FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
Cora1946
Postovi: 914
Pridružen/a: 04 feb 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cora1946 » 18 avg 2023, 17:59

Aduka87 je napisao/la:
18 avg 2023, 17:50
Cora1946 je napisao/la:
18 avg 2023, 17:42
MortemHz je napisao/la:
18 avg 2023, 17:23


Mi više ne bi bili nosioci u prvom pretkolu lige prvaka, upravo su nas Torpedo i Milsami najviše koštali.
Zadnje 3 sezone ispadanje 2 puta u prvim pretkolima i jedna sezona bez izborene Europe :facepalm:
Imamo jos play off protiv Celtica i trece pretkolo protiv Batea. Jel se iz ovih 5 sezona racuna koeficijent za narednu godinu?
Brise se 1.500 bodova iz sezone 18/19, tako da u slj sezonu ulazis sa koef 6.500.
To je to, hvala :salut:
90!

zagorski
Postovi: 7806
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 18 avg 2023, 18:06

Yebo li vas hinjski vise da vas yebo, koji podanicki mentalitet.
Ok, uspjeli,bolje rade od nas bla,bla…, ali nekakvo glorificiranje i cestitavanje uzpovskom klubu i pa niste normalni fkt. Klub koji je nastao na projektu Uzp i iza kojeg stoji fasisticka politika,klub ciji navijaci psuju drzavu u kojoj zive itd., i sad da ih mi hvalimo i nesta cestitavamo ma fujjjj!

Avatar
NazorUso
Postovi: 3955
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 18 avg 2023, 18:26

"Cestitavali" ili ne, ljudi su napravili nesto o cemu smo svi mi sanjali. To samo lud covjek nece cijeniti !
S deuge strane nek nam to bude podstrek i pokazatelj da i mi tezimo tome. Da zbijemo redove, odstranimo eventualne kancere (Varesanovici npr :D ) i dostignemo i prestignemo njihov neosporan uspjeh.
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
Lecler
Postovi: 2473
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 18 avg 2023, 18:36

E jesmo pali k.rcu za uši. Što se tiče evrope.
ISTINA ZA VEDRANA!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2023, 18:39

Cora1946 je napisao/la:
18 avg 2023, 17:42
MortemHz je napisao/la:
18 avg 2023, 17:23
bordobijelisampion je napisao/la:
18 avg 2023, 17:19

Nama je koef. dobro pao nakon Torpeda, Milsamija, itd.
Najbolji primjer za ovo što pričaš je Genk i kakvu su (ne)sreću imali.
Mi više ne bi bili nosioci u prvom pretkolu lige prvaka, upravo su nas Torpedo i Milsami najviše koštali.
Zadnje 3 sezone ispadanje 2 puta u prvim pretkolima i jedna sezona bez izborene Europe :facepalm:
Imamo jos play off protiv Celtica i trece pretkolo protiv Batea. Jel se iz ovih 5 sezona racuna koeficijent za narednu godinu?
Ma ja a u 5 godina ti bi mogao sebi jednom dozvoliti da ispadneš odmah u prvom pretkolu, sve ostalo je loše
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5928
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 avg 2023, 18:43

zagorski je napisao/la:
18 avg 2023, 18:06
Yebo li vas hinjski vise da vas yebo, koji podanicki mentalitet.
Ok, uspjeli,bolje rade od nas bla,bla…, ali nekakvo glorificiranje i cestitavanje uzpovskom klubu i pa niste normalni fkt. Klub koji je nastao na projektu Uzp i iza kojeg stoji fasisticka politika,klub ciji navijaci psuju drzavu u kojoj zive itd., i sad da ih mi hvalimo i nesta cestitavamo ma fujjjj!

Upravu si.. i lahko je trosit drzavne pare za koje nes odgovarat i onda govorit dobro se radi..

Al definitivno ima dosta gresaka koje klub pravi, kao i mi navijaci..

