BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Horoz
Postovi: 1828
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Post Postao/la Horoz » 03 apr 2024, 09:53

Deen je napisao/la:
03 apr 2024, 01:15
Igraci nisu naivni, oni sve dobro znaju sta se desava. Ovo sto si napisao: "U te priče kako igrači sada gledaju sebe, ja ne vjerujem previše."
Pitam te, zasto onda svaki igraci suti na ovo stanje? Jesu li svi coravi ili gledaju samo sebe pa eto bolje se pravit gluh i lud. Niko od igraca nesmi progovorit nesto vezano za savez ili ovo lose stanje. A to sto smo imali 4 trenera za godinu dana, isto vecina su zaboravili. Zasto?
Upravo jer gledaju sebe. Svaki igrac ima svog menadzera i on mu naredi kako se treba ponasati. A naravno i savez ima svoje radnike koji su vrlo aktivni. Svako gleda sebe i svoju karijeru. Dzeko kao kapiten nista ne zna da kaze, a sta onda imamo trazit od novi igraca? Svako gleda sebe zapamti to, jer da nije, barem 1 igrac bi progovorio nesto protiv saveza. Niko ne odvaja ruku koja ga hrani tako ti je u nasoj reprezentaciji. Tako ti je svugdje. Dzeko ce "mozda" progovorit kad vise ne igra, a i pitanje jeli tad "pametno", jer ko zna sta mu je savez sve nudio. Sve je to kriminal, daj ti meni pa cu ja tebi i sutit cu na ovo sve. Sve ti je danas tako nazalost.
Postoji nepisano pravilo, koje se praktikuje u čitavom svijetu, da igrači nemaju pravo da kritikuju i komentarišu rad reprezentacije i saveza dok su aktivni reprezentativci. To je profesionalizam i to ima svoju logiku, jer kad bi svako komentarisao nastao bi potpuni haos.
Običaj i jeste da se komentariše nakon penzije i to skoro svi igrači rade. Poslije iznose malo prljavog veša.

Naravno postoje momenti kada kapiteni i igrači sa velikim rejtingom, trebaju i moraju podići glas. Pogotovo ako se radi o nekim velikim nepravilnostima. Kod nas je bilo napretek takvih situacija i tu krivim Edina Džeku. On je svojim ogromnim autoritetom, bez sumnje mogao da utiče da stvari dobiju dtrugačiji tok. Nažalost, taj Džeko je u većoj mjeri bio saučesnik u javašluku, nego što se borio protiv.

Kada sam rekao - "U te priče kako igrači sada gledaju sebe, ja ne vjerujem previše", mislio sam na odluku igrača da nastupaju za BiH. Biće uvijek igrača koji žele nastupati za nas, iz niza razloga. Ne mislim da stanje u reprezentaciji presudno utiče na te odluke. Evo i posljdnju godinu dvije, kada dotičemo dno, opet ima mladića koji žele igrati za nas.
E druga je stvar ako očekuješ da igrač izađe na tv i kaže da je u savezu korupcija. To se neće desiti i to ne očekuj. Prvo što je neprofesionalno, a onda ii štetno za karijeru. Naročito kada su momci iz dijaspore u pitanju, oni su naučeni da se to ne komentariše. Na koncu, što bi Kolašinac ili Krunić komentarisali, ako Džeko šuti?

Nema promjene do ne sazrije atmosfera među navijačima, u javnosti i bivšim fudbalerima koji nisu u savezu. Nezadovoljstvo je ogromno, samo se ne može kanalisati. Treba stalno pričati o tome i krenuće.
Njihova taktika je ovo sada. Povukli su se u mišije rupe, šute, čekaju da se stvar ohladi, pa će izaće jedan dan i servirati nam istu priču.
Javnost mora da bude jasna, Milošević ne može ostati, a sa Vicom trebaju da se obračunavaju kantonalni savezi i klubovi.

