FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
ledar
Postovi: 3897
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 15 apr 2024, 12:30

Ja nekako mislim baš suprotno, ranjeni lav je najopasniji. Kao što sam bio poprilično siguran da će bayo nakon poraza od žutalja i heidenheima odigrat dobro u Londonu, tako mislim da bi se bili loše proveli da su igrali odmah nakon pobjeda protiv mainza i ljiljana. Jasno je da je za topnike prvenstvo gotovo: imaju dva jako teška gostovanja, kod pijetlova i crvenih vragova i čak ako to i dobiju (a bar jednu će kiksat), morao bi se desit kiks građana koji do kraja imaju vrlo lagan raspored. Dakle, ova utakmica u CL im je sve što im je ostalo, drugo nemaju, i tu bi trebali dat zadnji atom.

U srijedu očekujem infarkt utakmicu punu preokreta, šteta samo što je paralelno epski dvoboj, nesuđeni finale lige prvaka.

Avatar
farinelli123
Postovi: 1284
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 15 apr 2024, 14:37

Biće težak meč, to je jasno.
“Standardni” Bajern bi rasuo ovaj Arsenal za koji se čak smatra nekim od boljih Arsenala u poslednjih 20-30 godina.
Mi imamo stravične oscilacije, i nemamo igru. Usudiću se da kažem da smo imali malo više sreće nego pameti u Londonu. Nije bilo baš ko protiv Liverpula sa Kovačem, to je posebna vrsta blamaže taj dvomeč, odmah ispod Pep Vs Real, ali nismo briljirali. Dali smo ni iz čega prvi gol, spasio nas Nojer za 2-0;
Čim je ušao Žezuz, momentalno su se ubrzali i krenuli da igraju ko onomad Xabi protiv nas, gde su 3 brza igrača od kojih ni jedan nije špic pravila ršum u našoj zadnjoj liniji. Definitivno imaju snagu. Oni su i protiv Vile imali “više od igre” ali nije bilo realizacije. Čisto sumnjam da će Haverc početi revanš.
Mogli bi da imamo problem po levoj strani, jer tu nas je Gnabri mnogo spašavao sa vraćanjem u odbranu. Nemam poverenja u Gereira, koji bi mogao da bude silovan od strane Sake, ako se tu ne napravi neka posebna strategija. Gereiro je fizički slab, i često van pozicije, postalo mi je jasno zašto nikad nije bio Welt klasse.

Treba biti oprezan. Da važi pravilo gola u gostima pa da kažemo 60-40 u našu korist, ovako je ipak 50-50;

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 apr 2024, 14:52

Očekujem da će startati Mazra na lijevoj strani umjesto Guerreira, ali problem više je njegov pandan naprijed na krilu Musiala vjerovatno. Tu će se morati praviti prilagodba, u fazi odbrane možda Leon bude zadužen za pomoć Mazri a Musiala više u sredini.

Ovo će biti sasvim drugačija utakmica u odnosu na London, sada će loptu prepustiti više nama u noge, ako to fino iskontrolišemo i u prvom poluvremenu povedemo privest ćemo i kraju ka prolazu. Bilo je u sezoni utakmica kući kada smo znali izhendlati kompletnu utakmicu balansirano, kontrolisano, a bilo je i pucanja po šavovima kao protiv BvB-a.

Osjećaj je dobar, mislim da ćemo proći.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 apr 2024, 17:36

Sky-eva predikcija za srijedu:

Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 apr 2024, 18:26

🚨🆕 News #Nagelsmann | His return to FC Bayern is becoming more and more concrete ✔️

➡️ Advanced talks now and plans about a three- or four-year contract

➡️ Nagelsmann can imagine to return to Bayern but has not yet given his final green light. No final agreements yet.

📍But: Bayern's feeling is that the search for a new coach is now close to the finish line. Since Alonso's rejection, the discussions with Nagelsmann have intensified. Eberl and Freund led the negotiations with his agency "Sports360".

In addition to Nagelsmann, there are two other options on the shortlist: De Zerbi & Emery.

📍However, Nagelsmann is supposed to become the new coach of FC Bayern!

@SkySportDE 🇩🇪
Welcome back :salut:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Lenaa
Postovi: 661
Pridružen/a: 04 jun 2022, 15:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lenaa » 15 apr 2024, 20:17

Yebem mater njemu, i onima koji su ga doveli.