Trosimo puno igraca
Trosimo puno ljudi u ss
Trosimo puno para na igrace koji nikakvog ucinka nemaju
Klub Mirvic/Tan trebaju napravit neku vrstu suradnje da nam
Cardif posudi igraca, ili ga da a oni placaju platu (kosto je bilo sa Benkom)
NADAT SE DA CE IBRICIC I ROZMAN BITI PRIHVACENI OD NAVIJACA I DA CE SVOIM RADOM NATJERAT NAVIJACE DA DOLAZE U STO VECEM BROJU NA TRBINE I DA IMAJU BEZREZERVNU PODRSKU

MORA SE U AKADEMI radit svake godine bolje i bolje, moramo pravit igrace tako dobre da 1 -2 odma u skacu u nas seniorski tim i to medju prvih 15 igraca a da jos 3-4 budu tako dobri da timovi kao zeljo velez pa i zrinjski placu da im ih posudimo

Nesmiju se dovodit ljudi poput cicka ayle sabrine cak i da imaju kvalitet to da rade MIRVIC MORA ZNAT DA DOVEDE NA TE POZICIJE TIPOVE KOJI ZNAJU RADIT SVOJ POSAO KAO PRVO A KAO DRUGO KOJI CE BIT PRIHVACENI OD NAVIJACA I OD JAVNOSTI..

Ja stvarno podrzavam 1000% ROZMANA I IBRICICA, al sigurno ako Ibricic dovede nekog Guzinu odma ide jebomu dzeko mater cuvo Dzeku djecu itd..STO JE ZAMENE NE PRIHVATLJIVO I TO NE PODRZAVAM I DA CU GLEDAT GLOBALNO KAKO COVJEK RADI, plus on nije se okotio u vucijem **** ispod tranzita..

Mirvic mora prepoznavat ovakve stvari nogomet u Evropi posebno istocnoj nije samo sport i sto rece mehanivic u arabi izgubis oni kazu nema veze insAllah sutra je next game isto u americi nemozes ispast iz lige sport se svodi ko unas kad se zakolje ovan za razanj.

Mora se pazit NARAVNO TIPOVI KO MAMIC (TOPIC MI BACA NA NJEG SAMO MINUS NE ZNANJE)KOJI NEJEBU NIKOG NI 5% a znaju radit svoj poso 200 hiljada puta bolje od tipova kao sto je ibricic hadzic bice neki manji broj protiv al znaju da nemogu sanjim izac na kraj jer je kreten nad kretenima al svi znamo da covjek zna o sportu i sportske i nesportske stvari..

Podplacivpo vrhovniog sudiju vrhovnog suda hrvadke,sta je za njeg vico smetljar ili elvedin begic stjuardesa
Zadnja izmjena: Pitar6785, dana/u 18 avg 2023, 19:02, ukupno mijenjano 1 put.

Amcho1
Postovi: 855
Pridružen/a: 23 nov 2022, 23:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Amcho1 » 18 avg 2023, 18:46

zagorski je napisao/la:
18 avg 2023, 18:06
Yebo li vas hinjski vise da vas yebo, koji podanicki mentalitet.
Ok, uspjeli,bolje rade od nas bla,bla…, ali nekakvo glorificiranje i cestitavanje uzpovskom klubu i pa niste normalni fkt. Klub koji je nastao na projektu Uzp i iza kojeg stoji fasisticka politika,klub ciji navijaci psuju drzavu u kojoj zive itd., i sad da ih mi hvalimo i nesta cestitavamo ma fujjjj!
Vala si u pravu 100%. Zato nam se prikazuje film o veličanju četnika u sred Sarajeva, a sve iz razloga podaničkog mentaliteta. Klub sa nazivom hrvatski športski klub, a čiji navijači okreću leđa himnoj BiH od mene neće nikada dobiti čestitke, nek im čestita ko hoće, a 100% je sigurno da je obrnuta situacija da ni oni ne bi čestitali nama.

Od jučer na ovom PDF se više piše o Zrinjskom nego o Sarajevu i iskreno predlažem svima koji ih izdižu, hvale i koji im čestitaju da se presele na njihov PDF i nastave provoditi svoje aktivnosti., a nas što ćemo kao dobiti šećer ostavite na miru da čitamo i pišemo o Sarajevu.

