Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Mogli
Postovi: 692
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Mogli » 29 apr 2024, 15:41

Vrlo moguce da je zavrsio svoje kao startni centar u nba.

filip13
Postovi: 38224
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 29 apr 2024, 15:44

ima minimalno 8 ekipa,ovako iz glave,u kojima bi treniutno bio startni centar

Avatar
Surreal
Postovi: 7444
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 29 apr 2024, 15:48

Evo malo su se strasti smirile, žao mi je stvarno zbog Nurkića (bio sam uzbuđen da ispratim play-off run, ali eto nažalost završio je svoje).

Sezona za njega je počela idilično, imao je onih nekoliko fenomenalnih utakmica, kako je napredovala sezona, više se angažirao u odbrani, pojačao asistiranje, što je nekako i logično, jer ipak na samom početku sezone su povrede uništavale Phoenix. Kraj sezone je bio relativno slab, najviše zbog krajnje lošeg ofanzivnog dijela zadatka, svako polaganje, svaki šut je muka za njega. Ukoliko planira nešto raditi, mislim da bi ovo ljeto trebao posvetiti isključivo tome. Normalno, navijači Sunsa pišu eseje o tome kako je sad Nurkić, odjednom loš :puke: , realno u ovoj seriji im ni uvrijeđena mlada Ayton ne bi ništa pomogao.

Najgori igrač u ovoj seriji je po meni Beal, jednostavno lik ne postoji, imaš osjećaj da mi maleni Thomas pružio isto. Šta će se desiti u Phoenixu je pitanje, ali ipak mislim da neće ići na opciju da "razvale" momčad, jer realno šta time mogu dobiti? Za njih bi bilo dobro kada bi se mogli riješiti Beala, ali čovjek ima no-trade klauzu, tako da od toga nema ništa. Veliko je pitanje vrijednosti Duranta, a Booker je ipak lice franšize, tako da je sve jasno.

Imaju 22. pick na draftu ove godine, te bez obzira na to što im treba playmaker, vjerovatno će draftovati centra (Yves Missi, Zach Edey). Tako da će rookie biti konkurencija Nurkiću. Pratimo i dalje, a Juki sva sreća dalje, trebat će mu.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
L-Train
Postovi: 18552
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la L-Train » 29 apr 2024, 16:06

Mogli je napisao/la:
29 apr 2024, 15:41
Vrlo moguce da je zavrsio svoje kao startni centar u nba.
Ma ljudi imaju KDa,Bookera i Beala i popuse metlu.Traziti krivca van ove trojke je nonsens.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Federer17
Postovi: 7144
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 29 apr 2024, 17:09

Liga koja ne trpi stagnaciju i u kojoj se svako malo pojave neki 'klinci' koji te izuju iz cipela svojim kvalitetom i igrom na parketu, a tek nazadovanje kakav je slucaj (barem po mom misljenju) po pitanju Nurkica. Imam osjecaj da uopste ne radi (nije radio) na onome sto je njegova primarna uloga u ekipi - igranje centra (centarska tehnika) i da se sve vrtilo na kondicijskoj pripremi, skidanju kilaze i ispaljivanju trica na treninzima (predsezonskim pripremama). Tesko je s takvim stavom i odnosom prema svom igrackom napretku (pod uslovom da je tako) parirati i biti konkurentan (a tek bolji od njih) najboljim centrima na svijetu.

Iskreno, njegova igra u ovom PO, a i dobrim dijelom tokom cijele sezone je, nazalost, bila jadna i tesko je naci neki drugi termin kojom bih je opisao - nimalo ne likujuci niti se radujuci zbog toga (bez obzira na sve druge okolnosti u pogledu trenera, postavke ekipe, saigraca i sl.). Gledao sam sve utakmice u PO i jednostavno se ne mogu oteti tom utisku.

Nerealno mi je da nije u stanju neutralisati likove poput Goberta na 10p po utakmici. Snagom ga udaljis od reketa, tijelom te ne moze pomjeriti, nikakav sut i prijetnju licem prema kosu ne predstavlja i opet mu se dopusti da se 'igra' u reketu - ono u cemu je najbolji. S druge strane, nezgrapni potezi u napadu, neobjasnjiva tromost i sporost i nekakav nemocan govor tijela do te mjere da mu ni metar udaljenosti protivnika od njega nije dovoljno da rutinski s 213cm svoje visine odvali obruc i zakuca loptu. Iako haman pa nikako nisu igrali niti igraju pnr s njim, nesto sto je bila njegova glavna 'rola' u kombinaciji s Dameom - dojma sam da se barem duplo sporije otvara nego tada. Je li do umora ili su drugi razlozi u pitanju, ne znam...

