IndependenT je napisao/la: ↑25 sep 2023, 10:25"Igrači il vi razjebite klanove ili ćemo ih mi razjebat"
To je bila poruka juga jucer!

Vidjelo se već od Rahića da je pored nedovoljne kvalitete i spreme igrača možda to i najveći problem našeg tima.
Moderator/ica: GracanicaAA
IndependenT je napisao/la: ↑25 sep 2023, 10:25"Igrači il vi razjebite klanove ili ćemo ih mi razjebat"
To je bila poruka juga jucer!
Sa ovom sezonom u tom procesu, vise od dvije i po sezone bi bio u ovom rangu takmicenja. Ova i sljedeca sezona da vratimo navedene dugove. Nakon toga nesto vece ulaganje u tim u skladu s budzetom bez ranijih obaveza za dugove i sezona borbe za ulazak u PL. To je neka projekcija napretka prirodnim tokom. Prije toga, moze biti isforsirano, a preko toga predugo.
Kakve veze ima vračanje dugova sa ne zalaganjem,ne trčanjem,ne borbom,kitoboljom na terenu ,bez žara,trke,želje da daš sve od sebe!!! Ovdje se piše da igrači ponašanjem i odnosom prema klubu,terenu su jako loši! Shvatam da nemaš kvalitet ko Mesi,al brate potrči,bori se,zapni.. oni ništa ko kite,i kakve veze to ima sa vračanjem duga! I da sad uprava kaže napadamo Pl s kim da je napaneš sa Žunom i Vardom i ostalim tarabama! Trpimo i previše ove neznalice i ko fol igračine! I još sad klanove spominjete to jedino mogu biti klanovi Babinjci protiv ostalih!dinodino2019 je napisao/la: ↑25 sep 2023, 12:11Ovo treba isprintati i zalijepiti na zapadnoj tribini kod onih imbecila koji gledaju samo rezultat. Znači svaki dan ovo treba čitati, nije klub samo rezultatu seniorskom pogonu, klub se mora riješiti svih ovih dugova, napraviti kompleks na kojem će sve selekcije moći trenirati i onda očekivati konkretne rezultate. Zenička nestrpljivost je da što prije idemo u Premijer ligu odnosno korak naprijed pa nazad dva, uvijek iste greške pravimo. Ne trebamo ulazit u Premijer ligu dok ne odblokiramo račun, ne riješimo dug prema UIO i dug prema onima koji nisu stavili blokadu na račun i tačka!!!Steelman je napisao/la: ↑25 sep 2023, 11:47Hoce li biti ova sezona uspjesna ili neuspjesna zavisi od tog hoce li klub u ovoj sezoni uspjeti vratiti dug prema UINO. Posebno zbog toga sto kamata na taj dug konstantno raste i to bi morao biti prioritet za ovu sezonu.
Vecina se primila za teren k'o zelje za jufku. Razumijem i to, fudbal je srz, ali ne smiju se zbog tog degradirati svi dosadasnji napori. Mnogi zele da zmire kako bi ljudi iskljucivo zbog terena dolazili na stadion. Cak se osjete pretenzije kod nekih da udjemo u Premijer ligu bez obzira na dugove i skroman budzet za takvo takmicenje. Takav nacin razmisljanja nas vodi ka tome da smo onda dzabe krecili.
Treba malo spustiti loptu na zemlju!
Sve dok klub ne ocisti dugove, bar ove ostale dugove mimo onih prema Poreznoj upravi i prema javnim preduzecima, ne mozemo ocekivati da ce sav fokus kluba biti na sportskom segmentu. Samim tim i ambicije su umanjene. Kad klub vrati te dugove onda ce fokus moci biti iskljucivo na teren. Vracanje tih dugova prema UINO i povjeriocima koji nisu blokirali racun kluba, ali koji i dalje imaju tu mogucnost sto i dalje predstavlja odredjenu prijetnju, moze se ocekivati vjerovatno tek nakon naredne sezone. Ova sezona je prilika da se ocisti dug prema UINO i naredna da se ocisti ostatak tih neblokiranih dugova, a zatim bi se budzet oslobodio od takvih obaveza. Tad klub vec ima prilicno cistu situaciju.