Avatar
harden
Postovi: 23770
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 15 apr 2024, 20:18

Lenaa je napisao/la:
15 apr 2024, 20:17
Yebem mater njemu, i onima koji su ga doveli.
Mozda neki od njih nemaju mater Anele, ruzno je to.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1266
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 15 apr 2024, 20:37

Kako bih volio da na ljeto dovedemo Ardu Gulera iz Reala!!!

Nekako mi se cini da Bayern uvijek kaska u dovođenju onih "best of the best" igrača a unatoč mladim godinama, ovog igrača vidim kao jednog od najboljih na svijetu u budućnosti.

Sad je prilika, Real ga šalje na posudbu a Bayern mora zagristi.

Što se tiče tekme u srijedu, žalosno je to što ne vidim da Tela mediji guraju u prvu momčad. Neka momak ode na posudbu jer ovdje za njega nema kruha.

Nagelsman je imao priliku i da je briljirao ostao bi onda. Jednostavno je za njega Bayern bio preveliki zalogaj i nismo baš izgledali sjajno sa njim na klupi. Da li se nešto naučio, očito ćemo vidjeti sada opet.

Ali uprava ovim potezom ne može biti očajnija. Ok, razumijem da su Kahn i Brazzo imali glavnu riječ ali pa valjda Nadzorni odbor donosi zadnju odluku. A znamo ko je glavni u Nadzornom bio onda i sada.

Ima masa trenera koji zaslužuju priliku kao što ju je dobio i Nagelsman ali očito ju ti neće dobiti nikad. Razumio bih da je Nagelsman rasturao sa Bayernom i igrao atraktivan nogomet ali po meni daleko je od toga bilo.

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 apr 2024, 21:00

Stefan Effenberg je napisao/la:
15 apr 2024, 20:37
Kako bih volio da na ljeto dovedemo Ardu Gulera iz Reala!!!

Nekako mi se cini da Bayern uvijek kaska u dovođenju onih "best of the best" igrača a unatoč mladim godinama, ovog igrača vidim kao jednog od najboljih na svijetu u budućnosti.

Sad je prilika, Real ga šalje na posudbu a Bayern mora zagristi.

Što se tiče tekme u srijedu, žalosno je to što ne vidim da Tela mediji guraju u prvu momčad. Neka momak ode na posudbu jer ovdje za njega nema kruha.

Nagelsman je imao priliku i da je briljirao ostao bi onda. Jednostavno je za njega Bayern bio preveliki zalogaj i nismo baš izgledali sjajno sa njim na klupi. Da li se nešto naučio, očito ćemo vidjeti sada opet.

Ali uprava ovim potezom ne može biti očajnija. Ok, razumijem da su Kahn i Brazzo imali glavnu riječ ali pa valjda Nadzorni odbor donosi zadnju odluku. A znamo ko je glavni u Nadzornom bio onda i sada.

Ima masa trenera koji zaslužuju priliku kao što ju je dobio i Nagelsman ali očito ju ti neće dobiti nikad. Razumio bih da je Nagelsman rasturao sa Bayernom i igrao atraktivan nogomet ali po meni daleko je od toga bilo.
Arda Guler je talenat kojeg Real sigurno neće prodati i kojeg će posuditi u ekipu gdje će imati playing time, Bayern nije ekipa za to, možda Leverkusen to odradi pošto su imali iskustva posuđivanja igrača Reala.

Što se tiče Tela, mislim da treba svježe krvi imati i na klupi kao opciju, on u trenutnom stanju zaslužuje startati definitivno ispred Mullera, no u igri je iskustvo Thomasa i ovo prvo, svježu krv i promjenu prije će unijeti Tel nego deda Muller. A za budućnost, dobio je garanciju prilikom produženja ugovora da će biti više minuta od sljedeće sezone. To Bayern će pokušati riješiti potencijalnom prodajom Comana i/ili Gnabrya za koje su pustili haber da su voljni slušati ponude. Zaragozina budućnost je isto upitnik, moguća posudba. O Saneu imamo svi 99% isto mišljenje no uprava drugačije razmišlja, želi ga produžiti, a i on pristaje na paycut, sviđa mu se Munchen i sve ostalo.

Naggyu ne praštam Villarreal, ko i svi ostali, i to mu je ono glavno što se spočitava, bila je prva sezona u klubu, šansa je data za nastavak. Druga sezona do trenutka otkaza, ja to ne bih nazvao otkaz već ponižavanje trenera i čovjeka je bio u trci na svim frontovima. U LP se prošetao grupom sa Interom i Barcom, preslušao PSG u dvomeču osmine finala, činilo se da je ispravio stvari od prve sezone. Da ne govorimo taktički je pokazao zrelost sa PSG-om da se gol nije primio, iskontrolisao ih.

