Reprezentacija Italije

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Novi selektor?

1. Mancini
34
29%
2. Conte
50
43%
3. Spalletti
16
14%
4. Guidolin
16
14%
 
Ukupno glasova: 116

Italia
Postovi: 5765
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Italia » 18 okt 2023, 00:37

Mago je napisao/la:
17 okt 2023, 22:07
Kakva qrčina od trenera je ćelavac 🤮🤮🤮

I da uzme bod nekim čudom,ova postava večeras je za otkaza...
Citavu trenersku karijeru je obicni prosjek na nivou ispod Ranierija. Sretna godina gdje ga posrase Kvara i Osimhen mu dadose trofej u tako dugoj trenerskoj karijeri (i tako dobrim klubovima). Mancini koji je imao titule u Serie A i EPL slabije recimo kotira od ovog cirkusanta.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Denno
Postovi: 3884
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 18 okt 2023, 14:23

Sad ce vec pretjeruje. Ok nije sama krema trenera, ali sa fcn Romom polusezona 46b i sezona 87b, uveo je tim 2x u lp, u prvom mandatu isto je radio dobar posao sa Romom i ostvario rekord od 10plus pobjeda u nizu, na kraju kad je izgubio ekipu sam se povukao. U Rimu omrazen samo zato jer je klupirao Tottija, inace izvanredan posao je radio i igrao se moderan fudbal. Inter je vratio u lp i slozio Conteu podlogu. Napoli takodjer vratio nazad u lp i uzeo skudeto, ponavljam nije sama krema ali svakako dobar trener cije ekipe igraju dobar i gledljiv fudbal. Engleska je jednostavno igracki jaca ekipa, izgubit 3-1 na Wembleyu nije neocekivano za Azzurre danas.
embrace the chaos

Avatar
Andrej
Postovi: 6788
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Andrej » 17 nov 2023, 22:26

losi su:)
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

SMSM
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 nov 2023, 16:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la SMSM » 24 nov 2023, 14:24

Bilo je volje i zelje to je vazno
VfB Stuttgart
Lakers
Celik Zenica

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Felixians4 » 24 nov 2023, 14:29

Forumašima ionako su SVI treneri loši, 99,99999% sportaša, političara loši.. Irelevantno

koeficijent
Postovi: 288
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la koeficijent » 03 jun 2024, 14:48

Šta očekujete na euru?
Zanimljivo će biti ispratiti ove dvije prijateljske, Spalletti nakon cijele karijere sa 4 pozadi u martu isprobavao 3 pozadi u dvije prijateljske.

Bilo je najlogičnije rješenje jer je mogao staviti čitavu obranu Intera, ali nakon ozljede Acerbija nisam siguran da će ostati na 3 pozadi.
Od ostalih stopera jedino Buongiorno može igrati srednjeg. Mancini i Gatti su divljaci, Bastoni i Calafiori nisu takav tip igrača.

Po meni ili Darmian-Buongiorno-Bastoni ili Mancini-Bastoni zadnja linija. Još jedan nesvakidašnji problem je da su tri od četiri stopera koji bi mogli biti par u obrani sa 4 pozadi ljevaci. Jedino je Mancini dešnjak. Gatti sigurno neće dobiti minute jer da je bio u Spallettijevim planovima bio bi pozvan prije ozljede Acerbija. Sada mora pozvati još jednu zamjenu umjesto Scalvinija koji također ne bi puno igrao.

Bez obzira na formaciju, Di Lorenzo i Dimarco su sigurni starteri na bokovima. Dimarco je loš defanzivno i biti će problem ako se igralo sa 4 pozadi.

Barella i Jorginho sigurni u vezi, treći se bira između Frattesija i Pellegrinija, dva skroz različita igrača. Pellegrini nerijetko igra na krilu u reprezentaciji kada se igra 4-3-3.
Možda Cristante umjesto Jorginha u 4-3-3, ali protivnici u grupi nisu neka zračna prijetnja. Veća je potreba smirenost na lopti za nadmoć u veznom redu.

Chiesa zadnjih par kola pokazao naznake povratka forme, po meni mora igrati jer je i u ovom stanju daleko najbolje krilo.
Orsolini jedini ljevak, van forme. Ako bude 4-3-3 očekujem Chiesu desno, a Pellegrinija ili Zaccagnija lijevo.

U napadu neprikosnoven preporođeni Scamacca, ostali nisu dostojni ove razine takmičenja.

