Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Brokula
Postovi: 31437
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 14 feb 2024, 20:12

7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alemsa
Postovi: 24398
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 14 feb 2024, 20:12

VensanKasel je napisao/la:
14 feb 2024, 19:56
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 19:51
VensanKasel je napisao/la:
14 feb 2024, 19:31


Ništa zlonamjerno , ali je li vas dvojica zaboravljate naše riječi ili onako stavljate engleske riječi ? :D
Brate, ja zivim vec 32 godine vani. Od 91-92 otisao Njemacku, stari radio tamo prije rata. Od 98 u Americi, dugo vremena zivio sam, u drustvu amera, ono sto sa starcima i burazom preko telefona popricam. Sad imam nase raje, zena nasa pa pricamo nas. Ove neke rijeci ne znam na nasem da bude iskren..middle class i tako to. Mozda i znam al se ne mogu sjetiti u tom trenutku
Najbolji mogući potez si napravio što si otišao iz odvratne i pogane Njemačke , nikad ne bi tamo napravio karijeru kao što si u SAD napravio . Ma simpatičan mi taj mix što pišete , boli vas qrac živite američki san . Ima li beskućnika kod tebe ?
Bjezi ba citav zivot sam im davo halal bilo, prekuce me budala napade iz cista mira pravog-zdravog. Ja na semaforu ba idem na poso ide on hoce da mi opere sajbu, i ja mu ono rukom mahnem nemoj, kad mi dodje na prozor, oci izopacene drogiran-crack 100%, kaze znas li kako je tesko na ulici, gladan sam, reko jebga jarane nemam cash-a (stvarno nisam imo), kad poce kralj I don't give a fuck, nes mene praviti budalom, i poce mi lupat na prozor, ma da ti je.bem mater usta ja, reko odmakni se od prozora smjesta, on nesto mase, kobtam gdje cu se ba natezati sa beskucnikom ali stas eto, vrata mi bila otkljucana da je otvorio kreno belaj. Sreca upali se zeleno i haj.
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 14 feb 2024, 20:13, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

soko
Postovi: 3851
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 14 feb 2024, 20:13

VensanKasel je napisao/la:
14 feb 2024, 19:56
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 19:51
VensanKasel je napisao/la:
14 feb 2024, 19:31


Ništa zlonamjerno , ali je li vas dvojica zaboravljate naše riječi ili onako stavljate engleske riječi ? :D
Brate, ja zivim vec 32 godine vani. Od 91-92 otisao Njemacku, stari radio tamo prije rata. Od 98 u Americi, dugo vremena zivio sam, u drustvu amera, ono sto sa starcima i burazom preko telefona popricam. Sad imam nase raje, zena nasa pa pricamo nas. Ove neke rijeci ne znam na nasem da bude iskren..middle class i tako to. Mozda i znam al se ne mogu sjetiti u tom trenutku
Najbolji mogući potez si napravio što si otišao iz odvratne i pogane Njemačke , nikad ne bi tamo napravio karijeru kao što si u SAD napravio . Ma simpatičan mi taj mix što pišete , boli vas qrac živite američki san . Ima li beskućnika kod tebe ?
Ima u centru, skoro svaki veci grad to ima. Ja zivim u suburb, tako da nema. Vecinom kuce, po koji supermarket i to je to. Djeca se igraju vani ispred kuca.
Amerika je jako dobra drzava..normala ima svojih mana ali ako si voljan raditi ili uciti mozes uspijeti.
Vecina ljudi su korektni, iako se to mozda lose predstavlja. Kapitalizam, korporacije, gledaju pare al to je tako svugdje u svijetu samo ovdje ti mozes imati solidan zivot.

Avatar
Brokula
Postovi: 31437
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 14 feb 2024, 20:14

Pogba je napisao/la:
14 feb 2024, 20:05
Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 19:58
Gospodo je li u nekoga kod vas doš'o ogroman račun za struju, onako baš nerealno u odnosu na potrošnju ?
Imao sam u martu 2023 takvu situaciju, trosim tipa 300 kwh prosjecno, doslo mi 624, nikada nisam ustanovio sta je bilo.
Pa jel mozete pogledatu stanje na satu?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

RollMan
Postovi: 3398
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RollMan » 14 feb 2024, 20:18

alemsa je napisao/la:
13 feb 2024, 21:31

Znaju ovi sto ih poznajem, a kroz posao me nikad niko nije pitao koje sam religije. Mozda ste gore u Minnesoti malo vise u people's business, ovdje nikog ne interesuje tvoje personalne stvari, hos okretati 6 rostilja ili 1, koje si vjere itd. Doduse u South Carolini kad sam bio s jaranom, on je nas i klanja lik 5 vakata, i bilo mu vrijeme namaza, stade na parking da klanja, i sad ono lik hoce da parkira i vidje i stsde ono saceka da zavrsi, izlazi iz auta redneck, kaze "I would never interrupt a man from praying" i isprica se s nama.

