KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4350
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ghuraba » 29 jan 2024, 17:39

InatSilniBosanski je napisao/la:
29 jan 2024, 16:42
koliko nas je Pandza kostao, sto nam je uzeo ABA 2 nikad goru, treba ga u Hagu goniti
Gdje je sad onaj elevenblues (ili kako vec bi nick), sto ga je zivotom branio... :facepalm: Najjaci mi je bio kad je za Ilica napisao da mu moras uci u dres cim primi loptu, inace ce te zatrpati trojkama, a momku upravo sut s distance najveca boljka. :mrgreen:

Sto se tice Pandze, taj covjek jednostavno ne zna raditi pod pritiskom. Dobar je kad od Celika ili Buducnosti, kojima je primarni cilj da izbore opstanak, napravi klubove za ligu 6. Medjutim, kad je svaka utakmica pod imperativom pobjede, on se vec na pocetku sav pogubi. Isto mu je bilo i sa Slobodom kad su igrali aba2 ligu.

Mi smo ovdje napisali 100+ postova o apsurdnom rosteru sa Zahiragicem na celu organizacije i vanjskom linijom operisanom od suta. Sad je to poprilicno ispravljeno i za ovaj nivo i vise nego zadovoljavajuce, ali opet bi i s ovakvim rosterom bilo problema da igraju aba2 ligu. Nedopustivo je da se u svakom mecu profula toliko bacanja i da je sut za 3 konstantno kritican. Izboriti aba2, zadrzati kostur ekipe (Amer, Ilic, Zubac, Sejo...) i dogodine ga pojacati s par kvalitetnih igraca, prvenstveno sutera.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1342
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 29 jan 2024, 18:33

Ghuraba je napisao/la:
29 jan 2024, 17:39
InatSilniBosanski je napisao/la:
29 jan 2024, 16:42
koliko nas je Pandza kostao, sto nam je uzeo ABA 2 nikad goru, treba ga u Hagu goniti
Gdje je sad onaj elevenblues (ili kako vec bi nick), sto ga je zivotom branio... :facepalm: Najjaci mi je bio kad je za Ilica napisao da mu moras uci u dres cim primi loptu, inace ce te zatrpati trojkama, a momku upravo sut s distance najveca boljka. :mrgreen:

Sto se tice Pandze, taj covjek jednostavno ne zna raditi pod pritiskom. Dobar je kad od Celika ili Buducnosti, kojima je primarni cilj da izbore opstanak, napravi klubove za ligu 6. Medjutim, kad je svaka utakmica pod imperativom pobjede, on se vec na pocetku sav pogubi. Isto mu je bilo i sa Slobodom kad su igrali aba2 ligu.

Mi smo ovdje napisali 100+ postova o apsurdnom rosteru sa Zahiragicem na celu organizacije i vanjskom linijom operisanom od suta. Sad je to poprilicno ispravljeno i za ovaj nivo i vise nego zadovoljavajuce, ali opet bi i s ovakvim rosterom bilo problema da igraju aba2 ligu. Nedopustivo je da se u svakom mecu profula toliko bacanja i da je sut za 3 konstantno kritican. Izboriti aba2, zadrzati kostur ekipe (Amer, Ilic, Zubac, Sejo...) i dogodine ga pojacati s par kvalitetnih igraca, prvenstveno sutera.
Ma steta je velika nacinjena, ali eto sta ces sad se mozes samo kukati. Najgore je sto para nije falilo, cak si realno i preplatio neke igrace a nemas tu ABA 2, izgubi ti sezona u jednu ruku i zanimljivost. Isto ko kad padnes u srednjoj godinu, skontas koliko si glup i koliko je to puno.


Definitivno pokusati zadrzati kostur od kojeg bih ja istakao Zubca koji je individualno daleko iznad sviju trenutno. Dovesti bar dva sutera i startnog centra obavezno. Realno Cupo daje rolu i vise nego dobro, ali i njega su godine stisle, o Bozovicu ne treba trositi rijeci.