Ili Scamacca-Chiesa u 3-5-2, možda i Chiesa-Pellegrini u 3-4-2-1 ili njih dvojica na krilima iza Scamacce.

Raspored dobar, prva utakmica s Albanijom za samopouzdanje.

Avatar
Beduin
Postovi: 16699
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Beduin » 04 jun 2024, 22:06

Ne znam, ali meni je iz godine u godinu sve losiji izbor igraca u reprezentaciji, konkurencija smijesna, bez izrazitih zvijezda i velikih igraca.
Kaznjeni smo na SP-u, a ne vidim nesto vece da mozemo uraditi i sad na EP. Posralo nas je prosli put, ne moze 2x da j3be rak raka.

Cinjenica da ti je Scamacca glavi napadac i rekao bih bez konkurencije govori dosta toga.
Na stoperima vjerovatno Bastoni i Mancini, osim ako se ne odluci sa 3 pozadi pa da Buongiorno uleti vjerovatno ispred Calafioria (mada hajde znaj sa Italijanima na cemu si).
I sredina mi je meh, Barella jedini zlata vrijedan i siguran u prvih 11, zbog iskustva tipujem i na Jorginha, dok bi bilo previse i Cristantea gurnuti ispred Frateisa npr. jer je vise defanzivno orjentisam, a sto opet zavisi sa koliko stopera ce igrati.

Po meni najveca nepoznanica ce biti da li ce krenuti sa klasicna 2 krila ili Pelegrinia gurnuti i dati mu vise slobode na terenu kao ofanzivni vezni i izvlacenje na krilo, jer Chiesa i Scamacca su sigurica, dal' ovaj prvi kao SS ili kao krilo.

Uglavnom ovo mi ne ulijeva neku nadu i ne vidim kako mogu dogurati daleko, osim nekom ultra jakom defanzivom i cvrstom igrom da se pokusa nesto.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

koeficijent
Postovi: 288
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la koeficijent » 04 jun 2024, 22:26

Prebacio na trojicu u obrani u poluvremenu i odmah sve puno bolje izgleda.
Šteta je Bastonija držati ograničenim na stoperu sa 4 pozadi, on i Dimarco su najpouzdanija kombinacija za nešto napraviti na lijevoj strani.

S napadačima svi osim Francuske i Engleske imaju problem. I u njih su zamjene za Kanea nedostojne.
Njemačka ima Fullkruga, Španija Moratu, Portugal penzionera Cristiana, Holandija Werghorsta.
Za mene je Scamacca u trenutnoj formi bolji od svih navedenih osim naravno Kanea.

Da se mene pita, Barella-Jorginho-Pellegrini veza sa Chiesom u slobodnoj roli iza Scamacce.

Italija je najbolje rezultate pravila kada su bili otpisani. :)

Avatar
Denno
Postovi: 3884
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 06 jun 2024, 01:45

Beduin je napisao/la:
04 jun 2024, 22:06
Ne znam, ali meni je iz godine u godinu sve losiji izbor igraca u reprezentaciji, konkurencija smijesna, bez izrazitih zvijezda i velikih igraca.
Kaznjeni smo na SP-u, a ne vidim nesto vece da mozemo uraditi i sad na EP. Posralo nas je prosli put, ne moze 2x da j3be rak raka.

Cinjenica da ti je Scamacca glavi napadac i rekao bih bez konkurencije govori dosta toga.
Na stoperima vjerovatno Bastoni i Mancini, osim ako se ne odluci sa 3 pozadi pa da Buongiorno uleti vjerovatno ispred Calafioria (mada hajde znaj sa Italijanima na cemu si).
I sredina mi je meh, Barella jedini zlata vrijedan i siguran u prvih 11, zbog iskustva tipujem i na Jorginha, dok bi bilo previse i Cristantea gurnuti ispred Frateisa npr. jer je vise defanzivno orjentisam, a sto opet zavisi sa koliko stopera ce igrati.

Po meni najveca nepoznanica ce biti da li ce krenuti sa klasicna 2 krila ili Pelegrinia gurnuti i dati mu vise slobode na terenu kao ofanzivni vezni i izvlacenje na krilo, jer Chiesa i Scamacca su sigurica, dal' ovaj prvi kao SS ili kao krilo.

