FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koga bi voljeli vidjeti na klupi FK Sarajevo od imena što se spominju u javnosti?

Safet Sušić
24
21%
Husref Musemić
22
19%
Zoran Zeljković
4
3%
Ostanak Simona Rožmana
66
57%
 
Ukupno glasova: 116

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4103
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 20 dec 2023, 11:21

Gdje gledate Ibricica?
- 1 9 4 6 -

Avatar
H8Z7
Postovi: 4571
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 20 dec 2023, 11:23

Savić ili Menalo
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
benko21
Postovi: 2601
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 20 dec 2023, 11:29

Nogometni/Fudbalski savez BiH je u proteklom periodu, u zajedničkoj investiciji s Općinom Centar Sarajevo i FK “Sarajevo”, uspješno realizovao projekat potpune rekonstrukcije travnjaka na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović - Hase". Navedenim projektom stvoren je reprezentativan teren spreman za održavanje sportskih fudbalskih događaja najvišeg međunarodnog ranga, a što je u osnovi bio i cilj ovog projekta .
Rekonstrukcija je obuhvatila postavljanje novog travnatog busena s drenažnim filter-slojem i ugradnjom hibridnih vlakana pružajući optimalne uslove za kvalitetno igralište.
U teren je ugrađen najsavremeniji sistem elektro grijanja, koji će omogućiti nesmetano održavanje sportskih aktivnosti čak i tokom zimskog perioda. Ukupna investicija iznosila je više od 2.5 miliona konvertibilnih maraka.

Iz sportskog odjela FK Sarajevo ističu da je teren Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović - Hase" jedan od najboljih terena u Bosni i Hercegovini pa čak i u regionu. Potvrda toga je da je teren u ovom trenutku u odličnom stanju i pored loših vremenskih uslova i da je uspješno izdržao igru i sve izazove u proljetnom dijelu sezone 2022/23 i jesenjem dijelu sezone 2023/24.

Fudbalski klub Sarajevo se ovim putem zahvaljuje Općini Centar na saradnji i punoj podršci prilikom realizacije projekta. Općina Centar je izvršila obavezu uplate sredstava posljednje rate po ugovoru prema Nogometnom/Fudbalskom Savezu BiH, prema ranije potpisanom ugovoru između tri pomenute strane.
Nogometni/Fudbalski Savez će danas u toku dana izvršiti uplatu ovih sredstava na račun Fudbalskog kluba Sarajevo, koji će dalje ista sredstva investirati u dodatno osposobljavanje trafo stanice na stadionu i puštanja grijača u rad, a kako bi travnjak izdržao predstojeće vremenske snježne neprilike i najavljene niske temperature, te bio spreman za nove izazove u predstojećoj proljetnoj sezoni Premijer lige BiH.

Fudbalski klub Sarajevo se ovim putem želi zahvaliti svim interesnim stranama: Nogometnom/Fudbalskom Savezu BiH, Općini Centar i načelniku Srđanu Mandiću, svim vijećnicima Općine Centar i JU "Centar za sport i rekreaciju", te svima koji su učestvovali i pružili svoje ljudske napore da se ovaj projekat realizuje, te da Olimpijski stadion "Asim Ferhatović - Hase" konačno dobije reprezentativne teren za odigravanje svih utakmica.

Prilikom realizacije ovog projekta, želimo iskazati da smo se susretali sa brojnim izazovima i problemima koji su doveli do produženja radova i njihovog samog završetka. Uloženo je mnogo napora i truda kako bi se sve nastale situacije riješile i kako bi se naš prvi tim konačno mogao vratiti kući na domaći teren.

Interes Fudbalskog kluba Sarajevo, a nadamo se i svih gore pomenutih strana, jeste da i u 2024. godini nastavimo s poboljšanjem infrastrukture stadiona Koševo, koja će omogućiti ugodniji ambijent za sve navijače i posjetioce Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase".
U 2024. godini očekujemo punu podršku svih pomenutih strana kako bismo stadion Koševo podigli na kategoriju nivoa 4 prema UEFA pravilniku.

Stadion Koševo predstavlja ozbiljan infrastrukturni projekt koji zahtijeva značajna ulaganja ali se nadamo da uz zajedničke napore možemo stvarati modernijih uslova prema UEFA standardima, koji će rezultirati boljim uslovima i uzbudljivijim ambijentom za navijače te povećanom posjetom i prisutnošću na domaćim utakmicama.
Fudbalski klub Sarajevo će nastojati da o svim budućim planovima i ulaganjima pravovremeno obavijesti naše navijače i javnost.

