Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2302
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 19 apr 2024, 00:22

Centre forward je napisao/la:
19 apr 2024, 00:11
Ja sam profesor geografije, niko nikad nije tražio da se uči dubina Urala il' broj ovaca u Australiji. Regionalne geografije imaš 5 il 6 ispita, od skoro 60 i to je sinteza gradiva uglavnom stečenog sa prve dvije godine gdje se uči fizička (prirodna) geografija. Jedino na završnoj godini kada je geografija naše Države onda se ide detaljno, što je i logično. Nemojte da imate mišljenje da su geografija "glavni gradovi", nema to veze.
Ne znam sta se uci na fakultetu ali mi bukvalno ucili o planini i rijeci Ural, istog imena i to krajem osnovne skole!

19vendetta87
Postovi: 4983
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 19 apr 2024, 00:25

numanumaye22 je napisao/la:
19 apr 2024, 00:22
Centre forward je napisao/la:
19 apr 2024, 00:11
Ja sam profesor geografije, niko nikad nije tražio da se uči dubina Urala il' broj ovaca u Australiji. Regionalne geografije imaš 5 il 6 ispita, od skoro 60 i to je sinteza gradiva uglavnom stečenog sa prve dvije godine gdje se uči fizička (prirodna) geografija. Jedino na završnoj godini kada je geografija naše Države onda se ide detaljno, što je i logično. Nemojte da imate mišljenje da su geografija "glavni gradovi", nema to veze.
Ne znam sta se uci na fakultetu ali mi bukvalno ucili o planini i rijeci Ural, istog imena i to krajem osnovne skole!
Morao si ih spominjati jer su one granica između Evrope i Azije
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
Centre forward
Postovi: 6279
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Centre forward » 19 apr 2024, 00:30

numanumaye22 je napisao/la:
19 apr 2024, 00:22
Centre forward je napisao/la:
19 apr 2024, 00:11
Ja sam profesor geografije, niko nikad nije tražio da se uči dubina Urala il' broj ovaca u Australiji. Regionalne geografije imaš 5 il 6 ispita, od skoro 60 i to je sinteza gradiva uglavnom stečenog sa prve dvije godine gdje se uči fizička (prirodna) geografija. Jedino na završnoj godini kada je geografija naše Države onda se ide detaljno, što je i logično. Nemojte da imate mišljenje da su geografija "glavni gradovi", nema to veze.
Ne znam sta se uci na fakultetu ali mi bukvalno ucili o planini i rijeci Ural, istog imena i to krajem osnovne skole!
Uči se matematika na početku, kartografija, geologija klimatologija, geomorfologija, hidrografija, pedologija i co., da ne smaram raju. Onda sintezom tih znanja učiš regionalnu geografiju, plus društveni dio, tipa demografija, kulturna antropologija itd.

Planina i rijeka Ural se u osnovnoj spominju u kontekstu granice Evrope i Azije i to je to. Ko god od osnovca traži neke detalje glede toga, taj nije normalan.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
alemsa
Postovi: 24401
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la alemsa » 19 apr 2024, 00:40

soko je napisao/la:
18 apr 2024, 23:56

Pa moras imati jak GPA i tad. Ja sam isao prvo na community college, meni se cini da mi je gpa bio 3.75 tu. Onda aplicirao na iowa state i tu su me primili.
Masters, ovi bolji univerziteti te nece primiti ako nemas GPA preko 3.5 od 4. Moj je bio preko pa sam mogao birati. Tad je moj bio top 7 university u Americi, USC online za MS u Mechanical
Moras imati jak gpa na community collegu da bi te primili na univerzitet kad budes htio transfer. Ali da bi usao na community college ne moras imati jak gpa.