Uglavnom ovo mi ne ulijeva neku nadu i ne vidim kako mogu dogurati daleko, osim nekom ultra jakom defanzivom i cvrstom igrom da se pokusa nesto.
Sta ocekujete sad protiv Bosne i Hercegovine? :mrgreen:

btw prosli Euro nije sreca, j3backi se odigralo i zasluzen trofej.
embrace the chaos

Avatar
Beduin
Postovi: 16699
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Beduin » 06 jun 2024, 08:29

Denno je napisao/la:
06 jun 2024, 01:45
Beduin je napisao/la:
04 jun 2024, 22:06
Ne znam, ali meni je iz godine u godinu sve losiji izbor igraca u reprezentaciji, konkurencija smijesna, bez izrazitih zvijezda i velikih igraca.
Kaznjeni smo na SP-u, a ne vidim nesto vece da mozemo uraditi i sad na EP. Posralo nas je prosli put, ne moze 2x da j3be rak raka.

Cinjenica da ti je Scamacca glavi napadac i rekao bih bez konkurencije govori dosta toga.
Na stoperima vjerovatno Bastoni i Mancini, osim ako se ne odluci sa 3 pozadi pa da Buongiorno uleti vjerovatno ispred Calafioria (mada hajde znaj sa Italijanima na cemu si).
I sredina mi je meh, Barella jedini zlata vrijedan i siguran u prvih 11, zbog iskustva tipujem i na Jorginha, dok bi bilo previse i Cristantea gurnuti ispred Frateisa npr. jer je vise defanzivno orjentisam, a sto opet zavisi sa koliko stopera ce igrati.

Po meni najveca nepoznanica ce biti da li ce krenuti sa klasicna 2 krila ili Pelegrinia gurnuti i dati mu vise slobode na terenu kao ofanzivni vezni i izvlacenje na krilo, jer Chiesa i Scamacca su sigurica, dal' ovaj prvi kao SS ili kao krilo.

Uglavnom ovo mi ne ulijeva neku nadu i ne vidim kako mogu dogurati daleko, osim nekom ultra jakom defanzivom i cvrstom igrom da se pokusa nesto.
Sta ocekujete sad protiv Bosne i Hercegovine? :mrgreen:

btw prosli Euro nije sreca, j3backi se odigralo i zasluzen trofej.
Jeste se odigralo momacki tad, nema sta, ali spram silne konkurencije i daleko zvucnijih imena u odnosu na Italiju osvajanje EP za mene je itekako iznenadienje bilo.
A tek sad nemamo neke igracine i imena vrijedna divljenja u Evropi. Mada generalno vecina reprezentacija nekako kuburi sa tim "imenima" i zvijezdama.

Ako Italija odigra kao protiv Turske onda se nemaju cemu nadati ni u nedjelju. I nama (BiH) generalno godi Italija i ta njihova igra, nisu to trkaci ogromni pa je i nama lakse, za razliku od Engleske npr.
Bice tijesno sigurno jer nije ni Italije nesto posebno efikasna.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Denno
Postovi: 3884
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 06 jun 2024, 12:03

Ma Italija moze sa svima igrati, mislim od ovih vecih selekcija sve su tu u 5 deka i odlucivat ce taktika i motivacija, jedino francuzi su level up i ako zagrizu uzet ce Euro lako. Sto se tice spiska ne razumijem zasto nije Carnesechi pozvan makar kao rezerva? Bolji je od svih golmana na spisku izuzev Dollara. Steta takodjer sto nema Spine, Tonallija, Zaniola...
embrace the chaos

koeficijent
Postovi: 288
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la koeficijent » 06 jun 2024, 12:24

Denno je napisao/la:
06 jun 2024, 12:03
Ma Italija moze sa svima igrati, mislim od ovih vecih selekcija sve su tu u 5 deka i odlucivat ce taktika i motivacija, jedino francuzi su level up i ako zagrizu uzet ce Euro lako. Sto se tice spiska ne razumijem zasto nije Carnesechi pozvan makar kao rezerva? Bolji je od svih golmana na spisku izuzev Dollara. Steta takodjer sto nema Spine, Tonallija, Zaniola...
Nije pozvan ni Di Gregorio.
Po meni je Provedel drugi golman, ova trojica su letači, nisam fan tog stila.

Spinazzola mrtav igrač, on je svoje dao. Ne znam kome će on faliti pored Dimarca u životnoj formi i Udogiea u rezervi.
Zaniolo opet ozljeda, Tonali kockar sam sebi kriv.
Od svih izostanaka najviše će faliti Acerbi ako se Spalletti odluči za trojicu pozadi jer jedino Buongiorno ima iskustvo igranja srednjeg stopera.