Na to sve tu sezonu je igrao bez 9ke, ili evo neka to bude Choupo, koji nije do koljena nekim ranijim golgeterima koje je Bayern imao a kamoli klasa i sa Maneom, likom koji je sebi shut kartu dao u toku sezone onim potezom prema Saneu.

Od imena koja su dostupna mišljenja sam da je najbolja opcija, svakako da bih volio tu vidjeti Kloppa željenu opciju, no čovjek nije dostupan. Od ostalih De Zerbi ispred Naggya ne, Emery također ne, Mourinho nema šanse, Zidane jezička barijera. Conte nije moj miljenik.

Uli je i prvog puta bio za njega, i sada je. Brazzo i Kahn su 80% dobili nogu radi otkaza Naggyu, ono kako su oni ponizili Naggya se ne radi, šteti ugledu kluba itd itd.

Ovo gledam kao poštenu priliku i ispravljanje nepravde, ako se vrati.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Jup
Postovi: 1205
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 15 apr 2024, 21:28

Lenaa je napisao/la:
15 apr 2024, 20:17
Yebem mater njemu, i onima koji su ga doveli.
pridruzujem se psovkama i zeljama :mrgreen: :zviz: ,da je valjo ne bi ga nogirali ha ja :zviz: ,i sad kad ne znaju gdje glavom ,daj vrati FM managera :twisted: ,tetku li im nesposobnu .Dovedimo Murinja i samo je nebo granica ha ja :cool: :opaopa: :opaopa: :opaopa:
Pravda za Tyson Furya

Avatar
harden
Postovi: 23770
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 15 apr 2024, 21:37

Inace nogiranje, i jos bolje potpisivanje njegove zamjene su se pokazali kao vrhunsku potezi :rol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Jup
Postovi: 1205
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 15 apr 2024, 21:42

harden je napisao/la:
15 apr 2024, 21:37
Inace nogiranje, i jos bolje potpisivanje njegove zamjene su se pokazali kao vrhunsku potezi :rol:
pa divi Velide ,Mevlide :mrgreen: od dva zla izaberi manje ( cak je ispalo i gore :puke: :oops: ) kakav podbacaj neverovatno :mrgreen: ,moj Velide :mrgreen: samo tatu Murinja dovesti i nebo je granica veruj :mrgreen: .
Pravda za Tyson Furya

Avatar
armando
Postovi: 1529
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 15 apr 2024, 21:48

dirkules je napisao/la:
15 apr 2024, 14:52
Osjećaj je dobar, mislim da ćemo proći.
Lijepo od tebe, kod mene suprotno.
Kod prve utakmice sam jednostavno znao i osjećao da ćemo dobro proći.
Sada je utisak da će biti drugačije i da ćemo ispasti.
Samo da bude manje bolno. Nemoj mi ni onoga kao protiv liverpula ili viljareala, ali još gore kao protiv atletika ili Intera, '11e.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Jup
Postovi: 1205
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 15 apr 2024, 21:52

armando je napisao/la:
15 apr 2024, 21:48
dirkules je napisao/la:
15 apr 2024, 14:52
Osjećaj je dobar, mislim da ćemo proći.
Lijepo od tebe, kod mene suprotno.
Kod prve utakmice sam jednostavno znao i osjećao da ćemo dobro proći.
Sada je utisak da će biti drugačije i da ćemo ispasti.
Samo da bude manje bolno. Nemoj mi ni onoga kao protiv liverpula ili viljareala, ali još gore kao protiv atletika ili Intera, '11e.
Hose Armando @ ne pehiraj jesi cuo :twisted: :mrgreen: ,prćija mora pasti na A.areni ,znaci mora ,ima da krv propisaju da prćiju izbace
Pravda za Tyson Furya

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 apr 2024, 22:19

armando je napisao/la:
15 apr 2024, 21:48
dirkules je napisao/la:
15 apr 2024, 14:52
Osjećaj je dobar, mislim da ćemo proći.
Lijepo od tebe, kod mene suprotno.
Kod prve utakmice sam jednostavno znao i osjećao da ćemo dobro proći.
Sada je utisak da će biti drugačije i da ćemo ispasti.
Samo da bude manje bolno. Nemoj mi ni onoga kao protiv liverpula ili viljareala, ali još gore kao protiv atletika ili Intera, '11e.
Vjerujem im na stvar da je ovo jedino što je ostalo od ove sezone, na iskustvo koje nema Arsenal.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 15 apr 2024, 22:33

Nagelsmann vs Alonso sljedeće sezone će biti novi Klopp vs Guardiola momenat u Bundesligi. Evropa nije spremna.

