Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

thulkazal
Postovi: 2539
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la thulkazal » 14 okt 2023, 23:44



I neko spomene Izrael i demokraciju i zapadne vrijednosti :facepalm:

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la CarlitoBrigante » 14 okt 2023, 23:44

avenija je napisao/la:
14 okt 2023, 23:40
Cesto procitam ne isplati se izraelu ulazit u rat sa cijelim islamskim svijetom. Nekako mi nerealno djeluje ta recenica pa nisu oni Amerika.
Je li ima neko samo da napise stanje i brojnost vojske Turske, Pakistana i Zidova.

Nekako mi nerealno djeluje da moze jedan Izrael sa pisljivih 9 miliona stanovnika u istu recenicu sa Turskom od 85 miliona ili Pakistanom od 250 miliona. Pa Pakistan bi treebao da ima vise vojnika nego zidova sto postoji. Malo mi je to nejasno pa sam Pakistan je za Zidove po snazi vojske NATO ili ja nesto ne kapiram.
Turska je u NATO-u tako da neće ziher kontra Amera. Saudijci isto ne žele kontra Amera. Iran je jak, ali mislim da ni oni nisu toliko ludi da riskiraju toliko.

Ostaju militanti tipa Hezbollah i slični, plus eventualno Fatah.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4728
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Kajzer10 » 14 okt 2023, 23:45

A zasto bi zaratili Pakistan ili Turska sa Izraelom pa je to pitanje relevantno?

Avatar
Evander
Postovi: 14509
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Evander » 14 okt 2023, 23:45

I ovi fakat misle da sa ovakvim stavovima ce nesto pozitivno postici?


Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5456
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Antipolitika3 » 14 okt 2023, 23:47

Ljudi pricaju o nekoj islamofobiji a samo se ukazuje cinjenica da je sva ova sranj.a trenutno pokrenuo Hamas suludom akcijom koja nije imala smisla,sto su mogli ocekivati da ce cionisti sjediti i oplakivati svoje zrtve,jedva docekali da se konacno obracunaju .
Ne ulazim u povijest sukoba vec unatrag par dana,da nije bilo Hamasa jos bi danas sva ova omladina sa obe strane bila ziva ovako majke placu i pokapaju svoje najmilije za uzaludne ideje gdje ce opet palestinci izvuci deblji kraj.
Rat je proklestvo i onaj u Ukrajini me iznenadio i sokirao u 21.stoljecu ali ovaj zadnji je samo potvrdio da covjecanstvo u sebi ima taj barbarski gen koji samo ceka pravi trenutak da se rasplamsa i da kao civilizacija nismo niti malo napredovali.
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la CarlitoBrigante » 14 okt 2023, 23:49

Surreal je napisao/la:
14 okt 2023, 23:14


Izrael se brani :)
Ovo je strašno i tragično. Nadam se da će ti nesretni ljudi napokon u dovoljnom broju shvatiti da ih Hamas vodi u propast i vječnu agoniju.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13567
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la StevieG8 » 14 okt 2023, 23:51

Evander je napisao/la:
14 okt 2023, 23:45
I ovi fakat misle da sa ovakvim stavovima ce nesto pozitivno postici?

Jos je ovaj Hijab trenutno jedan od jacih na yt kada je u pitanju ta moderna dawa. Anyway lako je marsirat i galamit po Londonu, bas to sto on ganja Jevreje pomaze ljudima u Palestini :crazy:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
sljivo
Postovi: 14390
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la sljivo » 14 okt 2023, 23:52

Izrael poludio. Mislim u ratu si uvijek, mrtvih je bilo i bice, ali ovaj Hamasov upad im je bas izvuko zicu, pa se sad ponasaju kao bjesan pas. Ne znam kojim osnovom, ali eto nadati se da ce ovo stati.