A moras i ti malo svatit da su konverzativni, ne znam ni sto se u pleces u politiku i tu teme kad ce u 90% biti nesto sto ne zelis cuti Lol.
Čitam ovo što sinoć pišeš , pa kakva gotovo apsolutna sloboda se tamo živi ( osim što ne smiješ uvrijedit jehude i trans populaciju) , čovjek smije/može klanjat na parkingu i niko mu neće ništa reći , neće ga ni primjetit.Glede toga ovdje , mislim da bi u jednom prochetnickom Doboju ili Tesliću mogao klanjati na pola parkinga , gledali bi te s više poštovanja , dok u balijskom Sarajevu ili Zenici ne bi mogao preživjeti drvlje i kamenje i teško šikaniranje , poslije toga bi osvanuo na fb stranici crne hronike sa 200 negativnih komentara.Interestantno je također kad radiš kod nemuslimana da prije možeš dobiti dozvolu za izlazak na džumu , nego kod bošnja.
slika
ovo vjerujem da je istina
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

soko
Postovi: 3851
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 14 feb 2024, 20:26

alemsa je napisao/la:
14 feb 2024, 20:01
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 19:07

Nije istina. Preuzeo od Obame i Bidena koji su preuzeli uzasnu ekonomiju od Busha, popravili i ostavili jaku ekonomiju 2016.
Tax, skoro nikakva razlika.
Aleme ja sam magistar masinstva, dosta sam i ekonomiju ganjao. Zena magistar biznesa, financija, radi taksu.
Puno oko toga znamo. Lik slagao radnickoj klasi i middle class.
Za mene je bilo bolje sto se taxe tice jer sam upper middle class a da ne pricamo o ovima sto vise od mene zaradjuju
Burazeru znam koliko sam placo taxu pod Obamom na cifru profita a koliko pod Trumpom, eto Obama je ukino i kaznu za Obamacare nije on. Sve dobro sto se desilo je zahvaljuci Obami, svatam. Eo granica je bila 28 puta sigurnija pod Trumpom, nego ovim seinlikom, koji se svadja sa Texasom jer hoce da zaustave invaziju ilegalne migracije, 8 miliona preslo, sta treba 20 preci.
Znas li ti sta su tax brackets? Spominjes radnu klasu i middle class, mizerna razlika.
Uzmi excel, nije tesko izracunati.
Ti si privatnik, imas troskove koje mogu smanjiti svoj taxable income.
Evo npr Trump, posto je privatnik stavljao je 75k troskova na frizere, public figure. To su sve loop holes, nema nista sa tax brackets.
Moja kolegica ima pekaru, stavila je novi BMW suv od 100k kao poslovni trosak. Vozilo je iznad neke tezine pa ga moze uvrstiti kao trosak na taj taxable income. Znaci direktno 35k discount.
Opet korona, citav svijet bio zatvoren, eto ti ilegalci su prestali ici preko granice jer Trump bio presjednik. Previse vjerujes vjestima Aleme

Avatar
Centre forward
Postovi: 6277
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Centre forward » 14 feb 2024, 20:30

sljivo je napisao/la:
14 feb 2024, 20:12
kako ti ocitavaju potrosnju?
Nisam u mogućnosti sad, moram pogledat' sat, i stanje na njemu. Al' da nešto nije OK, nije, to deff.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
anell
Postovi: 21100
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la anell » 14 feb 2024, 20:36

Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 20:08
Pogba je napisao/la:
14 feb 2024, 20:05
Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 19:58
Gospodo je li u nekoga kod vas doš'o ogroman račun za struju, onako baš nerealno u odnosu na potrošnju ?
Imao sam u martu 2023 takvu situaciju, trosim tipa 300 kwh prosjecno, doslo mi 624, nikada nisam ustanovio sta je bilo.
Pa jesi li mor'o platit', i kod mene je otp duplo došlo. Taj period sam bio sam kući i nema teorije da sam to mog'o potrošit'. Evo kod još jednog mog druga slična situacija. Je li moguće da pljačkaju i na taj način, al' neću ja to tek tako pustit' kraju.
I meni se to znalo desiti. Vidiš stanje na računu, ako se ne poklapa sa onim na satu nazoveš ih i oni ti pošalju novi račun.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Centre forward
Postovi: 6277
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Centre forward » 14 feb 2024, 20:37

Hvala Gospodi na odgovorima.