Mozda i ja previse ocekujem od njega (iako ubijedjen da ima kvalitet za takvo nesto), a mozda je on i zadovoljan s tim sto pruza na terenu... Gledam kako Zubac grize protiv Dallasa i jos neke centre za koje sam mislio da ce njihove uloge u NBA biti epizodne i koje je on redovno rutinski nadigravao, postali su standardni u svojim timovima i iz utakmice u utakmicu mu pokazuju da su ga vec presisali. Da barem ima i 2% 'pokrica' za ovu sprdnju i pokusaje spustanja na racun Greena i GSW-a...

Avatar
Mogli
Postovi: 692
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Mogli » 29 apr 2024, 18:01

filip13 je napisao/la:
29 apr 2024, 15:44
ima minimalno 8 ekipa,ovako iz glave,u kojima bi treniutno bio startni centar
Koje?

Ma vjerovatno i ima nesto startera od kojih je bolji. Ali tu se obicno radi o tankerskim ekipama koje ce forsirati mladje igrace, a ne Nurkica od 30 godina.

Svakako nije glavni krivac. Al Beala im niko nece uzeti i sad ce gledati da uvale njega uz pick za kakvog boljeg centra.

filip13
Postovi: 38224
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 29 apr 2024, 18:12

Gsw,Jazz, Hornetsi,Raptorsi, Netsi, Hawksi, Magic, Clipersi,Grizzlies, Wiazrdsi, Pistonsi


napisah da iz glave ima bar 8 ekipa u kojima bi bio startni centar jer kvalitetom to zasluzuje


ako u nekoj od ovih i ne bi bio starter igrao bi bar 20 minuta
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 29 apr 2024, 18:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Surreal
Postovi: 7444
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 29 apr 2024, 18:16

Mogli je napisao/la:
29 apr 2024, 18:01
filip13 je napisao/la:
29 apr 2024, 15:44
ima minimalno 8 ekipa,ovako iz glave,u kojima bi treniutno bio startni centar
Koje?

Ma vjerovatno i ima nesto startera od kojih je bolji. Ali tu se obicno radi o tankerskim ekipama koje ce forsirati mladje igrace, a ne Nurkica od 30 godina.

Svakako nije glavni krivac. Al Beala im niko nece uzeti i sad ce gledati da uvale njega uz pick za kakvog boljeg centra.
1. Utah Jazz (bolji je od Kesslera)
2. OKC (budući da Chet igra četvorku, on bi tamo mogao biti centar bez problema)
3. Lakersi (I njima fali "klasični" centar, ukoliko će Davisa da prebace na PF)
4. Dallas (bolji je centar od Gafforda, a realno i Livelya)
5. Detroit (Bolji je centar od Stewarta)
6. Brookly (Realno je bolji od Claxtona)
7. Memphis (Iako su slični, Nurkić je korisniji od Adamsa, znam da je u međuvremenu trejdan)
8. Warrirosi (Značajno bolji od Looneya)
9. Hornetsi (definitivno prvi centar)
10. Wizardsi (prvi centar)

Ekipe, gdje bi se mogao potući za mjesto startera (centri koji su tu negdje sa njim):
1. Pelicansi (Valanciunas = Nurkić).
2. Clippersi (Zubac = Nurkić).
3. Knicksi (Robinson = Nurkić).
4. Hawski (Capela = Nurkić).
5. Raptors (Nurkić = Poetl).

Dalo bi se raspravljati i o usporedbi sa Vučevićem, okej Nikola je bolji igrač, ali da li je korisniji ekipi.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

filip13
Postovi: 38224
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 29 apr 2024, 18:19

Surreal je napisao/la:
29 apr 2024, 18:16
Mogli je napisao/la:
29 apr 2024, 18:01
filip13 je napisao/la:
29 apr 2024, 15:44
ima minimalno 8 ekipa,ovako iz glave,u kojima bi treniutno bio startni centar
Koje?

Ma vjerovatno i ima nesto startera od kojih je bolji. Ali tu se obicno radi o tankerskim ekipama koje ce forsirati mladje igrace, a ne Nurkica od 30 godina.