@HZ

Ali ti utufe u glavu od malih nogu da je posao otac i majka, rad i obaveza. Pa vecina cim 15-16 odma posao pararelno sa skolom, rade u McDonalds, Burger king, Walmartu guraju kolica itd. Tako steknes naviku obaveze, ja sam radio u Francuskom restoranu dok sam isao u srednju, znaci u 6 ustajao, u 7:15 pocinjala nastava 7 predmeta do 2:25, kuci 10-20 minuta, i na posao od 3:30 do 11 (ako je busy night i do 12 znao ostat), pa sutra opet. I eto 20 godina ustajem u 6, sad i kad sam slobodan do 6:30 max spavam.
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 19 apr 2024, 00:59, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
PikachuSA
Postovi: 532
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 19 apr 2024, 00:46

StevieG8 je napisao/la:
19 apr 2024, 00:05
AshburtonG je napisao/la:
19 apr 2024, 00:00
Jbt kad fkt skontas koliko mi nepotrebnog gradiva ucimo vec od osnovne skole, to je stvarno frapantno. Toliko nagomilanog gradiva, kojeg se bukvalno ne sjeca ni onaj sto je pisao udzbenik. Jos se sjecam onih kutaka za radoznale. Ja vazda to citao, bilo mi zanimljivije nego samo gradivo. Prozove te profesorica i pita za Husinsku bunu, a ja joj izbiflam i 10ak pokretaca iste, onako da se nadje i da se pokazem lafo. :damn:

Umjesto da sam nastavio rasklapat sve el. uredjaje po kuci...
Problem je i način na koji se uči, sve se svodi na što više prostog pamćenja sirovih informacija koje onda trebaš reproducirati pismeno ili usmeno. Svijet se sve više okreće ka razvijanju kritičkog mišljenja i rješavanja problema a mi kao da smo u srednjem vijeku.
Imam jednu knjigu koju amerikanci koriste u srednjim školama za građansko obrazovanje i naslov svake lekcije počinje sa ZAŠTO, sam sadržaj je pun takvih pitanja i zahtjeva: zaključi, zašto, kako, istraži, poveži neke zajedničke ideje nigdje ne piše ovo treba znati napamet.
U gimnaziji koju sam ja završio se više i ne radi po udžbenicima na većini predmeta, upravo zbog činjenice da su prilagođeni metodama učenja koje je pregazilo vrijeme.
Nažalost, u osnovnoj nije tako i bojim se da se to neće promijeniti još dugo. Pogotovo mi bude muka kad vidim plan i program iz informatike, ostao u 20. stoljeću. Sjećam se kako nam je bilo šega što nas uče kako da upalimo PC (prije nekih 15-ak godina), kako da uđemo u Word/Excel i tako te gluposti. To se i dan-danas radi. :puke:
Ovo za stranu literaturu se slažem, na faksu nas mlađi profesori (ne nužno docenti) uglavnom upućuju na nju i vidi se brutalna razlika u konceptu.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
donDondon
Postovi: 3675
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la donDondon » 19 apr 2024, 00:46

Ja znam da sam učio koliko Sopen ima opera koliko simfonija,jel List guz.io ženu sopenhauera ili webera
Sabirao neka i slova i brojeve kroz neke korijene i razlomke
A nisam npr učio da Rusija ima teritoriju u srcu Evrope
Nisam učio razliku izmedju svjetlosne godine i godine obicne
Nisam učio ništa o herojima rata
Nisam ucio dovoljno bosanskog a učili latinski
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Centre forward
Postovi: 6279
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Centre forward » 19 apr 2024, 00:51

@soko, inženjeru ti si u tom svijetu, šta se dešava sa General Electricom, podijelio se na neke frakcije ili su neki dijelovi ugašeni, nisam najbolje shvatio.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2302
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 19 apr 2024, 00:53

