Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
zgembo89
Postovi: 5075
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 04 mar 2024, 22:24

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine dalo je danas preporuku da se mladom fudbaleru iz Austrije Hamzi Samardžiću (18) dodijeli bh. državljanstvo.

“Vijeće ministara BiH donijelo je Odluku o sticanju državljanstva Bosne i Hercegovine za Hamzu Samardžića, državljanina Republike Austrije, bosanskohercegovačkog podrijetla.

Avatar
katalinski
Postovi: 787
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la katalinski » 05 mar 2024, 07:38

DamirT je napisao/la:
04 mar 2024, 20:23
forgempp je napisao/la:
04 mar 2024, 20:10
DamirT je napisao/la:
03 mar 2024, 11:02


I ovakvi su mjesto nekome uzimali u reprezentaciji. Pisam mu se na Srbiju...
Reprezentaciju treba bazirati iskljucivo na Bosnjacima.
1 u milion Hrvat/Srbin osjeca ono sto mi osjecamo kad je u pitanju reprezentacija.

Pazi tog imbecila, pa sto si prihvatao poziv kad te vise zanima Srbija? Muka mi je od ovakvih likova, nije jedini naravno, vec jedan od hiljadu.
Mogu ostala 2 naroda sr.ati koliko hoce i govoriti da nece navijati za BiH dok ne bude vise igraca iz ta 2 naroda, ali je realnost da Bosnjaci jedini priznaju BiH kao svoju domovinu i igraju koliko-toliko iz ljubavi prema njoj. Ima izuzetaka i kod ostalih, ali od 5000 ljudi, jedno 2-3 osobe je vole i priznaju.

Sa ovim tvojim se slazem definitivno. Bazirati reprezentaciju oko Bosnjaka. Eno ti Srbija/Hrvatska pa ih prati od malih nogu. Ne iskoristavaj BiH jer ne mozes njima primirisati.
Teško je ovo promijeniti, i vjerovatno ce najbolji talenti u svim sportovima odlaziti i igrati za Srbiju i Hrvatsku.
Ali novinari se na sve načine trude da još više podignu ove loše odnose. Samo u 2 sedmice imamo 3-4 vijesti koje ruše odnose:
-Nebitni Arsić koji pokušavs kupiti Ukrajince svojom izjavom
-košarkašku priču oko poštovanja himne
-reakciju Komentatora na Dudićevu čestitku
I ovo prenose i kopiraju svi portali, sramota.
Sad je i Baždar tema , u koju se dodaju atributi da se dignu tenzije.
Kakvo slobodno novinarstvo, zna se kako se skupljaju pregledi i o čemu volimo čitati i pričati. Svaka od ovih priča mogla se predstaviti drugačije i čak realnije.
Košarkaška je dobila bar Happy End
Ajvatar

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2330
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la CAGarfia » 05 mar 2024, 10:51

SK saznaje: Piksi zvao Sameda Baždara za martovske okršaje
Tako se to radi, hoćeš/nećeš.

Avatar
DamirT
Postovi: 15196
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DamirT » 05 mar 2024, 10:54

Nije ga zvao sigurno da igra. Vise da ga kaparise da ga mi ne uzmemo. Ali ko nam je kriv kad smo spori kao puzevi u svemu. Cim je covjek vidio u medijima da ga hocemo, zvao ga. Tako svaki normalan savez radi, a ne kao mi. Kod nas se sve ceka da igrac uradi...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 05 mar 2024, 11:11

CAGarfia je napisao/la:
05 mar 2024, 10:51
SK saznaje: Piksi zvao Sameda Baždara za martovske okršaje
Tako se to radi, hoćeš/nećeš.
Tako je, mi ćemo Sučiću dati još godinu dvije da se predomišlja. Ipak smo mi diplomate.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Espiritosanto
Postovi: 3156
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Espiritosanto » 05 mar 2024, 11:19

Horoz je napisao/la:
05 mar 2024, 11:11
CAGarfia je napisao/la:
05 mar 2024, 10:51
SK saznaje: Piksi zvao Sameda Baždara za martovske okršaje
Tako se to radi, hoćeš/nećeš.
Tako je, mi ćemo Sučiću dati još godinu dvije da se predomišlja. Ipak smo mi diplomate.
Ne predomišlja se on,nego čeka poziv Hrvatske.
Ako ga oni ne pozovu onda mu svejedno za koga će igrati BiH ili Kongo samo da se progura kroz reprezentaciju.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 483
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la RajvoSA03 » 05 mar 2024, 11:24

CAGarfia je napisao/la:
05 mar 2024, 10:51
SK saznaje: Piksi zvao Sameda Baždara za martovske okršaje
Tako se to radi, hoćeš/nećeš.
Nisu zvanicne utakmice
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Avatar
H8Z7
Postovi: 4707
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la H8Z7 » 05 mar 2024, 11:25