I kako vjesti dolaze vise ne mozes razabrati sta je sta, kad se sta desilo, ko je sta reko, i ko je koga ubio. Twitter propaganda kao i u Ukrajini uzima zalet i ovdje, ako neces da se izofiras moras sest puta neku vijest oprat.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8293
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 14 okt 2023, 23:52

CarlitoBrigante je napisao/la:
14 okt 2023, 23:41
Meni fakat nije jasno čemu ta sljepoća jer se radi o ljudima iste vjere. Možda neki ne znaju, pa da ih rastužim - više genetskog materijala dijelite sa susjedima nego s tim Arapima.

Iskreno sumnjam i da bi vam se svidjelo živjeti u tim tvrdo idlamskim zemljama.
U Saudijskoj Arabiji je stopa kriminala najmanja na svijetu, skoro da ne postoji, besplatno zdravstvo,školstvo, svi imaju potamam a ti si ovdje pokazao da si fašista jer mrziš druge i drugačije a da ih nikad nisi ni upoznao.

Svaki čovjek na svijetu ima dušu i razum, ne možeš kolektivno suditi jednom narodu, šta da ti je Bog odredio da se rodiš u Jordanu ? Bio bi manje vrijedan ? Šta smo to ti ili ja bolji od onog dijeteta što sad umire u Palestini ? Možda je imao potencijal da bude inžinjer ili doktor, da doprinosi svijetu ? To dijete je krivo što postoji neki Hamas, neka Palestina i neki Izrael ?

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2544
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 14 okt 2023, 23:59

Antipolitika3 je napisao/la:
14 okt 2023, 23:47
Ljudi pricaju o nekoj islamofobiji a samo se ukazuje cinjenica da je sva ova sranj.a trenutno pokrenuo Hamas suludom akcijom koja nije imala smisla,sto su mogli ocekivati da ce cionisti sjediti i oplakivati svoje zrtve,jedva docekali da se konacno obracunaju .
Ne ulazim u povijest sukoba vec unatrag par dana,da nije bilo Hamasa jos bi danas sva ova omladina sa obe strane bila ziva ovako majke placu i pokapaju svoje najmilije za uzaludne ideje gdje ce opet palestinci izvuci deblji kraj.
Rat je proklestvo i onaj u Ukrajini me iznenadio i sokirao u 21.stoljecu ali ovaj zadnji je samo potvrdio da covjecanstvo u sebi ima taj barbarski gen koji samo ceka pravi trenutak da se rasplamsa i da kao civilizacija nismo niti malo napredovali.
ti prvo da napišeš da si lagao i izmišljao gluposti za Ahmiće, pa onda možeš iznositi taj svoj neutralni stav o žrtvama.
Imati svoj stav o nekim događaju je ok, ali lagati i izmišljati nije uredu. Prvo "isprika" pa možeš nastaviti

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la CarlitoBrigante » 15 okt 2023, 00:01

Čili poštedi me jeftine patetike i priglupih ad hominema. Da npr. tamo neki kršćani žele uništenje nekog nekršćanskog naroda ja ih sigurno ne bih podržavao samo zato jer sam i ja kršćanin.

Nije te valjda uvrijedila opaska da ste sličniji susjedima. :rol: Ako si gastić vjerujem da si puno više sa Hrvatima i Srbima nego s Arapima.

Avatar
emir18
Postovi: 16645
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la emir18 » 15 okt 2023, 00:08

Carlito željan pažnje, iskače iz paštete :roll:
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
chily-rz
Postovi: 8293
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 15 okt 2023, 00:08

CarlitoBrigante je napisao/la:
15 okt 2023, 00:01
Čili poštedi me jeftine patetike i priglupih ad hominema. Da npr. tamo neki kršćani žele uništenje nekog nekršćanskog naroda ja ih sigurno ne bih podržavao samo zato jer sam i ja kršćanin.

Nije te valjda uvrijedila opaska da ste sličniji susjedima. :rol: Ako si gastić vjerujem da si puno više sa Hrvatima i Srbima nego s Arapima.
Ja sam s ljudima a od tebe me ne može ništa uvrijediti s obzirom da si mi u ovih par dana približno dočarao svoj karakter.

Tamo neka NDH je ubila 80% Jevreja na svojoj teritoriji ali vidim da si ti drugačija sorta, mora da ti je dedo poginuo u odbrani Jevreja.