Nakon toga, reprogram koji vraca Grad ide svojim tokom, dok za otpis duga prema JP se mora naci nacin da se i to do kraja zavrsi, te ostaje taj sporni dug prema Poreznoj upravi koji ce se morati rjesavati putem novog reprograma. Vjerovatno ce taj posljednji dug biti jedina realna dugorocna obaveza kluba. Ipak, tad ce se klub mimo tog zadnjeg duga moci okrenuti u potpunosti sportskom segmentu, naravno uz dizanje nivoa rada omladinskog pogona. Kad kazem da ce se moci u potpunosti okrenuti terenu, to i dalje podrazumijeva racionalno poslovanje. Koliki budzet klub bude imao toliko ce i moci ulagati, a ne da se opet zaduzuje. Medjutim, bez dugova i sa organizacionim napretkom neminovno je i da budzet dodatno raste.
Kad se nekad ulazilo u borbu, gledala se komplet slika, ne samo deblokirati racun nego ciscenje kluba od svih dugova kako bi mogao disati punim plucima. Stoga, prioritet mora biti vratiti i ostale dugove kako bi klub objektivno mogao povecati rezultatske ambicije. Iako trenutno nemam najbolji uvid u cinjenicno stanje kluba, ali moja prognoza je da na kraju sezone 2024/25 mozemo imati poprilicno cistu situaciju da onda klub gradi budzet koji ce znaciti da napadamo ulazak u Premijer ligu i da ulazimo na velika vrata s ambicijama. Po meni je prirodan tok da Premijer ligu napadnemo u sezoni 2025/26 i tad uostalom kad odlucimo onda i da udjemo, te da to bude pocetak lijepe price kojoj Čelik pripada kad se bori za trofeje i Evropu. Ipak, poznavajuci nas vjerujem da ce taj napad biti vec naredne sezone, jer mi kao navijaci i simpatizeri ubrzavamo takav proces i stvaramo atmosferu da nesto moramo i prije vremena. I ja bih se s tim slozio ako vratimo navedene dugove, ali ako ne vratimo onda nije dobar scenarij da ih vracamo iz Premijer lige, jer lako to ode u drugi plan i tako kad se preskacu obaveze je i put novih zaduzenja. Prije svega moramo razmisljati u interesu kluba. Klub raste postepeno i treba izdrzati jos koju sezonu da bi dosle puno ljepse naredne decenije. Ne vrijedi klati kravu za dvije kile mesa.
U nasoj ligi imamo trenutno najbolji primjer kako ne treba raditi. Sloboda gleda da udje u visi rang pod svaku cijenu. Doveli su svog Senada Sarajlica pardon Mujkanovica. Imaju svoje dugove, losu organizacionu strukturu, politika se tu pita, kupili su mir medju navijacima i kad udju na taj nacin u Premijer ligu opet ce igrati nebitnu ulogu dok se ne srozaju jos vise. Čelik je bio takav klub da se zadovoljava mrvicama vise od dvije dekade dok su ga grobari glabali do kosti i Čelik vise ne smije biti takav klub.
Čelik ima svoj zdrav put, treba to istrpiti jos malo da bi imali klub kakav zelimo imati. Prema tome, od strucnog staba i ekipe uvijek treba zahtijevati da daju svoj maksimum, jer brane boje kluba i to je neupitno. Od kantona do ove lige ekipa se izmjenila mnogo, tako ce biti i do Premijer lige. Napredak to zahtijeva i to je normalno. Ipak, klub ima svoje dugorocne ciljeve, te ce se u potpunosti moci okrenuti sportskom segmentu tek kad stekne preduslove o kojima sam pisao i svako od nas mu moze u tome pomoci kontinuiranim clanstvom, kupovinom karata i podrskom na stadionu, ucescem u programima, sponzorstvom, volonterskim radom, konstruktivnom kritikom, sugestijama, idejama itd. Svi zajedno kao crno-crvena zajednica moramo toga i dalje biti svjesni i nastaviti tim nacinom djelovanja.