DamirT je napisao/la:
05 mar 2024, 10:54
Nije ga zvao sigurno da igra. Vise da ga kaparise da ga mi ne uzmemo. Ali ko nam je kriv kad smo spori kao puzevi u svemu. Cim je covjek vidio u medijima da ga hocemo, zvao ga. Tako svaki normalan savez radi, a ne kao mi. Kod nas se sve ceka da igrac uradi...
Zar stvarno očekivate da će savez ikad išta uraditi? Mi od rata nikada nismo imali savez, to je samo skup uhljupa koji su preko veze tu gdje jesu. Garantujem da mi mi sa foruma bolje vodili savez nego oni nazovi ljudi iz wanna be saveza.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
zgembo89
Postovi: 5075
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 05 mar 2024, 12:27

Horoz je napisao/la:
05 mar 2024, 11:11
CAGarfia je napisao/la:
05 mar 2024, 10:51
SK saznaje: Piksi zvao Sameda Baždara za martovske okršaje
Tako se to radi, hoćeš/nećeš.
Tako je, mi ćemo Sučiću dati još godinu dvije da se predomišlja. Ipak smo mi diplomate.
Sta ocekivati od Sace Milosevica Zvjezdana Misimovica Vice Zeljkovica i Adnana Dzemidzica da ce ich Samedu Bazdaru ili Petru Sucicu da ih pozovu ne lakseje pozvati duconju Civica i Prevljaka bilbiju i Hamulica...uzas fudbalocid treba ugasit reprezentaciju Jos Katze Savo ovo je najbolje sto Imamo fuj fuj

zaostrog
Postovi: 849
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 05 mar 2024, 12:39

Ako Baždar ima iole želju da nastupa za našu reprezentaciju, neće mu biti problem izbjeći ovo okupljanje. No, na njemu je, obzirom da je prošao sve reprezentativne selekcije Srbije, poprilično je prirodno da igra za Srbiju. Iz njegove perspektive, vjerujem da vaga šta će mu dugoročno biti bolje, a u poziciji je da mu niko neće previše zamjeriti šta god odluči. Ako odabere Srbiju, nama je to sasvim normalno, kao što i jeste. Ako izabere BiH, ni Srbijanci se previše ne uzrujavaju, jer naletit će njima baždara i baždara.

Meni je čak ta praksa da Srbija zovne igrača čisto da ga kao rezerviše skroz bezveze, jer su u većini slučajeva u pitanju prijateljske utakmice, a igraču ko igraču taj jedan nastup u reprezentaciji fakat ne znači puno. I baš je podugačka lista igrača koji u Srbiji imaju 1-2 nastupa. Bilesi, kad se sjetim da je i Miloš Stanojević kad je došao u Sarajevo i CV imao nastup za Srbiju :D

Bandit88
Postovi: 426
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bandit88 » 05 mar 2024, 14:01

Baždar dobio poziv za srbiju

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 05 mar 2024, 14:17

Baždar dobio poziv, a nije Miloš Luković (19) koji je drugi najbolji strijelac lige, dao 11 golova. I već potpisao za Strazbur u transferu 5 milona.
Baždar je u sezoni odigrao manje od 300 minuta i dao dva gola. Poziv isključivo da ga osiguraju.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

rare
Postovi: 165
Pridružen/a: 04 dec 2022, 18:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rare » 05 mar 2024, 15:05

lol89 je napisao/la:
03 mar 2024, 14:21
Kobayashi je napisao/la:
03 mar 2024, 13:44
Another Sandzaklija
https://sport.alo.rs/fudbal/vesti/76680 ... i-ali/vest
Još reče Sead joj predložio da igra za Srbiju, i treba nas **** svakih par godina
Normalna stvar Srbija ulaže u njih ,na uštrb drugih regiona .
Šta im je Bosna dala da bi igrali za istu?

Avatar
Varg
Postovi: 2730
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 05 mar 2024, 15:09

rare je napisao/la:
05 mar 2024, 15:05
lol89 je napisao/la:
03 mar 2024, 14:21
Kobayashi je napisao/la:
03 mar 2024, 13:44
Another Sandzaklija
https://sport.alo.rs/fudbal/vesti/76680 ... i-ali/vest
Još reče Sead joj predložio da igra za Srbiju, i treba nas **** svakih par godina
Normalna stvar Srbija ulaže u njih ,na uštrb drugih regiona .
Šta im je Bosna dala da bi igrali za istu?
rođen i odrastao u engleskoj, šta mu je to tačno srbija dala osim materi dinki ibrovic-fletcher snazan osjecaj nacionalne pripadnosti? sandzaklije su smeće
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

rare
Postovi: 165
Pridružen/a: 04 dec 2022, 18:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la rare » 05 mar 2024, 15:11

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
04 mar 2024, 10:52
Baždar je vadio naš pasoš a i Srbi ga ne gledaju kao nekog velikog talenta.