Poruka mom Sarajevu, neka ti Zrinjski ne bude uzor kako se radi, odaberi za uzor neki veliki klub, a koji je zasnovan i funkcioniše isključivo na sportskom segmentu.

ZRINJSKI U GRUPAMA - SPLETOM SRETNIH OKOLNOSTI. :bih:
Samo realno, samo iskreno, samo objektivno, samo istina, samo FK Sarajevo, od malena za sva vremena Sarajevo ljubavi jedina.

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 18 avg 2023, 20:22

Ćureć budi najbolji trener Sarajeva do sada. Nemoj nas razocarati.
Mislim da je vrijeme da idemo naprijed. Isfurali smo sva previranja, blamaze, bojkote, stalna mijenjanja trenera, mijenjanje igrackog kadra... Idemo sad biti najbolji, stabilni i na terenu i na tribini.
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 18 avg 2023, 21:34

Sta je fazon, da ga zovete "Ćureć"? Zar bas svakom moramo dati nadimak neki?
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Lucas
Postovi: 3332
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 18 avg 2023, 21:40

ShofaII je napisao/la:
18 avg 2023, 20:22
Ćureć budi najbolji trener Sarajeva do sada. Nemoj nas razocarati.
Mislim da je vrijeme da idemo naprijed. Isfurali smo sva previranja, blamaze, bojkote, stalna mijenjanja trenera, mijenjanje igrackog kadra... Idemo sad biti najbolji, stabilni i na terenu i na tribini.
Sve je do njega, rezultat je najvažniji i on ce mu suditi. Nadam se da je za ovo vrijeme u Sarajevu uvidio na koje igrace ce se najviše osloniti, ko ce mu ciniti kostur ekipe, koga ce na kojoj poziciji koristiti i koju ce formaciju forsirati. Tuzla i Velež ce nam u narednoj sedmici dosta toga reci.

Avatar
tabba77
Postovi: 2435
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 18 avg 2023, 22:12

Neće nama ni Tuzla ni Velež ništa reći, kratak je period prošao da možeš očekivati bilo šta. Možda nakon reprezentativne pauze ovo što si nabrojao se iskristališe ali i tad će biti oscijacija u igri. Nije lahko poslije 6 mjeseci jaranskog odnosa sa šefom prilagoditi se novom šefu koji traži red rad i disciplinu.
Simonu možeš dati ocjenu tek na kraju sezone, a do tada pružiti maksimalnu podršku i njemu i cijelom timu.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
OsmanhodzicBuco
Postovi: 1928
Pridružen/a: 26 sep 2015, 21:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmanhodzicBuco » 18 avg 2023, 22:29

Fudbal je ozbiljan posao, za uspjeh je potreban proces, kontinuitet. Moras imati ozbiljno posvecene ljude u svakom segmentu kluba. Tuzno je kad ti dodje strucnjak iz Njemacke, i ode nazad prije nego je kofere raspremio, predsjednica vodi virtualni zivot, a glavni baja visi u Aqui kad je u Bosni.
Treba zasukati rukave i organizovati klub. Rozman i Ibricic su dobra prica, ali treba jos puno kvalitetnih ljudi, menagera, na drugim pozicijama, koji ce dobiti plan i zadatke za naredni period.
Super je sto imamo investitora, bolje nego da ga nemamo, ali treba puno ozbiljnije pristupiti. I onda kao nagradu imas dobru lovu kad udjes u grupnu fazu nekog takmicenja u Europi.

Avatar
OsmanhodzicBuco
Postovi: 1928
Pridružen/a: 26 sep 2015, 21:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmanhodzicBuco » 18 avg 2023, 22:45

ElCartel11 je napisao/la:
18 avg 2023, 21:34
Sta je fazon, da ga zovete "Ćureć"? Zar bas svakom moramo dati nadimak neki?
Zbog takvih bi ja ponekad najradije sa praznog juga da gledam utakmicu. Kulturno hendikepirani, egoisticni mentalni patuljci, uvijek ih ima na desetine na tribini.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2130
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 19 avg 2023, 00:07

Fino je to objasnio Rožman u podcastu. Cilj je uspostaviti sistem na svim poljima, u i oko Kluba. Kad svaki aspekt bude radio kako treba, kruna toga je taj rezultat. Lijepo je on to rekao, nije rezultat da ćemo sad nešto dovesti, pa nešto iskamijati na kraju. Mora se znati red na svakom nivou, sve to će na kraju donijeti rezultat.