Sljedeci cilj mora biti rjesavanje duga prema UINO u toku ove sezone i to je ono sto i vi kao forumasi ovdje trebate potencirati. Kad je fokus na prioritetima onda sigurno svi zajedno usmjeravamo proces ka zdravom putu.
Za kraj cu pohvaliti otvaranje novog fan shopa, bitno je da se u tim segmentima rada napreduje. Reprezentativno to izgleda, veoma lijepa prica!
moSa likČe!
Ma neću uopće da vjerujem da ovo može biti problem. Mislim, ovo je priča mjerodavna za vrtić (možda nam neki naši igrači i jesu na tom nivou).avenija je napisao/la: ↑25 sep 2023, 13:55IndependenT je napisao/la: ↑25 sep 2023, 10:25"Igrači il vi razjebite klanove ili ćemo ih mi razjebat"
To je bila poruka juga jucer!![]()
Vidjelo se već od Rahića da je pored nedovoljne kvalitete i spreme igrača možda to i najveći problem našeg tima.
Da bi se spriječilo 4 2 4 u praksi i kampovanje 10ke gore, ti si imao dobar prijedlog, da se igra 4 3 3. Sa time se slažem totalno, jer očigledno 10ku boli qrac za prijenosom lopte na polovinu protivnika, jedino je to do sad odradio Tabaković kako treba.AllGunsBlazing je napisao/la: ↑25 sep 2023, 14:29Nije sve bas tako crno ni bijelo. Problem je sto taj isti plajmaker, zbog neke takticke prirode, stoji predaleko od ostatka veznog reda. Fakticki igra drugog spica. I onda nema nikakvog utjecaja na igru, osim sto vrsi visoki presing zajedno sa spicem. Kao sto Truhlo napisa, mi igramo 4-2-4.
Ako cemo pricati konkretno o ovoj utakmici, najmanje je podbacio Ali, medjutim on igra lose vec duze vremena pa se na njemu koplje lomi. Podbacio je prvi Vardo, pa Sivac i Hrelja, sva trojica su medju boljim igracima Celika, podbacio je Zuna koji je proslu odigrao dobro kao i Karalic. Kad kazem za Sivca i Hrelju mislim na glupe greske kod golova, oni jesu odigrali korektno, ali dzaba kad zbog njihovih gresaka moras ganjati dva gola razlike, a protivnik to iskoristi da se valja.
Dakle petorica koji su najgore odigrali su oni koji su do sad dobro igrali. I opet ta petorica imaju najvise utjecaja u nasoj igri, kakva god da je ona. Krivite trenera sto je pokusao sa nekim rezervama, a standardni, kljucni i najiskusniji igraci odigrali katastrofalno.
Cekaj je li Begic izaso cini mi se to ga je onaj udario na Istoku ili ja gresim onda ??AllGunsBlazing je napisao/la: ↑25 sep 2023, 08:40Meni nije toliko bitna gledljivost koliko zalaganje na terenu. Jednostavno mora svaki igrac dati sve od sebe. Vise kretanja, vise borbe.
Uzet cu primjer Alija jucer. Imao je dvije situacije u kojima se vidi da nesto nije ok. Jednom je bio onaj traljavi sut, drugi put neko proigravanje za Hrelju. U obje situacije je morao mnogo brze da igra, ali on je stajao sekundu ili dvije sa loptom, pa je onda krenuo. Oko njeg nije bilo nikoga. Za sta mu je tu trebala snaga? Ja uopste nisam pobornik tog da mora u teretanu, vec da mora u glavi skontati sta on zeli, jer ovako ocigledno ne zeli biti fudbaler. I da to nije igrac koji je dao nekoliko golova van 16 metara i to odlicnih golova, ja bih rekao da je pitanje snage, ali nije.