donDondon je napisao/la:
19 apr 2024, 00:46
Ja znam da sam učio koliko Sopen ima opera koliko simfonija,jel List guz.io ženu sopenhauera ili webera
Sabirao neka i slova i brojeve kroz neke korijene i razlomke
A nisam npr učio da Rusija ima teritoriju u srcu Evrope
Nisam učio razliku izmedju svjetlosne godine i godine obicne
Nisam učio ništa o herojima rata
Nisam ucio dovoljno bosanskog a učili latinski
Steta godina, vremena. Kad skontas negdje od 7 godine pa do 22 (kraja faxa ako studiras), dakle nekih 15 godina se covjek skoluje ako ne obnavlja godine, bukvalno bacene u vjetar za vecinu. Hajde ono osnovna na pocetku je fkt vazna, svugdje, ucis citat, pisat, crtat, sabirat, oduzimat, dijelit, mnozit. Ali onda negdje od 5 osnovne ide totalni raspad sistema i to traje nekih debelih 10 godina i vise za dijete/covjeka. Zbog same opsirnosti i hranjenjem djece bespotrebnim "znanjem" ucenici i nemaju neku zelju da ista nauce vec samo cekaju da prodju ti casovi da se ide kuci, vani, na kafu. Ziva istina.

Avatar
alemsa
Postovi: 24401
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la alemsa » 19 apr 2024, 01:05

AshburtonG je napisao/la:
19 apr 2024, 00:00
Jbt kad fkt skontas koliko mi nepotrebnog gradiva ucimo vec od osnovne skole, to je stvarno frapantno. Toliko nagomilanog gradiva, kojeg se bukvalno ne sjeca ni onaj sto je pisao udzbenik. Jos se sjecam onih kutaka za radoznale. Ja vazda to citao, bilo mi zanimljivije nego samo gradivo. Prozove te profesorica i pita za Husinsku bunu, a ja joj izbiflam i 10ak pokretaca iste, onako da se nadje i da se pokazem lafo. :damn:

Umjesto da sam nastavio rasklapat sve el. uredjaje po kuci...
Pa stas kad si moro, otvori dnevnik ustaj da odgovaras, maltretiranje djece. U 6om razredu fizika, informatika, biologija ili hemija (zaboravio sam), historija Sparte, jebte to u Usa tek ucis u drugom srednje. Da si znao tad sto znas sad drugacije bi, ali stas eto i sutra dijetetu ne mos reci nemoj skolu, kad znas da je bolje da zavrsi jebga
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
H8Z7
Postovi: 4610
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 19 apr 2024, 01:07

PikachuSA je napisao/la:
19 apr 2024, 00:46
StevieG8 je napisao/la:
19 apr 2024, 00:05
AshburtonG je napisao/la:
19 apr 2024, 00:00
Jbt kad fkt skontas koliko mi nepotrebnog gradiva ucimo vec od osnovne skole, to je stvarno frapantno. Toliko nagomilanog gradiva, kojeg se bukvalno ne sjeca ni onaj sto je pisao udzbenik. Jos se sjecam onih kutaka za radoznale. Ja vazda to citao, bilo mi zanimljivije nego samo gradivo. Prozove te profesorica i pita za Husinsku bunu, a ja joj izbiflam i 10ak pokretaca iste, onako da se nadje i da se pokazem lafo. :damn:

Umjesto da sam nastavio rasklapat sve el. uredjaje po kuci...
Problem je i način na koji se uči, sve se svodi na što više prostog pamćenja sirovih informacija koje onda trebaš reproducirati pismeno ili usmeno. Svijet se sve više okreće ka razvijanju kritičkog mišljenja i rješavanja problema a mi kao da smo u srednjem vijeku.
Imam jednu knjigu koju amerikanci koriste u srednjim školama za građansko obrazovanje i naslov svake lekcije počinje sa ZAŠTO, sam sadržaj je pun takvih pitanja i zahtjeva: zaključi, zašto, kako, istraži, poveži neke zajedničke ideje nigdje ne piše ovo treba znati napamet.
U gimnaziji koju sam ja završio se više i ne radi po udžbenicima na većini predmeta, upravo zbog činjenice da su prilagođeni metodama učenja koje je pregazilo vrijeme.
Nažalost, u osnovnoj nije tako i bojim se da se to neće promijeniti još dugo. Pogotovo mi bude muka kad vidim plan i program iz informatike, ostao u 20. stoljeću. Sjećam se kako nam je bilo šega što nas uče kako da upalimo PC (prije nekih 15-ak godina), kako da uđemo u Word/Excel i tako te gluposti. To se i dan-danas radi. :puke:
Ovo za stranu literaturu se slažem, na faksu nas mlađi profesori (ne nužno docenti) uglavnom upućuju na nju i vidi se brutalna razlika u konceptu.
Sabiranje, oduzimanje u excelu :urnebes: došla mi nastavnica jednom kaže pomjeri kursor miša ja se pogubio ne znam šta ću :urnebes: kad ono trebalo strelicu nešto nisam znao kako da odradim a ona baš izraze iz knjige koristila.
Ipak stava sam da trebaju djeca učiti MS office ali ne u 6 nego 9 razredu, skoro svaki posao zahtijeva poznavanje MS paketa i sl. Ali pod uvjetom da se ne koristi MS office 2007 :puke: kojeg smo koristili sve do srednje škole.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
Arvid
Postovi: 17695
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 19 apr 2024, 01:22