Ako treba kompletan bojkot, onda neka bude bojkot. Nažalost prije svega klubovi i klupski navijači, su isuviše korumpirani, priglupi ili nemaju muda da naprave takav korak.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Deen
Postovi: 233
Pridružen/a: 21 jul 2023, 01:12
Kontakt:

Re: BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Post Postao/la Deen » 03 apr 2024, 13:53

Horoz je napisao/la:
03 apr 2024, 09:53
Deen je napisao/la:
03 apr 2024, 01:15
Igraci nisu naivni, oni sve dobro znaju sta se desava. Ovo sto si napisao: "U te priče kako igrači sada gledaju sebe, ja ne vjerujem previše."
Pitam te, zasto onda svaki igraci suti na ovo stanje? Jesu li svi coravi ili gledaju samo sebe pa eto bolje se pravit gluh i lud. Niko od igraca nesmi progovorit nesto vezano za savez ili ovo lose stanje. A to sto smo imali 4 trenera za godinu dana, isto vecina su zaboravili. Zasto?
Upravo jer gledaju sebe. Svaki igrac ima svog menadzera i on mu naredi kako se treba ponasati. A naravno i savez ima svoje radnike koji su vrlo aktivni. Svako gleda sebe i svoju karijeru. Dzeko kao kapiten nista ne zna da kaze, a sta onda imamo trazit od novi igraca? Svako gleda sebe zapamti to, jer da nije, barem 1 igrac bi progovorio nesto protiv saveza. Niko ne odvaja ruku koja ga hrani tako ti je u nasoj reprezentaciji. Tako ti je svugdje. Dzeko ce "mozda" progovorit kad vise ne igra, a i pitanje jeli tad "pametno", jer ko zna sta mu je savez sve nudio. Sve je to kriminal, daj ti meni pa cu ja tebi i sutit cu na ovo sve. Sve ti je danas tako nazalost.
Postoji nepisano pravilo, koje se praktikuje u čitavom svijetu, da igrači nemaju pravo da kritikuju i komentarišu rad reprezentacije i saveza dok su aktivni reprezentativci. To je profesionalizam i to ima svoju logiku, jer kad bi svako komentarisao nastao bi potpuni haos.
Običaj i jeste da se komentariše nakon penzije i to skoro svi igrači rade. Poslije iznose malo prljavog veša.

Naravno postoje momenti kada kapiteni i igrači sa velikim rejtingom, trebaju i moraju podići glas. Pogotovo ako se radi o nekim velikim nepravilnostima. Kod nas je bilo napretek takvih situacija i tu krivim Edina Džeku. On je svojim ogromnim autoritetom, bez sumnje mogao da utiče da stvari dobiju dtrugačiji tok. Nažalost, taj Džeko je u većoj mjeri bio saučesnik u javašluku, nego što se borio protiv.

Kada sam rekao - "U te priče kako igrači sada gledaju sebe, ja ne vjerujem previše", mislio sam na odluku igrača da nastupaju za BiH. Biće uvijek igrača koji žele nastupati za nas, iz niza razloga. Ne mislim da stanje u reprezentaciji presudno utiče na te odluke. Evo i posljdnju godinu dvije, kada dotičemo dno, opet ima mladića koji žele igrati za nas.
E druga je stvar ako očekuješ da igrač izađe na tv i kaže da je u savezu korupcija. To se neće desiti i to ne očekuj. Prvo što je neprofesionalno, a onda ii štetno za karijeru. Naročito kada su momci iz dijaspore u pitanju, oni su naučeni da se to ne komentariše. Na koncu, što bi Kolašinac ili Krunić komentarisali, ako Džeko šuti?

Nema promjene do ne sazrije atmosfera među navijačima, u javnosti i bivšim fudbalerima koji nisu u savezu. Nezadovoljstvo je ogromno, samo se ne može kanalisati. Treba stalno pričati o tome i krenuće.
Njihova taktika je ovo sada. Povukli su se u mišije rupe, šute, čekaju da se stvar ohladi, pa će izaće jedan dan i servirati nam istu priču.
Javnost mora da bude jasna, Milošević ne može ostati, a sa Vicom trebaju da se obračunavaju kantonalni savezi i klubovi.

Ako treba kompletan bojkot, onda neka bude bojkot. Nažalost prije svega klubovi i klupski navijači, su isuviše korumpirani, priglupi ili nemaju muda da naprave takav korak.
Znam da je profesionalizam da svako suti i gleda sebe, ali opet ovo sta se desava nije normalno i preslo je granice, iz ljudske strane je zalostno da niko nesmi nista reci. Ako kritikujes savez, nisi stime odmah covjeka ubio, neznam ako cemo svi se pravit gluhi i ludi onda tesko nama i nemamo sta dobro ocekivat.
Ako Vico dobije 2 Mandat, sto je sasvim moguce pa ce se sve nastavit kao do sad. Cijeli Savez treba da bude odgovoran za ovo stanje, ne samo Vico. Ako godinama nemas uspijeh, onda snosi barem odgovornost i priznaj te greske i daj drugima sansu koji imaju znanje.