Drugo, ide Sivac sa loptom, Karalic samo stoji. Karalic mora da se krece paralelno sa Sivcem, a Zuna (ili bilo koji drugi ofanzivni vezni) i Vardo (ili bilo koji drugi centralni vezni) moraju prici da rasterete Sivca i da ima otvorenu opciju za dodati ako je udvojen. U nasoj ekipi uopste nema trokuta, nema kretanja u trokut, nema rotacija.
Isto tako, jucer je Begic zamjenjen, a meni je bio bolji i od Varde i od Zune. Zamjenjen je cisto zato sto ovi imaju vise iskustva.
Kako sam čuo, Begić je zamijenjen jer nije dobio dozvolu od doktora da nastavi zbog jakog udarcaBatistutA19 je napisao/la: ↑25 sep 2023, 15:51Cekaj je li Begic izaso cini mi se to ga je onaj udario na Istoku ili ja gresim onda ??AllGunsBlazing je napisao/la: ↑25 sep 2023, 08:40Meni nije toliko bitna gledljivost koliko zalaganje na terenu. Jednostavno mora svaki igrac dati sve od sebe. Vise kretanja, vise borbe.
Uzet cu primjer Alija jucer. Imao je dvije situacije u kojima se vidi da nesto nije ok. Jednom je bio onaj traljavi sut, drugi put neko proigravanje za Hrelju. U obje situacije je morao mnogo brze da igra, ali on je stajao sekundu ili dvije sa loptom, pa je onda krenuo. Oko njeg nije bilo nikoga. Za sta mu je tu trebala snaga? Ja uopste nisam pobornik tog da mora u teretanu, vec da mora u glavi skontati sta on zeli, jer ovako ocigledno ne zeli biti fudbaler. I da to nije igrac koji je dao nekoliko golova van 16 metara i to odlicnih golova, ja bih rekao da je pitanje snage, ali nije.
Drugo, ide Sivac sa loptom, Karalic samo stoji. Karalic mora da se krece paralelno sa Sivcem, a Zuna (ili bilo koji drugi ofanzivni vezni) i Vardo (ili bilo koji drugi centralni vezni) moraju prici da rasterete Sivca i da ima otvorenu opciju za dodati ako je udvojen. U nasoj ekipi uopste nema trokuta, nema kretanja u trokut, nema rotacija.
Isto tako, jucer je Begic zamjenjen, a meni je bio bolji i od Varde i od Zune. Zamjenjen je cisto zato sto ovi imaju vise iskustva.
Ma dice to dobro treba malo i sabura i adaotacije na ovu ligu ali nije mi jasno ljudi bi odmah Pavica koji nikav rezultatski trenerski usopeh nema,ja sad tvrdim sve sto je u Celiku uradio one pobjede je vecinom namjesteno tj placeno tada .Ja njeg ko covjeka volim ali kvalitst sad on da ima ne bi uvjek bio u Zupaniji Hrvatskoj i ovdje nesto u Kaknju i Vitszu i iz Sirokog otkaz dobio nakon 5 kola.
Duvnjak tacno luta sa sastavom ali on je mlad trenwr neiskusan bice i on dobar i treba covjeka maximalno podrzat i okrenit se pravim ciljevima u ovoj sezoni i uzivat kako klub raste ,uprava fantasticno radi ,vidimo po Fan shopu samo ,doci ce i ljestvica za PL i naravno od ovih pola nece moci igrat.
Mislim da je to odlaskom u kanton i resetom kluba izumrlo. Ne daj Boze ako nije, u sto opet kazem itekako ne vjerujem, odmah opet sve ispocetka.
Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 2 gosta.