Izgleda da je Barellina ozljeda ozbiljnija i da je pitanje hoće li biti spreman za prvu utakmicu. Ako on nije zdrav, mogu se odmah pakovati, ispadanje u osmini limit.

Avatar
Denno
Postovi: 3884
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 06 jun 2024, 12:42

koeficijent je napisao/la:
06 jun 2024, 12:24
Denno je napisao/la:
06 jun 2024, 12:03
Ma Italija moze sa svima igrati, mislim od ovih vecih selekcija sve su tu u 5 deka i odlucivat ce taktika i motivacija, jedino francuzi su level up i ako zagrizu uzet ce Euro lako. Sto se tice spiska ne razumijem zasto nije Carnesechi pozvan makar kao rezerva? Bolji je od svih golmana na spisku izuzev Dollara. Steta takodjer sto nema Spine, Tonallija, Zaniola...
Nije pozvan ni Di Gregorio.
Po meni je Provedel drugi golman, ova trojica su letači, nisam fan tog stila.

Spinazzola mrtav igrač, on je svoje dao. Ne znam kome će on faliti pored Dimarca u životnoj formi i Udogiea u rezervi.
Zaniolo opet ozljeda, Tonali kockar sam sebi kriv.
Od svih izostanaka najviše će faliti Acerbi ako se Spalletti odluči za trojicu pozadi jer jedino Buongiorno ima iskustvo igranja srednjeg stopera.

Izgleda da je Barellina ozljeda ozbiljnija i da je pitanje hoće li biti spreman za prvu utakmicu. Ako on nije zdrav, mogu se odmah pakovati, ispadanje u osmini limit.
Ma nisam mislio da su trebali biti na spisku, nego eto da su se stv drugacije odigrale. Nemoj da se zjbvamo Spina zdrav je 60x bolji od ofarbanog midzeta, doduse zdrav je nikad. Tonalli-Barella bi mogli nadtrcat svaku vezu, Zaniolo nekad veliki talent, ali glava 0, bijeli Balotelli. Da je imao iole pristojnu sezonu dobro bi dosao desno na krilo...
embrace the chaos

koeficijent
Postovi: 288
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la koeficijent » 06 jun 2024, 13:05

Denno je napisao/la:
06 jun 2024, 12:42
Nemoj da se zjbvamo Spina zdrav je 60x bolji od ofarbanog midzeta
Dimarco je ove sezone uz Grimalda najbolji lijevi bočni, sviđalo se to nekome ili ne.
Spinazzola je precijenjeni one season wonder. Najbolja sezona po učinku bila prije prošlog Eura 2 gola i 5 asista u ligi.
Dimarco u Veroni iste sezone imo bolje brojke.

Svima ostane u sjećanju par dobrih utakmica na Euru i godinama formiraju mišljenje na osnovu toga.
Da je Spinazzola valjao, ne bi ga se riješili i Juventus i Atalanta. Bar je Gasperini od svakakvih levata pravio klase na boku.

Dimarcov jedini problem je sramoćenje sa farbanjem jer misli da će mu sakriti ćelu. :mrgreen:

Avatar
Denno
Postovi: 3884
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 06 jun 2024, 13:23

Prodoran bek, pravi visak, itekako upotrebljiv i ako nema mnogo g+a na kontu, ali nazalost injury prone i to je razlog sto su ga se atalanta i juventus rijesili, odnosno u interu odustali potpisati ga, bio je na ljekarskim tamo..
btw nije los Di Marco, ali ne znam kako bi se snasao kao lb, do sad je igrao kao lwb.
embrace the chaos

koeficijent
Postovi: 288
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la koeficijent » 06 jun 2024, 13:29

Denno je napisao/la:
06 jun 2024, 13:23
Prodoran bek, pravi visak, itekako upotrebljiv i ako nema mnogo g+a na kontu, ali nazalost injury prone i to je razlog sto su ga se atalanta i juventus rijesili, odnosno u interu odustali potpisati ga, bio je na ljekarskim tamo..
btw nije los Di Marco, ali ne znam kako bi se snasao kao lb, do sad je igrao kao lwb.
Igrao je čitave kvalifikacije na beku sa 4 pozadi. Nema spora da mu više odgovara uloga bočnog sa 3 pozadi, ali npr. u Veroni je igrao lijevog stopera u formaciji sa 3 pozadi većinu utakmica. Prije dvije godine je također većinu minutaže imao na lijevom stoperu kada su na boku igrali Perišić i Gosens.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.