Moraš uložiti u Akademiju, u treneru, uslove, edukacije itd. Rezultat je "gotov" i pismen igrač, koji je spreman da zaigra za prvi tim. Samim tim, prvi tim je na dobitku, jer dobijaš svježu krv, mladog igrača željnog uspjeha, te na kraju, možeš od njega dobro i zaraditi. Zato u Akademiji moraš imati stručno osoblje, koje će uložiti u to dijete, ne samo na terenu, već i van njega. Ne možeš posijati nešto, ne brinuti se o tome, ne zalijevati i očekivati da ćeš dobiti neki plod.

Što se tiče samog tima, moraš tačbo znati kakvog igrača dovodiš, prvo s ljudske strane, pa onda s igračke. Također, moraš znati koji profil igrača tražiš, da li je pogodan za taj stil fudbala itd. Ne možeš nakrcavati nasumično igrače, pa na kraju razmišljati hoćeš li se morati krpiti. Mislim da tu neće biti problema, jer Rožman tačno zna šta mu treba za sistem i strašno mi se sviđa što je perfekcionist.

Uprava mora biti sprega između svih linija, povlačiti konkretne poteze koji su u interesu isključivo Kluba.
Navijači moraju isto tako sve podržati i stvarati pozitivnu energiju i davati podršku.

Sve kad se ovo spoji, tu mora doći rezultat. To je onaj sistem, koji bošnjo ne može da "svari" i koji misli da sve može preko noći. Zato smo tu gdje jesmo nakon 10 lutajućih godina.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5928
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 19 avg 2023, 00:09

Ja se nebi iznenadio da Rozman prekrizi ili betonira na klupi Penu, ako on bude se ponaso koda je na turniru, somo me interesuje kako bi nato reagovao Mirvic.

Poznavajuci slovence (slican mentalitet njemaca ) nebi me zacudilo da par zvjezda koje budu glumile ronaldinja nabije nogom..

Sto se tice tc i veleza treba bit realan da je previse malo vremena da se njegov rukopis vidi, ali se mogu amaterske stvari ispravi.. tipa zute kartone od strane ziljkica, da se smanji broj faulova sa strane (skraceni korneri) kao i korneri. Jer bez obzira koliko on da uigrava branjenje prekida mnogo je lakse raditi uigrat preventivu preventivu.

Ali nije nerealno ocekivat da drugo dodavanje od naseg golmana do stopera i stopera do srednjeg reda krila ide brze.. to ako uspijemo i stopere rasporedi kako treba (mislim minutazu) mi mozemo uzet i tc i velez (bio bi zadovoljan i sa 4bobe)

Al bez obzira na sve Rozmana MORAMO podrzat cak da nedaj boze kiksne na obje.. al ako bi uzeli i 2 boda u ovoj situaci je mnogo bolje nego da konkurentima davamo pun plijen..

Ja cu sigurno podrzat rozmana taman kad bi nas nedaj boze atalantazirali tc i velez

Avatar
H8Z7
Postovi: 4707
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 19 avg 2023, 00:40

GalileoGalilei je napisao/la:
19 avg 2023, 00:07
Fino je to objasnio Rožman u podcastu. Cilj je uspostaviti sistem na svim poljima, u i oko Kluba. Kad svaki aspekt bude radio kako treba, kruna toga je taj rezultat. Lijepo je on to rekao, nije rezultat da ćemo sad nešto dovesti, pa nešto iskamijati na kraju. Mora se znati red na svakom nivou, sve to će na kraju donijeti rezultat.