Cetvrtak 20h, Vico gostuje na N1, snima se intervju i bit ce na stranici tako kaze onaj Haris Mrkonja.
Da vidimo hoce li ostati Savo trener i kakav ce razlog biti, ili cemo dobit novog trenera legenda iz 1950.
Nadam se da ce Mrkonja biti ostar i da budu dobra pitanja.
Klubovi/Navijaci se ne mogu dogovorit na obican sastanak, a kamoli bojkot. Sve je to danas licni interes. Ako pobijedim onda je sve super, ako izgubim onda je sve lose. Klubovima ovo sve odgovara, nema veze jeli wwin liga ili prva liga federacije. Svi su pristali na kriminal, jer da nije tako, niko ovo nebi vise igrao. Svi te klubove su kao Edin Dzeko, znaju sve dobro sta se desava, ali bolje pravit se gluh i lud.
Istina nije popularna. Ne moze svako podnijeti kad ti neko kaze sta nije u redu. I pokojni Ciro kad je bio trener, pa su ljudi imali problem sa njim, jer bio je ostar i bez dlake na jeziku.
Danas ti je sve da budes ko fuad colpa, samo zabi glavu u pijesak i pravi se da nista ne znas.

Godinama traje vec ovaj cirkus i kriminal, nije mi jasno kako narod moze biti ponosan na ovo sve. Znam da ce neko reci ono za Sarajevo, ali budimo realni da je bilo 1-1 u 92 minuti, onda nebi se ono sve desavalo. Da su pobijedili protiv Borac, nebi niko spomenuo sudije.
Tako vazi za svaki klub u BiH. Sve je to isto maslo, ako nesto ide po planu onda niko nece progovorit. Ako ne ide, onda se svako zali. Da je drzava normalna barem 5% i da je narod barem 1% ozbiljan, sve bi ovo drugacije bilo.
Narodu je bitno sto nema Vladan Kovacevica jer je bio igrac Sarajeva, bitno je da igra Sehic,Civic i jos takvih.
Glup i korumpirani narod jednostavno.
Zadnja izmjena: Deen, dana/u 03 apr 2024, 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

aqarius
Postovi: 3957
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Post Postao/la aqarius » 03 apr 2024, 14:24

Pročitao sam par zadnjih stranica..i ima dobrih razmišljanja,zaključivanja,ali ima dosta i naučne fantastike.
SELEKTOR-masa nabraja neke ljude (Ibišević,Zlatan i ostali)a svi ti nabrojani,bukvalno svi ,nigdje nisu ni slova prozborili da bi uopšte ljudi htjeli imati nešto sa našom repkom.Ljudi su svi zauzeti,imaju ugovore,klubove,svoje uhodane poslove..a mi ko emisija Ispuni mi želju.
SAVEZ-svi smo složni da savez ne funkcioniše i savez ovako funkcionira od 1996 ili tamo neke godine.Tako funkcionira od Ušanovića,Dominkovića,Pašalića i ostalih.Onaj savez za normalizaciju nije ništa uradio,kozmetički da,izbjegli suspenziju ali i dalje je isto..sjahao Kurta,uzjahao Murta .Suštinski treba promijeniti korjene,način izbora,i ostale ali onda treba promijeniti ustav države,poništiti kantone,a to je revolucija u prevodu to je rat.To možda može uraditi UEFA..ali oni to ne rade u nacionalnim savezima.Eto kako sad da svaki kanton da ima svog predstavnika koji je eminentni sportski radnik a ima ih deset plus RS..to je nemoguće ..pa kantonalne saveze čini mraka,šumari,poljoprivrednici,građevinci,ugostitelji...a to opet omogućava politika i tako u krug .
IGRAČI-menadžer mu ne da jer šta može dobiti od nastupa za repku,a dali bi da smo nešto bitno.Pa ko će napraviti da budemo nešto bitno,pa valjda ti igrači kojima menadžeri ne daju da nastupaju.Hoće to igrači iz premijer lige..pa kad se plasiramo negdje onda će oni doći .
Ovo je jedan začarani krug iz kojeg ja teško vidim izlaz možda samo neki naši uticajni sportski radnici da uz pomoć UEFE nešto pokušaju,a oni neće i tu smo gdje smo.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAZIN, Iceplayer, Kaunas, yusufoh i 31 gost.