Avatar
avenija
Postovi: 13781
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la avenija » 15 okt 2023, 00:09

Antipolitika3 je napisao/la:
14 okt 2023, 23:47
Ljudi pricaju o nekoj islamofobiji a samo se ukazuje cinjenica da je sva ova sranj.a trenutno pokrenuo Hamas suludom akcijom koja nije imala smisla
Nisi upravu, Zidovi su sve pokrenuli 1945 kada su odlucili naseliti Palestinu..
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️


Avatar
avenija
Postovi: 13781
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la avenija » 15 okt 2023, 00:13

Kajzer10 je napisao/la:
14 okt 2023, 23:45
A zasto bi zaratili Pakistan ili Turska sa Izraelom pa je to pitanje relevantno?
zanima me snaga Izraela pa mi jedino poredjenje sa Turskom npr moze malo predociti sliku te njihove vojske i snage.

Jesu li oni zaista tolika vojna sila sa 9 miliona stanovnika da bi neke zemlje kao Pakistan koji ima 239 k stanovnika bi trebao da strepi od njih.

Laik sam totalni u vezi tih oruzja naoruzanja vojske itd pa pitam.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 15 okt 2023, 00:19

avenija je napisao/la:
15 okt 2023, 00:13
Kajzer10 je napisao/la:
14 okt 2023, 23:45
A zasto bi zaratili Pakistan ili Turska sa Izraelom pa je to pitanje relevantno?
zanima me snaga Izraela pa mi jedino poredjenje sa Turskom npr moze malo predociti sliku te njihove vojske i snage.

Jesu li oni zaista tolika vojna sila sa 9 miliona stanovnika da bi neke zemlje kao Pakistan koji ima 239 k stanovnika bi trebao da strepi od njih.

Laik sam totalni u vezi tih oruzja naoruzanja vojske itd pa pitam.
Turska je mozda nakon Amera najveca vojna sila Nato pakta, imaju zajedno s Poljacima mozda i najjacu pjesadiju, plus najbolji geografski polozaj na svijetu. Ne bi Izrael s njima imao sanse, ali i oni nemaju razloga da ratuju sa Izraelom.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Pogba
Postovi: 19920
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Pogba » 15 okt 2023, 00:20

avenija je napisao/la:
15 okt 2023, 00:13

zanima me snaga Izraela pa mi jedino poredjenje sa Turskom npr moze malo predociti sliku te njihove vojske i snage.

Jesu li oni zaista tolika vojna sila sa 9 miliona stanovnika da bi neke zemlje kao Pakistan koji ima 239 k stanovnika bi trebao da strepi od njih.

Laik sam totalni u vezi tih oruzja naoruzanja vojske itd pa pitam.
slika
40 i nešto % palestinske populacije su momci ispod 15 godina.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Rosicky
Postovi: 8429
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Rosicky » 15 okt 2023, 00:21

avenija je napisao/la:
15 okt 2023, 00:13
Kajzer10 je napisao/la:
14 okt 2023, 23:45
A zasto bi zaratili Pakistan ili Turska sa Izraelom pa je to pitanje relevantno?
zanima me snaga Izraela pa mi jedino poredjenje sa Turskom npr moze malo predociti sliku te njihove vojske i snage.

Jesu li oni zaista tolika vojna sila sa 9 miliona stanovnika da bi neke zemlje kao Pakistan koji ima 239 k stanovnika bi trebao da strepi od njih.

Laik sam totalni u vezi tih oruzja naoruzanja vojske itd pa pitam.
Mozda bi se zacudio ali cijeli budzet turske za vojsku je 25 dok je izraelov 24,5bil. :D





Izvori za Pakistan kažu da su na 15bil.

Sad ne znam koliko su relevantni podatci

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21394
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Epidaurus » 15 okt 2023, 00:23

Najjace vojne sile NATO pakta nakon Amera su Britanci i Francuzi iz prostog razloga sto imaju nuklearno oruzje i jace mornarice i avijacije od Turaka. Pogotovo Britanci.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, numanumaye22, Sheyi i 16 gostiju.