Sudbina je uvijek bila Bosna kao i Huseinbašiću što je bila.
Ako tako odlući Duljaj treba da ga klupira ,ili još bolje nek mu neki mesar nogu polomi :D pa nek igra onda za Bosnu . :D

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 598
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 05 mar 2024, 15:16

Ono što sam ja vidio, Baždar je polu-igrač. Nit smrdi nit miriše. Za napadača, prilično loša završnica, ispuše za pola sata igre. Mlad je još, možda griješim, ali nije neki kapitalac.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 791
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Nemanja86 » 05 mar 2024, 15:34

za Baždara možda i ima nade da nešto odigra za Srbiju, možda momak vjeruje u sebe, bio je na onim listama Guardiana najboljih igrača u svom godištu (na stranu što su to vrlo često menadžerske usluge), a i pozicija je takva da fluktuira i ima više prostora.



Ali onaj dečko Vladan Kovačević je ispao neviđeni tukan. Za njega se stvarno ne zna šta mu je u glavi. Teško da postoji scenario po kojem će on odigrati neku utakmicu za reprezentaciju. Ne kažem da mu je ključno u karijeri to, ali generalno fudbal je takav sport da reprezentacija stvarno jeste bitna.

EdinjoBos
Postovi: 1413
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 05 mar 2024, 15:35

"Vrlo je važno da se naglasi da smo u kontaktu sa Pavlovićem, odnosno njegovim roditeljima već nekoliko mjeseci. Intezivno smo razgovarali i, kada su obaveze obje strane to dozvolile, dogovoreno je da se vidimo u Minhenu. Pre svega bih želim da se Aleksandru i njegovim roditeljima zahvalim na razumjevanju i izdvojenom vremenu. Razgovor je bio obostrano konstruktivan i direktan. Iskreno verujem da su prepoznali najbolju namjeru selektora Dragana Stojkovića i odgovornih ljudi za funkcionisanje „A” reprezentacije Srbije da Aleksandar na adekvatan način bude priključen najboljoj selekciji naše zemlje.

I nema sumnje da ga mi tu vidimo i plan je bio da bude pozvan sada u martu. Kako nam je rečeno, Aleksandar ne želi da donese odluku u ovom momentu, odnosno ne do završetka Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Apsolutno imamo razumjevanje i shvatanje takvog pristupa. Nastavićemo da ga pratimo, bićemo u kontaktu i vidjećemo šta će biti epilog. Aleksandru želimo mnogo uspjeha u nastavku sezone, uz nadu da će od jeseni nositi dres Srbije", navelo je Stojanović za stranicu FS Srbije...."

Imaju razumjevanje i opet ce pokusati (po ko zna koji put), a kod nas ako neces poletiti cim te neko trzne 5 minuta telefonom, ti si izdajnik i savez moze reci "mi smo sve pokusali"... **** ti nas neprofesionalozam, neradimo cak ni za nasu korist :puke:

Avatar
deantinho
Postovi: 1236
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la deantinho » 05 mar 2024, 15:49

Horoz je napisao/la:
05 mar 2024, 14:17
Baždar dobio poziv, a nije Miloš Luković (19) koji je drugi najbolji strijelac lige, dao 11 golova. I već potpisao za Strazbur u transferu 5 milona.
Baždar je u sezoni odigrao manje od 300 minuta i dao dva gola. Poziv isključivo da ga osiguraju.
I Milan Makarić i Nermin Haskić su svojevremeno bili među najboljim strijelcima SLS-a. Ne znači to puno.
Tim prijer je su predstojeće dvije utakmice maltene nebitne... u kontekstu reprezentaciji na čijem je Baždar spisku.

Kao Grobar, nisam nešto impresioniran onim što je Samed pokazao do sada. Pri tome o Samedu se kao talentu piše već 5 godina. Jovetić je u njegovim godinama bio top klasa.
Što naravno ne znači da Baždar neće napredovati i dokazati da nije sve ostalo samo na tom epitetu talenat.

Avatar
Unknown9
Postovi: 52
Pridružen/a: 28 feb 2024, 09:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown9 » 05 mar 2024, 16:11

Je li moguce da najveci portal u drzavi sarajevo x pise da Bazdar ne moze igrati za BiH jer je pozvan za neke prijateljske utakmice :facepalm:
𝕯𝖆𝖏 𝖌𝖔𝖑 𝕾𝖆𝖗𝖆𝖏'𝖛𝖔 𝖓𝖆𝖒𝖆 𝖛𝖎š𝖊 𝖓𝖊 𝖙𝖗𝖊𝖇𝖆 🇱🇻

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semper, Vanja8 i 20 gostiju.