Ima li išta normalno u ovoj yebenoj banana Državi ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
sljivo
Postovi: 14402
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 14 feb 2024, 20:39

Kod mene su zapisivali stanje sa nekom odokativnom metodom sa udaljenosti od jedno par kilometara pa jedan mjesec dodje velik racun a drugi mjesec nigdje veze, uglavnom ne dolaze kontrolori pa lupe neku cifru, neki svoj prosjek koji skonta da bi mi mogli potrositi pa ofula.

Avatar
harden
Postovi: 23847
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la harden » 14 feb 2024, 20:40

Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 20:37
Ima li išta normalno u ovoj yebenoj banana Državi ?
placanje racuna radi uredno :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
alemsa
Postovi: 24398
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 14 feb 2024, 20:40

soko je napisao/la:
14 feb 2024, 20:26
alemsa je napisao/la:
14 feb 2024, 20:01
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 19:07

Nije istina. Preuzeo od Obame i Bidena koji su preuzeli uzasnu ekonomiju od Busha, popravili i ostavili jaku ekonomiju 2016.
Tax, skoro nikakva razlika.
Aleme ja sam magistar masinstva, dosta sam i ekonomiju ganjao. Zena magistar biznesa, financija, radi taksu.
Puno oko toga znamo. Lik slagao radnickoj klasi i middle class.
Za mene je bilo bolje sto se taxe tice jer sam upper middle class a da ne pricamo o ovima sto vise od mene zaradjuju
Burazeru znam koliko sam placo taxu pod Obamom na cifru profita a koliko pod Trumpom, eto Obama je ukino i kaznu za Obamacare nije on. Sve dobro sto se desilo je zahvaljuci Obami, svatam. Eo granica je bila 28 puta sigurnija pod Trumpom, nego ovim seinlikom, koji se svadja sa Texasom jer hoce da zaustave invaziju ilegalne migracije, 8 miliona preslo, sta treba 20 preci.
Znas li ti sta su tax brackets? Spominjes radnu klasu i middle class, mizerna razlika.
Uzmi excel, nije tesko izracunati.
Ti si privatnik, imas troskove koje mogu smanjiti svoj taxable income.
Evo npr Trump, posto je privatnik stavljao je 75k troskova na frizere, public figure. To su sve loop holes, nema nista sa tax brackets.
Moja kolegica ima pekaru, stavila je novi BMW suv od 100k kao poslovni trosak. Vozilo je iznad neke tezine pa ga moze uvrstiti kao trosak na taj taxable income. Znaci direktno 35k discount.
Opet korona, citav svijet bio zatvoren, eto ti ilegalci su prestali ici preko granice jer Trump bio presjednik. Previse vjerujes vjestima Aleme
Znam vrlo dobro, zato sam ti i napisao na cifru profita, dok ti nemas tu opciju jer ti se odbija od check-a.

Pa burazeru zivis u Minnesoti, daleko od granice k'o do Bosne, ja u Hou, kojim im je prvi grad destinacije nakon sto predju, pod Trumpom su se krili jer ih je ganjo ICE, sad je nenormalno, slikat cu ti ako zelis ispred Home Depot, benzinskih pojedinih i to, nekad ih je bilo po 10, sad je po 50-60.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Arvid
Postovi: 17690
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 14 feb 2024, 20:44



:rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

soko
Postovi: 3851
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 14 feb 2024, 20:52

alemsa je napisao/la:
14 feb 2024, 20:40
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 20:26
alemsa je napisao/la:
14 feb 2024, 20:01


Burazeru znam koliko sam placo taxu pod Obamom na cifru profita a koliko pod Trumpom, eto Obama je ukino i kaznu za Obamacare nije on. Sve dobro sto se desilo je zahvaljuci Obami, svatam. Eo granica je bila 28 puta sigurnija pod Trumpom, nego ovim seinlikom, koji se svadja sa Texasom jer hoce da zaustave invaziju ilegalne migracije, 8 miliona preslo, sta treba 20 preci.
Znas li ti sta su tax brackets? Spominjes radnu klasu i middle class, mizerna razlika.
Uzmi excel, nije tesko izracunati.
Ti si privatnik, imas troskove koje mogu smanjiti svoj taxable income.
Evo npr Trump, posto je privatnik stavljao je 75k troskova na frizere, public figure. To su sve loop holes, nema nista sa tax brackets.
Moja kolegica ima pekaru, stavila je novi BMW suv od 100k kao poslovni trosak. Vozilo je iznad neke tezine pa ga moze uvrstiti kao trosak na taj taxable income. Znaci direktno 35k discount.
Opet korona, citav svijet bio zatvoren, eto ti ilegalci su prestali ici preko granice jer Trump bio presjednik. Previse vjerujes vjestima Aleme
Znam vrlo dobro, zato sam ti i napisao na cifru profita, dok ti nemas tu opciju jer ti se odbija od check-a.