Zajedno ka evropskom Sarajevu!
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
tabba77
Postovi: 2395
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 20 dec 2023, 11:44

Naš je plan je da radi po vertikali od početka do seniorskog tima. Mi kada npr. prebacimo jednog momka iz omladinske selekcije u seniorsku, on dođe i ne zna šta se radi tu uopšte. Velika je razlika između omladinskog i seniorskog nogometa. U svijetu se već sa 16 godina igra u seniorskom timu, ali takav igrač treba u mlađim selekcijama da radi po sistemu iz seniora. On kada dođe gore neće biti izgubljen, pripremaš to dijete za ono najbitnije, a to je seniorski nogomet. Ide se od Akademije do seniorskog tima, a drugačije ne može. Moramo praviti igrače i spremati ih za seniorski nogomet. Ponavljam, nije nama bitno da su oni prvaci, a na kraju ništa od toga nemamo. Neka budemo peti, a da napravimo igrače".
:clap: :clap:
Samo jako, ukloniti mahalu skroz iz kluba i praviti sistem. Mislim da se ova priča treba podržati itekako. Prvi put da neko priča o ovome i da je svjestan šta je akademija.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Morpheus
Postovi: 1397
Pridružen/a: 28 jul 2019, 18:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Morpheus » 20 dec 2023, 11:51

skoJaa je napisao/la:
20 dec 2023, 11:14
Dave je napisao/la:
20 dec 2023, 11:08
Reče da su mediji pogodili jednog igrača... Koji su se sve spominjali osim Kosovara?
Savić čini mi se.
Vidim pripreme u Umagu, znaci stigla nas kriza. :D
Čekam komentar kako ih treba odvesti na Igman. :rol:

mosarajvosa83
Postovi: 5433
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 20 dec 2023, 11:54

Ibricic je rekao sve ono sto i mi mislimo,ko misli da moze drugacije vara se.

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4103
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 20 dec 2023, 12:00

mosarajvosa83 je napisao/la:
20 dec 2023, 11:54
Ibricic je rekao sve ono sto i mi mislimo,ko misli da moze drugacije vara se.
gdje se obraca Ibricic da vidim moze li se drugacije ili da se prevarim
- 1 9 4 6 -

Avatar
Nirton
Postovi: 6586
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Nirton » 20 dec 2023, 12:01

Lobudaraczapamcenje je napisao/la:
20 dec 2023, 12:00
mosarajvosa83 je napisao/la:
20 dec 2023, 11:54
Ibricic je rekao sve ono sto i mi mislimo,ko misli da moze drugacije vara se.
gdje se obraca Ibricic da vidim moze li se drugacije ili da se prevarim
Intervju na ss, nije pressica. :)
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4103
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 20 dec 2023, 12:08

Nirton je napisao/la:
20 dec 2023, 12:01
Lobudaraczapamcenje je napisao/la:
20 dec 2023, 12:00
mosarajvosa83 je napisao/la:
20 dec 2023, 11:54
Ibricic je rekao sve ono sto i mi mislimo,ko misli da moze drugacije vara se.
gdje se obraca Ibricic da vidim moze li se drugacije ili da se prevarim
Intervju na ss, nije pressica. :)
Hvala Nirto :tokralju:
- 1 9 4 6 -

Avatar
napoleon72
Postovi: 5318
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 20 dec 2023, 12:11

eccehomo je napisao/la:
20 dec 2023, 09:26
GalileoGalilei je napisao/la:
19 dec 2023, 14:44
Ne znam jeste li upratili govor Rožmana oko mentaliteta na pressici poslije utakmice, gdje kaže da je problem što naši igrači nisu osvajali trofeje prethodnih sezona, već smo dva puta završavali četvrti. Pogodio je s tom izjavom oko pobjedničkog mentaliteta.

Mora se dosta raditi na tom planu, tu je recimo Zrinjski za nas svemirski brod.
E, vala, to za pobjednički mentalitet je jedno veliko sr anje :puke: Zaista niđe veze
Pa i nije bas. Mi smo zadnjih par godina mentalno uzasno losi, evo primjer zadnje kolo, poslije odbranjenog penala svaka ekipa na svijetu se digne mentalno, mi pali i primili dva gola. Ista stvar protiv Zrinjskog na Kosevu kad je Dizdarevic uhvatio panenku Bilbiji. Poslije toga nam svejedno spakovali dva komada.
Mi smo sa Vinkom bili mentalno na vrhuncu. Ne samo da smo u 90% utakmica zabijali gol u prvih 10-15 minuta, nego smo znali okrenut rezultat i kad prvi primimo gol. Primili od Zrinjskog pa dobili 2:3, onda s Borcem na Kosevu oni zabili za 2:2 u 70. minuti, mi u 72. poveli opet. U Banjoj Luci iste sezone dvaput stizali rezultat. Slobodi zabili za 1:2 ubrzo nakon njihovog poravnanja, Radnik okrenuli iako smo u 90. minuti primili gol za 0:1. E to je mentalitet pobjednika, da protivnik zna da nece dugo izdrzat s vodstvom ili izjednacenjem. Nama sad cim neko zabije gol mozes strahovat hocel te napucat, jer nam je Tuzla dala pet, Zrinjski nas s pola snage samarao, Zeljo dvaput stizao dva gola zaostatka itd. Nebitno koji su igraci na terenu, Chelsea je izmijenio 40 igraca u zadnje dvije sezone pa su opet kao klub izgubili mentalitet sampiona. To se gradi na klupskom nivou a ne na nivou pojedinca, mozes sutra dovest 6-7 igraca Bate Borisova koji su uzeli 10+ titula u nizu pa da opet ovdje sagnu glavu ako se utope u luzerski mentalitet.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
Aduka87
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 20 dec 2023, 12:32

