalogaj za debitantsku sezonu, Bosna bi se trebala boriti, ako bude igrala Aba 2 da za početak organizuje jedan od ligaških turnira, pa polako vremenom će se doći do organizacije završnice turnira.
Helios, Sutjeska, Zlatibor, MZT, uz njih Široki i Borac, to su sve jako ozbiljne ekipe (pogotovo prve 4) i trebaće se jako puno para da bi se moglo igrati sa njima.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

Kompromis
Postovi: 2667
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Kompromis » 17 jun 2023, 18:57

Bosna će biti jedan od favorita uz Suboticu za osvajanje AbA 2... koliko sam cuo vec su dogovoreni bozovic i ilic, a pregovara se i sa curevcem i zubcem, a takodjer ostaje pasalic... aba 2 liga bi ove godine trebala biti najlosija i zadnjih par godina i prilika za ulazak u ABA 1 se mora ako ima sansa vec ove godine ganjati jer ce Subotica zbog strasnih finansija biti prvi favorit ali oni imaju problem zbog pravila o maksimalnom broju klubova iz jedne drzave jer je realno da ni ove godine ni jedan srpski tim ne ispadnr iz ABA 1...

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1315
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 17 jun 2023, 18:59

AvantiBL je napisao/la:
17 jun 2023, 18:31
neroazzurni je napisao/la:
17 jun 2023, 08:51
plus nesmetano igras domace prvenstvo...dosta je prednosti ovog balona tako da to ostaje sigurno
tu je najvaznije biti domacin zavrsnice turnira a Bosna ima sve preduslove za to

samo sto se tice rostera bojim se da Sejfo, Bozo, Zahiragic i ta klapa su skroz pogresna prica, nikakav faktor za nesto vise
Uh, polako, da bi se bio domaćin turnira, treba debelo dobar dzep imati, to je baš preveliki zalogaj za debitantsku sezonu, Bosna bi se trebala boriti, ako bude igrala Aba 2 da za početak organizuje jedan od ligaških turnira, pa polako vremenom će se doći do organizacije završnice turnira.
Helios, Sutjeska, Zlatibor, MZT, uz njih Široki i Borac, to su sve jako ozbiljne ekipe (pogotovo prve 4) i trebaće se jako puno para da bi se moglo igrati sa njima.
pa da bi igrao tu bezveznu ligu ako je nisi izborio moras je pretplatiti wildcardom, nista se ne sekiraj legendo :bih:
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

neroazzurni
Postovi: 909
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la neroazzurni » 17 jun 2023, 20:11

domacin zavrsnice se odredi tek na kraju, to obicno bude klub koji ima najvece ambicije da udje u aba1, nemojte misliti da svi zele, tu se lomi medju 2-3 kluba ostali su statisti
Bosna ako ima ambiciju za aba1 to nije problem, Sarajevo kao grad ima sve da to i ostvari...medjutim pitanje je ima li, da li je to ova sezona
ako je doveden Pandza da povede sa sobom svoju ekipu plus Curevac i Sejfo i takvi igraci bojim se da ce djaba platiti wildcard, ovdje raja haman pa ne prati aba2, nije to sad krema kosarke ali daleko su od tamo nekih Heliosa i Zlatibora, ozbiljne su to ekipe

ali dobro, ovo su samo nagadjanja, kad se krene slagat roster vidjet cemo ambicije Bosne
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1394
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AvantiBL » 17 jun 2023, 20:37

InatSilniBosanski je napisao/la:
17 jun 2023, 18:59
AvantiBL je napisao/la:
17 jun 2023, 18:31
neroazzurni je napisao/la:
17 jun 2023, 08:51
plus nesmetano igras domace prvenstvo...dosta je prednosti ovog balona tako da to ostaje sigurno
tu je najvaznije biti domacin zavrsnice turnira a Bosna ima sve preduslove za to

samo sto se tice rostera bojim se da Sejfo, Bozo, Zahiragic i ta klapa su skroz pogresna prica, nikakav faktor za nesto vise
Uh, polako, da bi se bio domaćin turnira, treba debelo dobar dzep imati, to je baš preveliki zalogaj za debitantsku sezonu, Bosna bi se trebala boriti, ako bude igrala Aba 2 da za početak organizuje jedan od ligaških turnira, pa polako vremenom će se doći do organizacije završnice turnira.
Helios, Sutjeska, Zlatibor, MZT, uz njih Široki i Borac, to su sve jako ozbiljne ekipe (pogotovo prve 4) i trebaće se jako puno para da bi se moglo igrati sa njima.
pa da bi igrao tu bezveznu ligu ako je nisi izborio moras je pretplatiti wildcardom, nista se ne sekiraj legendo :bih:
Ne sekiram se, i Borac je tu pozivnicu platio prije 3 godine tako da sam upućen u sve ;)
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1315
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 18 jun 2023, 02:07