Definitvno se treba pozdraviti i sa pokusajima kosarkasa tipa Verlasevic, ne mogu da shvatim da su njega ostavili a da Smajlovic nije mogao minute da upise. Kako god sljedeca sezona mora biti nasa.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Raonffa » 30 jan 2024, 14:24

Donosi li naša liga išta osim prestiža, je li može Bosna direktno u ABA 2 sljedeće sezone?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1412
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AvantiBL » 30 jan 2024, 15:00

Raonffa je napisao/la:
30 jan 2024, 14:24
Donosi li naša liga išta osim prestiža, je li može Bosna direktno u ABA 2 sljedeće sezone?
Ja koliko znam, nema nikakve garancije preko lige. Aba 2 je potpuno privatna liga, i, bukvalno, mogu da rade šta hoće i da šalju pozivnice kome hoće.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la PikachuSA » 30 jan 2024, 16:34

Raonffa je napisao/la:
30 jan 2024, 14:24
Donosi li naša liga išta osim prestiža, je li može Bosna direktno u ABA 2 sljedeće sezone?
Kako @AvantiBL iznad napisa, ABA je privatna liga. Međutim, prilično sam siguran da bismo igrali ABA 2 sljedeće sezone ako bismo igrali finale barem jednog od dva takmičenja u kojem trenutno igramo (Prvenstvo ili Kup).
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1412
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AvantiBL » 31 jan 2024, 07:57

PikachuSA je napisao/la:
30 jan 2024, 16:34
Raonffa je napisao/la:
30 jan 2024, 14:24
Donosi li naša liga išta osim prestiža, je li može Bosna direktno u ABA 2 sljedeće sezone?
Kako @AvantiBL iznad napisa, ABA je privatna liga. Međutim, prilično sam siguran da bismo igrali ABA 2 sljedeće sezone ako bismo igrali finale barem jednog od dva takmičenja u kojem trenutno igramo (Prvenstvo ili Kup).
Da ti kažem nešto, onako iskreno, po vašim i našim trenutnim rezultatima, i našem i vašem finansijskom stanju, mislim da imate realne šanse da igrate umjesto nas sljedeće sezone u ABA 2. Mi ako budemo igrali sljedeće sezone, a ne ostvarimo neki konkretniji rezultat, mislim da se možemo pozdraviti sa ABA 2. Pri tome, nisam optimista da ćemo ove godine izboriti top 8.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1342
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 31 jan 2024, 08:23

Raonffa je napisao/la:
30 jan 2024, 14:24
Donosi li naša liga išta osim prestiža, je li može Bosna direktno u ABA 2 sljedeće sezone?
kakav prestiz to je liga sa nepoznatim i nebitnim ekipama vecinom, to je treba igrati ako ne idemo na ulazak u ABA 1
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !


FoSte95
Postovi: 12879
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FoSte95 » 02 feb 2024, 20:57

Bosna izgleda kao vrlo ozbiljna ekipa, finansije su na mjestu, sve u klubu funkcioniše i me vidim razloga da ne budemo učesnici ABA2 lige sljedeće sezone
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 02 feb 2024, 21:07

FoSte95 je napisao/la:
02 feb 2024, 20:57
Bosna izgleda kao vrlo ozbiljna ekipa, finansije su na mjestu, sve u klubu funkcioniše i me vidim razloga da ne budemo učesnici ABA2 lige sljedeće sezone
Trebalo bi biti još 500K od Kantona Sarajevo ove godine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Raonffa » 03 feb 2024, 17:56

Hvala na odgovorima.

Pretpostavljao sam da ne donosi ništa, ali kontam upravo ovo gore što neko napisa da ABA 2 šalje pozivnice na osnovu rezultata u ligi eventualno. Ma ako ostane sve kako treba do kraja sezone, tj. ako se nastavi sa ovim pozitivinim trendom u klubu, vjerujem da će doći ta pozivnica svakako.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Jadnimi
Postovi: 1536
Pridružen/a: 02 mar 2019, 13:19
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Jadnimi » 03 feb 2024, 21:44

slika
Rutinski

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16263
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 03 feb 2024, 22:33

slika



Definitivno osvojeno 2 mjesto u prvenstvu voljene BiH i završnica play off-a
I izborena završnica Kinđetovog kupa voljene BiH


Idemo uzet makar jedan trofej


Vakat je

Adnan33
Postovi: 61
Pridružen/a: 02 feb 2023, 23:25
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Adnan33 » 03 feb 2024, 23:20

Da li je nekome od forumaša poznata informacija kada će mogućnost članskih kartica KK Bosna na fan bazi biti dostupna? Odavno je najavljuju i pomalo me nervira što razvlače sa tim, kao da je neki složen posao za koji je potrebna posebna priprema.

Ide završnica kupa, onda play off, mislim da uz minimalan marketing može se doći do brojke 1000 članova za vrlo kratko vrijeme.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16263
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 03 feb 2024, 23:43

Adnan33 je napisao/la:
03 feb 2024, 23:20
Da li je nekome od forumaša poznata informacija kada će mogućnost članskih kartica KK Bosna na fan bazi biti dostupna? Odavno je najavljuju i pomalo me nervira što razvlače sa tim, kao da je neki složen posao za koji je potrebna posebna priprema.