"Svi navedeni su imali priliku da se nametnu. Nema tog trenera koji neće staviti najboljeg igrača, sve ostale 'ne pije vodu'. Kod Simona su dobili ili će dobiti svi šansu. Neki su iskoristili manje ili više, to je normalno. Avramovski je već slobodan, a neki igrači su sami sebe otpisivali kada smo mi došli. Ne može profesionalac izlaziti dva dana prije utakmice i provoditi se, taman da je Messi. Kada je Ziljkić u pitanju, on nije bio u kadru zbog povrede. Momak je skoro pola godine bio povrijeđen, vukao je povredu, a mi kada smo došli on nas je držao na životu. Odigrao je nekoliko sjajnih utakmica, imao i golova te asistencija, a onda je uslijedio neki mali pad. Poslije reprezentacije se povrijedio i nije bio zbog toga u kombinacijama. Svi koji imaju ugovor sa nama su tu, a ko nije zadovoljan statusom, riješavati će svoj status i pričat ćemo sa njim.

Kratkooo i jasnooo.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Surreal
Postovi: 7811
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 20 dec 2023, 12:47

Svaka čast Senijadu, baš me iznenadio. Nekako sam ga uvijek gledao kroz prizmu Edinovog jarana i nekog ko se ne doima baš pametnim, ali fino me popiša, odličan izbor za SD-a.

Btw da taj igrač kojeg su mediji pogodili nije Vidić? :kafa:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
luckystrike
Postovi: 936
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 20 dec 2023, 12:49

Ibričić:
Mi smo došli u ekipu koju je neko napravio, te smo izvukli maksimum. Ni sada neće biti velikih promjena. Izborit ćemo Evropu, a onda pokušati izboriti što bolji uspjeh u Evropi, te naredne sezone se boriti za titulu.

Ovaj prelazni rok ćemo dovesti ciljano tri - četiri igrača, ali koja će biti prava pojačanja. Mi smo dobili kostur, momci koji igraju stalno su kostur ekipe, te uz par kvalitetnih pojačanja ćemo se pripremati za drugi dio sezone.

ubipara
Postovi: 585
Pridružen/a: 01 feb 2020, 20:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ubipara » 20 dec 2023, 12:59

mosarajvosa83 je napisao/la:
20 dec 2023, 11:54
Ibricic je rekao sve ono sto i mi mislimo,ko misli da moze drugacije vara se.
Ma iskreno ko misli drugacije ili nema pojma o fudbalu i misli da sve moze preko noci ili su ubaceni elementi tj navijaci druhih klubova sto ovdje dolaze da pljuju i da bacaju suplje.

Avatar
JuricaSpindl
Postovi: 210
Pridružen/a: 31 jul 2023, 00:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JuricaSpindl » 20 dec 2023, 13:02

Mediji pogodili za Vidica?

zagorski
Postovi: 7769
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 20 dec 2023, 13:13

“Optimizam kod nas postoji, mi ne bismo ni došli da nismo procijenili da se može napraviti dobar posao. Sigurno ćemo biti bolje plasirani nego ranijih sezona. Naš posao, stručnog štaba i mene može se ocjenjivati nakon drugog dijela, a prava ocjena može biti poslije jednog pravog prelaznog roka i kada mi sastavimo ekipu kako želimo. Tek tada ljudi mogu da nas ocjenjuju i kažu da li je dobro ili ne. Svi znaju kakav sam, ako ne bude ok, ja ću prvi sam otići. “

Avatar
luckystrike
Postovi: 936
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 20 dec 2023, 13:29

ibretim se što nema još uvijek info. za Kup, kad ono tek sutra izvlačenje :crazy:

Avatar
collector
Postovi: 2546
Pridružen/a: 15 avg 2008, 23:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la collector » 20 dec 2023, 13:30

Gledaj mahale, mahalaša i šatro legendi što su iz rupa počeli izlaziti nakon par loših utakmica. Necete skloniti ove ljude koji hoce sistem da kreiraju.