Svakako nije glavni krivac. Al Beala im niko nece uzeti i sad ce gledati da uvale njega uz pick za kakvog boljeg centra.
1. Utah Jazz (bolji je od Kesslera) :thumbup:
2. OKC (budući da Chet igra četvorku, on bi tamo mogao biti centar bez problema) :thumbup:
3. Lakersi (I njima fali "klasični" centar, ukoliko će Davisa da prebace na PF)
4. Dallas (bolji je centar od Gafforda, a realno i Livelya) :thumbup:
5. Detroit (Bolji je centar od Stewarta) :thumbup:
6. Brookly (Realno je bolji od Claxtona) :thumbup:
7. Memphis (Iako su slični, Nurkić je korisniji od Adamsa, znam da je u međuvremenu trejdan)i bolji je od Adamsa
8. Warrirosi (Značajno bolji od Looneya) :thumbup:
9. Hornetsi (definitivno prvi centar) :thumbup:
10. Wizardsi (prvi centar) :thumbup:

Ekipe, gdje bi se mogao potući za mjesto startera (centri koji su tu negdje sa njim):
1. Pelicansi (Valanciunas = Nurkić).
2. Clippersi (Zubac = Nurkić).
3. Knicksi (Robinson = Nurkić).
4. Hawski (Capela = Nurkić).
5. Raptors (Nurkić = Poetl).

Dalo bi se raspravljati i o usporedbi sa Vučevićem, okej Nikola je bolji igrač, ali da li je korisniji ekipi.
:thumbup:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31091
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 29 apr 2024, 20:55

nista twitter, ovo, ono, debil...

Devedesetka
Postovi: 710
Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Devedesetka » 29 apr 2024, 21:55

filip13 je napisao/la:
29 apr 2024, 18:19
Surreal je napisao/la:
29 apr 2024, 18:16
Mogli je napisao/la:
29 apr 2024, 18:01


Koje?

Ma vjerovatno i ima nesto startera od kojih je bolji. Ali tu se obicno radi o tankerskim ekipama koje ce forsirati mladje igrace, a ne Nurkica od 30 godina.

Svakako nije glavni krivac. Al Beala im niko nece uzeti i sad ce gledati da uvale njega uz pick za kakvog boljeg centra.
1. Utah Jazz (bolji je od Kesslera) :thumbup:
2. OKC (budući da Chet igra četvorku, on bi tamo mogao biti centar bez problema) :thumbup:
3. Lakersi (I njima fali "klasični" centar, ukoliko će Davisa da prebace na PF)
4. Dallas (bolji je centar od Gafforda, a realno i Livelya) :thumbup:
5. Detroit (Bolji je centar od Stewarta) :thumbup:
6. Brookly (Realno je bolji od Claxtona) :thumbup:
7. Memphis (Iako su slični, Nurkić je korisniji od Adamsa, znam da je u međuvremenu trejdan)i bolji je od Adamsa
8. Warrirosi (Značajno bolji od Looneya) :thumbup:
9. Hornetsi (definitivno prvi centar) :thumbup:
10. Wizardsi (prvi centar) :thumbup:

Ekipe, gdje bi se mogao potući za mjesto startera (centri koji su tu negdje sa njim):
1. Pelicansi (Valanciunas = Nurkić).
2. Clippersi (Zubac = Nurkić).
3. Knicksi (Robinson = Nurkić).
4. Hawski (Capela = Nurkić).
5. Raptors (Nurkić = Poetl).

Dalo bi se raspravljati i o usporedbi sa Vučevićem, okej Nikola je bolji igrač, ali da li je korisniji ekipi.
:thumbup:
:thumbup:

19vendetta87
Postovi: 4802
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 19vendetta87 » 30 apr 2024, 09:30



E moj Jusufe...kako ces slatko sad pojedes sva ona gowna koja si israo po twitteru prije playoffa :kafa:
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13195
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 30 apr 2024, 09:32

Ko daje treba moci I primiti. Sve ok. Da nema ovih zaebancija sve bi to bilo puno dosadnije
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

19vendetta87
Postovi: 4802
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 19vendetta87 » 30 apr 2024, 09:41

nerkolfc je napisao/la:
30 apr 2024, 09:32
Ko daje treba moci I primiti. Sve ok. Da nema ovih zaebancija sve bi to bilo puno dosadnije
Nema uopste smisla porediti ta dva igraca. Jedan ima 4 prstena, a drugom vrhunac karijere da je bio u drugoj najboljoj petorci rookiea.
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Surreal
Postovi: 7444
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 30 apr 2024, 12:08

19vendetta87 je napisao/la:
30 apr 2024, 09:41
nerkolfc je napisao/la:
30 apr 2024, 09:32
Ko daje treba moci I primiti. Sve ok. Da nema ovih zaebancija sve bi to bilo puno dosadnije
Nema uopste smisla porediti ta dva igraca. Jedan ima 4 prstena, a drugom vrhunac karijere da je bio u drugoj najboljoj petorci rookiea.
Pa niko ih ne poredi igrački, logično da je Green bolji igrač.