Avatar
Balon
Postovi: 3112
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 16 apr 2024, 00:09

Ispijace cajeva smo vec 50% psihicki slomili u Londonu. Mislili debili da ce nas pregaziti ali na kraju mogu biti sretni sto su izvukli 2-2.

Rjesavaju ovo prljavi Harry i Dzemal.

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1266
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 16 apr 2024, 09:33

@dirkules, razumijem ja sve to za Gulera ali postoje osim Reala i drugi klubovi. Ne mogu svi igrati u Realu. Mali ove godine nije dobio nikakvu priliku zbog ozljede a i sada ne igra kad je spreman.

Real je u sredini terena jako dobro popunjen i teško je doći do izražaja. Kad dodaš Mbapea u prvu ekipu, bit će još teže pronaći mjesta za Gulera. Tu vidim našu priliku i za Gulera i za Viniciusa kad Mbape počne tražiti mjesto lijevog krila gdje igra Vinicius. Guler je fenomenalan igrač ono što sam gledao i eto mislim da bi mi trebali napraviti sve da ga dovedemo.

Žao mi je što Tel ne dobija priliku kakvu zaslužuje. Šta ga ne gurnu u vatru u puno više utakmica? Jednostavno ne razumijem Tuchela. Momak je dobar ali treba mu utakmica da vidimo koliko je zapravo dobar.

Ovako imam osjećaj da ne znamo koliko Tel zapravo vrijedi i koliko može dati Bayernu. Pa i sama pozicija, da li je krilni igrač ( lijevo? desno? ), da li je polušpica, da li je napadač?

Kao što kažeš nadam se da će iduće sezone dobiti pravu minutažu.

Zaragoza je još jedan transfer Bayerna gdje se čovjek može zapitati zašto smo ga uopće doveli? Sramota kako se ponašaju prema njemu. Isto tako njemu samome za njegov razvoj kao igrača bi bilo bolje da je skupljao prvoligaškog iskustva za Granadu a ne da prosjedi cijelo proljeće na klupi.

Nagelsman je zbog scorea u ligi prvaka i zaslužio da ga se ostavi na klupi ali kažem zašto je Nadzorni odbor to dozvolio unatoč Kahnu i Brazu? Nema smisla također da se nisu postavili iza Nagelsmana. U toj su upravi u tom trenutku i dalje bili Hoenes, Dressen i Hainer.

Znači odluka da mu se da otkaz u tom trenutku nema smisla. Unatoč neatraktivoj igri i nogometu koji meni nije bio po volji, svakako da je Nagelsman zaslužio da ostane do kraja prošle sezone pa da se onda odluči na ljeto šta i kako.

Kad dodaš ovdje da su mu dali odmah ugovor na 5 godina, otkupili ga od Leipziga da bi mu nakon godinu i pola i to usred sezone dali otkaz... Nema smisla nikakvoga.

Unatoč svemu tome, sad mi je ovo potez očajnika da ga vrate na klupu. Meni osobno smiješno i ja to nikad ne bi napravio iz puno razloga. Samo dva da nabrojim iako ih ima više, Nagelsman je prvo doveo Sabitzera i onda Laimera. Oba dva ne mogu igrati u Bayernu jer nemaju kvalitet.

Ako će nam Laimer i Goretzka biti glavni igrači sredine terena i naredne sezone, nemamo šta tražiti u niti jednom natjecanju.

Hajde, da ne budem toliko negativan, pročitah maloprije da su naši odustali od Zubimendija. Hvala da su se bar tu opametili jer ja ne vidim ovog igrača kao neki napredak u našoj igri. Drago mi je da ga neće dovesti, bravo za njih.

Avatar
ledar
Postovi: 3897
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 16 apr 2024, 13:00

Vi ste dobar poslodavac, od vas nitko ne želi otić. Comanu je dobro, Gnabryju je dobro, Saneu isto, još se čeka Mekani da kaže da je i njemu kod vas super. A ni Jozo više ne spominje povećanje plaće. Evo čak vam se i trener vraća, nije vam zamjerio što ste ga nogirali (ne bih ni ja da sam dobio milijunsku odštetu).

Avatar
Arvid
Postovi: 17595
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Arvid » 16 apr 2024, 13:22

Čini mi se da je u Minhenu zdravstveno osiguranje najbolje u top 5 liga.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.