Pa burazeru zivis u Minnesoti, daleko od granice k'o do Bosne, ja u Hou, kojim im je prvi grad destinacije nakon sto predju, pod Trumpom su se krili jer ih je ganjo ICE, sad je nenormalno, slikat cu ti ako zelis ispred Home Depot, benzinskih pojedinih i to, nekad ih je bilo po 10, sad je po 50-60.
Tax bracket je tax bracket. To ti sto pises su deductions, to nema veze za tax brackets. To su poslovni troskovi, nema veze ko je na vlasti.
Znaci ako je isti tax bracket onda ono sto ti tvrdis za radnu i middle class da imaju vise love od taxe ne moze biti istina.
Zivim u minesoti, uvjek tamo u centru ima latinosa cekaju da rade na crno, kod starog k-marta. Otkud ja znam ko su, godinama je tako.
Uvjek ce i biti. Trump tvrdio da ce napraviti zid, mekse ce platiti, pa onda platice ovi pa oni i nista. Samo suplja prica da dobije glas

Avatar
alemsa
Postovi: 24398
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 14 feb 2024, 21:00

soko je napisao/la:
14 feb 2024, 20:52

Tax bracket je tax bracket. To ti sto pises su deductions, to nema veze za tax brackets. To su poslovni troskovi, nema veze ko je na vlasti.
Znaci ako je isti tax bracket onda ono sto ti tvrdis za radnu i middle class da imaju vise love od taxe ne moze biti istina.
Zivim u minesoti, uvjek tamo u centru ima latinosa cekaju da rade na crno, kod starog k-marta. Otkud ja znam ko su, godinama je tako.
Uvjek ce i biti. Trump tvrdio da ce napraviti zid, mekse ce platiti, pa onda platice ovi pa oni i nista. Samo suplja prica da dobije glas
Druze, imao sam tax breaks kao small business, svati.

Uvijek je tako bilo i u Hou, ali je sad 5-6 puta vise, ti granicis sa Kanadom ja sa Mexicom, ali eto nije tako sto vidim svojim ocima, u pravu si :mrgreen:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Pogba
Postovi: 19968
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pogba » 14 feb 2024, 21:02

Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 20:30
sljivo je napisao/la:
14 feb 2024, 20:12
kako ti ocitavaju potrosnju?
Nisam u mogućnosti sad, moram pogledat' sat, i stanje na njemu. Al' da nešto nije OK, nije, to deff.
Instaliraj m-EPBiH aplikaciju i unesi s racuna podatak o broju mjernog mjesta (ili tako nesto) pa prati. Ja sam tada provjerio sat misleci da nije bilo ocitano kako treba, ali bilo je ok ocitano. Ne znam sad da li je princip i dalje da ne ocitavaju svaki put nego jedno preskoce pa na drugom kompenziraju, ali opet to je bas bio abnormalan skok.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Arvid
Postovi: 17690
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 14 feb 2024, 21:04

Centre forward je napisao/la:
14 feb 2024, 20:37
Ima li išta normalno u ovoj yebenoj banana Državi ?
Nemoj platiti taj račun, pa ćeš vidjeti kako je sistem ažuran :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Devedesetka
Postovi: 749
Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Devedesetka » 14 feb 2024, 21:06

Arvid je napisao/la:
14 feb 2024, 20:44


:rol:
Koliko li su joj keša samo dali

soko
Postovi: 3851
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 14 feb 2024, 21:07

alemsa je napisao/la:
14 feb 2024, 21:00
soko je napisao/la:
14 feb 2024, 20:52

Tax bracket je tax bracket. To ti sto pises su deductions, to nema veze za tax brackets. To su poslovni troskovi, nema veze ko je na vlasti.
Znaci ako je isti tax bracket onda ono sto ti tvrdis za radnu i middle class da imaju vise love od taxe ne moze biti istina.
Zivim u minesoti, uvjek tamo u centru ima latinosa cekaju da rade na crno, kod starog k-marta. Otkud ja znam ko su, godinama je tako.
Uvjek ce i biti. Trump tvrdio da ce napraviti zid, mekse ce platiti, pa onda platice ovi pa oni i nista. Samo suplja prica da dobije glas
Druze, imao sam tax breaks kao small business, svati.

Uvijek je tako bilo i u Hou, ali je sad 5-6 puta vise, ti granicis sa Kanadom ja sa Mexicom, ali eto nije tako sto vidim svojim ocima, u pravu si :mrgreen:
I ja sam budala sto po sto puta isto ponavljam
Djaba

Avatar
Pereira
Postovi: 407
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pereira » 14 feb 2024, 21:23

Zakuhaše ameri medjusobno :yawn:
Stone hands👊

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa i 7 gostiju.