Ja sam osnovnu završio učeći samo ono što sam htio i smatrao bitnim.

Iz muzičkog vazda rubno trica, iz maternjeg petica. Ha ja, јebem i tapa tepe i kajdanku.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
PikachuSA
Postovi: 532
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 19 apr 2024, 01:44

H8Z7 je napisao/la:
19 apr 2024, 01:07

Sabiranje, oduzimanje u excelu :urnebes: došla mi nastavnica jednom kaže pomjeri kursor miša ja se pogubio ne znam šta ću :urnebes: kad ono trebalo strelicu nešto nisam znao kako da odradim a ona baš izraze iz knjige koristila.
Ipak stava sam da trebaju djeca učiti MS office ali ne u 6 nego 9 razredu, skoro svaki posao zahtijeva poznavanje MS paketa i sl. Ali pod uvjetom da se ne koristi MS office 2007 :puke: kojeg smo koristili sve do srednje škole.
MS Office definitivno trebaju učiti, ipak je to jedan od temelja informatičke pismenosti. Više sam se referirao na to kako se nerijetko koristi pogrešan pristup pri učenju istog, primjer:

https://www.k.lix.ba/vijesti/bih/ogorce ... /190912119
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

GIBRA
Postovi: 2755
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la GIBRA » 19 apr 2024, 01:57

Kamo sreće da je vise kompjuterskih casova i casova za racunarom, da se radi i uci koristno.
Realnost je da u osnovnoj i srednjoj djeca sjede po 6,7 casova slusaj uci feudalizam iz historije, kako sere krava iz biologije, Njutn ove zakone iz fizike, duzine rijeka iz Geografije


Da sam profesor historije svaki cas bi drzao samo historijat BiH i ovog zadnjeg rata, yebo ti neolita familiju
Geografiju bi ucinio najzanimljivijim a ujedno i najlaksim predmetom djeci, samo bubanj drzave i glavne gradove, zayebu atmosferu, hidro sferu i ostale gluposti

I ubacit sto vise racunara (Word, Excel, DEV, Autocad, Solidworks) i prakse ciscenja okoline (lopata, kramp, asov, metla, kosilca, trimer) i neke osnove prakse da dijete zna ekser zabost
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

soko
Postovi: 3851
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la soko » 19 apr 2024, 02:18

Centre forward je napisao/la:
19 apr 2024, 00:51
@soko, inženjeru ti si u tom svijetu, šta se dešava sa General Electricom, podijelio se na neke frakcije ili su neki dijelovi ugašeni, nisam najbolje shvatio.
Podjelili se na tri djela. Avio industrija, energija i zdravstvena industrija.

ReX2
Postovi: 253
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ReX2 » 19 apr 2024, 05:22






Avatar
Asteriks
Postovi: 14402
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 apr 2024, 08:22

numanumaye22 je napisao/la:
19 apr 2024, 00:02

Citav obrazovni sistem je prepisan (preuzet) od komunizma jos, pa obrati paznju na pisce knjiga iz kojih ucimo, ljudi koji su napisali knjige po kojima ucimo su ih napisali za vrijeme Juge ili cak malo prije.
Dosta toga se unaprijedilo i promijenilo.