Moraš uložiti u Akademiju, u treneru, uslove, edukacije itd. Rezultat je "gotov" i pismen igrač, koji je spreman da zaigra za prvi tim. Samim tim, prvi tim je na dobitku, jer dobijaš svježu krv, mladog igrača željnog uspjeha, te na kraju, možeš od njega dobro i zaraditi. Zato u Akademiji moraš imati stručno osoblje, koje će uložiti u to dijete, ne samo na terenu, već i van njega. Ne možeš posijati nešto, ne brinuti se o tome, ne zalijevati i očekivati da ćeš dobiti neki plod.

Što se tiče samog tima, moraš tačbo znati kakvog igrača dovodiš, prvo s ljudske strane, pa onda s igračke. Također, moraš znati koji profil igrača tražiš, da li je pogodan za taj stil fudbala itd. Ne možeš nakrcavati nasumično igrače, pa na kraju razmišljati hoćeš li se morati krpiti. Mislim da tu neće biti problema, jer Rožman tačno zna šta mu treba za sistem i strašno mi se sviđa što je perfekcionist.

Uprava mora biti sprega između svih linija, povlačiti konkretne poteze koji su u interesu isključivo Kluba.
Navijači moraju isto tako sve podržati i stvarati pozitivnu energiju i davati podršku.

Sve kad se ovo spoji, tu mora doći rezultat. To je onaj sistem, koji bošnjo ne može da "svari" i koji misli da sve može preko noći. Zato smo tu gdje jesmo nakon 10 lutajućih godina.
Nije da ne može "svariti" već ne želi. Mi smo kao nacija nažalost takvi da gledamo lični ispred kolektivnog interesa, što bi neki mali koji je pritom talentovan igrao ispred sina od moga jarana (ovo je najbanalniji primjer). Još kad se doda da smo poprilično neuki i volimo o svemu pričati i praviti se da znamo onda dobiješ takav rezultat koji je vidljiv po rezultatima našeg kluba i čemu potom čuđenje?
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Lucas
Postovi: 3332
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 19 avg 2023, 00:43

Jakirovicu je nakon preuzimanja Zrinjskog trebalo godinu i pol dana da prepiša ligu i umalo izbori grupnu fazu Konferencijske lige, stotinke ga djelile.

NajvecaRadosti
Postovi: 6546
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 19 avg 2023, 01:28

Sportske pisu da je Edin Julardzija iz Domzala pred potpisom
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Sanchez87hz
Postovi: 720
Pridružen/a: 11 feb 2023, 13:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sanchez87hz » 19 avg 2023, 01:39

tabba77 je napisao/la:
18 avg 2023, 22:12
Neće nama ni Tuzla ni Velež ništa reći, kratak je period prošao da možeš očekivati bilo šta. Možda nakon reprezentativne pauze ovo što si nabrojao se iskristališe ali i tad će biti oscijacija u igri. Nije lahko poslije 6 mjeseci jaranskog odnosa sa šefom prilagoditi se novom šefu koji traži red rad i disciplinu.
Simonu možeš dati ocjenu tek na kraju sezone, a do tada pružiti maksimalnu podršku i njemu i cijelom timu.
Ok da je tek dosao i da treba vremena,al ne igras neki derbi tipa u Mostaru ili na sugavici,pa TC se jedva spasila ispadanja prosle sezone,to treba da se dobije bez trenera kad pogledas nas igracki kadar i njihov,tako da sve osim pobijede za mene razocarenje.Jakirevic kad dodje u Rijeku nije mu trebalo 6 mjeseci da nesto napravi,i kako mi se cini slabo je gubio od nekih ekipa sa dna tabele.

Lucas
Postovi: 3332
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 19 avg 2023, 01:49

NajvecaRadosti je napisao/la:
19 avg 2023, 01:28
Sportske pisu da je Edin Julardzija iz Domzala pred potpisom
Ofanzivni vezni, 22 i po godine, 1 gol u seniorskom/prvoligaškom fudbalu, neki dan protiv Mure.Prije dva mjeseca je prešao iz Dinama na posudbu u Domžale, ne znam odakle sad ovo ?

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.