neroazzurni je napisao/la:
17 jun 2023, 20:11
domacin zavrsnice se odredi tek na kraju, to obicno bude klub koji ima najvece ambicije da udje u aba1, nemojte misliti da svi zele, tu se lomi medju 2-3 kluba ostali su statisti
Bosna ako ima ambiciju za aba1 to nije problem, Sarajevo kao grad ima sve da to i ostvari...medjutim pitanje je ima li, da li je to ova sezona
ako je doveden Pandza da povede sa sobom svoju ekipu plus Curevac i Sejfo i takvi igraci bojim se da ce djaba platiti wildcard, ovdje raja haman pa ne prati aba2, nije to sad krema kosarke ali daleko su od tamo nekih Heliosa i Zlatibora, ozbiljne su to ekipe

ali dobro, ovo su samo nagadjanja, kad se krene slagat roster vidjet cemo ambicije Bosne
a mozda ti jarane ne pratis dovoljno nasu kosarku, ti svi nabrojani su doktori kosarke za polovnjake iz regiona koje mi godinama gledamo, uostalom svi su oni igrali i vise nego pristojno u toj famoznoj ABA 2 ligi pogledaj statistiku.

bas treba gurati tu pricu sa nasim igracima roster onaj sto je moj drug @Ghuraba nabrojao sigurno je sposoban tako sta, mene ovaj projekat najvise raduje zbog toga sto sa jednim Bh. timom u ABA 1 dosta bi se stvari pokrenulo nabolje, pa uzmi u obzir da imamo nerealno jak nacionalni tim, kad uzmes u obzir kakva nam je klubska kosarka i kako nasi igraci moraju traziti sansu u drugim zemljama
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Kompromis
Postovi: 2667
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Kompromis » 18 jun 2023, 06:47

Pandza je nažalost trener koji ne voli američke igrace, a jedan od razloga je sto ne zna 5 rijeci engleskog pa da u startu sebi ne otezava, ali da bi usao u ABA 1 ligu morati ce dovesti barem dvojicu kvalitetnijih na roster domacih igraca...

Itekako su bozovic, ilic, zahiragic, zubac i sl dobri za nivo ABA 2 lige i to su igraci za gornji esalon lige ali za titulu i plasman u ABA 1 morati ce dovesti nekog brutalnog playa i nekog igraca sto pokriva pozicije 3-4, a ne bi zgoreg bilo tražiti i nekog sutera ubicu za tri poena ali otom potom da vidimo prvo koga ce od domacih igraca dovesti...

Para ce napokon imati jer Dubravko nemilice ulaze, a tu je i blizu pola miliona KM od Kantona Sarajevo koliko je predviđeno budzetom i projektima...

neroazzurni
Postovi: 909
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la neroazzurni » 18 jun 2023, 09:24

sve je to OK ali treba malo realnosti
Bosna dvije godine zivi samo zbog entuzijazma jednog covjeka koji je i predsjednik i ekonom i cistacica u klubu
sad bi vi preko noci aba ligu

aba liga zahtjeva puno vecu organizaciju kluba, kako finansijski tako i strukturno...nije to bas okupi nase polovnjake plus dva crnca i eto ga
Sparsi su i to pokusali, pa i bolje od toga pa opet nikad nista

dobar primjer je MZT, ulupane pare da se plasiraju u aba1, ulupane pare da se odigra sezona i opet ispali...i sta sad, valja par godina dolaziti sebi


Bosna mora organizacijski ojacati, stabilizovati klub, biti faktor u nasoj ligi a onda ABA1 je prirodni put jer to KK Bosna i grad Sarajevo trebaju
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15122
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la irfo » 18 jun 2023, 10:00

neroazzurni je napisao/la:
18 jun 2023, 09:24
sve je to OK ali treba malo realnosti
Bosna dvije godine zivi samo zbog entuzijazma jednog covjeka koji je i predsjednik i ekonom i cistacica u klubu
sad bi vi preko noci aba ligu

aba liga zahtjeva puno vecu organizaciju kluba, kako finansijski tako i strukturno...nije to bas okupi nase polovnjake plus dva crnca i eto ga
Sparsi su i to pokusali, pa i bolje od toga pa opet nikad nista

dobar primjer je MZT, ulupane pare da se plasiraju u aba1, ulupane pare da se odigra sezona i opet ispali...i sta sad, valja par godina dolaziti sebi


Bosna mora organizacijski ojacati, stabilizovati klub, biti faktor u nasoj ligi a onda ABA1 je prirodni put jer to KK Bosna i grad Sarajevo trebaju
Ne može se MZT poredit s Bosnom, Bosna ako udje u ABA 1 ovaj grad je toliko željan košarke da će uz minimalan marketing Bosna u toj prvoj sezoni biti najgledanija u toj ligi.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

FoSte95
Postovi: 12813
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FoSte95 » 18 jun 2023, 12:51

Polako ne treba se zalijetati i maštati velike snove. Za početak sastaviti roster koji če biti dovoljan za gornji dio tabele a kasnije tokom sezone vidjeti kakve su šanse za ABA ligu.
Tu se moramo onda i mi navijači uključiti sa brojem gledatelja na domaćim mečevima u našoj ligi i kupoviti članskih karata
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.