Promjene se vide u pripremi nastavnog časa, ciljevima časa, onda po oblicima rada, nastavnim metodama, sredstvima i pomagalima te samoj artikulaciji časa.

Onaj nastavnik/profesor koji se pridržava te pripreme, čas je podijelio na razgovor, usmeno izlaganje, rad sa slikovnim materijalnom i slično. Pored udžbenika koristit će dodatnu literaturu i izvore.

Stvar je u tome koja škola se pridržava datog plana, pa učestalost kontrole nastavnog osoblja, broj savjetnika te testovi izlaganja prema kojima se vidi način tj. kvalitet učenja, a ne puka količina znanja.

Naravno da u osnovnom i srednjem obrazovanju ima propusta, ali nivo visokog obrazovanja, barem onaj dio što se tiče obavezne i dopunske literature, NPP etc, vezano evo za historiju, sigurno prati trendove EU.

Calvocoresi, Painter, Pol, M. Peri, L. Bernard, M. S. Anderson, itd., su svjetski renomirani historičari i izdavači čija literatura se izučava i na najprestižnijim univerzitetima.

Priprema ispita, pogotovo kada dođe usmeni dio (još po starom sistemu), nije se sastojala od "biflanja" te izlaganja ono po pamćenju šta je ostalo, već si imao razgovor sa profom i često su finese donosile prolaznost. Pitala se mnooogo puta korištena literatura, izvori, valjanost istih i slično.

Način ispitivanja tjerao te da već na prvoj stranici postavljaš pitanja, onda da shvatiš kontekst dešavanja tog vremena te porediš obaveznu sa dopunskom literaturom. Pa masa seminarskih radova kao neki vlastiti žig svemu tome itd.

Naučit napamet knjigu od 500 stranica nije moguće, a kao obavezna literatura ne koristi se samo jedna knjiga.

Problem tog stepena obrazovanja jeste manjak novca na naučno - istraživački rad.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 apr 2024, 09:08, ukupno mijenjano 1 put.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 1044
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la ArtemisFowl » 19 apr 2024, 08:32

Arvid je napisao/la:
19 apr 2024, 01:22
Ja sam osnovnu završio učeći samo ono što sam htio i smatrao bitnim.

Iz muzičkog vazda rubno trica, iz maternjeg petica. Ha ja, јebem i tapa tepe i kajdanku.
Kad si kod tapa-tepe. Meni je nevjerovatno bilo koliko je (bar kod nas) uvijek bio zahtjevniji likovni od muzičkog. Ako nemaš dara za slikanjem, nema ti pomoći, dok vamo ako ti je slon prno u uho opet možeš izvući neke bodove. Neće te niko maltretirat da pjevaš svaki čas.

Licniznanstvenik
Postovi: 1204
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 19 apr 2024, 09:25

i Grci odyebali braću Srbe...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8126
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 19 apr 2024, 10:05

samoposmatram je napisao/la:
17 apr 2024, 22:42
Hrvati sve vise i vise propadaju. Zemlja turisticke furke i praonica kesa. Mozda 10 posto plaza nisu zagadjene fekalijama. Svaka pobjeda bilo koje politicke opcije je poraz hrvatu. Zato sretno kurve do nestanka.
Najveći broj dozvola za boravak i rad do 31. prosinca 2023. godine izdan je državljanima slijedećih
država:
 Bosne i Hercegovine – 38.236
 Srbije – 24.028
 Nepala – 23.493
 Indije – 15.627
 Sjeverna Makedonija – 13.412
 Filipini - 10.999
 Kosovo - 9.922
 Bangladeš – 8.749
 Turska – 5.067
 Albanija – 4.244

:urnebes:
goveđigulašmajka

Avatar
feniksptica
Postovi: 15686
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 19 apr 2024, 10:19

Ja mislim da mi nista gore,,,, odvratnije i licemjernije nije bilo nego kad nastavnici imaju one.neke kontrole.

Pa taj cas se razlete budu najbolji, najdivniji...tacno ti se povraća.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pensioner26 i 29 gostiju.