Ide završnica kupa, onda play off, mislim da uz minimalan marketing može se doći do brojke 1000 članova za vrlo kratko vrijeme.
Ja isao da se uclanim
Dasao do vrata onog haustora gdje su im prostorije
Ne mogu da uđem zaključano i nema interfona
Kad naleti neki penzioner sa bordo kisobranom i pita mene sta cekam-rekoh hocu u prostorije KK.bosna da se uclanim-kaze Dido-aahhaa i opali kisobranom po prozoru desno od vrata i Sime lik i otvori vrata
Vrati se lik u svoju kancelariju i ja gore uz stepenice uđem u prostorije kluba i nigdje nikog-ona trofejna sala prazna i uđem desno kad iz jedne kancelarije ciljem zenske glasove-pokucam ka kad otamo jedna od njih valjda glavna malo javim glasom-ko smeta-pokucam ja i uđem kad njih 4 jedu maju pavlaku i kuhana jaja-rekoh da se uclanim- kaze ta ista-sjedi i sacekaj tu u hodniku-zatvorim ja i sjednem kad onaj dido sto mi je pomogao da uđem u haustor uđe u trofejnu salu i sjede za stol sam
Cekao sam jedno deset minuta kad izlazi ta glavna ode u toalet opra ruke i pita mene-u koji klub si se mislio uclanit-rekoh KK.bosna-kaze ona-a to radi Ajla a ona ti je slabo ovdje nego ostavi broj telefona pa ces bit kontaktiran od strane Aajle da se uclanis

Rekoh-hajd zdravo
Nesto ona meni promrmlja a ja niz stepenice i u BBI na kahvu


Uglavnom uzas

Adnan33
Postovi: 61
Pridružen/a: 02 feb 2023, 23:25
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Adnan33 » 04 feb 2024, 00:05

svrakino1921 je napisao/la:
03 feb 2024, 23:43
Adnan33 je napisao/la:
03 feb 2024, 23:20
Da li je nekome od forumaša poznata informacija kada će mogućnost članskih kartica KK Bosna na fan bazi biti dostupna? Odavno je najavljuju i pomalo me nervira što razvlače sa tim, kao da je neki složen posao za koji je potrebna posebna priprema.

Ide završnica kupa, onda play off, mislim da uz minimalan marketing može se doći do brojke 1000 članova za vrlo kratko vrijeme.


Ja isao da se uclanim
Dasao do vrata onog haustora gdje su im prostorije
Ne mogu da uđem zaključano i nema interfona
Kad naleti neki penzioner sa bordo kisobranom i pita mene sta cekam-rekoh hocu u prostorije KK.bosna da se uclanim-kaze Dido-aahhaa i opali kisobranom po prozoru desno od vrata i Sime lik i otvori vrata
Vrati se lik u svoju kancelariju i ja gore uz stepenice uđem u prostorije kluba i nigdje nikog-ona trofejna sala prazna i uđem desno kad iz jedne kancelarije ciljem zenske glasove-pokucam ka kad otamo jedna od njih valjda glavna malo javim glasom-ko smeta-pokucam ja i uđem kad njih 4 jedu maju pavlaku i kuhana jaja-rekoh da se uclanim- kaze ta ista-sjedi i sacekaj tu u hodniku-zatvorim ja i sjednem kad onaj dido sto mi je pomogao da uđem u haustor uđe u trofejnu salu i sjede za stol sam
Cekao sam jedno deset minuta kad izlazi ta glavna ode u toalet opra ruke i pita mene-u koji klub si se mislio uclanit-rekoh KK.bosna-kaze ona-a to radi Ajla a ona ti je slabo ovdje nego ostavi broj telefona pa ces bit kontaktiran od strane Aajle da se uclanis

Rekoh-hajd zdravo
Nesto ona meni promrmlja a ja niz stepenice i u BBI na kahvu


Uglavnom uzas

Put do članstva u KK Bosna mi izgleda kao ona scena u Top listi nadrealista kada Nele objašnjava kako doći direktno u TV program, famozna scena “baba baba” :rol: :rol:

Hvala na iscrpnom odgovoru, čekat ću bolja vremena i lakšu proceduru.