Ali cijeli ovaj beef je počeo zbog krošea Greena kojim je patosirao Jusufa, da je naša bosanska glava tad bila pametna i da je uzvratila, vjerovatno bi to bio kraj svega, nego on krenuo u neko podyebavanje. Ipak, koliko god da je Nurkić bolestan, bolestan je i Green jer je ovo i on jedva dočekao da zayebava Jusufa.

Što je najgore, ukoliko se Sunsi odluče na to da raspuste momčad, možda ih budemo gledali u istoj ekipi.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

19vendetta87
Postovi: 4802
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 19vendetta87 » 30 apr 2024, 12:28

Surreal je napisao/la:
30 apr 2024, 12:08
19vendetta87 je napisao/la:
30 apr 2024, 09:41
nerkolfc je napisao/la:
30 apr 2024, 09:32
Ko daje treba moci I primiti. Sve ok. Da nema ovih zaebancija sve bi to bilo puno dosadnije
Nema uopste smisla porediti ta dva igraca. Jedan ima 4 prstena, a drugom vrhunac karijere da je bio u drugoj najboljoj petorci rookiea.
Pa niko ih ne poredi igrački, logično da je Green bolji igrač.

Ali cijeli ovaj beef je počeo zbog krošea Greena kojim je patosirao Jusufa, da je naša bosanska glava tad bila pametna i da je uzvratila, vjerovatno bi to bio kraj svega, nego on krenuo u neko podyebavanje. Ipak, koliko god da je Nurkić bolestan, bolestan je i Green jer je ovo i on jedva dočekao da zayebava Jusufa.

Što je najgore, ukoliko se Sunsi odluče na to da raspuste momčad, možda ih budemo gledali u istoj ekipi.
Ma razumijem ja to zajebavanje nakon onog incidenta, pa cak i onoj utakmice poslije toga kad je poentirao preko njega, pa gestikulisao kao da ga gazi, ali totalno je glupo i nepromisljeno bilo sprdati ga kad je ispao u play in doigravanju, a on pometen od Minnesote.
Od tog silnog sprdanja, na kraju on postao glavna meta sprdnje
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13195
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 30 apr 2024, 12:50

Joj oko cega se ljudi zamaraju
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
Tekashi
Postovi: 16025
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 30 apr 2024, 13:54

Mlak odgovor donkeya.

Avatar
Surreal
Postovi: 7444
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 02 maj 2024, 00:21

Ishbia “our starting 5 is coming back, we just need to make some adjustments.”
Ishbia: "Devin Booker's the face of the franchise and he's going to be for the next 10-plus years until he retires."
Hajde ovo ljeto makar nećemo imati spekulacije u vezi budućnosti Nurkića, na nečiju žalost i dalje će biti startni centar :mrgreen:

Inače ovaj Ishbia je totalno lud vlasnik, ne bi me čudilo da se nalože pa da draftiraju Broonya, samo kako bi privukli LeBrona :kafa:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

19vendetta87
Postovi: 4802
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 19vendetta87 » 02 maj 2024, 00:26

Surreal je napisao/la:
02 maj 2024, 00:21
Ishbia “our starting 5 is coming back, we just need to make some adjustments.”
Ishbia: "Devin Booker's the face of the franchise and he's going to be for the next 10-plus years until he retires."
Hajde ovo ljeto makar nećemo imati spekulacije u vezi budućnosti Nurkića, na nečiju žalost i dalje će biti startni centar :mrgreen:

Inače ovaj Ishbia je totalno lud vlasnik, ne bi me čudilo da se nalože pa da draftiraju Broonya, samo kako bi privukli LeBrona :kafa:
Ufff Juka i LeBron u istoj ekipi :ljepota:
Ne bih se cudio da mu se Juka odmah ušlihta, kao sto je i Lillardu i Durantu
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.