Imali ste šanse i da uložite i da se pitati, pa i da vam puleni budu na klupi našeg tima pa smo mi svi vidjeli kako je to završavalo.

Ismire, Rožmane i Senijade punom parom naprijed.
Istina za Vedrana !!! 1946 !!!

Titula - 1966/1967, 1984/1985, 1998/1999, 2006/2007, 2014/2015, 2018/2019, 2019/2020
Kup - 1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2004/2005, 2013/2014, 2018/2019, 2020/2021
Superkup - 1996/1997

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2122
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 20 dec 2023, 13:32

napoleon72 je napisao/la:
20 dec 2023, 12:11
eccehomo je napisao/la:
20 dec 2023, 09:26
GalileoGalilei je napisao/la:
19 dec 2023, 14:44
Ne znam jeste li upratili govor Rožmana oko mentaliteta na pressici poslije utakmice, gdje kaže da je problem što naši igrači nisu osvajali trofeje prethodnih sezona, već smo dva puta završavali četvrti. Pogodio je s tom izjavom oko pobjedničkog mentaliteta.

Mora se dosta raditi na tom planu, tu je recimo Zrinjski za nas svemirski brod.
E, vala, to za pobjednički mentalitet je jedno veliko sr anje :puke: Zaista niđe veze
Pa i nije bas. Mi smo zadnjih par godina mentalno uzasno losi, evo primjer zadnje kolo, poslije odbranjenog penala svaka ekipa na svijetu se digne mentalno, mi pali i primili dva gola. Ista stvar protiv Zrinjskog na Kosevu kad je Dizdarevic uhvatio panenku Bilbiji. Poslije toga nam svejedno spakovali dva komada.
Mi smo sa Vinkom bili mentalno na vrhuncu. Ne samo da smo u 90% utakmica zabijali gol u prvih 10-15 minuta, nego smo znali okrenut rezultat i kad prvi primimo gol. Primili od Zrinjskog pa dobili 2:3, onda s Borcem na Kosevu oni zabili za 2:2 u 70. minuti, mi u 72. poveli opet. U Banjoj Luci iste sezone dvaput stizali rezultat. Slobodi zabili za 1:2 ubrzo nakon njihovog poravnanja, Radnik okrenuli iako smo u 90. minuti primili gol za 0:1. E to je mentalitet pobjednika, da protivnik zna da nece dugo izdrzat s vodstvom ili izjednacenjem. Nama sad cim neko zabije gol mozes strahovat hocel te napucat, jer nam je Tuzla dala pet, Zrinjski nas s pola snage samarao, Zeljo dvaput stizao dva gola zaostatka itd. Nebitno koji su igraci na terenu, Chelsea je izmijenio 40 igraca u zadnje dvije sezone pa su opet kao klub izgubili mentalitet sampiona. To se gradi na klupskom nivou a ne na nivou pojedinca, mozes sutra dovest 6-7 igraca Bate Borisova koji su uzeli 10+ titula u nizu pa da opet ovdje sagnu glavu ako se utope u luzerski mentalitet.
Ma pusti ih Napoleone, ne vrijedi više ni ulaziti u neke pretjerane rasprave. Prvi put čujem da mentalitet ekipe nije bitan, a sve od toga kreće. Dobar si primjer naveo za ekipu pod Vinkom, kad smo svi znali i kad počnemo gubiti da ćemo na kraju prokrenuti. Svi se pitaju kako je Zrinjski jak, a zaboravljaju njihov pobjednički i šampionski mentalitet, u glavama su jaki i pucaju od samopouzdanja. Ta psiha se dodatno diže i ojačava kad odigraš ovako dobro Evropu, pogotovo tekme s Aston Villom. To dalje znači da ne pucaju pod pritiskom. Mi bi se protiv Ville ussrali, jedan da primimo, gotovo je, odoše kola nizbrdo.

Pogledaj recimo Barcelonu, koja ima gubitnički mentalitet, pogotovo u LP nakon onih blamaža.

SejoSexon
Postovi: 329
Pridružen/a: 09 sep 2021, 14:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SejoSexon » 20 dec 2023, 13:34

mosarajvosa83 je napisao/la:
20 dec 2023, 10:55
SejoSexon je napisao/la:
20 dec 2023, 00:32
Obavezno oba beka, desetka sa jacim zadnjim pasom, i jedan stoper, i zamjena za Oliveiru, Catakovic nije za ozbiljnije ekipe, prespor igrac.
Ovo su najbitnije pozicije gdje treba dovesti igrace, posebno oba beka
Ajde na temu Veleza molicu lijepo,ovo je tema za navijace Sarajeva. Za ostala pitanja javi se moderatoru na vasoj temi. Izbrisite ovaj post njegov,necu da gledam postove navijaca drugih klubova.
Ja navijam za Velez i Sarajevo u cemu je problem?

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86 i 23 gosta.