VelaGooner
Postovi: 74
Pridružen/a: 31 maj 2013, 11:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VelaGooner » 04 feb 2024, 12:55

“Kod Prvenstva BiH za muškarce u prvoj fazi učestvuje 12 ekipa. Poslije prvog dijela, koji se igra dvokružno, pet prvoplasiranih igra zajedno s Igokeom Ligu za prvaka, a šest posljednjih će igrati Ligu za opstanak. Dakle, jedino šestoplasirana ekipa neće igrati doigravanje. Iz najvišeg ranga ispast će jedna ekipa. Što se tiče doigravanja, tu će igrati četiri najbolja tima iz Lige za prvaka. Na osnovu toga odredit će se spisak učesnika međunarodnih takmičenja. Prvoplasirana ekipa iz prve faze takmičenja, nakon 22 kola, automatski stiče pravo igranja u ABA 2 ligi, dok će plasman ostalih biti poredan na osnovu osvojenih mjesta u Ligi za prvaka”, istakao je Aid Berbić u uvodu konferencije. https://basket.ba/najavljene-brojne-akt ... prvenstva/
Ja ovo ne kontam. Dakle sad će prvih pet + Igokea opet igrati dvokružni sistem, a nakon toga će četiri najbolja tima igrati playoff? Sva četiri su izborila minimalno ABA 2 ligu?

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la PikachuSA » 04 feb 2024, 13:15

VelaGooner je napisao/la:
04 feb 2024, 12:55
“Kod Prvenstva BiH za muškarce u prvoj fazi učestvuje 12 ekipa. Poslije prvog dijela, koji se igra dvokružno, pet prvoplasiranih igra zajedno s Igokeom Ligu za prvaka, a šest posljednjih će igrati Ligu za opstanak. Dakle, jedino šestoplasirana ekipa neće igrati doigravanje. Iz najvišeg ranga ispast će jedna ekipa. Što se tiče doigravanja, tu će igrati četiri najbolja tima iz Lige za prvaka. Na osnovu toga odredit će se spisak učesnika međunarodnih takmičenja. Prvoplasirana ekipa iz prve faze takmičenja, nakon 22 kola, automatski stiče pravo igranja u ABA 2 ligi, dok će plasman ostalih biti poredan na osnovu osvojenih mjesta u Ligi za prvaka”, istakao je Aid Berbić u uvodu konferencije. https://basket.ba/najavljene-brojne-akt ... prvenstva/
Ja ovo ne kontam. Dakle sad će prvih pet + Igokea opet igrati dvokružni sistem, a nakon toga će četiri najbolja tima igrati playoff? Sva četiri su izborila minimalno ABA 2 ligu?
Da, ove godine su takve propozicije prvenstva. Što se tiče ABA 2, isključivo oni donose odluku ko će igrati, pisalo se o tome na temi prije 4-5 dana.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la PikachuSA » 04 feb 2024, 13:19

Evo sad gledam tabelu, sa sinoćnjom pobjedom smo i matematički obezbijedili Ligu 6
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1412
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la AvantiBL » 04 feb 2024, 18:52

PikachuSA je napisao/la:
04 feb 2024, 13:15
VelaGooner je napisao/la:
04 feb 2024, 12:55
“Kod Prvenstva BiH za muškarce u prvoj fazi učestvuje 12 ekipa. Poslije prvog dijela, koji se igra dvokružno, pet prvoplasiranih igra zajedno s Igokeom Ligu za prvaka, a šest posljednjih će igrati Ligu za opstanak. Dakle, jedino šestoplasirana ekipa neće igrati doigravanje. Iz najvišeg ranga ispast će jedna ekipa. Što se tiče doigravanja, tu će igrati četiri najbolja tima iz Lige za prvaka. Na osnovu toga odredit će se spisak učesnika međunarodnih takmičenja. Prvoplasirana ekipa iz prve faze takmičenja, nakon 22 kola, automatski stiče pravo igranja u ABA 2 ligi, dok će plasman ostalih biti poredan na osnovu osvojenih mjesta u Ligi za prvaka”, istakao je Aid Berbić u uvodu konferencije. https://basket.ba/najavljene-brojne-akt ... prvenstva/
Ja ovo ne kontam. Dakle sad će prvih pet + Igokea opet igrati dvokružni sistem, a nakon toga će četiri najbolja tima igrati playoff? Sva četiri su izborila minimalno ABA 2 ligu?
Da, ove godine su takve propozicije prvenstva. Što se tiče ABA 2, isključivo oni donose odluku ko će igrati, pisalo se o tome na temi prije 4-5 dana.
Ne, nisi u pravu, nema play off-a. Prvih 5 + Igokea igraju dvokružno, 10 utakmica, i to je to. Konačan poredak te tabele donosi šampiona.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.